Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 297 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 18:10 
A nem valami szép madarat helyesbíteném: nem valami színpompás, lenyűgöző küllemű madár... :D Szépnek szép így is :)


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 17:51 
Gyuree85 írta:
a szemem fénye: Szürke csicsörke (Serinus leucopygius) kézzel nevelt, kis harcias. Én vagyok neki az asszonya :D
Nem valami szép madár, de a hangja... Eszméletlen :o

szevasz Gyuree85! :D ezek a szürcsis fotók szenzációsak :lol: és gratulálok a kézzel neveléshez, nem lehetett egy egyszerű feladat, esetleg a mozambiki csicsörkés topicban diskurálhatnánk erről, nagyon érdekelnek a részletek, mivel majd egyszer én is szeretnék egy kézzel nevelt mozcsit :D annyi kérdésem lenne, miért választottad a kézzel nevelést? kényszerből szülőprobléma miatt? milyen táppal nevelted? milyen gyakran? mennyi ideig? hogyan áltatok rá a mageleségre? stb-stb... bocs, a sok kérdésért, türelmetlenül várom a válaszokat a "Azok a csodálatos mozambiki csicsörkék" topicomban: http://www.idre.hu/forum/viewtopic.php?p=23867#23867 csakhogy ne itt fárasszuk a Madárhatározós kedvükben itten topicoló kollégákat :lol:

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 16, 1:07 
A válasz is. Ja, és a szemem fénye: Szürke csicsörke (Serinus leucopygius) kézzel nevelt, kis harcias. Én vagyok neki az asszonya :D
Nem valami szép madár, de a hangja... Eszméletlen :o


Kép

Kép

Meg van most a neveldébe 2 sirályka, két hetesek múltak tegap előtt...


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 16, 0:16 
Gyuree85 írta:
Videók vannak... Majd elkezdem feltöltögetni valamelyik nap... Ja, meg van egy aranymellű tojó, de arról Waxbill ugye tud... :) Tényleg! az aranymellűnek teljesen zárt fészekodú kell? És ha kicsit túlzsúfolt a volier, akkor költene?


Válasz az aranymellű topicban.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 16, 0:09 
Videók vannak... Majd elkezdem feltöltögetni valamelyik nap... Ja, meg van egy aranymellű tojó, de arról Waxbill ugye tud... :) Tényleg! az aranymellűnek teljesen zárt fészekodú kell? És ha kicsit túlzsúfolt a volier, akkor költene?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 16, 0:05 
Nem, sajna még nem... 3 éve nem. :( Szerintem ezeket valami hatalmas volierbe kéne tartani, mert amikor kiszöknek valahogy a szobába, akkor olyan jól elvannak, hogy az valami eszméletlen... Felfedezik a szekrény tetejét, jönnek-mennek... De azon kívül, hogy a hím "kacag" kettőt, a tojó meg visszakacag hármat, még nem történt semmi... Még egy sprorophila faj van, egy tojó, de hogy melyik, azt nem tudom. Pedig egy csomó embertől kérdeztem, senki nem tudja... Itt egy kép:

Én Sporophila caerulescens-nek tippelem - a wikin végignyálaztam az összes sporophila fajt, rákerestem a képekre, és arra hasonlított a legjobban. A csőre is világos, kisebb is a madár, mint az amerikai tojója.

Kép


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 16, 0:00 
Gyuree85 írta:
Megfordult a fejemben, hogy csinálok valami ingyenes tárhelyen egy oldalt, ahol ezeket a madarakat kicsit "bemutatom"... Mivel a pettyes is elveszi kézből már a lisztkukacot, a hegyi meg már egyenesen a kezemet nézi, amikor még csak az ajtóban vagyok, gondoltam, hogy nem egy száraz valamit csinálok, hanem egy blogszerű oldalt, hogy milyenek napközben, hogy udvarolnak, stb...


Csak biztatni tudlak. Én valószínűleg naponta megnézném. És ha még 1-2 video is helyet kapna rajta...

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 23:57 
Megfordult a fejemben, hogy csinálok valami ingyenes tárhelyen egy oldalt, ahol ezeket a madarakat kicsit "bemutatom"... Mivel a pettyes is elveszi kézből már a lisztkukacot, a hegyi meg már egyenesen a kezemet nézi, amikor még csak az ajtóban vagyok, gondoltam, hogy nem egy száraz valamit csinálok, hanem egy blogszerű oldalt, hogy milyenek napközben, hogy udvarolnak, stb...


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 23:53 
Gyuree85 írta:
Jaj. A narancsarcús lemaradt... Nem fióka van mögötte, hanem az amerikai törpepinty (Sporophila americana) tojója.

Mindkét madár épp vedlik, ilyen kép van csak. Mejd ha befejezik, rakok fel még.


Micsoda kuriózumokat teszel ide nekünk!!!!! Ne titkold el amid van... :D Ha van még képed az állományodról, szerintem sok embert fog érdekelni .
A törpepintyek szaporodtak nálad?

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 23:50 
Ez a díszmadaras köny, amiről lentebb ment a "vita", nekem is megvan. Szép, de egy Siroki könyv, amelyikben rajzolt képek vannak csak, szerintem hasznosabb, mert részletesebb, jópár madárnál vagy maga Siroki, vagy valaki más személyes tapasztalatait írja le. Ebben a díszmadaras könyvben szerintem az a baj, hogy valszeg csak átfutotta valaki olyan, aki ért a madarakhoz (vagy nem) és a másik, meg hogy szerintem csak sima fordítás az egész. Csomó visszautalás van benne a magoknál, néhány viselkedésnél.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 23:42 
Jaj. A narancsarcús lemaradt... Nem fióka van mögötte, hanem az amerikai törpepinty (Sporophila americana) tojója.

Mindkét madár épp vedlik, ilyen kép van csak. Mejd ha befejezik, rakok fel még.

Hím:
Kép

Tojó:
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 23:36 
Elvileg van egy madarásznál egy pettyes tojó, csak az nem biztos, hogy a hím termékeny-e még... A hegyinek is volt tojója, de úgy pusztult el szerencsétlen, hogy nem volt hajlandó termékeny tojást tojni, 2 fészekalj lehetett volna - 6 kismadár. Ha meg külföldről próbálnék beszerezni, akkor azt ugye mindenféle engedélyekkel lehet csak, és a legsújosabb dolog az ára inkább... Ha már egy tigris valami 120 euróba (~30000 ft) kerül, akkor én speciel kiestem, ennyi pénzem nincs egyetlen egy madárra, vagy 3-4 hónapig kellene gyűjtögetni. És akkor még az engedély(ek) ára, stb... Az importstop előtt nem kellett volna szerintem az olyanoknak elherdálni a mostani ritka madarakat, akik úgy álltak hozzá, hogy "felszámolom azt a pár tenyészpárt, mert valami olyat akarok tenyészteni/szaporítani, amiből kismillió darab van". Szanaszét mentek a madarak, a tojó/hím elpusztult, aztán itt tartunk, hogy lehet, a hegyiből ez az egy van csak. :/ Szal a fürjasztrildnak fújtak, a hegyinek is (hacsak valami amandinával nem, de az is csak terméketlen hibrid lesz), a pettyesnek talán nem, a maradékkal megy egy-egy ember foglalkozik, de nekik is nagyon kicsi a létszámuk. Mármint a madaraknak. :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gyuree85 2008 nov. 15, 23:44-kor.

 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 23:26 
Gyuree85 írta:
Énis rakok fel pár képet, az ismétlésért bocsánat. Itthoni képek, hálistennek belőlük egy-egy még van, csak sajnos mind pár nélkül... :(


Szia!

Nagyon jó, hogy feltetted a képeket, öröm látni, hogy ezek a madarak (pettyes-, hegyi- és fürjasztrild) még léteznek Magyarországon. Nagy kár, hogy szaporításukkal már nem tudsz foglalkozni. :cry:

A narancsarcú mögött milyen fióka kíváncsiskodik?

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 szept. 15, 19:35
Hozzászólások: 181
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 22:56 
Énis rakok fel pár képet, az ismétlésért bocsánat. Itthoni képek, hálistennek belőlük egy-egy még van, csak sajnos mind pár nélkül... :(

Pettyes asztrild hím (Hypargos n. niveoguttatus)

Kép

Hegyi asztrild hím (Cryptospiza reichenovii)

Kép

Narancsarcú asztrild hím (Estrilda melpoda)

Kép

Tigrispinty hím (Amandava a. amandava)

Kép

és Fürjasztrild tojó (Ortygospiza a. atricollis)

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gyuree85 2008 nov. 15, 23:45-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 22:46 
Helló!

Azt a könyvet nem lektorálta senki, és eléggé nehezen "értelmezhető" fordítások- FERDÍTÉSEK(???)- vannak benne. Ez az amikor valaki beszél nyelveket, és szószerint fordít. (Star finch= Csillag pinty, na ez lenne a binsen a., az az a káka.) Aki viszont nem ismeri ezeket a madarakat, az sajna "beleszalad" az ilyen fordításokba. Ez a lektorálás hiányának "tipikus" esete.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2008 nov. 15, 22:13 
dujuor írta:
A könyből írtam ki a nevét. Miért durva?

Szeretem ezt a könyvet, többszáz madár van benne felsorolva. Papagájok, gerlék, amazonok, pintyek, stb. stb.


Szia, nehogy megsértődj, nem neked szólt! Csak annyira bántják a szemem az ilyen elnevezések.

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 nov. 15, 22:00 
waxbill írta:
"Pettyes tűzfarkú pinty" ........... :shock: .............. ezért ez durva .... :D


A könyből írtam ki a nevét. Miért durva?

Szeretem ezt a könyvet, többszáz madár van benne felsorolva. Papagájok, gerlék, amazonok, pintyek, stb. stb.

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 11, 23:51
Hozzászólások: 292
Tartózkodási hely: Dunavecse
Valódi név: Herceg Mónika
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 15, 21:49 
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a képeket és ötleteket, továbbítottam az illetékesnek!

Remélem talál kedvére valót!

Olyan tigrispintyet én is elfogadnék!
:D

A festett asztrid képet is elküldtem, felajánlottam a madarat is, de még nincs válasz. Ha lesz, hívlak!

Gabesz, a pöttyök stimmelnek, csak a szin nem, bár elsőre én is küldtem képet a kákákról:D

Mégegyszer kösz Mindenkinek!

_________________
Moncsi


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 8, 16:30
Hozzászólások: 497
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2008 nov. 15, 20:24 
dujuor írta:
Én is hoztam pár képet, bár nem mindegyiken piros alapon pöttyös a madár. A képek a következő könyvből származnak: Matthew M. Vriends, Tanya M. Heming-Vriends: Díszmadár-kalauz, Alexandra Kiadó, 2004.

Pettyes tűzfarkú pinty:
Kép
duju



"Pettyes tűzfarkú pinty" ........... :shock: .............. ezért ez durva .... :D

_________________
Üdvözlettel: Domokos Gyula


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 15, 9:57
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XX. kerület
   
Hozzászólás 2008 nov. 14, 22:54 
Én is hoztam pár képet, bár nem mindegyiken piros alapon pöttyös a madár.

A képek a következő könyvből származnak:

Matthew M. Vriends, Tanya M. Heming-Vriends: Díszmadár-kalauz, Alexandra Kiadó, 2004.

Tarka asztrild:
Kép

Zöld pettyes asztrild:
Kép

Pettyes asztrild:
Kép

Tigrispinty:
Kép

Pettyes tűzfarkú pinty:
Kép

Kákapinty:
Kép

Muskátpinty:
Kép

A képek minőségéért bocsánatot kérek, könyvből, fényképezőgéppel, lámpa mellett csináltam.

duju

_________________
Óvakodj az állatoktól, ha inni mennek és az emberektől, ha inni voltak!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 297 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 18:41
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO