Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 20, 13:55 
Kedves kis füli,

Kérdésedre a válaszokat megtalálod a Roller kanáris topikban:

http://www.idre.hu/forum/viewtopic.php?t=91

Üdv:
Csaba


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 19, 15:34
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 19, 15:58 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni! A kanárimank csúnya a tolla, a szárnyán és a farktollai. Szerintem azért, mert sokat fürdik, szinte állandóan a fürdőjében van! Ez mitől lehet? Mit adjak a tollára? Ettől eltekintve vidám madár! Csak szerintem túl sokat van a vízben.. Szokott kapni répás tojást reszelve, zöldségeket, lágyeleséget.
A válaszokat előre is köszönöm!
Zita

Kép
Kép

_________________
Szeretem az állatokat, mongol futóegereket tenyésztek, de van még sok más négylábúm és egy kanárim.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2007 feb. 21, 21:02 
OK! Megszívlelem. Bárcsak komolyabban utána néztem volna még akkor, mikor őket vettem! Nem sokkal utánuk figyeltem fel a kanárik sokféleségére... És az a sajnos, hogy a boltokban nem adnak efféle utasítást a vásárlónak, hisz nekik minden eladó... :?

Most pedig kénytelen vagyok a fiókákra, meg a kikelő fészekaljra koncentrálni...

Üdv: Gabi


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 20, 20:20 
Helló Gabesz!
Mostmár értem hogy mi történt.Vagyis alak kanárihoz tettél szín kanárit.
Ha nem tudatos tenyésztést akarsz folytatni, csak szereted a madarakat
akkor végülis így is "jó".Így csak annyi a "probléma", hogy a kanárijaidnak
nincs tenyészértéke, és sajnos ezzel egyenes arányban csökken az értéke
is.De ettől még lehetnek kedves jól éneklő madarak.Azért ha lehet egyszer
tedd helyére a "dolgokat"?!
Üdv: KUVIK


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 20, 19:47 
Na igen... Annak idején, mikor megvettem, két yorkshire kanárit vettem (azt hiszem). Egy párat. Aztán kiderült, hogy mindkettő tojó és igen szépen énekel főként az egyik! Tudom, hogy ez kuriózum, de a mostani fiókák mamája nagyon szépen dallamosan és hosszan énekel- ha kedve tartja :P Aztán kerestem hímet melléjük, de csak színkanárit kaptam- akkor nem tudtam, hogy milyen, csak hogy tuti hím, csak gurgulázva dalol szerenádot... (A két tojó irtózatosan be volt indulva, ketten ültek egy fészken és adott pillanatban két tojás lett egy nap. Ekkor jöttem rá, hogy bocs...) Aztán szépen szaporodtak... Lehet, hogy óriási bűnt követtem el a tiszta vonal ellen azzal, hogy hagytam őket keveredni :!: A fiókák, amik kikeltek, általában sárga színűek, előfordult a foltos egyed... Legtöbbjük nagyon szépen énekel. A két tojó közül csak a mostani volt sikeres a költésben...

Szóval elég zavaros, ugye??


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 20, 18:52 
Szia Gabesz!
Te milyen szinű kanárikat tartol,mert meglep,hogy azt írod,hogy a fiókák
pehelytolla nem egyforma szinű.A te madaraid malaninok,vagy lipocromok?
Vagy te csak megvetted, mert megtetszett,és összeraktad őket.Mert ha
később komolyan gondolod ezkre a dolgokra majd oda kell figyelned.Én
ajánlom neked a Tóth Sanyi könyvét-nem a reklám helye tudom,-melyből
biztos hogy sok gyakorlati kérdésre kapsz választ a színkanári tenyésztés-
ről, ha pl. színkanárikat szeretnél tartani, tenyészteni.A könyvből választ
kaphatsz szinte minden felmerülő kérdésedre.Örülök neki, hogy a jelenlegi
gondod megoldódni látszik,és ilyen nagyon örülsz neki.Én a multkor olasz
oldalakon jártam,és bizony "szédültem" egy kicsit a "nagyüzemi" látvány-
tól.Remélem,hogy továbbra is ilyen "elszántan" fogsz kanárizni.
Üdv: KUVIK


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 19, 19:18 
Hála amindkét szülő közreműködésének :D minden rendben idáig- látszólag... A fiókák szépen gyarapodnak. A picikén is látszik a fejlődés! Mama-papa szorgosan kell hordják az ennivalót, mert ezek a kis éhenkórászok nagyon belesek :P A kicsinek jut legutoljára, de így is jó. Egy fióka teljesen világos sziinű, két másik az apjára ütött, sötét tollruhája lesz és a picike meg foltos a feje tetején...

Az előre látható gond mostmár a mama mérete..., mert kinőtték már a fészket, alig férnek a mama alatt... Délben, mikor süt a nap, mind kirakják fejecskéjüket a fészek szélére és süttetik magukat :wink: Addig a szülők tankolnak. A tollszárak még csak alig mutatták meg magukat, a csupaszászőrös testük pedig eléggé kibújik a kotló alól...


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 17, 20:15 
Igazad van, Kuvik, abszolút! így kellene gondolkodni, csak tudod, az emberi gyengeség néha eltompítja a látást... :?

Ma nem "kellett" beleszóljak a természet dolgába... Ma ismét jobb napja volt a kicsinek, sikerült bennt maradnia a hármak mellett... Egész nap nem voltunk itthon, az éjszakát is jól átvészelte, reggel meg páros etetés történt, kétoldalról adták a kaját, remélem így jutott a picinek is. Nem akartam most zavarni, hátha jut neki is a szülői érdeklődésből... Most este láthatólag jól van, fejét a nagyok hátára tehette, megengedték neki :roll:

Sajna a másik tojótól sem vettem ki a tojásokat, nagyon valószínű, hogy a kellemetlen eset megismétli magát... A hímet ezért megpróbálom majd idejében visszaszoktatni hozzá. Idén még nem én osztom az észt, de majd jövőben aztán :wink: ...

Üdv: G.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 17, 6:23 
Szia Gabesz!
Én nem azt mondtam, hogy baj hogy a költés ideje alatt együtt van a pár, mert a költés kezdetén a hím a tojót eteti a fészken, később pegig eteti a fiókákat is.Én azt mondtam,hogy a tojó egyedül is tökéletesen felneveli a kicsiket.Én úgy szoktam, hogy amikor a tojó letojja a negyedik tojást,a fiatalokat az apjukkal átteszem egy másik kalitba.A fiatalok leválasztása után a hímet vissza teszem a tojóhoz, és a költés folytatódik tovább.Tehát ebből kitünik, hogy a költést a pár együtt folytatja.Viszont szokott olyan lenni amikor a hím agresszivitása miatt a másik módszert választom, vagy ha egy hímtől több tojóval is akarok utódokat.Ismerek kitünő tenyésztőket akik 10-12 tojóra tartanak 5-6 remek hímet, és csodálatos és sok fiatalt neveltetnek.Ezt a módszert még akkor is használom, ha valamilyen tenyésztési célom van, mert a színkanári-és általában a kanári-esetében beszélhetünk megvalósítható tenyésztési célokról,míg sok más madár esetében a szaporitás is nagyeredmény.A mesterséges felnevelés sikerülhet,de a madár tudjad, hogy 2-3 óránként etet, és ennek a megvalósitása igen nehéz.A mesterséges nevelést általában nagyértékű madaraknál szokták előtérbe helyezni, és elég sokáíg 2 óránként etetnek. (éjjel-nappal).A fészeknek pedig olyannak kell lennie, hogy a tojó ha a fészken ül teljesen betakarja.Tudom, hogy ez neked problémás helyzet, de ha lenne 10-20 pár kanárid ez az eset fel sem tünne.Tudom, hogy neked ez szívtelenségnek tűnik, de én rábíznám a madaraimra, és tudom, hogy a következő fészekaljnál már nem lesz gond ha a szabályokat betartod.Több mint 25 év mondatja ezt velem.Gondolkozz pozitivan: ne azon szomorkodj, hogy nem neveltek fel egy kismadarad, hanem örülj annak, hogy felneveltek 2-3 -t. Ne csüggedj el mert sajnos a kudarc az mindíg benne van a lehetőségekben, de a siker feledteti.
Üdv: KUVIK


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 16, 21:57 
Köszönöm, Kuvik a gyors válaszod!

Szóval a hím feladata elégséges, ha kimerül a megtermékenyítésben??? Én arra célzok, hogy hatékonyabb lenne a fiókák növelése, ha a hím is jelen van... Tévednék :?: (A fiaim látták, amint ma a hím is etette a fiókákat!)


Ma este jöttünk haza, és a picike ismét a "fészek melegén" jóval kinnebb van... Szinte már kihült :cry: Kivettem, fölmelegítettem és mikor már enni is kért, adtam neki reszelt tojást csipesszel... Sikerült elég sokat belebeszélgetni, bár tudom, nem ugyanaz, mintha a mamájától kapná... Míg etettem, a nyakán egy légzsák keletkezett, mert nem ment le a kaja normálisan a torkán, aztán lennebb toltam finoman a csipesszel. Elég morbid volt, de láthatóan használt. Éjjelre ismét visszatettem a tojó alá.
Tudom, ez természetellenes, amit teszek, de mégis, mekkora az esélyem a kicsivel, hogy mesteségesen táplálva felnőjön??? :?:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 16, 1:58 
Helló Gabesz!
Látom hogy nem régóta madarászol,de hidd el egyszer mindenki volt
kezdő.Először is a madarak hímneműjét hímnek hívjuk.Tehát a kanári
esetében fontos hogy eldöntsd, hogy a hímmel együtt vagy nélküle
neveltetel.Bármelyiket választod a tojó alól a tojásokat a negyedik
tojás lerakásáig szedd ki ,és addig a tojót műtojáson ültesd meg.Amikor
letojta a negyediket a három addig elvettet is tedd alá.Így a tojások
közel egy időben fognak kikelni attól függetlenül,hogy hány termékeny
volt benne.Gondolt el,hogy 6 tojás esetén 5-6 nap eltérés lenne a kelés
között.1-2 nap még elmegy.Ha eredményt akarsz elérni ezt meg kell
tanulnod,és idővel te "osztod az észt".Ha több pár tenyészmadarad lesz
kifogod találni, hogy hogyan ne keverd össze az egyedek tojásait.
Attól ne félj,hogy összetöröd a tojásokat,mert ha vigyázol nem lesz gond.
Ha ezeket a "szabályokat" betartod a madarad gond nélkül neveli még
a 6 fiókát is.
Ha nagyon akarod sikerülni is fog.
Sok sikert ,és sok-sok apró madarat.
Üdv:KUVIK


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2007 feb. 15, 20:32 
Már több éve tartok kanárit de sajna, eddig legtöbb fióka egy fészekben 2 db... Mostanáig!

Két tojóm van és egy kakas. Pont két hét különbséggel raktak tojást (4-4). A tojásokat nem szoktam kiszedni, mert félek, hogy összetöröm, ezért a tojóra bíztam, hogyan kotolja majd ki. És az eredmény: a negyedik fióka teljes két nap különbséggel kelt ki, ezért nagyon elmaradt a többitől fejlődésben, és étel se nagyon jutott már neki :cry:
A tegnap este már csipesszel adtam neki egy falatot, mert egész nap üres volt a begye. Délután is egyedül a picikémnek üres teljesen a begye... Fogtam a csipeszt, a kaját és sikerült belerakni 3 falatot... Aztán átköltöztettem a kakast a családhoz. Először csak nézelődött, aztán már etetni kezdte a tojót, a tojó a csöppségeket. És a pici is kapott enni!!! Ma este tele beggyel fekszik le ő is, mint a nagyok :P

Hogy jól tettem-e, majd kiderül pár nap múlva...

Jó lenne tudni: jobb, ha kiszedjük a tojásokat esetleges törötteket is beleszámítva, vagy hagyjuk a kakast is a tojóval, míg felnőnek a fiókák munkamegosztás céljával?

Üdv: G.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 72, 73, 74, 75, 76



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:02
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO