Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2010 jan. 10, 22:19 
Sziasztok!
Itt az én példám ugyanerre a szomszéd topikból:
http://www.idre.hu/forum/viewtopic.php?t=259


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2010 jan. 10, 21:28 
Üdvözlök mindenkit.
Ez egy" jó" téma amiről itt a fórumon megy az irogatás és egyenlőre úgy néz ki, hogy jó hosszú ideig marad is.
Egy sokak által ismert madarász ( nem hatalmazott fel a neve közlésére) természetesen nem valami félelemből de egyenlőre azt kérte ne közöljem. Több éve küzd az APEH-el ( volt adószámmal rendelkező magán személy) most vállalkozó. Van a kezében írásos állásfoglalás ( APEH- Pézügy Minisztérium- stb) egyik másik ellent mond egymásnak. Szinte mind azt tartalmazza, hogy csak válalkozói adószámmal lehet díszmadár tenyésztést végezni és az esetleges szaporulatot értékesíteni. Le van írva egyértelműen hogy őstemelőivel NEM, de ilyen egyértelműen nincs leírva, hogy miért nem lehet adószámmal rendelkező magánszemélyként, legalábbis eddig nem találtunk ilyet.
Egy könyvelői irodával rendelkező ismerősőmmel beszéltem erről a témáról, és mesélte,hogy van egy ügyfele aki írásos kérvénnyel fordult az APEH-hez adószámért ( adószámmal rendelkező magánszemély akart lenni) lakás és föld munkagépek bérbe adásával akart foglalkozni. Megkapta az igényelt adószámot, majd két-háromhét múlva behívatták és elvették tőle,mert föld munka gép kölcsönzése ezzel az adó számmal nem lehetséges. Mindezt azért írtam csak le, hogy valamiféle ellenörzés ezen a téren is csak van. Így valószínű ha nem jogszerű pl: a sok más madarásznak (és nekem is) kiadot adószám- nekem az elmúlt egy év alatt nem jeleztek semmit, gondolom másnak sem- már csak jelezték volna, hogy gond van.
Az írásom elején említett és meg nem nevezett madarásznak azt írták a PM- ből " nem létezik az, hogy bármelyik APEH hivatal kiadott volna díszmadár tenyésztésre-tartásra adószámot- adószámmal rendelkező magánszemély címen". Amennyiben van a bírtokában bizonyíték rá, hogy mégis adtak ki- mutassa be. Az illető eleget tett a kérésnek több ilyet is és még őstermelőit is bemutatott kb- 2-2,5 hónapja egyenlőre semmi válasz. Van itt gubanc nő a csomó rendesen.
Üdv. Czinege István
UI: Több bukási lehetőség van, ebből kettő: a mindenkori börzék, és a bejelentési kötelezettség alá tartozó madarak, melyeknek a nyílvántartásába bármikor betekinthet bármelyik hatóság a környezetvédelmi hívataloknál- ( hatóságnál).

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 10, 23:26 
madár írta:


... a részlegnek az osztályvezetője is az azt mondta tartsak inkább csirkéket abban hamarabb tud megoldást....


hihi :lol:
Bocsánat de ezen olyan jót kuncogtam.
(Pedig inkább sírni kellene)


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 10, 23:20 
ckuzmos írta:
Hali,

István hozzászólását annyiban egészíteném ki, hogy az APEH-en belül az ellentmondások és értelmezési különbségek regionális szinten alakultak ki, vagy tapasztalhatóak.
Marcsi sokáig a Győri regionális APEH-nál dolgozott, szerintem képben van, de nem valószínű hogy a kecskeméti vagy szegedi is ugyan úgy fog eljárni, vagy gondolkodni és fordítva.
Mindenképp a területileg illetékes hivatallal kell felvenni a kapcsolatot a tisztább látás érdekében.
Halkan megjegyzem, mi kikértük egyesület szinten az APEH véleményét, amire a szegediek válaszoltak is, de sok mindenre nem használható...

Nesze semmi fogd meg jól :cry:


Szia Csaba
Így van ahogy írod, erre írtam én azt, hogy a hívatal sem tud hova tenni bennünket és ebből adódóan van náluk egy kis ellent mondás és zürzavar.
Az a gond ezzel, hogy nem egyformán értelmezik és járnak el, az egyik állás foglalásban azt írják, csak vállalkozóival, a másikban őstermelőivel. Pedig ebben a kis országban nem kellene városonként, megyénként mást és mást kitalálni. Ugyanis olvastam olyan állásfoglalást is ami azt tartalmazta, hogy az APEH-nek nem feladata elbírálni jogos és helyes e a kérésem. Nekem mindenáron az őstermelőit eröltették, majd mikor kiderült, hogy nem lehet az volt az ügyintéző válasza , hogy akkor legyen az amit én akarok ha jó az nekem. Ugyanis ha őstermelőivel megfognak nem az ügyintézőt és nem is az APEH-ot vonják felelőségre. Az,hogy a Marcsi dolgozot a hivatalnál az nem gond és nem is hátrány és sajnos nem is előny ugyanis évenként forgatják föl a jogszabályok erdejét és aki mondjuk 10 éve ott van ennek a részlegnek az osztályvezetője is az azt mondta tartsak inkább csirkéket abban hamarabb tud megoldást.
ÜDV: Czinege

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 10, 22:54 
Hali,

István hozzászólását annyiban egészíteném ki, hogy az APEH-en belül az ellentmondások és értelmezési különbségek regionális szinten alakultak ki, vagy tapasztalhatóak.
Marcsi sokáig a Győri regionális APEH-nál dolgozott, szerintem képben van, de nem valószínű hogy a kecskeméti vagy szegedi is ugyan úgy fog eljárni, vagy gondolkodni és fordítva.
Mindenképp a területileg illetékes hivatallal kell felvenni a kapcsolatot a tisztább látás érdekében.
Halkan megjegyzem, mi kikértük egyesület szinten az APEH véleményét, amire a szegediek válaszoltak is, de sok mindenre nem használható...

Nesze semmi fogd meg jól :cry:


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 10, 22:27 
gyevi1 írta:
Sziasztok!

Egy díszállatkereskedés a börzéken és tenyésztőktől vásárolt madarakat, eleségeket hogyan, milyen bizonylat alapján tudja elszámolni a könyvelésében költségként?
Tud-e esetleg valaki segíteni abban, hogy hogyan lehet beindítani egy ilyen vállalkozást? (Milyen engedélyek, feltételek, stb.. kell hozzá?)


Szervusz gyevi 1.
A feltett kérdéseidre figyeltem milyen válaszokat kapsz. Sajnos az eddig adott válaszokkkal nem jutsz messzire mert némelyik a vicc kategóriába tartozik: " ha valakinek gyűrű száma van, magyarul tenyészti.........." "elvileg senki nem árulhatna 7-es adószám.......". Mi az, hogy "7-es" adószám-csupa hetesből áll, vagy hetes is van benne, vagy hét számból áll STB ????????
Az adásvételi szerződés az működik DE CSAK 200 000 ft ig összesen egy évben. A gyűrűszámos ötlet meg azért vicces mert a gyűrű csak a CITES (bejelentés kötelezett) madarakra kell, akkor mi van a többivel- amire nem kötelező. Nekem is voltak ilyen és hasonló kérdéseim és én azt a megoldást választottam amit a józan paraszti ész és a logika diktált. Megkerestem azt a szervezetet amely ezzel a témával foglakozik az APEH- et. Tudom vannak akik jobban értenek ehhez mint az APEH ők azok akik nem jártasak a témában, talán utánna sem jártak de van tuti tipjük. Sikerült tájékoztatást kapnom és választ a kérdéseimre.
Ezekután 2009. jan. 09. én 10 perc alatt megkaptam az adószámomat (nem 7-es) hanem 68321247-1-32 ilyen (nem ez), és adószámmal rendelkező magánszemély lettem, és alanyi áfa mentes.
Nem kell elfogadni és követni amit leírtam, lehet ötletelni tovább.
Egyes APEH állásfoglalások közben rendesen ellent mondanak egymásnak, van egy kis zürzavar ott is. A hivatal sem tudja egész pontosan hova tegyen bennünket madarászokat. Egy ami biztos 100%-ig, hogy őstermelőivel NEM lehet díszmadarat tenyészteni, és értékesíteni.
ÜDV: Czinege István. :)
UI: Nem volt és nincs is szándékomban senkit a leírtakkal bántani.

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 10, 21:10 
Az APEH-ot abszolút nem érdekli, hogy valakinek van gyűrűszáma vagy nincs. Jogilag a madár származását sem bizonyítja, mivel jelenleg mindenki olyan gyűrűt csináltat amilyet akar.

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 24, 22:17
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Szeged
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 5, 21:46 
Szia Marcsi!

Köszönöm a segítségedet.
Láttam valamelyik IDRE-s fórumon, hogy régebben beszélgettek erről a fórumozók, hogy egyikük szerint minden esetben kell adószám, másikuk szerint ha hobbiszinten tart valaki madarat és csak a felesleges szaporulatot adja el (tehát nem üzletszerűen árusít), akkor nem kell adószámot kérni és számlát adni. Illetve hallottuk egy díszállatkereskedőtől, hogy ő adásvételi szerződéssel szokta megvenni az állatokat a börzéken, és ebbe senki (a hatóságot is beleértve) nem kötött eddig bele. (Elméletileg ha adószám nélküli magánszemélytől vásárol egy cég, akkor az adásvételi szerződés a számviteli bizonylat. Kérdés még mindig, hogy ehhez a tevékenységhez biztos kell-e adószámot kérni a magánszemélynek).
Mi erről a véleményed? Mára már tisztább a kép ezzel kapcsolatban?

Válaszod előre is köszönöm

_________________
www.kismadar.eoldal.hu
Üdv.: András


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 24, 22:17
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Szeged
   
 
Hozzászólás 2009 nov. 1, 22:40 
Sziasztok!

Egy díszállatkereskedés a börzéken és tenyésztőktől vásárolt madarakat, eleségeket hogyan, milyen bizonylat alapján tudja elszámolni a könyvelésében költségként?
Tud-e esetleg valaki segíteni abban, hogy hogyan lehet beindítani egy ilyen vállalkozást? (Milyen engedélyek, feltételek, stb.. kell hozzá?)

_________________
www.kismadar.eoldal.hu
Üdv.: András


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
Hozzászólás 2008 feb. 21, 13:44 
Itt lehetne érdeklődés esetén összegyűjteni a díszmadár-, díszállatkereskedés indításával, üzemetetésével, működtetésével kapcsolatos információkat, előírásokat,stb.

A sort megkezdem:

4/1997. (I. 22.) Korm. rendelet
az üzletek működéséről és a belkereskedelmi tevékenység folytatásának feltételeiről

http://www.pannonmed.hu/jogszab/4_1997_korm.doc


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:32
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO