Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 2014 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 101  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 20, 20:05 
Nem is tudom, akkor nem jutott eszünkbe erről említést sem tenni... Akkor éppen itt egyhónapos szünet volt :roll: Nagyon tetszett, Csicsörke, ez az idézett részlet! Engedd meg, hogy kiegészítsem két mondattal, és pótolandó a mulasztást, én is elhoztam Csokonai Vitéz Mihály Ferenc-napi köszöntőjét. Csengő rímű költemény. Nem hiszem, hogy OFF lenne :wink:

Assisi Szent Ferenc 1226. október 3-án halt meg, s másfél évvel halála után! már szentté avatták. Az ő emlékünnepe az október 4-i Ferenc.

Az állatok világnapja október 4-re esik, Assisi Szent Ferencnek, az állatok védőszentjének halála napjára.

Ferenc neve napjára hamarjában készíttetett versek- részlet

Feltetszett reggele Ferenc várt napjának
Ma, hogy a hajnalnak rózsái nyílának.
Tudom, hogy a múzsák e dicső reggelnek
Tiszteletére víg hangon énekelnek.
Én is azért, bátor Pindus zőld halmára
Erőtelen Múzsám még nem sokat jára,
Elkezdem énekem, tudván az isteni
Felség hogy Múzsámat fogja segíteni...
Lásd, adnak az egek gazdag tavaszt s nyarat,
Lásd, a sarlós Céres miként izzad s arat.
Légy soká részese a szőlő-nektárnak,
Mellyet sok Bakhusok szomjúsággal várnak.
Végre ha e mostan felderült reggelnek
Éjjeli eljövén, napjaid eltelnek,
Míg fagyos testednek készül csendes sírja,
A boldogok közzé az Úr neved írja.

(Céres- az anyaföld, a termés és az aratás római istennője)


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 20, 18:58 
Kép

„Ők pedig nagy buzgalommal igyekeztek tovább, s amint a Cannario és Bevagna közti úton Szent Ferenc fölemelte tekintetét, észrevette, hogy az úttól nem messze a fákat óriási madársereg lepte el. Egészen elámult a madarak hihetetlen sokasága láttán, és azt mondta társainak: -- Várjatok meg itt, amíg prédikálok húgocskáimnak, a madaraknak. Letért a mezőre, odament a madarakhoz, és elkezdett beszélni a földön csipegetőkhöz, mire a fákon ülők is mind odasereglettek, valamennyien szép csöndben várták végig a beszédet, s el nem szálltak addig, amíg Szent Ferenc áldásával égnek nem eresztette őket. Mint később Masseo testvér elmesélte a massabeli Jakab testvérnek, amikor Szent Ferenc közöttük sétált, s csuhájával súrolta, meg-megérintette a madarakat, akkor sem repült el egyik sem.

Szent Ferenc prédikációjának ez volt a lényege:
- Húgocskáim, madarak! Ti igen sokkal tartoztok a Teremtőnek, azért mindig és mindenütt kötelesek vagytok dicsérni Őt. Mert kétszeres, sőt háromszoros ruházattal látott el benneteket; szabadságot adott nektek, oda röpülhettek, ahová akartok; megőrizte Noé bárkájában fajotokat, hogy ki ne vesszetek. Hálával tartoztok a levegőért, amelynek uraivá tett. Azután gondoljátok meg, hogy se nem vettek, se nem arattok, Isten mégis gondoskodik rólatok: inni ad a folyókból és forrásokból, menedéket nyújt a hegyekben és völgyekben, helyet biztosít a fészekrakáshoz a fák lombos ágain. Azután még fonni és szőni sem tudtok, Isten ruház föl benneteket és fiókáitokat. Jótéteményeiből, amelyekkel elhalmozott, láthatjátok, mennyire szeret Teremtőtök. Őrizkedjetek tehát húgocskáim, a hálátlanság bűnétől, s azon legyetek, hogy szüntelenül áldjátok Istent.

Amint Szent Ferenc ezeket mondta nekik, a madarak tátogatni kezdték csőrüket, nyújtogatták nyakukat, rebbentgették szárnyukat, nagy tisztelettel földig hajtották fejecskéjüket, s ilyen módon: mozdulataikkal és énekükkel adták jelét, hogy gyönyörűségük telik a Szent szavaiban. Maga Szent Ferenc is velük örvendezett, elnézte sokaságukat, gyönyörködött szépségükben és változatosságukban, csodálta kedvességüket és szelídségüket, s nagy áhítattal velük együtt dicsőítette a Teremtőt.[26]
Miután befejezte prédikációját, a kereszt jelével megáldotta, és útra bocsátotta őket. Erre az egész madársereg csodálatosan énekelve a magasba emelkedett, és a levegőben a szent kereszt jele szerint négy felé oszlott: az egyik csapat kelet, a másik nyugat felé, a harmadik csapat dél, a negyedik észak felé szállt. Azt példázták ezzel: amint Szent Ferenc, Krisztus zászlóvivője a madaraknak prédikált, és a kereszt jelével a világ négy tája felé küldte őket, úgy Krisztus keresztjének tanítását, Szent Ferenc által megújítva, az ő és társai közvetítésével kell szétvinni az egész világon. A testvérek pedig, akiknek a madarakhoz hasonlóan semmijük sincsen, egyedül Isten gondviselésére bízzák magukat.”
(Assisi Szent Ferenc Virágoskertje. Fioretti)

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 20, 18:48 
mona írta:
...Nagyon király felvétel, a netről szedted?

nekem is csak úgy e-mailen jött, szerintem mostanság bejárja rendesen az étert ez a sztárfotó :)
én háttérképnek is kiraktam magamnak itt a munkahelyemen :wink:

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 19, 9:38 
De jó volt nektek, én még nem láttam az idén igazi havat, sőt az is bajom, hogy lassan kinövök a hóember készítés időszakából.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 18, 21:28 
A jómadarak kiélték magukat a kertben
:lol:

Kép


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 16, 19:48 
Most ki kukkeroz kit? :D
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 16, 14:36
Hozzászólások: 435
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 16, 18:04 
De édes ez a madárka!
Nagyon király felvétel, a netről szedted?


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 16, 10:53 
A szentgotthárdi webkamera felvétele:)))
Kép

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 20:28 
Még a hóesés előtt egy napos délután a szomszéd csűr tetejéről nézett rám nagy szemeivel ez a kuvik :D
Aztán fölényes szárnylendítésekkel továbbállt... És én még azt gondoltam, hogy a baglyok éjszakai madarak :shock: !
Csak nem mind :wink:
Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 11:35 
Szia Zoli !
Akkor mégse sétáltasd meg, legalább is ezt.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 10:20 
Szép jó reggelt Lajos bátyám !

Akkor a Gabesz által bemutatott borítójú könyvet lehet, hogy mégsem köll +sétáltatnom a Lurdy-házba ?
Nem mintha problémnát okozna 126 kg-os élősúlyomnak, csak hát úgy megkérdeztem, he-he-he....
Zoli


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 9:38 
Nafene, gárgyulok ?

A másikat szoktam használni, ezt kerestem a múltkor és azt hittem hogy elajándékoztam a legutolsó Szegedi kiállításon, mivel ott vagy 4 szak-könyvet adtunk a nyerteseknek, azt hittem, hogy ez is köztük volt.
Nem csoda, ha nem mindig tudom, hogy hól vannak, mert szívesen adom oda másoknak is tanulmányozásra és nem szoktam feljegyezni, hogy kinek mit adtam oda. Most átszámoltam összesen madarászati szakkönyvem 52 kötet van és még mennyi hiányzik?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 9:11 
De Lajos megvan neked is :)
Ez az a könyv ami most nálam van
:57:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 9:08 
Szia Gabesz !

Ez nekem nincs meg, de én csak "Kerti Terepmadarász " vagyok sajnos.
Mifelénk 1oo km-es körzetben csak sík vidék van, így nem igen van alkalmam dombvidéken kirándulni és a madarakat megfigyelni, kivéve azokat, melyek a kertünkbe, illetve a szomszédok kertjébe ellátogatnak. Azért van amiben profi vagyok, a szálló madarat röpképéről könnyen felismerem, főleg a vízímadarakat, mivel a Fehér - tó közel van hozzánk és a tóra vonulás egy része felettünk megy át, így rengeteg madarat látok repülni. Erre viszont nagyon jó az én határozóm is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 14, 7:32 
:D
Kép


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 21:09 
Szia Zoli !

Jó hozzad én meg viszek úgyis egy szerb kiadású több mint 7oo oldalas Standard leirásokat tartalmazó könyvet Csabának áttekintésre. Majd összenézzűk őket.
Tegnap vettem egy Magyar nyelvű Díszmadár kalauz című Matthew M. Vriends és lánya által írt könyvet az is igen jó de nem teljesen határozó jellegű.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 20:59 
Szervusz Lajos bátyám !

Az idegennyelvűeket sajna, nem ösmérem, de a két magyar nyelvezetűt már igen. Természetesen megvan nekem is mindkettő. Ám, hogy őszinte legyek, a Világ madarai-t eléggé gyengének találom. Petersonék Európa madarai című alkotása számomra alapmű ebben a kategóriában, őrzök is belőle egy 1986-os példányt, amely, ha jól emléxem, sorrendben a 4., átdolgozott kiadás.
Viszont szeretném kedves figyelmedbe ajánlani a Madárhatározó-t. Ez annak a könyvnek a címe, mely szerintem ezidáig a legtutibb magyar nyelvű határozókönyv. Szerzői: Killian Mullarney, Lars Svensson, Dan Zetterström, valamint Peter J. Grant. Ha érdekel, felvihetem pénteken a Lurdy-ba.
Sőt, ha már a dicsekvésnél tartok, van egy, szinte a világ összes pintyféléjét bemutató angol nyelvű könyvem, asztat is bemutatom Néköd, ha esetleg felcsigáztalak volna. Finches and Sparrows a mű címe, szerzői Peter Clement, Allan Harris and John Davis.
Ja, majd elfelejtettem. Magyar nyelvű határozók felsorolásából nem hiányozhat a Collins-féle Európa madarai. Szerintem az is csúcs. Nannnáperszehogysőt +van ez is.
Üdv:
canary1


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 20:42 
:54: canary1 !
hogyne, :

Magyar nyelvűek :
1. Europa madarai ( Peterson.....Mountfort...Hollom ) egy példány,
2. A világ madarai Harrison... Greensmith) 2 példány,
Angol nyelven:
1.Az ARU kiadásában Az African birds in field & aviary,
2. Australien birds ( Robin Hill )
Német nyelven: A Das Grosse Vogelbuch ( Bruce Cambell )
És a csak a díszmadarakkal foglalkozó Das grosse Buch der Vögel in Káfing und Voliere ( Dr Thijs Vriends )

Van egy szlovák nyelvű díszmadaras is de azt kölcsön adtam és vlsz. nem látom már vissza, mert Canadában lakik a kölcsönkérő.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 17, 11:27
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Székesfehérvár Tel: +36-30/ 896-6374
Valódi név: Cserna Zoltán ifj.
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 20:05 
Halihó Lajos bátyó !

Megkérdezhetem, milyen határozókönyveknek vagyol az tulajdonosa ?
canary1


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 nov. 13, 19:55 
Szia csicsörke !

Az igaz, hogy van határozó, nekem is van belőle két féle is, de a képek mellé nincs mellékelve és azoknak akiknek nincs határozójuk hogyan mívelődnek ??....... mert az oldalnak ez a fő célja.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 2014 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 101  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 16, 17:04
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO