Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2014 jún. 6, 16:25 
Chester írta:
Sziasztok!!
Nekem olyan kérdésem lenne hogy most lehet apróhirdetéseken (expressz, jófogás, apród) hirdetni??
Mert azt hallottam mostanában hogy a NAV nagyon rászállt az internetes hirdetésekre és ha valaki üzletszerűen tevékenykedik akkor azt meg is büntethetik.
Nekem papagájaim vannak van adószámom is így tudok adni számlát,nyugtát is, de most nem tudom hogy hirdethetem őket rendszeresen vagy nem.
Tudna valaki segíteni ebben a kérdésben??

Ha eladod a saját szaporulatodat az nem üzletszerű kereskedelem tudtommal akármilyen gyakran is hirdeted, akkor lenne az ha te felvásárolnád a madarakat és haszonnal tovább adnád. Plusz ha jól tudom a saját területeden x összegig azt adsz el amit akarsz blokk és egyebek nélkül. Sajnos a pontos összeget nem tudom.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 14, 20:14
Hozzászólások: 3
Valódi név: Bujáki Bálint
   
Hozzászólás 2014 jún. 5, 20:57 
Sziasztok!

A héten sikerült kiváltani az adószámot!
Végre tudták,hogy mit is szeretnék. :-)

Bálint


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2013 júl. 31, 23:06
Hozzászólások: 28
Valódi név: Komlósi Lajos
   
Hozzászólás 2014 feb. 18, 22:27 
Sziasztok!!
Nekem olyan kérdésem lenne hogy most lehet apróhirdetéseken (expressz, jófogás, apród) hirdetni??
Mert azt hallottam mostanában hogy a NAV nagyon rászállt az internetes hirdetésekre és ha valaki üzletszerűen tevékenykedik akkor azt meg is büntethetik.
Nekem papagájaim vannak van adószámom is így tudok adni számlát,nyugtát is, de most nem tudom hogy hirdethetem őket rendszeresen vagy nem.
Tudna valaki segíteni ebben a kérdésben??


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 18:41 
Máthé József írta:
A díszmadarak (papagájok) tenyésztése a TEÁOR 08 – 014903 Hobbiállat tenyésztése szakmakód alá sorolt tevékenység, az adószám megigénylésekor ezt a szakmakódot kell megadni.
Az adott díszmadár-tenyésztő tevékenységének jellege alapján lehet meghatározni, hogy milyen adózási, vállalkozási forma választható.
1. Amennyiben a szaporulat értékesítése nem rendszeres tevékenység és/vagy nem megélhetést jelent, akkor két lehetőség adódik
a. Amennyiben az éves eladások összértéke nem haladja meg a 200 000,- Ft-os értéket, akkor elégséges adásvételi szerződést írni a eladott jószágokról, és a SzJA bevallásban ezt a jövedelmet nem kell szerepeltetni. Nincs szükség költségszámlák gyűjtésére sem.


Ez az 1/a pont akkor most hülyeség? Akkor miért írták le, ha pedig le van írva, akkor hivatkozni lehet rá.
feketemarcsi írta:
Szerintem nem kéne senkit arra biztatni, hogy olyan megoldást alkalmazzon, ami egy ellenőrzés során nem állja meg a helyét és esetenként nem két filléres bírságot eredményezhet.

Csak hozzávetőlegesen, az egyik Győr környéki faluban 3 éve valakinek 200 000 Ft-ba került egy háztól eladott hullámos papagáj, azóta tavaly jócskán megemelték a bírságok felső határait, ami adott esetben akár 7 jegyű is lehet.

Tehát még egyszer, aki azzal a céllal tart madarat, hogy annak szaporulata keletkezzen, és ebből akár egyetlen egyedet is értékesít, a szaporulat céljától függően önálló tevékenységet végző adóalanyként adószámos magánszeméllyé, vagy egyéni vállalkozóvá kell válnia.


Ki az a tenyésztő akit én lebeszéltem? Mert ha tom0919-re gondolsz, akkor szerintem még ő nagyon messze van a tenyésztőtől. Majd esetleg lesz valamikor, és akkor ráér az adó témával foglalkozni.

Az a Győr környéki falut meg jobb lett volna, ha le sem írod, mert akkora marhaság. Ez kb olyan lehet mint a jereváni rádió. Egyébként itt a fórumon is van akit megbüntettek pát éve, egy 20 ezres madár eladásáért, 60 ezerrel, az eladási ár 3 szorosára. Nem ám egy 700 Ft hullámosért a 285 szeresére!!

Összegezve: Nem mondom én, hogy nem kell az adószám, kell de nem mindenkinek. Azt is látom, meg tudom, hogy érted ezt az adó témát, csak sokszor az az érzésem, hogy akkora lendületbe vagy, hogy a ló túloldalára esel.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 2, 21:11
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 14:47 
feketemarcsi írta:
Adószámos magánszemélynél nem kell vezetni nyilvántartást, elég összesíteni az adóbevallás előtt, viszont a bizonylatokat 5+1 évig meg kell őrizni.

Szombaton ezekről a dolgokról részletesen beszélni fogunk a Győri Madarásznapon:



Akkor valószínűleg a debreceni NAV-nál sem tudják rendesen, hogy hogyan is működik a dolog... Az adószám kiváltása még "aránylag" simán ment.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 14:27 
tom0919 írta:
....akinek van gyűrűszáma az már tenyésztő.


Ez egyáltalán nem így van. Vannak olyan egyesületi tagok, kiknek egyáltalán nincs is madara, vagy csak házi kedvencet tart. Gyűrűszámuk viszont van, mivel egyesületi tagok. Na most nehogy már azt mondja valaki, hogy ők tenyésztők madár nélkül?

Neked szerintem ezzel az adó témával még teljesen fölösleges foglalkoznod. Ha valamelyiktől megakarsz válni, akkor írsz egy sima adás-vételit a biztonság kedvéért. (ha ismered az illetőt akkor meg az is fölösleges)


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 19, 18:12
Hozzászólások: 226
   
Hozzászólás 2011 máj. 3, 11:20 
Sziasztok!
Végig szaladtam a hozzászólásokon és első olvasásra elég bonyolultnak tűnik ez az adózásos téma, de úgy látom nem csak nekem hanem az ügyintézőknek is. Van három pár fiatal papagájom (kína,király,kissánor).
Előbb már elhangzott tenyésztőknek kell adószám, akinek van gyűrűszáma az már tenyésztő.
Nekem is az adás-vételi szerződés tűnik praktikusnak, de ha gyűrűzni szeretném a szaporulatot, vagy belépek egy egyesületbe automatikusan kapok gyűrűszámot, vagy kérek tenyésztői kódot, mindkét esetben tenyésztőnek számítok?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 feb. 2, 21:11
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 máj. 2, 21:50 
Nagy Tamás írta:
Helló Marcsi!

Okés! Köszönöm a sok segítséget mindenkinek, végre sikerült elintézni!

Meddig kell beadni (jövőre) az adóbevallást? Vagy majd küldenek papírt?



Szia Tamás!

Nem tudom, hogy tudod-e, így inkább leírom amit még tudni kell az adószámhoz kapcsolódóan.
Havi lebontásban mostmár nyílván kell tartanod a kiadásaidat és bevételeidet. Egy kockás füzet megteszik. Egyik oldalára kiadásokat , másikra a bevételeket kell vezetni, hó végén pedig megállapítod az egyenleget. Mellette pedig gyűjtöd a számlákat a kiadásaidról. A madarászással kapcsolatos, szinte valamennyi költés elszámolható. Az üzemanyag költségtől, a közüzemi díjak madarászatra eső hányadáig sok minden. Persze az ésszerűség határain belül.
Elvileg ha van nyereséged, akkor negyed évente adóelőleget kellene fizetned -nekünk ezt mondta a NAV-nál az ügyintéző. Úgy kell csinálni, hogy ne legyen. ;)
Majd végül a jövő májusi személyi jövedelemadó bevallásánál kell feltüntetned, hogy volt-e nyereséged.

Ja és ha mész számla és nyugtatömböt vásárolni vidd a nyomtatványon kívül az adó igazolványodat és a személyit is mert kérni fogják.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 máj. 2, 21:44 
feketemarcsi írta:
Át fogják küldeni a területileg illetékes irodához.


Úgy vettem ki Bálint írásából hogy a helyi iroda irányította át Kecskemétre.
Akkor csak nem fogják ott visszaküldeni, hiszen oda tartozik területileg.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 1, 19:42
Hozzászólások: 5
Valódi név: Bujáki Bálint
   
Hozzászólás 2011 máj. 2, 21:20 
Már csak azt volna jó tudni,hogyha elmennék személyesen
Kecskemétre akkor ott is kiválthatnám-e?
Ez a 200 km-en már nem múlik.
Elszámolom költségként! :lol:

Bujáki Bálint


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 máj. 2, 19:39 
Hali,

örülök hogy végre Tamásnak is sikerült elintéznie a dolgokat, vagyis inkább hogy az ügyintézőknek sikerült megbirkózniuk a feladattal.

Bálint:
Kecskeméten már több tenyésztőnek sikerült kiváltania a számot, személyes ügyintézéssel. Próbáld meg te is oda beküldeni papíron a dolgot, hátha neked is sima ügy lesz így.

Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 2, 19:04 
Helló Marcsi!

Okés! Köszönöm a sok segítséget mindenkinek, végre sikerült elintézni!

Meddig kell beadni (jövőre) az adóbevallást? Vagy majd küldenek papírt?

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 2, 18:41 
Sziasztok!


Ma nekem is megjött a válasz levél! Amit Marcsi tanácsára küldtem be, mert nekem sem akarták 2 szer sem elintézni személyesen! Április 22-én adtam fel és ma érkezett meg a válasz...

Kérdésem az, hogy jó "technikai) adószámot írtak-e nekem! 11T101; 11T101-A01; 11T101-F01 -es papírokat küldtem be (könyvelő segítségével) kitöltve!

A számom ehhez hasonló(nyilván nem írom ki a sajátomat) : 71234567-1-12 Szóval ez az ami nekem kell igaz? A 11T101-es papíron van ráírva!!!

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 1, 19:42
Hozzászólások: 5
Valódi név: Bujáki Bálint
   
Hozzászólás 2011 máj. 2, 16:23 
Ma voltam újra az nav-nál.
Nevetséges ez az egész.
Még mindig nem tudnak semmit.(ki gondolta volna??) :P
Megkértem,hogy hívja fel a Győrieket,mert ott már váltottak ki.
A válasz az volt,hogy az egész más térség.
Megkérdeztem,hogyha ott lehet akkor itt is lehetne nem?
Erre nemigen volt válasz. :lol:
Kinyomtatott egy 10T101-et,hogy töltsem ki és
küldjem Kecskemétre.
Őket viszont már hívtam és nem tudnak semmit. :twisted:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 máj. 2, 13:50 
Adja magát a következő kérdés: A tenyésztő fogalma. Ki a tenyésztő? Mi a definíciója? Ki határozza azt meg, hogy valaki tenyésztő e?
Szerintem lehet valaki 2 pár madárral is tenyésztő, meg 12 is kedvenc tartó.
Akinek van 2-3 pár röpdéje, röpdénként 2-3 pár madárral, és véletlenül némi szaporulata, annak totál fölösleges APEH-ozni. Sima adás-vételi a biztonság kedvéért, aztán el van felejtve az egész.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
Hozzászólás 2011 máj. 2, 13:22 
Idézet:
Az adott díszmadár-tenyésztő tevékenységének jellege alapján lehet meghatározni, hogy milyen adózási, vállalkozási forma választható.
1. Amennyiben a szaporulat értékesítése nem rendszeres tevékenység és/vagy nem megélhetést jelent, akkor két lehetőség adódik
a. Amennyiben az éves eladások összértéke nem haladja meg a 200 000,- Ft-os értéket, akkor elégséges adásvételi szerződést írni a eladott jószágokról, és a SzJA bevallásban ezt a jövedelmet nem kell szerepeltetni. Nincs szükség költségszámlák gyűjtésére sem.
b. Amennyiben az éves összértékesítés meghaladja a 200 000,- Ft-ot, akkor magánszemélyként van lehetőség adószámot igényelni a fent leírt tevékenységre. Évi 5 millió forintot nem meghaladó összeladás esetében lehet alanyi ÁFA mentességet kérni. Ebben az esetben már szükséges nyugtát vagy számlát adni, és érdemes a költségszámlákat gyűjteni. A bevételek és kiadások vezetésére egy Excel tábla is használható. A tevékenység nettó szuperbruttósított jövedelme (Számlák (nyugták) összértéke – költségszámlák összértéke) után 16 %-os SzJA-t kell fizetni és a főtevékenységből származó jövedelemmel összevontan, egy SzJA bevallást kell készíteni. A tevékenységgel esetlegesen okozott kárért a magánszemély a teljes vagyona erejéig felel.


Nem tudom jól értelmezem-e, de szerintem évi 200.000 Ft-ig nem kell sehova sem futkosni, semmit letölteni, semmit bejelenteni, csak egy sima adás-vételit írni az eladáskor. Legalábbis nekem 1. a, pont alapján ez jött le, és nem csak nekem, hanem direkt kihangsúlyozva valamelyik honlapon olvastam már (talán csicsörkés, vagy MDPOSZ?)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 máj. 1, 21:56 
Szia Bálint,

az a baj hogy a mi problémánkkal alapvetően alig vannak képben az ügyintézők.
Nem kell nekik madarakat emlegetni, sem papagájokat mert csak megzavarodnak tőle. Hobbi állatokkal foglalkozol, időnként (nem rendszeresen) értékesítenél ezért hogy nyugtát tudj adni kell neked egy adószám.
Ennyi, nem kell mélyebbre belemélyedni, mert akkor elkezdenek kombinálni.
Ha ezek után sem megy kérj új ügyintézőt (ekkor már tapasztaltabb fog veled beszélni, ott elmondhatod az egész dolgot: nem őstermelő, nem vállalkozás)
Az írásos benyújtással is az a gond hogy gyakran visszajön mindenféle hivatkozással, ami alapján elutasítják a kiadást. Sajnos a levelezés nem a leggyorsabb mód.

Olvass vissza egy picit és ha továbbra is kérdésed van szólj.

Üdv:
Csaba

UI:
szerintem te már regisztráltál ide, mi történt a másik regisztrációddal? Ha gondok vannak a belépéssel jelezd privátba és segítek!


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 1, 19:42
Hozzászólások: 5
Valódi név: Bujáki Bálint
   
Hozzászólás 2011 máj. 1, 21:55 
Szia!

Próbáltam letölteni,de valami nem jön össze.
Holnap bemegyek a nav-hoz és
határozott fellépéssel követelni fogom!! :lol: :P

Majd írok mit sikerült intézni.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 1, 19:42
Hozzászólások: 5
Valódi név: Bujáki Bálint
   
Hozzászólás 2011 máj. 1, 21:00 
Szia!

Köszönöm,megpróbálom hátha sikerül.

Bujáki Bálint


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 1, 19:42
Hozzászólások: 5
Valódi név: Bujáki Bálint
   
Hozzászólás 2011 máj. 1, 19:48 
Sziasztok!

Kb 2 hete voltam a nav-nál kiváltani a papírt.
Még csak nem is hallottak ilyenről,hogy papagájt árulni
lehetne magánszemélyes adószámmal. :x

Felhívtam a Kecskemétieket ott továbbkapcsoltak valahova.
Onnan megkértek,hogy Budapesten érdeklődjek.
Felhívtam őket is.
Kis híján leordította a fejemet,hogy közvetlen ügyfelekkel
nem foglalkoznak. :lol:

Valaki kérem segítsen,mert már nagyon elegem van ebből az egészből.


Bujáki Bálint


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 15:54
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO