Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 18:27 
Szia Csaba !


Tegnap du. hozta a postás a választ, elküldöm a címedre, ha megjavítod a géped rakd fel, hova is ? Mivel arra nem kaptunk választ, hogy felrakhatjuk -e a honlapra !!!!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 12:49 
Szia,

a hatóság átpaszintotta a válaszadási, tájékoztatási kötelezetséget a szegedi területi hívatalhoz.
Remélem hamarosan olvashatjuk a válaszukat.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 6, 12:02 
ckuzmos írta:
Sziasztok,

Felvettem a kapcsolatot az APEH tájékoztatási főosztályával, illetve telefonon előzetesen egyeztettem velük a problémakörről.
Az egyeztetésen megbeszéltük hogy az egyesület egy hivatalos tájékoztatási kérelmet fog benyújtani.
Kérem tehát az érintetteket, amennyiben problémás kérdéseik vannak, illetve nem értenek dolgokat, akkor azt fogalmazzák meg és ide tegyék azt fel.
A kérdéseket összefoglalva elküldjük az illetékeseknek, a választ pedig fel fogjuk rakni a főlapra.

Néhány kérdést kiszedtem, ha valami kimaradt volna, jelezzétek:

- A nyugtaadási/számlaadási kötelezettségnek van e valamilyen korlátja, ami alatt a díszmadár értékesítése esetén mentesül a tenyésztő a kötelesség alól (ez egyedszám, vagy érték alapján történik, hiszen némely fajok egyedei az ezer forintot sem érik el, mások pedig több százezer forintot is érhetnek.)
- Mi alapján történik a madár fajok és fajták díszmadár státuszba sorolása. (jó néhány fajoknál ugyanazon egyedet lehet haszonállatként és díszmadárként is értelmezni)
- Milyen formában lehet a díszmadár tenyésztésből származó jövedelmet leadózni illetve azt bevallani, valamint ha egy tenyésztőnek már van egyéni vállalkozása ami nem kapcsolódik a díszmadár tenyésztéshez, annak milyen változtatásokat kell eszközölnie.
- Milyen költségeket lehet elszámolni amelyek a díszmadarak tenyésztése és tartása során felmerülhetnek, ezen költségeket milyen fomában kell és lehet nyilvántartani.

A levelet a jövő hét elején szeretnénk elküldeni...


Nem érkezett még válasz?


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 23, 7:09 
Szia Marcsi !

Köszönjük a részletes tájékoztatást...
Remélem komolyan veszik a tartók/tenyésztők, mivel, ha baj van nem sokat tehetünk az ügyben...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 10:31 
ez így van, nyugtát azt adni kell.
Én már jártam úgy, hogy tudtam a vevőről, hogy ellenőr (egyedűl volt) elkezdtem írni a nyugtát, mire azt mondta nem kéri, én meg mondom neki " nem baj a társa ott kukkeról a szomszéd eladónál úgyhogy én mégis adok"
azóta sem láttam a börzén.....

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 8:58 
Szia !
Tudod, ha az én üzletembe egyszer így jönne be és egyedűl, és igy viselkedne, lehet hogy kék karikával távozna a podfátlansága miatt...
de igazad van ez kekeckedés, de lehet, hogy csak a mozgóbérét akarja növelni, hogy meg tudja vásárolni a napi kenyerét...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 8:22 
Sziasztok !

Szia Marcsi !

Szerintem a pénz blokk/nyugta /stb , majd a visszajáró és ezt követően az árú kiadása a legjobb, mert az üzlet csak akkor jön létre, ha fizet is a vásárló. ( ha a bizonylatot adom ki előszőr akkor még meggondolhatja magát, és ott vagyok egy "stornó" tétellel...ami nem baj, de bosszantó.. )

Tehát a folyamat egy börzén alku-megegyezés az árban - a tag fizet megkapja a blokkot és az eladó visszaad- átadja az árút...ekkor semmilyen ellenőr nem akadékoskodhat, mert a pénz és a blokk elöbb ment ki mint az árú.......
szerintem a lényeg elsősorban, hogy egyenlőre mindenki értse meg a mai világban Magyarországon eladni csak bizonylat elenében szabályos, aki nem ezt teszi az szabálytalankodik és ha levadásszák annak inni fogja a levét...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 28, 22:24
Hozzászólások: 1
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 22:32 
Most melyik igaz?Elsőbb beütöm a pénztárgépbe az összeget, elveszem a pénzt a blokkot a visszajáróval együtt adom,vagy blokk, pénz és visszajáró? Hol az egyik hol a másik miatt büntetnek! Hogy van ez?
Tud valaki valamilyen szabályzatról?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 28, 17:04 
Szia Marcsi!

Én már áfás vagyok! Tehát, ha eladok valamit üzletszerűen az áfás, ha ráteszem, ha nem! Nyilván nem fog tőlem senki madarat úgy venni, hogy áfával még megterhelem. Erre akartam kitérni. Én is csak annyiért tudom eladni, amennyi a piaci ár. Ez általában nem áfás, vagy nagyon ritka. Tehát a madárért kapott árból befizetem az áfát, vagy egyensúlyba hozom a visszaigényléssel. Erre azt mondod, hogy a költségekből pedig megmarad az áfa. Papírforma szerint így lenne, de nem a gyakorlatban.
Hol veszel olyan madarat, amiből az áfát visszakapod?
Én csak arra lettem volna kíváncsi, lehet e külön kezelni a hobbi szintű madártenyésztést egy áfás vállalkozás hátterében.
Hangsúlyozom, hogy hobbi szinten, de így is keletkezik felesleg, amit az ember étékesít. Tegyük fel, szabályosan járunk el, és az értékesítésnél blokkot adunk. Az adószámom áfás, tehát áfa tartalma lesz az árnak!!??
Ez érdekelne, lehet e külön kezelni, vagy más adószámon menne a hobbi? Gondolom, nem csak én vagyok egyedül ebben a cipőben, ki tudja a megoldást?

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 27, 11:31
Hozzászólások: 50
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 7, 14:12 
A problémát az alapjaitól kellene megközelíteni.
Adott egy madár-természetszerető emberke, akinek megtetszik egy (több) madárka, és mivel szívesen vinne némi színt és madárdalt a lakásba, megveszi.
Mondjuk párban. Ezek meg tojást tojnak, fiókát nevelnek. Emberünk (illetve akár gyermekünk, ha már éppen az IDRE honlapján vagyunk és, hogy a kép még árnyaltabb legyen) lelkesen figyeli a fiókák cseperedését, majd mivel helyhiánnyal küzd, leviszi a sarki állatkereskedésbe, kap érte némi pénzmagot, vagy takarmányt.
Vagyis vagyonosodik a bevétel oldalon és mégha mindezt el is könyveli a kiadásin, már el is jutottunk a könyvelőhöz. Aki felvillanyosítja, hogy amit tett, arra csak a vállalkozási engedély(illetve őstermelői, mivel ez a "díszmadár" valóban érdekes kategória, ha bizonyítani tudja szerencsétlen madarász, hogy a zebrákat kizárólag étkezési célból tenyészti a pesti agráriumban) jogosíthatja fel.
Legalábbis a jelenlegi jogszabályok szerint. Szerintem ezen kellene változtatni. Vagy a jelenleg is a béka ülepe alatt meghúzódó magyar madártenyésztés még mélyebb pontot kereshet magának. Hiszen (ha már fel is hívtuk a leendő madarász figyelmét a problémára) senki sem fog belekezdeni egy olyan hobbiba, ami az államilag elítélendő feketegazdaság bugyraiba vezet, vagy hobbiból vállalkozhat(ami egy kiskorú esetén még külön érdekes lehet) és két zebrapinttyel a kalitban várhatja, mikor csöngetnek be az APEH-osok, mivel gyanús (és ezt már többször is kihangsúlyozták az APEH górék a veszteséges vállakozások kapcsán), hogy vállalkozó léttére csak papírt termel.
Amúgy az egész hobbi és "gyűjtő" kategóriát bele lehet suvasztani az adóztatandók közösségébe. Ha valaki roppantul megkíván egy gyufásdoboz, ami még nincs meg a polcon, vagy egy "Kockás magazin" még hiányzik a '80-as évekből, azért akár mocskos anyagival is alázkodni a megszállott, hogy megszerezze. A bélyeggyűjtőkről már nem is beszélve, hiszen erre sokkal komolyabb lóvékkal játszó üzletág épül, mint a madarakra. Talán valahol az értékhatár körül kellene meghúzni a vonalat.

De, most mennem kell, várnak a madarak. Jó szórakozást a monori börzén.

_________________
Rácz Sándor


 
  
 
Hozzászólás 2008 márc. 3, 10:01 
Tisztelt Conure! Nemtudom ,hogy hol írtam vagy utaltam arra hogy bárki is ügyefogyott lenne! Tizenöt éve van eree a tevékenységre (egyébb önálló tevékenység) adószámom. A tartott madarak darabszáma nem befojásolja az adózást ,de a kereskedelembe hozása, eladása, ha van kimutatható jövedelem már igen. Nem kell könyvelőt ,vagy adó tanácsadót tartani, de mivel a tevékenység mindenkinek "testre szabott" érdemes legalább egyszer kikérni a véleményét. Ezután az APEH ügyfélszolgálatánál kell kérni az adószámot ahol segítenek kitölteni a nyomtatványt. Ha bárki igényli bármijen sehgítségemet állok rendelkezésére ,akár személyesen vagy telefonon:06306062681. KL.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 nov. 26, 22:07
Hozzászólások: 316
Tartózkodási hely: Szekszárd
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 1, 19:36 
Sziasztok!
Egy kérdésem, észrevételem volna nekem is a témához, bár nem szeretnék belemerülni ezen dolgokba, azért van a könyvelő!
Jelen helyzetben a piaci árak, a madár eladás és vétel terén, ugyebár (tételezzük fel) nettó árak! Mi a helyzet azoknál, akik egy vállakózás miatt az Áfa körbe tartoznak? Lehet esetleg külön kezelni, amit nem hiszek, vagy eladunk ÁFÁS KANÁRIT?

_________________
zozimo2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 1, 19:30 
karel írta:
Üdv!

Hát Conure, pedig ebben témában carduelisnek van igaza.
Teljesen mindegy hogy honnan származik jövedelem, arról bevallást kell készíteni. Illetve rosszul fogalmaztam. Szerepeltetni kell a bevallásban.
Ha valaki eladja a házát, azt is szerepeltetni kell a bevallásban. Ha járművet ad el valaki azt is szerepeltetni kell(ene) a bevallásban. Ha valaki elad 2 kg Krump Lee-t azt is szerepeltetni kell(ene) az adóbevallásban.
EZ tiszta és érthető. (számomra)
Az is tiszta és érthető hogy éves 600 e Ft feletti jövedelem esetén minden egyes forint után ami a 600 e fölé esik adózni kellene.

.


Szia Karel !

A helyzet az, hogy te sem érted (legalábbis amiket felsoroltál azoknál egy kicsit árnyaltabb a helyzet) ! Nem minden jövedelemről kell bevallást készíteni (szerepeltetni) ! Én örülök Csaba kezdeményezésének, mert tiszta vizet önthetünk a pohárba ! Az biztos hogy szükség van tájékoztatásra, mert sokaknál nem egyértelmű a bevétel, jövedelem, költség, bevallás, nyilvántartási kötelezettség stb. fogalmak . Természetesen nem azt állítom, hogy egy madár eladása esetén nem kell bizonylatot adni. Én sem látok tisztán, de azért azt ti sem gondolhatjátok komolyan hogy akinek van egy pár zebrapintye annak adószámot kellene váltani (megjegyzem lehet, hogy ez a helyzet), mint ahogy annak sem kell aki 2kg krumplit értékesít.
Remélem hamarosan tisztán látunk !

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Fegyverneki Attila 2008 márc. 2, 2:04-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 1, 19:07 
Szia karel !

Megnyugtatlak adóznak a nyugdijasok is.....mégpedig a nyugdijjal összevont alapú személyi jövedelem adót, ezen felűl + 4 % természetbeni egészségbiztosítási járulékot és 8,5 % nyugdíj járulékot is...bár már egyszer ledolgozta a nyugdiját... legalább is az aki munkában lehúzott vagy 35-4o évet...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 1, 18:29 
OK!

Egyébként adózzanak a nyugdíjasok is ha a nyugdíj mellett van egyéb jövedelmük, ne csak az aktív dolgozók!
:) :) :) :) :) :) :) .....ha érted.... :) :) :) :) ...

.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 1, 16:52 
Szia Karel!
Hát akár hogy nézegetem, sehol sem találom azt a szövegrészt az előző hozzászólásban, hogy cardielisnek nincs igaza! Ugyan is szerintem is igaza van, és az éves bevallásban igy kellene eljárni!
Lehet, hogy félre érthető voltam, csak arra akartam rávilágítani, hogy valószínűleg Ő sem egy-két pár pinty miatt lett vállalkozó(vagy váltott ki adószámot), hanem esetleg más tevékenység miatt számlaképes. Nem hinném, hogy az olyan természetes lenne(még ha törvényileg indokolt is),hogy tömött sorokban sorakoznának az aPEH irodájában adószámra várva az olyanok, kinek van egy-két pár hobbi madara. Sőt azt sem hiszem, hogy akinek nem kell bevallást készítenie,( pl.nyugdíjas)azért fog aPEH-ozni, mert eladott 3 rizspintyet, meg 2 nimfát.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 1, 15:13 
Üdv!

Hát Conure, pedig ebben témában carduelisnek van igaza.
Teljesen mindegy hogy honnan származik jövedelem, arról bevallást kell készíteni. Illetve rosszul fogalmaztam. Szerepeltetni kell a bevallásban.
Ha valaki eladja a házát, azt is szerepeltetni kell a bevallásban. Ha járművet ad el valaki azt is szerepeltetni kell(ene) a bevallásban. Ha valaki elad 2 kg Krump Lee-t azt is szerepeltetni kell(ene) az adóbevallásban.
EZ tiszta és érthető. (számomra)
Az is tiszta és érthető hogy éves 600 e Ft feletti jövedelem esetén minden egyes forint után ami a 600 e fölé esik adózni kellene. (Persze ennek elkerülésére jó módszer hogy be sem vallja a dolgot az ember fia, vagy pedig olyan bevallást készít hogy az adózást el tudja kerülni) Viszont az hogy mikor számít egyéb tevékenységnek és hol van az a határ amitől kezdve már üzletszerűvé válik a dolog az nekem sem világos. Vagy ha RENDSZERESEN van évente olyan szaporulat aminek eladásából ex-has évente 5 misis bevételem van azt is az egyéb tevékenységből származó mezőbe kell írni, vagy ahhoz már vállalkozási tevékenységek közt kell szerepelnie?
Ha a bevételt az egyébnél szerepeltetem akkor a kiadást hol tüntessem fel? Hiszen a bevétel és a haszon nem ugyan az. Az 5 misis bevételből is lehet csinálni mínuszos mérleget.......

Egyébként véleményem szerint nem csak az adózással kapcsolatos jogszabályok azok amiknek nagyon sokan, - mondhatnám hogy a madarászok többsége - nem felel meg, de még ezen kívül jó pár ilyen van. Ha valaki elolvassa a többi felsorolt jogszabályt akkor szerintem kissé elkenődik hogy ha a MK és a lakóhelye területén hatályos jogszabályokat betartva szeretne madarászkodni. (Főleg ha nem 3 pár madárban gondolkodik) Ezeknek a betartásával nem egyszerű megoldani hogy a volierekben kakaduk, arák vagy amazonok ordítsanak, vagy a karámban struccok vagy kazuárok rohangáljanak.

Persze lehetetlenek nincsenek. Csak az ember győzze pénzzel....
Vagy jó Ungroá szokáshoz híven keresse a kiskapukat......


.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 1, 11:39 
Tisztelt K.L. (carduelis)

Azért kiváncsi lennék, hogy Te a néhány madár kedvéért váltottál-e ki adószámot, vagy inditottál-e vállalkozást, és fizetsz a könyvelőnek?
A hozzászólásaidból itélve mindenki ügyefogyott aki ha legalább 3 pár madarat tart, azmellé nem tart egy könyvelőt is!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 1, 11:29 
Kedves Csaba!
Az átlag madarászok nevében is előre köszi az ötletet és az utána érdeklődést, így legalább egyértelmű lesz minden, ha első kézből kapjuk a tájékoztatást.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 29, 16:08 
Először is, köszönöm szépen az átfogalmazást, ezért nem vagyok mindenben erős :)
Másodszor a hozzászólásokban rengeteg hasznos információ van, illetve bizonyos kérdésekre választ ad, ez nem kétség. Az APEH-al való kapcsolatfelvételem célja azonban nem titkoltan az volt, hogy egy egységes és „mindenre” kiterjedő tájékoztatást kapjunk, melyet elolvasva egy betévedt madarász eligazodna és nem kapna egyből szívrohamot már maga a nyugtaadási kötelezettség tényétől. Ez a tájékoztatás pedig a lehető leghivatalosabb lenne, ha maga az APEH csinálná.
Az hogy mikorra kapunk választ rá, illetve menyire lesz „érthető” fogalmazású, már nem rajtunk múlik. Mindenesetre bizakodjunk.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 217 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 27, 12:52
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO