Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2015 jan. 23, 0:35
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2015 jan. 28, 1:10 
Szia,

Már egy ideje nem jártam náluk, de annak idején a Noé Állatotthonnak volt külön varjú-mentése, érdemes lenne megkérdezni!
www.noeallatotthon.hu; Budapest XVII.ker. Csordakút utca vége
Telefon: 06-30/221-12-99
Hívható: hétfõtõl szombatig 10-15 óráig

Üdv,
Móni

Horváth Péter írta:
Sziasztok !

Két hete találtam az utcán egy vetési varjút .Az egyik szárnya törött , valószínű légpuskával meglőtték . Azóta etetem , de sajnos csak egy kisebb ketrecben tudom tartani . Ha valakinek van már ilyen madara , vagy tud neki valami végleges helyet , legyetek kedvesek jelezzétek ! A madár Maglódon van . Köszönöm előre is .

Horváth Péter


 
Offline
Csatlakozott: 2011 ápr. 24, 13:13
Hozzászólások: 121
Valódi név: Tibor
   
Hozzászólás 2015 jan. 27, 21:26 
Én szívesen befogadnám a menhelyre, de nem megyek mostanában felétek. / Heves /


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 jan. 27, 11:14 
Horváth Péter írta:
Két hete találtam az utcán egy vetési varjút .Az egyik szárnya törött , valószínű légpuskával meglőtték . Azóta etetem , de sajnos csak egy kisebb ketrecben tudom tartani . Ha valakinek van már ilyen madara , vagy tud neki valami végleges helyet , legyetek kedvesek jelezzétek ! A madár Maglódon van . Köszönöm előre is.

Próbálok keresni egy befogadót neki, ha van valami hírem, akkor írok neked...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 dec. 15, 14:56
Hozzászólások: 74
Valódi név: Horváth Péter
   
Hozzászólás 2015 jan. 27, 10:05 
Sziasztok !

Két hete találtam az utcán egy vetési varjút .Az egyik szárnya törött , valószínű légpuskával meglőtték . Azóta etetem , de sajnos csak egy kisebb ketrecben tudom tartani . Ha valakinek van már ilyen madara , vagy tud neki valami végleges helyet , legyetek kedvesek jelezzétek ! A madár Maglódon van . Köszönöm előre is .

Horváth Péter


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 nov. 15, 19:55
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár
   
Hozzászólás 2015 jan. 21, 19:26 
Különböző méretű és formájú fából készült kalitkák, röpdék, külső volierek készítését vállalom. Érdeklődni: 06-30-8282-298-as tel. számon. Köszönöm!
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 9, 20:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Győr
   
Hozzászólás 2015 jan. 16, 19:38 
Érdeklődnék, hogy Győrből vagy környékéről nem tervezi-e valaki, hogy autóval a nyitrai börzére megy? Szívesen betársulnék, természetesen hozzájárulnék az utazási költségekhez. Kanárikat vinnék eladni, korai indulással.


 
Offline
Csatlakozott: 2015 jan. 3, 16:43
Hozzászólások: 1
Valódi név: Gál Edit
   
Hozzászólás 2015 jan. 9, 16:55 
Üdv a fórum olvasóinak, én új fórumozó, de régi papagájtartó vagyok. Szeretném a tanácsotokat kérni az alábbiakban: 16 évesen karácsonykor elaludt Bubóka a rózsásfejű törpepapagájunk. Kaptunk a gyerekektől egy másik papagájt, aki még nagyon bébi (szerintem) 8 hetes a lelkem és nagyon nem szeretném a továbbiakban is kalitkában tartani, de félek, hogy mivel ismeretlen neki minden, nekirepül a falnak, szekrénynek, stb. és megüti magát, de nem tudom mit tegyek. Azért is furcsa a kérdésem, mert az eddigi papagájaim (4 volt összesen), szinte az első perctől önállósították magukat és úgy közlekedtek a lakásba, mint akik már ezer éve itt laknak, de Gizike, ahogy én látom, nagyon félős és mint említettem, félek, hogy nagyobb kárt okozok neki.
Bocs a hosszú szövegért, a válaszokat, tanácsokat, ötleteket pedig előre is köszönöm.

Minden fórumozónak kellemes hétvégét és jó pihenést kívánok.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 dec. 30, 12:15
Hozzászólások: 1
Valódi név: Jurácsik Pálné
   
Hozzászólás 2014 dec. 30, 12:39 
Sziasztok.Két napja szereztünk be egy pár Feketefejű törpét.KépKépKép
Szerintetek milyen változata ez a törpének,mert sokan vitatják,hogy feketefejű.
Marcsi


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 3, 16:03
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2014 dec. 26, 18:58 
Sziasztok.
Szeptemberben vettem egy gloster kanári hímet. Vedlés alatt volt, de már szépen leváltotta azóta a tollát. Nem akar énekelni, világos helyen van, mint a többi. Mi lehet az oka, tuti hím.
Köszönöm.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jún. 15, 9:21
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Budapest
   
Hozzászólás 2014 dec. 23, 15:45 
Sziasztok!

Jó régen jártam erre - évekkel ezelőtt. De most úgy adódott, hogy újra ellátogattam ide, szükségem lenne a tanácsaitokra.

Pár nappal ezelőtt a kanári hímem megözvegyült. Kb. négy éves, színkanári, eddigi életét ezzel a tojóval töltötte. Fiókáik nem születtek, mert a tojó túl idős volt és az egészségi állapota miatt nem ment a párosodás.
Még nem döntöttem el, hogy milyen társat keressek a hím, ezzel kapcsolatban szeretnélek megkérdezni Titeket. Mit javasolnátok:
- másik hímet
- másik tojót
- illetve bennem felmerült, hogy esetleg pintyet is tehetnék mellé, de mivel azok jóval kisebbek, ezért jó lenne tudni, hogy milyen fajtákat lehet kanárival együtt tartani. A pintynél fontos, hogy ne csak csapatban érezze jól magát, mert akkora helyem nincsen.
- esetleg más fajta madár is szóba jöhet, ami kanárival együtt tartható, de számomra fontos, hogy énekesmadár legyen, mert a papagájok hangját nem kedvelem.

Előre is köszönöm Nektek!

Calabria

_________________
Van, ki könnyen kap szerelmet, van, ki sír és szenved. Van, ki könnyen tud feledni és van, ki meghal, mert igazán tud szeretni.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 dec. 20, 5:57
Hozzászólások: 1
Valódi név: Tóth János Gábor
   
Hozzászólás 2014 dec. 21, 9:54 
Sziasztok.
2-hónapja vettem 2014-es szülök által nevelt nagy sándort.
Eddig odáig jutottunk el hogy elfogadja a kaját ketrecen belül,kívül.
Valami tanácsot tudnátok adni hogy tudnám meg szelídíteni.
mert van két fiam és félek hogy megcsípja őket.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 3, 16:03
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2014 dec. 15, 23:51 
Sziasztok.
Ismét a fehérhomlokú amazonommal kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Elvileg hímnek vettem. A szárnyában kinyújtott állapotban vannak bordós tollak. Úgy tudom, hogy a tojónak nincs ezzel szemben benne. Viszont zárt állapotban az én hímemnek nincs elöl hosszanti piros a szárny elején.
Előre is köszönöm.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 3, 16:03
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2014 dec. 11, 18:28 
Köszönöm Warhawk, egyfolytában beszélek neki. Csak egyenlőre tényleg azokat a szavakat, amiket szeretnék hallani. Próbálkozom.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 dec. 11, 10:24 
vassif írta:
Sziasztok. Lehet, hogy nem jó helyre írom, de talán hamarabb olvassátok. Érdeklődnék, hogy 5 hónapos fehérhomlokú amazonomat valamennyire meg tudnám-e tanítani "beszélni". Sokat magyarázok neki, figyel és érdeklődik. Köszönöm a válaszokat előre is.

Egyéni az, hogy mennyire tanulnak meg "beszélni". Van amelyiknek egy idő után be nem áll a szája, van amelyik minden próbálkozás ellenére sosem fog "megszólalni". Beszélj hozzá sokat és lehetőleg azokat a szavakat ismételgesd amit szeretnél, hogy megtanuljon. A többi már csak rajta múlik... ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 dec. 9, 1:38
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 dec. 11, 1:33 
Köszönöm,de a másik topikban megkaptam a válaszokat.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 3, 16:03
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Szeged
   
Hozzászólás 2014 dec. 11, 0:33 
Sziasztok. Lehet, hogy nem jó helyre írom, de talán hamarabb olvassátok. Érdeklődnék, hogy 5 hónapos fehérhomlokú amazonomat valamennyire meg tudnám-e tanítani "beszélni". Sokat magyarázok neki, figyel és érdeklődik. Köszönöm a válaszokat előre is.


 
Offline
Csatlakozott: 2014 dec. 9, 1:38
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2014 dec. 9, 3:17 
Bocsánat a dupláért! Ide is betenném. A rózsásfejű topikba írtam,de hátha itt előbb olvassátok :)

Sziasztok! Sajnos túl vannak a papeszeim az első sikertelen költésen. November 9.-én tojtak 2 tojást majd pár napra rá 2 újabbat. Az első kettő valószínűleg üres(világos) volt az utóbbi 2-ben volt valami (sötét,ezekben bíztam). Sajnos bőven túl vagyunk már a költési időn és semmi nem történt. A kérdésem,hogy ilyenkor mi a teendő? Gondolom elveszem a tojásokat én,mert ha rajtuk múlik akkor még ülnek rajta egy darabig,merthogy ebben nincs hiba,rendesen végzik a dolgukat(egyem a szívüket). Viszont nem orrolnak meg rám a "tojás lopás" miatt? Fészekkel mi legyen kivegyem? Mivel elég viseletes. Odúval mi legyen, elvegyem egy időre vagy maradhat? Sajnos tapasztalatlan vagyok ezekben a dolgokban,ezért kérdezem.Ami még érdekelne az a nyavalyás páratartalom. Én meleg vizet fújtam be nekik az odúba.Lehet rossz megoldás,de ezt olvastam valahol.Ezzel kapcsolatban szeretnék több információhoz jutni,tapasztalatokat gyűjteni ki hogy csinálja mi a bevált stratégia,ha van egyáltalán :) Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 nov. 11, 10:38 
Adrián írta:
Sziasztok nekem van egy Jákó papagájom és mindig amikor rá száll a kezemre akkor meg csíp mivel lehet erről le szoktatni? A választ előre is köszönöm!!!

Milyen idős a madár? Mióta van nálad? Kézzel neveltként vetted?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 nov. 10, 20:23
Hozzászólások: 1
Valódi név: Szabó Adrián
   
Hozzászólás 2014 nov. 10, 20:39 
Sziasztok nekem van egy Jákó papagájom és mindig amikor rá száll a kezemre akkor meg csíp mivel lehet erről le szoktatni? A választ előre is köszönöm!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2012 aug. 4, 14:53
Hozzászólások: 3
   
Hozzászólás 2014 nov. 9, 10:48 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Van két verébpapagájom, bő két éve vannak nálam (2.5 évesek lesznek lassan), egy zöld hím és egy kék tojó. A tojó az utóbbi időben nagyon furán viselkedik, agresszív. Ha meglát rendszeresen megbolondul, felfújja a tollát, csipog, össze-vissza mászkál-ugrál. Ilyenkor kénytelen vagyok kiengedni a ketrecből mert sajnos bántja az amúgy teljesen nyugodt, kicsit félős hímet (felborzolt tollall, tátott csőrrel kergeti, nekiesik). Ha kiengedem mostanában rendszeresen rámszáll (vállamra, pólómra, néha a fejemre is). Általában jól elvagyok így vele takarítás közben, de legutóbb is belecsípett a nyakamba (nem túl nagyot, viszont rendkívül éles, erős csőre van). Reflexből odakaptam, mire az újjamba is jól belecsípett. Amúgy is az a jellemző hogy ha csak odahajolok hozzá nem nagyon bánt, de ha a kezemet nyújom felé már felborzolja magát és csípne meg. Ha pl az ágyon fekszem és odarepül, ha odanyújtom a kezem és mozgatom vmerre rohangál utána nyitott csőrrel. Egy szó mint száz nem tudom hogy játszani akar-e vagy bántani, hol ezt érzem hol azt, mindenesetre nagyon aggresszívnek tűnik. Nem is magam miatt aggódom, hanem a hímet féltem, mert amikor a tojó megőrül rendszeresen ő húzza a rövidebbet. Tudnátok vmi tanácsot adni hogy mit lehetne vele kezdeni vagy mitől lehet ilyen. Már azon gondolkodom hogy túladnék rajta mert néha komolyan félelmetesen viselkedik és sajnálom Borsócskát (a hím).

A válaszokat és a segítséget előre is köszönöm!

Üdv,
Balázs


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 15:16
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO