Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 21:52 
Akkor lehet, hogy a vedlés viselte meg ennyire??? :shock:

:41: Hogy nem jön már valaki okosabb???


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 11, 17:10
Hozzászólások: 7
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 21:30 
Szia Gabesz!
Sajnos pont az a problémám, hogy nem látok rajtuk semmi betegségre utaló jelet a bágyadtságon kívül. A mellénél néztem a húsos részt ott szép rózsaszínű,kerek, a hasa kicsit sárga,az beljebb van esve, a tollazatukon nem látok semmit.Nem is vakaróznak. Közelebb raktam a radiátorhoz, mert eddig egy asztalon voltak,de ott sem volt 22 fok alatt.
Várom a javulásukat,mert egyenlőre nem tudok mást csinálni velük.
Egyébként szeptember végén vásároltam őket, és akkor egy picit mozgékonyabbak voltak, csak akkor vedlettek még. A fejükön kis tokok voltak.
üdvözletel: Éva.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 18:33 
Szia, Madárka!

Nem tudom, hogy mitől gyengülhettek így le a madaraid, de ha csak két hete vannak nálad- nem írtad, mióta hoztad el őket a boltból- már onnan hozhattak magukkal valami nyavalyát! Megvizsgáltad őket kézben tartva- a soványságot pl.? Nem tetvesek?A tollát ha felfújod a tarkónál, vagy a szárnya alatt... Életem legelső pár kanárija sajnos ezek miatt a ronda dögök :evil: miatt pusztultak el :cry: Hiába esznek szegények, elszívják ezek a paraziták az életet belőlük...

Amíg jönne Doromboló, nézz szét, olvasgass kicsit ezen a topikon is:
http://www.idre.hu/forum/viewtopic.php? ... &start=360
Ott kanárik (és kanárisok :wink: ) különböző problémái, betegségek és kezelési lehetőségek vannak terítéken.

Üdv: Gabesz
Ui: Nagyon tetszik a neved! :D


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 11, 17:10
Hozzászólások: 7
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 11, 17:30 
Sziasztok!
Kezdő madártartó vagyok, és nem tudom mi lehet a bajuk a madarkáimnak. Egy kereskedésbe vettem két sárga kanárit ,még vedlésben voltak mikor elhoztam. A boltos azt mondta nem lesz velük semmi probléma. Így is volt egy darabig, de kb. két hete szinte csak alszanak, a fejüket a szárnyai alá dugják. Eszegetnek is ,de nem tudom eleget-e, lesoványodva nincsenek, a hasuk sem megy. Adok nekik almát, répát, tojást, kekszet amit nagyon szeretnek, de a magban csak turkálnak. Vitaminos cseppet is adok nekik, de mikor ez van előttük nem isznak annyit ,mint a tiszta vízből.A szárnyukat lógatják és szinte totyogva járnak.
Nem tudom mit rontottam el, de nekem úgy tünik mintha elevenebbnek kellene lenniük.Ha tudtok ezután a diagnózis után valami gyógyító eljárást ,legyetek szivesek segíteni.Nagyon megérdemelnék, de nem tudom mitévő legyek.
Köszönöm segítségeteket.Éva.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 5, 10:45 
Szép napot, hetet mindenkinek, ma jó kis napos időnk van, igaz erős széllel...
Mindenkinek köszönöm a jótanácsokat, próbálom őket kordában tartani, amennyire lehet, közben bezárom, hogy egyenek is. Egyébként nyáron úgyis sokat pihentek, ettek, mindig az elhízás volt a baj, most akkor kicsit lemozogják magukat legalább... Szegény kis Csipetemnél valami más baj lehetett, azért nem bírta sokáig...
Persze mindig eszembe van, hogy ő is mennyire szeretne még velük repkedni, vidámkodni, de neki sajnos ennyi jutott :cry:

Gabikám megnéztem és hallgattam a Csibikét, aranyos kis madár és tényleg van valami rollerozás is a hangjában. Megnéztem a többit is, amelyiken elzavarják a nagyok..


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 4, 0:04 
A magkeverék összeállítása az erős moncsi ! Több benn a kendermag, olajos magvak !
Gabesz aranyos a vizirigód ! Itt ott azért érezni a roller fatert de azok a magas és éles pii-piii-ppiiii-k ...hát azt én már nem bírnám a rolleron megpihent fülemmel.... :shock: :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 3, 19:35 
Sziasztok!

Doromboló, engem érdekelne még, hogy mi az az erős kaja, amit kapnak a tojóid a magkeveréken kívül.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 3, 19:12 
Jól beszél Gabeszka kedves ! Még hozzátenném, hogy az első napokon még nincs a tojón a költési láz, tehát nyugodtan kiveheted, de helyette tegyél be valamit...Műtojást ! A mag meg akkor megoldódott !...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 3, 19:06 
Szia, Zsolt!

Mutattam én neked, milyen magokat szoktam én venni... Nem találtál olyat? Minőségi és nem is (annyira) drága. Én ezután már csak zsákos magkeveréket fogok venni, már le van beszélve a lerakattal. Esetleg vihetsz innen :wink:

Mikor mentetek el otthonról? Mert a tojást általában reggel korán szokták letojni... Úgyhogy nem biztos, hogy van alatta.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 15:39
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 3, 18:31 
sziasztok, innen Besztercerol.

bela gyenge ez a dobozos kaja. s nekunk, akinek csak 3 madara van mit csinaljon?
nem kuldessz nehany kilo jo etelt? vagy nehany kiloval tobbet s elosszuk gabival. ha neki is kell. ennek fele vicc. de csak fele...
ma mielott elutaztunk lattuk, hogy a tojo rault a feszekre...nem tudom tojt-e. ezt csak holnap este tudjuk meg. mi van akkor ha mar ma tojt, holnapig rajtacsucsul, s holnap este kiszedem alola?
gondot jelenthet az, hogyha kiveszem a tojast, s nem teszek ala mutojast, mert nincs, akkor nem fog majd az altalam berakott tojasokra raulni?
reg nem irtam ennyit. :)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 3, 16:47 
Halihó!

Igaza van a mi Doromboló barátunknak, a problémát nagyon helyesen látja nálam. Most a tervem az, hogy közéjük engedem a 3. tojót is, és ha ezután is megy a hajsza, akkor jön a szétválasztás. Jól gondolom, Doromboló kedves? :wink:

A fiúk meg szépen külön fújják a maguk kis nótáját. Öröm hallgatni! :D


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 3, 16:37 
Szóval és tettel !
A moncsicsinél az lehet a baj, hogy az otthon lévő tojó amelyikhez berakta a jövevény másik kettőt, éppen már kezdett üzekedni (hihi), és várta, hogy tolikázza már meg valaki, ehelyett passzívitást tapasztalt és mint ilyenkor a halvérű hímekkel szokták a begőzölt tojók tenni, jól nekiesett a hímnek vélt jövevény tojónak...Ez ment egy-két napig és az idősebb tojó összeszedte magát és jól visszavert ! Azóta is visszaver és ilyenkorra már egyfajta kibékíthetetlen ellentét alakult ki amit valószínű ténleg csak szétszedéssel lehet megszüntetni. Normálisan a generatív időszakban azaz most, a tojók húszasával is megférnek egymás mellett. Nálam a költés befejezésétől egy tojató kalitban 3-3 tojó van a következő tavaszig és az égvilágon semmi baj nincs ! Igaz erős és sok kaját kapnak, hogy jól teleljenek át, mert ilyenkor csak 10-15 fok van náluk !
Meg kell nézni ezeket a dobozos baromságokat mert abban aztán nagyon silány összetételű eleség van ! Én az Alföldről hozatom 20 kilós zsákokban és az jó takarmány ! Ha érdekel valakit szivesen megadom a címet és le is szállítják. Ha nem is a lakásra, de negyedévenként mennek a Tescókba, OBI-ba...és ahol ilyenek vannak akkor biztos lehoznak + annyi zsákkal amennyi rendelnek, csak oda kell menni érte, ha előtte telefonálnak, hogy "egy óra múlva az OBI teherportája előtt leszek."
A két hímet meg próbáld külön tartani Margó, de kiengedheted őket nyugodtan hiszen ott már akkora a tér hogy nagy bajt nem tehetnek egymásban...?!
A Diszpinty haverom meg nemes lelkű ember mert rögtön segíteni akart ami feltétlen méltányolandó ! :08:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 3, 12:26 
Sziasztok!

Margó, sajnos én is csak Neco által leírtakat tudom alátámasztani, igaz tojó szinten: nekem 2 tojóm van egy kalitban, 3-man voltak együtt, de az egyikük éppen lábadozik a betegségből külön. Azóta a 2 lány egymást hajtja, szinte megállás nélkül, most már én is a szétválasztáson gondolkodom, mert féltem őket. Néha úgy elveri az idősebb a fiatalt, hogy szegényke lent marad a kalit aljában. Apróságokon (legalábbis emberi szemmel nézve) vesznek össze: étel, pedig 2 etetőjük van, fürdés, vagy csak éppen ugyanarra a botra szálltak. És ki nincsenek is engedve, mi lenne akkor, ha az egész szobában, lakásban tudnának kergetőzni.

Vigyázz rájuk, hogy sokáig örömed teljen még bennük.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 3, 9:54 
Drága Margó!

Éppen az a baj hogy ketten maradtak a madaraid! Azt hiszem már említettem valahol, de a baj elkerülése végett újra megemlítem: a kanáriknál (de általában a pintyféléknél is) nem ajánlatos két ivarérett hímet egy helységben tartani, mert állandóan egymást figyelik, kergetik, aminek az a következménye, hogy az egyik nem bírja tovább, el kezd romlani a kondíciója majd elpusztul! Három vagy több hímnél jobb a helyzet, mert a két legerősebb is b..gatja egymást, és addíg a gyengébb is tud pihenni és kajálni. (de ez is csak általánosság! lehet hogy a baj okozója ez volt a Te három madarad esetében is, és a leggyengébbnek ez lett a veszte!)
Ezeknél a madaraknál kőkeményen az ösztönök irányítanak, itt nincsenek emberi tulajdonságok mint a barátság vagy kegyetlenség.
Őszintén mondom nem akarok kioktató lenni, hidd el, csak azért írtam ezt le, hogy elkerülj egy esetleges következő tragédiát! Ha lehetőség van rá magukban tartsd a két madarat, és külön-külön engedd őket röpködni a lakásban!

Üdv : neco


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 2, 13:00 
Sziasztok!
Még egyszer köszönöm a sok kedves együttérzést!
Hát bizony az élet megy tovább, most már a másik kettő hallgatom csak...
Doromboló nem tudom, lehet, hogy tényleg a nagy játéknak lett rossz a vége, de tudod ő már régebben is szokott közben fura dolgokat produkálni, amiről itt is beszámoltam. Valószínű nem volt teljesen rendben szegénykém. Csak az az érdekes, hogy most volt a legvidámabb a másikakkal együtt, rengeteget repdesnek, játszanak, énekelnek....
A veszekedést ne úgy érts, az csak testvéri cívódás... Mindig az kell, amelyikből a másik eszik. Mindenből bőven van nekik, általában kettő, de akkor is ugyanabból akar a másik is enni, hiába egyforma a kaja...Pontosan, mint némelyik gyerektestvér :lol:
Egyébként meg úgy szerették is egymást, ha valamelyik elröpült a másik rögtön jajgatott utána...
Most is sírtak kicsit, de hamar túltették rajt magukat. Lehet, hogy már el is felejtették??
Nagyon vidámak, de este jobban elnyugszanak, nincs aki izegjen-mozogjon folyton, ő volt a Csipet, aki nehezen tudott elnyugodni, mindig oda akart menni aludni, ahol a másik volt...
Most már odafent fújja valahol. Eltemettük szegényt a ház mögött egy tuja bokor alá. Már van ott egy papagájunk is, szaporodik a madártemető :(
Az élet megy tovább, más nagyobb baj ne legyen, a család legyen egészséges az a lényeg!
Mindenkinek további szép napot, puszi:Margó


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 31, 18:22 
Igazán sajnálom Margó, tudom mit jelentett számodra !.... :cry:
Azért nem árt gondolkodni, mert nem normális dolog hogy egy fiatal madár (3 éves volt ?) csak úgy elpusztul...Meg az sem, hogy veszekednek a kaján...! Ha megfelelő a mennyisége akkor nem veszekedhetnek....Vadul nem szoktak kergetőzni ?...Mert akkor simán megállhat a szíve, vagy elpattanhat egy ér, vagy a gerinc esetleg a nyakcsigolya törhet ?! Ezért mondtam korábban hogy az nem normális ha kettő vagy több hím össze van zárva,,,ezt sokáig nem lehet megúszni !
Én akkor szoktam 2 hímet összerakni egy röpdébe ha nagyon elhíztak. Akkor lehajtják egymást és fogynak, de ezt csak átmenetileg teszem mert az előbbieknek itt is fenn áll a veszélye.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 31, 16:58 
Sziasztok!

Kedvesek vagytok!
Mindenkinek köszönöm az együttérzést.

Este már nem kell nekik veszekedni a hálóhelyért, két felső hálószoba van, mindegyiknek jut hely :cry:

Hiába, már voltak jelek, féltem, hogy egyszer bekövetkezik, csak mostanában annyira fitt volt és remek hangulata, pont most nem számítottam rá...
Legalább nem szenvedett és vidáman ment az örök vadászmezőkre, most már ott fújja szegénykém....
Ezek meg (semmi együttérzés nincs bennük) itt fújják olyan vidáman, mintha mi sem történt volna... Bár akkor meg voltak szeppenve, és utána kicsit nyugtalanok voltak egy darabig, de hamar túltették rajt magukat.
Legyen nyugodt békés estétek, puszi:Margó


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 22, 17:18
Hozzászólások: 24
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 23, 7:08 
doromboló írta:
Ez a diszmadár meg akar mérgezni !...A másik oldalon a gyógyszer kanárik vannak a ROLLER kanárik...De félre téve a viccet ez a csapper bronz is szép madár, mindene a helyén van tehát nyugodtan megveheted. Azért ovass bele a rolleres topikba, mondjuk az elejéről.... :wink:


Szia Doromboló - ezt nekem irtad? :D Én már sajnos tele vagyok méreggel - engem már rég megmérgeztek - most csak keresem a megfelelő ellenszert - egy daloló kanári személyében.
Sajnos végigolvasni biztos hogy nem fogom tudni a topikot - majd inkább titeket frusztrállak kérdésekkel - de igérem nem fogok sokat zavarni. :D


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 22, 17:18
Hozzászólások: 24
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 23, 7:05 
Diszmadár - nézem a képeket és látom a zöldséges tálat a kanári előtt- hogy adod azt?- én csak répár adtam eddig reszelve- de ugy látom - te nem reszeled olyan apróra - hogy csinálod és még mi van benne?

Tyúkhurt szoktam adni - azzal tele a kert - de csak a Sirályka dijazza - fészket épit- :)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 22, 17:18
Hozzászólások: 24
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 23, 7:04 
Díszmadár írta:
Manócska írta:
Díszmadár írta:
Szia!
Van egy szép idei őszi fiatal bronz kanárim, szívesen adnám jó helyre!



Szia - szép jó reggelt mindenkinek.
Köszönöm a képeket- nagyon helyes főleg a fészekben :D - Még körülnézek -
Hogy van - e dija- az abszolut nem érdekel - én csak azt a hangot szeretném ujra hallani amit keresek - :D


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 2, 11:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO