Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 feb. 16, 16:48 
Helló!!

Némi adaléknak szánom, hogy külföldi börzén, -ahol a mi pénzünkhöz jelentős belépőt szednek-ott a belépő "egy kézfejre bélyegzés". Ott már biztos nagyobb az adózási fegyelem, vagy ott lesz..k?
Én amondó vagyok, hogy be kell menni a "tisztelt hivatalba" ,-és amit leírtam-, ki kell tölteni az adatlapokat, és benyujtani. "Ők" meg csináljanak vele amit akarnak. Én bementem az "illetékes hivatalba", és azt mondtam amíg nem csinálják meg, nem megyek el. 10 (az az TÍZ) perc alatt kész lett, pedig előtte elakartak küldeni melegebb éghajlatra. Másoknak is ezt tanácsoltam, és láss csodát, eddig még mindenkinek megoldották. Szerintem ezen sokan csak azért vekengenek, mert igazából nem is akarják megcsinálni "maguknak", csak jól esik beszélgetni róla. Ja, és azóta az ország más területén is elérték a céljukat azok, akik akarták. Csak meg kell tanulni, hogy a sült galamb nem mindíg repül a szánkba.
Kérhettek Ti itt állásfoglalásokat, azzal soha nem lesz megoldva semmi, mert az csak olyan "akta tologatás" féle művelet. Szerintem túlbonyolítjátok a dolgokat.
Kiváncsi lennék, hányan mentetek már be az "illetékes hivatalhoz", hogy Te ezt meg ezt kéred.(!!!!!!) (AKAROD!!!!!!)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2011 feb. 16, 14:55 
feketemarcsi írta:
Sajnos sokaktól hallottam, hogy az ügyfélszolgálatokról egyes megyékben elhajtották őket, hogy ilyet nem lehet, csak vállalkozóként.


Marcsi, meg tudnád nekem adni hol járnak el másképp a hivatalok?
Ha kell írunk megint egy levelet az Adóalany nyilvántartó főosztálynak.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 feb. 16, 14:33 
Helló!!

Köszi, így legalább én is "kitudom" olvasni. A nyomtatványon rosszul látszik, hogy 1 vagy 4, de így már tudom, hogy 4-es. Mégegyszer kösz. Mi már 2008 évtől így "működünk."
Nálunk van az APEH-nak egy kirendeltsége, oda bemegyünk, és a lányok mindent megcsinálnak. Ilyen is van, és ez is hivatal.(!!!) Vagyis nem kell letöltenünk semmit, de nem tudom, hogy ez letölthető-e.(???)

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 feb. 16, 14:26 
Attila írta:
Ezek a lapok az apeh honlapjáról letölthetők?

Én itt találtam egy PDF-et, de fogalmazásom nincs mit kell és hova beleírni... :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 feb. 16, 14:16 
kuvik írta:
Helló!!!
Ez így volt, mert az eset tőlem kb. fél méterre történt.Ezt én nem hallottam mástól, hanem ÉN hallottam, láttam. Természetesen ettől még nem lett jobb semmi. De talán egy kis segítség: 11T101 11T101-A01 11T101-F ez a három nyomtatvány minden gondunkat megoldott. Van adószámunk, (a tevékenységünk kódja: 011903,- ha jól olvasom, mert az APEH-nál a hölgy kissé csúnyán írt) a tevékenység megnevezése "hobbiállat tenyésztése (díszmadár)", alanyi adómentességgel. És nekünk már is minden legális. (Persze, ha nem adok nyugtát, vagy számlát, úgy minket is megb...t az adóhivatal.) De legalább "legálisak vagyunk". Ehhez még annyit, hogy más megyében is működött az adószám "megszerzése." Bocs, hogy beleszóltam, de hátha akad, akinek ez segít. (Már jó néhány madarásznak "segített.") A többit meg mindenki maga tudja. Így fordulhatott elő, hogy a madarászaink a Lajosnak tudtak adni HIVATALOS számlát, és így tudtam értékesíteni vadasparknak is madarakat.


Köszönjük!
Ezek a lapok az apeh honlapjáról letölthetők?

_________________
Attila


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 feb. 16, 14:04 
Helló!!!
Ez így volt, mert az eset tőlem kb. fél méterre történt.Ezt én nem hallottam mástól, hanem ÉN hallottam, láttam. Természetesen ettől még nem lett jobb semmi. De talán egy kis segítség: 11T101 11T101-A01 11T101-F ez a három nyomtatvány minden gondunkat megoldott. Van adószámunk, (a tevékenységünk kódja: 014903,- ha jól olvasom, mert az APEH-nál a hölgy kissé csúnyán írt) a tevékenység megnevezése "hobbiállat tenyésztése (díszmadár)", alanyi adómentességgel. És nekünk már is minden legális. (Persze, ha nem adok nyugtát, vagy számlát, úgy minket is megb...t az adóhivatal.) De legalább "legálisak vagyunk". Ehhez még annyit, hogy más megyében is működött az adószám "megszerzése." Bocs, hogy beleszóltam, de hátha akad, akinek ez segít. (Már jó néhány madarásznak "segített.") A többit meg mindenki maga tudja. Így fordulhatott elő, hogy a madarászaink a Lajosnak tudtak adni HIVATALOS számlát, és így tudtam értékesíteni vadasparknak is madarakat.

_________________
Üdv: Vajó Sándor


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kuvik 2011 feb. 16, 14:34-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2011 feb. 16, 10:06 
Üdv mindenkinek.
A szentesi börzén az APEH-osok által jegyzőkönyvezett két madarász közül az egyiknél állítólag egy rozellát vásároltak és se számmlát se nyugtát nem kaptak vele, tehát az értesüléseim szerint itt madárról volt szó. Én ezt az információt mástól kaptam, akik a közelben voltak és hallották miről van szó.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 10:23 
eszterolajos írta:
A múlt vasárnapi szentesi börzén szerzett tapasztalatok alapján a madarászok részbeni tájékozatlanságuk miatt kényelmetlen helyzetbe kerűlhetnek a börzéken.
Ezért vezetőségünk az IDRE tagjai számára a saját tenyésztésű madár forgalmazással kapcsolatban hamarosan tájékoztató levelet küld, melyet kiegészít a forgalmazásban az APEH által is elfogadott bizonylatok mintájának fénymásolatával.

Remélve azt, hogy -e tájékoztatás segítség lesz a számukra a szaporulataik forgalmazása során.



Előre is köszönjük!

_________________
Attila


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 feb. 15, 10:13 
A múlt vasárnapi szentesi börzén szerzett tapasztalatok alapján a madarászok az adás-vételek során részbeni tájékozatlanságuk miatt kényelmetlen helyzetbe kerűlhetnek a börzéken.

Ezért vezetőségünk az IDRE tagjai számára a saját tenyésztésű madár forgalmazással kapcsolatban hamarosan tájékoztató levelet küld, melyet kiegészít a forgalmazásban az APEH által is elfogadott bizonylatok mintájának fénymásolatával.

Remélve azt, hogy -e tájékoztatás segítség lesz a számukra a szaporulataik forgalmazása során.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2011 feb. 15, 10:25-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 20:25 
Szia Madár ! :D

Nagyon jók a képek !
Ezer köszönet amiért megosztottad velünk . :wink:

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 13:21 
feketemarcsi írta:
Adás-vételi szerződést kell írniuk... Mint ingó dolog évi 200 ezer Ft-ig lehet adás-vételi szerződéssel is eladni.


Szia Marcsi.

Én úgy tudom,hogy évi nettó 800-ezer forintig adómentes,ez felett adózni kell, ebbe bele tartozik
minden ingóság féle, a net-es eladás is. ( Teszvesz , Vatera, stb. )

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
Csatlakozott: 2006 dec. 3, 17:48
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Budapest/Pest m. Inárcs
Valódi név: Botta Attila
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 13:09 
Akkor már csak egy kérdés:
Hogyan lehet ezt kivédeni annak, aki nem kereskedő, ill. nem számlaképes?
Az illetékes APEH csak egy pénzbehajtó szervezet.
Ha Mari néni a házától elad egy tyúkot, de nem őstermelő papíron, csak nyugdíjas, akkor mi van?
Örülnék, ha valaki erre adna valamilyen, mások számára is használható tanácsot!

_________________
Attila


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 12:53 
Üdv mindenkinek.
Az egyik illető akinél jegyzőkönyveztek nem árult madarakat- madarártartáshoz szükséges kellékeket és takarmányt árult.
A másik árult madarakat is és kellékeket, hogy ebben az esetben mi miatt jegyzőkönyveztek azt nem tudom.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 12:43 
Hali! Nem mérgelődök én..... csak nem tartom korrektnek. De sajnos ezt itthon meg kell szoknunk! :wink:

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 dec. 24, 6:00
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 12:29 
Helló!!!
Ezen sajnos hiába mérgelődsz :evil: , de ezek a "játékszabályok", és ezt nem lehet kivédeni, de van megoldás, csak egy kicsit "kényelmetlen."

_________________
Üdv: Vajó Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 17, 19:29
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Nyáregyháza
   
Hozzászólás 2011 feb. 14, 12:10 
Hát gratulálok az APEH-nek! :evil: Még a végén már az interneten sem tudom hirdetni a madarakat mert kifigyel magának valami APEH-os és megbüntet mert nem adok számlát.......Nem értem hogy miért probléma az és miért kell számla róla ha az ember a kedvtelésből tartott állatainak a szaporulatát megpróbálja eladni! Nem egy nagy tételről beszélek! Én sosem kupeckodom és kereskedem azzal a pár darab madárral ami szaporulat van évente, csak megpróbálom eladni őket!
De hát ez van, még egyszer GRATULÁLOK!!! :evil:

_________________
Vadászüdvözlettel : Lipót Péter
H26-022

http://lipimadar.5mp.eu
http://gyorimadaraszok.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2009 dec. 10, 12:17 
Szia! Épp írni akartam ide én is: futottam még egy kört a kisvárdai kirendeltségen. Újra csak azt mondták, hogy nem adható ki, sőt, ha kaptok egy ellenőrzést, még azt a dolgozót is megbüntethetik, aki erre kiadta az adószámot.
Érdekességképp elküldöm az itteni ügyintézőnek ezt a levelet, hadd vakarja a fejét! :-)


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 20, 10:24 
Az megvan, de az állásfoglalás kérésről beszélek, írta csaba, hogy ugyanazt, amit ők megkértek küldjem be Nyíregyházára meg Kisvárdára is.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 20, 8:44 
Hajjjjajjjj. Ez mellben meg csípőben szorítani fog.... :wink:

Szóval, tényleg küldjétek át, amit meg kell kérnem az APEH-től.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 19, 17:35 
Bocsi, most keveredtem gép elé.
Jövő héten kérek 7-es adószámot Nyíregyházán, úgy, ahogy Marcsi javasolta, meglátom, mit válaszolnak.
Ha elutasítják, akkor kérek állásfoglalást mindkét helyről, majd küldjétek át, amit Ti írtatok.

(Vagy Győrbe költözöm. Marcsinál biztos van üres röpde, a fénymagot nem szeretem, a repcétől megy a hasam, alma, répa jöhet minden nap, de csak reszelve. Ja, és tudom már a dududu-t, a többit ellesem a rollerektől, aztán én leszek az egyetlen éneklő tojó januárban a versenyen!) :D


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 28, 9:19
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO