Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2011 ápr. 29, 23:02 
Szia! Én azt tudom de akikkel eddig beszéltem ők nem töltötték ki azokat a menüpontokat amikre a program kötelez hogy töltsem ki, és mégis elfogadták nekik a Apeh-nél! Attól félek,hogy valami olyan lehetőséget választok valamelyik pontban amivel megszívom! Na mindegy, megoldanom valahogy :wink: !

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2011 ápr. 29, 17:05 
Sziasztok! Lenne egy kis problémám! Letöltöttem az Apeh oldaláról a megfelelő papírokat a letöltő programmal együtt!
Kitöltöttem amit kell és amit mások is kitöltöttek,,,,viszont nem engedi kinyomtatni amíg nem töltök ki mindent..pedig nem kell kitöltenem!! Valaki eltudná nekem küldeni a megfelelő papírokat(11T101, 11T101-A01,11T101-F)valami értelmes formátumban??? Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2011 ápr. 24, 21:32 
Sziasztok!! Lenne egy olyan kérdésem, hogy nekem vannak normál kettős hasznosítású Tyúkjaim is.
Elszámolhatom (Hobbiállat tartásnál) költségként a tojótápot meg ilyeneket? :wink:
Gondolom díszfácánnál a nevelőtápok meg ilyenek egyértelműen elszámolhatók...

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 21, 20:40 
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, hogy utána néztetek. Ma barátnőm telefonon is beszélt az Apeh-os ügyfélszolgálattal. Neki is azt mondta a csávó, hogy már eleve(!!!) Egyéni vállalkozóit kellett volna kiváltanom, hiába mondta neki, hogy csak hobbi-tenyésztésről van szó... Ő viszont nem hallott a lentebb említett április 6.-i változásról... De bevallotta, hogy elég nagy az össze-visszaság abban, hogy ki tartozik az alanyi adómentesség alá és ki nem....
Holnap feladom levélben....

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 21, 12:28 
feketemarcsi írta:
dobozostej írta:
És az önkormányzat majd kijön megnézni, hogy kiállaításra, vagy piacra visszük a madarakat? :lol:

Az adóhatóság ellenőrizhet...

Vannak dolgok amiket képtelenség leellenőrizni. Ez is azok közé tartozik. Viszont ha valaki tényleg nagyban űzi, akkor egyszerűen megéri vállalkozónak lennie egy bizonyos forgalom után (ezt mondjuk elég kevesen érhetik el nálunk).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 21, 12:03 
Szóval ismét egy "túlképzett" alkalmazott tréfálta meg az ügyfelet. :evil:

dobozostej írta:
És az önkormányzat majd kijön megnézni, hogy kiállaításra, vagy piacra visszük a madarakat?

Természetesen nem.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 21:08
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Jászberény
Valódi név: Bíró Bálint
   
Hozzászólás 2011 ápr. 21, 12:03 
És az önkormányzat majd kijön megnézni, hogy kiállaításra, vagy piacra visszük a madarakat? :lol:

_________________
Szelíd papagájok, Az idomítás művészete! Papagajidomitas.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 22:09 
Józsi Jól összefoglalta a dolgokat, a kulcsszavakat kiemelném ha nem bánja, de ezek már jó párszor leíródtak:
Sima, hobbi madarász esetéről van szó:

- 014903 Hobbiállat tenyésztés (emiatt szóba sem jöhet az őstermelői, ott a haszonállatok vannak)
- értékesítés nem rendszeres, nem megélhetési tevékenység ( erre ne váltson ki senki sem vállalkozóit, csak ha nagyban űzi a dolgokat)
- alanyi ÁFA mentesség


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 11, 20:54
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Solymár
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 21:35 
A díszmadarak (papagájok) tenyésztése a TEÁOR 08 – 014903 Hobbiállat tenyésztése szakmakód alá sorolt tevékenység, az adószám megigénylésekor ezt a szakmakódot kell megadni.
Az adott díszmadár-tenyésztő tevékenységének jellege alapján lehet meghatározni, hogy milyen adózási, vállalkozási forma választható.
1. Amennyiben a szaporulat értékesítése nem rendszeres tevékenység és/vagy nem megélhetést jelent, akkor két lehetőség adódik
a. Amennyiben az éves eladások összértéke nem haladja meg a 200 000,- Ft-os értéket, akkor elégséges adásvételi szerződést írni a eladott jószágokról, és a SzJA bevallásban ezt a jövedelmet nem kell szerepeltetni. Nincs szükség költségszámlák gyűjtésére sem.
b. Amennyiben az éves összértékesítés meghaladja a 200 000,- Ft-ot, akkor magánszemélyként van lehetőség adószámot igényelni a fent leírt tevékenységre. Évi 5 millió forintot nem meghaladó összeladás esetében lehet alanyi ÁFA mentességet kérni. Ebben az esetben már szükséges nyugtát vagy számlát adni, és érdemes a költségszámlákat gyűjteni. A bevételek és kiadások vezetésére egy Excel tábla is használható. A tevékenység nettó szuperbruttósított jövedelme (Számlák (nyugták) összértéke – költségszámlák összértéke) után 16 %-os SzJA-t kell fizetni és a főtevékenységből származó jövedelemmel összevontan, egy SzJA bevallást kell készíteni. A tevékenységgel esetlegesen okozott kárért a magánszemély a teljes vagyona erejéig felel.


2. Amennyiben a tenyésztői tevékenység folyamatos, megélhetést biztosít csak az alábbi vállalkozási formában valamelyikében lehet végezni!
a. A tenyésztői tevékenységet egyéni vállalkozói formában lehet főállásban, egyéb főállású jogviszony mellett másodállásban, illetve nyugdíj mellet kiegészítő tevékenységként végezni. Mindhárom esetben kötelező a számlaadás (nyugtaadás) valamint a költségszámlák gyűjtése és azok megfelelő vezetése a pénztárkönyvben. A tevékenység eredménye után 10 % nyereségadót és az adózott nyereség után 16 % vállalkozói osztalékadót kell fizetni. A felvett osztalékot még 14,5 % de maximum évi 450 000,- Ft egészségügyi hozzájárulás is terheli. A tevékenységgel esetlegesen okozott kárért az egyéni vállalkozó a teljes személyi vagyona erejéig felel. A három egyéni vállalkozói forma között a különbség a minimálisan fizetendő közterhek között van.
i. A főállású egyéni vállalkozónak attól függetlenül, hogy vesz-e fel a tevékenysége után jövedelmet vagy sem, a mindenkori minimálbér (jelenleg 78 000,- Ft) alapján kalkulált közterheket (jelenleg ez kb. 29 000,- Ft) minden hónapban meg kell fizetni. A főállású egyéni vállalkozó rendszeres jövedelmet is felvehet. Ebben az esetben a bruttó jövedelemből levonásra kerül 10% nyugdíjjárulék + 6 % TB járulék + 1,5 % munkaerő-piaci hozzájárulás + a szuperbruttó bérből számolt 16 % SzJa. Továbbá a bruttó jövedelem után 24 % nyugdíjjárulékot + 2 % TB járulékot + 1 % munkaerő-piaci hozzájárulást + 1,5 % szakmunkásképzési hozzájárulást is meg kell fizetnie. A jövedelem a közterhekkel együtt költségként elszámolható, azaz csökkenti a nyereségadó alapját.
ii. A nyugdíj mellett kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozónak havi 5 100,- Ft TB járulékot kell megfizetnie.
iii. Az egyéb főállás mellett, mellékállású egyéni vállalkozóként tevékenykedőnek pedig nem kell közterheket fizetnie.
b. Gazdasági társaság (Kft.) formájában végzett tenyésztői tevékenység esetében szintén van számlaadási (nyugtaadási) illetve költségszámla gyűjtési kötelezettség, amelyeket a kettős könyvvitel szabályai szerint kell lekönyvelni. A tevékenységet végző tag kétféleképpen vehet fel a vállalkozásából jövedelmet.
i. Rendszeresen jövedelmet vesz fel és megfizeti az azt terhelő közterheket. A bruttó jövedelemből levonásra kerül 10% nyugdíjjárulék + 6 % TB járulék + 1,5 % munkaerő-piaci hozzájárulás + a szuperbruttó bérből számolt 16 % SzJA. Továbbá a vállalkozásnak a bruttó jövedelem után 24 % nyugdíjjárulékot + 2 % TB járulékot + 1 % munkaerő-piaci hozzájárulást + 1,5 % szakmunkásképzési hozzájárulást kell megfizetnie.
ii. Osztalékot vesz fel havi 5 100,- Ft TB járulék megfizetése mellett. A nettó eredményből (összes bevétel – összes költség) levonásra kerül 10 % nyereségadó, majd az adózott eredmény osztalékként kiosztható 16 %-os osztalékadó megfizetése mellett. A felvett osztalékot még 14,5 % de maximum évi 450 000,- Ft egészségügyi hozzájárulás is terheli.
A gazdasági társaság tagja a tevékenységgel okozott kárért a társaságban jegyzett üzletrésze erejéig felel.
A Kft. alapítás költsége 45 000,- Ft + ÁFA, a minimális alapítói vagyon 500 000,- Ft, a cég egy nap alatt megalapítható és a tevékenység már folytatható is.
Évi 5 millió forintot nem meghaladó bevétel esetén mind az egyéni vállalkozó, mind a gazdasági társaság kérheti az alanyi ÁFA adómentességet. Amennyiben a tevékenység folytatása közben mégis átlépi az 5 millió forintos határt, az ÁFA-körbe való bejelentkezési kötelezettség ezt követően indul.
Mind az egyéni vállalkozónak, mind a gazdasági társaságnak iparűzési adót kell fizetnie. Az adó alapja az összes árbevétel – összes anyagköltség – összes alvállalkozói kiadások, az adó mértéke önkormányzatonként változhat, de maximum 2 % lehet.

_________________
Máthé József
http://www.papagajaim.hu
info@papagajaim.hu
06205243185


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 21:22 
Sziasztok,

heti rendszerességgel kapok segélykérő telefonokat az Apeh ügyintézés miatt, ugyanis tényleg nyögvenyelős az ügyintézés, ami az ügyintéző hivatalnok nem teljes felkészültsége miatt van. Alapvető probléma hogy vagy egyéni vállalkozásra, vagy őstermelőire szeretné rávenni a madarászt. Kicsit jobban felkészülve, második nekifutásra eddig mindenki el tudta intézni aki engem hívott. (Amelyik hivatalban már egyszer kiadtak ilyet, gördülékenyebb a dolog, csak valakinek úgy néz ki ki kell taposni az ösvényt.)

A változás számomra is új, Marcsi ha van infód légyszi oszd meg velünk. Ha olyan valaki kap értesítést a változásról, akinek már van ilyen száma, kérem szóljon.

Üdv:
Csaba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 21:18 
Na az pont jó!... :twisted: Gyorsan otthagyom a Főiskolát és elmegyek bejelentett utcasöprőnek......
,vagy megyek Nyitrára árulni!.......... Nagy dilemma.... :wink: :evil: :wink:

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Lipót Péter 2011 ápr. 20, 21:35-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 11, 20:54
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Solymár
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 21:00 
A vállalkozói igazolvány kiváltása díjtalan, ha van bejelentett munkahelyed akkor semmit nem kell fizetned magad után csak a haszon után adózol.
Mint vállalkozó több mindent el tudsz számolni mintha csak sima adószámot váltanál ki.

_________________
Máthé József
http://www.papagajaim.hu
info@papagajaim.hu
06205243185


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 20:50 
Helló Marcsi!

Ez a lista mikor lett rögzítve? Mert ha jól értem, akkor hülyítették az "ügyintézőmet". Nem értem én ezt K...a Országot. Itt minden csak nehezebb/bonyolultabb lett. Kár, hogy nem én voltam ott, mert akkor lehet, hogy kivezettek volna! Az biztos, hogy kinyírnák a HOBBI díszmadár tartást ezzel a lépéssel! Ami az egyik városban fehér az 100km-rel arrébb lévő városban biztos, hogy fekete.

Ja és azt is mondta, hogy aki eddig kiváltotta a "technikai" adószámot, az fog kapni egy felszólítást, hogy váltsa ki a vállalkozói engedélyt...
Csak, hogy tiszta legyen, a Békéscsabai Apeh hivatalban mondták ezt...

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 20:32 
Marcsi! Akkor most igaz vagy nem igaz? Változott vagy nem változott? Mert az kb kivégezné a papagájtartást ha egyéni vállalkozónak kéne lenni a tenyésztéséhez... (így sem rentábilis a dolog).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 20:31 
Nagy Tamás írta:
Amit le írtam az tény :wink:

Úgy értem aki ezt mondta (hivatalnok) az tévedett. Ugyanis:

Egyéni vállalkozóknak az indulási költsége:
- illeték a vállalkozói igazolvány kiadásáért: 10.000,- Ft
- erkölcsi bizonyítvány: 2.000,- Ft

Ezek után (ha mondjuk van más munkaviszonya akkor nem tudom, hogy hogy mit kell, de ha egy fillér haszna, bevétele sincs, akkor is kell fizetni havonta a mindenkori minimálbér után sarcot).

- nyugdíjbiztosítási alap: 33,5%
- vállakozói adó: 4%

(Persze lehet ez is változott már).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 20:27 
Warhawk írta:
Remélem nem igaz.



Warhawk!

Amit le írtam az tény :wink:

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 20:19 
Remélem nem igaz.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 16, 17:37
Hozzászólások: 2237
Tartózkodási hely: Kondoros
Valódi név: Nagy Tamás
   
Hozzászólás 2011 ápr. 20, 19:46 
Sziasztok!

Csak, hogy ne pihenjen ez a topic és ne legyen egyszerű az élet...(hűűű de mérges vagyok.... :evil: :evil: )
Ma volt bent az ügyintézőm az "APEH" -nál, hogy kiváltsa nekem azt a bizonyos "technikai" adószámot.
A következőt mondta neki az APEH-os nő:
"Törvényváltozás történt."
A papagájt kivették ez alól a "technikai" adószám alól, Április 6.-a óta. Most már EGYÉNI VÁLLALKOZÓNAK KELL LENNI, mindenkinek, aki papagájt értékesít, bármely formában. Ne is jöjjön többet (az ügyintézőm) ez ügyben, csak akkor, ha vállalkozóit váltja ki nekem....

Várom a hozzáértő és biztos helyről informált emberek hozzászólását. Örülnék, ha valaki leírná mivel jár az, ha kiváltom az egyéni vállalkozói engedélyt?
Köszönöm....

_________________
http://www.tamasmadarai.5mp.eu
Tisztelettel: Főnyest
V151 10593


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 feb. 24, 19:34 
Szia Peti,

erről szól ez az egész topik: számla illetve nyugta adási kötelezettség! (Ha nem adsz, büntet az APEH)
Olvass vissza légyszi pár oldalt.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 feb. 19, 17:55
Hozzászólások: 63
Valódi név: Szabó Péter
   
Hozzászólás 2011 feb. 24, 19:27 
Sziasztok!
Olyanban szeretném a segítségetek kérni hogy hallottam, hogy Szentest meglepte az APEH és valami papírokat kértek.Milyen papirok lennének ezek? Ti mit tudtok erről?Most akkor valami számlát kel adni a madáról vagy hogy van ez pontosan?
Remélem tudtok ebben nekem segíteni.Előre is köszönöm.
H4-019. Peti.

_________________
H4-019. Pet!.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 máj. 1, 0:06
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO