Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 24, 17:53 
Helló kozlov!
A fotók szerint bizony az szúnyogcsípésnek látszik.Ez általában akkor nagy
gond, ha a szúnyog madárhimlőt hordoz.(Ez pegig sajnos gyakori).Előfor-
dul, hogy a madár elveszíti a lábujját, de rosszabb is történhet.Most próbáld meg bekenni"fenystil géllel vagyperui vagy vietnámi balzsammal."
És ha jót akarsz magadnak ügyelj, hogy a kanárid soha ne "lásson" szúnyogot.

Üdv: KUVIK


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 24, 17:38 
Helló anita 10!
Pedig nagy a valószinüsége, hogy légzsákatka, csak az a nyelőcsőben élősködik, és onnan te nem veszel "mintát" csak ha felvágod a légcsö-
vet.(Azt pedig ne tedd!!)A megoldás:Light SH-Ivermectin spot on!!!!
A forgalmazó honlapja: selbruha.hu Itt tőlük rendelhetsz is, és elolvashatod a kezelés végrehajtását.(Nyakbőrre 1 csepp!!!!!)
Minden madarad rendszeresen kezelj, mert újrafertőződés veszélye fenn
áll.

Üdv: KUVIK


 
Offline
Csatlakozott: 2007 júl. 24, 13:07
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Hódmezövásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 24, 14:34 
És ezt hogyan deríthetném ki, hogy valóban az? És mivel lehet kezelni?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 24, 13:51 
lehet hogy :shock: :

Légzsákatka!!! :evil:
(Sternastoma Tracheacolum)


Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 júl. 24, 13:07
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Hódmezövásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 24, 13:14 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hátha tudtok valamit tanácsolni, bár én csak hobbiból tartok 3-4 kanárit. Az egyik fiatal tojóm beteg, folyamatosan taknyos-szörtyög, tüsszög, hallatszik, hogy tele van a tüdeje váladékkal, nagyon nehezen lélegzik, de ennek ellenére eszik, repked, nincs hasmenése, nappal kicsit jobban van, éjszaka rosszabbul.
Vettem torokváladék mintát, és a labor pseudomonas mendocina-t talált. A doki szerint ez egy teljesen hétköznapi és ártalmatlan baktérium lenne, mindenütt ott van. Kapott antibiotikumot, több félét is, de SEMMIT nem használtak, egyáltalán nem javult (vitamint is adok neki).
A többi kanárim jól van, biztos nem fertõzõ betegség. Sajnos, az állatorvos nem ért a madarakhoz, így nem is tudok továbblépni, mit is kellene tennem.
(Az elsõ kanárim is hasonló módon pusztult el, de az jó régen volt, és akkor nem ezt a bacit találta a labor, de az is ilyen hétköznapi baci volt, és akkor sem használtak az antibiotikumok. Ugyanilyen tünetek voltak akkor is, akkor sem, és azóta sem lett beteg a többi madár.) Lehet, hogy gyenge az immunrendszere? Vagy valami más lehet?? Bármilyen tanácsot szívesen fogadnék, elõre is köszi mindenkinek.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 júl. 24, 12:04
Hozzászólások: 5
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 24, 12:28 
sziasztok
idetaláltam én is

szóval az a helyzet, hogy a kismadaramnak az egyik lába bepirosodott, felduzzadt és nem nagyon tud rajta állni, mindig felhúzza, a gyűrűt megnéztem, szerintem az nem szoríthatja...
mit javasoltok, hogy segítsek neki?

köszi előre is

csináltam még képet hátha segít

sziasztok

Kép

Kép


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 júl. 24, 6:28 
Az indexen Kozlov kért segítséget a madár lába miatt. Mi a véleményetek?

Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 11, 6:58 
Szia Zsolt !

Tüsszög még a madarad :?: nem válaszoltál semmit a doki még mindig várja az informácíót :!: Én meg :23: vagyok.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 2, 18:38 
Szia Zsolt !

Konzultáltam a tüsszögős problémádról egy segítőkész állatdokival, aki madarász is egyben. Add meg a telefonszámodat, hogy fel tudjon hívni.
A leírtaktól észletesebb informácíók kellenek neki.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 1, 8:03 
Zsolti ! Agyon váglak !
Nekem elég volt a barátság felajánlásához, hogy már tudsz írni ! Aztán kiderül, hogy nőfaló is vagy (barátnőIM ?!) Ehhez meg már csak nagykorú vagy ?!...Nem tudom mi a baj veletek ott a délvidéken, mert ez a kuka Varga Tibi barátom is magázott eleinte, pedig idősebb nálam !!!???
Szóval lazábban Zsoltikám, mert ha mégegyszer lemagázol, bepároztatlak egy kondorkeselyűvel !!! Érthető ???!!!.....
Egyébként nagyon szépen írsz, jólelkű, tiszta érzésű embernek gondollak.
Egyetlen hiba volt az írásodban, mikor írod, hogy szóljunk, ha hülyeséget írnál...na itt volt mindössze hiba, mert a hülyét így kell írni, "j" helyett...
Ne búsulj, én meg csak ebben vagyok biztos, a helyesírás normális részleteiben meg sok hibát ejtek .....
Ha van időd, olvasd el a roller lapot, de az elejétől, mert sok szóhasználatot is a helyére tudsz majd tenni, mint a fütty és az ének stb.
Szia !............. :08:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
 
Hozzászólás 2007 jún. 1, 1:42 
doromboló írta:
Szia Zsolti ! Legyünk barátok jó ?!....
Buta fejemmel gondolhattam volna a "bak" kifejezésről, hogy vajdasági vagy.....Vannak ott barátaim akik előszeretettel használják ezt a kecskére passzoló megnevezést. Hát igen elég gyakori nálatok ez a fajta tüszögés, ami a poros madárházi környezettel magyarázható. A humán gyógyászatban is jól ismert poratkáról lehet nagy valószínűséggel szó, de a kezelését illetően nyilván más lehetőségek állnak ott rendelkezésre mint ideát ezért a legjobb megoldásként adok egy telefonszámot ahol biztosan tudnak segíteni rajtad. Csak a magyarországról hívható formát ismerem, te biztosan tudod ebből milyen számokat kell elhagyni, hogy jó legyen.
00-38 1641436621 Varga Tibornak hívják, a szomszédodban lakik Suplyákon. Neves roller kanári tenyésztő és COM bíró énekben ! Nagyon rendes egyszerű ember, hivatkozz rám. Ja ! Lehet, hogy nem tudod Maróti Béla vagyok. Sok sikert ! Írj csak, de engem a rolleros topikban találsz meg mindig, ide csak véletlenül esek be néha, mint most is....


Kedves Béla bácsi!

Remélem nem haragszik a megszólításért, de nem akarok illetlen lenni, letegezni magát. Már a kor különbség miatt is, meg azért is, mert még csak most kezdünk összeismerkedni! Gratulálok a gyémántkoszorús mestertenyésztői címhez! Nagy örömömre szolgál, hogy barát lehetek magával! Köszönöm szépen az infót és hogy hivatkozhatok magára ha felhívom Varga Tibort! Különben van egy pár kanárim nem rollerek, itt malínónak hívják őket! Nagyon szeretem a hím füttyét, gurgulázva begyből énekel nem csattogva mint a csapperek.Igzi rollert még nem hallottam élöben sohasem fütyülni csak felvételről! Vannak piros, meg, itt úgy nevezik őket bakarac(pirosas feketék) kanáriaim!Nem túl sok kanárim van 1 pár bakaracom(akik tüsszögnek), 3 piros tojóm(egy intenzív, két nem intenzív) és 1 intenzív piros hímem, az említett egy pár malínóm és 16 idei kismadár.Két tojóm nem akart beindulni. Ahogy hallottam a rollerok öröklik a füttyöt nem taníthatók igaz ez?Elég butus vagyok én még a kanáritenyésztéshez, ahogy írtam bő 2 éve próbálkozom vele!Azelőtt is volt kanárim, de mindig csak egy énekest tartottam!de szüleim, öcsém nemigen szívlelték az kanári éneket, zavarta őket és mikor már 2 madár fütyült a szobámban zengett a ház, nekem nagyon tetszett!Azt mondták kivágnak madarastul ekkor döntöttem úgy hogy csinálok madárházat ahol kedvemre szaporíthatom őket és élvezhetem, gyönyörködhetem füttyükben, játékosságukban.... De ennek ellenére is kiharcoltam hogy a kedvencem a szobámban maradjon most épp alszik, reggel pedig énekére ébredek! Hát kell ennél jobb ébredés!? van még sok tanulni, tapasztalni valóm és ha valami hüjeséget írok kérem nézze el nekem és javítson ki nem haragszom érte! De a kanárikat a szívembe zártam a volt barátnőim is féltékenyek voltak mindig rájuk! Azt mondták többet törődök a madaraimmal mint velük és hogy fontosabbak nekem mint ők! Fontosabbak is azok nem bántanak, szomorítanak, idegesítenek, követelődznek....csak örömet, boldogságot okoznak nekem és hálásak, ha rossz a kedvem ők biztos felvidítanak!De az ilyet csak mi madárbarátok tudjuk megérteni, akiket hidegen hagynak a madarak azok hüjének néznek bennünket!Ha meghallom tavasszal a fekete rigót, barát poszátát a zöldike zsírozását a tengelicet.... vagy az első megérkezett fülemülét, sárgarigót.... a szívem, lelkem megtellik melegséggel és órákon át hallgatnám őket.Ha valakinek azt mondom hallgasd csak a fekete rigó flótáját! Erre 60 %ban az emberek csak leggyintenek, 30 %ban hüjének neveznek 5 %ban fél füllel odafigyelnek és csak a maradék 5 % mondja azt tényleg milyen szépen énekel!Na de hagyom ezt a szófecsérlést mert magának is van fontosabb dolga mint hogy az én eszme futtatásomat olvassa!De elszomorít, bosszant az ilyen mennyire kevesen szeretik szívböl a madarakat és mennyien csupán csak a pénz miatt tartják rosszabnál rosszabb körülmények között őket!
Mégegyszer köszönöm az infót! Ezentúl majd a rollerosoknál fogom magát keresni!

Üdv Zsolt!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 31, 9:48 
Szia Zsolti ! Legyünk barátok jó ?!....
Buta fejemmel gondolhattam volna a "bak" kifejezésről, hogy vajdasági vagy.....Vannak ott barátaim akik előszeretettel használják ezt a kecskére passzoló megnevezést. Hát igen elég gyakori nálatok ez a fajta tüszögés, ami a poros madárházi környezettel magyarázható. A humán gyógyászatban is jól ismert poratkáról lehet nagy valószínűséggel szó, de a kezelését illetően nyilván más lehetőségek állnak ott rendelkezésre mint ideát ezért a legjobb megoldásként adok egy telefonszámot ahol biztosan tudnak segíteni rajtad. Csak a magyarországról hívható formát ismerem, te biztosan tudod ebből milyen számokat kell elhagyni, hogy jó legyen.
00-38 1641436621 Varga Tibornak hívják, a szomszédodban lakik Suplyákon. Neves roller kanári tenyésztő és COM bíró énekben ! Nagyon rendes egyszerű ember, hivatkozz rám. Ja ! Lehet, hogy nem tudod Maróti Béla vagyok. Sok sikert ! Írj csak, de engem a rolleros topikban találsz meg mindig, ide csak véletlenül esek be néha, mint most is....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 30, 20:43
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 31, 9:12 
doromboló írta:
Szia umari !
Már megint átzuhantam a másik topikból ide, fogalmam sincs hogyan... én gyártom ugyanis a szomszédban a roller agyat...
Szóval neked van egy csapper hímed amelyik fütyül rendületlenül...Felmerül bennem közben, hogy hogyan bírod, fülvédőben, vagy nem közvetlenül a lakásban van ?...Erre találták ki a roller kanárit amelyik halkan és mélyen gurgulázó fajta.....Na de térjünk vissza az eredeti problémádhoz....azt nem vetted észre, hogy néhány toll is került a kalitka aljára ? Mert a te kis madárkád elkezdett vedleni. Sajnos ez egy több hónapig elhútódó folyamat, attól függően, milyen egészségi állapotban van a madár. Lehet gyorsítani a kereskedésekben vásárolható kifejezetten vedlést elősegítő vitaminokkal. Ez idő alatt megszünik a fütyülés sőt mikor újra kezdődik is borzalmas az első hetekben.
Nézz át hozzánk a roller kanári lapra hátha megtetszik a dolog...?! :wink:


Köszönöm a választ,kicsit megnyugodtam!! :lol:

Nemtudom milyen márkájú kanárim van,ha kép segít szivesen teszek fel róla,de az tény,hogy ha elemében van,akkor lelőhetetlenül mondja..engem nem zavar,sőt,de azért volt már,hogy ha korán kezdte letakartam a kalitkáját,hagyjon aludni még kicsit... :wink:

Erre gondoltam én is,hogy vedlik,mert tényleg tiszta toll minden,de,hogy ez ennyire elhúzódik...de akkor megnyugodtam,nincs nagy baj!!

Pedig már azon voltam veszek neki egy nőt,hátha a régi asszonyt gyászolja,és azért némult meg,bár azelőtt is egyedül volt,és énekelt nekem!

Átnézek a másik topicba is,köszönöm!!

_________________
Marcsi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 1:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Vajadaság, Topolya
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 31, 1:27 
doromboló írta:
Hú ez a "bak" egy kicsit erős volt, ezek után a kalmopirin is lehet antibiotikum !?....Írjad le légyszi, hogy pontosan mit használtál, milyen dózisban és mettől-meddig. Én azért 80%-ban baktériumra gondolnék, de persze lehet parazita is ....A kezelést csak egy abszolút részletes és pontosan leírt elmondás után lehet összeállítani, a távgyógyászat ezzel egyűtti árnyékra vetődésével együtt...

Aztán sikerült befognom egy igazi lódoktort, aki a madárszeretete miatt szerintem madárból is kellően felkészült....meg is invitálom, hogy lépjen be a fórumra mindnyájónk mérhetetlen szeretete kiséretében.....
Dr Perényi László szegedi állatorvosról volna szó, aki a napokban keresett fel komoly roller tenyésztői rohamokkal. Felírtam neki az idáig összes írásainkat elolvasásra s ha utána is maradnak a tünetek, akkor felszerelem rigókkal és a családunk már megint gyarapodott !!!
A játékszabályok : regisztráltatod magad az IDRE - fórum - kanári topikban, de, ha a Roller kanári főlapján indulsz el, az is beterel a fórumba....
Ja ! És a "családon" belül kötelező a tegeződés...Úgy hogy szeretettel köszöntelek mint családfő és bigámista egy csomó nagykorú nevében !Minél előbb várom a fedőneved alatti jelentkezésed....és ha lehet ne valami kimondhatatlan műszót válassz kérlek mert kénytelen leszek magyarosítani.... :wink:


Kedves Doromboló!

Hát hol is kezdjem!A 2 madarat (egy tojót és egy hímet) egy tenyésztőtől vettem. Ahogy hazahoztam őket már aznap hallottam hogy néha mintha tüsszentene az egyik, másik.Arra gondoltam lehet enyhe megfázás, mert novemberben vettem őket és elég hideg volt mikor hoztam haza őket !de egy hét után is tovább tüsszögtek akkor már kezdett zavarni a dolog!Utánna olvastam, mi okozhatja a tüsszögést, mi a betegségeknek a jellemzői és mit lehet tenni ezen esetekben!Ezért kezdtem a legegyszerűbbel a konyhasós vizes inhalálással. 1 liter vízhez egy evőkanál konyhasót tettem, majd a fölfort vizet a kalitka mellé helyeztem egy lepedővel letakartam. Naponta kétszer, reggel, este 10 percig. Egy héten kereszül!de eggyik madárnál sem vettem észre változást továbbra is ugyan úgy tüsszögtek!De érdekes nem folyt az orruk, nem hullajtottak pihetollakat, jó étvágyuk volt, a hím fütyült....Na de próbálkoztam tovább!Egy állatorvosi rendelőben elmondtam panaszomat. Ekkor kaptam az Enrocin nevű antibiotikumot. az utasításnak megfelelően egy deci vízhez egy csepp antibiotikumot tettem!10 napon át folyamatosan adtam nekik, de semmi változás!Majd egy hét szünet után egy deci vízhez két csepp antibiotikumot tettem! 10 napon át adtam nekik, de nem észleltem változást!Nem tudom, lehet nem jó antibiotikumot adtam nekik, de itt nálunk vajdaságban nemigen kaphatóak madaraknak gyógyszerek!Remélem elég részletesen és érthetően leírtam és tud segíteni ezek alapján nekem. Nagyon szépen köszönöm előre is!
Küldenék képet, de nem tudom hogyan kell képet hozzá csatolni!


Üdv Zsolt!

_________________
Üdv minden madárbarátnak!


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 30, 21:40 
Szia umari !
Már megint átzuhantam a másik topikból ide, fogalmam sincs hogyan... én gyártom ugyanis a szomszédban a roller agyat...
Szóval neked van egy csapper hímed amelyik fütyül rendületlenül...Felmerül bennem közben, hogy hogyan bírod, fülvédőben, vagy nem közvetlenül a lakásban van ?...Erre találták ki a roller kanárit amelyik halkan és mélyen gurgulázó fajta.....Na de térjünk vissza az eredeti problémádhoz....azt nem vetted észre, hogy néhány toll is került a kalitka aljára ? Mert a te kis madárkád elkezdett vedleni. Sajnos ez egy több hónapig elhútódó folyamat, attól függően, milyen egészségi állapotban van a madár. Lehet gyorsítani a kereskedésekben vásárolható kifejezetten vedlést elősegítő vitaminokkal. Ez idő alatt megszünik a fütyülés sőt mikor újra kezdődik is borzalmas az első hetekben.
Nézz át hozzánk a roller kanári lapra hátha megtetszik a dolog...?! :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 máj. 30, 20:43
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 30, 20:47 
Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok itt,csak a segítségeteket szeretném kérni.
Van egy kb 2éves kanárim,aki márciusig szinte lelőhetetlenül fütyült..hajnaltól délutánig,de március óta teljesen elhallgatott,csak néha hallkan fütyürészik,de ez semmi önmagához képest. :cry:
Nemtudom mi lehet az oka,és mit tehetek??Ha tudnátok tanácsot agni,mi lehet az oka,és normális ez???
Köszönöm

_________________
Marcsi


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 28, 12:59 
Hú ez a "bak" egy kicsit erős volt, ezek után a kalmopirin is lehet antibiotikum !?....Írjad le légyszi, hogy pontosan mit használtál, milyen dózisban és mettől-meddig. Én azért 80%-ban baktériumra gondolnék, de persze lehet parazita is ....A kezelést csak egy abszolút részletes és pontosan leírt elmondás után lehet összeállítani, a távgyógyászat ezzel egyűtti árnyékra vetődésével együtt...

Aztán sikerült befognom egy igazi lódoktort, aki a madárszeretete miatt szerintem madárból is kellően felkészült....meg is invitálom, hogy lépjen be a fórumra mindnyájónk mérhetetlen szeretete kiséretében.....
Dr Perényi László szegedi állatorvosról volna szó, aki a napokban keresett fel komoly roller tenyésztői rohamokkal. Felírtam neki az idáig összes írásainkat elolvasásra s ha utána is maradnak a tünetek, akkor felszerelem rigókkal és a családunk már megint gyarapodott !!!
A játékszabályok : regisztráltatod magad az IDRE - fórum - kanári topikban, de, ha a Roller kanári főlapján indulsz el, az is beterel a fórumba....
Ja ! És a "családon" belül kötelező a tegeződés...Úgy hogy szeretettel köszöntelek mint családfő és bigámista egy csomó nagykorú nevében !Minél előbb várom a fedőneved alatti jelentkezésed....és ha lehet ne valami kimondhatatlan műszót válassz kérlek mert kénytelen leszek magyarosítani.... :wink:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2007 máj. 28, 6:27 
Kedves madárbarátok,

Az imént kaptam egy segítség kérő levelet kanári témában.
A kérdést bemásolom ide, aki tud, kérem segítsen:

Van egy kis gondom. Kezdő kanári tenyésztő vagyok. Kb 3 éve foglalkozok kanárikkal! Nagyon szeretem öket! De van két kanárim már 3-4 hónapja tüsszögnek, nem tudom mi lehet az oka! Próbáltam már antibiotikumos kezelést, inhalálást sós vízzel de semmi változást nem veszek észre!Van étvágyuk a bak folyamatosan fütyül. Nem tudom mi lehet az oka tüsszögésüknek! Kérem segítsen!
Elöre is köszi az infót!

Üdvözlet Zsolt!


Üdv:
Küzmi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 23, 9:22 
kis füli írta:
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! A kanárimank csúnya a tolla, a szárnyán és a farktollai. Szerintem azért, mert sokat fürdik, szinte állandóan a fürdőjében van! Ez mitől lehet? Mit adjak a tollára? Ettől eltekintve vidám madár! Csak szerintem túl sokat van a vízben.. Szokott kapni répás tojást reszelve, zöldségeket, lágyeleséget.
A válaszokat előre is köszönöm!
Zita

Kép
Kép


Próbálkozhatsz tollképződést elősegítő kiegészítőkkel, de a kanárit elnézve genetikai,vagy vírus okozta problémának tűnik. A szaruhártyát egy borotvapengével, szikével óvatosan leválaszthatnád az evezőtollakról.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 22, 10:13 
Köszi :17: hogy ilyen megtisztelő helyre tetted a kanári tenzésztésével és tartásával kapcs. problémás topikot!

:89:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 22:20
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO