Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 szept. 24, 12:31 
Tudnátok abban tanácsot adni, hogy hogyan segíthetnék a madaramnak egy kiálló tollal? A szárnyán az egyik evezőtolla az, amelyik voltaképpen elég furcsán áll, merőlegesen a szárnyára. Kezdetben két ilyen evezőtoll is volt, a másikkal nem tudom mit csinált, de az kijött. Jobban megfigyelve közelről az látszik, hogy egy új toll jönne a helyén, de a régi még nem esett ki. Mit tanácsos ilyenkor tenni?

Sophie volt az a kismadár, akinek 1-2 hete gond volt szintén az egyik szárnyával (a másikkal), egy abnormálisan kinőtt tolltüsző miatt. Abból a tokból sajnos azóta megint kinőtt egy toll, ám a madaram úgy döntött, nem szedi ki másodszorra is. Valószínűleg az is így fog állni, nem igaz? Mit lehet ezekkel tenni?

Köszönöm a segítséget előre is.
Lilla


Csatolmányok:
Magyarázat: Itt látszik a ferdén kiálló kis toll
idre.jpg
idre.jpg [ 180.98 KiB | Megtekintve 9976 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 26, 18:14
Hozzászólások: 47
   
Hozzászólás 2013 júl. 24, 21:46 
Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy mi baja lehet a kanárim szemének?


Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 17, 13:30
Hozzászólások: 7
Valódi név: Banoczi Jozsef
   
Hozzászólás 2013 máj. 28, 11:47 
Leho elfelejtettem irni,hogy eloskodok nincsenek a kalitba.Azt pedig enis tudom,hogy azt nem tudom megakadajozni,hogy tojon,de azt igen,hogy ki is koltse. :wink:
A tojo szemet pedig mar meggyogyitottam(kamillas teaval) es kutya baja nincs a szemenek.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 17, 13:30
Hozzászólások: 7
Valódi név: Banoczi Jozsef
   
Hozzászólás 2013 máj. 28, 10:31 
En ugy olvastam,hogy a lagyeleseget,1 nappal a keles elott kell elkezdeni es utanna mindig reggel kell adni nekik,mert a tojo csak akkor etet ha a fiokak tatott szajjal kerik azt.De mondjatok,ha nem igy van.

A madarak 2 evesek es 1Nemetorszagi tenyesztotol van,vagyis en ugy tudom,mert az 1ik kolegamtol kaptam oket es o pedig Nemtorszagbol hozta.Nalla mar felneveltek a tavaj 4 fiokat,amiket lattam is es nagyon szepek.Nallam kb marcius ota vannak.

Szaraz magokat 3 mokkas kanallal kapnak minden nap.Zoldet pedig 1 heten 3-szor kapnak.(spenot,petrezsejem level,kapor).Adok meg nekik1 heten 1 szer almat,vagy pedig sargarepat.De ugy tudom,hogyha a tojasokat kikoltik,akkor minden nap kell nekik sarga repat adni,mert segiti a kicsiket a toll novekedesben.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2013 máj. 28, 7:54 
Idézet:
Engetesek meg egy gondolat,a kanari es a furdoviz-kotlasi idoszakban kapcsolatban;nalam heti 3 allkalomal van furdetes-ha kotlas van ha nincs, a kotlo madarnak ugyan ugy van szuksege a furdesre mint a tobieknek.Nem feltetlenul tisztalkodasi celall,hanem a tojasok paratartalmanak kiegyenlitesere. Evekel ezelot megfigyeltem a kertben feszkelo vadmadarakat(kotlasi idoszakban),es eleg surun furodtek-kozvetlen feszekre ules elott.


Kedves László !


Megfigyelésed egy nagyon fontos tenyésztési témát érint és teljes mértékben neked adok igazat, hiszen a kotlás alkalmával a tojások porozus felületén keresztül nedv távozik és azt rendszeresen pótólni kell. Ezt két módon is meg tudjuk tenni, az egyik az, hogy a kotlási időszakban magasan tartjuk a helyiség relatív páratartalmát ( 6o % felett), vagy mesterségesen viszünk be a fészekbe (egzotáknál oduba) a páratartalmat növelő nedvességet. Ez a kanáriknál használt fészek miatt a leghatásosabban a madarak fürddetésével oldható meg, ha a környezeti relatív páratartalom alacsony. Az egy dolog, hogy valaki a kotlás idején nem fűrdeti a tojókat, de a tojások nedvességtartalmát a környező mikroklímából felszedhető páratartalomból biztosítja. Ha nem akkor jönnek a gondok.


Hasznos megfigyelésed sok kezdőnek adhat támpontot a keltetés folyamán.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2011 nov. 19, 16:42
Hozzászólások: 18
Valódi név: SZÉNÁSI LÁSZLÓ
   
Hozzászólás 2013 máj. 27, 20:24 
ckuzmos írta:
Sziasztok,

bocsi hogy egzótásként bele "irkálok" :)
Nem lehet hogy egyszerűen túlpörögtek a madarak? Mennyi idő telt el a kidobás és az első új tojás közt?
Kotlás alatt vissza kellene venni szerintem a takarmányt, semmi lágy eleség, semmi zöld vagy csíráztatott mag, csak száraz takarmány. A várható kikelés előtt kell elkezdeni a lágyeleséget.
Apjuk meg ha nem hagyja békén a tojót, el kell választani.
Kanárikat tényleg nem szokás fürdetni a kotlás alatt, szóval csak csőitató...

Engetesek meg egy gondolat,a kanari es a furdoviz-kotlasi idoszakban kapcsolatban;nalam heti 3 allkalomal van furdetes-ha kotlas van ha nincs,a kotlo madarnak ugyan ugy van szuksege a furdesre mint a tobieknek.Nem feltetlenul tisztalkodasi celall,hanem a tojasok paratartalmanak kiegyenlitesere.Evekel ezelot megfigyeltem a kertben feszkelo vadmadarakat(kotlasi idoszakban),es eleg surun furodtek-kozvetlen feszekre ules elott.(elnezest a helyesirasi hibakert).


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2013 máj. 27, 15:01 
Mielőtt szó érné a ház elejét, leszögezném nem vagyok semmilyen díjas mester kanáritenyésztő, csak egy hobby madarász akinél az egyik  mellékvágány (sikerélmény alanya) a kanári.
Ami szerintem hobby szinten igen könnyen tartható,tenyészthető,keresztezhető fajta.Nem különösebben igényes sem hőmérsékletre, se kajára (de azért ne kukorica darával) és nem túl jellemző rájuk a "túlzott" helyigény a  tenyésztésüknél.
Ezért kezdőknek is bátran tartható madár egy kis utána járás után.Itt a fórumon is nagyon sok minden pontosan le van írva, amit egy kezdőnek illik,a haladónak vagy egy profinak sem árt tudni.
A másik: miért ne szólhatna hozzá bárki az adott kérdéshez? Ezt nem is igazán értem Küzmi :oops: .
Azért mert más a színe, formája, faja azért lehetnek még általánosságok,és tanulhatunk még egymástól is :cyclops: :eye: .
Üdv:leho
Na és akkor,

Skremer írta:
Szia Leho.

Koszonom,hogy valaszoltal.

A lagy eleseget reggel kaptak mindig,ugyan ugy adok nekik mindent,mint ahogy elo van irva.
Na de hol van az előírva, mert nekem ebből semmi nem derül ki miből mennyi és hogyan, csak az, hogy reggel.
Valtozatos az etrendjuk,mert falun lakom es van mindig zold mit adhatok nekik.Ez pipa.
A kicsiket pedig ahogy kikeltek rogton ki is hajitotta.na de melyik szülő? Mert számomra ez sem derült ki :(
Eloskodo nem hiszem,hogy lenne,mivel minden nap furdenek es takaritva vannak.Amit Gabesz leírt az frankó de ennek is lett volna előjele a kotlásnál, azért ennek érdemes utánna nézni.
Amugy a tojonak fajt a szeme,mert gyuladasba volt,(de mitől) az is okozhatta a gondot a kicsikel? Ilyennel én még nem találkoztam mert csak egészséges madarakat rakok párba,vedlésnél meg már meg sem fordul a fejembe fészket adni nekik.

Idézet:
Most remelem,hogy felnevelik oket,ugy vettem eszre,hogy most a jerce nem gorcsol annyira ra a tojasokra,mind az elobbiekre.
Nekem ez sem teljesen egyértelmű, hogy mire miért görcsöl rá :shock: ?
Idézet:
nem fogom hagyni,hogy tobbet tojon
ha egészséges a madarad  csak akkor akadályozod meg ha parafát faragsz neki :wink: , mert legfeljebb a fészek helyett a földre tolja meg, de így is csak a költésben akadályozhatod meg.


Nem írtad le mióta vannak nálad a madarak, mennyi idősek, volt-e már sikeres költésük (nem idén, :lol: vagy nem nálad) 
A vedlés miatt a túlpörgetés szerintem kilőhető.Bár az előző hozzászólásomban még én is gondoltam  rá.
Az élősködőkre és a  többi kérdésre meg,ha jön a válasz, mert így csak lóbáljuk a fehér botot.
Üdv:leho


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 17, 13:30
Hozzászólások: 7
Valódi név: Banoczi Jozsef
   
Hozzászólás 2013 máj. 27, 12:29 
Az elso tojas es a kidobas kozott 2 het telt el.A tojo nyugodtan ul a feszken,nem zavargatja a kokas.De majd meg fogok irni,hogy mi is lessz a vegeredmeny.A valaszokat koszonom szepen!!! :wink:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 máj. 27, 8:29 
Sziasztok,

bocsi hogy egzótásként bele "irkálok" :)
Nem lehet hogy egyszerűen túlpörögtek a madarak? Mennyi idő telt el a kidobás és az első új tojás közt?
Kotlás alatt vissza kellene venni szerintem a takarmányt, semmi lágy eleség, semmi zöld vagy csíráztatott mag, csak száraz takarmány. A várható kikelés előtt kell elkezdeni a lágyeleséget.
Apjuk meg ha nem hagyja békén a tojót, el kell választani.
Kanárikat tényleg nem szokás fürdetni a kotlás alatt, szóval csak csőitató...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 máj. 26, 22:51 
Skremer írta:
Szia Gabesz!
Koszi,hogy irtal,utanna fogok nezni,de azota megint vannak tojasaim,ma reggel lett meg a 3-ik tojas.Most remelem,hogy felnevelik oket,ugy vettem eszre,hogy most a jerce nem gorcsol annyira ra a tojasokra,mind az elobbiekre.Ha most sem fog sikerulni,akkor mar nem lessz belole semmi,nem fogom hagyni,hogy tobbet tojon,azert mert,az iden ez mar a masodik alkalom.Aztan meg a kokas elkezdett vedleni is a hetvegen.

Udv.Skremer

Hú, te Józsi, nagy falat vagy!
Eccer is: jó gyorsan meglett az a másik három tojás... Akkor a kelés előtt a legsürgősebben vizsgáld át a fészket-kalitkát! Ez legyen a legelső amit holnap nappal megejtesz! Feltéve ha már nem késő és azt veszed észre, hogy folyton feláll a tojó a fészekről... Persze, a kotlásban sem kellene nagyon megzavarni a tojót...
Tudod, az van, hogy szerintem ismét ki fogják dobálni a fészekből a fiókákat ha egyáltalán ezúttal ki is fognak kelni...

Leho, segíts, mert beletörik a bicskám!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 17, 13:30
Hozzászólások: 7
Valódi név: Banoczi Jozsef
   
Hozzászólás 2013 máj. 26, 14:58 
Szia Gabesz!
Koszi,hogy irtal,utanna fogok nezni,de azota megint vannak tojasaim,ma reggel lett meg a 3-ik tojas.Most remelem,hogy felnevelik oket,ugy vettem eszre,hogy most a jerce nem gorcsol annyira ra a tojasokra,mind az elobbiekre.Ha most sem fog sikerulni,akkor mar nem lessz belole semmi,nem fogom hagyni,hogy tobbet tojon,azert mert,az iden ez mar a masodik alkalom.Aztan meg a kokas elkezdett vedleni is a hetvegen.

Udv.Skremer


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 máj. 25, 23:33 
Visszaolvasva úgy gondolom, hogy már nincs fióka a fészekben. Sajnálom. Viszont feltétlen kutasd át a kalitot az élősködők után. Csakhogy megbizonyosodj, kiszúrhasd az okokat.
Nappal tedd át őket egy teljesen tiszta kalitba. Másikat, a keltető kalitkát pedig a legalaposabban vizsgáld át: először a fészek legalját matasd meg, az ülőrúd végeit főként és a kalitka tálcájának sarkait nézd át tüzetesen. Ha van élősködő, akkor ezekben a zugokban húzódik meg éjszaka. Felismerhetően vörös kis bogarak. Ha tényleg vannak, akkor alapos sikálás, fertőtlenítés (a fertőtlenítő szerek mellett hallottam már olyat is, hogy a kalitkát a lerben "sütték" pár percig) nélkül ne kerüljön bele újabb madár!

Ha pedig nem ez volt az ok, akkor a hiba máshol keresendő.

Üdv, Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 17, 13:30
Hozzászólások: 7
Valódi név: Banoczi Jozsef
   
Hozzászólás 2013 máj. 25, 18:38 
Es az eloskodok ellen mit tehetek koltes idejen?Vagy honnan tudom,hogy van e vagy nincs?
A valaszt koszonom elore is...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 máj. 25, 11:26 
Skremer írta:
Eloskodo nem hiszem,hogy lenne,mivel minden nap furdenek es takaritva vannak.

Itt lehet a kutya elásva...
1. Költés és nevelés alatt lehetőleg mellőzzük a takarítást, avagy csak minimálisra redukáljuk!
2. A fürdővíz sem jó ötlet, hisz az alig kikelt piciket kb. 4O fokos melegben kellene tartsa a tojó.
3. Az élősködők pedig éjjel támadnak... Költés ideje alatt kétlem, hogy fertőtlenítő takarítást is végezhettél. Ezek a dögök meg a nagyon pici repedésekbe, pálcavégen, tálca sarkában húzódnak meg nappal.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 17, 13:30
Hozzászólások: 7
Valódi név: Banoczi Jozsef
   
Hozzászólás 2013 máj. 24, 15:05 
Szia Leho.

Koszonom,hogy valaszoltal.

A lagy eleseget reggel kaptak mindig,ugyan ugy adok nekik mindent,mint ahogy elo van irva.Valtozatos az etrendjuk,mert falun lakom es van mindig zold mit adhatok nekik.A kicsiket pedig ahogy kikeltek rogton ki is hajitotta.Eloskodo nem hiszem,hogy lenne,mivel minden nap furdenek es takaritva vannak.Amugy a tojonak fajt a szeme,mert gyuladasba volt,az is okozhatta a gondot a kicsikel?


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 17, 18:02
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Albertirsa
   
Hozzászólás 2013 máj. 23, 17:56 
Szia Skremer!

Először is le kellene írnod mit csináltál és hogyan.
Mert ebből még semmi nem derül ki, pl mivel etetsz, hogy adod nekik a lágy eleséget, hányadik napon dobálták ki,meg voltak-e etetve,esetleg élve dobta ki őket, vagy már mikor elpusztultak?
Nem igen jellemző a kanárikra, hogy kidobálják a fiatalokat hacsaknem kukoricadarával etetsz  :eye: .
Lehet táplálási problémából,fertőzésből, betegségből,élősködőtől vagy szétkelésből is elhullás, de kevésbé fészektakarító fajta általában a kanári.
Ha a hím cirkuszol és élve dobta ki, akkor valszeg csak túlpörgött de azért ennek is szokott előjele lenni.
üdv:leho


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 17, 13:30
Hozzászólások: 7
Valódi név: Banoczi Jozsef
   
Hozzászólás 2013 máj. 23, 11:23 
Sziasztok.

Egy kis segitseget kernek!Van 1 kanari parom,a tojo letojt ki is koltottek a tojasokat,de a kicsiket kihajitottak a feszekbol es elpusztultak.Nem tudjatok,hogy mit csinalhattam rosszul?

A valaszokat koszonom elore is!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 jan. 23, 16:03
Hozzászólások: 61
Valódi név: Laci
   
Hozzászólás 2013 máj. 4, 16:56 
Sziasztok. Segitsegert fordulok hozzatok mert az egyik tojomnak a laban kezdenek elhalni a kormei es mintha gennyes duzzanatok kezdenenek megjelenni. Milyen betegseg lehet ez es mivel lehet kezelni? Elore is koszi a valaszokert!


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 17:13 
Csirip írta:
Gyakran szerencsére nem szükséges vágni.
...
Mellesleg a szemem előtt vágták ott is, szóval nem gondoltam, hogy ebből problémát kellene csinálni.

Kedves Csirip!
Nagyon vigyázz, hogyan vágod a madarad körmét-karmát, kinek hogy tetszik.
Először is, ha fa rudak (természetes ág is megtenné) vannak betéve a kalitba, vagy egyenesen körömkoptató rudak, akkor nincs is szükség vágásra. Ha meg műanyag... akkor valóban túlnő a köröm.
A lényeg pedig az, hogy ha óvatlanul végzed a műveletet, elvérezhet a madarad! Lámpa felé kell tartani és az átlátszó szaru alatt láthatóvá válik a hajszálvékony erecske. Csak azon túl! szabad lecsípni a csúnyán visszahajló karmot, ha valóban túlnőtt!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 feb. 4, 10:20
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2013 feb. 11, 16:11 
Lafille írta:
Kedves Csirip!

Én csak mint kívülálló olvasgattam a problémádat - szimpla érdeklődésből-, s mikor olvastam róla, hogy vágod a madarad körmét, kicsit rosszul is lettem. Nekem egy kanári párom van, de én ezt el sem tudnám képzelni velük. (nem csak miattuk, magam miatt sem)
Sszóval javasolni szerettem volna neked, hogy elvileg Magyarországon nem csak Budapesten, mindenütt lehet kapni egyes állatkereskedésekben csőrkoptató papír rudakat. Ezeket rá lehet húzni szinte akármilyen, vékonyabb farúdra is, és nagyon jól működnek. Az én madaraimnál 1 rúdon mindig ott van ez a csőr, - és karomkoptató (mikor már túl kakis, vagy elhasználódott, cseréled) és még sosem volt túl hosszú se a körmük, se a csőrük.

Remélem segít neked. :)

L.


Igen, köszi! :)
Gyakran szerencsére nem szükséges vágni.
Eddig minden háziállatunkat én kozmetikáztam, de egyik sem félt ennyire. Egyébként kérdeztem én már a kereskedésben, hogy van e ilyen karomkoptató, de csak meregette a szemét az eladó lány. Talán pont rossz eladót fogtam ki, de annyiban is hagytam mivel sokszor nem kell vágni. Mellesleg a szemem előtt vágták ott is, szóval nem gondoltam, hogy ebből problémát kellene csinálni. Ezt meg fogom kérdezni újra. Köszi!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 10:37
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO