Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával





Fórum szabályok


>>> Általános fórumozási szabályok <<<



Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 1, 7:48 
Szia Gizmó !

A homok összetétele döntő többségében kvarc szemekből áll, mely csupán o,7 ezrelékben tartalmaz egyéb ásványi anyagokat, viszont a Zeovit közel 4o %- a hasznosítható és olyan mikro és nyom elemeket, valamint ásványi anyagokat tartalmaz, mely hosszú távon nélkülözhetetlen az élő szervezetek számára.
Ezért aztán nagyon jó élettani hatása van a madarakra is, szemben a tisztára mosott homokéval. Valahogy úgy jellemezném ha a kettöt összehasonlítjuk, hogy a Zeovitos aljzat természetet utánzó zöldelő terep, sok - sok jó hatású anyagból áll, viszont a homok, csak néhány ternmészetes anyagból tevődik össze és sivatag a madarak számára. Ez az állapot bizony hosszú időn keresztűl hiánybetegségeket okozhat, amit aztán nem tudsz egykönnyen korrigálni.
Ez a javallt kőzet roboráló hatással van a kalitkázott madarakra. Főleg a több mint 4o féle összetevője van jó hatással rájuk. Etetése, vagy aljzatolása olyan hatást fejt ki , mely elősegíti a fejlődésüket, valamint az egészségük fenntartását, amihez viszont a madarak kint a szabad természetben és környezetükben minden nap hozzájutnak, viszont a kalitkában a homokos aljzatnál nem. Tehát azt javaslom ha nem is a teljes aljzatot , de egy részét terítsd be az ajánlott közettel, de legalább adj nekik egy kis edényben ásványi anyagokat csemegézni. Ha nem jutsz hozzá küldök neked egy adagot, ha lesz címen tőled.

Még valamit : ezt a kőzetet puderré tőrve a humán gyógyászatban is használják roborálásra, akkor miért is vonjuk meg a kedvenceinktől ??????????????,

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 15:39
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 30, 21:13 
Hello,

Mona, nem tudom mennyire ismered Dorombolót, neki sok ilyenfajta vicce van. Gondolom, viccnek szánta.
Gabesz, nem lattam az irást, el fogom olvasni, de az én Zeovitom a homok. Ez megteszi.
A 2 tróger éppen verekszik a murkon, akinek nem lenne ismerős a sárgarépán.
Várom, hogy mi is bokáig járjunk tollba. :D
Áldott hétfolytatást.


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 30, 18:04 
Szerintem az öszes kandúrbandi jobban örült volna, ha a te lábikádat rakod fel de most akkor ezt fogjuk megszakérteni ! :lol: !
Szóval és tettel ennél sokkal vastagabb póznát azért ne tegyél, csak egy kicsivel ! A szépiát egy papagáj 3 perc alatt porrá tör sőt még a kanári csőrkoptatásához sem mindig elegendő ! A csőr ugyan úgy túlnő mint a köröm, és ugyan úgy ollóval le lehet csípni a túlnövést, ez egy évben egyszer ritkán kétszer válik szükségessé, de lehet, hogy soha ! Meglátszik az ha abnormálisan nagyok a körmök ! Nem kell magyarázni mert úgyis észre fogod venni ! Nyugi !


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 30, 17:19 
Sziasztok!

Na, milyen hasznos ez a fórum, igaz, hogy nekem fa rúdjaim vannak, saját kezűleg vágtam az ágakat, de asszem vékonyakat. Holnap már vágok is jóval vastagabbat neki. Teszek fel a Karesz lábáról képet, lécci nézzétek meg, szerintem hosszú a körme. De én nem merem ám levágni neki, nehogy megsértsem!
A szépiáról meg azt hittem, csak a papagájnak kell, de úgy látom azt is be kell szereznem gyorsan.

Köszi a segítségeteket!

Üdv: Mona

Kép

Kép


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 30, 12:35 
Hali, sziasztok!

Átolvastam én is az ajánlott háziolvasmányt :) - köszi, Kuzmi- és egy nagyon jó trükkre bukkantam, ami a fiókák etetésénél hasznos :idea: Ez vajon, kanáriknál is így van?
Idézet:
Megfigyelték, hagy a zebrapintyek friss víz adása után intenzíven etetik maggal a fiókákat. Ezt a szokásukat kihasználva egyes tenyésztők késő délután, de még elég világosban, vagy mesterséges világításnál friss vizet adnak a fiókanevelő szülőknek, akik jól megtömik a kicsiket maggal. Eredmény, aprókák nem éhezik a hosszú éjszakai pihenő alatt gyorsabban fejlődik, hamarabb repül ki és erősebb a felépítése.


A köröm és csőr korrigálása túlnövés esetén engem is érdekelt. Nem értettem, mit kell vágni annyit egy madár körmét?! Természetesen, ha a bolti műanyag rudakon ülnek szerencsétlenek, vagy ha fa is az a rúd, de picit is nem vastagabb annál, amit át tud fogni a madár lába- ezáltal a körmökkel is kapaszkodik!- akkor túlnő a körme, mert nincs ami koptassa- tudtam meg Eszteró Lajostól, míg a madarait nézegettük. Ezért volt szerencsés a röpdémbe betenni egy fametszéskor levágott szárazabb ágas-bogas faágat :wink:

És mi van a csőrrel, ha túlnő? Nekem a boltban a szépiát javasolták, első perctől van is minden kalitban, a szépia kopik is rendesen :lol: , de gondolom, a magok feltörése is koptattja a madár csőrét. Ám ha a boltban megtetszik egy madár, de szegénynek túl van nőve a csőre, reszelővel essünk neki? Ollóval azért nem hiszem... Erről pl. nem találtam egyik leírásban sem tanácsot :?:

Gizmó, ott a Zeovit ! Olvastad? :D


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 30, 9:13 
Sziasztok,
Minden madárnak nő a körme és a csőre!
Valamely fajnak lassabban, valamelyiknek gyorsabban. Megfelelő tartási körülmények közt ez természetesen magától kopik is. Papagájnál például csőrkoptatóval de én mondjuk e célból folyamatosan adok nekik csöves kukoricát is. Az ülőrudak méretének helyes megválasztásával a körmök is kopnak.
Természetesen ezek mellet is előfordul hogy némi pedikűrre szorul a madárkánk. A hosszú körmök bizonytalan fogást eredményezhetnek a rúdon, illetve sikertelen párosodáshoz is vezethet. Ennek ellenőrzése rendszeresen javasolt, ami nem jelenti azt hogy hetente kell vágni, mint mondjuk a kisfiamnak :wink:

A művelet közben figyeljünk arra hogy ne vágjunk túl „mélyre” a körömben: fény felé tartva, egyértelműen látszik meddig van vér…
A vágást végezhetjük éles ollóval is, de létezik kimondottan erre szánt körömvágó olló. A háztartásokban azonban talán a legkönnyebben fellelhető és legjobban használható a körömvágó csipesz. Ezzel nem csúszkál folyamatosan el a köröm és pontos, tiszta vágást eredményez.

Némi információ még a következő cikkünkben:
http://www.idre.hu/oktatas/az-egeszsege ... emzoi.html
http://www.idre.hu/taeniopygia/zebrapinty.html


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 15:39
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 30, 7:38 
Mona,

k0szi, hogy kimondtad a velemenyed az aldassal kapcsolatban. Ez egy aldott dolog :)
En sosem vagtam a kapmokat, de ezt nehogy tanacsnak vedd, nekunk meg egy eve sincs kanari. Egy alkalommal beszeltem egy topictarsammal, aki mondta, hogy o sem vagja. De kivancsi vagyok egy tapasztalatabb kanaris valaszara.
Aldott vasarnapot nektek.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 29, 19:07 
Jó estét mindenkinek!

Most olvastam el a cikkeket, amiket a Doromboló írt az I.D.R.E.-n. Azt írta, hogy a madaraknak a vedlés után a csőrüket és a körmeiket levágják, hogy rövid legyen. Ezt minden madárnál meg kell csinálni? És mi ennek a módja?

Üdv: Mona


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 15, 9:04
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Veszprém
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 24, 10:13 
Kedves Lajos köszönöm az ismeretterjesztő írásodat, ezt elhiszem neked, mert valóban nagyon élvezik a napot az enyémek is... Most délutánonként viszem ki őket, amikor odasüt a Nap, persze azért teszek elibük egy árnyékoló terítőt , hogy elbújhasson, aki akar. Sajnos ez nem olyan élvezet volt Csipet részéről, de azóta nem jött elő, hála az égnek...
Most is fújják a nótát Csirivel együtt. A fehér Frickó pedig lustálkodik, ő el van hízva szerintem kicsit..

Gabikám nem fogtam őket diétára, most is azt kapják, amit eddig. Most van rengeteg tyúkhúr, mindig kisértést érzünk, hogy szedjünk frisset, kár, hogy nem zabálhatnak mint a tehenek.... Akinek tyúkjai vannak, szedhet most bőven nekik is..
A mag előttük van, meg azért heti egy-két alkalommal megkapják a tojásost is, mert azt Frici kéri leginkább, a zöld, alma, répa, uborka meg mindig ott lóg a szájukba :lol:

Mona a felvett videodat a gépedről töltsd fel a Gabi, vagy általam ajánlott videos honlapra és onnan idemásolod a címét, ahogy Gabi is írta. (Ctrl+C-vel kijelölve és utána másolásra a Ctrl+V)
Sok sikert! Ha bármi kérdésed van, nyugodtan kérdezz, valaki biztosan válaszol rá..
További szép napot!
:88:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 24, 6:18 
Kedves Margaréta !

Bocs, hogy most válaszolok, de az utolsó 9 nap beírásait most olvastam el, mivel egy kicsit lekötöttem magam a Karcagi kiállítás teendőivel, és a mult hét szerdája óta most látom újra a gépemet.

Azért kérdeztem, hogy rásütött e a nap, mivel nekem az egyik kanárim
(Raza Espanola) szintén ilyen pózokat vesz fel, ha napozik. A volier alján fekve, szétteritett szárnyakkal és felborzolt tollakkal, lehunyt szemmel élvezi a napsugarakat. Többször rámhozva a frászt, hogy elpusztult.
Ha feléje megyek, hogy felvegyem, megvárja, hogy lehajoljak és csak 1o cm távolságnyira lévő markom elől hussan el egy ágra. Ekkor keskeny résnyire nyitott csörrel szabályosan vigyorog, hogy átvert.
Azt hittem, hogy a Te madarad is ilyen kopé. Ugy látszik nem jól tippeltem, mivel már olvastam a dr. úr válaszát és egyet értek vele.
Remélem nem lesz komolyabb probléma a késöbbiekben a madárkáddal.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 23, 19:10 
Nem kell kapkodnod a pároztatással Mona ! A madarak amúgy is tavasszal szeretik a legjobban egymást. Egyébként nyugodtan ide is küldheted a felvételeidet, mert én rendszeresen bepofátlankodom Gabeszkához is ! Meg ha sikerül regisztrálnod akkor megjelenik a kezdő lapok egyikén, hogy éppen melyik kanáris topikon van friss hozzászólás.
Egyébbként ha a keresődbe (nekem googl van) beütöd ezt a négy betűt, hogy : idre , akkor azonnal előugrik a kezdő lap melynek a bal oldalán megjelenik az a link sor amit a Gabesz leírt. Ezek közül ráklikkelsz a fórumra és ott pedig a kanárikra azután pedig a rollerre, vagy a szín kanárikra. Ott vannak a téma vezetők nevei is a rollernél a doromboló a színnél a Gabesz. Meg vannak még az alakok is de téged az gondolom nem érdekel ?!... És ott vannak az utolsó hozzászólók is. Ide klikkelj a kis behajtott sarkú lapocskára és meg van az utolsó hozzászóló.
Ha fordítva ugrana elő a hozzászólás gyüjtemény, akkor felül találsz egy szám sort, itt az 1-esre kell klikkelned és előugrik most már biztosan az utolsó hozzászólás....Ha ezt mind meg tudtad jegyezni akkor kitömetünk ! :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 23, 12:58 
Sajnos tényleg nem rémlik a neve, de ha tavasszal megint eljön a kiállításra, biztosan ráismerek, és ha előbb nem, akkor biztosat tudni fogok. Bár igaz, hogy addig már jó lenne nekik párt találnom, mégpedig hozzájuk valót.
Ha belelendül a fiú, felveszem és átküldöm mindenképpen.
A másik fórumon olvastam, hogy vannak különböző cikkek, amik fent vannak az idre oldalán. Oda hol kell regisztrálni, hogy elolvashassam :?:
Éppen most csavarja ki a nyelvét a fiúcska, csak úgy pörög neki! Ezt most hallom először! Olyan vagyok, mint egy gyerek, nem? Hogyan vegyem úgy fel, hogy ne ijedjen meg tőlem, de lássam is?
Üdv.: Mona


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 23, 10:58 
Lám milyen kicsi a világ !..
Ha megjön a fiúcskának a hangja akkor próbáld meg felvenni akár videókamerára és küld el ide később, akkor biztosat tudok mondani...
A neve nem Misinszki a palinak ?...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 23, 10:36 
Szia Doromboló!
Köszönöm a gyors választ!
Őszintén: én élveztem a "szexálást", a madarak szerintem kevésbé... :D
Valószínű, hogy egy tenyésztőről beszélünk, a nevét sajnos nem jegyeztem meg, egy 45-50-es úr, aki azért fejezte be a kanárik tenyésztését, és hozta el ezeket az utsó madarakat ide Zeg-re, mert az amandina tenyészetét szeretné jobban felfejleszteni (abban aranyérmes lett az egyik madara itt a díszmadárkiállításon), és van egy virágboltja is. De azért is fogtak meg ezek a madarak ott, mert a színük teljesen más volt, mint a többi kanárié, sokkal érdekesebb az árnyalatuk. Valóban van bennük erősebb narancs szín, a szárnyuk végén mind a kettőnek, de minimális mértékben.
Ha viszont tényleg van ezeknek a madaraknak köze a rollerekhez, én a roller felé szeretném terelni akkor komolyan a vonalukat, és ebben elfogadom a felajánlott segítséget, és előre is megköszönöm.
Így külön a fiú tényleg "beszédesebb" lett, bár még a vedlés végén tart, pár pehelytollat találok a szőnyegen minden nap.
Üdvözlettel: Mona


 
Offline
kétszeres Gyémántkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 21, 12:10
Hozzászólások: 2326
Tartózkodási hely: 8440 Herend Dózsa Gy. utca 8
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 23, 9:39 
Szia Mona !
Na milyen volt a szexálás ?..Mint a nőgyógyásznál mi ?! Hihi !...
Szóval, ha összerakod a madarakat akkor előbb utóbb ki fog törni a szeretkezési vágy a kandúrkában ami nagyon valószínű, hogy nem fog találkozni a leányzó elképzelésével... Azért is jobb külön, mert így legalább hallod az énekét, vagy a fütyülését, attól függően, hogy roller vagy csapper illetékességű e ?! Ahogy a képeket nézem akár lehetnének rollerek is a madárkáid, de azt ugye tudod, hogy a roller sárga, zöld ritkán fehér vagy ezek tarkája. Biztos nem roller a piros, narancssárga, bronz, achát, mozaik stb. színfaktorú madarak. A képeken én narancssárgát látok enyhe pirosas jegyekkel, de lehet, hogy nem jó a kép. Egyszer viszont találkoztam pont egy móri tenyésztővel akinek pont ilyen színű rollert éneklő madarai voltak. Talán a nevét ha megírnád, ki tudnám nyomozni ?! Azt tudom, hogy virágboltjuk volt. Azt mondta, hogy azért narancsos a madarak színe, mert színkanárikkal voltak a fiatalok egy röpdében és a takarmányba kevert színezőt ugyan úgy ették mint a másikak, csak míg a csapperek bepirosodtak addig a rollerek csak egy enyhébb narancsos színt vttek fel, de szerintem az is lehet, hogy az együtt tartott madarak kissé összeszerelmesedtek ...?!..
Ha van valami köze a madaraidnak ehhez az emberhez,akkor inkább rollerrel javítsd az állományt, amiben természetesen segítek....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 22, 21:25 
Mona!
Zalaegerszegen elég jó egyesület tevékenykedik ha felveszed velük a kapcsolatot, biztosan szívesen segítenek. Lekics Tibor telefonszámát tudom egyedül: 92/348-417. Ha neki nincs is, biztosan tud segíteni! Bátran hivatkozz rám. :wink:
Remélem segítettem.
Üdvözlettel: Zoli


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 22, 20:18 
Szia Gabi!
Köszönöm a bíztatást, meg a dícséretet is. Éppen, miután írtam a fórumra néztem utána a vérvonaluknak, az eredmény mondhatni lehangoló: egy fészekaljból való testvérek ők, és a tenyésztőnek sajnos csak pénzkereseti szándéka volt, mert ezt "elfelejtette" velem közölni. :38:
Úgyhogy keresnem kell melléjük párt, csak nem tudom, hol? Madárkereskedésbe menjek? Vagy tudtok itt Zalaegerszegen, vagy a közelben megbízható tenyésztőt? Viszont így már össze sem rakom őket újra, mert nem akarok bajt.
A rolleres topikot böngészem szorgalmasan, nagyon sok hasznos dolgot találtam máris.
Pussz: Mona


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 22, 20:02 
Szia!

Szépek a madaraid :wink:

Ha komoly a tenyésztői szándékod (de ez már nem is kérdés :D ), akkor a tenyésztőtől, akitől a madarakat vetted, feltétlen tudd meg, nem-e testvérek. De hát feltételezzük, hogy nem állt szándékában pénzkereset miatt eltitkolni ezt az "apró" információt az áruba bocsátott madarakról.
És akkor azt is tudd meg, hogy fajtájukat tekintve párosíthatóak-e?! (Elrettentő példának lásd eme topik első kb.10 hozzászólása... aztán követendő például szolgáljon a rolleros összes levele! Jó böngészést!)

Doromboló meg fog dícsérni, milyen ügyes voltál :D

És szerintem máris boronálhatod össze őket! Ásó, kapa s a nagyharang!

Pussz: Gabesz


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 22, 18:57 
Köszönöm a segítséget. Úgy tűnik eldőlt a nemek kérdése: sikerült a szoknya alá kukkantanom. Igaz, hogy nem vonalzóval simítottam, hanem a kezemmel óvatosan, mert örültem, hogy nem repültek ki a tenyeremből, még eléggé gyakorlatlan vagyok. De a különbség a két madárka között érezhető volt. Most már csak abban reménykedem, hogy nem testvérek, mert egy tenyésztőtől valók. És akkor meg is próbálkozom a szaporítással, miután megnézem a másik topikban a tudnivalókat.
Még az a kérdésem, hogy külön kalitban tartsam-e őket ezután, vagy lehetnek ismét együtt :?:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 szept. 22, 18:44 
Szia Gabesz!
Tanácsod szerint "szétraktam" a madarakat, aminek az lett az eredménye, hogy folyamatosan egymást keresik. Viszont az egyikük (akit fiúnak véltem eddig is) egész nap fütyül, és ha szól a zene akkor meg hosszan énekel. A másik csak akkor jelez, ha keresi a párját, illetve egymást hívogatják. Most még megfogadom a pirulós tanácsot is, és a szoknyájuk alá nézek a biztonság kedvéért.
:oops:
De még egyszer újra elolvasom, mi ennek a technikája. Már elmúltak 8 hónaposak.
Teszek fel képet róluk, hogy nálam szakértőbb szemek megmondják, jól tippelem-e a fajtájukat. Az első a fiú, a második a lány.
Kép

Kép


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1512 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 18, 22:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO