Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 19, 14:49 
Újabb gyöngyszem:
Hívott telefonon egy számomra ismeretlen szám. Felvettem, hát madár után érdeklődtek. Mondta az illető, hogy már vitt tőlem madarat (még kb 3-4 hónapja lehetett), de állítólag hibás madarat adtam el neki. Emlékeztem az illetőre és mondtam, hogy nálam semmi baja nem volt még a madárnak. Meg persze akkor se volt baja amikor megvette ugyebár. Hát pedig hibás és nem tud repülni, mondta. Kérdése ezután az volt, hogy hol tartottam? Elmondtam neki, hogy röpkalitban volt leválasztás után folyamatosan addig amíg el nem vitte. Ezután jött, hogy akkor pedig nekem tudnom kellett volna, hogy baja van, stb.... Kezdtem kellemetlenül érezni magam, hogy esetleg ahogy megfogtam nem voltam elég óvatos vagy ilyesmi... Aztán eszembe jutott miért nem keresett rögtön utánna? Miért csak most mondja akkor? Szívesen kicseréltem volna a madarat neki ha akkor rögtön aznap vagy másnap szól, hogy esetleg rosszul fogtam meg és baja van. Ezután jött a lényeg. Elnézi ezt az esetet nekem és visz tőlem madarat megint, de engedjem el az árnak a felét... Itt már teljesen kitisztult a kép és kinyomtam a telefont...

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 19, 11:22 
Magánéleti gondok miatt nem tud rájuk elég időt fordítani, így úgy látta jónak, ha keres nekik valaki olyat, aki vigyáz rájuk, s jó helyet biztosít nekik... :)

Már találtak gazdit!! :D :mrgreen:

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 19, 2:31 
Cingiii írta:
Keresek olyan embert, akinek módjában áll, van kedve befogadni 2 db hullámos papagájt!

Miért akarnak így hirtelen megszabadulni tőlük?!?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 18, 23:59 
Kedves Mindenki!
Keresek olyan embert, akinek módjában áll, van kedve befogadni 2 db hullámos papagájt!
A madarak Budapesten találhatóak! Csak egyben vihetőek el! Gazdájuknak sürgős lenne, hogy jó helyet találjon nekik! Kérlek segítsetek!!
Elérhetőség:
Kovács Dorottya
0630/3927039

Kép

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 feb. 18, 21:14 
Betty én időben felraktam, csak nem voltál elég gyors :lol: . Asszem én is rakok el a fagyóba, mert ha így olvad fel fog menni az ára. Na hahó! :mrgreen:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 feb. 18, 16:56 
Frici, jókor rakod fel, mikor már elkelt :( Akartam venni pedig belőle mert nálunk már nagyon olvad, csupán 1,5 m van még belőle :mrgreen: És ráadásul a szemcsenagysága is pont megfelelt volna. Milyen pihent agyúak vannak, de jó fej legalább, feldobta a v@terát :mrgreen:

_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jún. 22, 21:30
Hozzászólások: 1880
Tartózkodási hely: Göd
Valódi név: Czingiszer Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 18, 16:48 
aziigeeeeeeen. :mrgreen:
Hát nálunk már olvad (hál' Istennek), végre jön a tavasz. :alien: :mrgreen:

_________________
Czingiszer Tomi
H16 075


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 feb. 18, 11:47 
Hogy miket nem árulnak a Vaterán :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .Bár én nem veszek, mert van belőle elég :mrgreen: .

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/kert_ ... 51680.html


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2012 feb. 17, 11:05 
Sziasztok,

bár lehet hogy van akinek már a könyökén jön ki, mégis igen fontosnak tartom ha azokhoz is elér akik még nem találkoztak vele, ezért elnézést ha itt is megjelenik:

A Google közzétette az új Adatvédelmi irányelvét, mely valamennyi google csoporton belüli alkalmazásra vonatkozni fog.
Elolvasható a következő oldalon:
https://www.google.com/intl/hu/policies ... y/preview/
Az új irányelvek 2012. március 1-től lesznek érvényesek.

Az új nyilatkozat lényegében semmi olyan újat nem tartalmaz, amit „komolyabb szakemberek” ne ismertek volna, de most egyértelműen és határozottan leírják azt „halandóknak” is, hogy milyen adatokat gyűjtenek, honnan.

Kiemelve a lényegi részt:

Idézet:
A Google által gyűjtött adatok…
Az Ön által megadott adatok. Például több szolgáltatásunk igénybevételéhez is szüksége van Google Fiókra. Amikor Ön regisztrál, személyes adatai megadását kérjük, így nevének, e-mail címének, telefonszámának vagy bankkártyaszámának.

Vannak esetek amikor a telefonszám megadása nélkül nem működik bizonyos funkció (okostelefon felhasználók!), így az nem mindig kikerülhető, de bankkártya szám megadása csak szamai felhaználóknál jöhet szóba, Ők meg gondolom tudják mit csinálnak. (Ezt csak okosan!)

Idézet:
A szolgáltatásaink Ön általi igénybevétele során megszerzett adatok. Adatokat gyűjthetünk arra vonatkozóan, hogy Ön milyen szolgáltatásokat vesz igénybe és, hogy Ön azokat hogyan használja, például amikor felkeres egy, a hirdetési szolgáltatásainkat használó weboldalt, vagy amikor megtekinti vagy rákattint hirdetéseinkre és az általunk szolgáltatott tartalomra.

Eszközadatok
Eszközspecifikus adatokat gyűjthetünk (így például az Ön hardvermodelljére, az operációs rendszerének verziójára, az egyedi eszközazonosítókra és a mobilhálózati információkra vonatkozóan, ideértve a telefonszámot is).

Naplóadatok

• a szolgáltatásaink igénybevételének módjára vonatkozó adatok, például a keresési lekérdezések.
• a telefonszolgáltatással kapcsolatos naplóadatok, például az Ön telefonszáma, a hívó fél telefonszáma, az átirányítási telefonszámok, a hívások időpontja és dátuma, a hívások időtartama, az SMS üzenetek útválasztási információi és a hívások típusai.
• IP-cím
• az eszköz eseményadatai, például az összeomlások, rendszertevékenységek, hardverbeállítások, a böngésző típusa és nyelve, a lekérés dátuma és időpontja és a hivatkozó URL.
• az Ön böngészőjének vagy Google Fiókjának egyedi azonosítására alkalmas cookie-k.
Helyinformáció
…az aktuális helyzetére vonatkozó adatok…így egy mobileszköz által küldött GPS-jeleket…amelyek információkat szolgáltathatnak a közeli Wi-Fi hozzáférési pontokról és átjátszótornyokról.
Egyedi alkalmazásszámok
…alkalmazással kapcsolatos számot és adatot (például az operációs rendszer típusát és az alkalmazás verziószámát)…
Helyben tárolt adatok
Az adatokat (például a személyes adatokat) helyileg is gyűjthetjük és tárolhatjuk...


Az adatgyűjtések minősége és mennyiség természetesen függ a felhasznált szolgáltatásoktól és alkalmazásoktól. Fontosabb kapcsolódási pontok a googlehoz, amit könnyen ki lehet kerülni:
- gmail fiók illetve a hozzá kapcsolódó google account. (IDRE tagoknak fel tudok ajánlani saját xxx@idre.hu címet használatra)
- google aps (naptár, doc, stb.)
- google toolbar (böngészőbe beépülő kis alkalmazás)
- chrome böngésző (számomra a legkritikusabb pont)
- okostelefon (nem maga a telefon, hanem a rajta futó kisebb, nagyobb alkalmazások)
- android op rendszer.
- google csoporthoz tartozó egyébb kisebb nagyobb cégek szolgáltatásai (ez igen képlékeny dolgo, folyamatosan mozgolódás van, felvásárlások stb.) érdemes odafigyigyelni: facebook, twiter, youtube, skype!, stb

Az IDRE honlap/fórum által használt google alkalmazások:
- google maps (madarász térkép): kérem mindenki jól gondolja meg hova pakolgatja magát. Ajánlom ne pont a kapujába rakja a jelölőt!
- google calendar (eseménynaptár): felhaználói szempontból szinte semmilyen kockázata nincs
- facebook likebox: aki fent van a facebook-on, annak nem okz semmivel sem több kockázatot, aki meg nincs fent, azt nem érinti :)


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2012 feb. 13, 20:57 
columba írta:
Azt hiszem az itatásnak csak hómentes időben van jelentősége.

Igen. A legrosszabb "állapot" ha nagy hideg van de egy csepp hó sincs. Ha már van hó, akkor nem gond a folyadékpótlás.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 feb. 13, 20:54 
Kalikó írta:
Én egy 3 w-os aquáriumi légpumpával csinálok léket már évek óta.
Ezzel a módszerrel biztosítom a káros gázok távozását ,.
Nem kell kinlódni a lék fenntartással,nem riogatom a halakat,és rengeteg madárnak tudok így téli itatót biztosítani.


Azt hiszem az itatásnak csak hómentes időben van jelentősége. Ma is láttam hogy a rigó két pofára ette a havat. A galambjaim meg addig nem is isznak vizet ameddig van jégmorzsa.

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 feb. 13, 20:51 
Frici írta:
Ilyet az én tavam is csinált. Az én magyarázatom az, hogy mikor a víz megfagy, a térfogata növekszik, és mivel lefelé növekszik a jég, egyre nő a nyomás a vízben és előbb utóbb valahol utat tör kifelé. Nagyobb vizeknél nem tudom van-e ilyen jelenség, de kis kerti tavaknál nincs hova mennie a víznek. Ez a nyomásnövekedés lékvágásnál is szembetűnő, mikor átlyukad a jég a víz szinte bugyogva tör fel.


Na ja, a gimnázium fizika szakos osztályában másodikos fiam , meg be akarja adni, hogy még nem tanultak sem fajsúlyról ,sem hőtágulásról...
A kulcs a megfejtéshez, hogy a víz nem nulla, hanem 4 C-on a 'legkissebb".

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 okt. 11, 17:20
Hozzászólások: 970
   
Hozzászólás 2012 feb. 13, 12:39 
Én egy 3 w-os aquáriumi légpumpával csinálok léket már évek óta.
Ezzel a módszerrel biztosítom a káros gázok távozását ,.
Nem kell kinlódni a lék fenntartással,nem riogatom a halakat,és rengeteg madárnak tudok így téli itatót biztosítani.

_________________
Üdv: Harsányi István

Tel : +36 30 / 4914 - 565

http://www.diszmadaraim.freewb.hu


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 aug. 25, 0:26
Hozzászólások: 1035
Tartózkodási hely: Kerepes
Valódi név: László
   
Hozzászólás 2012 feb. 13, 0:40 
Sziasztok!!
Gyermekeim iskolája játszótér építéshez segítséget kér.
Köszönöm annak aki megnézi vagy adománnyal segíteni tud!
Üdvözlettel-Idrányi Móni

http://www.szechenyikerepes.hu/szmk/felhivas-jatszoter

_________________
Laci
[Tompe73] H-27 0151


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 12, 19:52 
Ha már ilyen rossz az idő remélem legalább mindenki szánkózik és forralt borozik. Ki hogy van ezzel a témával? Engem rábírtak tegnap a szánkózásra aztán majdnem tönkre tettem a felkészülésemet vele. :)

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2012 feb. 12, 15:42 
Ilyet az én tavam is csinált. Az én magyarázatom az, hogy mikor a víz megfagy, a térfogata növekszik, és mivel lefelé növekszik a jég, egyre nő a nyomás a vízben és előbb utóbb valahol utat tör kifelé. Nagyobb vizeknél nem tudom van-e ilyen jelenség, de kis kerti tavaknál nincs hova mennie a víznek. Ez a nyomásnövekedés lékvágásnál is szembetűnő, mikor átlyukad a jég a víz szinte bugyogva tör fel.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 1, 17:19
Hozzászólások: 542
   
Hozzászólás 2012 feb. 12, 14:29 
Sziasztok!
Az udvaron van egy kis tavacska, Kb 150 m3, és 2m mély a legmélyebb pontján.
Amikor lecsapot a zimankó, először kialakult rajta egy vastag tükörjég (korizni lehetet volna rajta), majd eset rá vagy 30-40 cm hó. Az azóta eltelt 8-10 napban egyfolytában k. hidegvan , három éjjel minusz 20 alatt volt a minimum és napközben sem ment fagypont fölé a hőmérséklet.
Ma a tó közepén egy nagy (mondom NAGY, és nem sárga), vizzel átitatott hófolt látszik.
Tudjátok a megoldást?

_________________
Cséplő Árpád


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 26, 10:24
Hozzászólások: 2573
Valódi név: Dajka Bernadett
   
Hozzászólás 2012 feb. 5, 21:01 
:mrgreen:


_________________
Betty
http://www.tollasszepsegek.freewb.hu


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2012 feb. 5, 21:07-kor.
Videó beillesztése


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 jún. 10, 17:08
Hozzászólások: 1775
Tartózkodási hely: Somogy megye, Tab
Valódi név: Darázs Ádám Péter
   
Hozzászólás 2012 feb. 4, 20:04 
A kérésnek eleget téve itt egy vidi:


Ui: Lécci Warhawk javítsd, vmi nem stimt.

_________________
Nem kell, hogy őrült legyél ahhoz, hogy madarakat tartsál, de az biztos, hogy megkönnyíti a dolgot!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2012 feb. 4, 20:29-kor.
Javítva :)


 
Offline
Csatlakozott: 2010 jan. 23, 23:25
Hozzászólások: 278
Tartózkodási hely: Szlovákia, Dunaszerdahely
Valódi név: Csiba Attila
   
Hozzászólás 2012 feb. 1, 15:55 
feketemarcsi írta:
Kérdezd meg a Vlad Tepest, ő jön előadónak a Madarásznapra március 31-én. :wink:


Marcsi, március 31.-ig még nagyon sok ido van, addigra remélem már rég nálam lesz a madarantyú.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 19, 5:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO