Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 15, 12:41 
A tartható állatok fajait, vagy a maximális állomány nagyságát úgy tudom a helyi önkormányzat szabályozza természetesen az nem vonatkozik a „különleges” bánásmódot, tartási körülményt igénylő fajokra, illetve védett állatokra. Ezért célszerű előbb az önkormányzatnál érdeklődni.

A nyugtaadási kötelezettségnek gyanítom minden esetben meg kell felelni, majd később vitathatják hogy a „termék” minek minősül, de az már kisebb gond mint a nyugta elmaradása.

„Minden” kereskedő ad számlát a vásárolt termékek után (gyűrű, takarmány, felszerelés) amit célszerű megőrizi!

A felvetett téma azt hiszem nagyon aktuális, bár itt-ott már többször volt szó rolla. Egy korrekt és kiterjedt összefoglaló írásra véleményem szerint igény lenne. Javasolni szeretném, akinek van rá ideje és kellőképpen körül tudja járni a témát, szakemberek, esetleg APEH bevonásával, jelentkezzen és segítsünk az eligazodásban.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 15, 12:29 
Oké, de egy újabb kérdés:

Ha megvan ez a rendelet abban a faluban, ahová én költöznék, és felépítem azt a madárházat, nem kevés pénzből, és egyszercsak változik a rendelet.... (egyszercsak nem engedi, hisz minden változhat)

Akkor, költözni kell???? Akkor ki fizeti ki a kárt, hisz egy külön erre a célra épült épület se két fillér...

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 15, 12:24 
Szeretett falum saját rendelete:

"E rendelet alkalmazása szempontjából az állatok csoportosítása a következő:
Haszonállat: minden háziállat, melyet fogyasztás vagy haszonszerzés céljából tartanak vagy
tenyésztenek:
- Nagy haszonállat: ló, öszvér, szamár, szarvasmarha, bivaly, póniló, sertés, juh, kecske, emu.
- Kis haszonállat: baromfi, galamb, nyúl, csincsilla, nutria, pézsma, nyérc, hermelin, valamint
egyéb, máshová nem sorolt prémes állat és a méh.
Kedvtelésből tartottak: minden állat, melyet nem jövedelemszerzés céljából tartanak vagy
tenyésztenek:
- Eb, macska, díszmadár, díszhal, tengeri malac, aranyhörcsög, fehér egér, stb. kivéve ha azok
a tartás céljánál fogva a jövedelemszerzést szolgálják, mely esetben haszonállatnak
minősülnek.


http://www.berekfurdo.hu/pdf/rendeletek/allattartas.pdf


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2008 feb. 15, 12:11 
Cs.Misi írta:
Mi szab határt a madarak számának?

Pl ha én kertesházba pintyeket tenyésztek, a kis madár méret miatt igen nagy egyedszám tartható fent, akár 1000-2000 példány is, tehát akkor ezt simán tarthatom mondjuk egy faluközpontban lévő ház kertjében?


tudomásom szerint ezt helyi rendeletek szabályozzák!

... Jó lenne, ha Rácz Sanyi idekeveredne. Ezt a témát bár boncolgatta valamely fórumon...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 15, 11:50 
Nos amit írtam, az igaz, max elavult, ez 4-5 éves infóm volt.

Mindnenesetre nagyon érdekelne a valóság, mert szeretnék kertesházba költözni, s az jelenlegi állományomnak 3-4-5 szörösét tartani.

Ez nyilván szaporulat ügyileg is több lenne, s az előbb említett apeh-es dolog igencsak kíváncsivá tett. Ezentúl nem is tudom, hogy merjek e madarat eladni....

Mindenesetre Balanc kérdései igen jók, pláne a veszélyes hulladékos, de én mégegyel kiegészíteném:

Mi szab határt a madarak számának?

Pl ha én kertesházba pintyeket tenyésztek, a kis madár méret miatt igen nagy egyedszám tartható fent, akár 1000-2000 példány is, tehát akkor ezt simán tarthatom mondjuk egy faluközpontban lévő ház kertjében?

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 15, 11:47 
Szasztok!
a díszbaromfi az akkor mi?
ha díszállat, honnan tudja eldönteni azt egy ellenőr?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 15, 11:19 
Hegedűs Zsolt írta:
Felhívtam a cégünk könyvelőjét, illetve beszélgettem róla madarászokkal.

Díszmadarak őstertelmei státusszal nem értékesthetőek.


Akkor ezt buktam... :? Köszönöm az infót! :wink:

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 15, 11:17 
Szerintem különbséget kellene tenni a saját (szabványos zárt) gyűrűvel eladott saját szaporulat és a vásárolt madár továbbértékesítéséből származó bevétel között! Jelentős különbséget!!! :idea: :twisted:

Itt kéne ütni a vasat, szerintem...

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
Hozzászólás 2008 feb. 15, 11:12 
Cs.Misi írta:
Ez sajnos igen szomorú, és GUSZTUSTALAN.

Mindenesetre én úgy tudom, hogy évi 600000 Ft nettó jövedelem alatt nem kell adózni, de ha dolgozik valaki, még ha minimálbéren is, már többet kap, így adóbevallás, adózás stb, és ehhez kéne hozzáírni a plusz bevételeket. Úgy kell csinálni, hogy a gyerek adja el, mert az ő hobbija, ő tenyészti, s 600 ezernél többet ne áruljon ki évente.

Ezeket a sz.rrágókat, ááá

csak felhúztuk itt magunkat.


Szia!

A kupec is pont erre törekszik... :roll:
Csak mi tudjuk, hogy ki az, vagy sem... az APEH is szeretné tudni (magánvélemény), bár az is lehet, hogy nekik tök mindegy, csak beszedhető legyen az adó bárkitől, bárhogy. Nem tudom... :roll:

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2008 feb. 15, 11:07 
Cs.Misi írta:
Ez sajnos igen szomorú, és GUSZTUSTALAN.

Mindenesetre én úgy tudom, hogy évi 600000 Ft nettó jövedelem alatt nem kell adózni, de ha dolgozik valaki, még ha minimálbéren is, már többet kap, így adóbevallás, adózás stb, és ehhez kéne hozzáírni a plusz bevételeket. Úgy kell csinálni, hogy a gyerek adja el, mert az ő hobbija, ő tenyészti, s 600 ezernél többet ne áruljon ki évente.

Ezeket a sz.rrágókat, ááá

csak felhúztuk itt magunkat.


Ezt rosszul tudod sajnos szerintem. Amit írsz az az őstermelőkre vonatkozik. Azt meg beidéztem, hogy az általunk tartott díszmadarakra az nem váltható ki. Ahogy írtam a kiskorúaknak is kell adózniuk, s hidd el alaposan körbejártam kérdést a fiam jutalmánál. Adózni kellett, pedig mondanom se kell, a jutalom nem érte el az általad említett összeget.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hegedűs Zsolt 2008 feb. 15, 11:13-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:27
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest, a rács innenső oldalán. Egyenlőre...
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 15, 11:05 
Sziasztok!

Szeretnék egy tévhitet szétoszlatni: a számlaadási kötelezettség nem jelent feltétlen adózási kötelezettséget is egyben! :idea:

Az APEH miből dönthetné el szerintetek azt, hogy egy kedvtelésből pár madarat tartó illető eladja a szaporulatát, vagy egy kereskedővel áll szemben? A forgalmából!
Én úgy tudom, hogy egy őstermelői igazolvánnyal rendelkező egyén, aki egy kvóta alatt értékesít, annak nem kell adót fizetnie. Ez viszont az adóbevallásából kell kiderüljön. A kupec pedig adózzon, építse bele a madár árába ennek összegét, így találjon a portékájára vevőt. :twisted:
Végülis, nem is biztos, hogy olyan rossz a nyugtaadási kötelezettség... :roll:


Nekem 6 kérdésem lenne:

- mi a feltétele az őstermelői igazolvány kiváltásának?
- mekkora az az összeg, éves bevétel, ami még adómentes?
- az árunak, azaz a madárnak, amiről a nyugta szól (mert ugye KONKRÉT fel kell tüntetni a nyugtára az ADOTT madarat/madarakat), annak azonosíthatónak kell lennie (zárt gyűrű)?
- kell állatorvosi igazolás ahhoz, hogy áruba bocsátható legyen a madár?
- kell-e igazolni a veszélyes hulladéknak minősülő madárürülék/homok/újságpapír, stb. tárolására és elszállítására vonatkozó előírás meglétét, mint egy kereskedésben?
- milyen állatvédelmi törvénynek kell megfeleljen a madár szállítása, értékesítése (körülmények, árusító, ill. szállítókalit, doboz, stb...)?
Vagy ne vetítsem az ördögöt idő előtt a falra? :roll: :oops: :?

A múlt évben volt egy riport a TV-ben, ami arról szólt, hogy a hagyományos piacon eladásra szánt élő ponty nem állat, hanem áru, ezért nem vonatkozik erre az állatvédelmi törvény. Bármilyen méltatlan körülmények mellett tárolható, leölhető és értékesíthető... :? Csak a higiénia a követelmény...

Üdv, Balance

_________________
A rács túloldalán pihegő madárka is te vagy, egy rész belőled...


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 15, 10:59 
Felhívtam a cégünk könyvelőjét, illetve beszélgettem róla madarászokkal.

Díszmadarak őstertelmei státusszal nem értékesthetőek.

A mezőgazdasági őstermelő magánszemély adózásának alapvető szabályai:

A mezőgazdasági őstermelői termékek és tevékenységek a következők:
A) Állat, állati termék
Vámtarifa azonosító 01. Élő állat (ideértve a méhcsaládot, a méhanyát, a méhbábot, a méhrajt is)
kivéve: a sportló, a versenyló, a kutya, a macska, a laboratóriumi állat, a vírus- és szérum-állat, a dísz- és állatkerti állat, a vadon élő, a vadasparkban és a vadaskertben élő fajok, a természetvédelmi oltalom alatt álló, gyűjtési tilalom alá eső állatfajok 0101-0106-ból, .......

Megoldások: vagy cég, melynek tevékenységi körében szerepelnek az idevonatkozó tevékenységi körök, vagy magánszemélyként ki kell tölteni az apeh felé egy nyomtatványt, egyéb gazdasági tevékenységre.

szj 01.25 Egyéb állatok tenyésztése
Ebbe a szakágazatba tartozik:
– a méhek tartása, a méz és méhviasz termelése,
– a nyúltenyésztés (hús-, angóranyúl), az ezekről származó hús, nyersbőr és szőrme termelése,
– az ún. hobbiállatok tenyésztése (kutya, macska, díszmadár stb.),
– a prémes állatok tenyésztése, az ezekről származó nyersprém (irha) termelése,
– a nem vadászati célú vadtenyésztés üzemi körülmények között,
– a selyemhernyó tenyésztése, selyemgubó termelése,
– a vízi hüllők és békák tenyésztése medencében,
– a kígyótenyésztés és -bőrtermelés,
– a más állatok tenyésztése (galamb, csiga, laboratóriumi állatok, rovarok, egzotikus állatok stb.),

Ez esetben a magánszemély kap egy adószámot /nem adóazonosító jel!/. Ennek birtokában már vehet számla- illetve nyugtatömböt. Értékesítéskor pedig értelemszerűen nyugtát, illetve számlát kell adnia.
A bevételt, jövedelmet mindenképpen be kell vallani. Az egy más kéréds, hogy ez milyen mértékű, illetve, hogy adóköteles e. A fiam pont 12 éves, nyert a helyi önkormányzattól "Jó tanuló, jó sportoló" díjat, mely pénzjutalommal járt. Ki kellett váltanom neki az adószámot, s leadózta jutalmát. Ha ezt nem teszem meg, akkor automatikusan a legnagyobb adósávval adózott volna!!!

Azt is kimondja a törvény, hogy kereskedelmi mennyiség értékesítése során kell bejárni a fenti utat. A kereskedelmi mennyiség azonban nem meghatározott, tehát az ellenőr értelmezésén múlik, hogy a 10 db zebrapintyet annak ítéli-e, vagy sem. Adott esetben a tenyésztőnél látogatást is tehetnek, ahol is kiegészítő információkat kaphatnak a tenyészet nagyságáról, a vélt szaporulat mértékéről, illetve arról, hogy az értékesítés rendszeres lehet-e.
Természetesen amnnyiben valaki adóbevallásában szerepelteti a bevételi oldalon a szaporulat eladásából származó bevételeit, akkor ezzel szembeállíthatja kiadásait is: pl. takarmány, börzebelépő, energiahányad, orvosi költség, madárbeszerzés, stb. számláit. Ebből fakadóan az adóév végén derül ki, hogy mennyi az adózó jövedelme.

Az országos szövetség lobbilehetőségét illetve érdekképviseleti feladatát a tagok, tagegyesületek felé abban látnám, hogy az illetékes szervekkel felvéve a kapcsolatot állásfoglalást kéne kérni arra nézve, hogy mit tartanak már kereskedelmi mennyiségnek. /összeghatárhoz kötött, vagy darabszámhoz?, éves viszonylatban vizsgálják, vagy alkalmanként? stb./ Amennyiben túlzottan alacsony számot határoznak meg, pl. évi 10 db. az esetben megfelelően alátámasztott érvekkel törekedni kellene a kvóta megemelésére.

Ha valakinek ettől eltérő ismerete, információja van, kérném javítson ki.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 jan. 23, 10:25
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Dunaújváros
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 15, 10:57 
Ez sajnos igen szomorú, és GUSZTUSTALAN.

Mindenesetre én úgy tudom, hogy évi 600000 Ft nettó jövedelem alatt nem kell adózni, de ha dolgozik valaki, még ha minimálbéren is, már többet kap, így adóbevallás, adózás stb, és ehhez kéne hozzáírni a plusz bevételeket. Úgy kell csinálni, hogy a gyerek adja el, mert az ő hobbija, ő tenyészti, s 600 ezernél többet ne áruljon ki évente.

Ezeket a sz.rrágókat, ááá

csak felhúztuk itt magunkat.

_________________
Gouldamandínák....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 15, 10:26 
Sziasztok

Nagyon érdekes témát boncolgattok, ám szerintem ki kellene kérni valamiféle könyvelő tanácsát erről, mert nem hiszem hogy egy 12 gyereknek, vagy például nekünk, aki felvisz monorra 10 db zebrát, vagy 3 darab nyulat, számlatömbbel kellene rendelkeznie. Bizonyos tevékenységek, bizonyos öszeg adómentesek, ám én sem vagyok jártas ebben. Szerintem azonban egy egyszerű tenyésztőnek, (aki mondjuk nem tucatszám árulja az amazonokat) nem kell rendelkeznie nyutáéval, adószámmal.
A témában jártasok hozzászólása kéretik!

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 14, 23:50 
Ezeket a változásokat már 2oo7 őszén jeleztem, senki sem reagált rá.

A legbiztosabb ha beszerzed a nyugtatömböt és adószámot kérsz egyéb bevétel adózására, bár ezt nem ismerem pontosan. Ezen kívűl lehetsz vállalkozó, vagy őstermelő is, de eladásaidról nyugtát, vagy számlát kell adni a vevőnek.....ez van...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 14, 23:25 
Evvel a problémával számolni kell!
Egy tenyésztő, aki megkeresett az eladó madarai ajánlatával, nem volt hajlandó leírni az árat emailban! Csak telefonon válaszolt a vételárral kapcsolatban! Pontosan e dolgok miatt!!

_________________
zozimo2


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2008 feb. 14, 23:00 
egy indexes topikon olvastam, gondolom áthozom ide:

"Sziasztok !

A hét végén a kiskunmajsai országos állat és kirakodóvásáron akartam árulni díszbaromfit, de nem lehetett, mert nincs adószámom és emiatt nem volt nálam nyugtatömb sem. Úgy hallottam fokozott ellenőrzés várható Monoron és a többi nagy börzén vásáron is, Ti hogyan oldjátok meg ezt a problémát ? Minden ötlet és megoldás érdekel, ugyanis a három házzal arrébb lakó tenyésztő haveromnál hétfőn próbavásárlást csináltak, vettek nála háztól egy kakast, és az ajtóban közölték ők ellenőrök, most várja mennyi lesz a bírság nyugtaadás elmulasztás és egyebek miatt."


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:34
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO