Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jún. 21, 21:18 
[quote="leho"]Most pedig megpróbálom columbának képekkel megmutatni mire is gondoltam a mellén lévő melaninos rajzolattala tűzXkanári hibrideknél.

Mit is kell látnom?
Hogy a pirosak melle nem, a zöldé pedig csíkos?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 20, 22:39 
Akkor már nem kell válaszolnom a kérdésre :D
Amúgy csak az látszik a madárról,hogy kanári,hogy melyik két fajta az a képről szerintem nem derül ki.
Viszont azt nem értem miért mutatod,hogy milyen volt a hasa és milyen lett a háta?!

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 19, 20:21 
Na és még néhány kép, a magellán hibridekről.

Kép

Kép

Kép

Kép
Sajnos még csak tegnap repültek ki ezért nem tudtam csak földön ülve fényképezni őket.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 19, 19:57 
Most pedig megpróbálom columbának képekkel megmutatni mire is gondoltam a mellén lévő melaninos rajzolattala tűzXkanári hibrideknél.

Kép

Kép

Kép

Kép na ő az akit az első perctől hímnek véltem és ennek megfelelően csicserészik is
A következő képeken a tojónak vélt csicserésző madárról volna szó.

Kép

Kép


Kép
A következő képeken a (harmadik) fészektestvérükről
Kép

Kép

És az összehasonlítandó a második eresztésből( előző hsz-ekben zöldesnek vélt madárról van szó)

Kép


Kép


Kép


Kép a fény viszonyok és a körülmények u.a.-ok és még friss ropogósak a képek :D
Kissé hosszúra sikerül ez a hsz. de bemutatnám a méretbeli különbséget egy tisztavérű tűzpinty segítségével az idei első tűzXkanári hibrideknél.

Kép balra hibrid jobbra tűz

Képbalra tűz jobbról hibridek

Kép bal közép tűz

Kép jobb közép tűz


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 19, 19:33 
Tegnapi nap kedves Béla barátommal történő diskurzus után némi remény csillant meg az egyik bronz kanári páromnál melynél van egy furcsa kis jövevény.A szülök felmenőiről tudni,hogy mind bronz felmenőkkel rendelkeznek.
A tojó viszont egy tűzhibrid hímmel részt vett idei kisérletemben melyben két kör eredménytelenség után,ahogy a tojó ismét beindult elvettem és a már említett bronz bak mellé tettem át.
DE, HÁT, ÉS most jön a furfang mert lehet a hibrid hímnek elég volt esetleg ennyi ahhoz, hogy egy tojásravalót megtermékenyítsen?(amire nem sok esélyt látok :( :? )
Vagy csak a távolabbi felmenők valamelyike tréfált meg?
Az öt kicsiből négynek sötét bőre és lába van viszont a maradék a kakuktojás.
De legalább teljesen szimetrikus és a színe intenzívségéből valószínűleg hím is lesz belőle.
Talán a füttyénél kiderülhetne? Vagy majd jövőre ha még együtt lesznek és jön tőlük ilyen furcsaság?
Kép


Kép
A méret utáni meghatározás azért is volna nehézkes, mert hibrid apja sem a tűzhöz esik közelebb,tehát inkább ló méretű.a tojások egy napon keltek ki a mustang kölök fejlettségben inkább az elmaradtak közé tartozott, de ez mostanra megváltozott és ő lett a második legerősebb madár a csapatban.Mint ahogy a képen is jól látszik.Na meg a következő hsz-ben ezt képekkel is megpróbálom megerősíteni az idei eredményemből.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jún. 19, 18:52 
columba írta:
[Mi ez? (André?)


Izé... nem úgy értettem, hogy ez egy André-e, hanem hogy André esetleg ki tudja találni!

Ha nem tippeltek, akkor elárulom, hogy ez egy lizard x bronz színkanári F1.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jún. 18, 12:34 
leho írta:
Ő konkrétan egyedül van mint tűzpinty hibrid, azért készült róla két kép mivel az elején lévő melaninos rajzolatot szerettem volna bemutatni.Mert a tűz hibrideknél nem volt eddig hasonló tapasztalatom. :oops:
. :(


Melanin?
Ilyen volt:
Kép

Ilyen lett:
Kép

Kép

Mi ez? (André?)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 17, 21:06 
Sziasztok!
Az én monitoromon piros ez a madár :D
Sajnos a mellén a mintát kivedli.
Színezd meg rendesen szép hibrid lesz belőle.
Gratulálok hozzá!

_________________
Üdv:André
http://www.rollermania.site90.net


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 17, 20:32 
Ő konkrétan egyedül van mint tűzpinty hibrid, azért készült róla két kép mivel az elején lévő melaninos rajzolatot szerettem volna bemutatni.Mert a tűz hibrideknél nem volt eddig hasonló tapasztalatom. :oops:
Sajnos a képeimet döntő részben telefonnal készítettem ezért a minőségük is ennek megfelelő,de ígérem készítek tisztességes képeket is a madarakról amint kivedlettek.
A zöld színre én sem tudok magyarázattal szolgálni mivel a tojó piros achát színezetű, viszont a két magellán hibridnek meg inkább narancs színű tollak jöttek a hasoldalon mint egy tűz hibridnek :shock: de ezt betudom annak,hogy piros izabel a tojó akitől keltek.
Köszönöm a kérdésed mert már kezdem azt hinni, hogy magammal levelezgetek. :(


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jún. 17, 16:08 
A tűz basztardok hogy hogy zöldek?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2012 jún. 15, 13:59 
Pár kép a legutolsó kelésről:

Kép

Kép
A kirepült tűzpinty keresztezés

Kép
és a fészektestvér magellán keresztezések


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2012 jún. 8, 7:37 
Hazánk nyelvezetében minden korszaknak megvan a divatos szóhasználata a kanári x "más faj" elnevezésére. Az 19oo-as évek elején (19o2) néhai Lueff Sándor által tenyésztett úrcsicsörke X kanári utódait korcsoknak nevezték. Mai értelmezésben nem egy hízelgő kifejezés, de akkoriban találó volt.
Érdekes lenne az azóta használatos kifejezéseket egy csokorba gyűjteni, magyarázatot fűzni hozzá, mégha azok többnyire csak idegen nyelvből átvett elnevezések is. Na meg fontos információt adnának azoknak akiknek halvány sejtésük sincs arról, hogy itt miről is folyik a vita.
Ugye a fő célunk az ismeret terjesztés.....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jún. 8, 6:11 
Azért is helyesebb a basztard szó használata, mert pontosan kifejezi azt is hogy, a jelenlegi magyar törvények nem engedik a kanári keresztezését stigóval, zöldivel , csízzel stb, (a legtöbb kanári basztard ilyen) tehát az ilyen utódok törvénytelenek.

Asszem ez a poén nem jött be... :(

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 jún. 7, 21:57 
kanary71 írta:
Nem értem ,hogy jön ide a "törvénytelen gyerek ,jelen magyar korunkban mennyire aktuális"mondatod. Mit jelent ez a témához kapcsolódóan?

Szerintem arra céloz, hogy "félrelépésből" született (madár)gyermek. :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
  
Hozzászólás 2012 jún. 7, 21:38 
Én szigorúan madarász szemmel nyelvészkedtem . Nem angolul beszélő holland vagy lengyel vagy valami más nemzet fiai hogy mondják a bastard szót. Nem értem ,hogy jön ide a "törvénytelen gyerek ,jelen magyar korunkban mennyire aktuális"mondatod. Mit jelent ez a témához kapcsolódóan?


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jún. 7, 6:37 
Az angolok nem, de az angolul beszélők közül sokan.
És arra gondoltál hogy a basztard jelentése : törvénytelen gyerek, jelen magyar korunkban mennyire aktuális!? :)

_________________
Cséplő Árpád


 
  
Hozzászólás 2012 jún. 6, 22:34 
Az angolban hybridnek hívják a pastákat. De ha nem európai fajokat kereszteztek össze akkor annak a hibridjét Mulesnek nevezik a britek. Az angol nem használja a bastard szót a madárhibridre.Természetesen az Italiaiaknak a bastard szó olyan mint bikának a vörös posztó, náluk mint már írtam ibridi nek hívják a pasztát .A bastard (így írják) szót nem használják.A magyar nyelv egy érdekes valami mert maga ír új neveket ,elnevezéseket klf. dolgokra. Pl nem ok nélkül írtam ,hogy itáliaiak.Olyan nép,hogy olasz nincs.Csak mi magyarok hívjuk őket így köztük jó magam is.Pedig tudom ,hogy itáliainak nevezik őket a világon mindenki.Egy olasz barátom hívta fel a figyelmemet eme csekélységre .Az idők során sok szót vettünk át a németektől és magyarosítottunk magunk módján. Klf szakmákban mai napig használják.Rengeteg ilyen szót használok én is pedig csak 40 vagyok. Subler,saber,tümler,citling,filung,sperhakni.....és már említett fírhang.Mennyivel egyszerűbb ezeket megtanulni kimondani mint :tolómérő,hántolókés,marokcsavarhúzó,hántoló acélpenge,vágás vezető,álkulcs.Itáliában a paszta valóban tészta félét jelent nem is madarakra használják a szót. A paszta szó csak magyar "találmány " sok öreg madarász csak így ismeri a hibrideket.Nekik a bastard,a hibrid, a mules, stb.. nem mond semmit így tanulták meg mint ahogy én a fent írt szavakat.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 jún. 6, 20:31 
kanary71 írta:
Üdv Columba! paszta szó a német nyelvterületről (bastard) átvett magyarosított "csúnya szó"Példa erre a német függöny szó " der vorhang" kiejtve forhang .Magyarul van egy "csúnya szó" fírhang lehet hogy hallotad már. Latin nyelvterületen "ibridi " Ibridos...vagyis hibrid. A paszta magyar szó .Ami találó mint írtad krém ,kenőcs tészta.. sok összetevőből gyúrják össze . Ausztria magyar lakta részén (Burgenland) is ismerik és magyarul beszélve használják e szót a madarászok. Természetes volt ez a" szó " magyarosítása ,mert a német nyelvnek volt az utóbbi évszázadokban legnagyobb hatása nyelvünkre.(osztrák-magyar monarchia) . Üdv kanary71 Teszlák János Félix


Magyar "pasztát" még nem ettem*, de méltányolom az "összegyúrás" logikáját. Ez azonban csak egy utángyártott magyarázat lehet.
A "pasta" Olaszországban tészta, de az ugyebár megintcsak külföldön van, de még ott sem használják ezt a szót a madár hibridekre! :)
A bas(z)tard legalább annyira angol, mint német és bárhol is veszed elő a világon , biztosan meg fognak érteni. (....és esetleg el is kalapálni, ha nem madarász körökben ismételgeted.)

*Azaz mégis! Gyerek koromban volt az a málna ízű fogkrém(paszta). Na ,azt én eleinte símán bekajoltam.:)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2012 jún. 5, 21:16 
Idézet:
A paszta magyar szó .Ami találó mint írtad krém ,kenőcs tészta.. sok összetevőből gyúrják össze

Szerintem itt az igazság....
A bastardról nekem spec, mindig a Sin City Yellow bastardja jut eszembe. Aki láttam asszem nem felejti el.
Lehónak: majd személyesen megfejtjük!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
  
Hozzászólás 2012 jún. 5, 17:37 
Üdv Columba! paszta szó a német nyelvterületről (bastard) átvett magyarosított "csúnya szó"Példa erre a német függöny szó " der vorhang" kiejtve forhang .Magyarul van egy "csúnya szó" fírhang lehet hogy hallotad már. Latin nyelvterületen "ibridi " Ibridos...vagyis hibrid. A paszta magyar szó .Ami találó mint írtad krém ,kenőcs tészta.. sok összetevőből gyúrják össze . Ausztria magyar lakta részén (Burgenland) is ismerik és magyarul beszélve használják e szót a madarászok. Természetes volt ez a" szó " magyarosítása ,mert a német nyelvnek volt az utóbbi évszázadokban legnagyobb hatása nyelvünkre.(osztrák-magyar monarchia) . Üdv kanary71 Teszlák János Félix


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 176 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 26, 7:13
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO