Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2014 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2007 nov. 7, 15:03 
szia Jani!
gartula a zebrakeléshez lés sok sikert a sirálykák és a rizspintyek keléséhez!
A mostani hosszúhétvégén kétszer is volt szerencsém terepmadarászkodni az újdonsült Celestron CloseUp 10x50-es távcsövemmel, a Rákos pataknál egy madárgyűrűzési akción, valamint a Homoktövis Természetvédelmi Területen élőhelykezelési akción vettem részt, ahol szontén volt egy kis madárgyűrűzés. Íme egy kis képes élménybeszámoló :))
Rákos patak
Kép

kékcinege (ad. hím)
Kép

széncinege (imm. hím)
Kép

széncinege kifejtés a hálóból
Kép

széncinege egy másik jómadárral :))
Kép

Homoktövis TVT
Kép

madárgyűrűzési bemutató
Kép

őszapó
Kép

hegyi fakusz
Kép

feketerigó (imm. tojó)
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csicsörke 2007 nov. 13, 18:26-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 14, 19:03
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Biharugra
Valódi név: Tőgye János
   
Hozzászólás 2007 nov. 5, 17:14 
Szia Csicsörke!

Mi újság a távcsővel, meg van már? Ha igen, sikerült „tesztelni”? Voltál valahol madarászni? Nálam a hétvégén kikeltek a zebrák (3). A hétre várom a sirálykák és a rizspintyek kelését. Sikerült vennem egy gyémántpinty tojót a hímhez. Most már csak a rácsosszárnyú asztrild hímem és a mozambiki csicsörkék hiányoznak. Ahol a gyémántpintyet vettem volt legalább három pár a csicsörkéből, de azok is párba állított tenyészmadarak voltak. De előbb-utóbb nálam is lesz belőlük.

Üdv:
Jani


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2007 okt. 29, 19:57 
maggot írta:
...Most egy jó ideig az a cél hogy kiderüljön melyik az a fajcsoport vagy faj aminek a legjobb feltételeket tudom nyújtani, aztán jöhet a céltudatos tenyésztés. Bár egy kicsit problémás, hogy a kis sándorpapagáj nekem legalább annyira kedves, mint a gyémántpinty...

Szevasz Jani!
Terepmadarászat: Szupper, köszi. Most decemberig szinte minden hétvégére jut valami madarászfalat :) Egyébként meglepően aktív madarászélet van itt Pesten, mármint fiatal madarászok komolyan aktivizálják magukat. Pont most zsíroztam le egy madárgyűrűzési segédkezést egy Club 300-as kollégával, Hegedüs Danival, akinek mindhárom madárgyűrűzési jogosítványa már magvan!
Távcső: Sajnos már késő, hirtelen felindulásból és a pénztárcám vékonyságából fakadóan megrendeltem az említett Celestron 10*50-es távcsövet… hamár egy fokkal jobb lesz az eddigi 2000HUF-os 10*32-es kínaimnál, már beljebb vagyok… átmenetileg jó lesz… osztán majd ha jobbra fordul anyagi helyzetünk, veszek egy véglegesnek szánt jobbfajta 8x40-eset, hiszen eddig szinte minden madarász ezt a konstellációt ajánlotta… nemrég hallottam egy jópofa madarász-mondást: "Az a jó távcső, amely a megfelelő pillanatban kéznél van." Egyébként a kis kínaim mindig a táskámban van és ma reggel például két sárgafejű királykát sikerült vele megfigyelnem egy fenyőfa ágai között itt Kőbányán :D
Díszmadarak: Hátbizah' én könnyebb helyzetben voltam, mozambiki csicsörkeszerelem az első látásra :D azóta sem ütötte ki őket más faj a nyeregből.
Az októberi Díszmadár Magazinba olvastam egy megfontolandó idézetet Richter Gusztáv nemzetközi hírű roller énekeskanári bírótól és tenyésztőttől: " Magatoknak tenyésszetek gyerekek olyat, ami nektek tetszik, ne a bíróknak. Soha nem fogtok csalódni. A verseny évente csak fél óra, a madarászás meg 365 nap. Ti egész évben örüljetek madaraitoknak."

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 14, 19:03
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Biharugra
Valódi név: Tőgye János
   
Hozzászólás 2007 okt. 27, 14:46 
Szia Csicsörke!

Egyre rendszeresebben járnak Pestről madarászok hétvégénként hozzánk, ha aktuális lesz megszervezzük.
Celestron távcsőről: gyorsan felejtsd el. Sajnos ez a márka még lényegesen magasabb árfekvésű modelljeivel is gyengén muzsikál. Maradj az Olympusnál vagy nézd meg hasonló árban a Nikonokat.

Díszmadarak:
Most egy jó ideig az a cél hogy kiderüljön melyik az a fajcsoport vagy faj aminek a legjobb feltételeket tudom nyújtani, aztán jöhet a céltudatos tenyésztés. Bár egy kicsit problémás, hogy a kis sándorpapagáj nekem legalább annyira kedves, mint a gyémántpinty. Előre is köszi a mozambiki csicsörke beszerzésben a segítséget.

Üdv:
Jani


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2007 okt. 27, 10:52 
maggot írta:
...Nagyon fontosnak tartom, hogy lehetőleg mindent megkapjanak a madaraim, amit meg tudok nekik adni (hely, berendezés, táplálék változatosság stb.)...

Hello Jani!
Szerintem az április majd megfelelő lenne. Én kezdő terepmadarászként inkább a nagyobb fajgazdagságú időszakokat-terepeket részesíteném előnyben. sajnos még kocsink nincs, ezért korlátozottabbak az utazási lehetőségeim :(
Hát igen, egy jó teleszkóp is elkélne a madarászportámon :) nekem is voltszerencsém egy Leica-ba belenézni egy madarásztúrán, bizony nagy élmény volt!
nézdd mit találtam a távcsőfronton!!! :D Celestron 10x50 Up Close Porro:
http://www.celestron.com/c2/product.php?ProdID=140
ez csak 709g! még a Olympus 8x40 DPS I binokulárnál is könnyebb (710g) és az ára igggazán kedvező: 8 890 Ft:
http://www.fotomarket.hu/product.php?pid=15741
erről mi a véleményed?
Kép

Kilenc röpde az szép! És az említett mérettatomány is igen impozáns! A díszmadárfajlistádról nem is beszélve! Hát bizony a mozambiki csicsörkék nem csak vizuálisan fogják színesíteni, hanem akusztikusan is hangosítani fogják a díszes csapatot az énekükkel :D én is szólok majd, ha tudomást szerzek eladó mozcsikról.
Az első két évben én is csak egy párral foglalkoztam, de aztán rá kellet jönnöm, hogy sokan párban szeretnének mozcsikat beszerezni éshátugyabár nem túl etikus testvéreket párba állítani, ezért beszereztem még két párt melléjük. Ezért azon fajok esetéban javaslom további párok beszerzését, amelyeket tenyészteni szeretnél (3 pár már egy minimál-tenyészállománynak számít). De gondolom, ezzel nem mondtam olyan nagy újdonságot...

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 14, 19:03
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Biharugra
Valódi név: Tőgye János
   
Hozzászólás 2007 okt. 26, 22:07 
Szia Csicsörke!

Bocs az elírásért, jogos, ezekre a dolgokra egyébként én is érzékeny vagyok.
Bármikor jó lehet itt madarászni, de azért a legjobb talán az április, május eleje. De ez attól is függ mit szeretnél látni, például a jó libás időszak még most jön. De a téli énekesmadarazás sem utolsó.
Ez a távcső ár-érték arányban egy jó kezdő madarásznak ideális választás, nekem is van egy belőle. Én inkább a 8X40-est ajánlom, lényegesen felhasználóbarátabb. Könnyebb, nem remeg annyira a kezedben, rövidebb a közelpontja (ez énekesmadarak megfigyelésénél jól jöhet), ezekért megéri beáldozni a nagyításban jelentkező különbséget. Én egy 10X42-es Minoxot és egy Leica APO Televid 80-as teleszkópot használok.

Legújabbkori díszmadarászatomat azzal kezdtem, hogy megépítettem a röpdéket és a kalitkákat, lett is belőle kilenc, a legkisebb 80X50X50-es, a nagyobbak 160X125X60-as méretűek. Ezek mind csak elölről nyitottak. Van még néhány nagyobb gyári kalitkám.
A díszmadarakban még keresem a nekem való fajokat, ezért most sok fajom van és mindet kedvelem (ezekből több fajt már korábban is tartottam). Bár engem minden faj lenyűgöz. Nagyon fontosnak tartom, hogy lehetőleg mindent megkapjanak a madaraim, amit meg tudok nekik adni (hely, berendezés, táplálék változatosság stb.).
A most meglévő fajok: rozellapapagáj, kis sándorpapagáj, hullámospapagáj, feketefejű törpepapagáj, gyémántgalamb, kínai törpefürj, rizspinty, japáni sirályka, zebrapinty, nyársfarkú amandina, kanári, gould amandina, gyémántpinty, rácsosszárnyú asztrild. Remélem hamarosan a mozambiki csicsörkék is színesítik a csapatot. Többnyire egy-egy pár van belőlük. A zebrapintyek és a rizspintyek már tojásokon ülnek.

Üdv:
Jani


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2007 okt. 26, 20:17 
Szevasz Jani!

Mozambiki, de nem csicsőrke, hanem csicsörke :D bocs a poénért, egy picit zavarta a szememet :wink:
Nagyon köszönöm az invitálást! Majd szeretnék is élni a lehetőséggel alkalomadtán. Tényleg milyen időszakot, melyik hónapot javasolnád madármegfigyelési szempontból?

Egy szakmai kérdés: már nagyon kéne vennem egy normális távcsövet (eddig csak ócsó, gagyi kínaiak vótak) mostanság kacérkodok az alábbi vadiúj távcső gondolatával: Olympus 10x50 DPS I binokulárral:
http://www.olympus.hu/consumer/1943_10x50_DPS_I.htm
(20eHUF alatt keresgélek) ennek az internetes ára:17 490 Ft:
http://www.fotomarket.hu/product.php?pid=15472
Szerinted, mint tapasztalt madármegfigyelő, ez megéri az árát? gondoltam kikérem a véleményedet a témában.

Engem csak két éve foglalkoztat a vadmadarászat (ezért is a csicsörkék okolhatók, amelyeket pedig három éve tartok, velük kezdtem a díszmadarászkodást :) Idén léptem csak be az MME-be, nyáron ismerkedtem meg a budapesti Helyi Csoport jófej tagjaival egy nyári, budapesti vándorsólyom megfigyelésem kapcsán (a birdingre is felírtam). Azóta eljárok az általuk szervezett jó madaras hely-látogatásokra. Most vasárnap a Háros-szigetre mennénk itt Bp határában (de sajnos nagyon esőre áll a vasárnapi idő az OMSZ szerint… :(

Díszmadarak: örülök, hogy olvasod a hozzászólásaimat, már megérte bepötyögni azokat :D tényleg, milyen fajokat sikerült eddig beszerezned? Hát bizony a mozcsibeszerzés mostanság nehéz dió, a tenyésztők legjava ősszel költet (csak én vagyok a rebellis tavaszi :D de szerintem majd január környékén már jobban beindul a mozcsi-piac :) a mozcsis topikomon már van 3-4 tenyésztő, akik pozitív költési eredményekről számoltak be, esetleg ott konzultálhatnál velük mozcsivétel ügyben. Én is szívesen adnék majd csicsörkéket, ha lesznek, habár már 6 fiókára van előjegyzésem, de lehet, hogy azokat is csak jövő nyárra tudjuk (mármint a madaraim tudják:) teljesíteni…
az én díszmadaras tapasztalataim alapvetően a mozcsikra korlátozódna, de ha én is bármiben tudok segíteni keress nyugodtan.

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 14, 19:03
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Biharugra
Valódi név: Tőgye János
   
Hozzászólás 2007 okt. 26, 19:08 
Szia Csicsőrke!

Jani, de nem Tar Jani, hanem Tőgye Jani. Tar Jani egyébként kollegám, meg még jónéhányan az élmezőnyből. Az én listám nincs feltöltve, egyébként „csak” 304 faj.
A Te listád is gyorsan növekedni fog, ha sokat jársz ki jó madaras helyekre (a legjobbak talán a halastavak) kb. 270-280 fajig aztán kicsit meglassulsz. De azért nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani az egésznek (mármint a versengés részének), az élmény a lényeg. Háromszáz fölött csak idő és kilométer kérdése, de azért 320-330 fölött azért már kemény menet. Inkább az a lényeg, ha csak az első tizet nézed mind igen komoly, hivatásos természetvédelmi szakemberek. Na erről ennyit.
Ha bármiben tudok segíteni keress nyugodtan, egyébként Biharugrán lakok, itt vannak a Biharugrai-halastavak ahol eddig 283 madárfajt figyeltünk meg. Ha van kedved és időd bármikor szívesen látlak itt egy madarászatra.
Díszmadarak:
Sokat olvasom a hozzászólásaidat, főképp a csicsőrkéseket. Nagyjából összeállítottam a díszmadarakból a kezdő állományomat, a következők hiányoznak:
gyémántpinty tojó
rácsosszárnyú asztrild hím
mozambiki csicsőrke pár
Az első kettőre már akad ígéretem (de ez sem biztos), de a csicsőrkék még egyenlőre nincsenek kilátásban, azért élvezettel olvasom a csicsőrkés dolgaid és igyekszek tanulni belőle.

Üdv:
Jani


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2007 okt. 26, 18:22 
maggot írta:
Club 300


Te Jani! most néztem csak a birdingen :idea: hogy nem sok János van 300 felett, csak nem Te vagy a listavezető :?: asztabetyár mindenit :D ez mán döfi :!:
engem az előkelő 225. helyen találsz meg :wink:
http://www.birding.hu/lista.do?listaId=1

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 17:59 
Hát nem csoda, hogy látom őket, hiszen az eltejedési területük itt Szeged környékén az általuk legsűrűbben látogatott terület egyike.
Köszönöm az informácíókat.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 26, 17:44 
eszterolajos írta:
... folyamatos a jelenlétük.


Bizony, ők állandó madarak és mivel bandákban kódorolnak ősztől tavaszig, talán ilyenkor többször lehet őket megfigyelni, mint a költési szezonban...
Néhány infó az őszapóról (Aegithalos caudatus):
http://www.mme-monitoring.hu/birds.php?huring=AEGCAU
http://hu.wikipedia.org/wiki/%C5%90szap%C3%B3
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2007 okt. 26, 17:08 
maggot írta:
... Én is tagja vagyok a Csicsőrke által említett Club 300-nak, azaz több mint 300 vadon előforduló madárfajt figyeltem meg Magyarországon.

Hello Maggot-Jani :D
Légy üdvözölve az IDRE-klubban! nagyon örülök, hogy személyedben egy gyakorlati tapasztlatokkal is rendelkező terepmadarász is gazdagítja a tagjaink sorát!
Gratulálok a Club 300-as tagságodhoz! :31:
Gondolom a 20 éves terepmadarászat és madárvédelmi munka során számtalan tapasztalatra tettél szert.
én még csak a Club 100-nak vagyok a tagja :wink: 111 fajjal, de a következő évtizedekben még vagy 200-zal szeretném ezt megfejelni :lol:
Biztos vagyok benne, hogy itt az IDRE-n megtalálod a díszmadarászámításaidat is :D

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csicsörke 2007 okt. 26, 17:46-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 14, 19:03
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Biharugra
Valódi név: Tőgye János
   
Hozzászólás 2007 okt. 25, 20:39 
Szia Lajos!

Az őszapók nem vonulnak, hanem az ún. kóborlók madárfajok közé tartoznak, azaz a költőhelyük közelében (ez azért nagyobb távolság is lehet de nem gyakori, hogy ez több száz kilométer lenne) kisebb-nagyobb csapatokba verődve mozognak. Az így használt kóborlóterület nagysága változó és azon belül is lehetnek jobban preferált helyeik vagy útvonalaik. Ezért is bukkanhatnak fel rendszeresen ugyanazokon a helyeken. A költés megkezdése (február vége, március eleje) előtt ezek a csapatok felbomlanak.

Üdv:
Jani


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 17:33 
Szia Maggot !

kösz az infót. Valami ilyesmire gondoltam a bátorságukat tekintve. Legközelebb kipróbálom a "pissegést" is.
Egyébként az öszapók minden évben megjelennek az udvarunkon és ugyanazon az útvonalon vonulnak tovább, eddig még csak évente egyszer fordúltak elő. Az idén már másodszor sikerűlt megfigyelnem őket. Ez a második csapat pont ellentéesen jött, mint általában szoktak az őszapók. Valószínű ez más útvonalon vonul.
Itt kérdezném meg, hogy hól telelnek és meddig várható még a vonulásuk.
Vagy itt van a telelési bázisuk, bár nem hiszem, hiszen nem folyamatos a jelenlétük.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 14, 19:03
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Biharugra
Valódi név: Tőgye János
   
Hozzászólás 2007 okt. 25, 14:37 
Üdvözlök Mindenkit!

Új vagyok a fórumon és leginkább terepmadarászattal ill. gyakorlati védelmi munkákkal foglalkozom, ezért itt írnék néhány dolgot magamról.
Tőgye János a becsületes nevem. Közel 20 éve foglalkozok vadon élő madarak megfigyelésével és ragadozómadárvédelemmel, vízmadárvédelemmel, legfontosabb kutatási témám a mesterséges halastavak természet- és madárvédelmi problémái. A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Békés megyei Hely Csoportjának a titkárként is tevékenykedek. Én is tagja vagyok a Csicsőrke által említett Club 300-nak, azaz több mint 300 vadon előforduló madárfajt figyeltem meg Magyarországon.
Foglalkozásom: az egyik Nemzeti Park Igazgatóságnál dolgozok természetvédelmi őrként.
Így leginkább ezekben a kérdésekben tudok segíteni.

Díszmadarak:
Gyerekkoromban tartottam őket és idén újra belevágtam (kb. egy hónapja), lassan végére érek a kalitka és röpde építéseknek, nagyon sok használható információt szemezgettem össze az itteni fórumokról, ezúton is köszönet érte.
Díszmadárfajokban vagy fajcsoportokban még keresem az utam, egyenlőre „könnyebb” fajokban utazok.

Lajosnak:
Az őszapókra nagyon jellemző, hogy nem igazán tartanak az embertől és igen kíváncsiak. Ilyenek még a hazai fajok közül a cinegék. „Pissegő” hangot adva igen közel lehet csalni őket. Ez a pissegő madarászat elterjedt a terepmadarászok körében, leginkább a nehezen megfigyelhető füzikék esetében használják.

Üdv:
Jani


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 14:04 
Amerika ÉNy-i részén egyre nagyobb számban találnak deformált csőrű madarakat 29 fajból.
Egészen extrém képek is vannak itt:
http://alaska.usgs.gov/science/biology/landbirds/beak_deformity/gallery.html
Az okát nem tudják, bár vizsgálják:
http://alaska.usgs.gov/science/biology/landbirds/beak_deformity/background.html
Például 1999 óta Alaszkában közel 1500 példány deformált csőrű kormosfejű cinegét dokumentáltak:
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 14:01 
eszterolajos írta:
... tiz tizenöt öszapó szállt a körtefára rovar után kutatott... Ezek ennyire szelídek, vagy csak nem ismerik a csúcsragadozót?

párszor már nekem is feltünt, hogy amikor egy őszapó-csapattal teli fához közelítek távcsöves megfigyelés célcából, bizony néhány bátrabb egyed nemhogy az egyre távolabbi ágakon keresgélne tovább, hanem inkább - szerintem talán kiváncsiságból - egyre közelebbi ágakra ugrángozik és a rovarok utáni kutakodásuk közben a szemük sarkából hesszölgetnek engem, pláne ha a hivogatójukat kezdem utánozni :lol:

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 13:04 
Szia Laci !

Hát ezt csak ők tudják, hogy miért tették.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
  
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 12:04 
Szia Lajos! A madarak megismerik a jó embert, vagy egyszerűen csak ősz apónak néztek. üdv:KL


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 okt. 25, 10:31 
Az elmult napokban a madárházat vontam be fóliával és a tetején a körtefa lombjában tartózkodtam, amikor vagy tiz tizenöt öszapó szállt a körtefára rovar után kutatatott.
Én a fa ágai közt meredtem meg, és vagy 4o cm. re mellémrepült 2 egyed és ott keresgélt. Meglepett ez a bátorság ahogyan megközelítettek.
Ezek ennyire szelídek, vagy csak nem ismerik a csúcsragadozót ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2014 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:29
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO