Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 máj. 19, 20:23
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Szolnok
Valódi név: Pap Nora
   
Hozzászólás 2015 jún. 26, 20:41 
Csatolmány:
Szini.jpg
Szini.jpg [ 80.67 KiB | Megtekintve 7958 alkalommal. ]
Sziasztok!
Van-e valakinek magyarázata arra, hogy a madárkánk miért fekszik a magos tálkájában a mellékelt kép szerinti átszellemült "ábrázattal"?
Teljesen amatőr vagyok a témában, de nekem úgy tűnik, mintha "kotlana a fészkén", amiben egyébként csak magok vannak. Ha ilyenkor közelítünk felé, akkor felháborodottan "sipákol", vagy lelapul, mintha elbújna. Azóta csinálja, mióta tavasszal nagyobb kalitot vettünk neki, amiben újak, nagyobbak a tálkák, bele tud feküdni. 4 db egyforma van belőle, de csak ebbe az egybe fekszik bele, újabban ebben is alszik éjszaka. Próbáltuk elvenni, de akkor meg nem tudott elaludni, csak röpködött nyugtalanul, míg vissza nem tettük.
Jó ez így neki??? Vagy "erőszakkal" vonjuk meg tőle, hogy "normálisan" viselkedjen, úgy mint régen??


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 jan. 21, 13:29 
Egy hétig kibírják a tojások, kettőig már nem nagyon. Nem lesz baja attól, hogy új fészekaljat rak.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 15, 9:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2015 jan. 21, 9:49 
Kedves Csaba!

Köszönöm a válaszodat. Sajnos úgy tűnik, hogy igazad van, a tojó nem foglalkozik a fészekkel és a két tojással. Felteszem, hogy arra sincs esély, hogy a tojások addig túléljenek, amíg esetleg az új tojó saját tojásokat rak. Ha már ez szóba került: nem lesz attól baja, hogy nemrég még kotlott és most egy másik hím mellé került, tehát van esély rá, hogy 1-2 héten belül újra tojásokat rak majd?


Calabria

_________________
Van, ki könnyen kap szerelmet, van, ki sír és szenved. Van, ki könnyen tud feledni és van, ki meghal, mert igazán tud szeretni.


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2015 jan. 20, 23:53 
Csak úgy lenne esély, ha egy kotlást kezdő vagy tojást rakó tojó saját fészkébe tennéd be a két tojást. Egy tojó hiába kotlik, ha elviszed más környezetbe, nem valószínű, hogy egy idegen fészekben lévő tojásokra ráülne. Az nem zavarja a madarakat, hogy nem az Ő tojásuk, de az igen, hogy nem az Ő fészkük.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 15, 9:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2015 jan. 20, 18:51 
Sziasztok!

Sürgős ügyben szeretnék tanácsot kérni tőletek. Keresgéltem ugyan itt a fórumon, de nem találtam hozzászólást ezzel kapcsolatban.
A kanári tojóm sajnos ma reggel elpusztult. A harmadik tojást kellett volna leraknia, ezért úgy gondolom, hogy vagy visszamaradt neki a tojás, vagy eltörhetett. Mivel kezdő vagyok, nem tudom, hogy melyik a kettő közül, de nem is ezért írok.
Első kétségbeesésemben vettem egy másik tojót. A tenyésztő olyat adott, ami a saját tojásain kotlott, hátha hajlandó kikölteni az előző tojó két megmaradt tojását. Nem tudom, hogy ez mennyire reális, a fészekre rá sem nézett, pedig visszatettem bele mindkét tojást (és a kalitkában is odatettem a fészket, ahol a tenyésztőnél volt). Az lenne a kérdésem, hogy megmenthető-e valahogy a két tojás, van-e esély arra, hogy kikelti és felneveli a kicsiket, még ha nem is az övéi? Lehet-e valahogy növelni az esélyeket? Keltetőm nincsen, sem infralámpám, úgyhogy mesterségesen biztos, hogy nem fogom tudni kikelteni őket.
Mivel a két tojás tegnapi és tegnapelőtti, már csak 1-2 napjuk lehet. Kérlek, segítsetek, hogy legalább a kicsiknek esélyük legyen, ha már a tojón nem tudtam segíteni.

Köszönettel:

Calabria

_________________
Van, ki könnyen kap szerelmet, van, ki sír és szenved. Van, ki könnyen tud feledni és van, ki meghal, mert igazán tud szeretni.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 31, 22:13
Hozzászólások: 14
   
Hozzászólás 2014 okt. 18, 12:49 
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérek, a kanáriaim kint vannak a kertben egy röpdében, ebben az évben elősször megpróbálnám már télen költésre bírni a madaraimat, ezért a kazànházba készítettem egy tenyészszekrényt több fakkal. Kész a világítás, fűtés megoldott, szóval startra készen vagyok. A madarak a röpdében szépek majd ki csattannak az egészségtől, a hímek fütyülnek és egy-két tojónak úgy látom lóg a segge,.....
Szerintetek behozhatom már a párokat, vagyis elősször a hímet, vagy várjak még egy kicsit?

Köszi a segítséget!

Robi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 2, 19:49
Hozzászólások: 12
Valódi név: Csönge Roland
   
Hozzászólás 2014 szept. 13, 16:50 
Kedves Kanáritartók

Szeretném tőlletek meg kérdezni,hogy vedlés után mitől nőnek ilyen furán a kanárim tollai? mi lehet a gond a segítségeket előre is köszönöm.
Kép

Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 júl. 25, 11:15 
Örülök, hogy sikerült végre elpusztítani őket.
Nekem is úgy mondták, én is így továbbítottam, ha valaki tőled kér segítséget már te is tudod továbbítani az infót! :D

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2014 júl. 24, 19:53 
Pulipinty írta:
Drippi! Használd ezt, ez tuti hat!

http://galamb.hu/index.php?l=hu&p=termekek&s=termekleiras&category_id=1&brand_id=2&product_id=50

"NATURAL SPRAY
Felveszi a harcot a kullancs, atka, tetű, vértetű és más élősködőkkel szemben a galamboknál, a fészkekben, és a szállítójárművekben."

Kép



Pulipinty!

nagyon köszönöm a segítséget. másfél hónap alatt, már kifelé megyek a bajból. tetű már biztosan nincsen, a tojó kopaszságát kezdik fedni az új pehelytollak. remélem rendbe jön. (a tetvesség mellett, a toll hullást, a tollrágást, és a tolltépés okait, külön kellett választanom egymástól. sokáig megtévesztett, hogy egyszerre ütött be a jelenség. külön-külön azonban kezelhetővé vált.)

drippi


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2014 júl. 6, 17:13 
Pulipinty írta:
Drippi! Használd ezt, ez tuti hat!

http://galamb.hu/index.php?l=hu&p=termekek&s=termekleiras&category_id=1&brand_id=2&product_id=50

"NATURAL SPRAY
Felveszi a harcot a kullancs, atka, tetű, vértetű és más élősködőkkel szemben a galamboknál, a fészkekben, és a szállítójárművekben."

Kép



Pulipnty!

nagyon köszönöm a segítséget.
drippi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 nov. 22, 0:17
Hozzászólások: 810
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker.
Valódi név: Rédly Szilvia
   
Hozzászólás 2014 júl. 4, 11:01 
Drippi! Használd ezt, ez tuti hat!

http://galamb.hu/index.php?l=hu&p=termekek&s=termekleiras&category_id=1&brand_id=2&product_id=50

"NATURAL SPRAY
Felveszi a harcot a kullancs, atka, tetű, vértetű és más élősködőkkel szemben a galamboknál, a fészkekben, és a szállítójárművekben."

Kép

_________________
*** Pulipinty ***


 
Offline
Csatlakozott: 2012 jún. 18, 16:44
Hozzászólások: 15
   
Hozzászólás 2014 júl. 3, 16:38 
ckuzmos írta:
Sziasztok,

az élősködők témához kapcsolódva, ugyan már bővebben ki lett fejtve a másik topikban, de nem árt még egyszer itt is bővebben megnézni a helyzetet. Az hogy most ki ismeri el vagy ki nem hogy neki is volt már problémája velük, mindenkinek a saját "privát" dolga. Vannak akiknek volt már, és van akiknek lesz :)
Annál nagyobb gond viszont az, hogy egyes tenyésztők bizonyos élősködők létét is tagadják egyes tipikus fajoknál.
Nekem is volt már nagyobb problémám bizony a vörös tetű(atkával).

Mielőtt azonban bármely szerre kimondanánk hogy fabatkát sem ér, tegyük azt is hozzá hogy mely élősködő ellen! Ugyanis amint már korábban mondtátok, vannak olyan atka fajok melyeknél igen hamar rezisztens törzsek alakulhatnak ki. Ilyen például a vörös tetű és a torokatka is. A piretrin és ivermectin hatóanyagú szerek alkalmazása igen elterjedt, valamint a folyamatos használata, nem megfelelő adagolása bizony ezt nagymértékben elősegíti. Ezért tehát szerintem ha valakinél megjelenik vagy elszaporodik egy élősködő faj, és mondjuk egy doboz szerrel nem tudja azt megsemmisíteni, hiába fog venni belőle egy zsákkal, azzal sem fog hatni. De személy szerint azt sem találom jó megoldásnak hogy megnöveljük a szer "kezelő" adagját, veszélyeztetve ezzel a madár épségét is. Ahogy Karl Biderman is írta a cikkében (Magyar Madarász első számában közölt Fekete csíz), minden ilyen szert kezelő "párjával" felváltva alkalmazzunk, hogy ne adjunk esélyt a rezisztenciára. (Egyszerre két szerre sokkal nehezebben tud alkalmazkodni bármelyik élősködő...) A szerek kiválasztásánál pedig ne a márka nevet vegyük elsősorban figyelembe, hanem a hatóanyagát!

Általánosan elterjedt hatóanyag a piretrin/permetrin. Ez a következő írtószerek jelentős hatóanyaga: Insecticide 2000 (0,17% permetrin és 0,07% biorezmetrin), Piretmix permet (0,08% piretrin, 0,3% permetrin), Milbentod spay: (4% permetrin/Iso-propanol), Colombine Harmless Insecticide Spray (0,25% piretrin, 2% piper. Butox)
Tehát ha valakinek nem válik be mondjuk a Piretmix, ne is vegyen milbentod spray-t vagy Insecticid 2000-t. Az sem fog hatni! Ebből a sorból egyedül a Colombine spray lóg ki, melynek van ugyan piretrin hatóanyaga, mely a hosszútávú hatását fejtené ki, de ebben az esetben szintén hasztalan lenne. A butox hatóanyag hatásos ugyan, de csak pár percig. Fél óra múlva arra mászkáló atkácska, vígan elseder... Ezzel az erővel más butox hatóanyagú "olcsóbb" légyírtó szert is használhatnánk (lázsd "Butox" márkanévre halgató légyírtót). A dolog pikantériája hogy ennek a szernek az alkalmazásakor még embernek sem nagyon tanácsos a helységben tartózkodni, nemhogy madárkának :)

A másik általános hatóanyag az ivermectin. Több márkában és koncentrációban (Light vagy normál például), de sajnos már ennek a szernek is egyre sürvebben fordul elő rezisztenciája, leginkább vörös tetű és légzsákatka esetében. Sokan ebben az esetben mondják azt hogy ez vagy az nem jó, ne így hanem amúgy használd, ne nyakra hanem csőrbe cseppentve, nem light hanem normál koncentrációjú stb. Szerintem (és kihangsúlyozom szerintem) az ilyen megoldásokkal könnyen túladagolhatjuk a szert, melynek a madárka látja a kárát, és ahogy az lenni szokott, mindig a legszebb, számunkra legértékesebb madarunkkal történik valami x-aktás eset, amelynek nem tudjuk az okát. Számomra ennél azért többet ér a madárka épsége és egészsége.
Az ivermectin-nek létezik "párja", mellyel felváltva használva sokat könnyíthetünk bajunkon, mégpedig a moxidectin (vagy cidectin). Sajnos ez a szer kis hazánkban valami oknál fogva beszerezhetetlen (nekem legalábbis nem sikerült beszereznem, és nem is tudom miért mert elméletileg még injekció formájában is létezik). Nekem is Ausztráliából sikerült beszereznem egy szerencse folytán, ahol liter számra fellelhető :)
A szert kipróbálva könnyedén elbánt azzal az élősködővel, mellyel az ivermectinnek nem sikerült (és nem dupla adagban, hanem az eredeti, gyártó által ajánlott menyiségben).

Amikor én is kétségbe esetten próbáltam megoldást találni a szinte mindenre rezisztens vörös tetűkre, melyek igen szépen elszaporodtak, még nem volt moxidectinem, így én is sorra kipróbáltam az említett szereket, hasztalanul. Természetesen a második-harmadik szer sikertelen alkalmazása után már tudatosan a hatóanyagot néztem csak, de hiába. Sajnos a jelenleg országunkban forgalomban lévő szerek szinte azonosak. Sikerült kitenyésztenem egy kiváló ellenálló képességekkel rendelkező vörös tetű vérvonalat, melyre nem vagyok büszke de nem is tagadom! Háll istennek sikerült megszabadulnom tőlük egy olyan szerrel, melynek sem a nevét sem a hatóanyagát nem tudom, ugyanis nem árulták el :)
Bábolnás fiúk által használt szert sikerült beszereznem, melyet komplett épületek és irodaházak, iskolák kármentesítésére használnak (csótány, hangya, poloska, tetvek stb.), illetve kipermetezése esetén megszáradva 2 hónapig fejti ki hatását ha nem éri víz. Természetesen nem madarak mellett használtam a szert, hanem az üres, kipakolt térségben. Nekem bevált.

Azóta már, készülve az újabb ilyen problémámra, sikerült beszereznem további készítményeket (példáúl moxidectin-t melyet már ki is próbáltunk és sikeresnek tapasztaltunk), illetve olyant is melyet még teszt alany hiányában nem sikerült kipróbálnom.

Így egy kicsit lehet hosszúra sikeredett az irományom, de remélem hasznos volt és azok is elolvassák akik az ilyen hosszú hozzászólásokat átpörgetik :)

Jócakát:
Csaba


Szia ckuzmos!

Nem vagyok biztos abban, hogy bármi is segítene ezen a problémán. Madaraim is szenvednek ettől, és az ivermechtin light cseppet használom, már kevés bizalommal.
Amit biztosan tudok, hogy az üreges, műanyag ülő rudak is kitűnő búvóhelyük a vörös tetű atkáknak, és visszatértem a fa ülő rudakhoz. Minden nap, Domestos-os forró vízben áztatva, mosom kefével a rudak végén a hasításokat is, ahol „könnyen” elkapom a megbújó atkákat. Hetente egyszer, a kalitkáimat, ugyanígy át mosom. Madaraimat, minden nap fürdettem.
Már nehezen találok atkát. Valószínű, hogy csak a madáron lehetnek még peték, mivel napi 4-5 toll még található a földön.
Az ivermechtin hatását, mintha percre pontosan kiszámolták volna. Ugyanis a 21. nap elteltével, megindul újra az ijesztő mennyiségű tollvesztés. ( Egy madár esetében, kb. 50-60 pehelytoll / nap. Pedig már éppen kezdett valahogy kinézni madaram.)
Madaram, a tarkójánál is kopasz, ahová cseppentek. Minimum 5 percig tarom a madárkát, - kanárit – a kezemben, cseppentés után a másik kezemmel is takarva, hogy ne lásson. Közben lassan megnyugszik. Öt perc kell az egy csepp teljes felszívódásához. Másfél hónapja küzdök ezzel a módszerrel. Amennyiben ez már valamennyire biztos eljárásnak tűnik, megírom. Egyelőre én is el vagyok keseredve, de ha az ismert eljárások alkalmazásával, apró részletekkel is tudtam segíteni, akkor valamit tehettem, mások segítségére.

Üdvözlettel: drippi


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2014 feb. 20, 13:08 
Akvaristarobi írta:
Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék, lassan a kanári páraimat ahogy jön a tavasz egy szép kerti röpdébe fogom kitenni, gondolom a huzatmentességet itt is biztosítanom kell? Tehát lezárjam a röpde 3 oldalát?
És kérnék tanácsot, mivel kezeljem le a madaraimat? Általános megelôzésre gondolok! Ehhez orvosi kezelés szükséges, vagy én is elvégezhetem valami antibiotikumos kezeléssel, ha igen kérlek írjátok meg hol vehetek!

Köszi Robi


Szia Robi!

Gondolom , a csak elől nyitott röpde nem árthat.
Nem tudom hogy profik hogyan csinálják, de gyógyszeres kezelés miatt nem hiszem, hogy orvost hívnának. Antibiotíkumot ok nélkül szerintem ne adj.
Kalcium, vitamin, élősködő irtás, az persze más tészta....

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2014 jan. 31, 22:13
Hozzászólások: 14
   
Hozzászólás 2014 feb. 16, 11:38 
Sziasztok !

Egy kis segítséget kérnék, lassan a kanári páraimat ahogy jön a tavasz egy szép kerti röpdébe fogom kitenni, gondolom a huzatmentességet itt is biztosítanom kell? Tehát lezárjam a röpde 3 oldalát?
És kérnék tanácsot, mivel kezeljem le a madaraimat? Általános megelôzésre gondolok! Ehhez orvosi kezelés szükséges, vagy én is elvégezhetem valami antibiotikumos kezeléssel, ha igen kérlek írjátok meg hol vehetek!

Köszi Robi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 27, 18:50 
Áthelyeztem a magkeveréses kérdésedet ide, a kanárisokhoz, remélhetőleg itt hamarabb kapsz a kérdéseidre választ.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 20, 16:22
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2013 nov. 22, 17:01 
A kanári magkeverékkel kapcsolatban csak azt nem értem, hogy a Versele-Laganál a tenyészkeverékben több az olajos mag (négermag, len, kender, repce) és kevesebb a lisztes mag (fénymag, zab), de egy másik keveréknél (DaCapo, hesa.co.at) pont fordítva van! Akkor most melyik típusú magból kéne többet adni a tenyészidőszakban? Köszi a választ!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 nov. 21, 10:44 
harrita írta:
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a tenyész kanári magkeverékben milyen magokból kell többnek lennie, nagyjából milyen arányban? Ez miért fontos? Köszönöm a válaszokat előre is!


Szia,

na ez a kérdés az, amit nem lehet egyszerűen megválaszolni, illetve mindenkinek más a véleménye, elképzelése.
Természetesen a tenyésztő véleményétől függetlenül az sem mindegy milyen kanáriról beszélünk! Nem ugyan az a keverék a célszerű egy rollernek, mint egy fehér lipo kanárinak, vagy egy alakkanárinak stb, stb.
Ezeknek a keverékeknek az összeállítását általában komoly kutatási és tapasztalati elemzések előzik meg, persze van aki csak hasraüt és valamit összekever, vagy lemásol stb.

Itt megtalálod egy népszerű márka kanáris magkeverékeit, összetételeit:
http://www.idre.hu/index.php?option=com ... &Itemid=49


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 20, 16:22
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2013 nov. 20, 16:30 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a tenyész kanári magkeverékben milyen magokból kell többnek lennie, nagyjából milyen arányban? Ez miért fontos? Köszönöm a válaszokat előre is!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 30, 21:46
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Oslo, Norvégia
Valódi név: Lilla
   
Hozzászólás 2013 szept. 24, 20:00 
columba írta:
Szerintem eza toll nem így nőtt ki, hanem valahogyan eltörött a gerince (beakadhatott valahova).
Húzd ki, nem fog belehalni, nő helyette másik.


Hát.. de nem egyszerű kihúzni. Próbáltam, de nem jött könnyen, sőt, mondhatni, eléggé benne van még mindig. És nem, az az érdekes, hogy nem láttam a törést... olyan mintha csak szimplán egy drót kifelé hajolna.
Félek, hogy nagyon fájna vagy vérezne neki.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2013 szept. 24, 19:30 
Szerintem eza toll nem így nőtt ki, hanem valahogyan eltörött a gerince (beakadhatott valahova).
Húzd ki, nem fog belehalni, nő helyette másik.

_________________
Cséplő Árpád


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 26, 20:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO