Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2017 jún. 5, 20:07
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2017 jún. 9, 0:28 
Warhawk írta:
Reechee88 írta:
Nagyon beteg és gyenge a kis kanárim. Múlt héten bevörösödött a bal szeme körül az arca és feldagadt. Kamillateát adtam neki, hogy segítsek rajta. Sajnos állatorvoshoz nem vittem el. Ma már annyira gyenge, hogy nem tud repülni sem és bizonytalanul áll a lábán.

Sajnos nagyon gyorsan képes leromlani az állapotuk a madaraknak. Néha nem napokon, hanem órákon múlik, hogy túlélik-e. Remélem sikerült eljutni orvoshoz vele...


Tulelte a masnapot, elvittem orvoshoz, de elpusztult :(


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2017 jún. 8, 23:34 
Reechee88 írta:
Nagyon beteg és gyenge a kis kanárim. Múlt héten bevörösödött a bal szeme körül az arca és feldagadt. Kamillateát adtam neki, hogy segítsek rajta. Sajnos állatorvoshoz nem vittem el. Ma már annyira gyenge, hogy nem tud repülni sem és bizonytalanul áll a lábán.

Sajnos nagyon gyorsan képes leromlani az állapotuk a madaraknak. Néha nem napokon, hanem órákon múlik, hogy túlélik-e. Remélem sikerült eljutni orvoshoz vele...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jún. 5, 20:07
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2017 jún. 5, 20:11 
Sziasztok!

Nagyon beteg és gyenge a kis kanárim. Múlt héten bevörösödött a bal szeme körül az arca és feldagadt. Kamillateát adtam neki, hogy segítsek rajta. Sajnos állatorvoshoz nem vittem el. Ma már annyira gyenge, hogy nem tud repülni sem és bizonytalanul áll a lábán. Hétvégén nem értem el egyetlen állatorvost sem, aki fogadta volna. Holnap újra próbálkozom, remélem nagyobb sikerrel.
Csöppentettem a nyakára még atka elleni cuccot is, hátha...

Mi az amit tudok érte tenni? Mi baja lehet? Ha esetleg nem kapok időpontot holnapra egyik állatorvosnál sem, akkor én tudok vele valamit csinálni?

Szép estét,
Ricsi


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 22:28
Hozzászólások: 5
Valódi név: Ditta
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 23:42 
Köszönöm szépen! Bízom a mielőbbi trillákban. :D Jó éjszakát!


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 16:43 
Üdv Ditta! A vitaminból elég lett volna az egyiket megvenni, persze használhatod felváltva is a leírt utasítás szerint. A madarak megfogása hozzá tartozik a gondozáshoz, amit határozottan de kíméletesen kell megtenni. Parazita elleni készítmény van itatható is, (moxidectin) így elkerülheted a megfogást. Ezzel kapcsolatba keresd fel a guldos topikot. Az énekes madarak nem énekelnek egész évben teljes intenzitással, vannak nyugalmi idő szakok is, természetesen egy megfogás kezelés be avatkozás miatt is lehet visszafogottabb. KL


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 22:28
Hozzászólások: 5
Valódi név: Ditta
   
Hozzászólás 2017 jan. 29, 15:42 
Kedves László!
Ismét Hozzád fordulok, mivel Te nyújtottál segítséget.
Javaslatodra elindultam beszerzésre és az alábbi két vitamint sikerült beszereznem: promotor 43 és a vitaminasTT+electrolitos. EGyiket az itatóba, másikat a takarmányhoz kevergetem, még három nap. Gondolom utána újra lehet kezdeni egy újabb kúrát. Remélem segít.
Ezt megelőzően egy rácsepegtető oldatot használtam négy napig, hogy az esetleges atkákat is kezeljem. Ez kicsit megrázó volt számomra és számára is, ugyanis ehhez meg kellett fogni, tehát stressz érte szegénykémet.

Amit tapasztalunk lassan három hete, hogy a kanárink elfelejtett énekelni. Csak "szövegelget", de ez a fütyülést sem éri el, nemhogy az éneket. TAlán két napon volt hallható, de csak kevés ideig, meg se közelíti a korábbi, egész napon át éneklést.
Vissza fog térni az éneklése? Átmeneti állapot? Vagy most már tudjuk be, hogy egy "fecsegő", de nem éneklő kanárink van?
Köszönöm, ha visszajelzel!


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 22:28
Hozzászólások: 5
Valódi név: Ditta
   
Hozzászólás 2017 jan. 13, 19:26 
Nagyon köszönöm! Hálás vagyok érte. Rengeteg plussz információ!Elindulok beszerző körútra. :D Szép hétvégét!


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 13, 10:17 
Üdv Ditta! Nem a márkanevekkel van baj, ha nem a magokat rosszul tárolják esetleg lejárt a szavatossága, ilyenkor a beltartalma romlik. Erről egy csíráztatási próbával meggyőződhetsz. Az ásványi anyag keverék álltalába az emésztést segíti, de a mikro makrro és nyomelemeket nem tudj felvenni. A szépia csak kalcium de D3 vitamin nélkül nem tud beépülni. A mézes karika helyt zöld eleséget javasolnák.Néhány készítmény NEKTON-MSA, promotor 43, chiktonic, vitaminasTT+electrolitos ez utóbbi szav.ideje 3év. BREEDMAX Minden termék kapható kis kiszerelésbe is. Még eyszer figyelni a szavatosságra megéri! KL


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 22:28
Hozzászólások: 5
Valódi név: Ditta
   
Hozzászólás 2017 jan. 12, 22:07 
Kedves László!
Köszönöm a hozzászólást. Korábban Vogel, most pedig Panzi fantázia nevű dobozos eleséget adunk a kanárinak. Mézes karikát is szereti, annak nevét már nem tudom.
Van a kalitkában szépia, és ásványi anyag keverék is. Bronchipur W-t ajánlottak néhány hónappal ezelőtt, ezt adok az ivóvizébe és a tojásos keverékbe. Ez utóbbit alkalmanként adjuk.
Fenti "márkájú" takarmány megfelelő? Esetleg van javaslatod, hogy mire váltsunk? És a multivitamint a kisállat kereskedésekből vegyünk, vagy menjünk állatpatikába inkább?

Arra is gondoltam, hogy esetleg pár, mármint tojó hiányzik mellé. Bár azt hallottam egy egyesületvezetőtől, hogy ez nem túl nyerő, mert elhallgat és nem fog énekelni. Kétlem, de maradunk egyenlőre az egy madárkánál.

Köszönöm, ha ismét tudsz segíteni.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 jan. 12, 9:25 
Üdv Ditta! A rendellenes vedlésnek több oka is lehet, napfény hiány, vitamin nyomelem hiány, anyagcsere zavar. A tojásra zsemlemorzsára csöppentett nem tudom milyen vitamin ilyenkor kevés. Minden képen valamilyen multivitamint használj folyamatosan.Fontos a jó minőségű takarmány, mert a rosszul kezelt tárolt mag gombatoxinokkal lehet szennyezett, és ez is okozhat rendellenes vedlést.Ezek a kezelések néhány nap után nem eredményesek, a változás hosszabb ideig tart. KL.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 22:28
Hozzászólások: 5
Valódi név: Ditta
   
Hozzászólás 2017 jan. 10, 22:53 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Kezdő kanári "gazdi"vagyok: Egy fiú kanárit fogadtunk be néhány hónapja. Gyönyörűen énekelt, az egész lakást betelítette a hangja. Úgy tűnt egészséges, túl van a nyári vedlésen. Aztán november végén elkezdte hullatni a tollát, a hasán ült az ülőpálcán, kedvetlen volt, keveset evett, és elkezdett intenzíven hullni a tolla. Felkerestem az állatorvost, aki távgyógyításként az elmondottak alapján 5 napos antibiotikum kúrát ajánlott, amit végigcsináltunk. Rendbe jött, a toll hullása is alább hagyott, újra hangos volt tőle a ház. Néhány napja ismét hull a tolla, de nem csak a pihetollak, hanem a farokvég toll, vagy a kézevező tollak is lehulltak a tálcára. Sokszor tollászkodik, ami talán több egy szimpla tollászkodástól, inkább tűnik "kurkászásnak". Ebben a hidegben nem utaztatnám az állatorvoshoz, telefonon hívtam, és utánanéz a lehetőségeknek, visszaszól.
Itt azonban lehet gyakorlatilag nagyobb tapasztalattal rendelkező gaziktól tanácsot kérni.
Mit tegyek a kanárimmal? Már adtam neki főtt tojást, néhánycsepp vitaminnal és zsemlemorzsával. Most nem látok javulást.
Van-e valakinek tanácsa? Mit tegyek? Egy újabb antibiotikum kúra, lehet hogy csak ideig-óráig lesz jó.
Előre is köszönöm a hozzászólást!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 28, 20:12
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Hámori Terézia
   
Hozzászólás 2016 okt. 14, 19:16 
Üdvözlet Mindenkinek!
Segítséget kérnék. Kanárimadarakat szerető és tartó vagyok. Jelenleg két madaram van, egy gloszter és egy színkanári (intenzív piros). Az intenzív madarat nyilvántartott tenyésztőtől vásároltam 2015.12.28-án.
Utána nem sokkal a madár megbetegedett. Gubbasztott, a szemredője elég furcsa volt. A fütyülése abbamaradt, a tollazat elkezdett hullani, mint vedléskor, bár ehhez korai volt az idő. Vitaminnal, antibiotikummal, probiotikummal kezeltem (5-5 napig). Most már élénkebb, de a tollvesztése folyamatos, nem fütyül. Rendesen eszik, a széklete rendben. A kalitja megfelelően nagy, az aljára madárhomokot teszek. Hetente takarítom, fertőtlenítem. Kap lágy eleséget, almát, és a legjobb magkeveréket. Nem tudom mi lehet a gond, nagyon szeretném, ha meggyógyulna.

Kérem, ha jó tanáccsal tudnak segíteni, tegyék meg!

Köszönettel: Hámori Terézia : :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 15, 9:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2016 aug. 25, 16:34 
Kedves Shama!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Megnézem a vödrös tápokat, én eddig a zacsiba csomagolt, Fressnapfban kapható (bocsi a reklámért) magokkal etettem.

És köszönöm szépen a magyarázatot a lágyeleségekkel kapcsolatban is. A következő fészekrakási időszakban kipróbálom ezeket is, nem csak a tojást :)

_________________
Van, ki könnyen kap szerelmet, van, ki sír és szenved. Van, ki könnyen tud feledni és van, ki meghal, mert igazán tud szeretni.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2016 aug. 24, 16:39 
Szeretettel köszöntök mindenkit.
Az elpusztúlt madár nem alúltápláltság miatt fejezte be főldi életét. A LEÍRT és kapott eleség tökéletesen elegendő a kanárinak. Sőt néha sok is, például télen.
Fertőtleníteni sem kell a kalitot minden héten. Lakásban tökéletesen elegendő a tisztítás idején egy kis mosószerrel a kalit és ülőfák áttőrlése.
Tehát feltételezésem szerint a madár vagy kokcidiózis, vagy e-coli fertőzőtt lehetett. A tünet hasonló: bágyadtság, fokozott vízivás, fokozott evés illetve ennek ellentéte étvágytalanság, fogyás, rövid időn belül halál. Sajnos egy-két madár esetén a terápia túlságosan drága, bizonytalan eredménnyel. Erről részletesebben olvashattok a http//süvőltő.hu/ H40 fórumán.
A lágyeleségről oldalakat lehetne írni. Legegyszerübb kanárinak a reszelt sárgarépa reszelt főtt tojással. A tojást legalább 20 percig főzni, a sárgarápát pedig reszelés előtt megpucólni. /KÍVÜL FŐLEG TÉLEN TARTÓSÍTÓVAL IS KEZELT LEHET!/ Ezt az alapot lehet javítani kevés reszelt sajttal, túróval, apróra vágott petruskának a zőldjével, reszelt piskótával, keksszel, pici mézzel.
Semmit nem kell túlbonyolítani. Én eleve évek óta ellene vagyok a fött tojásnak. Ellene vagyok minden felesleges vitaminozásnak, gyógyszerezésnek. Nagyon jók a gyári vödrös vagy dobozos tápok./CÉDÉ, Vitta Mólen, Qvikó STB./ Ezekben minden benne adott, ami a madárnak megfelelő, sőt pirosító szinezős is kapható. Ezt önmagában, reszelt sárgarépával adva tökéletesen elegendő! Lágyeleséget csupán fiókanevelés előtt, alatt, majd vedlés idején adjunk!
A kiállításra való színezés több buktatót rejt, így erről nem írok. Üdv. LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 15, 9:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2016 aug. 24, 11:10 
Sziasztok!

Gyümölcske: köszönöm a válaszodat. Megnéztem az általad említett módon, hogy van-e élősködő. Szerencsére nem találtam semmit. Érdemes ezt a dolgot rendszeres időközönként vizsgálni?

Keselyű: sajnos kicsit későn érkezett a tanács, már elpusztult a kismadár. Való igaz, hogy üzletben vásárolt magkeverékkel etettem őket, mindig figyelve arra, hogy csak kanárisat vegyek. Ezenkívül kapnak rendszeresen zöldséget (sárgarépát, petrezselymet, kaliforniai paprikát, uborkát, bazsalikomot) és gyümölcsöt (jobbára almát, mert én nem vagyok egy nagy gyümölcsevő). A fészekrakási időben pedig főtt tojást szoktam adni nekik, de az most nyilván nem játszott. Tudsz esetleg olyan kanári magkeveréket ajánlani, ami megbízható ilyen szempontból? Olyan is jöhet, ami piros színanyagot tartalmaz, mert a tojó és az új hím is pirosak, nem szeretném, ha elveszítenék a színüket.

Illetve még egy kérdés: a fészekrakási időben a főtt tojáson kívül mit adhatok még nekik, ami beszerezhető? Mindenhol írják, hogy "lágyeleség", de az sosem derül ki, hogy a tojáson kívül mit értenek ezalatt.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!


Calabria

_________________
Van, ki könnyen kap szerelmet, van, ki sír és szenved. Van, ki könnyen tud feledni és van, ki meghal, mert igazán tud szeretni.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 szept. 17, 17:24
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest 15ker
Valódi név: Mag Zoltán.
   
Hozzászólás 2016 aug. 21, 14:49 
Szia Calabria.Hogy egy kicsit felébresszem a Fórumot én is hozzászólok.A képen amit feltöltöttél a sárga madárról,egyértelműen látszik hogy alultáplált és kórosan sovány.Amelyik madárnak így elállnak a szárnyai a törzsétől és lógatja is,az minden esetben erre utal.Azért vedd kézbe a madarat és nézd meg a mellcsontját mennyire éles.Egy kis kendermag,napraforgó kombóval hátha kondiba tudnád rázni.Nézd meg a takarmányod összetételét hátha az alap magvak hiányoznak belőle.Ezt előszeretettel ki sporolják a boltokból vásárolt dobozos keverékekből.Az értékesebb összetevőkből van hogy egyátalán nem raknak bele.Láttam már olyan kanári keveréket árulni ami Zebrapinyt vagy Hullámos etetésén kívül másra nem volt alkalmas.Természetesen a doboz elején szép Kanári logóval.Hátha segítettem valamit.Sziasztok.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2016 aug. 15, 20:22 
Szia Calabria!
"Ami az élősködőket illeti, ha voltak is, csak a hímet támadták meg, legalábbis én a tojón kívülről nem látok semmit (a tollán, a lábán stb.). A kalitkát is jól átpucoltam, azon sem láttam jelét annak, hogy lettek volna, ami persze nem azt jelenti, hogy nem voltak." - írtad.

Ha már szóba került, biztos, ami biztos, tegyél fehér papírt éjszakára a kalitka aljára, meg a kalitka oldalára, tetejére, ha kicsit behajtod még jobb. Sötétben elemlámpával világítsd meg a papírt, meg világítsd át az oldalán, tetején levő (akár kis WC papír is jó) papírt, és ha vannak kártevők(pl. vératkák) akkor azokat a papíron megláthatod. Napközben nem látni őket, éjjel "garázdálkodnak". Célszerű nagyítót is használni, mert nagyon aprók. Ha látsz valami gyanúsat, nyomd össze, ha véres lesz a papír, akkor baj van!!!Legjobban az ülőrudakon szeretnek megbújni, az eresztékeknél, főleg, ha fából van.
Reméljük nincsenek! üdv.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2016 aug. 15, 17:05 
Kézcsókom és üdv mindenkinek!
Sajnos biztos voltam a madár tünetei alapján, hogy a folyamat megfordíthatatlan. A kalit alapos átmosása, fertőtlenítése elegendő. A TOJÓ szerencsére nem beteg, így további terápia kerülendő!
A kanári és minden más faj esetében ajánlott a táplálásnál figyelembevenni a madár életfolyamatainak ciklikusságait. Ez a természetben jól megfigyelhető, ami éghajlattól függetlenűl érvényesül. Pihentetés, felkészülés a kőltésre, kőltés-fiókanevelés, vedlés, vonulás ahol van, majd újra pihentetés. Ezt kell követni az etetéssel is. Németországban például láttam, hogy télen a kanárikat csupán fénymaggal etetik. Nálam azért ennyíre nincsenek fogyókúrára fogva. Az etetés külön fejezet.
A madarak együt tartás kanárinál nem hasznos. A termékenységet bizony befolyásolja. A régi öregek még arra is figyeltek, hogy a hímeket melegen a tojókat hidegen teleltették. Így tavasszal bíztosan tüzesek voltak a hímek. Üdvözletem LA.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 15, 9:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2016 aug. 15, 8:46 
Szia Shama!

Köszönöm szépen a válaszodat. Az ok szerintem nem a vedlés volt, mivel nincs / nem volt egy darab lehullott toll sem. Sajnos a madárka szombat délelőtt elpusztult, hiába tettem külön és próbáltam figyelgetni. Nem lehetett már megmenteni :( A tojónak továbbra sincs semmi baja.

A madár egyébként gyűrűs volt, de nem volt még annyira idős, hogy a viselkedését indokolja. A pontos korát ugyan nem tudom, de kb. 5-6 éves lehetett. Ami az élősködőket illeti, ha voltak is, csak a hímet támadták meg, legalábbis én a tojón kívülről nem látok semmit (a tollán, a lábán stb.). A kalitkát is jól átpucoltam, azon sem láttam jelét annak, hogy lettek volna, ami persze nem azt jelenti, hogy nem voltak. Lehet, átfertőtlenítem még egyszer a biztonság kedvéért.

Írtad, hogy az együtt tartott madarak néha egy fészekben ülnek. Nálam ilyen nem volt, de nem is verekedtek egymással (nem az első kanári pár, soha nem volt még verekedés). Szerinted ha együtt tartom őket, az kihathat negatívan a szaporodásukra? Mert évek óta minden kanári párnak, ami nálam megfordult volt tojása, de soha nem sikerült kikölteniük, üresek maradtak.

Köszönöm még egyszer a választ,


Calabria

_________________
Van, ki könnyen kap szerelmet, van, ki sír és szenved. Van, ki könnyen tud feledni és van, ki meghal, mert igazán tud szeretni.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2016 aug. 13, 16:49 
Üdvözletem és kézcsókom az olvasóknak!
Nem szaporítom a szót, csupán néhány megjegyzés a korábbi kérdésekhez:
Valóban a kanáriknál itt a vedlés ideje. Ilyen madarak mindenre fokozottan érzékenyek. A borzolt nelankólikus madár ezer okból mutathatja a betegségre utaló formáját. Tudom szentségtörés, de orvoshoz értelmetlen elmenni! Kivétel, ha jó ismerős és van tapasztalata madárügyben. Mellesleg más esetben is, beteg madár vagy megmarad kis segítséggel, vagy súlyos esetben egyetlen orvos sem tud segíteni. Tehát a gubbasztást okozhatja vedlés idején a hideg-huzat-megfázás, ez nem jelent tüsszögést. Javaslat néhány napig meleg és jó eleség. Nem kell sértésnek venni, de lehet az ok élősködő! Ezt általában mindenki tagadja, de nincs olyan madarász akinél ilyen sosem lett volna. Lehet a gubbasztás oka, az öregedés. Nem tudom gyűrüs-e a madár. Az öreg ember is már ilyen gubbasztós. Mellesleg jó esetben egy kanári megélhet 10-15 évet. Sajnos eddig az egyszerű okokat írtam. Fertőzés esetén más a helyzet. Minden esetben a beteg, vagy betegnek tűnő madarat el kell különíteni! Evő ivó madár is lehet fertőző a többire. Ragacsos széklet nem jót jelent, ha nincs, van remény. Mindenek előtt a mellcsontot is meg kell nézni. Ha nagyon sovány, lehet még kísérletezni, de teljes értékű többé nem lesz. Terápiát nem mondok, de jóbb megoldás nincs mint az elaltatás!
Más: nem ritka, hogy közösen tartott madarak egy fészekben ülnek! Sok értelme nincs, de valóban aranyos.
A kanári is szereti a lisztkukacot! Ilyen madarak nagyszerű dajkák lehetnek rovarral nevelő pintyfélék felneveléséhez! Üdv. Lakó Antal


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 19:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO