Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2014 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 101  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 24, 21:33 
Üdv Lajos bá !

Jól mondja kend, bizony, hogy veréb, méghozzá mindjárt -ha lúd, legyen kövér alapon- "aranyból".
Nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok !

Tisztelettel:
canary1


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 24, 15:23 
Ez is veréb... csak Afrikából....Passer luteus
Kép

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 24, 14:06 
Ez karácsonyra jó lesz!

Kép

Inkább felaprítom!

Kép

Ez eltart egy darabig!

Kép

Megyek, adok neki napraforgót!

Békés, boldog karácsonyt és sikerekben gazdag új esztendőt kívánok!
Farkas Zoltán

_________________
zozimo2


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 22, 13:24 
Kaptam egy üdvözlő lapot és onnan átgályáztam erre a képre, ami nagyon tetszik nekem. Lackó Gyyőrgy készítette a Margit szigeten.

A kép címe CINKE.


Kép

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 18, 11:10 
Kép
Az MME 2008-ban a kanalasgémet (Platalea leucorodia) választotta az év madarának.
"Bár a kanalasgém állománya növekvő tendenciát mutat hazánkban, mégis vannak olyan intő jelek, amelyek indokolttá teszik a kanalasgémekre – és rajtuk keresztül más vízimadarakra, vizes élőhelyekre – való fokozottabb odafigyelést."
"Magyarország európai viszonylatban „kanalasgém-nagyhatalomnak” számít 1100-1300 páros fészkelőállományával. Európai, és így hazai állományuk folyamatos növekedést mutatott az elmúlt években. A kanalasgém fokozottan védett faj, természetvédelmi értéke 500 000 Ft.
Mégis azt kell mondani, hogy a kanalasgémek populációja sérülékeny, mert táplálkozásukat csak nagyon speciális vízmélység mellett tudják végezni. A globális felmelegedés veszélyezteti a faj hazai állományát is, mert sok kisebb vizünk eltűnését, korai kiszáradását okozhatja. A kanalasgémeket lehet segíteni a belvizek megőrzésével, fontos fészkelőhelyeiknél átgondoltan végzett természetvédelmi célú árasztásokkal, és az árasztásokba apróbb termetű, őshonos halak telepítésével, amelyek táplálékul szolgálhatnak számukra." (Madártávlat, 2007/tél)

Röppképükről messziről kitűnik a nyújtott nyak:
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 17, 19:43 
Hát, Csicsörke... Hogy mik vannak :D
Amit ide belinkeltél, ott találtam, hogy a mezei verebet a 2007-es év madarának jelölték !!! És gondoltam, míg még tart ez a bizonyos 2007-es év, addig tegyünk itt is róla említést :wink:

Mezei veréb (Passer montanus):

Kép
Foto: Josef Hlasek

"Szintén nagyon gyakori madár, bár elsősorban vidéken, falvakban, tanyáknál, gazdasági épületek közelében telepszik meg, mindig emberi környezetben.
Nyugat-európai állománya fogyatkozóban van, ezért is helyezte az Európai Unió természetvédelmi oltalom alá és választotta az MME a 2007-es év madarának.
Rokonától, a házi verébtől tiszta csokoládébarna fejétől, barna arcfoltjától és kisebb méretétől lehet megkülönböztetni. A nemeket terepi megfigyeléssel nem lehet meghatározni.
Rendszeres vendége az etetőknek, nagyobb kertekben, parkokban, temetőkben vagy külvárosi, peremkerületi részekben sokfelé találkozhatunk vele."

Ez is még Hlasek:
Kép

Ez már nem... Látogatóban
Kép


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 17, 17:41 
Most szombaton Sződliget-Vác közti Dunaparton voltunk madarásztúrán az MME Bp-i HCs-vel. Öt új madárfajt láttam:
Kerceréce (Bucephala clangula):
Kép

Barátréce (Aythya ferina):
Kép

Nagy bukó (Mergus merganser):
Kép

Kis bukó (Mergus albellus):
Kép

Közép fakopáncs (Dendrocopos medius):
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 17, 17:39 
Gabesz írta:
...No, majd résen leszek és készítek egy összehasonlító képet is róluk...

Az összehasonlító kép az jó ötlet, kíváncsi vagyok, hogy mit írnak majd erre a birding-es profik :wink:
a madárkalács készítés az igen dícséretes dolog. én bizony csak úgy készen veszem ezeket a díszállítkereskedésekbe...
találtam egy nagyon jó, teljeskörő télimadár etetős honlapot:
http://www.mme.hu/cgi-bin/mmehir.pl?sorszam=308

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 17, 16:21 
Szuper vagy, Csicsörke! Tudom rólad, hogy ez nem az első mentési akció, amiben segítettél!!!
:31:
És az én kis görbe farktollú cinegém egy másik megtisztelő helyre is felkerült, mint a birding?! Hűha, nagyok lettünk! :75:
Egyébkét minden nap látom, ugyanolyan "elfeküdt" tollakkal... És talán mi még érdekes, picit hosszabbak is ezek a farktollak a többi cinegééhez viszonyítva... No, majd résen leszek és készítek egy összehasonlító képet is róluk.

Igen, a víz is nagyon fontos nekik. De mivel egy folyóvíz itt van a kapu előtt, hát szolgálják ki magukat! A fiaimmal most éppen azon mesterkedünk, hogy kiolvasztott hájat gyúrunk össze mindenféle mageleséggel, dióval és neccbe kötve azt fogjuk majd kiakasztani a fákra ínséges napokban.

Pussz: Gabesz


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 17, 13:31 
képzeljéte, megkerestek a netről tanácsot kérni sárgafejű királyka mentési akció kapcsán, íme a levelezés :D

"Jó napot, a neten találtam az elérhetőséget. Befogtam egy gubbasztó sárgfejű királykát. Tud repülni, lehet hogy átfázott. Azt szeretném kérdezni, hogy hátha tudja: el lehet-e engedni ilyenkor télen? Van túlélési esélye. Köszi előre is, üdv, Ibolya"

"Üdvözlöm Kedves Ibolya!
Elképzelhető, hogy a befogott sárgafejű királyka - infórmáció a neten: http://www.mme-monitoring.hu/birds.php?huring=REGREG - esetleg nekirepült a közelben található valamiféle átlátszó felületnek (üvegfal, ablak, erkélyajtó stb.) és ez vagy valamilyen másfalyta trauma okozta az úgymond "gubbasztását". Sajnos elképzelhető, hogy maradandó (akár sajnos halálos...) sérüléseket is szenvedhetett. Ez holnap reggelre kiderül... Ha túléli az éjszakát (például egy papír dobozban, szobamelegben, zaklatásmentesen), akkor teljes nyugalommal szabadon lehet reggel engedni. Esetleg egy kis tálkában vizet fel lehet neki kínálni, de táplálékkal nem érdemes próbálkozni (a természetes tápláléka: pókok, levéltetvek, poloska és kabócalárvák). Ha túlélte a reggelt, de nem tud elrepülni a szabadon engedésekor (például szárnysérülés miatt) akkor javasolnám, hogy a Budapesti Állatkerttel vegyék fel a kapcsolatot és ott befogadják és szakszerűen ellátják ezeket a sérült madarakat (Dr. Sós Endre az Állatkert főállatorvosa, tel.: 06205593150)
Sok sikert a királykamentési akcióhoz! Üdv, Dezső Péter"

"Kedves Dezső Péter,
köszönöm szépen a tanácsot. Másnap reggel kitettük a nyitott dobozban, kicsit gondolkodott, majd elrepült.
Üdv, kellemes Ünnepet kívánok. Ibolya"

Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 17, 13:10 
Gabesz írta:
...igencsak meglepődtem, mert mikor egy másik ágra szállt, a farktolla pont ilyen görbe volt...

igen érdekes Gabesz ez a ferde farktollú széncinege fotó....
utólagos engedelmeddel :wink: a birding.hu-ra is feltettem ezt a fotót:
Terepmadarászat / Kárpát-medencei terepi hírek:
http://www.birding.hu/forum.do?method=view&temaId=17
ez rendellenesség vagy csak egyszerűen "elfeküdte"... :roll:

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 17, 13:02 
sziasztok :D
bizony a madarak mellett a macsekok is szeretnek szalonnázgatni, vagy az etetőre járó madarakra vadászgatni... :roll:
A Madártávlat mostani, téli számában olvastam egy téli madáretetésről szóló cikkben, hogy a szalonna esetében "Fontos, hogy ne legyen füstölt, és sóval vagy egyéb fűszerrel ízesítve. A magas sótartalomtól a madarak is megszomjaznak, és a téli fagyok idején nehezebben találnak ivóvizet."
az újság innen le is tölthető:
http://www.madartavlat.hu/cgi-bin/madartavlathir.pl?sorszam=19

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 16, 11:07 
OFF! :shock:

Egy rusnya macskát én is elkaptam. Szerencsére ez is régi kép...

Cicamadár?
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 22:35 
Gabesz írta:
A tegnapi -15 fokos hidegre való tekintettel, no, meg a madarakra :wink: , két szelet szalonnát tűztem fel az almafákra, hogy ki-ki kedvére csipegethessen belőle. (Persze, nem kizárt, hogy a szomszéd macskája szedi majd le :roll: , de addig is.)

Erről van két pár évvel ezelőtt készített képem, íme:
Elindult a cica a szalonnáért:
Kép
Megvan!
Kép


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 15, 15:23 
Hali-hali, sziasztok!
Szia, Csicsörke!

A tegnapi -15 fokos hidegre való tekintettel, no, meg a madarakra :wink: , két szelet szalonnát tűztem fel az almafákra, hogy ki-ki kedvére csipegethessen belőle. (Persze, nem kizárt, hogy a szomszéd macskája szedi majd le :roll: , de addig is.) Ez a kis széncinege rá is csapott :D ! És igencsak meglepődtem, mert mikor egy másik ágra szállt, a farktolla pont ilyen görbe volt :shock: .
Kép

De nemcsak ő volt ma az egyetlen fura cinegém... Egy másik, mint ki nagyon fázik, annyira behúzta a nyakát..., hogy tisztára púposnak látszott :shock: !
Kép

És csúcsok-csúcsa, egy szó szerint szutykos, kormos széncinege is idejött falatozni 8) . De szegény annyira kormos volt, hogy a többiek nem tűrték meg maguk mellett, rögtön el is zavarták... Biztosan féltékenyek voltak rá, mert tovább merte fokozni a Szén családnevet :lol: . Őt már nem hagyták lefotózni...

A fenyőrigó, ki itt is alszik az almafán, a spéci neki bespájzolt almákból jóízűen eszegetett. Néha egy egy csipkebogyóval teszi változatossá az ebédet, ami egy elkorcsosodott rózsafán terem.
Kép

Néha megosztotja asztalát a kékcinkével, de a széncinegét nem nagyon tűri...
Kép

A benti madaraim alól a szemetet- ami azért csak úgy, hanyagul ott hagyott, kényesen kiválogatott magokat is tartalmaz, a hó tetejére öntöttem. Nem is kellett sokáig várni, a mezei verebek rá is csaptak rögvest :D !
Kép

Végül Tuba s Tubáné, az orgonabokor ágai közt pihen :D :
Kép

Üdv: Gabesz


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 12, 12:10 
Gabesz írta:
Aztán figura ez a mókus nagyon... Kár, hogy nem madár :lol:

Szia Gabesz!
Egyébként ha lenne kertem, akkor én nem bánnám, ha mókusok is bejönnének az etetőre, akkor kiraknék még egy mókusbiztos etetőt is csak a madaraknak.
Tavasszal viszont már nehezebb elhárítani a jelenlétének madarakra nézve káros hatását, ugyanis madártojást, sőt kisebb madárfiókát is elfogyaszt…
Juteszembe, én meg mostan egy leleményes szarkát etetek lisztkukaccal a munkahelyem ablakának párkányáról. Tegnap bukott le a kis tolvaj :D Az igazat megvallva áttelelő házi rozsdafarkúak részére tettem ki (2005 telén emígyen járultam hozzá egy öreg hím átteleléséhez), de most decemberben csak szorványosan láttam rozsdafarkúakat a környéken...
Szarka (Pica pica)
A szarka messziről fekete-fehér, de közelről...:
Kép

Még a zöld szín is megcsillan azon a hosszú farkán:
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 11, 20:11 
Szia, Csicsörke!

Szuper dolgokat hoztál!!! :D Köszi!
Mégegyszer beszúrom a linket, hogy biztosan megnézze az is, aki eddig nem kattintott volna rá :wink: !

http://bicho.extra.hu/birds -gyönyörű képek! (eleinte nem jöttem rá, hogy honnan a csudából fog előjönni a név), valami csodaszép ez a munka!!!

Majd megnéztem a kisfilmet a tatai vadlúd sokadalomról 8) Valami őrületesen szép esemény!
http://www.hirado.hu/videotar/?id=13761
Tatán soha nem jártam még, de egyszer biztosan megnézem közelebbről is magamnak!

Aztán figura ez a mókus nagyon... Kár, hogy nem madár :lol: Madáretetőket keresve a neten több tucatnyi kisfilmet lehet találni a garázdálkodó, élelmet kereső, madáretetőket kifoszogató hólyag mókusokról :wink: . Igencsak értelmes kis lények!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 17:50 
Tudtátok, hogy...:
Nem mindenhol tudja érvényesíteni a paprika a harcos erejét. Csípősségét egy kapszaicin nevű anyag adja. Néhány állat érzékeli a csípős ízt, de a madarak például nem. A kapszaicinnal bevont magokat nyugodtan elcsipegetik, a mókusok viszont otthagyják.
http://www.squirrelproof.ca/how-it-works.html
Kép
De mókus akadálypálya kiépítésével is lehet próbálkozni :lol:
http://www.ski-epic.com/2007_squirrel_obstacle_course/index.html

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 16:36 
______________________________________________________
From: madar-bounces@zpok.hu [mailto:madar-bounces@zpok.hu]
On Behalf Of Mátyás Prommer
Sent: Sunday, December 09, 2007 7:31 PM
To: madar@zpok.hu; raptor@zpok.hu
Subject: [Madar] VVV "Városi" Vándorsólyom Vadászat :))
______________________________________________________
"Sziasztok!
Ismét vándorsólyom-ügyben szeretném a segítségeteket kérni! Jelen információink szerint 4 városban - Sopronban (1), Tatán (1), Szegeden (min.2), Debrecenben (min.1), Pécsett (2) - vannak télre beállt vándorsólymok. Viszont nagyon valószínű, hogy más városokban is akad még sólyom. Szerintem leginkább Győrött, Szolnokon, Veszprémben, Székesfehérváron, Kecskeméten, Dunaújvárosban esélyes az előfordulásuk. Talán lehet még beállt telelő Kaposváron, és néhány nagyobb alföldi településen. Abban meg biztos vagyok, hogy Budapesten (Kőbánya/Kispest, Bazilika?) van vándorsólyom valahol.

Azt szeretném kérni, hogy aki kedvet érez egy kis városi sétához, és a fenti településeken, vagy azok közelében lakik, vagy olyan helyen ahol gyaníthatóan van vándorsólyom (pl sok a galamb), az segítsen nekünk feltérképezni a "sólymos-településeket"! Leginkább napkeltekor és sötétedés környékén (például munkába menet/munkából jövet) érdemes nézegetni a magas épületeket. A meszelés, és a sok galambtoll árulkodó lehet, de ez lentről nem mindig látszik. Sokszor a galambfalkák viselkedése is jelzi a ragadozót (természetesen elsősorban akkor, amikor az vadászik).

Akit érdekel a téma (vagy van már megfigyelése), az írjon és szívesen adok további segítséget a "vándorsólyom-vadászathoz"!

Köszönettel,
Matyi"
http://www.vandorsolyom.uni.hu
http://www.kerecsensolyom.mme.hu

Kép
http://www.birding.hu/galeria.do?tipus=4&method=page&page=23

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 16:26 
VII. TATAI VADLÚD SOKADALOM (2007. november 23-25.)
Sziasztok! Ha valaki lemaradt volna róla, itt megnézheti az MTV összeállítását a sokadalomról:
http://www.hirado.hu/videotar/?id=13761
(Feszti körkép, 2007. december 1.)

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2014 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 101  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO