Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 20, 19:56 
A pirulás stimmel, a remegéssel viszont nem értek egyet.
:13:


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 20, 19:50 
Bocsánat de erre a Gabesz piruló orcával és remegve tudna csak válaszolni ! :lol: Ezért bátorkodom én a dolgot tisztázni...
Kézbe veszed a madarat úgy, hogy a tenyeredben hanyadt feküdjön és a farka elfelé álljon tőled. Felfújod a hasán a tollat és meglátod a gyönyörök varázspálcáját ha hím, olyan formán, hogy ha egy vonalzót, vagy más lapos tárgyat a hasára teszel és elkezded a kloákája felé tolni, ha elakad akkor cerkáról van szó, ha szépen átcsúsztatható, enyhe akadás nélkül akkor p....ról ! Persze ha legalább 8 hónapos a madár, tehát ivarérett. Lehet 8 éves is ha dagadt, nem lehet a nemét megismerni. Egyébbként a hímek fütyülnek vagy ahogy a rollereknél mondjuk énekelnek, a tojók meg csak azt a rövid hívó hangot hallatják, azt is ritkán, bár ritkán előfordul, hogy az öreg tojók egyike másika egész hosszú trillázásra is képes....Ha a költés gyakorlatára is kiváncsi vagy gyere át a rolleros topikba és lapozz vissza kb. fél évet !....


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 20, 19:47 
Igen. Megvárom, míg kifütyülik nekem :D
Most komolyan: énekük alapján. Fiókáknál féléves korra a hímek általában már kornyikálni, hangolni kezdenek, majd egyre határozottabb előadásmódban produkálják magukat. Mire "eladósorba" kerülnek, tuti kiderül a nemi hovatartozás.

Felnőtt madaraknál én külön tenném őket egy darabig. A hím biztosan hódító szerelmes dalra fakad majd, ha a tojóhoz szeretne menni :wink: Ha meg mind a kettő hallgat, akkor nagyon nagy a valószínűsége, hogy mindkét madár tojó.-Bár pontosan nekem volt kivételes párosításom: egyik tojóm, Fióna gyönyörűen énekel... No nem mint a hím, de megközelíti. Akkor jöttem rá, hogy mindkettő tojó, mikor a fészekben naponta két tojás lett egy napon :shock: ! Akkor estem kétségbe...

Aztán vannak cselek, trükkök a nemet megállapítandó, de én abba nem mélyednék bele... Talán itt majd segít valaki hozzáértőbb. :roll:

Pussz: Gabi


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz 2007 szept. 20, 19:50-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 20, 18:57 
Szia Gabesz!
Köszönöm a segítséget, ezt az oldalt már én is megtaláltam, és tényleg hasznos dolgokat írnak rajta. De még mindig nem tudom, hogyan állapítsam meg a madaraim nemét? Erre te találtál már valami megoldást :?:
Üdv: Mona


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 17, 14:13 
Szia kedves Lajos!
Nem sütött oda a Nap, a konyhában a falra akasztva vannak, nem süti őket. Ha kiviszem őket az erkélyre levegőzni, napozni, akkor is teszek elibük valami ruhát, ami árnyékot tart a kalitka egy részén, nehogy nagyon süsse őket!
Néha már volt nála hasonló eset, amikor a lábukat húzogatták fel tavaly a Csirivel együtt -erről már akkor írtam többször is- (néha azért most is előfordul kicsit az is) és mintha a görcs húzta volna, akkor is néha mintha megmerevedett volna pár percig, csak akkor nem nyúlt el...
Meg volt már nála olyan, amikor megfogtam -manikűrözni, vagy kezelni- hog ahogy visszaengedtem, mintha sokkot kapott volna, pár percig nem mozdúlt. Aztán mintha misem történt volna, újra jött-ment, mozgott, evett.... Ő nem is repked annyit mint a másik kettő közel sem..
Ja és még valami, néha észrevettük, hogy éjszaka úgy alszik, hogy lóg a feje lefele, aztán egy idő után újra bedugja a szárnya közé rendesen.
Hátha tapasztaltál már ilyesmit és tudsz valamit mondani, mitől lehet?
Ne haragudj, hogy ilyesmivel zaklatlak, csak itt mindenki olyan segítőkész és ezért merészelek...
Köszönöm előre is, üdv:Margó


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 16, 22:03 
Kedves Margaréta !

Amikor a kanári madarad kinyúlt a kalitkán rásütött - e a nap ??????

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 16, 15:39 
Szia, Mona!

Míg első kérdésedre válasz érkezne, kedvenceidről nagyon sok hasznos információt tartalmazó írást találsz itt a költésre vanatkozóan (is):
http://www.idre.hu/roller-kanari/roller ... ztese.html
Az ne zavarjon, hogy roller a főszereplő 8)

Üdv: Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
Hozzászólás 2007 szept. 16, 14:45 
Sziasztok!
Én kedvtelésből tartok egy kanári párt itthon, de nagyon megszerettem őket. Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy a madarak neme hogyan állapítható meg? Itt Zalaegerszegen, a tavaszi madárkiállításon vettem a madaraimat egy tenyésztőtől, aki azt mondta, hogy mindkettő fiú. Aztán emiatt elcseréltem(volna) az egyiket egy másik tenyésztővel lányra, ő meg azt mondta, ne cseréljem el, mert ez egy fiú és egy lány... Szóval nem tudom, milyen neműek, és nem tudom, hogyan lehet megállapítani? Ebben kérek egyrészt segítséget, azt már kiderítettem, hogy csapperek, és sárga nem intenzív mind a kettő. És nem igazán szólalnak meg, egy ideig az egyik énekelgetett, mert külön voltak helyhiány miatt, de amióta ismét együtt vannak, nem hallom a hangjukat.
A másik kérdésem: ha ők tényleg egy pár, akkor mikor érdemes nekik fészket berakni? És miből veszem észre, hogy hajlandóak tojást rakni? A madarak 2006. októberiek, most már le is vedlett mind a kettő.
Köszi a segítséget, és bocs, ha marhaságot kérdeztem.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 15, 15:06 
Nem tudom mi lehetett, azaz sok minden, de alapjában véve ezek az idegrendszer hibás működésével magyarázhatók ! Genetikai hibára gondolok...Persze lehet, hogy a korábbi szinezőanyag károsíthatta a kiválasztást, hogy időnként méreganyag kerül a szervezetbe és kiüti a madarat. Lehetnek különféle nemi eredetű izgalmak keltette rosszullét. A krónikus p.... hiány.. :lol: De láttam hogy rogyásig van zölddel kirakva a kalitka... Ha ez mindennapos akkor bármilyen bélhurut is okozhat mérgezési tüneteket... olyan értelemben, hogy a sav-bázis koncetráció felborul és a vér oxigén szintje elégtelen periódusokat produkál... aztán lehet egyszerűen szív elégtelenség is ami szintén az agy oxigén ellátásában okoz hiányt... :75:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 14, 18:24 
Sziasztok!
Képzeljétek tegnap meg úgy rámijesztett a Csipet. Délben kiröppentek a szekrény tetejére, majd vissza a kalitkára és akkor arra figyeltem oda, hogy Csipet kinyúlt a kalitka tetején, szárnyait szétrakta és valami kerregő féle hangot adott...
Először azt hittem veszekszik a Csirivel, mert ugye akkor szoktak széttárt szárnyakkal hadakozni néha, de ahogy odanéztem akkor láttam, itt most más a helyzet. Egészen lefeküdt és mintha kicsit rángatózott volna és elnyúlt mint a béka. A másik kettő rögtön odament hozzá, két oldalról melléálltak, mintha védenék.... Nagyon édesek, ahogy a bajban szeretik egymást.
Szóval azt hittem itt a vége szegénykémnek. Aztán egyszercsak lassan kezdett feléledni, majd mintha misem történt volna, tette tovább a dolgát, evett stb. Hogy ez megint mi volt??? Félek, hogy tényleg valami keringési probléma, vagy a szíve gyenge, nem tudom. Mindig ijeszteget valamelyik :(
Hiába az unokákkal van gond és aggódás :cry:


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 11, 7:52 
A többiek hál istennnek jól vannak, a egyke fiatalt még nem választottam le. Még eteti a papa.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 11, 2:06 
Díszmadár írta:
Ma sajnos elpusztult az egyik kanári hímem. .........


Most veszem észre csak mi történt....Így látatlanba nincs tippem sajnos,(a gyufaszál alakú kitüremkedés sem rendellenes, szerintem az ivarszervet láttad) sok minden lehetett. A többivel minden oké? A rollereknél gondolom nem kelt semmi, a bronz fiatal meg leválasztva éli gondtalan életét...?

Üdv : neco


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 27, 22:45 
Szia!
Az EKODIÁR+ -t ismered?


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 27, 21:40 
Sziasztok!
Ma sajnos elpusztult az egyik kanári hímem. Tegnap vettem észre, hogy gubbaszt egy kicsit. Befogtam a röpdében és külön helyeztem. A kloákája volt kitüremkedve, de nem vészesen, inkább azt mondanám, hogy kifelé egy gyufaszál vastagságú volt, s kb. 4-5 milliméter.
Adtam neki vitaminos vizet, egy kis antibiotikummal, illetve megvontam tőle a zöldet. Magot, fürtöst, orvosi szenet tettem még elé. Sajnos estére elpusztult. A kloákáját ismét megnéztem. Kissé véres volt a széle, a karanténkalit alján viszont normális székletet produkált. Mi lehetett a gond?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 24, 14:31 
Várom türelemmel a fejleményeket..
Jó hétvégét! :49:


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 24, 13:52 
Bocsi ! Most látom hogy össze vissza írok itt mindenkinek mindent.... :33:
A szarú, már nem nagyon fog eltünni,de sokat vissza fog esni, mert az úgy keletkezik, hogy ezek a dögök össze vissza turkálják a hámszöveteket és ezért felűl kitüremkedik. Később ha teljesen elhal ez a felület, le fog válni. Kézzel ne nagyon erőltesd, mert akkor az elevenbe is belehúzod és vérezni fog....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 24, 8:25 
Kedves Do9romboló, Te tényleg nagyon berágtál az elszállt írásod miatt, mert ugyancsak nem olvastad el figyelmesn a beírásokat :lol:
Nekem ugyan szépen elmagyaráztad a festés technológiáját, csak az a bökkenő, hogy nekem eszem ágában sincs megrövidíteni a kis életüket azért, hogy kicsit élénkebb színük legyen én így is szeretem őket, hisz az "unokáim". Egy Timba nevű társunk kérte a tanácsot ez ügyben, azért lehet, hogy ezt is elolvassa ám...
A kenegetés megtörtént, csak a kevés szerből a lábukra már nem igen jutott, mivel a vatta itta meg azt az egy cseppecskét, amit a tűvel kinyomtam rá:(
Lehet, hogy legközelebb közvetlen a lábukra cseppentem és ott kenem szét az ujjammal. Majd meglátom lesz-e valami eredmény? Ezek után el kellene tűnni annak a vastag szarunak róla? Kizártnak tartom...
Most már ne dühöngj, én is sokszor jártam már így, főleg az origo fórumon, hogy elszállt az éterben és akkor már nekem sem volt kedvem a hosszú litániát újra leírni.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 23, 23:41 
Dear Margaréta !
Azért nem írtam, mert a plafonra tudtam volna ugrani, mikor a hosszú válaszom ellibent az éterbe, mikoris a buggyant takarítónőnk egy nála gyakori villám mozdulattal kihúzta a gépem dugóját a konektórból, mert éppen porszívózni kottyant kedve....
:41:
Csak akkor szokott eltünni az írásom, ha qrva hosszút és tartalmasat írok ?!....
Szóval a srácok nagyjából leírták a tennivalót, talán azzal a kiigazítással, hogy a narancs színű madarad is színezhető,de valószínű, hogy melanin madár az a narancs (akitől való annak nagyrészt melanin madarai vannak, piros izabellák és a fekete sorozatból. Csak pár db, lipokrom mozaikja van még). Az a legtisztább, ha megint levadászod a drágáidat és megint felfújod a szoknyájukat. Ha az aljtollak nem fehérek, hanem a szürke, a barna, vagy a fekete valamilyen változatai, akkor melaninok a madarak, ha fehér az aljtollazat akkor lipokrom. A lipokromok egyszerűbben, a melaninok mélyebben színezhetők.
Rotán volt az első nagyágyú, a reszelt sárgarépa után..., de hamar széttolta a madár máját. A mostaniak már kíméletesebbek, de a következetesen és bőségesen adagolt szerek a csodaszép szín eredményt követően 2-3 év utáni temetést jelentenek.
Menjél be a kopasz barátom boltjába ( Csere Attila), a Margit templom alatti üzletébe és tőle, vagy a feleségétől kapsz mindent ami kell, melanin, vagy lipokrom madárnak egyaránt...Csakis lágyeleségre tedd úgy ahogy a bagó írta....
A cseppentőt pedig kár volt visszaadni, mert a hűtőben még évekig elállt
volna és pontosan fülpálcikával kellett volna kenni a lábát, de a testét is egy helyen...Aztán 8 nap múlva biztos ami biztos, ismételni kellene....
Borssal meg nehogy kínozd a madarat, mert piros nem valószínű, hogy lesz, de beszélni hamar megtanul tőle !!! Azt fogják sziszegni a csőrük között, hogy "rohadjon meg aki kitalálta"... :69:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 23, 21:05 
Szia Timba!

Szinezési ügyben megpróbálok segíteni egy kicsit.(Évente kb 100-150 lipochrom piros és sárgát neveltem)Ha piros kanárid van akkor a tangara jól írta, mert cathax ,vagy canthaxantint kell használnod. Ezt legjobb lágyeleséggel adni.Ezt úgy tudnám a legjobban leírni, hogy úgy adagold, mitha jól megsóznád a kaját.(Az eleség jó rózsaszinű lesz.)Ezt a fészek-
ben szinezésnél, és vedléskor adjuk.Viszont a "narancsos pirosat" nem le-
het "festeni".Viszont az etetésnél szem előtt kell tartani, hogy sajnos a
madár máját nagyon igénybe vesszük.Ha sárga kanárid van azt a YEL-LUX
nevű készítménnyel ugyan így (lágyeleségben) tudod a szin intenzitását
fokozni.(galambász kuckóban beszerezhetők.)Ha a piros lipochromot jól
fested ,csodálatos lesz, de rövid életű.Nekem a szépen megfestett lazacok
és piros elefántcsontok tetszenek a legjobban.Ha van kérdésed még festés ügyben szivesen válaszolok

Vs.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 23, 17:40 
Késő Doromboló, már visszavittem, mert közben beszéltem telefonon a dokival...
Egyébként már úgyis lejárt a szavatossága májusban és ha felbontom főleg nem sokáig lenne már jó, és ennyi adag egy egész tyúkfarmra elég lett volna. Adott a Bulyáki egy injekciós tűben valamit, amivel a lábát kell bekenni. Ezzel is gondban voltam, mert ahogy mondta, -egy cseppet egy gyufaszálra vattára és azzal bekenni a lábukat- én fülpiszkálóra cseppentettem, de rögtön beitta, semmi nem maradt amit kenhettem volna, azért végighúzkodtam a lábukon valahogy, ha egyáltalán ment rá belőle valami a szerből... Többet nem nagyon mertem kinyomni, mert az egész csak 1,5 ml a fecskendőben, és azt mondta hetente ismételjem meg. Olyan lenne jó valami, amit jól bele lehetne tacsakolni, hogy jól beigya , nem?
Hát majd kiderül, nem nagyon hiszek benne :cry:
Azért ha lesz időd majd írjál valamit ez ügyben, köszönöm előre is.
Üdv. Margó.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 4:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO