Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:19 
brimston írta:
akkor holnap veszek egy kockás füzetet, és már nincs gond (jó régen adtam már el amúgy is madarat).


Akkor ne vegyél túl vastagot! :39:


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:17 
kuvik írta:
Sziasztok!

Majd csak nézzétek meg, hogy mit fog csinálni az APEH a kockás füzetetekkel. Most csak mondanak valamit, de ha kérdőre vonnak a válasz: a kockás füzet nem elfogadott és nem rendszeresített bizonylat, és azt nem helyetesíti. Akkor majd nem lesz APEH-kos aki helyetted elviszi a balhét. Ezen az alapon az egyesületek is vezethetnék kockás füzetben a kiadásaikat, és bevételeiket. Addig, míg az APEH rá nem jön. Addig valójában igaz, hogy bármit lehet, csak ne tudják meg. A válaszuk pedig az lesz, hogy nem jól értelmezted az állásfoglalásukat. Persze, ha "nagy ember" akit utolérnek, akkor nem lesz semmi baj. Még ha törvény szerint próbálod csinálni, akkor is megtalálják a kákán a csomót ha akarják. Sok szerencsét a kockás füzethez.


Szia Kuvik!

Az egyesület gazdálkodó szervezet, tehát nem vezethetik a kockás füzetben a kiadásaikat.
A 7 éves fiam, aki a Szent Márton napi iskolai vásárban árulni fog 8 db saját nevelésű ernyőakác -csemetét, viszont még kockás füzetet sem fog vezetni, nemhogy számlát adni.
Szerintem a törvényhez kell igazodni, ami hatályos, nem pedig az APEH-osok jó-rossz híréhez.
Ha valaki tart otthon hobbicélból néhány pár madarat, aminek a szaporulatát értékesíti, higyjétetek nem kell hozzá adószámot kiváltani és számlát adni róla!!! A kockás füzet ahhoz elég, hogy az ellenbizonyítási kényszert átruházza a hobbimadarász az APEH-re.

Hangsúlyozom, hogy nem a tenyésztőkkel kapcsolatosan írtam le a számlamentes élet lehetőségét.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hegedűs Zsolt 2008 aug. 4, 21:20-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:12 
Akármit mondtok, ez egyáltalán nem egyszerű.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:10 
Ergo gyűjteni kell a kiadási számlákat, min. a bevétellel egyenlő mértékben... Igaz?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 21:07 
Ezek az adószámok külön adóznak (20%), ha nem tételest csinálsz.
Nem kell bevallás, ha nincs bevétel.
Bevétel esetén bevallást kell csinálnod, de nem csak erről.
Céges dolgozó esetén a céged nem fogja megcsinálni a munkahelyi adóbevallásod, mert volt más bevételed is. Onnantól a te gondod minden!
(ha jól tudom)

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 20:57 
Nekem is világos lassan ennek a tömbnek a kiváltásának egyszerűsége, de mi van aztán? A márciusi adó bevalláskor majd könyvelőt kell fogadnom? Magam is tudok bevallást csinálni? Vagy nem is kell?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 20:54 
Hát ez a füzetesdi ez valahogy sántít. Lényegében nem a füzeten van a lényeg, lehet az pénztárkönyv helyett talán. Lényeg a bizonylatolás, számlák/kiadás/bevétel.
Van mondjuk ezer madaram és csak tizet adok el, a többi kell nekem vacsorára meg a macskámnak. Ez üzletszerű?
Szerintem kell az adószám, az a biztos!

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 19:50 
Hegedűs Zsolt írta:
Nem véletlen, hogy oda nem is mennek ki, csak tenyésztőket, otthon ellenőriznek.

Nem mennek ki??? Nálunk a kisállatvásáron büntették meg az árust, aki nem adott nyugtát... Meg egyébként is, a kockás füzettel kapcsoaltban kuviknak igaza van... Az APEH nem a kompromisszumkészségről híres, meg arról sem, hogy beéri egy kockás füzettel... Nyugtát és/vagy számlát kell adnunk, az engedmény mindössze annyi, hogy nem kell adóznunk utána, amíg el nem éri az "álomhatárt".

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 19:41 
Sziasztok!

Majd csak nézzétek meg, hogy mit fog csinálni az APEH a kockás füzetetekkel. Most csak mondanak valamit, de ha kérdőre vonnak a válasz: a kockás füzet nem elfogadott és nem rendszeresített bizonylat, és azt nem helyetesíti. Akkor majd nem lesz APEH-kos aki helyetted elviszi a balhét. Ezen az alapon az egyesületek is vezethetnék kockás füzetben a kiadásaikat, és bevételeiket. Addig, míg az APEH rá nem jön. Addig valójában igaz, hogy bármit lehet, csak ne tudják meg. A válaszuk pedig az lesz, hogy nem jól értelmezted az állásfoglalásukat. Persze, ha "nagy ember" akit utolérnek, akkor nem lesz semmi baj. Még ha törvény szerint próbálod csinálni, akkor is megtalálják a kákán a csomót ha akarják. Sok szerencsét a kockás füzethez.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 18:42 
akkor holnap veszek egy kockás füzetet, és már nincs gond (jó régen adtam már el amúgy is madarat).

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 18:30 
G2 írta:
Szevasztok!

Oké, ez tiszta sor, hogy mondjuk egy pár zebra szaporulatát eladom azért ne kérjek adószámot. De mégis mi az a madármennyiség ami felett "pénzszerzésnek" számít.
Mert én válltig állítom, hogy azért van 600 madaram (nincs annyi), hogy a szaporulatból fenn tarthassam az állományomat?
Hol van az a határ, amire azt lehet mondani, illetve az APEH azt állítja, hogy "pénzszerzés"???????


Üdv:G2


Nincs meghatározva mennyiség, sem összeghatár. Az állítás életszerűsége azonban számíthat.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 18:28 
Zottan írta:
Hegedűs Zsolt írta:
Beszéltem könyvelővel, s jelezném felétek, hogy számla nélkül is lehet értékesíteni szaporulatot bizonyos kitételek teljesülése mellett, ez az APEH állásfoglalásból is kiderül.
A hobbitartók, néhány madárral igazolhatják, hogy díszmadártartásuk, szaporulat értékesítésük nem bevételszerzési szándékkal történik.

Zsolt!
Ez pontosan hogy zajlik?


1990. évi V. törvény az egyéni vállalkozásról

"E törvény alkalmazásában gazdasági tevékenység az üzletszerűen - ellenérték fejében, nyereség- és vagyonszerzés céljából, rendszeresen - folytatott termelő vagy szolgáltató tevékenység."

Azaz ha nem üzletszerűen, nyereség- és vagyonszerzés céljából tert valaki madarakat és adja el a keletkező szaporulatot, akkor az nem minősül gazdasági tevékenységnek.
Olyan mint mikor Mari néni a kapu előtt eladja a 10 kg kertjében termett paradicsomfelesleget, vagy tököt.
A fontos, hogy egy kockés füzetbe vezesse az illető, hogy adott évben a hobbijának milyen kiadásai, bevételei voltak /számlák nélkül is megfelelő/. Ebből kiderül, hogy nem a haszonszerzés a cél, s nem termelő, vagy szolgáltató tevékenységről van szó.
Erre azért van szükség, mert a bizonytási kötelezettség az esetlegesen ellenőrzött állampolgárt érinti. Ha bemutatod a füzetkédet, onnantól az APEH-nek kell azt bizonytani, hogy a bennefoglaltak nem felelnek meg esetleg a valóságnak.

Természetesen más helyzet, ha valaki már a hirdetésekben, weboldalon tenyésztőként aposztrofálja magát.

De az biztos tűnik, hogy ha kiállsz Monorra 10 zebrapinttyel, meg 15 kanárival és a kockás füzetkéddel, akkor nem fognak eltitkolt jövedelem miatt megbüntetni az APEh-osok.

Nem véletlen, hogy oda nem is mennek ki, csak tenyésztőket, otthon ellenőriznek.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 18:15 
Szevasztok!

Oké, ez tiszta sor, hogy mondjuk egy pár zebra szaporulatát eladom azért ne kérjek adószámot. De mégis mi az a madármennyiség ami felett "pénzszerzésnek" számít.
Mert én válltig állítom, hogy azért van 600 madaram (nincs annyi), hogy a szaporulatból fenn tarthassam az állományomat?
Hol van az a határ, amire azt lehet mondani, illetve az APEH azt állítja, hogy "pénzszerzés"???????


Üdv:G2

_________________
G2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 16:48 
Szia Zsolt!
Ezt nem igazán értem:

Hegedűs Zsolt írta:
A hobbitartók, néhány madárral igazolhatják, hogy díszmadártartásuk, szaporulat értékesítésük nem bevételszerzési szándékkal történik.

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 16:46 
Hegedűs Zsolt írta:
Beszéltem könyvelővel, s jelezném felétek, hogy számla nélkül is lehet értékesíteni szaporulatot bizonyos kitételek teljesülése mellett, ez az APEH állásfoglalásból is kiderül.
A hobbitartók, néhány madárral igazolhatják, hogy díszmadártartásuk, szaporulat értékesítésük nem bevételszerzési szándékkal történik.

Zsolt!
Ez pontosan hogy zajlik?

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 16:44 
zozimo2 írta:
Szia!
Milyen tevékenységre kérted a számot?
Majd ne felejtsd el használni is a nyugtát, mert különben nem csináltál semmit, ha netán............!

Üdv!
Hobbiállattartás - Díszmadártenyésztés -re adták az adószámot. Szándékomban áll használni is, hiszen erre vártam, hónapok óta nem mertem madarat eladni ismeretlennek, hátha a hivatal packázik...

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 16:40 
Beszéltem könyvelővel, s jelezném felétek, hogy számla nélkül is lehet értékesíteni szaporulatot bizonyos kitételek teljesülése mellett, ez az APEH állásfoglalásból is kiderül.
A hobbitartók, néhány madárral igazolhatják, hogy díszmadártartásuk, szaporulat értékesítésük nem bevételszerzési szándékkal történik.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 16:39 
Szia!
Milyen tevékenységre kérted a számot?
Majd ne felejtsd el használni is a nyugtát, mert különben nem csináltál semmit, ha netán............!

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 16:14 
Ja, ami FONTOS!
A dokumentumokat 2 példányban kell kinyomtatni és kitölteni, az egyiket visszaadják, azon szerepel a kapott adószám.

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 4, 16:07 
Szia Fric és olvasók!

1. A http://www.apeh.hu -ról letöltöttem a 08T101, 08T101-A01 és 08T101-F okmányokat, kinyomtattam, majd kitöltöttem őket a kitöltési útmutató (és részben az APEH-os néni) segítségével.
2. Bevittem az APEH-hoz, az Adóalany-nyilvántartáshoz váltottam sorszámot, bementem, a néni segített befejezni a lapokat, majd adott egy adószámot (7-essel kezdődőt).
3. Átmentem a nyomtatványboltba, felmutattam az adószámomat és vettem egy számla-, és egy nyugtatömböt 775 Ft-ért.

Mindez összesen kb. negyed óra volt (mivel nálunk az APEH-tól két háznyira van a nyomtatványbolt). Mellesleg még szabadnap sem kell rá, mert (Győrben, hétfőn) az APEH este 6ig nyitva van...

Jó szórakozást mindenkinek! :lol:

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 17:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO