Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 23, 17:24 
Kedves Virágszálam !
Ne vidd vissza a gyógyszert de most nem tudok írni, a részletekkel később jövök !
Bocs Gabika ! Hasonlóan....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 10, 23:29
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 aug. 22, 22:41 
Az attól függ milyen szinü a madár. Ha sárga, akkor azt hiszem az orlux-nak van kimondottan sárga kanárinak szinező eleség. Lásd Galambászkuckó a googl-ba, eleségeknél. Ha viszont piros, akkor canthaxanthin. Ez egy vörös, piros pigmentet tartalmazó szinezőanyag. A bevált mód a lágyeleségbe keverve adni a madaraknak. Mivel a kanári behetárolható időben vedlik, ezért a vedlési szezon megkezdése előtt kell alkalmazni a szintáplálást. Ha későn kezded, akkor a szárnyakon, a mellen foltosak maradhatnak a tollak. Természetes szinezők pl a sárgarépa, cékla, citrus és fűfélék. De a 19. szd.-ban egy tenyésztő cayenne borsot adott azoknak a kanáriainak, amelyek halvány fakó szinüek voltak, és azt vette észre, hogy a következő évben azoknak a madaraknak akiknek adott borsot, sokkal élénkebb volt a szinük.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 22, 21:54 
Szia, Timba! Jó veled itt is találkozni! :D

Biztosan jönnek a nagyok, és adnak majd hasznos tanácsot. Én egyetlen egyszer vásároltam ilyen tápot a madaraimnak: Ovomix- de nem adtam oda... Porított alakban van, kekszet, tojást, diót, mézet, magokat, édesítőszert és sok karotint tartalmaz. Azt írja a használati utasítás, hogy csak "diszkréten" adagoljuk és mindig legyen mellette friss víz. Guvat annak idején azt írta, hogy a kajába- fiókákról volt szó, tehát lágyeleségbe- keverve szokás adni. Száraz helyen tartandó- mert különben hamar megromlik...

Pussz: Gabesz


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz 2007 aug. 23, 21:29-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 10, 23:48
Hozzászólások: 1139
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós - Bucka
Valódi név: K.-né T. Tímea
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 22, 20:54 
Sziasztok!
Szinezéssel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.
Jelenleg Rotan-t használok, de valahogynem vagyok megelégedve vele. Persze lehet, hogy én csinálok valamit rosszul.
A kérdésem, hogy a leg célszerűbb adni a szinezőt? Próbáltam ivóvízbe, de a melegbe nagyon hamar megbüdösödik, a magba keverve, meg sokat kiszórok ha cserélem a kaját. Esetleg lágyba lehetne tenni? vagy gyülölcsel keverve, pl almára?
Aki tud írjon esetleg neki bevált szinezőt!
Köszi!
Timba


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 22, 17:20 
Szia Doromboló!
Beszereztem a cseppeket, de azt hiszem adtam a sz..nak egy pofont és vihetem majd vissza....
Az úgy volt, hogy ma nem volt ott a doki és a kis hölgy pedig pont rámolt, költözködött, szóval nagy rumli volt és nem is ismerte ezt a szert. Felhívta valami kolléganőjét Pápán, aki felvilágosította, hogy milyen ez a szer és keresse meg, mert van nekik. Meg is találta, csakhogy.....
Erre rá van írva, hogy galamb és más díszmadár, és nagy papagájok vannak rajt képen, meg galambok. A leírás szerint egy csepp fél kg élősúlyra kell a nyakbőrére, hát akkor én ezekre mennyit cseppentsek???? :(
Utána itthon olvastam a figyelmeztetést is, hogy kisebb testű madarakra nem való! Persze ő ezt már nem olvasta fel nekem, csak az előző mondatot.. Mivel már a szavatossága is lejárt a szernek májusban, fél áron odaadta, csekély 870 Ft-ért. Mivel itthon tanulmányoztam a leírást, azt hiszem holnap beszélek még a dokival is és inkább visszaviszem nekik, minthogy többet ártsak, mint használjak. És nincs kidobnivaló 870-em sem...
Neked mi a véleményed, lehet, hogy van ez kisebb dózisban, kisebb madaraknak is?
Várom válaszod, üdv. a mezei virág.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 21, 16:00 
Szép napot kedves Doromboló, köszönöm a tanácsot, majd utánanézek ennek a szernek. Nem gondoltam, hogy ez atka lenne, mert ugye azokat mozogni gondolná az ember :)
Azt hittem valami csúz, ami nyúz, mert még kicsit görbének is látom főleg Csipet lábát és egyik ujja is elég kajla, a körme kifelé kunkorodik kicsit a kisujján....
Most megint sikerült kinagyítani a képet nekem is, hogy ez miért nem egyformán működik itt?
További jó madarászást!


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 21, 12:36 
Legkedvesebb Mezei virágom !
Minden kanárinak vastagodik a lába a kor haladtával, de ami nálatok van az nem a kor miatt, hanem a kór miatt van, ugyanis egy atka vendégeskedik a madárkákban amelyikek a szarúréteg felső takarója alatt vertek tanyát, ezáltal púposodnak ki a lábbőr szalagjai.
Lehet kapni a Bujáki állatklinikán egy nagyon jó szert amelyik minden külső és belső élősködőre jól használható, amit már párszor leírtam a rolleros helyemen, ez egy Spothon készítmény, Ivermektin hatóanyagú. A stadion és a NEVIKI közti kis utcában található Veszprémben, a Bujáki doktor klinikája és gyógyszertára... De lehet kenni a lábat Perubalzsammal, azonban ezzel össze ken mindent.... A Spot-on meg csak egy csppentés a bőrre és konyec filma !...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 21, 10:27 
Sziasztok, jó munkahetet, akinek kell dolgozni!!!
Vihar elvonúlt, azért még jönnek majd esők...
Megpróbálom nektek megmutatni a két fickó lábát, ami nem tetszik nekem, hogy olyan vastag szarus lett egy ideje a két sárgáé, mintha lábszárvédőt viselnének :( . Fricié nem... Lehet, hogy a tavalyi lábfájás eredménye a rossz vérkeringés miatt? A lábzk ujjain is olyan bütykös kinövések vannak, mint az embereknél is, a reumás izületi bütykös ujjak.
Kár, hogy nagyban nem lehet iderakni, azon jobban látszana....
Kép
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 17, 15:57 
Szép napot mindenkinek!
Ma volt megint alkalmam megvizsgálni a Frickót, végre sikerült egy pedikűrre még őt is elkapnom (a másik kettő már túl van rajt). Nagyon nem szeretem ezt a műveletet, mert utána egy darabig félnek tőlem és folyton ugrálnak, ha benyúlok hozzájuk a kajával. Aztán majd megint megnyugszanak egy idő múlva a drágáim...
Nem vettem észre libazsíros sárga hasat, csak szürkés volt, amennyit láttam belőle a sok tollpihe között. A vedlés ellenére nagyon sok a tolluk:)
Kicsit megsimiztem, puszilgattam a fejét és mehetett útjára...Egy darabig nem zargatom őket ezzel.
Egyébként már benntvannak a korban kedves Doromboló, mert 3 évesek. Mindegyik 2004-es évjáratú. Már én is várom a vedlés végét, mert lassan megtölthetnék egy kispárnát, ezekkel a jó kis pihetollakkal.
Akkor nem csak én vagyok igazi unoka nélkül? Nem törik ezek a maiak össze magukat e téren, itt nálunk legalábbis, a Gabesz kivétel!

Legyetek jók és vidámak! :05:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 16, 23:55 
Sziasztok!

Margó barátnémmal már régóta beszélgettünk kedvenceinkről :D, és néha pletykáltunk is :wink: Esetenként tanultunk egymás hibáiból. És biztosan emlékszel, Margó, hogy én is furcsának tartottam ezt a fiús-etetősdit! Annak idején mind próbáltam meggyőzni, hogy a Csiri- ugye ő volt az első?-mellé csajszit szerezzen, de Margó nem szerette volna tenyészteni őket, ezért nem vett neki párt. Pedig mondtam, hogy párosan szép az élet! Aztán mikor jöttek a fiúk és az összeszoktatás túl jóra sikeredett, annyira, hogy egymást már etették is, mondtam is, hogy talán ösztönösen eteti egyik a másikat, gondolván, hogy a fiókája... De mi van azzal, aki kéri az ételt? Talán ő is a családias törődést kívánja, ezért van e fura viselkedési forma hímek között? (Még egy kicsi és madárpszichológussá képezem magam :shock: ...)

Puszillak titeket: G.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 16, 16:40 
Legkedvesebb Mezei Virágom !
Madár töténelmet írsz az unokáiddal ! Nagyon egyedi a történeted, persze azért más a leányzó fekvése, ha még egyik sem volt ivarérett mikor összekerültek.....de lehet hogy rajtad fognak összeveszni...?! Hihi ! Azért várom én azt a vedlés végét....Tehát az elején, mikor még gőgicséltek volt alkalom az elhízásra ?!...Ez ismét jó az összehangolódásra, de ez már elmúlt. Nem gondolnám, hogy mikor megférfiasodnak akkor is maradna a háj mert azóta 15 ször többet mozognak. De ha biztosan tisztában akarsz lenni a konstitucionális állapotukkal leg jobb, ha kézbe veszed őket és ahogy már többször leírtam úgy markolod át a kis testét, hogy a feje feléd a farka előrefelé álljon. Ezután felfújod a hasán a tollat és már látod is, hogy beesett hasa van e, vagy ellenkezőleg, púpos és sárga a libazsírtól....?! A kendermagot tényleg felejtsd el, csak nyomokban kaphatnak....A jó keveréket is leírtuk már egy csomószor..
Jó unokázást ! ...Egyébként nálunk is van egy magyar vizsla kölök-unoka, mert ezek a qrva kölkeink csak barátkoznak és úgylátszik, még nem halották, hogy szájon át senki nem fog teherbeesni !...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 16, 15:32 
"Azért ne rakjad messzire azt a másik kalitkát, sőt lassan veheted a harmadikat is ..?!"
Kedves Doromboló, bízom benn, hogy nem lesz rá szükség, hisz már egy idényt túléltünk tavaly! :lol:
Csipetet (narancs) tavaly febr-ban vettük, a fehéret meg okt.elején lesz most egy éve. Egyébként a legkisebb a Csipet (narancs), és ő akar néha etetni, persze olyankor kunyerál nála a Csiri(sárga) a domináns és ő a kedvében szeretne járni. Mostanában melegedett össze a Fricivel(fehér)és láttam már néha, hogy neki is akart enni adni.
Neked biztosan furcsa, hogy én itt név szerint nevezem őket, de tudod nekem ők az "unokáim" és családtagok. :P
Hogy néha kicsit kergetőznek rájuk is fér most nyáron, mert tavaly ilyenkor is elhíztak kicsit (ezt is a Cziráki mondta, ő nézte meg őket). Fájdították a lábukat, és olyankor nagyon piros volt, és fel-fel húzták, sokat kinlódtak, végül azért lassan helyrejöttek, de néha most is látom a tünetet, csak kevésbé. Olyan mintha keringési zavaruk lenne. Szóval volt már ilyen is, átéltük szerencsére a tavalyi nyarat, sőt Csiri már előtte is egyet, akkor meg tolltetűi voltak...
Hála a madarak istenének most jól vannak a vedlésen kívül....
Bizony a télen volt, hogy már könyörögtem nekik, kicsit szüneteljenek a koncerttel, mert csengett a fülem főzés közben. Ott állt mind a három a kalitka tetején és nekem fújták a szerenádot versenyben, más nőnemű híján :lol:
Azóta én nem beszéltem a Cz-val, akkor el akarta vinni valamelyiket, hogy majd csajozik és lefogy, persze ilyenbe nem mentem bele. Diétára fogtam őket és amennyit ők repkedtek nem is volt gond e téren. Azóta vigyázok a "kendermaggal" azt már nem kapnak, csak ha a keverékben esetleg van valamennyi.Az lett a vesztük, mert mindig azt válogatták ki....
Én meg ugye folyton raktam nekik, mint a gondos nagyi, ha szeretik, hadd egyék!
Most sok zöldet, paparikcsutka magját, s.répát, ubit, almát adok nekik és azzal elszórakoznak egész nap, fürtös is van fennt nekik a magkeverék mellett...Ja, meg közben a lágyat. Frici már jön ha valami hasonlót készítek a konyhában, mindig azt hiszi az övék lesz.
No most jó bőven beszámoltam itt is a dolgokról, remélem nem untattam senkit. Mivel most még itt újonc vagyok és veled is összefutottam, remélem elnézik nekem a többiek...


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 16, 14:53 
Kedves Búzavirág Fődim !
Azért ne rakjad messzire azt a másik kalitkát, sőt lassan veheted a harmadikat is ..?! Amit írtál abból kilátszik némi üzemzavar a rigók között, merthogy etette a másikat, mert nyilván tojónak, vagy kölöknek szerette volna hinni szegény főkakasod a fiatalabbat, de most, ha teljesen kivedlenek és ennek jeleként elkezdenek egyformán fütyülni akkor nem hiszem hogy megmarad a béke....Különösen nem, ha elérik a tenyészidőszak elejét a tavaszelőt !...Javít a helyzeten, hogy ezek a madarak még soha nem láttak bugyit közelről, azért figyeld őket. Ha nagy lenne a kergetőzés akkor nagyon lefogynak ezért veszekednek a kajánál is, de lehet hogy egyszerűen már keresik a veszekedési lehetőséget ?! Az elképzelhetetlen, ha 3 hím együtt van, hogy elhíznának, pedig akkor nyugton lennének. Akkor ha eljön a szétválasztás ideje, meg remélem csuklani fogsz ....?! Mert akkor lesz olyan füttyturmix, hogy azt csak fülvédőben fogod kibírni.....A Cziráki meg nem a legjobb konzulens a témában ...nekem elhiheted ! Évekkel ezelőtt adtam neki 3 pár rollert a leg értékesebb vonalamból, melyeket 3 hét alatt kipurcantott. Direkt kértem, hogy melegbe rakja őket, mert melegben voltak, ennek ellenére kirakta télen a fűtetlen garázsba ahol rögtön megfáztak úgy, hogy pár hét alatt kifeküdt mind !!!....Ha hidegről vittem volna őket akkor természetesen nincs semmi baj, de direkt elmondtam 10-szer, hogy nehogy kirakja a garázsba a többi közé, de ő csak szokásához híven hunyorogva somolygott ?!?....Gondolta mit beszélek én hülyeséget mikor neki már 20 éve vannak kanáriai.....A rollerre még talán most sem érett meg....?!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 14, 23:56 
Szia Eszterolajos!

Annak ellenére hogy későn válaszoltam levelére, elkaphatnám a doki számát?Előre is nagyon szépen köszönöm!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 12, 15:46 
Kedves Eszterlajos!

Azzal kezdeném hogy elnézést kérek magától!Nagyon sajnálom hogy nem válaszoltam levelére de nem tudtam mert számítógép nélkül voltam,most lett kész!Tönkrement!Mégegyszer elnézést kérek!A madram mintha kevesebbet tüsszögne de még mindig néha néha eltüsszenti magát!Nagyon szépen köszönöm segítőkészségét, sajnálom hogy kellemetlen helyzetbe hoztam!

Szia Gabesz!

Hogy vagy? Milyen idő van felétek? Szépek a madaraid különössen Fióna!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 25, 22:46 
Szia anita10!

Ha javasolhatom, nagyon figyelj, hogy a cseppentéses módszer csak a Light Ivermectinnél alkalmazható, ha "sima" Ivermectint használsz, inkább fültisztító pálcikát itass át, és óvatosan kend a bőrfelületre. Abból egy csepp már végzetes lehet. De Kuvik is a Light változatát javasolta, azzal nehezebb mellényúlni.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 25, 11:33 
Szia anita 10!
Az ivermectint nyakbőrre cseppentsd, úgy , hogy a nyakon széthajtod a
tollat, és egy cseppet rácseppentel a nyakbőrre.Ezt 3 hét mulva ismételd
meg.(A kikelő peték miatt.)Ezután pedig 3 havonta kezeld az állományod.
Légzsákatkára sajnos a legérzékenyebb a gould és a kanári.Az állomá-
nyodba karantén után kezeletlen madarat soha ne vigyél be,mert a fe-
lülfertőződés veszélye fenn áll.Az ivóvizbe adagolást felejtsd el.Különben a megrendelésnél szoktak tanácsot adni, és küldenek felhasználási leírást.
Én próbáltam segíteni, a többi rád van bízva.

Üdv: KUVIK


 
Offline
Csatlakozott: 2007 júl. 24, 13:07
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Hódmezövásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 25, 11:10 
Megnéztem az Ivermectin leírását, és lehet vízben is és bõrre is adni. Feltételezem, hogy nem egyszerre a kettõt, nehogy túladagoljam. Van valakinek tapasztalata, hogy hogyan kell alkalmazni, és hány napig? Egyáltalán milyen súlyú egy kanári? :D


 
Offline
Csatlakozott: 2007 júl. 24, 13:07
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Hódmezövásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 25, 8:17 
Köszi mindenkinek a segítséget, kipróbálom az Ivermectint, remélem segít.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 júl. 24, 12:04
Hozzászólások: 5
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 24, 21:38 
Köszönöm Kuvik, a Vietnámi balzsamos kezelést megkezdem.


Kozlov


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 20:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO