Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 86 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 29, 19:08 
Szia Balance !

Nekem egyre szimpatikusabbak a bejegyzéseid..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
Hozzászólás 2008 feb. 29, 10:38 
ckuzmos írta:
Sziasztok,

egy olyan felvetés született Hegedűs Zsolt tollából, ami mellet nem lehet elmenni. Ez pedig egy etikai kódex megfogalmazás, annak a megvitatása.
Létrehoztam ezt a kis műhelyt, hogy egyűt gondolkodni tudjunk, közösen valami értékeset alkossunk.

Mivel maga kódex javaslat is eléggé összetett és nagyobb anyag, egyszerre több felé kellene figyelni. A legjobb megoldásnak azt találtam ha bizonyos pontokat kiemelünk és azokat külön kitárgyaljuk. Így jobban lehetne összpontosítani, mintha a kódex egész tartalmát egyszerre vitatnánk meg.

Először akkor kiemelném az első két pontot, kérem itt elsősorban erre koncentráljunk. Várom (várjuk) tehát a javaslatokat, véleményeket:


I.1. Az etikai kódex célja
Az etikai kódex egyik célja, hogy a díszmadártenyésztőknek olyan morális és szakmai útmutatás nyújtson, amely segíti őket a díszmadártartás és tenyésztés helyes módjának megválasztásában. Nemcsak a madarak elhelyezésére, táplálására, gondozására, tenyésztésére és a kiállításokon való résztvételre vonatkozóan, hanem a tenyésztői munka kapcsán a vevőkkel, eladókkal való kapcsolat minőségére, valamint a – díszmadarakkal esetleg nem szimpatizáló – környezettel való harmonikus együttélésre is.

I.2 Az etikai kódex alapja
Az etikai kódex megszövegezése a díszmadártenyésztés eredményei és hagyományai, a szakszerű állattartás előírásai, a vonatkozó törvények (különös tekintettel az állatok védelméről szólóra), valamint a kultúrált viselkedés alapvető szabályai alapján történt. Az alábbi etikai kódex az egyesület/szövetség alapdokumentumaival összahangban készült, az alapszabályban foglaltakkal egyetértve, kiegészítve azt. Amennyiben az egyesület szervezeti és működési szabályzattal, illetve egyéb a tagokra általánosan vonatkozó szabályatokkal /kiállítási szabályzat, stb/ rendelkezik, úgy azokkal is.


Az etikai kódex céljához fűzném:

Ami a célhoz eddig felsorolva van, inkább az alapokhoz írnám. Nem hiszem, hogy a kódex ismeretének hiányában tartaná bárki úgy a madarait, ahogy. Ez a belső igényétől függ! A kódex ismerete nélkül is tarthatja valaki ennek megfelelően állományát.

Szerintem az Etikai Kódex célja az, hogy a már meglévő értékekkel rendelkező madarász társadalom tagjait -tenyésztőket, kereskedőket és egy-két hobbimadarat tartókat is beleértve- EGYESÍTSE! Ezen túlmenően pedig irányt mutasson a most kialakuló, a jövő nemzedékét képező madarász társadalomnak.

Nem a Kódextől lesz valaki "jó" madarász, hanem attól, hogy a benne MÁR MEGLÉVŐ igény szerint egy EGYSÉGBE TÖMÖRÜLT és ezáltal POTENCIÁT KÉPVISELŐ madarászok TÁMOGATÁSÁT élvezheti!

Szerintem ez vezetheti napfényes tájakra a mai madarászatot a jelen körülmények között!

Üdvözlettel, tisztelettel,

Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 29, 10:13 
Szia Zsolt79!

Nem vitatkozol, hisz ugyan azt mondjuk! Az ország társadalmi helyzetétől függ a fizetőképes kereslet mértéke. Annak a madarászboltnak itt nem lenne jelene, hiába igényes! Viszont, ha kibírja pár évig nyereség nélkül, biztos jövő állna előtte.
No, itt vág egybe a véleményünk. Kevés kereskedő engedheti meg magának ma itt ezt Magyarországon. Itt ez csak átcsoportosítással működne. Egy példát tudok is: az unokaöcsém főnökének van egy teherautóbontója. Az itteni nyereségét invesztálja be egy állatmenhelybe, ahol a föld minden világrészéről származó állatok vannak, még komplett cirkuszi állatcsapat is.
Azok a díszállatkereskedők, akik szívvel végzik a munkájuk, egyenlőre máshonnan kell hogy átcsoportosítsák az anyagiakat. Mi madarászok, kik otthonainkba hódolunk hobbinknak, mi is ezt tesszük. :wink: Ezért működik.

Ahogy írtad: "az árat a madár határozza meg, nem az eladó"
Ez nálunk is igaz azzal a plusszal, hogy emiatt nem veszi át a kereskedő a tenyésztőtől a madarat. És a kör már be is zárult, mielőtt elkezdődhetett volna!
A fizetőképes emberekből lehet fizetőképes keresletet "csinálni" kitartó és színvonalas kereskedői munkával. Ma legjobb esetben értékelik a madarat anélkül hogy megvennék azt...

Ezért mondtam már eddig is, hogy próbáljuk meg kicsemegézni azt a pár kereskedőt, aki színvonalas munkát végez. Nem "hittéríteni" kell minden kereskedőt, mert azzal csak ellenségeket szerzünk és egyébként sem működne.

***

Köszönöm a linket! :D

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 28, 22:21 
Sziasztok,

Némileg vitatkoznék- életemben úgy alakult, hogy megfordultam párszor Belgiumban- ott megcsodálhattam olyan kereskedéseket amitől tényleg leesett az állam - ott is profit volt a cél, csak a megcélzott közönség, nemcsak madárszerető ,hanem profi madarászok voltak- (vannak).

Az alábbi link boltjában személyesen is járhattam, nagyon profi!
Az árak magasak, de ahogy mondani szokás: "az árat a madár határozza meg, nem az eladó"

http://www.bird-export.com/

Ja és Balance, lépten nyomon beleütközök, az általad keresett zebra mutáció kiindulási színezetébe -mit látok :
http://www.bird-export.com/birds.asp :lol:

Zsolt

Valami hasonló hinyácikk a magyar piacról!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 28, 21:30 
Fegyverneki Attila írta:
Szia Balance !

Amiről írsz az önmagában is kimerítené az egyesület erőforrásait.Természetesen egyetértek a tartalommal, csak nem tartom kivitelezhetőnek. A kereskedések jelentős részében nyoma sincs az elhivatottságnak, szakmaiságnak, érdeklődésnek. Nyilvánvaló, hogy ilyen háttérrel nem teljesíthetik a minőségi kritériumokat. Ahol van némi elhivatottság, ott is nagyon sok hiányosság tapasztalható. Én gyerekkorom óta számtalan díszállatkereskedésben megfordultam az ország minden részén, de őszintén szólva sehol nem találkoztam olyan kereskedéssel amivel elégedett lennék. Ez természetes jelenség, számtalan gazdasági és humán tényező befolyásolja. Ezen a területen akkor lesz változás, ha maguk az érintettek érdekei ezt kívánják ! Egyenlőre a profit a cél (rövidtávon), ami a legtöbb esetben a szakmaiság rovására megy.
Ezért azt gondolom, hogy az egyesületnek tartania kell magát eredeti célkitűzéseihez (összefogás, oktatás, ismeretterjesztés stb.), ezekre kell összpontosítani, ebből építkezhet a díszmadaras tábor, és ez hatással lesz a kereskedelemre is.


Szia Attila!

Lényegében egyetértek Veled. A Lajosra reagálva olvashatod az okfejtésem, nem ismételném magam, remélem nem sértelek vele! :)

Talán annyit, hogy nem minden kereskedőnek a rövidtávú profit a célja, mert több lábon áll. Ezért engedheti meg magának gondolom, hogy a szívével is vezesse az üzletét, ne csak a pénzügyi mérlege szerint. Ezeket az üzleteket kéne felkutatni és támogatni. Így (sajnos) nem hiszem, hogy sok Oklevelet kéne kiállítani évente, így ez nem lenne mégsem akkora költség. A felméréseket pedig mindenki lakhelye szerint vállalhatná, ha úgy érzi-gondolja. Magyarul dógozni kell vele. :lol:

Viszont az az üzlet, ami megállja a helyét, azt nagyon "futtatni" kéne!
Lesz ennek jövője, vonzereje így. Szerintem... :wink:

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 28, 21:24 
Hegedűs Zsolt írta:
Kedveseim!

Örülök, hogy megindultak a hozzászólások és több irányból is, különféle nézőpontokból. Azonban ildomosnak látnám, hogy a Csaba által javasolt logika szerint haladjunk pontról-pontra kódexben, hogy ne hulljon elemeire a feladat megoldása.

Pici türelmeteket kérném, s néhány napon belül megküldöm Csabának, illetve feltesszük valahova, az etikai kódex vitaanyagának egy olyan változatát, amelyben a logika, tartalmi egységek sorrendbe kerülnek mégjobban, illetve szinte mondatról mondatra beszámozom, hogy könnyebb legyen a módosítások nyomonkövetése. Tehát egyfajta interaktív tervezet lenne, melyben pontról pontra próbálunk viszonlyag hatékonyan haladni, s bizonyos intervallum után lezárunk egyes részeket / a kellő megvitatást követően/.

Azt már látni, hogy az értékesítés- kereskedés fejezetek lesznek a leginkább érzékeny pontok benne. Lehetséges, hogy érdemes lesz ezeket a passzusokat előrevenni, amíg jobban buzog az érdeklődés, s talán még nem fáradt ki benne a társaság! A kevésbé kényes pontok, általánosságok, evidenciák pedig maradhatnának végére!

Nagyon köszönöm eddigi hozzászólásaitokat!
Hamarosan felkerül a beszámozott tervezet, illetve az első megvitatható pont/pontok. Addigis emésszétek a dolgokat!


Szia!

Igazad van, egy kissé eltértünk a lépésről-lépésre haditervtől, ami szerintem is eredményes lenne. Pontosabban az én hozzászólásaim miatt tértünk le, bocs. :wink: Eccerűen ki kellett engedjem a gőzt, a véleményem, ahogy látom.

Igyekszem konkrétan ezután, pontról-pontra.

Üdv! :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 28, 21:13 
neco írta:
Sziasztok!

Egy ilyen oklevél mögül kikophat a minőségi munka, ezt nagyon nehéz ellenőrizni. (Vagy talán nem is ellenőrizni nehéz, hanem az oklevelet visszaszerezni, ha ez indokolt :wink: !)
Inkább az IDRE főoldalon lehetne egy "ajánlott állatkereskedések" menüpontot nyitni, illetve ezt javasolni minden honlappal rendelkező egyesületnek. Itt gond nélkül lehet minősíteni az üzleteket.

"Jelentősen támogatni kell az igényes kereskedőket!"(Balance)

Ez egyértelmű, és ez midannyiunk érdeke, ezért azt tartalmazhatná a kódex, hogy az azt elfogadó madarászok ezen kereskedéseknek adják el a szaporulatot.


Szia!

Igazad van.
Én úgy gondoltam, hogy egy ilyen Oklevél egy tárgyévre szólna.
Ne félj, nem fogják kint hagyni a tavalyit nyárig, mert mindenkinek az lehet esetleg a gondolata, hogy az idén miért nem kapta meg a kereskedő.

Ez az egy éves idő miránk is ösztönzőleg hatna hosszú távon, hisz nem laposodhat el a kezdeti lelkesedés. Ez így ebben a formában folyamatos teljesítést igényel tőlünk si, és ez így is van rendjén. :wink:

Persze, legyen (ahogy most is van pár tenyésztői lista) kereskedői lista is! Ez hosszútávon mindenképp fontos, hisz egyre terjed az "internetes életmód" a hétköznapi családok körében is!
Azonban amíg ide nem téved valaki, addig a díszmadárfajták töredékéről sem hallott az illető, nem hogy keressen konkrétan bizonyos madárkát.

Én nem tartom magam sem butának, sem átlag alattinak, de bizony itt ismerkedtem meg tenyésztőkkel, fajtákkal. Eddig én is kizárólag kereskedésről kereskedésre jártam.

A szaporulat értékesítését a célzott üzletek részére kiváló ötletnek tartom!
A kereskedő hosszútávon tervezhet egy igényes árukészlettel, vehet fel megrendeléseket!
Tapasztaltam, hogy a drágább fajokból azért nem tartanak, mert a hosszú tartási idő alatt egyre nő az elhullás veszélye, foglalja a helyet a könnyebben eladható fajták elől, azon kívül a gondozás is pénzbe kerül.
Viszont így, 2-3 nappal kell csak az üzletébe hozatnia a madarat, biztos az üzlet. Addig pedig reklám is egyben.

Viszont akkor ki kell dolgozni egy árat azok részére, akik közvetlenül a tenyésztőtől vásárolnak, és ezt szintén meg kell tenni a kereskedő felé is. Nem adhatjuk ugyan azon az áron a madarat a hozzánk betévedőnek is, hisz akkor miért venné meg a kereskedő? Remélem világosan fogalmaztam... :roll: Ez egy igen nehezen kivitelezhető dolog. Nem lehet senkit kötelezni erre, ezért ezek a feltételek csak egy egységes és kiforrott madarász társadalomban valósíthatóak meg. Szinte "szakszervezetszerűen" kell működjünk, általános normák és árak szerint. Utópisztikus, olyan távoli... Szóval, a madárkák árát igen nehezen lehetne beszabályozni. Pedig legalább a minimálárt jó lenne elérni a pár legnépszerűbb és legkeresetteb fajtáknál...

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 28, 20:47 
Kedves Lajos!

Köszönöm a reagálásod, egy napja ezen rágódom... :roll:

eszterolajos írta:
Szia Balance !

A kereskedőkkel kapcsolatosan saját tapasztalataimat mondanám el :

Szegeden több mint tíz kiskereskedő foglalkozik madarakkal is; és ezek nagy része egyben tenyésztő is.... mindenkit évek óta személyesen ismerek, mondhatnám jól ismerem az üzletüket, még a felvásárlási területeiket is a beszállító tenyésztőkkel együtt. Mégsem vállalkoznék az oktatásukra, személyiség fejlesztésükre, jutalmazásukra a megkülönböztető oklevél kiadására meg végképp nem....mégpedig azért nem, és ezt most nagyon finoman szólva fogalmazom, mert nem igényli sem az eladó sem a vevő a mínőségi madarat, legtöbben átmeneti megoldásként tartják a madaraikat, persze nem mindenki.... mert vannak nagyon jó példák is...


Amikor én is jártam Szegeden (mivel díszállat nagykerben dolgoztam) árut vinni a kereskedőknek, sajnos én is azt tapasztaltam, hogy a legalacsonyabb árú termékeket kérték. Igaz, én főleg díszhalakat vittem, de szállítottam madaraknak, rágcsálóknak és kutya-macska tartóknak is felszereléseket. Panaszkodtak, hogy csak a két véglet létezik a vásárlók közt: a nagyon kispénzű és a nagyon gazdag. Ez utóbbi viszont általában nem Szegeden vásárolt, csak az apróbb tételeket.
Egyszerűen nincs fizetőképes kereslet (ez 4 éve volt).
A tanácsaimat halakkal kapcsolatban szívesen vették, sőt ki is kérték. Én nem mondhattam, hogy igénytelenek lennének. Viszont az ár előrébb való volt BÁRMINÉL, s ezért lényegében Neked kell igazat adjak... :(

Én úgy gondolom, hogy az IGÉNY vagy benne van valakiben egy dologra, vagy nincs. Igényt nem lehet beledumálni senkinek a hasába semmilyen oklevéllel, ez igaz. Épp ezért úgy vélem, hogy ETTŐL van igazi értelme a KÓDEX-nek. Mert ha mindenki ezen a szinten lenne, amit mi most itt szeretnénk megfogalmazni, akkor lenne értelmetlen. Az evidenciát nem kell összefogni, megmagyarázni.

Szerintem az Etikai Kódex célja NEM a "felemelés", hanem a szétszórt, de meglévő értékek egyesítése! Az Univerzumban minden eszerint működik: egy pontba sűrűsödnek a hasonló dolgok, így nagyobb energiát képviselnek, erősebben nyilvánulnak meg. Ahol egy "út kettéágazik", ott a mérleg nyelve mindig a nagyobb abszolútérték felé billen.
Jelenleg ebben az esetben a pénz hiánya általánosan képvisel olyan erőt, ami elviszi a dolgokat ebbe az irányba, ahol most tartunk.
Mi, akik figyelmen kívül hagyjuk a nyereséget (ezt tehetjük azért, mert MÁSHONNAN töltekezünk), ezért madarászunk azon a színvonalon, ahol vagyunk!!! :idea:
Majd ha a kereskedő sem akar hét bőrt lenyúzni a vásárlóról a megélhetéséért és nem lesznek ekkora adóterhei és rezsiköltsége, mindjárt varázsütésszerűen működni fog úgy, ahogy most álmodjuk! Most viszont azt az egy-két kereskedőt kell "kicsemegézzük" a kazalból, aki valószínűleg érzelmi okokból, szenvedélyt belevíve kereskedik, ahogy mi madarászunk. Ez a kereskedő vélhetőleg nem csak ebből él, azért teheti meg! Ebben hasonlít ránk. Szóval, egyesíteni kell "erőinket", etikai ideáljainkat, a madarászokat a kereskedők soraiból is! Én így gondolom.

eszterolajos írta:
Van egy nagyon jó kereskedő barátom akivel már cca 1o éve a legkeresettebb madárfajokról, tartásukról, tenyésztésükről kis füzetecskét adtun ki a saját költségünkre, hogy ne bután haljon meg a betévedő kisfiú, vagy anyukája...hát mit mondjak egyes kereskedők lehülyéztek, élükön egy egyesületi elnökkel.. a szülők nagy része meg írd és mond.. nem igen érdeklődött a füzetecske iránt..persze volt olyan is aki még vitt a szomszédjának is belőle...


Az a mi dolgunk -szerintem- ami MŰKÖDIK. Én is tudok sok rossz példát itt a napokban Budapestről, DE JÓT IS! Meg is nevezem: tegnap az Europark határ úti üzletében jártam, és nem szolgáltak ki egy vevőt. Konkrétan az történt, hogy az alkalmazott felhívta a vásárló figyelmét egy helytelen állattartási körülményre, amitől az állat elpusztulhat: erre a vevő azt mondta, hogy nem baj, majd veszek másikat! Nos, nem lett sem egyik, sem másik, mert az eladó konkrétan eltanácsolta! Nem szolgálta ki, hiába okvetetlenkedett tovább az illető. Ilyenek is történnek. Ez a kereskedő -ill. az alkalmazottja- lemondott egy dupla bevételről érzelmi okok miatt. Neki ezt tartotta helyesnek a benső lénye. Nem kéne ezt akkor pozitív módon megerősíteni!?

Nem elvárható, hogy az Etikai Kódex hatására Alice csodaországába kerüljünk. De ha nem próbálkozunk, nem teszünk folyamatosan apró lépéseket egy irányba közösen, akkor kérdem én: mi a fenétől lenne itt jobb bármi is? :roll:

eszterolajos írta:
egy másik; nemis olyan régen történt... felkeresett egy nem szegedi illetőségű kereskedő vásárlás céljából, már a bemutatkozás után azzal kezdte, hogy jó nekem a mezitlábas madár is, meg a 4oo,-FT. -os szériából való.. hiába próbáltam meggyőzni, hogy nálam már évek óta nincs mezitlábas madár és nincs 4oo,- Ft -os széria, meg, hogy nem jó helyre jött, de csak erőlködött, hogy neki az is megfelel. Nem volt mit tennem, hogy lerázzam magamról adtam a gyűrűzött madarakból egyet neki mutatóba, hogy ilyet szerezzen be valahol, és ezeket árusítsa a késöbbiekben, ez meg a cég ajándéka...egyből panaszkodni kezdett, hogy nem ismer olyan tenyésztőt aki ezt a mínőséget produkálná neki...főleg az általa ajánlott áron..
nem tudom.... és talán ki kelene próbálni, hogy mit szólna az eladó, ha beállítanánk hozzá egy oklevéllel...


Sajnálom, és nem vitatom, hogy most ez a jellemző. Épp ezért erősödik bennem az az elhatározás, meggyőződés, hogy ha valaki nem ilyen, nem szabad hagyni elsűllyedni hagyni.
Ha elkészül az a Kódex a közös munkák gyanánt, és még oklevél is születne, akkor én szívesen a nyakamba veszem a budapesti üzleteket.
Biztos vagyok benne, hogy az ötvenből öt kiérdemli. És nem szeretném, hogy jövőre csak négy legyen, ha lehetne esetleg hat is...

Ez a leglasabban érő gyümölcs lesz a veteményesben, de lesz zamata.

Üdv, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 22:14 
Szia Balance !

Amiről írsz az önmagában is kimerítené az egyesület erőforrásait.Természetesen egyetértek a tartalommal, csak nem tartom kivitelezhetőnek. A kereskedések jelentős részében nyoma sincs az elhivatottságnak, szakmaiságnak, érdeklődésnek. Nyilvánvaló, hogy ilyen háttérrel nem teljesíthetik a minőségi kritériumokat. Ahol van némi elhivatottság, ott is nagyon sok hiányosság tapasztalható. Én gyerekkorom óta számtalan díszállatkereskedésben megfordultam az ország minden részén, de őszintén szólva sehol nem találkoztam olyan kereskedéssel amivel elégedett lennék. Ez természetes jelenség, számtalan gazdasági és humán tényező befolyásolja. Ezen a területen akkor lesz változás, ha maguk az érintettek érdekei ezt kívánják ! Egyenlőre a profit a cél (rövidtávon), ami a legtöbb esetben a szakmaiság rovására megy.
Ezért azt gondolom, hogy az egyesületnek tartania kell magát eredeti célkitűzéseihez (összefogás, oktatás, ismeretterjesztés stb.), ezekre kell összpontosítani, ebből építkezhet a díszmadaras tábor, és ez hatással lesz a kereskedelemre is.

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 15:05 
Kedveseim!

Örülök, hogy megindultak a hozzászólások és több irányból is, különféle nézőpontokból. Azonban ildomosnak látnám, hogy a Csaba által javasolt logika szerint haladjunk pontról-pontra kódexben, hogy ne hulljon elemeire a feladat megoldása.

Pici türelmeteket kérném, s néhány napon belül megküldöm Csabának, illetve feltesszük valahova, az etikai kódex vitaanyagának egy olyan változatát, amelyben a logika, tartalmi egységek sorrendbe kerülnek mégjobban, illetve szinte mondatról mondatra beszámozom, hogy könnyebb legyen a módosítások nyomonkövetése. Tehát egyfajta interaktív tervezet lenne, melyben pontról pontra próbálunk viszonlyag hatékonyan haladni, s bizonyos intervallum után lezárunk egyes részeket / a kellő megvitatást követően/.

Azt már látni, hogy az értékesítés- kereskedés fejezetek lesznek a leginkább érzékeny pontok benne. Lehetséges, hogy érdemes lesz ezeket a passzusokat előrevenni, amíg jobban buzog az érdeklődés, s talán még nem fáradt ki benne a társaság! A kevésbé kényes pontok, általánosságok, evidenciák pedig maradhatnának végére!

Nagyon köszönöm eddigi hozzászólásaitokat!
Hamarosan felkerül a beszámozott tervezet, illetve az első megvitatható pont/pontok. Addigis emésszétek a dolgokat!


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 14:49 
Világos, értem! :lol:

Elmentünk egymás mellett, ezek szerint, mint nem először.
Én már a nagy ugráson belül a kis lépésről beszéltem, azaz az etikai kódex kialakítására olyformán, hogy az a közgyűlés elé terjeszthető állapotba kerüljön.

A tagság javasol valamit, a közgyűlés elé viszi használhatóank tűnő formátumban. A közgyűlés megtárgyalja, s véleménytnyilvánít. /elfogad vagy elutasít, vagy módosításokat eszközöl./

A többi, ezután következő feladattal természetesen egyetértek!!!
Amit elvállaltam, ennek a kis lépésnek a megtételében nyújtott koordinátori, felelősi szerepkör.

Megtisztelő a felkérés a bizottság vezetői posztjára. Most jelezném azonban, hogy személyiségemtől, habitusomtól idegen bármilyen vezetői poszt betöltése. Tisztában vagyok /legalábbis nagyjából/ azokkal a hibáimmal és hiányosságaimmal, amelyek erre engem alkalmatlanná tesznek. Igy 40 évesen, már valószínűleg nem is fogok megváltozni. :lol:
Ti tudjátok a legjobban, hogy még a tagság felé is elé nehezen lehetett terelni.
Természetesen a szervezeti munkában továbbra is szívesen résztveszek, s lehetőségeimhez, tudásomhoz, időmhöz mérten segítséget is nyújtok, ahogy ezt tettem eddig is!

A sokféle vezetői posztot inkább meghagynám másoknak, biztos vagyok benne, hogy a kb 100 fős tagságból sikerül majd az új pozíciókra is megfelelő jelölteket találni a meglévő vezetők mellé. :lol:

Ezért -remélem, nem lesz belőle félreértés, harag, stb.- megköszönve a lehetőséget és bizalmat, de nem tudom felvállalni a jelölésem tényét.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 14:45 
Sziasztok!

Egy ilyen oklevél mögül kikophat a minőségi munka, ezt nagyon nehéz ellenőrizni. (Vagy talán nem is ellenőrizni nehéz, hanem az oklevelet visszaszerezni, ha ez indokolt :wink: !)
Inkább az IDRE főoldalon lehetne egy "ajánlott állatkereskedések" menüpontot nyitni, illetve ezt javasolni minden honlappal rendelkező egyesületnek. Itt gond nélkül lehet minősíteni az üzleteket.

"Jelentősen támogatni kell az igényes kereskedőket!"(Balance)

Ez egyértelmű, és ez midannyiunk érdeke, ezért azt tartalmazhatná a kódex, hogy az azt elfogadó madarászok ezen kereskedéseknek adják el a szaporulatot.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 14:20 
Itt válaszolnék Zsoltnak, a másik topikban feltett hozzászólására:
http://www.idre.hu/forum/viewtopic.php?p=9554#9554

Az etikai kódex megalkotás egyszeri feladatnak tünik, illetve lehet végezni úgy is. Megalkotás és a közgyűlésen való elfogadtatása után azonban számos új feladat jön be ezzel kapcsolatban.

Nem elég a kódexet megalkotni, azt be is kell tartatni! Ha netalán panaszos eset történik, azt ki kell vizsgálni, értékelni, majd ha szükséges, szankciókat alkalmazni!
Mivel nem áll meg a világ, előfordulhat hogy a kódexet frissíteni kell, bizonyos pontjait átértékelni, átgondolni és a szükséges módosításokat ismételten előterjeszteni.

Azt hiszem erre gondolt Lajos, amikor a hosszú távú koncepciókat emlegette. A megalkotás csak egy kis lépés, melyet sok másnak kell követnie, hogy az egy egységes és működőképes dolog legyen.
És itt jönne képbe véglegesen az etikai bizottság, mely a sok kis lépést egy nagy ugrássá formálná.

Csak hogy tisztább képet kapjunk, A III.1 pont a bizottságot (is) tárgyalja, annak az elképzelt működési rendszerét. Ennek a bizottságnak az élére, a vezetésére kért fel Lajos és ha elfogadod, a javaslatát elő is terjesztené majd a közgyűlés elé.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 14:09 
Szia Balance !

A kereskedőkkel kapcsolatosan saját tapasztalataimat mondanám el :

Szegeden több mint tíz kiskereskedő foglalkozik madarakkal is; és ezek nagy része egyben tenyésztő is.... mindenkit évek óta személyesen ismerek, mondhatnám jól ismerem az üzletüket, még a felvásárlási területeiket is a beszállító tenyésztőkkel együtt. Mégsem vállalkoznék az oktatásukra, személyiség fejlesztésükre, jutalmazásukra a megkülönböztető oklevél kiadására meg végképp nem....mégpedig azért nem, és ezt most nagyon finoman szólva fogalmazom, mert nem igényli sem az eladó sem a vevő a mínőségi madarat, legtöbben átmeneti megoldásként tartják a madaraikat, persze nem mindenki.... mert vannak nagyon jó példák is...

Van egy nagyon jó kereskedő barátom akivel már cca 1o éve a legkeresettebb madárfajokról, tartásukról, tenyésztésükről kis füzetecskét adtun ki a saját költségünkre, hogy ne bután haljon meg a betévedő kisfiú, vagy anyukája...hát mit mondjak egyes kereskedők lehülyéztek, élükön egy egyesületi elnökkel.. a szülők nagy része meg írd és mond.. nem igen érdeklődött a füzetecske iránt..persze volt olyan is aki még vitt a szomszédjának is belőle...

egy másik; nemis olyan régen történt... felkeresett egy nem szegedi illetőségű kereskedő vásárlás céljából, már a bemutatkozás után azzal kezdte, hogy jó nekem a mezitlábas madár is, meg a 4oo,-FT. -os szériából való.. hiába próbáltam meggyőzni, hogy nálam már évek óta nincs mezitlábas madár és nincs 4oo,- Ft -os széria, meg, hogy nem jó helyre jött, de csak erőlködött, hogy neki az is megfelel. Nem volt mit tennem, hogy lerázzam magamról adtam a gyűrűzött madarakból egyet neki mutatóba, hogy ilyet szerezzen be valahol, és ezeket árusítsa a késöbbiekben, ez meg a cég ajándéka...egyből panaszkodni kezdett, hogy nem ismer olyan tenyésztőt aki ezt a mínőséget produkálná neki...főleg az általa ajánlott áron..
nem tudom.... és talán ki kelene próbálni, hogy mit szólna az eladó, ha beállítanánk hozzá egy oklevéllel...

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 feb. 28, 8:07-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 13:27 
Sziasztok !

Jók a meglátások... hát lássuk a medvét... irány 2oo8 szeptember 1.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
  
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 12:58 
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara etikai kódexe tartalmazza a kereskedők magatartási normáit!!!!!


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 12:35 
Balance: :55:


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 12:30 
Szia Lajos!
Azt sajnos nem tudom , hogy Csabával mit beszéltetek meg jóval korábban erről a témáról, de örülök, hogy a menetrend elfogadható, s szerintem kellően rácáfol a magányos elkészítő logikára.

Első neki futásra szerintem egy kódex készül, aztán majd meglátjuk, hogy érdemes-e szétbontani. Azért gondolok egyre, hogy kódex, melyet esetlegesen majd az idre magáénak érez minden szinten, tehát egyén-vezető- egyesület, tartalmazzon iránymutatást.

Nem tudom milyen távlati tervekre gondolsz, de nem említettem magányos elkészítő/összefésülő elgondolást. Azt hittem hogy munkaanyagnak jó ha felteszem az etikai kódex tervezet. Csaba nyitott rá egy topikot, az IDRE műhely-ben. Itt elindított, egy már korábban általam javasolt mechanizmust, a már meglévő topik mellett, ahol javasolta, hogy pontonként KÖZÖSEN alakítsunk ki egy várhatóan végleges formátumot. Enne koordinálást vállaltam, mint ötletgazda. Tehát a TÖBBIEKTŐL beérkező javaslatok, módosítások beépítést és formábaöntését, mint jó adminisztrátor.
Amit ezután írsz, azt megmondom őszintén nem értem....

Milyen többiek felé kapcsolódó feladatokra gondolsz?
Nem tudom értelmezni az egymásra épülő feladatsorozat fogalmát sem...
Ez egy feladat, ahogy van, meg lehet csinálni, és kész.

Ne haragudj, de ezt a feldarabolódást, meg kislépéseket, meg teljes megvalósítás gondolatmenetet abszolút nem értem.

Azt sem értem, hogy mit kell és hová, kiknek felterjeszteni most? Szerintem meg kell csinálni KÖZÖSEN a fórumon az etikai kódexet /javasolt/, amit felvetettem már, s majd ha kész /határidőre, felelőssel, stb./ akkor letenni az asztalra, ennyi... Azután lehet felterjeszteni bárhová, meg elfogadni, vagy nem elfogadni a közgyűléseknek.

Nem értem a "a laza célok" kifejezést sem... Ne haragudj!
Illetve azt végképp, hogy hogy jön most az etikai kódex kidolgozásához a pályázzunk vagy ne? dilemma. Szerintem az abszolút külön téma ettől.

Hát nekem ezek okoznak fejtörést......

Az az igazság, hogy ennyi energiával, amit most polemizálásra fordítunk, már rég elkészíthettük volna az Etika Kódexet is akár.

Őszintén mondom, hogy kezdek belefáradni abba, hogy húzgáljam magamból a tüskéket.........


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 11:17 
eszterolajos írta:
Szervusz Attila !

A kereskedések ügyében egyetértek veled, nem a mi asztalunk, de nem is avatkozhatunk bele a munkájukba, elég, ha mindenkit tájékoztatunk a minőségibb vásárlási lehetőségekről, teszem azt, az ajánlott tenyésztők névsorában a menügombok alatt...


Szervusz Lajos!

A mondanivalóm a többieknek is szól. :)

Nem értek egyet azzal, hogy nem a mi asztalunk a kereskedők munkája!!!
Az igénytelen kereskedő rombolja az egész madaras társadalmat. Azért, mert ez egy kényes terület, nem szabad meghátrálni előle!
A tevékenységükkel beleszólnak ők is a kezdők tapasztalatszerzésébe igen negatívan!!!
Szerintem nekünk is bele kell szóljunk az ő tevékenységükbe, méghozzá sarkallatosan!!! :idea:
A kereskedő-vevő kapcsolat és viszony -ahogy Fegyverneki Attila is írta- lényegében egy önszabályozó mechanizmus. Persze... Csak túl lassú, de addig viszont hatékonyan rombolja a jövő madarászait!!!
Ezt a folyamatot szerintem fel kell gyorsítani!

Jelentősen támogatni kell az igényes kereskedőket! Gondoskodni kell arról, hogy minőségi árukészletük legyen díszmadarat illetően, meg kell adni minden szakmai segítséget nekik, képezni kell őket, hisz egy kereskedésben rengeteg állat, madár, díszhal, hüllő és még sorolhatnám... , hogy mik vannak, és nem hinném, hogy egyformán jól felkészültek lennének minden témakörből!

Ha jól végezzük az IDRE-ben a dolgunk, ha lelkiismeretesen és kitartóan dolgozunk, akkor NEVE lesz annak az Etikai Kódexnek, amit összeállítunk.
Ha úgy tetszik, ez a mi "ISO" minősítésünk...
Rendkívül jó ötletnek tartom egy ilyen oklevél adományozását azokba a szaküzletekbe, ahol igényes munka folyik! A vásárlóknak előbb-utóbb feltűnik, hogy mi is ez tulajdonképp, és miért nincs minden üzletben!!!
Mi hiába szeretnénk, hogy a jövő madarásza kereskedők helyett tenyésztőktől vásároljon, ez nem így működik! A "szak"üzlet kéznél van állandó nyitvatartással, a tenyésztő nem! Nem mindenki olyan bátor, hogy csak úgy meglátogasson egy tenyésztőt és azt mondja neki, hogy csak körülnézne.. A tenyésztő birodalma magánszféra, a kereskedőé nem, az üzlettér, ahová bárki bemehet előzetes egyeztetés nélkül. Állítom, hogy sokkalta többen járnak kereskedőkhöz bármiért, mint tenyésztőkhöz. Ez tény, erre kell alapozni.

Tenni kell valamit, hogy a kereskedők ne a kupecektől vásároljanak. Tenni kell azért, hogy egy madárnak legyen egy minimum ára! Ez csak összefogásban lehetséges, és igen nehéz ügy. Ez lehetne egyszerre rövid és hosszútávú terveink egyike. Nem szélmalomharcot kell folytatni, de hiszem, ha itt ez a sok ambíciózus ember összedugja a fejét és együttműködik, találunk megoldásokat. Működőt!
Egy ötel csupán: a zárt gyűrű. Mert hogy a kereskedőnek elvileg beazonosítható madárról kell számlát adjon és szintén csak egy beazonosítható madárral kapcsolatban beszélhetünk vásárlói reklamációról. Erre az Apeh is oda fog figyelni! A számlaadási kötelezettség elsősorban a kupecet fogja tehelni, nem azt, akinek valós költségei vannak a madarak tenyésztésében. Szerintem...

A jövő madarásza függ a kereskedőktől. Aki ezt nem látja, vagy nem akarja látni az nem ezen a földön él. Aki csak a szépséget fogadja el a madarászatban és szemethuny az anyagi része fölött, az szintén.

Lehet, hogy most emiatt a hozzászólásom miatt nem leszek népszerű, de nem is célom. Leírtam, ahogy látom.

Üdvözlettel mindenkinek, Balance :)

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 27, 10:44 
Szia Zsolt

A menetrenddel teljes mértékben egyetértek, hiszen jóval korábban Csabával is ezt beszéltük meg, vagy hasonlót. A kiegészítéssel is jó ha foglalkozol, de ez már akkor két szabályzat lesz, mivel jogilag készítünk magunknak egyet ami sajátosan csak az IDRE tagokra érvényes és egy másikat amit ajánlunk a többi szervezetnek felhasználásra, vagy átdolgozásra, esetleg adaptálásra. Legalábbis én így értelmezem....mégpedig azért,hogy ebből ne azt érezzék ki a többi egyesületek, hogy beavatkozunk az egyesületi életükbe.......

A távlati tervekbe nem illik bele a magányos elkészítő/összefésülő elgondolásod, hiszen hogy határozzuk meg, majd a többiek felé a kapcsolódó feladatokat, ki lesz a felelőse neki? Ez véleményem szerint egymásra épűlő feladatsorozat lesz. Ennek mindenképpen csoportmunkának kellene lennie. Éppen az egyik javaslatodat üti, mégpedig, hogy legyen a munkatervnek távlati koncepciója és a munkatervnek végrehajtásnak felelőse/i.

Bár mint egyszeri feladatot így is végre lehet hajtani, nincs benne akadályozó tényező, de fel fogja darabolni a munkát és akkor már az én elképzelésemet támasztja alá, mégpedig azt, hogy kis lépésekben egy-egy feladatot kitűzve szakmailag felkészűlt személyeket bevonva haladjunk előre a teljes megvalósításig.
Nekem mind a két verzió megfelel, de akkor az elfogadottnak megfelelően kell az intézkedéseket előterjesztenem és a végrahajtását elősegítenem...és nem változtatgathatok egyikről a másikra kényem -
kedvem szerint...
Tehát röviden : ha elfogadjuk a Te verziódat akkor csak laza célokat tűzhetünk ki, és nem lesz helytálló a szoros a pályázatokat is érintő munkaterv készítése; és itt a válaszút akkor pályázzunk e ?, vagy sem ?
Bár még az is elképzelhető a laza egyszeri feladatokra való pályázás során.....
Hát nekem ezek okoznak fejtörést....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 86 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 1:16
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO