Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 357 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 1, 14:18 
Ismét frissített a Google, további +1 pontot adva a honlapunknak, így immáron 4-es szintre sorolta azt a 10-es skálán... 8)

Egy kissé átrendeződött a honlap felépítése, amint azt észrevehettétek (vagy nem :D). Használatában és megjelenésében nincs semmi különbség, csak annyi hogy megjelent immáron jobb oldalt is egy menü sáv, ahova későbbiekben fognak dolgok felkerülni.

Két hírcsatorna beépítésére is sor került, amik megkönnyítik a rendszeres látogatóinknak a honlapon történő változások figyelemmel való kisérését.
Az egyik csatorna a főlapon található. Ezen keresztül könnyebben lehet figyelemmel kísérni az újabb cikkek megjelenését, régebbiek változtatását. Elérhető baloldalt alul, bármelyik Kép gombra kattintva.
A másik csatorna a eseménynaptárhoz van kötve. Ezen keresztül értelemszerűen a folyamatosan változó, különböző eseményeket lehet figyelemmel kísérni. Elérhető az eseménynaptár fejlécében található linken keresztül. [RSS]

Már régóta halogattam ezeket a nagyobb munkákat, de végre kész vagyok velük. Ezek után figyelmemet egy másik elhanyagolt részre, a forumra fogom fordítani. Van még ott is mit pótolnom, helyrehoznom, bár ezeket ti nem is biztos hogy mind látjátok. :lol:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 máj. 1, 14:15 
Hát akkor majd "Szingapúri madárpark, képekben" lessz... :(


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 26, 9:22 
ckuzmos írta:
A szingapúri képek tényleg nem kerültek fel sehová. Sajnos még mindig csak képek vannak róla, élménybeszámoló nincs :(
E nélkül nem akartuk felrakni, de azt hiszem most már nem nagyon várunk vele, hamarosan megosztjuk veletek is valamilyen módon.


Szia!
élménybeszámoló - sajnos - nem is lesz. majd a képek magukért beszélnek.
mi meg szépen megfejtjük a madarak neveit.

poká


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 21, 20:25 
Felkerült a honlapra egy hírcsatorna rész. Megtalálható a főmenüben "Bird News" (Madár hírek) alatt.
Jelen pillanatban csak ScienceDaily News: Bird hírcsatornája érhető el, még tervezzük továbbiak beépítését is.
Akik olvassák az angolt, merem ajánlani!
Sajnos ezeknek a hírcsatornáknak nincsen magyar nyelvű változata, ha valaki mégis talál, kérem szóljon...

A héten elszálltak a leveleim és címjegyzékeim. Azt hiszem Waxbil-nak és Redsiskinek voltak még képeik amiket fel kellet volna raknom a képtárba. Légyszi küldjétek el megint őket...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 21, 18:09 
Szia,

köszönjük szépen az észrevételeket, javaslatokat.
Természetesen ezeket mind építő jelegű kritikának vesszük, nem pedig kötekedésnek. Eszünk ágában sem lenne ilyet gondolni :wink:

A képtárban tényleg van még egy pár olyan kép, ami nincs normálisan átnevezve, illetve lenne még mit odairogatni.
Jelen pillanatban nem tervezem a képtárat átalakítani olyan formába hogy oda bárki képeket tölthessen fel. Sok problémát generálna és egy pár biztonsági dolgot is be kellene építeni. Ennek ellenére, mint ahogy most is, bárki küldhet a képtárba képeket, azokat szívesen vesszük és fel is használjuk. Küldhetik közvetlenül nekem, vagy Lajosnak.
Lehet hogy ez nincs eléggé publikálva vagy közhíré téve? :?

A képes élménybeszámoló szerintem is egy igen hasznos pontja lenne a honlapnak. Ezt azonban tényleg csak a közösség tudja alakítani, ha küldenek "élményeket". Hát ez sajnos eddig nem igazán történt meg pedig elég sokan járunk kiállításokra, börzékre. Várjuk továbbá azon egyesületek jelentkezését is akik esetleg a honlapunkon is "beszámolnának" az álltaluk rendezett kiállításokról...
Az idén eddig két börzén voltam, mind a kettőről készítettem pár képet és írtam pár sort is róla. Lehet hogy a forumban egy kicsit elvan dugva? Gondolkodom az áthelyezésén az élménybeszámolókhoz. 8)

A szingapúri képek tényleg nem kerültek fel sehová. Sajnos még mindig csak képek vannak róla, élménybeszámoló nincs :(
E nélkül nem akartuk felrakni, de azt hiszem most már nem nagyon várunk vele, hamarosan megosztjuk veletek is valamilyen módon.

Tehát gyerünk kedves látogatóink, regisztrált forumozó tagtársaink, alakítsátok egy kicsit a honlap tartalmát! Küldjetek szép képeket madaraitokról a képtárba és járjatok mindig nyitott fényképezőgéppel.
Osszátok meg velünk az élményeiteket börzék, kiállítások látogatásáról, más tenyésztőtárs vendég és madárszeretetéről!

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 21, 8:18 
Sziasztok!

Nem új ötlet, amit írok, inkább csak javaslat a meglévő tartalomhoz:

1. A képtár komolyabb fejlesztését javaslom, mert biztosan vannak olyan látogatói (támogatói) az IDRE weboldalának, akik küldenének jogtiszta, saját készítésű képeket. Arra kellene törekedni, hogy valamennyi fajról legyen kép - legalábbis azokról, amelyek a hazai tenyésztők körében megtalálhatók, (és ezáltal fotózhatók).
A fajokat bemutató képek alatt a madár faját, latin nevét mindenképpen fel kellene tüntetni. Pl. a jelenlegi képtárban Nagy Gábor gyöngyös amandinája alatt szerepel a következő: Tenyésztő: Nagy Gábor (Békés), Fényképezte: Varga Sándor, a kép neve pedig DSCF6234 (amiből kiderül, hogy Fuji géppel készítették :) ), de a faj megnevezése hiányzik. Apró dolog, de fontos, mert sokan tanulhatnak a weboldal tartalmából.

2. A képes élménybeszámolók is nagyon sok érdeklődőt vonzanának. Erre lehetne ösztönözni az oldal látogatóit: készítsenek képeket különféle eseményeken. Nem került fel a szingapúri madárparkról szóló (guvat által elküldött) képanyag sem.

Tudom, hogy amiről itt írok, időigényes. Azt is tudom, hogy Csaba szabadideje terhére, minden ellenszolgáltatás nélkül végzi a lap karbantartását. Éppen ezért ne vegyétek piszkálódásnak a fenti javaslatokat, természetesen eldöntitek, hogy mi valósítható meg belőle.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 ápr. 21, 7:02 
A 1oo ooo csak január 1 töl van, 2oo6 - ban meg 3o ooo fölött volt a számláló kijezése, így mióta elindultunk meghaladta a 13o ooo oldal letöltést.
Itt a honlapon ez az érdeklődés azért kiemelkedő, mivel Mi nem az apróhírdetéseket helyeztük előtérbe, hanem a tájékoztatást. Ugy látszik igencsak van igény az ilyen honlapra is. Gondolkodunk a további bővítéseken. Kérjük a segítségeteket az ötletek területén. Mit szeretnétek még látni rajta?????? Írjátok meg !!!!!! Köszönjük ..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2007 márc. 21, 9:47 
Örömmel tájékoztatlak benneteket, hogy a honlap oldalletöltések száma meghaladta a 100000-et, amit kevesebb mint 4 hónap alatt értünk el. (2006 november 26-án indult a számláló)
Ezúton is szeretnénk megköszönni hogy ellátogatatok, illetve használjátok a honlapunkat.

Egy kisseb meglepetés már elő van készítve a számotokra, este megtalálható lesz a honlapon.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2007 feb. 28, 15:39 
Szia!
Már megoldottam.
G-mail-en küldtem, 100 képet 13 részletben.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2007 feb. 28, 14:50 
Szia guvat!

Szerintem postázd el CD-n Csabának, mindketten jobban jártok. Vagy másik megoldás, hogy 102 képet 10-12 MByte méretre le tudtok úgy butítani, hogy minőségi romlás szemmel nem érzékelhető. 600x800-as méretnél úgysem kell nagyobb... Így e-mailben is átmegy 2-3 részletben.
Én a magam részéről kíváncsian várom.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 28, 12:09 
ok!
102 fotó 88,8 MB.
ezt csak "csepegtetve" tudom eljuttatni...


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 28, 11:19 
Nagyon izgalmasnak hangzik!
Légyszi küld el a képeket nekem és Lajosnak is. Megpróbáljuk a legjobbat kihozni belőle.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 28, 9:10 
egy cimborám volt a szingapúri madárparkban és elkértem a fotóit, hogy feltegyem.
azt se bánnám ha a "képtár"-ban lenne.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 27, 16:15 
Jelen pillanatban nincs mód rá hogy rajtam kívűl bárki más új cikkeket vagy leírást felrakjon a honlapra, illetve a meglévőket szerkeszthesse.
Elképzelhető hogy a jövőben ez változni fog, technikai feltételei megvannak hozzá.

Ha szeretnél egy "cikket" írni a honlapra, légyszi vedd fel Lajossal vagy velem a kapcsolatot.

Üdv:
Csaba


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2007 feb. 27, 13:32 
képes élménybeszámolót hogyan lehet a megfelelő helyen létrehozni?


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2007 feb. 25, 14:12 
Többek hiányolták már az Egyesületünk Alapszabályát.
Mivel újra kellet gépelni az egészet, egy kicsit késve, de végre elérhető a honlapunk szabályzatok szekciójában.

További kellemes böngészést:

Csaba


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2007 jan. 19, 23:55 
Az MGKSZ végre meghírdette a Monori Vásár időpontjait.
Többek között ezzel is bővült a már eddig is igen terjedelmes eseménynaptár.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 19, 23:52 
Elkezdtűk gombi46 "naplójának" a publikálását.
Még nincs kész az egész cikk, de hogy addig is legyen mit nézegetni, olvasgatni, részletekben fogjuk felrakni...


 
Offline
Csatlakozott: 2006 nov. 21, 13:35
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest 1148
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 5, 12:58 
Igen, megkaptam.Most dolgozom a válaszon.

_________________
Üdvözlettel Miklós
gombi46


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 5, 8:54 
Küldtem e-mailt megkaptad?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 357 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 9:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO