Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
  
 
Hozzászólás 2008 feb. 29, 14:24 
Üdv mindenkinek! Úgylátom még mindíg kevertek mindent mindennel ! Röviden attól lessz a tevékenység hobbi, hogy az adószám kérő nyomtatványon a tevékenység megjelölése rovatba beírjátok hogy díszállat tartás, tenyésztés, rendezvényeken való árusítás, stb. Minden egyébb rajta van a nyomtatványon,de ezt mindenkinek magának kell eldönteni. Nemgyőzöm kihangsújozni hogy ha nincs nyereség azt is tudni kell bizonyítani. KL.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2008 feb. 29, 11:53 
Bero írta:
Kérdés:
- Mint tudjuk a hobbi madártenyésztés jó esetben null szaldós. Ha negatívra tolja az évas összbevételemet (kevés szaporulat, elhullás, a tavalyi év takarmány árai) adót igényelhetek vissza? (Mert akkor marha jó a dolog, csak 5+1 év alatt tele lesz a fagyasztó a bizonyítékként elrakott elpusztult pintyekkel, ha a zebrapintyemet átvételi ellenében dögkútba viszem, akkor a kezelő is odakerül a röhögéstől.)

Ez kicsit cinikus lett.
Üdv.
Bero


Ha az éves mérleged negatív, akkor ez a tevékenységed után nem fizetsz adót, tehát nincs miből visszaigényelned.

Amennyiben olyan céget, vállakozást üzemeltetsz, melynek más tevékenységi körei is vannak, melyek tételezzük fel nyereségesek, viszont a tevékenységi köré bevett díszmadártenyésztés veszteséges "üzletága" a vállakozásodnak, akkor tulajdonképpen igen. Tehát ha van egy Bt-d, mondjuk, amiben benne van festés/mázolás, a fuvarozás és a díszmadártenyésztés is, akkor véleményem szerint a díszmadártenyésztői üzletág veszetsége az egész BT nyereségét csökkenti, tehát kevesebb adót kell fizetned, mert kevesebb lesz a jövedelme a cégednek.

Tehát tulajdonképpen a díszmadártenyésztés az egy adóparadicsom. :lol:
Ajánlom olyan milliomosok figyelmébe ezt a lehetőséget, akik nem szeretnének túl sokat adózni cégük jövedelme után. Vegyék be a tevékenységi körükbe a díszmadártenyésztést. Kezdjenek bele ténylegesen a tenyésztésbe. Garantáltan bármekkora pozitív eredményt negatívba fog átfordítani az új vállalkozási területük. :lol:
Az a baj csak ezzel, hogy nem csak papíron, hanem valóságosan is el fognak szegényedni :lol:


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2006 dec. 10, 15:24
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Tápiószentmárton
Valódi név: Berényi András
   
Hozzászólás 2008 feb. 29, 11:43 
Kérdés:
- Mint tudjuk a hobbi madártenyésztés jó esetben null szaldós. Ha negatívra tolja az évas összbevételemet (kevés szaporulat, elhullás, a tavalyi év takarmány árai) adót igényelhetek vissza? (Mert akkor marha jó a dolog, csak 5+1 év alatt tele lesz a fagyasztó a bizonyítékként elrakott elpusztult pintyekkel, ha a zebrapintyemet átvételi ellenében dögkútba viszem, akkor a kezelő is odakerül a röhögéstől.)

Ez kicsit cinikus lett.
Üdv.
Bero

_________________
Bero


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 29, 11:32 
Szia!

Üdvözlöm a kezdeményezést!

Javaslom, hogy a benyújtott kérdések kicsit precízebben legyenek megfogalmazva, illetve esetleg ha már kérdezünk, akkor egészítsük ki a kérdéssort.

- A díszmadártartók, díszmadártenyésztők által tartott díszmadarak szaporulatát alkalmanként értékesíteni szükséges. Kérnénk, állásfoglalásukat az értékesítést érintő, alábbi értelmezési nehézségeinkben.

- Mennyiségtől és értéktől függetlenül minden értékesítés számla, ill. nyugtaköteles-e? Az eladásra kínált díszmadarak értéke ugyanis pár száz forinttól több 100.000 forintig terjedhet. A hobbitartók néhány darab/év szaporulától az érétkesítendő mennyiség akár több 100 darabig változhat

- Csak a kereskedelmi mennyiség eladása számla ill. nyugtaköteles? Amennyiben igen, mi számít kereskedelmi mennyiségnek?
Ezt éves darabszámban vagy értékben állapítja-e meg az APEH?
-Esetleges vizsgálat esetén hogyan tudja az eladó igazolni, hogy nem kereskedelmi mennyiségben értékesít az év folyamán?

- Bizonyos díszmadárcsoportok esetén előfordulhat, hogy nehézséget okoz, hogy a madár a díszmadarakhoz, vagy a haszonállatokhoz sorolandó.
Jellemzően ilyen lehet a dísztyúkok és galambok köre. Létezik-e hivatalos besorolás, hogy mely fajok/fajták tekinthetőek díszmadárnak ill. haszonállatnak.
Ez a kérdés az őstermelői státusz miatt lehet fontos számunkra.

"A milyen formában lehet leadózni" kérdésre adott a válasz, a topikban részletesen feltárásra került, tehát szerintem felesleges rákérdezni.
A levonható költségek vonatkozásában pedig szerintem megint csak egyértelmű az adótörvény, tehát talán ez is felesleges kérdés.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hegedűs Zsolt 2008 feb. 29, 11:45-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 29, 10:48 
Sziasztok,

Felvettem a kapcsolatot az APEH tájékoztatási főosztályával, illetve telefonon előzetesen egyeztettem velük a problémakörről.
Az egyeztetésen megbeszéltük hogy az egyesület egy hivatalos tájékoztatási kérelmet fog benyújtani.
Kérem tehát az érintetteket, amennyiben problémás kérdéseik vannak, illetve nem értenek dolgokat, akkor azt fogalmazzák meg és ide tegyék azt fel.
A kérdéseket összefoglalva elküldjük az illetékeseknek, a választ pedig fel fogjuk rakni a főlapra.

Néhány kérdést kiszedtem, ha valami kimaradt volna, jelezzétek:

- A nyugtaadási/számlaadási kötelezettségnek van e valamilyen korlátja, ami alatt a díszmadár értékesítése esetén mentesül a tenyésztő a kötelesség alól (ez egyedszám, vagy érték alapján történik, hiszen némely fajok egyedei az ezer forintot sem érik el, mások pedig több százezer forintot is érhetnek.)
- Mi alapján történik a madár fajok és fajták díszmadár státuszba sorolása. (jó néhány fajoknál ugyanazon egyedet lehet haszonállatként és díszmadárként is értelmezni)
- Milyen formában lehet a díszmadár tenyésztésből származó jövedelmet leadózni illetve azt bevallani, valamint ha egy tenyésztőnek már van egyéni vállalkozása ami nem kapcsolódik a díszmadár tenyésztéshez, annak milyen változtatásokat kell eszközölnie.
- Milyen költségeket lehet elszámolni amelyek a díszmadarak tenyésztése és tartása során felmerülhetnek, ezen költségeket milyen fomában kell és lehet nyilvántartani.

A levelet a jövő hét elején szeretnénk elküldeni...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 21, 12:17 
Hát szasztok.

Vannak itt nálam szakavatottabbak is témába, így csak annyira ásom magam a bele, amennyiből még ki tudok mosakodni;)

Kezdhetném úgy, hogy "én szótam".
Mivel egy vecsési kupecgyerek telekürtölte az országot pár éve, hogy feljelentettem az APEH-nál (ehhez képest üzérkedik továbbra is rendesen), miközben velem már telefonon azt közölte, hogy "olyan madarászok fognak bajba kerülni, akiket én tisztelek", így ez időben belemélyedtem a kérdésbe. Kamikáze akciómban természetesen ügyelnem kellett arra, hogy "nehogy felhívjam magunkra az APEH figyelmét", miként azt pánikoló kollégáink emlegették.
A kiindulásipont, az általános áruforgalmazási rendelkezés (ami lehet, hogy szintén változott 2008-ra), miszerint azonos fajtájú(?) dologból egy személy, egy évben két darabot értékesíthet egy évben. Vagyis, ha kiviszed az öreg Orion tévét a vásárba az asszony főzőcskézős kistévéjének kiséretében, azokat szabadon eladhatod, nyugta és egyéb hasonló cucc nélkül. De, ha már 3 tévét dobsz piacra, azt csak egyéni vállalkozóként teheted meg. És jönnek a kiskapuk. Nem egyszerre adod el a 3 tévét, nem bizonyítható, hogy 3 volt. Mivel nagy a család, így mindenkinek lehet két szabadon értékesíthető tévéje. Végül pedig, annyira piszlicsáré az egész tétel, hogy a kutya sem fog vele foglalkozni. Hacsak nem a szomszédasszony, aki addig hozzátok járt tévézni, így más szórakozást keresve jól felnyom, jelesül az APEH-nál. Ez már gond, mivel a közszolga minden feljelentést köteles kivizsgálni, főleg, ha az névtelenül érkezik(feltételezendő, hogy a szomszédasszony, jogos félelmében tagadván le személyi adatait).
Kissé nehezen hihető, hogy valakit jól megbüntetnek egy próbavásárlás során, mikor is egy kokaska a vétel tárgya. Ehhez vagy visszaesőnek kell lenni, vagy nagyon hülyének, aki elismeri, hogy még az anyját is eladta, mert olyan jól ül a tojásokon.

No, de ugorjunk. A nálunk civilizáltabb országokban létezik az a fogalom, hogy hobbitartás, hobbimennyiség. Ha jól emlékszem, ez a germánoknál olyan 6 pár körüli díszmadarat takar. Persze itt sem fog mindenki regisztráltatni, ha véletlenül 7 pár, vagy kicsinyt több röpköd a drót mögött. Itt látom az MDOSz tennivalóját elsősorban, vagyis elfogadtatni állampapival, hogy igenis vannak, akik kevesebb sört hozatnak anyuval a tescóból, csak azért, mert megkívántak egy pár pintyőkét és arra kell a lóvé.
Megkérdeztem az illetékesnek látszó ombudsman urat, hogy nyilatkozzék, miként is látja azt a helyzetet, mikor gyermekünk hörcsöge fial hármat, és a büdös kölyök lebukik, miközben átveszi az értük járó 3 tábla Boci csokit. Azt a választ kaptam, mivel nem konkrét ügyről van szó, így nem tud a T.ombudsman megnyílni.
Ezt követően rátörtem az ajtót a területileg illetékes APEH ügyintézőre, ahol is felvilágosodtam, hogy az őstermelőimmel kitörölhetem, egyénivállalkozóként értékesíthetek legegyszerűbben dísznek szánt madarat. Ezt követően az APEH-nél is felvetettem a hörcsögös teóriámat, de erre tavaly november óta nem jött válasz. Vagy nem vonatkozik rájuk a 30 napos intézkedési határidő, vagy úgy röhögnek, hogy azóta sem bírják abbahagyni.

Tehát itt tartunk. Vagy megelőzzük a bajt, vagy vállaljuk, hogy egyenként csípnek el bennünket (mellesleg, nekem már van nyugtatömböm, csak nem merem elővenni a börzén, mert elvernének a szomszéd árusok) és mint felderítésükre büszke skalpvadászok nem engedik utólag elszámolni a korábban kelt költségeket.
Merthogy a madártenyésztés (nem a hozzácsapódott bizniszelgetésről beszélek) nem üzlet és aki másként gondolja az önmagának is hazudik.
Mikor 100millFt értékű állománnyal rendelkező öreg barátommal beszélgettem, akkor az első pillanatban kimondott tizenmilliós bevétel komoly összegnek tűnt. Mikor kiszámoltattam, mennyi volt a teljes éves költsége, akkor alig maradt 3 mill Ft. Lehet számolni. Ha eladná az állományt, a tróger bangok gyengécske kamatai kétszer ennyit hoznának. És nem számoltuk 40-50 év munkáját, a röpdék árát, a korábban megfizetett milliós nagyságrendű tandíjat.

A madarász alapvetően megszállott mániás, aki, mint az indiánoknál, tiszteletet kellene hogy kapjon, nem büntetést. Ha a korcs mellékágaktól el tudnánk határolódni és ki tudnánk harcolni alapvető jogainkat, akkor nem kellene cidrizni sem, hogy mi lesz, ha jön az APEH.
De ehhez érdekvédelem kell, olyan szövetség, ami a tagdíjakat nem arra használja, hogy vezetőit utaztassa, önmaguk fényeztetésére.
Nem teljesen a témába vág, de megemlítem, ez évtől kiléptem az egyesületből(ez által az MDOSz-ből is), aminek 15 évig voltam tagja, mert, miként az élet más területein sem, nem látom, hogy érdemi, pozitív változás történhessen.

Mivel a madarászat túl mélyen van kódolva a génjeimben, így nem bírom abbahagyni, így a rögösebb utat választva madarászom a madarak szeretete miatt. Utóbbit, mintha némileg szem elől tévesztették volna, azok, kik feladatuknak vállalták a képviseletünket. De, lehet, hogy én látom rosszul:(

_________________
Rácz Sándor


 
  
 
Hozzászólás 2008 feb. 20, 14:51 
Üdv Mindenkinek! Kezdeném azzal, hogy mióta bevezették a jövedelem adózást azóta ebből a tevékenységből származó jövedelem is adóköteles. Természetesen mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mejik formáját válassza, hisz mások a lehetőségek (ÁFA,amortizáció, költség elszámolás,stb.) Ezt egy könyvelő tudja! Ha a tevékenység nem jövedelemszerzésre irányul, és a bevétel renszertelen, elég az egyébb tevékenység kategóriát választani. Az adó hatóság felé azt is tuni kell bizonyítani, hogy ebből a tevékenységből nem származott jövedelem, és ezt csak számlákkal, nyuktákkal, bizonylatokkal,stb. lehet. A kőnyvelő ezt is tudja! Megjegyzem ezt a tevékenységet húszéve csinálom igy és idáig semmijen problémám nemvolt, kivéve a "mimőségi" madarászokat akik annó lehülyztek. Minden tevékenység törvényi keretek közé van szorítva,ezt lehet szeretni, nemszeretni,tudomásul venni. Igyekszek ennek megfelelően élni, és lehet , hogy ezért vagyok a vonal túloldalán? üdv:KL.


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 18, 4:50 
Igen, és azt hiszem ehhez hasonló lenne a többségünk mérlege...
Leginkább az a baj, hogy az eddígi kiadásainkról nincsenek bizonylatok, ezért nem tudjuk igazolni ezeket a költségeket.
És talán nem is azért elsősorban, mert nem kaptunk számlát, hanem mert ki gondolta volna, hogy az építőanyag, eszközök , takarmány számláira valamikor szükség lesz?! :shock: :(

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 17, 16:49 
Bocsi, nem igazán sikerült, mert ahogy elküldtem összeugrott a kiadási a bevételivel, de azért talán igy is kilehet bogozni, hogy az első bevételem 2010-ben lesz.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 17, 16:49 
Bocsi, nem igazán sikerült, mert ahogy elküldtem összeugrott a kiadási a bevételivel, de azért talán igy is kilehet bogozni, hogy az első bevételem 2010-ben lesz.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 17, 16:45 
Gyűjtögettem,gyűjtögettem,gyűjtögettem........vagy már kis hazánkban az is gyanus, ha valaki ötven éves korára összetud kaparni 300ezret????
Minden esetre próbáltam csinálni egy táblázataot:

Kiadási oldal: Bevételi oldal:
2006. félév
Madár vásárlás:300 000 00
Volier készítés: 100 000
Kaja,vitamin,stb:20 000
2007.év
Kaja,vitamin,stb:40 000 00
2008.év
Kaja,vitamin,stb:40 000 00
2009.év
Kaja,vitamin,stb:40 000 00
2010.év.
Kaja,vitamin,stb:40 000 100 000
2011.év
Kaja,vitamin,stb:40 000 150 000

Össz: -620 000Ft. +250 000Ft.

Tehát, 2011-ben -370 000Ft-on állok, az inflációt nem számítva, a 250 000 Ft bevétel után adót nem fizetve, és természetesen nem pusztult el madaram, valamint elkezdtek szaporodni. Vagyis ez a legideálisabb eset, ennél már csak rosszabb lehet!!!!!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 29, 23:28
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: pápa
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 17, 0:14 
Vigyázz conure!

Az "apehot" az fogja érdekelni hogy honnan volt két évvel ezelőtt 300 ezer forintod madárra.

Üdv :Attila


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 16, 23:00 
Képesítés nem szükséges a vállalkozói igazolvány kiváltásához, elég ha arra gondolsz. hogy az állattenyésztés egyéb ágaiban sem kötik (sajnos) képzettséghez a vállalkozás alapítását, még nagyobb összegű támogatások odaítélésénél sem (elég ha három év gyakorlatra hivatkozik az illető).
Egyébként az országban nem folyik komolyabb hobbi vagy társállattenyésztési képzés, bár vannak kezdeményezések, próbálkozások.

Vállalkozás alapítása madártenyésztésre?
A kérdés, hogy ez megéri neked ? Ha nem üzleti alapokra helyezed a tenyészet kialakítását, szerintem nem érdemes csak kifejezetten ezért vállalkozást alapítanod, bár ha főállásban dolgozol valahol, mindjárt egyszerűbb a helyzet.
Azért ideális esetben egy jó állománnyal mindenképpen lehet profitot termelni (hosszútávon), ha valaki komolyan veszi a madártenyésztést. Persze sok az előre ki nem számítható tényező, elég ha a madárinfluenzára gondolunk, a szaporítások sikerességéről nem is beszélve.
A kifogástalan minőségű, egészséges madarakra mindig van kereslet (szerintem) !
A költségeket is jelentősen csökkenthetjük ha saját készítésű volierekben, ill. kalitokban tenyésztünk (házilag is lehet szuper berendezéseket készíteni, nyilván megfelelő technikai háttérrel), de az etetési költségek is nagymértékben csökkenthetők ha termelői áron szerezzük be a takarmányok nagyobb részét (bár sok ellenérvet hallottam már ezzel kapcsolatban pl. kistermelőktől nem biztonságos takarmányt venni, meg hasonló rémhírek ).

Azért remélem, hogy nem adod fel a terveidet biztos hogy van megoldás!

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fegyverneki Attila 2008 feb. 18, 0:24-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 16, 20:04 
MÉG EGY KÉRDÉS:


hA KI KELL VÉLTANI A VÁLLALKOZÓIT, AHHOZ NEM KELL VALAMI OKJ-S MADARÁSZ PAPÍR???

MÁR CSAK AZÉRT, MERT LÉTEZIK HÁZIÁLLAT TENYÉSZTŐ ÉS FORGALMAZÓ VÉGZETTSÉG!

AKKOR EZT IS EL KELL VÉGEZNI?

BEVALLOM AZÉRT ÉRDEKEL ENGEM, MERT ÉN TÉNYLEG NAGYBA GONDOLKOZOK HOSSZÚ TÁVON.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 16, 19:49 
Tehát, ha én egy madárházat akarok csinálni, és annak költségeit is akarom nyomonkövetni, amortizációként, akkor vállalkozónak kell lennem??
Mert aláírom, 100-120 pár egzóta már nem két fillér, de a fentartásuk se. A fűtés, világítás, állatorvos(mert ugye ha vállalkozás, akkor haszonállat) A mag, a vitaminok a gyógyszerek, stb. Tehát Madarász vállalkozó??? :shock:

Na ez a nem semmi. Jelenleg se hozzák vissza a ráköltött pénzt, s nagyobb tételbe se fogják, jó ha egálban vagyok, de ha 3 évig veszteséges vagyok, akkor fel kell számolnom a tenyészetem???????????????

S nem is beszélve az elhullásokról, s még a + kiadásokról, mint üzemanyag, hisz szállítani kell a magot, stb.

De nem töröm magam, márcsak azért is, hétfőn bemegyekl az APEH-hez, s kifaggatom őket, de szerintem ők se tudnak korrekt választ adni, mert rengeteg az ellentét.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 16, 18:10 
Úgy érzem egy kicsit elbeszélünk egymás mellett !

ÁFÁ-t nem kell minden esetben fizetni, pl. az adószám kiváltásánál dönthetünk alanyi adómentesség mellett is (ez kifejezetten az ÁFA-ra vonatkozik) , ilyen esetben nincs ÁFA- fizetési és nyilvántartási kötelezettség, természetesen nem is tudunk ÁFÁ-t visszaigényelni . Az tény hogy vállalkozói igazolvány nélkül csak a tárgyévi költségek számolhatók el, tehát egy beruházás esetén (pl. épület, tenyészállat) nincs lehetőség amortizációs költség elszámolására több éven keresztül. Sajnos ez más területeken is így van. (pl. nem vállalkozásként folytatott nagyobb volumenű dísznövénytermesztés)
Adószám ill. vállalkozói igazolvány igénylése esetén az egyéb állat kategória megszűnt, a hobbiállattenyésztés (014903) vonatkozik ránk.

Én mindenképpen azt javaslom ha valakit komolyabban érdekel a téma az APEH-nál érdeklődjön (lehet hogy sokan nem is vagyunk érintettek a dologban, nekem sincs naprakész információm ezzel kapcsolatban), első körben egy könyvelő vagy egy adószakértő is ezt fogja tenni ( bár szerencsés esetben akár rögtön információhoz juthatunk tőlük) .

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 szept. 6, 22:03
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Tardona tel:30-675-5897
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 16, 16:59 
Szevasztok!

Min csodálkoztok :?:
Mindenért amit értékesítünk, ÁFA-t kell fizetni! (mert fogalmazod!)
Akkor már miért ne használnánk ki, hogy vissza is igényeljük. Érdeklődtem eziránt én is, és az-az igazság, hogy egyenlőre kiskapuk nincsenek, mert meggondolatlan, a törvényhozók halovány fogalmuk nélkül alkotják a törvényeiket.
Csak azt látják ebben is, hogy valaki elad 3000.--ért 20db madarat, annak a jövedelme máris 60.000.- -el nő, tehát jól "keres" az illető.

Nagyon egyszerűen, kifogják számolni,mi tartozik még a hobbi által okozott szaporulatba, mert azt ugye senki nem hiszi, hogy 50-100 madár ,csak úgy véletlenszerűen bepottyant. :shock: (Meggondolatlan JÖVEDELEM SZERZÉS :wink: )

Tehát Misinek és még sok olyan embernek ,aki ekkora tenyészettel akar számolni, joban teszi,ha kiváltja a vállalkozását (EGYÉB ÁLLAT TENYÉSZTÉSE 012502), és minden ráfordított pénzéről számlát kér :!:

Az már más kérdés, hogy ez megfogja-e érni a tenyésztőnek vagy sem.
Legfeljebb eljutunk oda, ahol a fejlettebb országok járnak, hogy horibilis összeget kell egy madárért elkérni, mert senki nem akarja veszteségesen üzemeltetni VÁLLALKOZÁSÁT :idea: Ha egy kanyi adót nem fizet, még akkor sem.CSAK AZ A KÉRDÉS:KINEK :?:
:arrow: Az APEH sem engedélyezi, három évnél tovább, hogy veszteséges legyen a vállalkozás, mert azt megint csak nem hiszitek, hogy valaki fizet azért, hogy ne érje meg neki! :twisted:

Ja ! még Misinek: -Ha netán a madárházadat fűteni is akarod , külön mérőórát kell beszerelni!!! Egyéb esetben nem számolható el a költségekbe. Úgyhogy vagy sokat, vagy semmit. NA EZ A RÖHEJES!

Nem baj! Míg van az emberen bőr addig húzzák. CSAK AZZAL NEM SZÁMOLNAK, HOGY DRÁGÁBB LESZ A LEVES ,MINT A HÚS.MERT BEVÉTELÜK NEM FOG NŐNI OLY MÉRTÉKBEN ,MINT AMENNYI PLUSZ MUNKÁT IGÉNYEL AZ EGÉSZ DOLOG.Ezért kérdezem ,MIN CSODÁLKOZUNK?

Esetleg uniós pályazatot kellene beadni ezügyben, :lol: :lol: :lol: :lol: ,mert jövedelmező beruházásra számítunk :D :D :D :D

Egyébként 200.000.- -ig nem kell igazolni, honnét vetted adod a portékádat semilyen papírt nem vagy köteles adni!(gondolok pl.: ha lecseréled a televíziódat, és esetleg vevő is van a régire :roll: ) Csak a madár NEM PORTÉKA!

_________________
Üdvözlettel Zsolt.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 16, 16:18 
"A lényeg az adott tevékenységek kiadási és bevételi oldalának nyomon követhetősége."
Hát kedves Attila, én csak egyszerű paraszti ésszel tudok gondolkodni, és fel nem foghatom hogyan tudok évenként 0 szaldóra jutni! Tudniillik belefecceltem 2 évvel ezelőtt 300 ezer Ft-ot 4 pár papagájba, de szaporulatom lehet, csak rá 4 évvel lesz. Akkor én mondhatom 2010-ben, hogy hiába van 100 ezer Ft ára szaporulat, még akkor is jócskán mínuszban vagyok? Megnézem azt az APEH-est, akit ez érdekelne, ugyanis gyanítom, hogy éves elszámolás van. Vagyis nem annyira fekete és fehér minden.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 16, 15:56 
Kedves Attila!
Akkor ha jól értem: kérek egy adószámot, veszek egy nyugtatömböt. Eladom a zebrapintyek szaporulatát 500 Ft/db, összesen 2000 Ft-ért. Bemegyek a Fressnapfba, egy átlagos havi nagybevásárláson elverek 2500 Ft-ot, számlát kérek róla, és az apeh nem cseszegethet. Kb így megy ez? :24:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 16, 14:49 
Én úgy látom, hogy a számla- vagy nyugtaadási kötelezettség hallatán a magyar lakosság nagy része összerezzen. Nem lehet eleget hangsúlyozni hogy ez nem jár automatikusan adófizetési kötelezettséggel. A lényeg az adott tevékenységek kiadási és bevételi oldalának nyomon követhetősége. Nem járok messze a valóságtól ha azt feltételezem, hogy a madarászok jelentős részénél a tevékenység nem termel profitot, tehát adófizetési kötelezettség sem keletkezik számlaadás esetén sem. Természetes jelenség, hogy idegenkedünk az ilyen helyzetektől (ki ne ódzkodna a bürokráciától), nem vagyunk hozzászokva hogy egy hobbi gyakorlása is nyilvántartási kötelezettségekkel ill. gazdasági következményekkel járhat. Sajnos a díszmadarak tenyésztése egy olyan terület ahol nehéz kategorizálni, sőt szerintem lehetetlen (egy börzén néhány madarat áruló tenyésztőről milyen információt szerezhet egy ellenőr ?!!!), a felállított kategóriák könnyen átjárhatók, így még mindig az a legigazságosabb ha mindenkinek bizonylatot kell adni.

Tudomásom szerint nincsenek egyértelmű rendelkezések, hacsak az nem hogy bizonylatot kell adni minden értékesítés esetén (nyilvánvaló hogy ezt nehezen akarjuk magunkra nézve kötelezőnek érezni, holott már régóta létező dolog, csak mostanában több figyelmet kap.

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:17
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO