Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 11, 13:43 
Szeva' Attila!
Egyszer régen má' regisztráltam az MDOSZ honlapjára, csak elfelejtettem a jelszavam, (ez mondjuk annyira nem zavar, nincs túl naghy késztetésem az ottani irkálásra.... :? )
...meg'há én itt vagyok itthon... :wink:
...meg'há elvannak Ők a maguk kis bajaival, nem hiszem, hogy kell oda még ez is... :wink:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 29, 23:28
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: pápa
   
Hozzászólás 2010 márc. 11, 13:35 
Üdv.NECO!
Ezt a kis eszmefuttatást talán át kellene másolni a MDOSZ honlapjára hátha valaki érdembe hozzá tudna szólni.Habár elnézve a jelenlegi helyzetet lehet,hogy hárman nyolcféle magyarázatot adnának.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2010 márc. 11, 10:16 
Olvasgatok különböző fórumokon a szervezett madarászat nyűgjeiről, és egyre több kérdés kezd el motoszkálni bennem. Most éppen a COM tagságunkról. Olvasom, hogy évek óta kínlódnak az MDOSZ illetékesei, hogy bármely nyelven, de megszerezzék a COM által megfogalmazott díszmadár standardokat.

Nem az lenne a COM feladata, hogy a tagországok tenyésztőinek irányt mutasson a különböző díszmadárfajok-fajták tenyésztésének tekintetében, és
ezt a konferenciák, kiállítások szervezésével, megrendezésével bemutassa? (a bírálatokkal -ezen belül a bírák képzésével is- a tenyésztést a standardok irányába terelje?) Ennek az alapja a standardok minden szövetséghez történő eljuttatása lenne!
El tudjátok képzelni, hogy a kutyások, macskások, diszbaromfisok,-galambosok standardok nélkül tudnának működni? Nem az a kutya(de a macska, galamb, nyúl, tengerimalac, bármi!) tenyésztés alapja , hogy az FCI tagországaiban mindenhol ugyanolyan irányba halad a német juhász, a nápolyi masztif, vagy a puli tenyésztése?


Röviden: mit csinál, milyen irányt mutat a COM a Magyar Madarászoknak? Mi értelme van egyáltalán határozott, standardizált tenyészcélok nélkül a szervezett madarászatnak?
... vagy mindenki tenyésszen olyat amilyet akar, úgy ahogy akarja oszt jó'ccakát, de ehhez nem kell sem országos, sem nemzetközi szervezet. :shock:

(Annak okán jutott ez az egész eszembe, hogy rolleres berkekben szóba került madaraink énekének pontozása, pontosabban a pontozási rendszer szerkezetének változása. Gondoltam keresek valami infót a netről, oszt lefordítom-lefordíttatom. De'há nem el kellet volna küldenie ezt a COM-nak rutinból minden ország szövetségéhez?!? ....de'há ha eljutott volna az MDOSZ-hez, csak eljuttatta v'ón hozzánk?!?
....esetleg hozzá lehet jutni ezekhez a COM által megfogalmazott, tehát hivatalos standardokhoz, csak én értek félre valamit....?) :roll:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neco 2010 márc. 11, 13:39-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 22, 20:05 
Hali!!

Egynek azért örülök, hogy nem véletlenül "károgtunk" arról, hogy néhány faj átkerült az F 1 szekcióba. Lehet, hogy mégsem vagyunk olyan ....... .(Vagy "túltájékozottak"?). Én örülök neki, hogy van már valaki aki foglalkozik ezekkel a dolgokkal. (Nagyon el ne bízd magad, de ennek valóban nagyon örülök, mert legalább is nekem fontos(!!). Én mégegyszer megköszönöm a fáradozásod, és azt ahogyan legtöbbször hozzá állsz a "dolgokhoz"!

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 22, 19:35 
Helló

Mindenki

A teljesen új, jól megváltoztatott COM szekciók letölthetők az mdosz honlapjáról, a letöltések menüpontból. A világkiállításra is ez a nevezési lista. Böngéssze át mindenki a sajátját, ha hibákra akadtok jelezzétek

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 9:21 
Helló mindenkinek

Bár egy másik helyen már megbeszéltük, de leírom még egyszer. A COM hivatalos újságjában (Nouvelle) a szekciók beosztásánál csak az utolsó oldalon, a felosztástól függetlenül írnak néhány változtatásról, ajánlatról, de nem tudjuk milyen formában véglegesítette ezt a COM. Úgy dötöttünk, hogy ha a szeptemberi számukban most már a teljes modosítpott listát közlik, amit a világbajnokságra tesznek közé, akkor rögtön kijavítom. Egy gumicsonton rágódtok, mert úgy érzem már az is fényévnyi fejlődés lenne, ha a mostani beosztás szerint bírálnának. Ahogy szintén jeleztem, a Bácsalmási kiállítás nevezési felhívását is olvastam, és ott sem e szerint fognak bírálni.
Egyáltalán nem értem a felháborodásotokat, felelős keresést, hiszen nem az az öt faj fogja tönkretenni a munkánkat, ha most még a régi szerint bírálunk (ahogy valószínűleg még nagyon sok országban - az olaszországi európakiállításon úgy látom már szétszedegették őket, de az sem pontosan a COM-ot követi.)

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 1, 5:53 
Még mindig nincs válasz !

Szeptember 12 - én Bácsalmáson kezdődik az első minősítő kiállítás !

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 25, 20:40 
Helló!

Tisztelettel szeretném megkérdezni, hogy ki a felelős azért, hogy M.o.-n kinek kellene arról tájékoztatást adnia, hogy a COM az F-1 szekcióba mely madarakat sorolta át. A COM bírók ezt már tavaly jelezték, hogy mely madarak kerülnek át az F-1-be. Szeretném tudni, hogy ki mulasztott. A káoszt nem mi okozzuk, hanem az, aki nem tartja a kapcsolatot azokkal, akivel kellene. Pedig egyszerű lenne, csak megkellene kérdezni egy regisztrált COM bírót, aki egzóte ügyben illetékes. Tisztelettel várom a felelős megnevezését, aki ezt a káoszt összehozta, és nem tájékoztatja az egyesületeket a változásról. (Azért valahonnan látom, hogy sikerült valamit "összevakarni"!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 18:18 
Helló egzótások

Ráakadtam a COM új beosztására az F2 szekcióban. Szóval átkerül a domesztikált egzótákhoz:
ékfarkú amandina
szakállas amandina
gyémántpinty
kákapinty
ceresz amandina
Meg kell még tudni, hogy ez már él, vagy tervezet, de azért elkezdem majd fordítani.
Egyébként az utolsó fürjes szekciók kivételével az összes szekció megtalálható a szövetség honlapján.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 29, 11:46 
helló

a színkanáris szekciók is elkészültek. mdosz.org alatt megtekinthetők

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 28, 15:06 
Helló mindenkinek

Egy újabb adag, az eddigiek együtt a szövetség honlapján (mdosz.org), szakbizottságok menüpont alatt.

Véleményeket várok érthető e, van e benne hiba.

Gyümölcsevők, rovarevők, nektárevők

63. kollekció légykapófélék, sámarigók, rigók (Muscicapidae); seregélyek (Sturnidae); bülbülök (Pycnonotidae)
64. egyéni légykapófélék, sámarigók, rigók (Muscicapidae); seregélyek (Sturnidae); bülbülök (Pycnonotidae)
65. kollekció varjak, szajkók (Corvidae), álszajkók (Timalidae család, Garrulax nemzetség), Tyrannidae család
66. egyéni varjak, szajkók (Corvidae), álszajkók (Timalidae család, Garrulax nemzetség), Tyrannidae család
67. kollekció napmadarak és társaik (Timalidae család, Leothrix, Sibia, Yuhina, Minla fajok); Pipridae család; Muscicapidae család (rozsdás rigók – Cossypha fajok); pápaszemes madarak (Zosteropidae); cinegék (Paridae)
68. egyéni napmadarak és társaik (Timalidae család, Leothrix, Sibia, Yuhina, Minla fajok); Pipridae család; Muscicapidae család (rozsdás rigók – Cossypha fajok); pápaszemes madarak (Zosteropidae); cinegék (Paridae)
69. kollekció tukánok, arasszárik (Ramphastidae); turakók (Musophagidae); kotingák (Cotingidae); Eurylaimidae család; kvézálok, trogonok (Trogonidae); egérmadarak (Coliidae)
70. egyéni tukánok, arasszárik (Ramphastidae); turakók (Musophagidae); kotingák (Cotingidae); Eurylaimidae család; kvézálok, trogonok (Trogonidae); egérmadarak (Coliidae)
71. kollekció gyurgyalagok (Meropidae); Galbulidae család; motmotok (Momotidae); Szalakótafélék (Coraciidae); Megalaimidae család; Lybiidae család; málinkók (Oriolidae); Irenidae család; Emberezidae család – kacikák (Cacicus fajok), csirögék (Agelaius fajok), trupiálok (Icterus fajok); fakopáncsok, küllők (Picidae); vireók (Vireonidae); jégmadarak (Alcedinidae); Campephagidae család
72. egyéni gyurgyalagok (Meropidae); Galbulidae család; motmotok (Momotidae); Szalakótafélék (Coraciidae); Megalaimidae család; Lybiidae család; málinkók (Oriolidae); Irenidae család; Emberezidae család – kacikák (Cacicus fajok), csirögék (Agelaius fajok), trupiálok (Icterus fajok); fakopáncsok, küllők (Picidae); vireók (Vireonidae); jégmadarak (Alcedinidae); Campephagidae család
73. kollekció Emberezidae – tangarák, euphoniák
74. egyéni Emberezidae – tangarák, euphoniák
75. kollekció kolibrik (Trochilidae); Nectariniidae (Nectarinia fajok); Emberezidae – nektárevők (Drepaninae fajok)
76. egyéni kolibrik (Trochilidae); Nectariniidae (Nectarinia fajok); Emberezidae – nektárevők (Drepaninae fajok)
77. kollekció mutáció 63.-75. osztályok
78. egyéni mutáció 63.-75. osztályok
79. kollekció az 1.-77. osztályokban nem szereplő fajok
80. egyéni 1.-77. osztályokban nem szereplő fajok



„G1” szekció – Európai fauna

1. kollekció tengelic (Carduelis carduelis), illetve szürkefejű vagy himalájai tengelic (C. c. caniceps, C. c. paropenisi)
2. egyéni tengelic (Carduelis carduelis), illetve szürkefejű vagy himalájai tengelic (C. c. caniceps, C. c. paropenisi)
3. kollekció csicsörke (Serinus serinus), korzikai csicsörke (Serinus corsicanus), citrom csicsörke (Serinus citrinella)
4. egyéni csicsörke (Serinus serinus), korzikai csicsörke (Serinus corsicanus), citrom csicsörke (Serinus citrinella)
5. kollekció zöldike (Carduelsi chloris)
6. egyéni zöldike (Carduelsi chloris)
7. kollekció zsezse (Carduelis flammea), szürke zsezse (Carduelis hornemanni)
8. egyéni zsezse (Carduelis flammea), szürke zsezse (Carduelis hornemanni)
9. kollekció csíz (Carduelis spinus)
10. egyéni csíz (Carduelis spinus)
11. kollekció kenderike (Carduelis cannabina), sárgacsőrű kenderike (Carduelis flavirostris), karmazsin pirók (Carpodacus erythrinus), trombitás sivatagipinty (Rhodopechys githaginea)
12. egyéni kenderike (Carduelis cannabina), sárgacsőrű kenderike (Carduelis flavirostris), karmazsin pirók (Carpodacus erythrinus), trombitás sivatagipinty (Rhodopechys githaginea)
13. kollekció erdei pinty (Fringilla coelebs), fenyőpinty (Fringilla montifringilla)
14. egyéni erdei pinty (Fringilla coelebs), fenyőpinty (Fringilla montifringilla)
15. kollekció keresztcsőrű (Loxia curvirostra), szalagos keresztcsőrű (Loxia leucoptera), nagy keresztcsőrű (Loxia pytyopsittacus), skót keresztcsőrű (Loxia scotica), meggyvágó (Coccothraustes coccothraustes), nagy pirók (Pinicola enucleator)
16. egyéni keresztcsőrű (Loxia curvirostra), szalagos keresztcsőrű (Loxia leucoptera), nagy keresztcsőrű (Loxia pytyopsittacus), skót keresztcsőrű (Loxia scotica), meggyvágó (Coccothraustes coccothraustes), nagy pirók (Pinicola enucleator)
17. kollekció süvöltő (Pyrrhula pyrrhula, alfajai P. p. cineracea, P. p. griseiventris and P. p.murina)
18. egyéni süvöltő (Pyrrhula pyrrhula, alfajai P. p. cineracea, P. p. griseiventris and P. p.murina)
19. kollekció citromsármány (E. citrinella), sövénysármány (E. cirlus), aranyos sármány(Emberiza aureola), kucsmás sármány (E. melanocephala), rozsdás sármány (E. caesia), sordély (E. calandra), bajszos sármány(E. cia), kerti sármány (E. hortulana), nádi sármány(E. schoeniclus), törpesármány (E. pusilla), erdei sármány (E. rustica), hósármány (Plectrophenax nivalis), sarkantyús sármány (Calcarius lapponicus), házi veréb (Passer domesticus), berki veréb (P. hispaniolensis), mezei veréb (P. montanus), kövi veréb (Petronia petronia), havasi pinty (Montifringilla nivalis)
20. egyéni citromsármány (E. citrinella), sövénysármány (E. cirlus), aranyos sármány(Emberiza aureola), kucsmás sármány (E. melanocephala), rozsdás sármány (E. caesia), sordély (E. calandra), bajszos sármány(E. cia), kerti sármány (E. hortulana), nádi sármány(E. schoeniclus), törpesármány (E. pusilla), erdei sármány (E. rustica), hósármány (Plectrophenax nivalis), sarkantyús sármány (Calcarius lapponicus), házi veréb (Passer domesticus), berki veréb (P. hispaniolensis), mezei veréb (P. montanus), kövi veréb (Petronia petronia), havasi pinty (Montifringilla nivalis)
21. kollekció seregély (Sturnus vulgaris), fekete rigó (Turdus merula), örvös rigó (Turdus torquatus), énekes rigó (Turdus philomelos), fenyőrigó (Turdus pilaris), szőlőrigó (Turdus iliacus), léprigó (Turdus viscivorus), kék kövirigó (Monticola solitarius), kövirigó (Monticola saxatilis), csonttollú (Bombycilla garrulus)
22. egyéni seregély (Sturnus vulgaris), fekete rigó (Turdus merula), örvös rigó (Turdus torquatus), énekes rigó (Turdus philomelos), fenyőrigó (Turdus pilaris), szőlőrigó (Turdus iliacus), léprigó (Turdus viscivorus), kék kövirigó (Monticola solitarius), kövirigó (Monticola saxatilis), csonttollú (Bombycilla garrulus)
23. kollekció csóka (Corvus monedula), kormos varjú (C. corone), dolmányos varjú (Corvus corone cornix), holló (Corvus corax), havasi csóka (Pyrrhocorax graculus), havasi varjú (Pyrrhocorax pyrrhocorax), szarka (Pica pica), kékszarka (Cyanopica cyanus), szajkó (Garrulus glandarius), fenyőszajkó (Nucifraga caryocatactes)
24. egyéni csóka (Corvus monedula), kormos varjú (C. corone), dolmányos varjú (Corvus corone cornix), holló (Corvus corax), havasi csóka (Pyrrhocorax graculus), havasi varjú (Pyrrhocorax pyrrhocorax), szarka (Pica pica), kékszarka (Cyanopica cyanus), szajkó (Garrulus glandarius), fenyőszajkó (Nucifraga caryocatactes)
25. kollekció 1.-24. osztályokban nem szereplő egyéb fajok
26. egyéni1.-24. osztályokban nem szereplő egyéb fajok

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 21:01 
Helló fiúk
Az mdosz honlapján már fenn van amit megcsináltam a szakbizottságok oldalon, a bíráló szakbizottságnál. Nem tudom Sanyi mikor tudja megcsinálni, ha befejezem az én részemet, akkor esetleg besegítek neki, szerintem nemigen van ideje.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 20:36 
Pedig reméletem te fogod fölrakni mert most kértem egy 15-20 perce és jött rá válasz,akkor az mikor lessz?
Gondolom beszélsz vele sürűbben mint én vagy én hívjam telefonon és kérjem meg rá?
Esetleg arról nincs tudomásod,hogy itt vagy az Mdosz,honlapján teszi közszemlére?

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 21, 17:16
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Gyula Városerdő Borz u. 4
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 20:32 
Én is várom.

_________________
Gyepszi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 20:19 
Helló

Sajna azt kel mondanom én magamra vállaltam az egészet, de a kanárist Tóth Sanyira bíztam, ő meg elválalta. Tehát rajta múlik.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 6, 10:30
Hozzászólások: 872
Tartózkodási hely: Budapest-Marosvásárhely
Valódi név: Nyíri Ferenc
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 22, 20:13 
Szia,brimston.

A kanári besorolását mikor teszed közszemlére?

Szerintem kanárisok kíváncsian,várjunk.

_________________
Üdv:Nyíri Ferenc


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 20, 13:20 
Köszönöm, javítottam.
Akkor újra az egész, a sármányoktól

Emberizidae – Sármányok

15. kollekció sármányok (Calamospiza, Emberiza, Passerina, Plectrophenax nemzetségek); Aimophila, Ammodramus, Anphispiza, Arremon, Arremonops, Chondestes, Melospiza, Melozone, Oriturus, Pezopetes, Pooecetes, Pselliophorus, Spizella, Torreornis, Zonotrichia nemzetségek; Atlapetes nemzetség; Calcarius nemzetség; Junkók (Junco nemzetség); Lysurus nemzetség; Pipilo nemzetség; sáfránypintyek (Sicalis nemzetség)
16. egyéni sármányok (Calamospiza, Emberiza, Passerina, Plectrophenax nemzetségek); Aimophila, Ammodramus, Anphispiza, Arremon, Arremonops, Chondestes, Melospiza, Melozone, Oriturus, Pezopetes, Pooecetes, Pselliophorus, Spizella, Torreornis, Zonotrichia nemzetségek; Atlapetes nemzetség; Calcarius nemzetség; Junkók (Junco nemzetség); Lysurus nemzetség; Pipilo nemzetség; sáfránypintyek (Sicalis nemzetség)
17. kollekció kubapintyek (Tiaris nemzetség); Jakarini pintyek (Volatinia nemzetség); Coryphospingus nemzetség; Lophospingus nemzetség; Loxigilla nemzetség; Oryzoborus, Sporophila nemzetségek;
18. egyéni kubapintyek (Tiaris nemzetség); Jakarini pintyek (Volatinia nemzetség); Coryphospingus nemzetség; Lophospingus nemzetség; Loxigilla nemzetség; Oryzoborus, Sporophila nemzetségek;
19. kollekció kardinálisok (Cardinalis, Gubernatrix, Pyrrhuloxia; Guiraca, Pheucticus nemzetségek); Paroaria nemzetség,
20. egyéni kardinálisok (Cardinalis, Gubernatrix, Pyrrhuloxia; Guiraca, Pheucticus nemzetségek); Paroaria nemzetség,
21. kollekció mutációk 15.-19. osztály
22. egyéni mutációk 16.-20. osztály

Verebek, szövők (Passeridae, Ploceidae)

23. kollekció verebek (Passer, Petronia nemzetségek); szövők (Euplectes, Foudia, Ploceus, Quelea nemzetségek); hósármányok (Montifringilla nemzetség);
24. egyéni verebek (Passer, Petronia nemzetségek); szövők (Euplectes, Foudia, Ploceus, Quelea nemzetségek); hósármányok (Montifringilla nemzetség);
25. kollekció mutációk 23. osztály
26. egyéni mutációk 24. osztály

Díszpintyek (Estrildidae)

27. kollekció tarka asztrildok (Pytilia nemzetség); zöld pettyes asztrildok (Mandigoa nemzetség); Clytospiza nemzetség
28. egyéni tarka asztrildok (Pytilia nemzetség); zöld pettyes asztrildok (Mandigoa nemzetség); Clytospiza nemzetség
29. kollekció pettyes asztrildok (Hypargos nemzetség); Parmoptila nemzetség; Pyrenestes nemzetség; Spermophaga nemzetség; Euschistospiza nemzetség
30. egyéni pettyes asztrildok (Hypargos nemzetség); Parmoptila nemzetség; Pyrenestes nemzetség; Spermophaga nemzetség; Euschistospiza nemzetség
31. kollekció amarantok (Lagonosticta nemzetség); Nigrita nemzetség
32. egyéni amarantok (Lagonosticta nemzetség); Nigrita nemzetség
33. kollekció asztrildok (Estrilda nemzetség, Aeggintha nemzetség)
34. egyéni asztrildok (Estrilda nemzetség, Aeggintha nemzetség)
35. kollekció tigrispintyek, aranymelű asztrildok (Amandava nemzetség); Cryptospiza nemzetség; Nesocharis nemzetség; Ortygospiza nemzetség
36. egyéni tigrispintyek, aranymelű asztrildok (Amandava nemzetség); Cryptospiza nemzetség; Nesocharis nemzetség; Ortygospiza nemzetség
37. kollekció pillangópintyek (Uraeginthus nemzetség)
38. egyéni pillangópintyek (Uraeginthus nemzetség)
39. kollekció mutáció 27.-37. osztályok
40. egyéni mutáció 28.-38. osztályok
41. kollekció szalagpintyek, vörösfejű amandinák (Amadina nemzetség)
42. egyéni szalagpintyek, vörösfejű amandinák (Amadina nemzetség)
43. kollekció ezüstcsőrű pinty (Lonchura cantans), malabári pinty (Lonchura malabarica), szürkefejű amandina (Lonchura griseicapilla)
44. egyéni ezüstcsőrű pinty (Lonchura cantans), malabári pinty (Lonchura malabarica), szürkefejű amandina (Lonchura griseicapilla)
45. kollekció szarkapintyek, (Lonchura bicolor), (L. cucullata), (L. fringilloides), (L. nana)
46. egyéni szarkapintyek, (Lonchura bicolor), (L. cucullata), (L. fringilloides), (L. nana)
47. kollekció apácapintyek, bronzpintyek, nádipintyek, (Lonchura caniceps), (L. flaviprymna), (L. forbesi), (L. grandis), (L. hunsteini), (L. maja), (L. malacca), (L. melaena), (L. molucca), (L. montana), (L. monticola), (L. nevermanni), (L. pallida), (L. punctulata), (L. spectabilis), (L. striata), (L. stygia), (L. teerinki), (L. vana)
48. egyéni apácapintyek, bronzpintyek, nádipintyek, (Lonchura caniceps), (L. flaviprymna), (L. forbesi), (L. grandis), (L. hunsteini), (L. maja), (L. malacca), (L. melaena), (L. molucca), (L. montana), (L. monticola), (L. nevermanni), (L. pallida), (L. punctulata), (L. spectabilis), (L. striata), (L. stygia), (L. teerinki), (L. vana)
49. kollekció bronzpintyek, nádipintyek (Lonchura castaneothorax), (L. fuscans), (L. kelaarti), (L. leucogastra), (L. leucogastroides), (L. leucosticta), (L. pectoralis), (L. quinticolor), (L. tristissima), Timor rizspinty (Padda fuscata)
50. egyéni bronzpintyek, nádipintyek (Lonchura castaneothorax), (L. fuscans), (L. kelaarti), (L. leucogastra), (L. leucogastroides), (L. leucosticta), (L. pectoralis), (L. quinticolor), (L. tristissima), Timor rizspinty (Padda fuscata)
51. kollekció mutáció 41.-49. osztályok
52. egyéni mutációk 42.-50. osztályok
53. kollekció papagájamandinák (Erythrura nemzetség)
54. egyéni papagájamandinák (Erythrura nemzetség)
55. kollekció festett asztrildok (Emblema nemzetség); kákapintyek (Neochmia nemzetség); Oreostruthus nemzetség
56. egyéni festett asztrildok (Emblema nemzetség); kákapintyek (Neochmia nemzetség); Oreostruthus nemzetség
57. kollekció ékfarkú amandinák, szakállas amandinák (Poephila nemzetség); Ceresz amandinák (Aidemosyne nemzetség)
58. egyéni ékfarkú amandinák, szakállas amandinák (Poephila nemzetség) Ceresz amandinák (Aidemosyne nemzetség)
59. kollekció vidák, atlaszpintyek (Vidua nemzetség)
60. egyéni vidák, atlaszpintyek (Vidua nemzetség)
61. kollekció mutáció 53.-59. osztályok
62. egyéni mutáció 54.-60. osztályok

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 20, 12:41 
Helló!

az 57-58-ba tartozik a "Aidemosyne" nemzetség is.
(Barnacsíkos pinty v. Ceresz amandina - Aidemosyne modesta)
...na pont erről beszéltem, hogy régebben ez a faj is "Neochmia" nemzetséghez tartozott...

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 20, 12:24 
Javítom Aegintha-ra. Halkan megjegyzem mind a nyomtatott anyag, mind a honlapon lévé tele van hasonló elírásokkal, hibás nemzetségnevekkel.

Kösz a segítséget

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 jún. 20, 12:01 
brimston írta:
...Az Aeggintha nemzetség név tényleg régi, de a COM anyagban benne van, azt nem írtam rosszul...


arra gondoltam, hogy nem Aeggintha, hanem Aegintha. ez az újabb elnevezés! jómagam ezt favorizálnám!
sajnos elég sok fajnak van többféle nemzetségneve!!

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:25
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO