Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 7, 20:02 
Szióka!

Köszi a tanácsokat, egyenlőre nem zavar a sok mag, naponta porszívózom, mert bent vannak a szobámban, ugyanis emeletesben lakom. Csak a későbbiekre nézve gondolkodtam, de tényleg nekem is valami szobai röpdét kell kialakítani, az lesz a jó. Addig marad a porszívó. :D
Az enyémek egyébként előszeretettel kotorásznak a tálcájukon, aranyosak, ahogy kopog a csőrük. Amikor pintyeim voltak, őket én is körbetekergettem fóliával, és hihetetlen, de szegénykék kissé depressziósak lettek tőle, így a kanárikkal nem akarom ezt újra megtenni.

Üdv: Mona


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 7, 16:36 
Sziasztok!
Mona eleinte én is olyan zárt etetőt raktam fel nekik, és ezek nem szerették, valahogy nem szeretnek belebújni, mivel annak kívül van a tartó része, valahogy nem kedvelték... Ezek után lecseréltem a szokásos félkör alakúra, és tettem a kalitka oldalára átlátszó műanyagból egy darabot, ami felfogja, hogy ne potyogjon a mag mind kifelé, persze hiába. :wink:
Fürdetőm is csak kis tálka volt eleinte nekem is, aztán megajándékozta a férjem őket a nagy medencével, ebben persze jobban élvezik a pancsizást...
További szép napot, puszi:MArgó


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 7, 15:42 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a madárkák fürdetésére bárminemű tálacska megfelel, amit a kalit aljára be tudok tenni, vagy feltétlenül meg kell vegyem a kereskedésekben kapható kívülre szerelhető fürdetőket? (gondolom a fröcskölés miatt az a célszerűbb)
A másik: olvastam itt a fórumon azokról az etetőkről, amiknek a teteje zárt, így kevesebbet szemetel a madár. Olyant hol lehet kapni? Én még itt Zalaegerszegen nem láttam.

Üdv: Mona


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 13:12
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 okt. 6, 11:54 
Kedves ckuzmos ill.eszterolajos!
Köszi a gyors és kimeritő válaszokat.Én egy dm üzletben vagyok boltvezető,árulunk is ilyen Biolux almot,csak idáig azért nem mertem megvenni,mert nincs ráirva,hogy zeovitot tartalmaz!Egyenlőre vettem nekik Vitakraft-os ásványi homokot,de holnap cél a Biolux.Köszi


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 5, 8:56 
Szia kandi !

Igen a választ Csaba már megírta. Annyit még, hogy a zöld zacskón egy vörös macskafej is látható. Ezt vedd meg. Gazda és takarmány boltokban, valamint nagyáruházakban is kapható a kisállat szekcióban a konzolokra kirakva.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2007 okt. 5, 8:37 
kandi írta:
Szia eszterolajos!
Esetleg megadnád a Zeovitos macskaalom nevét,mert már én is többet néztem több helyen,és nem találtam.Szeretném én is a madaraimnak adagolni.Köszi :scratch:


Kedves Kandi,

Rengeteg macskaalom készül zeovitból, ezek mind megfelelőek. Amit én használok az a Biolux márkanévre halgat. Kimondottan takarmányozási célra gyártják a Zeolit-ot (azt hiszem így hívják), melyet általában takarmánykereskedésekben lehet kapni. Ezeket mind Mád-on gyártják és zöld papír csomagolásban vannak.
Tehát gyakorlatilag minden olyan macskaalom megfelelő amire rá van írva hogy zeovit-ból készül és más anyagot nem tartalmaz. Kerülendő a granulált, más egyéb anyagból készült termékek, gélek, illatosított almok stb…
A különböző zeovitos termékek csak a szemcsék nagyságában térnek el.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 júl. 24, 12:04
Hozzászólások: 5
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 4, 22:58 
köszi a segítséget
úgy tűnik, hogy megszűnt a vérzés, kalitka fertőtlenítve, madár megfürdetve
már jobb a helyzet remélem, így is marad
üdv
kozlov

doromboló írta:
Valamiért csipkedi magát a kicsike ! Ez lehet atka is ami éjjel jön elő a fepedésekből kalitka aljzat és a fiók találkozásából, ülőpálcák végeiből stb, vagy a társai csipték meg az új toll azonnal vérző tövét. Adjál fürdőt és különítsd el a madarat a többitől....


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 4, 20:10 
A mi környékünkön Budafokon /borász vidék/, meg sok bentonit bánya volt anno. Most is léteznek a felszínközeli vájatok, lehet szedni belőle. Bár gondolom ennek még valami eljárás- sorozaton át kell esnie a felhasználhatóságig?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 13:12
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2007 okt. 4, 19:11 
Szia eszterolajos!
Esetleg megadnád a Zeovitos macskaalom nevét,mert már én is többet néztem több helyen,és nem találtam.Szeretném én is a madaraimnak adagolni.Köszi :scratch:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 3, 9:05 
Szia!

Szóval ha már betöltötte a 4 évét akkor már nem tenyészthetem, jól értettem??
Én azt hittem, hogy alsó korhatár szokott lenni nem pedig felső, hogy is van ez pontosan??

Köszi szépen

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 17:31 
A bentonit egy derítő anyag, a borászatban gyakran használják, jó adszorbeálló képessége miatt. Megköti a gázokat és a bor megtörését gátolni tudja....Ez még hajdani szőlész-borász multamból maradt, ugyanis a középiskolám mezőgazdasági szakközép volt szőlész-borász tagozat ! Nem tudom nálatok miért olyan drága ez ?! De ha a homokod vitaninkoncentrátum, tele ásványi anyagokkal, nyomelemekkel, akkor az jó te villanypásztor ! :lol: Te világosítasz meg, a romlott lelkemet !...
Gyónnom keeeeell ! Azonnal hívjon fel egy nőőő ! :25:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 15:39
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 15:34 
Kedves Barátaim,

ma voltam az állatkereskedési üzletben...macskaalom bentonit tartalmú van, s jó drága. 7 kg kb. 1600 Ft-nak megfelelő. Semmi olcsó macskaalom, 5 féle is van, de mind 700 Ft.tól felfele.
De van még itthon Bio Sand homokféle és aásványi anyagokat tartalmaz, úgyhogy tettem be nekik.
Ha küldeni akartok, adom a címem
:) , így meg is kereshettek.
Üdv


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 15:31 
Szívesen!

Szóval: Egy kanári, ahogyan olvastam, jó ápolás mellett 20 évig is elél. Költésre egész 4 éves korukig használhatók.

Lehet akkor, hogy hímed van...

Sok hasznos infót találsz itt: http://www.idre.hu/roller-kanari/index.html
és itt kanárikról beszélgetünk :D viewtopic.php?t=83&start=0

Szívesen látunk!
Nem kell külön regisztrálnod, hisz az a topik is az IDRE-n belül van!

Szia: Gabesz


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 1, 10:25
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Iklad, Dunakeszi
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 2, 8:50 
Kedves Gabesz!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, képet sajna nem tudok hozni, de annyi bizonyos, hogy a madárka nagyon produkálja magát, szeret ugrálni és fütyörészni.
Átlagosan mennyi ideig él 1 kanári?

A segítséget előre is köszönöm: Kati

_________________
Madárbarát üdvözlettel: Blaubacher Katalin Bernadett


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 23:00 
Valamiért csipkedi magát a kicsike ! Ez lehet atka is ami éjjel jön elő a fepedésekből kalitka aljzat és a fiók találkozásából, ülőpálcák végeiből stb, vagy a társai csipték meg az új toll azonnal vérző tövét. Adjál fürdőt és különítsd el a madarat a többitől....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 júl. 24, 12:04
Hozzászólások: 5
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 21:41 
Sziasztok!

A segítségeteket kérem kis kanárimmal kapcsolatban. Ma reggel vettem észre, hogy vérfoltos a szárnya. A képen látszik, hogy milyen. Hogy tudnám orvosolni, mi okozhatta a sérülést?

Kép
Köszi a segítséget,


kozlov


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 18:43 
"A homok csak arra jó, hogy lefürödjön benne. Ez a természetben a vadmadarak alapvető szükséglete, mert a bennük fellelhető élösködőktől átmenetileg így szabadulnak meg."-Doromboló

Érdekességként hozom Szabó József, varsági állatorvos által készített fényképet. Őt idézem: "Hogy mit tesznek ezek a cinkék? Hangyaboly közelében, várják, hogy a hangyák leszedjék az élősködőiket...A szakirodalomban leírt jelenség, most láttam először a természetben!"
Kép
Csudajó felvétel! :D


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 17:40 
Szia, Kati!

Kanári ügyben kukkints be hozzánk :D ! A szeptember 20-i hozzászólások választ adnak kérdésedre...
http://www.idre.hu/forum/viewtopic.php? ... C&start=60

Esetleg képet is tudnál hozni?

Üdv: Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 14:40 
Sziasztok!

Gizmó, ezt a macskaalmot tényleg bármelyik állatkereskedésben meg lehet venni itt nálunk is (még a multik is árulják), ha segítség kell, szóljál, szívesen küldök neked, bár elég nagy csomag lenne. Egy 5 kg-os 350 Ft körül mozog. Én sem vagyok régi állattartó, de nálam nagyon bevált, nem száll, nem szemetel és higiénikus a madárkáknak. (tök jó, hogy ebben már én is tudok segíteni!)
A Dorombolót elég jól megismertem, végigolvastam a másik topikot is, így tudom, hogy egy laza pasi. Köszi az aggódást, én is lazán veszem a dolgokat és szeretek viccelődni.

Üdv: Mona


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 8:38 
Gizmóóó !
Lajos ezt már leírta egyszer ! Magam is megtettem az ajánlást ezzel kapcsolatban....Mint mondtam a macskaalom ilyen anyag. Biztos vagyok benne, hogy egy városi díszállat kereskedésben fillérekért lehet kapni 3-5 és 10 kilós kiszerelésben.
A homok csak arra jó, hogy lefürgyön benne. Ez a természetben a vadmadarak alapvető szükséglete, mert a bennük fellelhető élösködőktöl átmenetileg így szabadulnak meg. :67:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 9:14
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO