Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 19, 15:25 
Gondoltam hogy nem más nevében adtad be :)

A miénk fent van az IDRE tagok zárt részében, el tudod olvasni. Sajnos nem tudjuk nyilvánosra hozni teljesen...

(Gyorsan megnéztem én is, de nem jól emlékeztem, Kecskemétről érkezett a válasz)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ckuzmos 2009 nov. 19, 16:26-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 19, 15:06 
Hali,

nekünk már van egy Szegedről :)
Csak kíváncsiságból, kérlek küldjétek be ugyan azt a kérelmet Nyíregyházára is, ők vajon hogy fognak vélekedni?
Természetesen ezt Nyuzillának kéne beküldeni, különben egyből átpasszolják arra a területre, ahova be vagy jelentve :wink:


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 19, 10:48 
Na, beszéltem velük: egy madár eladása is gazdasági tevékenység, csak vállalkozóival lehet. Csodálkoztak, hogy máshol kiadták rá a 7-est, szerintük szabálytalan.
Van egy állandó lakcímem Nyíregyházán, ott még futok vele egy kört....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 19, 10:34 
Köszönöm, ezt még megpróbálom.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 19, 10:18 
Pü ment.
Ez amúgy nem az ügyfélszolgálatos volt, hanem aki ezzel foglalkozik, és mivel előre szóltam, mit szeretnék "több helyről utánakérdezett"...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 19, 10:07 
Sziasztok!
Most jövök az APEH-től, ahol rossz hírt közöltek: nem lehet egyéni adószámot kapni díszmadár tenyésztésre, eladásra. A hölgy azt mondta, csak vállalkozói igazolvány kiváltására van lehetőség. Pffffff.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 21, 11:32 
Nagyon szépen köszönöm neketek!
A csekkönyvet meg csak elírtam mert siettem :D Sorry.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 23:16 
Hali!

Alaposan olvass vissza, és rájössz mit kell tenned. A csekk könyvnek ehhez semmi köze. Az teljesen más.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 17:58 
Szia!
Hát én úgy vettem ki az itt olvasottakból hogy nem őstermelőit kértek a többiek sem, csak ezt a 7-es adószámot kapták meg két csekkönyvet kellett venniük.
Csak simán azt akarom hogy tudjak számlát adni vagy mi. Csak eddig nekem azt mondták hogy azt az egyéb tevékenységet csak az őstermelőivel lehet kiváltani, meg ha nincs munkahelyem akkor halálra adóztatnak. Az is lehet h vissza kell mennem még tanulni, de akkor is lehet már nekem mint magánszemély egy ilyen csekkönyvem amivel igzolom a kiadásaimat nem?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 19, 15:18
Hozzászólások: 204
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 19, 15:20 
Sziasztok!
Azt az adószámot csak akkor kérhetem ha van munkahelyem?


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 6, 8:01 
eszterolajos írta:
Sziasztok !
Hegedűs Zsolt írta:

Idézet:
Ha valaki tart otthon hobbicélból néhány pár madarat, aminek a szaporulatát értékesíti, higyjétetek nem kell hozzá adószámot kiváltani és számlát adni róla!!! A kockás füzet ahhoz elég, hogy az ellenbizonyítási kényszert átruházza a hobbimadarász az APEH-re.

Hangsúlyozom, hogy nem a tenyésztőkkel kapcsolatosan írtam le a számlamentes élet lehetőségét


Ma reggel a Kossuth rádióban a hírekben hallottam :

Az APEH az idényjellegű rendezvényekre ( fesztiválok, kiállítások, nyílvánosan látogatható egyesületi rendevények) is kiszáll és ellenőrzi a számlaadási kötelezettség betartását. Főleg a késő délutáni és az esti órákban teszi ezt.
Az eddigi ellenőrzéseiken több millió forint bírságot szabtak ki.

Ennyit a kockás füzetről!!!!!!!!!!

Jól gondolja meg minden madarász, aki elad, hogy megéri -e neki betartani az előírásokat, vagy kockáztat a saját szakállára.....


Az előírások a törvényben találhatóak, többek között ezt kell betartani:

1990. évi V. törvény az egyéni vállalkozásról

"E törvény alkalmazásában gazdasági tevékenység az üzletszerűen - ellenérték fejében, nyereség- és vagyonszerzés céljából, rendszeresen - folytatott termelő vagy szolgáltató tevékenység."

Azaz ha nem üzletszerűen, nyereség- és vagyonszerzés céljából tart valaki madarakat és adja el a keletkező szaporulatot, akkor az nem minősül gazdasági tevékenységnek.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 6, 6:22 
Sziasztok !
Hegedűs Zsolt írta:

Idézet:
Ha valaki tart otthon hobbicélból néhány pár madarat, aminek a szaporulatát értékesíti, higyjétetek nem kell hozzá adószámot kiváltani és számlát adni róla!!! A kockás füzet ahhoz elég, hogy az ellenbizonyítási kényszert átruházza a hobbimadarász az APEH-re.

Hangsúlyozom, hogy nem a tenyésztőkkel kapcsolatosan írtam le a számlamentes élet lehetőségét


Ma reggel a Kossuth rádióban a hírekben hallottam :

Az APEH az idényjellegű rendezvényekre ( fesztiválok, kiállítások, nyílvánosan látogatható egyesületi rendevények) is kiszáll és ellenőrzi a számlaadási kötelezettség betartását. Főleg a késő délutáni és az esti órákban teszi ezt.
Az eddigi ellenőrzéseiken több millió forint bírságot szabtak ki.

Ennyit a kockás füzetről!!!!!!!!!!

Jól gondolja meg minden madarász, aki elad, hogy megéri -e neki betartani az előírásokat, vagy kockáztat a saját szakállára.....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 5, 15:42 
Nekem mint természetvédelmi mérnöknek azért olyan nagyon nem lesz szükségem ilyenekre... Egyetértek a felsőoktatás minőségi kudarcával, de hadd mentegetőzzek egy kicsit az egyetemek, főiskolák nevében: manapság mindenki diplomát akar, még azok is, akiket egyáltalán nem érdekel az a szak (esetleg másik sem), amit éppen végeznek. Érdeklődés nélkül is el lehet végezni egy iskolát (megvannak a módszerek, manapság egyre több), de attól még nem feltétlenül ért is hozzá az illető...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:41 
Most már -ha kiváltottam- fogok is. Kellemetlen ez a helyzet és az átlagembernek halvány fogalma sincs ezekről a dolgokról... :? Az egyetemi számvitel órákon ilyenekről nem volt szó.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:38 
Zottan írta:
És ha nekik lesz igazuk? :oops:


Hm... Akkor adj számlát.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:36 
Hol a határ a hobbimadarász és a tenyésztő között?
Talán a tenyésztői szám megkérése?

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:35 
És ha nekik lesz igazuk? :oops:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:34 
Zottan írta:
És ebből a szempontból mikor minősülök "tenyésztő"-nek? Ebben az évben eddig 10 madarat ha eladtam, most meg elmegyek 30-cal a bemutatóra és lehet hogy több nem is lesz az idén... Az a madártartó akinek két pár zebrapintye van és év végén akarja eladni a szaporulatot (hobbitartóként!), annak is lehet akár 30 eladó madara is egyben. Nehéz itt meghúzni a határt. Az ellenbizonyítási kényszer valóban jó, de gondolom utána nem kevés huzavonával jár... :?


Ha tenyésztőként aposztrofálod, hirdeted magad akkor biztosan.
Az Apehnek, ha nem jó neki a kockás füzet. Szerintem inkább jó lesz neki.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hegedűs Zsolt 2008 aug. 4, 21:36-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:33 
És ebből a szempontból mikor minősülök "tenyésztő"-nek? Ebben az évben eddig 10 madarat ha eladtam, most meg elmegyek 30-cal a bemutatóra és lehet hogy több nem is lesz az idén... Az a madártartó akinek két pár zebrapintye van és év végén akarja eladni a szaporulatot (hobbitartóként!), annak is lehet akár 30 eladó madara is egyben. Nehéz itt meghúzni a határt. Az ellenbizonyítási kényszer valóban jó, de gondolom utána nem kevés huzavonával jár... :?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:24 
Zottan írta:
Hegedűs Zsolt írta:
Nem véletlen, hogy oda nem is mennek ki, csak tenyésztőket, otthon ellenőriznek.

Nem mennek ki??? Nálunk a kisállatvásáron büntették meg az árust, aki nem adott nyugtát... Meg egyébként is, a kockás füzettel kapcsoaltban kuviknak igaza van... Az APEH nem a kompromisszumkészségről híres, meg arról sem, hogy beéri egy kockás füzettel... Nyugtát és/vagy számlát kell adnunk, az engedmény mindössze annyi, hogy nem kell adóznunk utána, amíg el nem éri az "álomhatárt".


Ha tenyésztő vagy akkor igen.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 0:27
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO