Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 15, 9:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2016 aug. 11, 19:11 
Szia Gyümölcske!

Köszönöm a válaszodat. Nem vedlenek. Én egész évben együtt tartom a hímet a tojóval, még soha nem volt ebből probléma. Tenyészteni nem szeretném őket, a hím nem veri vagy üldözi a tojót. Nincs több kalitkám, ez az egyik oka annak, hogy nem szedem szét őket. De ha szerinted ez megoldás lehet, akkor beszerzek valahonnan egyet.


Calabria

_________________
Van, ki könnyen kap szerelmet, van, ki sír és szenved. Van, ki könnyen tud feledni és van, ki meghal, mert igazán tud szeretni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2016 aug. 11, 18:08 
Calabria! Nem vedlenek a kanárik? (nálunk most zajlik) Ugyanis az nagyon megviseli őket, sokkal lassúbbak, egész nap csak úgy "elvannak",a hímek nem fütyülnek. Nem mindegyiknél ennyire "súlyos", van aki könnyebben átvészeli.
Azért biztos, ami biztos, el kellene különíteni a tojótól (egyébként sem értem, hogy miért vannak még együtt, tenyészidőszakban szoktuk őket összerakni), hátha mégis van valami betegsége. Azért a székletét is figyeld még.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 15, 9:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2016 aug. 11, 9:21 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A kanári hímem napok óta gubbaszt, általában a kalitka alján. Éjszaka is ott aludt, a sarokba húzódva. Fel tud egyébként repülni a magasabb rudakra is, de egyrészt nem teszi, másrészt meg ott is hasonlóan összegömbölyödik.
Az étvágya rendben van, inni is iszik. Semmilyen tünete nincs, ami bármilyen betegségre utalna azon felül, hogy így ül a kalitka alján. Nem tüsszög, nem folyik az orra, nincsenek légzési nehézségei. A székletét még nem tudtam megfigyelni, mert együtt tartom a tojóval, de az összegyűlt és megszáradt maradványok normálisnak tűnnek. A tojónak egyébként semmi baja, próbálja a hímet kapacitálni, hogy menjen fel a rúdra, csipog neki és többször lemegy hívogatni.

Mivel nincsenek tünetei, az orvos sem tudott semmit mondani. Esetleg van valakinek valamilyen ötlete, mit lehetne vele csinálni? Szeretném segíteni neki, de fogalmam sincs, mit tehetnék érte :(

Calabria


Csatolmányok:
2016-08-11_09-11-59_374.jpg
2016-08-11_09-11-59_374.jpg [ 123.83 KiB | Megtekintve 7875 alkalommal. ]

_________________
Van, ki könnyen kap szerelmet, van, ki sír és szenved. Van, ki könnyen tud feledni és van, ki meghal, mert igazán tud szeretni.
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 11:16 
Hali

nem szokványos de nem is egyedi eset. Igazi vérkanárid van :D


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2016 feb. 26, 7:26 
Nahát, milyen nyugodt hely lett ez a fórum!....

Jelentem, egyik kanári tojóm eszi a lisztkukacot. (Lehet. hogy csak nekem hír!?)

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 8, 8:55
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2015 júl. 13, 9:18 
Szia Shama!

Nagyon köszönöm a kimerítő segítségedet, megfogadom a tanácsokat és meglátjuk. Továbbra is figyelni fogom a viselkedésüket is.

Üdv

Kunpusztai


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 júl. 12, 19:36 
Szia Kunpusztai!
Az állatok viselkedésének kutatása, egy komoly tudomány, mely a megfigyelésen alapúl. Tehát mi tanácsot adhatunk neked, de a pontos megfigyelés rád vár. Így a hatásos gyógymódót is neked kell kipróbálni! Korábbi írásomban felhívtam figyelmedet néhány befolyásoló okra, de ebben hiányosak az ismereteim. Most felvetettél egy újabb dolgot, hogy más kanárit, kanárikat is tartassz a röpdédben. Nem ismételném meg, de kanárit nemek szerint elkülönítve, a hímeket egyedileg célszerű tartani. Sok esetben tenyésztők még a tenyészidőben is külön tarják a kanári hímeket. Ennek nem csak "gazdasági" oka lehet, mivel így egy hímre 2-3 tojó is alkalmas termékeny tojásrakásra, hanem az is, hogy sok hím a tojót a fészken is zaklatja. Visszatérve a röpdére, ennek sem tudom a méretét. Egy díszröpde benépesítését is célszerű előre végiggondolni. Sok olyan egzotikus madár ismert, mely alkalmatlan társas tartásra. Még a legszelídebb sirálykák között is sok a tólltépkedő. Tehát alapszabály egy fajból lehetőleg egy pár, de jobb, ha ezek is egynemüek. Itt is figyelni kell a csapatba nem illőt. A szín azért lényeges, mert egy- egy faj melyekben pl a piros szín jelen van, azt egy másik pirost hordozó madár halálra kergetheti. Itt ne csak a pirosra gondolj, de ez a leglátványosabb. Hasonlóan gondot jelenthet a csíkozottság, főleg közeli rokon fajoknál. Pl. zebra gyémánt pinty. Nagyon lényeges a röpde mérete! Máshogy viselkedik 20 madár 1köbméterben és máshogy 10 köbméteres röpdében. Nézz körül a monori bőrzén, vagy a kereskedőknél. A túlzsúfolt helyen mindig találsz tóltépett madarat. Ez már etikai kérdés, amin jó lenne, ha elgondolkodnának a vevők és eladók egyaránt. Neved alapján valószínűen ismered a kertes házaknál a baromfitartást. Egy udvaron egy kakas.
Konkrét kérdésedre azt javaslom, hogy a kanári öreg hímedet a vedlés után tedd vissza a többiekhez. Ezt érdemes kivárnod. Addig a madaraidat etesd jó táplálékkal, majd ezt követően tedd vissza a többihez. Itt már szűkreszabott sovány zebrakeverékre szoktathatod, de semmi mást főleg tojást ne. A legtöbb tólcsípkedő madárnál sajnos ez a szokás egy életre megmarad, de lehet szerencséd, hogy a te madarad nem lesz ilyen. Ezt segítheted egy egy marék felkötözött szénával, fűrtös kölessel. Videken gyűjthetsz félérett, vagy érett vegyes fűfélét már tavasztól, öszig. Ezt adhatod szárazon vagy zőlden egyaránt. Ez leköti madaraidat és még hasznos is. ÜDV.LA


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 8, 8:55
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2015 júl. 10, 10:16 
Szia Shama!
Nagyon köszönöm a segítséged! Igen hasznos leírást adtál, tanultam belőle.
Mi a véleményed, ha visszateszem a többiek közé javulhat valamelyest a helyzet, vagy esélytelen? Nem szeretném ha a többi madárka stresszessé válna tőle...
Amúgy van a kis csapatban 3 kanári, de nagyon ritkán, kis "figyelmeztető" reakción kívül nem jellemző a csetepaté egyáltalán, nagyon békés kis "család".

Köszönöm


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2015 júl. 9, 18:30 
Szia Kunpusztai!
"Én nem értek a kanárihoz", de mivel a hozáértők nem válaszolnak, így én írok neked néhány gondolatot a madarad viselkedése okán. Alapvetően a kanári hím önmagában is egy "agresszív" madár. A TERMÉSZET törvénye szerint a pintyfélék ilyennek lettek megteremtve. Ezen sokat enyhíthet a gazda tenyésztői magatartása. Tehát az összes pinty hímje revírt védő, azaz nam tűri meg fajtársának, más pintyfélének hímjét az ő "birodalmában." A hazai öreg kanárisok nagyon jól tudják, hogy a hím kanárikat a tenyészidőszakban csak a hozzáillő tojóval tartják, egyéb esetekben csak egyedileg helyezhetik el. A fiatal elvállasztott fiatalok csoportos tartásánál is hamar megindul a civakodás, ha nem tudnak kitérni egymás molesztálása elöl. A nemeket kifigyelve, az énekelgető hímeket is el kell választani a fiatal tojóktól. A HÍMEK a vedlés alatt, a következő év tenyészegyedeinek, kiállításra szánt egyedeinek kiválogatásáig együtt maradhatnak. A VÁLASZTOTT madarak itt is egyedileg külön kalitban készíthetők fel a tenyésztéshez, kiállításhoz. A madárnak így a kalítkás környezetben is megmarad a revír érzete. Sőt a csapatban maradt hímeknél is célszerű olyan ülörendszert kialakítani, ahol a madarak egyforma magasságban, de mégis egymástól takarva ülhetnek, énekelhetnek. Ez a rúd olyan, mint a lovak"szemellenzője". Nem folytatom, de a kanárik között még a tojók között is vannak összeférhetetlen egyedek, akik saját fiaikat is megtépík, csípkedik. Ennyi bevezető után, azt javaslom, hogy a kanáridat, ha lakásban melegen tartod, akkor decembertől a nyár kezdetéig vedd el a zebráktól. A TE madarad valoszínűen a két zebrát konkurensnek tekintheti, ezért csípkedi. Nem tudom madaraid milyen színüek, mert még ez is fokozhatja agresszívitásukat. Nem tudom, hogy mivel etetsz. Ez sem szerencsés társítás! Mást igényel a kanári és mást a zebrapinyt. Zebra magkeverék hiányos több olyan alkotóban, ami hiányát például a tollcsípkedéssel pótolja a kanárid. Fordítva is lehet a dolog, ha túldoppíngolod madaraidat különféle kedveskedéseiddel, túl sok fehérje stb ETETÉSÉVEL. Nos néhány gondolat röviden. Egyébként a zebra sem egy ministráns lelkületű madár, tehát még ők is okozhatnak meglepetéseket harciasságukkal. Üdv. LA.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 júl. 8, 8:55
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2015 júl. 8, 9:11 
Üdvözletem!

 

Hozzáértőktől kérdeznék.

Van egy egyedül élő, kb 7 éves, hím kanárim, illetve egy röpdében -egyéb madarak mellett- 4db zebrapinty.

Az a gondom, hogy ha a kanárit beteszem a röpdébe nagyon agresszív lesz a két kisebbik zebrapinttyel. Szinte "vadászik rájuk", állandóan zavarja, megcsípi őket. /többi madárral nincs gond/

Van e valamilyen szoktatási mód, hogy megbékéljen velük? Pl. a röpde mellé teszem a kanári kalitkáját, vagy időnként 1-1 napra beteszem a röpdébe a kanárit stb...

 

Nagyon köszönöm


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 júl. 2, 21:06 
Kedves Szini!
Akkor úgy látom, nem kell különösebben aggódni. Egyébként jól írtad, éppen erre készültem én is: biztosan, hogy nehéz neki egy lábon állni, így pihenteti.Akkor hagyd hadd üldögéljen így. Biztosan így bele tudja lógatni a lábát az etetőbe, és nem nehezedik rá a teljes súlyával. Hát az igaz, hogy amit megszoknak, ahhoz általában ragaszkodnak. Pl. azt megfigyeltük, hogy amit fióka korukban ettek, azt szeretik nagy korukban is. Az újdonságra meg rá sem hederítenek. pl. brokkoli. Ha nem kaptak kis korukban, később sem akarják még megkóstolni sem. Beszélgess vele sokat, azt szeretik. De úgy látom semmi nem hiányzik neki, jó helyre került...


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 19, 20:23
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Szolnok
Valódi név: Pap Nora
   
Hozzászólás 2015 júl. 2, 20:50 
Szia Gyümölcske! Még mindig ugyanúgy játssza a kotlós csibét, úgy vettem észre, hogy akkor amikor unatkozik, illetve elfárad, az éjszakát továbbra is fekve tölti a tálkában. Még nem volt szívem lecserélni kisebbre, mert akkor keresi.... Lehet, hogy a lábát is kíméli ezzel-mivel csak 1 van. amúgy tojást nem akar tojni, nem depressziós, salátázik, almázik, répázik, fürdik, napozik az erkélyen, szerintem amúgy boldog kismadár :)
Köszönjük az érdeklődést, és drippinek is a jótanácsokat! (abból sosem elég!)
A Ti madárkáitok is olyan rigolyásak? Hogy amit megszoknak, nem szeretik, ha megváltozik? Pl. kalitka elrendezés, idegen tárgyak...stb


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 júl. 1, 6:50 
Kedves Szini!
Mi újság a madárkával? van változás?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2015 jún. 28, 19:32 
Szini írta:
Köszönöm a segítséget, az a rácsos megoldás igen érdekes..Akkor úgy tűnik, az lesz a legjobb, ha nem ingereljük tovább a fészkelésre. Tenyészteni nem szeretnék, meghát hol is találnék neki csonkalábú sorstársat??
Arra azonban kíváncsi lennék, vajon hogy viselik a madárkák, ha nem elégül ki a szaporodási ösztönük?


Nem számít igazából ingerlésnek. Inkább tehát az ösztön diktál.
A megoldásban nekünk kell segíteni, hogy pl. az etetőtálkából egyen, és ne fészkeljen bele. Ez, a hangulatán nem ront, sőt, mozgásra lesz jobban késztetve, mivel nem tölti az egész napot mozdulatlanságban. Ez fontosabb is az ilyen pár nélküli tartás esetén. Leköti őket a mézes gyümölcsrúd, a zöldségek, gyümölcsök, melyek mellett nehezen alakulnak ki az unalomból fakadó szokások. A rendszeres fürdetés is külön jó program nekik. A leglátványosabban, alaposan tudnak fürdeni a kanárik. Érdemes a mozgásra késztetni tehát. Kanáriknak egyébként a hinta az egyetlen „játékeszközük”. Szeretik. Hangulatmadarak, de a hangulatukat érdemes nekünk befolyásolni, kellő határozottsággal. (Nem kívánok a „nagyok” mellett nagynak tűnni, viszont fontos hogy tudjunk segíteni.)

drippi


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 19, 20:23
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Szolnok
Valódi név: Pap Nora
   
Hozzászólás 2015 jún. 28, 15:31 
Köszönöm a segítséget, az a rácsos megoldás igen érdekes..Akkor úgy tűnik, az lesz a legjobb, ha nem ingereljük tovább a fészkelésre. Tenyészteni nem szeretnék, meghát hol is találnék neki csonkalábú sorstársat??
Arra azonban kíváncsi lennék, vajon hogy viselik a madárkák, ha nem elégül ki a szaporodási ösztönük?


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2015 jún. 28, 9:36 
drippi írta:
Szini írta:
Csatolmány:
Szini.jpg
Sziasztok!
Van-e valakinek magyarázata arra, hogy a madárkánk miért fekszik a magos tálkájában a mellékelt kép szerinti átszellemült "ábrázattal"?
Teljesen amatőr vagyok a témában, de nekem úgy tűnik, mintha "kotlana a fészkén", amiben egyébként csak magok vannak. Ha ilyenkor közelítünk felé, akkor felháborodottan "sipákol", vagy lelapul, mintha elbújna. Azóta csinálja, mióta tavasszal nagyobb kalitot vettünk neki, amiben újak, nagyobbak a tálkák, bele tud feküdni. 4 db egyforma van belőle, de csak ebbe az egybe fekszik bele, újabban ebben is alszik éjszaka. Próbáltuk elvenni, de akkor meg nem tudott elaludni, csak röpködött nyugtalanul, míg vissza nem tettük.
Jó ez így neki??? Vagy "erőszakkal" vonjuk meg tőle, hogy "normálisan" viselkedjen, úgy mint régen??


(Gyümölcske válaszához csak kiegészítésként írok.) Tojó esetében, ez ismerős probléma. Nehéz feladat ez, amikor olyan etetőnk vagy itatónk van, mely alkalmas a fészkeléshez. Régebbi, lombikos üvegfújással készült etetők és itatók mellett nem jött elő ez a probléma. Hasonlóan a műanyag „csőrös” itatókat és etetőket is, ugyancsak külső megoldással lehet, a drótozat közé pattintani. Sok fejtörés és ötlet mellett, az ilyen benyúló, vagy a kalitka belsejébe akasztható tálkákat, rácsozni érdemes.
Ezzel csak meg akadályozzuk a fészkelési lehetőséget, de az ösztön, működik tovább.

drippi


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2015 jún. 27, 20:34 
Szini írta:
Csatolmány:
A Szini.jpg csatolmány már nem érhető el.
Sziasztok!
Van-e valakinek magyarázata arra, hogy a madárkánk miért fekszik a magos tálkájában a mellékelt kép szerinti átszellemült "ábrázattal"?
Teljesen amatőr vagyok a témában, de nekem úgy tűnik, mintha "kotlana a fészkén", amiben egyébként csak magok vannak. Ha ilyenkor közelítünk felé, akkor felháborodottan "sipákol", vagy lelapul, mintha elbújna. Azóta csinálja, mióta tavasszal nagyobb kalitot vettünk neki, amiben újak, nagyobbak a tálkák, bele tud feküdni. 4 db egyforma van belőle, de csak ebbe az egybe fekszik bele, újabban ebben is alszik éjszaka. Próbáltuk elvenni, de akkor meg nem tudott elaludni, csak röpködött nyugtalanul, míg vissza nem tettük.
Jó ez így neki??? Vagy "erőszakkal" vonjuk meg tőle, hogy "normálisan" viselkedjen, úgy mint régen??


Csatolmányok:
Magyarázat: Ezt találtam.
Névtelen.jpg
Névtelen.jpg [ 56.46 KiB | Megtekintve 8477 alkalommal. ]
 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 jún. 27, 17:19 
Ha jól érzi magát, akkor nincs semmi baj. Ha nem fütyül, akkor tojó lehet (eddig azt hittem, hogy a neme ismert), azok viselkednek így. Talán hamarosan majd abbahagyja, mert jön a vedlés. Az azért jól megviseli majd, naponta egy kis zöldet(tiszta helyről saláta, tyúkhúr, lándzsás útifű - a mieink legalábbis ezt szeretik), almát kapjon, meg vitamint is, hogy ne gyengüljön le.
Sajnáljuk, hogy nincs lábfeje, minden tisztelet az Öné, hogy befogadta, és szeretettel gondozza, így a kismadár megfeledkezik még a lábhiányáról is. (aki valószínűleg kidobta az utcára, arról is van véleményünk... Jóérzésű madarász ilyent nem tesz.)


 
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 19, 20:23
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Szolnok
Valódi név: Pap Nora
   
Hozzászólás 2015 jún. 27, 7:53 
Köszi a választ! Nem bágyadt, nem gubbaszt, tojást se tojik, egyébként ha nem jut eszébe befeküdni, akkor jól érzi magát. Akkor ha vége lesz a költési szezonnak, abba kellene, hogy hagyja, ugye?
Igazság szerint, azt sem tudtuk eddig biztosan, hogy tojó...Már 4 éve, hogy befogadtuk az utcáról, még faroktollai sem voltak, és az egyik lábfeje hiányzik. Azóta persze nagyon megszerettük, de nem tudjuk, hogy mi a jó neki. Eddig ezt nem csinálta, csak most tavasztól.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 jún. 27, 5:33 
Igen, valószínűleg tojást rakna. Igaz már túl vagyunk a költési időszak nagy részén, de pl. a mieink is tépkedik a papírt, hordják ide-oda szaladgálva; még bennük van az ösztön. Nem bágyadt egyébként? Nem gubbaszt sokat napközben? Figyelni kell rá, hogy ha esetleg tojást akarna tojni, nehogy benne maradjon... Az nagy baj lenne, nézd meg a kloákáját, bizonyára duzzadt, de ha túl nagy , akkor már tojás is van.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 23, 17:38
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO