Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2011 dec. 6, 12:58 
Idézet:
De amit igazán tudok ajánlani, az az hogy felejtsd el az egész koktél gyártást, és erősen koncentrálj a fajtisztaságra!!!!


:08:

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 jún. 21, 18:24 
kocsisrolland írta:
helo mindenkinek meg szeretnem kerdezni toletek ha egy hibridet szertetnek kihozni korulbelul mekora kel legyen a kalitka ? hogy elegendo legyen a madaraknak ? leci segitsetek ha tudtok


Ha zöld szárnyú arát akarsz kék-sárgával "hibridizálni" akkor bőven elég lesz neki egy 20 m3-es röpde :lol:
Ha viszont egy fekete fejű törpét akarsz egy kormosfejűvel, akkor viszont már kell egy 1/4 m3 röpde is :lol:

De amit igazán tudok ajánlani, az az hogy felejtsd el az egész koktél gyártást, és erősen koncentrálj a fajtisztaságra!!!! :idea: :idea: :idea:


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 21, 13:15
Hozzászólások: 2
Valódi név: rolland
   
Hozzászólás 2011 jún. 21, 13:46 
helo mindenkinek meg szeretnem kerdezni toletek ha egy hibridet szertetnek kihozni korulbelul mekora kel legyen a kalitka ? hogy elegendo legyen a madaraknak ? leci segitsetek ha tudtok


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2009 szept. 8, 20:55
Hozzászólások: 511
Tartózkodási hely: Tiszatenyő
Valódi név: Ádám Imre
   
Hozzászólás 2011 jún. 14, 13:46 
Bernát írta:
Nagy Tamás írta:
Sziasztok!

Látom Fricivel egy hullámhosszon vagyunk, pontosan így gondolom én is, ahogy leírta!


Lájk! :thumright:



Osztom Tamás és Frici véleményét.
Bár közel nem vagyon olyan tudás és tapasztalati szinten mint akárki itt, de akkor is..... :)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 okt. 10, 18:27
Hozzászólások: 2262
Tartózkodási hely: Pécel
Valódi név: Füredi Bernát
   
Hozzászólás 2011 jún. 12, 22:35 
Nagy Tamás írta:
Sziasztok!

Látom Fricivel egy hullámhosszon vagyunk, pontosan így gondolom én is, ahogy leírta!


Lájk! :thumright:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 14:06 
Warhawk írta:
Testvérek esetén is? Csak (lehet az én hülyeségem) engem kifejezetten zavar amikor testvéreket mint párt hirdetnek. Ami nyelvtanilag ugyan igaz, de kicsit úgy érzem félrevezető, félreérthető megfogalmazás ebben az esetben...


Tökéletesen igazad van, természetesen nem közeli rokon madarak esetében beszélhetünk párról.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 11:51 
conure írta:
1, pár: mindkét példánynál bizonyosan tudjuk a nemet (ivari különbség, DNS vagy endoszkópos vizsgálat)

Testvérek esetén is? Csak (lehet az én hülyeségem) engem kifejezetten zavar amikor testvéreket mint párt hirdetnek. Ami nyelvtanilag ugyan igaz, de kicsit úgy érzem félrevezető, félreérthető megfogalmazás ebben az esetben...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 11:38 
Hát ezt nem hagyhatom szó nélkül, mivel már több fórumon is (itt is) leírtam ezzel kapcsolatban a véleményem, amit valójában már a régi öregektől is hallottam, ezért nem csak az enyém (no meg Tomié, Fricié, Sanyié)

1, pár: mindkét példánynál bizonyosan tudjuk a nemet (ivari különbség, DNS vagy endoszkópos vizsgálat)

2, költőpár: megtermékenyített tojást raktak, de valami oknál fogva nem neveltek fiókákat (nem keltek ki, nem etettek, kézzel voltak fölnevelve, stb)

3, tenyészpár: sikeresen költöttek és fölneveltek legalább 1 azaz egy db fiókát

zoldi67 írta:
én igyekszem megadni a szabad párválasztás lehetőségét a madaraimnak.Üdv:Attila

Ha szigorúan vesszük, akkor a szabad pár választásnak nem sok köze van az igazi tenyésztéshez, max. a szaporításhoz.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 21, 9:19
Hozzászólások: 510
Tartózkodási hely: Mórahalom
Valódi név: Szabó B. Sándor
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 8:23 
Sziasztok.

Teljesen egyet értek Tomival és Fricivel.

_________________
Szabó B. Sándor
http://www.papagajok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 7:54 
Sziasztok!

Látom Fricivel egy hullámhosszon vagyunk, pontosan így gondolom én is, ahogy leírta!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 7:25 
Ez kicsit nyelvtani dolog, szerintem helyesen úgy szólna, hogy tenyésztési céllal összeállított pár. Ha költöttek is akkor már tenyészpár. Csak senki nem mondaná ilyen hosszadalmasan :lol: . És minden tenyészpár költőpár, de nem minden költőpár tenyészpár :lol: . Ha ezt érti valaki :D .


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2011 jún. 10, 20:19 
Sziasztok!

Állattenyésztő végzettségem révén alkottam meg a véleményemet, de nem vagyok hajlandó vitatkozni a tenyészpár jelentésével kapcsolatosan, de ezek szerint engem rosszul tanítottak az iskolában.

Üdvözlettel: Attila


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 10, 20:00 
Ne nyissunk erről egy külön témát? ;) (Amúgy ráférne a témára egy kis beszélgetés, mert totál kavar van ez ügyben).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 10, 18:14 
Helló!

Akkor mégse mindegy!

Jól írtad, azt, hogy tenyészpár és a költőpár között óriási különbség van.
viszont tenyészpár nem attól tenyészpár, mert mát bizonyítottan tenyészet, amellett, hogy valamilyen megfontolás alapján tudatosan lettek össze állítva!? Ameddig nem neveltek normálisan, egészséges fókát, addig csak párnak hívjuk már őket, mert semmi közük nincs a tenyész szóhoz!
Vagy ha én is összerakok egy pár hullámost, valamilyen nekem tetsző okból és már csőröznek, akkor már tenyészpár? Mert szerintem attól ők még csak pár, tenyészek majd lesznek, ha produkálnak is....

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2011 jún. 9, 22:29 
Szia Frici! Ez a kifejezés már mint a "pár elfogadó,, nem a hullámos és nimfapapagájra vonatkozik pont ők a kívételek.De mondjuk az arák nemzettsége az kifejezetten az.Egyébként én nem vagyok papagájos és nem szeretném ezügyben osztani az észt én ezt csak példának emlitettem.A költőpár és tenyészpár között óriási különbség van.Egy költöpár nem biztos hogy tudatosan, szigorű tenyésztési célból összerakott két kíváló tulajdonsággal rendelkező egyed,hanem mondjuk egy erőssen beltenyésztett állományból véletlenül össze állt pár.Ha ezt a különbséget egyesek nem tudják megkülünböztetni,akkor ez olyan dolog mint ha azon vitatkoznánk,hogy a tenyésztés és szaporitás ugyan az a fogalom.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 27, 15:20
Hozzászólások: 793
Tartózkodási hely: Tököl
Valódi név: Győző
   
Hozzászólás 2011 jún. 9, 21:34 
Sziasztok. Ezt a mondatot: Egy igazi "tenyészpár" a szigorú fogalom-meghatározás szerint már rakott le megtermékenyített tojást, kiköltötte és a fiókákat felnevelte.
Itt találtam: http://www.diszmadarmagazin.hu/hun/cikk_diszmadar.php?id=166
Talán érdemes elolvasni. Bocs hogy én is bele kotyogtam.

_________________
Ameddig az emberek azt gondolják, hogy az állatok nem éreznek, addig az állatoknak azt kell érezniük, hogy az emberek nem gondolkodnak.
Üdv.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 jún. 9, 21:15 
feketemarcsi írta:
Szerintem ő a költőpár fogalmát keverte a tenyészpárral. :wink:


Tudom, hogy nem itt kéne kitárgyalni, de mi a különbség? És az mit jelent, hogy "a papagájok többsége nem párelfogadó"? Az enyémek mind elfogadják a párjukat :eye: .


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 9, 21:04 
Sziasztok!

Mindegy.....

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2011 jún. 9, 14:27 
Igen ez így van.


 
Offline
Csatlakozott: 2010 márc. 23, 20:34
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fábri Attila
   
Hozzászólás 2011 jún. 9, 14:08 
Szia Mária! Köszi a kisegitést én is így tudtam,de nem akarok senkivel vitatkozni.Tehát nem kell ahoz szaporodnia a két tudatosan kíválasztott(különböző tenyésztési célok miatt), egyednek,hogy tenyészpárnak nevezzük őket,mivel ez már magában is egy tenyészpár. Üdv:Attila UI:Ugyan akkor én megértem "Főnyest,,hozzásolását is csak szerintem keveri a szezont a fazonnal.Szerintem ő arra gondolt,hogy csak akkor tenyészpár a tenyészpár,hogy ha sikeresen elfogadják egymást és így egy harmonikus párként utódokat is tudnak produkálni.Megprobálok papagájos fejjel gondolkodni és így megértem a gondolkodását mivel a papagájok többsége nem párelfogadó.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:46
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO