Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 feb. 10, 16:12 
Kedves Csirip!

Én csak mint kívülálló olvasgattam a problémádat - szimpla érdeklődésből-, s mikor olvastam róla, hogy vágod a madarad körmét, kicsit rosszul is lettem. Nekem egy kanári párom van, de én ezt el sem tudnám képzelni velük. (nem csak miattuk, magam miatt sem)
Sszóval javasolni szerettem volna neked, hogy elvileg Magyarországon nem csak Budapesten, mindenütt lehet kapni egyes állatkereskedésekben csőrkoptató papír rudakat. Ezeket rá lehet húzni szinte akármilyen, vékonyabb farúdra is, és nagyon jól működnek. Az én madaraimnál 1 rúdon mindig ott van ez a csőr, - és karomkoptató (mikor már túl kakis, vagy elhasználódott, cseréled) és még sosem volt túl hosszú se a körmük, se a csőrük.

Remélem segít neked. :)

L.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 4, 10:20
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 20:26 
Fekete Csaba írta:
A lágyhéjú tojás a kálcium hiány jele. Ezt minél gyorsabban meg kell oldani, mert az ilyen tojást nagyon nehezen tudja letojni, ha egyáltalán sikerül neki. Ebbe bele is pusztulhat. Emellett még az a kevés kálcium is kiürül a szervezetéből a tojásrakással, ami még volt a madárban, így a kálcium hiány egyéb tünetei is megjelenhetnek, például tetániás görcsök....
Szóval minél hamarabb meg kell oldanod a folyékony kálcium adagolását. Egy hétig add neki előírás szerint. Utána pedig meg kell oldani, hogy egyen valamilyen formájú szilárd kálciumot. Ha az egész szépiát nem eszi, akkor le lehet reszelni. De tökéletes a hosszan főzött tojás héja, amit utána még egy kicsit beteszel a sütőbe. Úgyszintén jó a gritt. De legjobb, ha mindegyik dologból teszel be és akkor van lehetősége a madárnak választani. Ha látod, hogy melyik az amit megeszik, akkor utána azt add neki. A kopaszodás szerintem vitamin hiány miatt van. Érdemes lenne valami vitaminkészítményt adni a madárnak. De ne vitaminos rudat, vagy hasonlót, hanem valami vízben oldódó vitamint előírás szerint.
Időnként nem ártana csíráztatott magot is adni neki, mert abban is sok hasznos dolog van.


Értelek, köszönöm! Ennek megfelelően fogok eljárni. Ma is reszelgettem neki a szépiát, mert olyankor mindig kíváncsiskodik. Illetve átakasztottam másik faághoz, de hááát...nem igazán piszkálja. Majd írok, ha lesz fejlemény! Viszont én nem látom, hogy további tojások lennének, mert a hasánál már visszarendeződtek a tollak. Nem csupasz ő, de leginkább ott volt kopasz, és a nyaka hátsó részénél, ha lehajtja a fejét.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 15:12 
A lágyhéjú tojás a kálcium hiány jele. Ezt minél gyorsabban meg kell oldani, mert az ilyen tojást nagyon nehezen tudja letojni, ha egyáltalán sikerül neki. Ebbe bele is pusztulhat. Emellett még az a kevés kálcium is kiürül a szervezetéből a tojásrakással, ami még volt a madárban, így a kálcium hiány egyéb tünetei is megjelenhetnek, például tetániás görcsök....
Szóval minél hamarabb meg kell oldanod a folyékony kálcium adagolását. Egy hétig add neki előírás szerint. Utána pedig meg kell oldani, hogy egyen valamilyen formájú szilárd kálciumot. Ha az egész szépiát nem eszi, akkor le lehet reszelni. De tökéletes a hosszan főzött tojás héja, amit utána még egy kicsit beteszel a sütőbe. Úgyszintén jó a gritt. De legjobb, ha mindegyik dologból teszel be és akkor van lehetősége a madárnak választani. Ha látod, hogy melyik az amit megeszik, akkor utána azt add neki. A kopaszodás szerintem vitamin hiány miatt van. Érdemes lenne valami vitaminkészítményt adni a madárnak. De ne vitaminos rudat, vagy hasonlót, hanem valami vízben oldódó vitamint előírás szerint.
Időnként nem ártana csíráztatott magot is adni neki, mert abban is sok hasznos dolog van.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 4, 10:20
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 11:40 
ckuzmos írta:
Kedves Csirip,

Nem szeretnélek megbántani illetve nem tudom hány éves vagy, de úgy veszem ki a sorokból hogy igen sok alapvető információ nem áll rendelkezésedre ahhoz, hogy madarat tarts. Ez nem a te hibád, de innen távolról nem lehet ezt egykönnyen pótolni, még akkor sem ha minden kérdésedre részletesen válaszolnánk. A kérdéseid alapján bele sem merek gondolni miket nem tudhatsz még.
Én azt javasolnám neked, hogy a közeledben keress meg egy olyan tenyésztőt, akivel személyesen tudsz találkozni, meg tudod nézni Ő hogyan tartja a madarait, illetve az alap dolgokat elmagyarázza megmutatja neked. Sajnos a kereskedésekben nem minden esetben tudnak kielégítő felvilágosítást adni (tisztelet a kivételnek) gyakran inkább rontanak a dolgokon mintsem segítenének.
Ugyanakkor ülj le és olvasd el az összes hozzászólást itt, a kanáris részlegen, hidd el, nem fog ártani és sok kérdésedre fogsz választ kapni, amit előtte meg sem tudtál fogalmazni. Tudom sok idő mire átrágod magad.

A problémádra visszatérve: várható további tojás majd, amit bárhova elpottyanthat. Ha megtalálod nyugodtan dobd ki. Ha kereskedésben jársz, bármilyen folyékony kalcium takarmány kiegészítő megfelelő most a számodra, a lényeg hogy vízbe adagolható legyen. Ezt add a madaradnak egy hétig. A problémád pár nap múlva meg fog szűnni.
Ha netalántán egész nap gubbaszt a madár, akkor tojás visszamaradás van, melyet tapasztalt módon kell kezelni különben elpusztul a madárka.

Ezeket az idétlen papagáj játékokat meg felejtsd el, inkább társad szerezz mellé. De azt is csak akkor ha már felkészültél egy pár tartására!


Kedves Csaba!
Nem bántódtam meg, elképzelhető, hogy nem vagyok tisztában a madártartás minden feltételével.
A madarat a fiam szerette volna. Elég nehéz leírni a körülményeket röviden. Tapasztalataim szerint nem tartjuk rosszul a madarat. Sőt! Nálunk a nyúl is kutya is jómódban él ( a környékünkön vannak állattartók, madarakkal is-azokhoz képes királyi módon él a miénk-persze ez sem kiindulópont, de az ő madaraik nem betegek). Karácsony napján mentünk madárkereskedésbe, és mivel kifogytak a madarakból és pont ott volt egy tenyésztő egy kanárival, amiért nem jött a vevő, hát elhoztuk az övét. Azt gondolom egészséges, gyűrűzött, szép madarat bontottunk ki a dobozból, amiben hozta, egy éve van nálunk. Ezidáig semmi probléma nem volt vele, szép jókedvű szárnyas volt. A félelme csak akkor jelentkezik, ha benyúlok hozzá. Valószínűleg az első körömvágása nem volt kedves élmény számára.

Amikor először írtam, akkor meglepődtem mert szokatlanul csöndes, és fáradtnak látszó volt aznap délelőtt az eset után. Azóta én nem látok rajta semmi rosszat. Ennek két napja.
Mivel az előző problémák ezidáig nem jelentkeztek nála, így nem is olvasgattam ennyire mélyen a kanáritartás részleteit, és szaporítást sem terveztünk. A műmadarat is a fiam tette mellé, eszembe sem jutott, hogy társnak nézi. A tollhulláskor már gondoltam, hogy tojást szeretne rakni. Mi szerettük volna ha elviszik egy hímhez, ha már így alakult, de helyhiány miatt ők sem és mi sem tudtuk ezt vállalni. Minden esetre akkor az biztos, hogy a madár kalciumhiányban szenved?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 11:04 
Kedves Csirip,

Nem szeretnélek megbántani illetve nem tudom hány éves vagy, de úgy veszem ki a sorokból hogy igen sok alapvető információ nem áll rendelkezésedre ahhoz, hogy madarat tarts. Ez nem a te hibád, de innen távolról nem lehet ezt egykönnyen pótolni, még akkor sem ha minden kérdésedre részletesen válaszolnánk. A kérdéseid alapján bele sem merek gondolni miket nem tudhatsz még.
Én azt javasolnám neked, hogy a közeledben keress meg egy olyan tenyésztőt, akivel személyesen tudsz találkozni, meg tudod nézni Ő hogyan tartja a madarait, illetve az alap dolgokat elmagyarázza megmutatja neked. Sajnos a kereskedésekben nem minden esetben tudnak kielégítő felvilágosítást adni (tisztelet a kivételnek) gyakran inkább rontanak a dolgokon mintsem segítenének.
Ugyanakkor ülj le és olvasd el az összes hozzászólást itt, a kanáris részlegen, hidd el, nem fog ártani és sok kérdésedre fogsz választ kapni, amit előtte meg sem tudtál fogalmazni. Tudom sok idő mire átrágod magad.

A problémádra visszatérve: várható további tojás majd, amit bárhova elpottyanthat. Ha megtalálod nyugodtan dobd ki. Ha kereskedésben jársz, bármilyen folyékony kalcium takarmány kiegészítő megfelelő most a számodra, a lényeg hogy vízbe adagolható legyen. Ezt add a madaradnak egy hétig. A problémád pár nap múlva meg fog szűnni.
Ha netalántán egész nap gubbaszt a madár, akkor tojás visszamaradás van, melyet tapasztalt módon kell kezelni különben elpusztul a madárka.

Ezeket az idétlen papagáj játékokat meg felejtsd el, inkább társad szerezz mellé. De azt is csak akkor ha már felkészültél egy pár tartására!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 4, 10:20
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 10:36 
Nem, ha egyszer elkezdődik a tojás fejlődése, akkor az nem marad "félbe".
Tényleg, meg sem kérdeztem, de van/volt eddig előtte folyamatosan szépia, gritt?[/quote]

Van neki csőrkoptatója, de nem hajlandó használni. Hozzá sem nyúlt. Egy rozsdamentes láncon lóg neki csengettyű. A lánc másik végét eléri és azt szokta piszkálni nagy erőkkel. Minden nap ellenőrzöm, de nem szakad le ezért hagytam neki. Attól tartottam, ha elveszem, unatkozni fog. A madárhomok van neki mindig. Szokott ilyen lenni, hogy nem szereti a csőrkoptatót, vagy nem megfelelőt választottam? Igazából nem volt többféle. Néha tojáshéjat zúztam neki, és a homok közé szórtam. de ez valóban elég ritkán volt. Vagy az nem jó?
A karmait is alig tudom vágni, mert borzasztóan fél! Pedig a nappaliban van, mindig lát minket. Faágak vannak bent neki.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 10:24 
Csirip írta:
Egyébként nem lehet, hogy azért nem fejlődött tovább a tojás, mert elvettük tőle a díszmadarat "időben".

Nem, ha egyszer elkezdődik a tojás fejlődése, akkor az nem marad "félbe".

Tényleg, meg sem kérdeztem, de van/volt eddig előtte folyamatosan szépia, gritt?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 4, 10:20
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 feb. 6, 9:31 
Engem sem zavar, hogy beleszólsz. Sőt! Köszönöm nektek az információkat, segítséget! Ma megyek másik üzletbe, mert itt helyben nem lehetett most ilyet kapni. Megkérdezem milyenek vannak. Ha esetleg csak másféle van, akkor az nem jó?
Egyébként nem lehet, hogy azért nem fejlődött tovább a tojás, mert elvettük tőle a díszmadarat "időben". Azaz már így is későn, de azért lehetett volna nehezebb is a vége.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 22:18 
kuvik írta:
Helló!!! Bocs hogy beleszólok, de inkább calcimusc injekció, akár orálisan is.(!)( ivóvízben!!)

Kifejezetten örülök, hogy "beleszólsz", elvégre azért van a fórum, hogy tanuljunk egymástól! :) Amúgy miért jobb a "calcimusc"? Ha jól tudom akkor az kizárólag Calcium gluconate-ot tartalmaz, a másik amit írtam, az szerves kötésű kalciumot, kalcium-glukonátot, D3 vitamint és még néhány ásványi anyagot is tartalmaz. Én úgy gondoltam (persze lehet rosszul), hogy összetettebb volta miatt jobb...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 19:49 
Helló!!! Bocs hogy beleszólok, de inkább calcimusc injekció, akár orálisan is.(!)( ivóvízben!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 11:12 
Csirip írta:
Meglehetősen lágy volt, pici vérfolttal. Viszont ma már ugrál, és negyed 10van, de már nem készülődik. Élénkebb, mint tegnap.

Sürgősen adj neki kalciumos ásványi kiegészítést! Súlyos kalcium hiánya lehet a madaradnak. Legyen előtte mindig grit, szépia. Mindenképp jót tenne neki, ha most egyszeri alkalommal kapna valami folyékony kalciumos anyagot (hirtelenjében a Kalcium Columba jut eszembe mint ilyen).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 4, 10:20
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 10:19 
Csirip írta:
Warhawk írta:
Csirip írta:
-tehát hogy elpottyantja a nem kifejlődött tojást.. Minek nevezik ezt?

Nem kifejlődött? Ezt hogy érted? Lágy héjú? Kicsi? Deformált? Ha egyik sem, akkor azt simán úgy lehet hívni, hogy "letojt".


Meglehetősen lágy volt, pici vérfolttal. Viszont ma már ugrál, és negyed 10van, de már nem készülődik. Élénkebb, mint tegnap.
Este még hívta a párját, ha csörömpölést hallott. Az elhullott tojásnak héját is láttam később, ezeket egyébként elfogyasztotta.

Ja, a tojás lyukas és üres volt. Csak az a lágy hártya volt.vissza fog tollasodni?


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 4, 10:20
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 10:16 
Warhawk írta:
Csirip írta:
-tehát hogy elpottyantja a nem kifejlődött tojást.. Minek nevezik ezt?

Nem kifejlődött? Ezt hogy érted? Lágy héjú? Kicsi? Deformált? Ha egyik sem, akkor azt simán úgy lehet hívni, hogy "letojt".


Meglehetősen lágy volt, pici vérfolttal. Viszont ma már ugrál, és negyed 10van, de már nem készülődik. Élénkebb, mint tegnap.
Este még hívta a párját, ha csörömpölést hallott. Az elhullott tojásnak héját is láttam később, ezeket egyébként elfogyasztotta.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 9:56 
Csirip írta:
-tehát hogy elpottyantja a nem kifejlődött tojást.. Minek nevezik ezt?

Nem kifejlődött? Ezt hogy érted? Lágy héjú? Kicsi? Deformált? Ha egyik sem, akkor azt simán úgy lehet hívni, hogy "letojt".

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 4, 10:20
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 1:23 
berenyibela írta:
Mit csinált?elvetélt?


Mint írtam, nem tudom hogy nevezik ezt. :)
Azért írtam, hogy számíthatok e holnap is "tojásra", -tehát hogy elpottyantja a nem kifejlődött tojást..
Minek nevezik ezt?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2013 feb. 5, 1:11 
Mit csinált?elvetélt?

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 4, 10:20
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 feb. 4, 10:28 
Sziasztok!
Nemrég a tojó madarunk mellé tettünk egy mozgásra csiripelő szobor madárkát.
Eszembe sem jutott, hogy a madarunk párként tekint majd rá, így elkezdett fészkelni az ételes konténerjébe.
A kereskedésben is úgy vélték jobb, ha elvesszük tőle a madarat. Sajnos napról napra kopaszodott, (bár a viselkedése nem volt aggasztó), attól tartottam hogy a tojásképződés beindult nála. Igazam lett, mert ma délelőtt a tojásrakási órákban "elvetélt". Nem tudom hogy nevezik ezt pontosan. Kérdésem az lenne, mit tudok tenni, miben tudok segíteni neki ha már így elszúrtuk szegénykének?
Kapott tojást, és vitaminos mageleséget. Számíthatok e holnap is "tojásra", illetve felépül e ezután?
Köszönöm a segítséget!


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2012 nov. 28, 20:17
Hozzászólások: 235
Valódi név: Fekete Tibor
   
Hozzászólás 2012 dec. 21, 22:16 
Sziasztok.Elöre bocsájtom nem vagyok kanáris,de talán tudok segiteni.A gouldoknál nálam bevált.Mivel nem tudod mi a bajuk a madaraidnak, használj széles sprektumu antibiotikumot.A vitamint majd késöbb add amikor már jol vannak.A kura 5 napig tart utánna 5napig laktiferm.A gyogyszer neve:Enrobiofloxina,csak vényre kaphato,de használhatod a Baytril-t is.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 dec. 21, 21:48 
Talán érdekes:
Idén két éves szín x lizard hibrid tojóm megtanult pettyes asztrildul!? A hím élesen csergő riasztó hangját utánozza unalmában.
...mert hogy fogyókúrán van. Elégggé dagadt.
Mi a legjobb diéta?

A hullámos tojóm (ami eddig kint volt) , pedig azzal hülyitett hogy verébül csipogott.
Már félig szétszedtem a garázst mire rájöttem ,hogy nem kell verebet menteni a szekrény mögül...

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2012 nov. 23, 17:29 
manges01 írta:
Sziasztok érdeklődnék mi lehet néhány Kanári madárral mikor felveszi ezt a hólabda alakot?beteg de mitöl vagy mivel kezelhető? kösz a segitséget.

Szia, Tamás!

Egy egészséges madár sima tollazattal pihen fél lábon az ülőrúdon. Ha tollát felborzolja és még két lábon gunnyaszt ráadásul, az biztosan valami baj.
Minél hamarabb vedd kezedbe a madarad. Egyből érzed, ha pihekönnyű, semmi súlya nincs, csontos a mellkasa. Élesen érzed a mellcsontját ha nagyon sovány, hastájékon hússzínű, netán beesett. És ez már elég baj ahhoz, hogy bármilyen betegség erőt vegyen rajta. Így láttatlanban gyors elsősegélynek az infralámpát javaslom bőséges magkeverékkel a kalitban és mindig friss vízzel előtte. Vitamint is adj neki. Figyeld a madarat, hogyan viselkedik. Aztán írj, hátha tud itt valaki segíteni neked!
Üdv, Gabesz


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 18:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO