Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2017 feb. 8, 16:38 
Bingo írta:
Érdekes hogy ugyanazt ajánlják kutyáknak, macskáknak, és madaraknak is.

Csak a hatóanyag mennyisége változó. Direkt készítik különböző célcsoportoknak és persze az árazás is ehhez igazodik. Simán lehet olcsóbb a több hatóanyagot tartalmazó változat. Ha megfelelően tudod hígítani, akkor tökéletesen megfelel bármelyik (ugyanaz a hatóanyag: dimetilglicin).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2017 feb. 8, 16:00 
Köszönöm a válaszokat.
Drágának drága, de ha ez kell a madárnak, megveszem. Sokat keresgéltem a neten, hogy megtaláljam a legolcsóbb lehetőséget. Nagy különbségek vannak, volt ahol 8200, máshol csak 6500 forint a 30ml-es kiszerelés. Érdekes hogy ugyanazt ajánlják kutyáknak, macskáknak, és madaraknak is.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2017 feb. 8, 10:01 
Érdemes tudni, hogy a Vetri-DMG erősen túlárazott. A díszmadaraknak szánt verzióban a hatóanyag grammonként majdnem 3,000 Ft. Ha lovaknak szánt (tömény, kristályos) verziót veszi valaki, akkor 1 gramm az kb 60 Ft. Persze kérdés mihez kezd valaki 1 kiló tömény dimetilglicin-el, ha csak egy kismadárnak való mennyiség kellene belőle? Természetesen ez akkor éri csak meg, ha többen összeállnak, így egy idő után, még akkor is olcsóbb, ha a nagy részét kidobják.


PS: A DMG (dimetilglicin) vízoldékony.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE Gould Amandina Klub tag
Csatlakozott: 2008 jan. 10, 15:17
Hozzászólások: 912
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Fekete Csaba
   
Hozzászólás 2017 feb. 7, 21:02 
A Vetri-DMG dózisa madaraknak 1 csepp/100g testtömeg.
Fogj egy konyhai mérleget és egy kicsi papír dobozt, amibe belefér a madár.
Mérd le a papír dobozt madárral és anélkül, így megtudod a tömegét.
Ebből ki tudod számolni, hogy mennyit kellene meginnia egy nap. Pl 40g-os hullámosnak 0,4 csepp kell naponta.
Töltsd meg az itatót vízzel és mérd le a megtöltött itató súlyát. Ha egy nap múlva is leméred az itatót, akkor megkapod, hogy mennyit ivott a madarad. Egy normál hullámos kb 5-6 ml-t ihat, de ha valami gondja van a madaradnak, akkor előfordulhat, hogy sokkal többet iszik.
Ha pl 5 ml-t iszik és 40 g-os, akkor 0,4 csepp DMG kell 5 ml-be. Nyilván ennél azért több vizet adsz neki.
Így, ha 50ml-be teszel 4 csepp DMG-t, akkor kb a megfelelő mennyiséget issza meg a madár.
Szerencsére azért a DMG elég biztonságos, így akkor sincs gond, ha valamivel többet iszik meg belőle a madár, mint ami elő van írva.


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2017 feb. 7, 17:03 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Az állatorvos hullámos papagájomnak vetri dmg cseppet javasolt. Esetleg tudjátok hogyan kell ezt adagolni. Ivóvízbe csepegtetve? Mert ugye nem issza meg az összes vizet, így csak egy kicsi részét fogyasztja el a gyógyszernek.
A válaszokat előre is köszönöm.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2017 feb. 6, 21:44 
Kerek László írta:
Az alábbi írás miért nem került ki a főoldalra :?:

A "Kötetlen Beszélgetések" egy spéci topik, minden fórumban látható, mindenhol ugyanaz jelenik meg. Hátránya, hogy a főoldalon nem látszik. :-(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 10, 10:41
Hozzászólások: 91
Valódi név: Kerek László
   
Hozzászólás 2017 feb. 6, 20:47 
Az alábbi írás miért nem került ki a főoldalra :?:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2017 feb. 5, 17:18 
A madarak harmadik generációja!
Sokszor felvetődött bennem is ez a kérés, főleg akkor, amikor 80 év feletti, még élő madarásszal beszélgettem. Nagyon kevesen vannak olyanok, mint ők, akik a madártartást elválaszthatatlannak tartották a befogásoktól. A véleményük minden estben oda torkollott, hogy kell a „FRISS”. A FRISS, a „BEETETÉST” követően, jobbak, erőteljesebbek a „verésben”, éneklésben, mint a több éve tartottak! A régieket is megbecsülték, ők voltak a betanító mesterek. Erről is lehetne írni, hiszen a néhány egyed kulturált befogása napjainkban sem okozna egy-egy faj estén különösebb kárt.
Most viszont gondoljuk végig közösen, hogy miért is kellett a friss? Mi zajlik a természetben? Melyik madár az életképesebb, melyiknek nagyobb az esélye a túlélésre, a szaporodásra? Egyértelmű a válasz! Az erősebbnek! Az erősebb „feltöltődött” a természetes táplálékoktól, a napfénytől, alkalmazkodott a téli hideghez, esőhöz, elmenekült a ragadozók elől. Az ilyen madár jobban énekel, immunrendszere is erős. Egy valódi befogó, a madarat „kihallgatta” mielőtt hazavitte! Nyílván az ilyen túlélte az első telet, jó kondícióval rendelkezett. Ebből adódóan alkalmasabb lett a kalitkás tartáshoz, esetleg szaporításhoz egyaránt.
Ezek után vizsgálódjunk egy kicsit a domesztikált egyedekkel kapcsolatban! Ez a történet is a befogással kezdődött. Teljesen mindegy, hogy mely kontinensről veszünk példát. A tenyésztést minden esetben tömeges befogás előzte meg. /Több országban ma is VIRÚL a BEFOGÁS, itt nincs is jelentős szaporítás./A legismertebb MINDENKI előtt a kanári története. Tömeges szállítást követően, egyszerre ez félrecsúszott, így kényszerből, emberi igényből elkezdték szaporításukat. Az első háború előtt már Ausztriában, Németországban több millió számban tartották, exportálták a tenyésztett kanárikat. /kereslet-kínálat/ Hazánkban is néhány év alatt százezer fölé emelkedett a számuk. /Meglepne, ha ma van nálunk az összes fajtából 5 ezer egyed./
Hasonló a helyzet az Ausztráliából származó egyedekkel. Addig, míg az ismertebb fajokat tömegével szállították Európába, nem is volt jelentősebb szaporítás. Itt is kellett az ausztrál kiviteli teljes zárlat. Ezt követően a kereslet érdekében megindult a szaporítás! Azt, amit megismerünk, megszeretünk, arról nem akarunk lemondani! Lásd hova jutott ennek eredményeként mondjuk a hullámos, a zebra és a többi gyakoribb papagáj és egzotikus faj! Szeretném kihangsúlyozni, az igényt és a TÖMEGES előzetes forrást. Nagyon érdekes az afrikai vonal! Itt a behozatalt napjainkig a divat határozta meg. A bőséggel ez idáig nem kellett és nem is tudtunk élni! Nagy hiba volt. Alig van olyan faj, de azért van, ami a harmadik generációt tudja bizonyítani! Ennek már kezdődik a BŐJTJE! Ezt nagyon jól tudják a környezetvédő hatóságok is! A német több éves statisztikát ismerem, ez alapján állítom, hogy több fajból hiány van, kevés a tenyésztett egyed. Vajon hányan tudnának Európában bemutatni általuk nyilvántartott harmadik generációs afrikai egyedet? /mondjuk aranymellűt, korálcsőrűt, piros pettyes asztrildot, FÜRJASZTRILDOT, hogy csupán az ismertebbeket említsem./ Szerintem nagyon kevesen, és nem akarok álszent lenni, ELTAGADNI, ezekhez a néhány tenyésztett egyedhez is kellett a befogott. Az észak és dél amerikai fajok harmadik generációs egyedeit is szűken mérik. Tehát a domesztikált egyedek létét a nagy tömegű befogás, nagy tömegű tartás, nagy tömegű tenyésztés biztosíthatja. Az ide vezető út a nagy tömegű harmadik generációs egyedeken át vezethetne! Hol van ez a nagy tömeg? Hol van a NAGY TÖMEG IGÉNYE? E nélkül szaporításról beszélhetünk csupán. Legyen az mag vagy rovarevő, az út minden esetben hasonló. A néhány megszerzett nem domesztikált egyeddel csupán játék, kísérlet a szaporítás. Lehetünk büszkék a sikereinkre akár kiállításokon is, de mennyiség nélkül nem lesz tartós minőség. Előbb- utóbb utánpótlás hiányában a genetikai leépülés torzulás elkerülhetetlen! Ezt követi a NINCS!
Ne gondolja senki, hogy a régi CITES néven ismert tenyésztett egyed fogalma véletlenül jelöli meg a harmadik generációt feltételként! Ez arra is jó, hogy ÉRDEKKÉPVISELET NÉLKÜLI TÖMEGEKET BÁRMIKOR ELTILTHATNAK BÁRMELYIK FAJ TARTÁSÁTÓL! A hazai gyakorlat már ezt is kétségbe vonja. Ne tartson senki EURÓPAI EGYEDET! Akkor sem, ha ezek egyetlen nemzetközi tiltólistán sem szerepelnek. Milyen érdekes! Talán alig van olyan domesztikált madár a világon, ami ne kötődne Európához! Az út kezdetét az európai fajokból megszerzett ismeretek adták. Milyen érdekes a nyugati világ ismeri a domesztikált süvöltő, zöldike stb. fogalmát! Mi miért nem ismerhetjük? Pedig ismerhetnénk! Az engedély birtokában több madarásztársam eljutott a harmadik generációhoz! Ekkor láss csodát, visszavonták a tartási engedélyeket! Nesze neked elért munka, nesze neked környezetvédelem! Magyarországon az, aki a tenyésztettel védhette volna a szabadban élőket, egyik napról a másikra környezetkárosító lett! Pedig igazolhatóan a mai napig felmutatható a nyilvántartások megléte! Sajnos a domesztikálás folyamatában az IDŐFAKTOR is nagyon fontos! A NÁLUNK tenyésztett egyedek biztosíthatták volna a továbblépést, az ismeretek átadását fiatalabb társainknak. Megszüntették tenyészeteinket, a hozzáértő tenyésztők pedig szép csendben „elvonulnak”, kihalnak. Ez jó politika, az időfaktor működik, nincs további gond! Kedves barátaim: hol vannak hagyományink? A nemzetit már le sem írom!
A lágyevők elterjedésének hiánya valóban a nehezebb tenyészthetőségüknek a következménye. Elhihetitek, hogy megfelelő ismeretekkel ez sem okoz nagyobb feladatot, mint bármely más kevésbé ismert magevőé! Az út itt is az európai fajok megismerésével kezdődig, kezdődhetne! Elhihetitek, hogy téves írás az, amikor német könyv arról ír, hogy e fajoknál a harmadik generáció nem érhető el. Sajnos itt is az egyedek csekély száma, és az időfaktor a fő hátráltató. Németországban például barátkából vonulási megfigyelésre tenyésztettek több száz egyedet. Ma már több országban tenyésztik, árulják a búbos bankákat, sőt gyurgyalagot is tenyésztettek. Ezek az érdekesebbek. A közismertebb „HAZAI” seregélyekből, énekes és feketerigókból ma már színváltozatok is kaphatóak. Ezek tenyésztése talán kissé eltúlozva, egy kezdő számára sem okozna semmilyen megterhelést. Na vajon mit válaszolna a hazai hivatal egy ilyen tenyésztési kérelemre? Olvassátok a „Pásztor” féle könyvet, ami ma sokak által alig látott fajok szaporításáról is beszámol. Nálam is élt sok-sok évig egy sérült szárnyú búbos pacsirta pár. Több éven át, egy két négyzetméteres alapterületű röpdében rendszeresen fészkeltek. Hol vannak a búbos pacsirták? Legalább 15 éve egyet sem láttam! Befejezésül elmondom, hogy jelenthetem, nálam sámarigóból élnek harmadik generációs egyedek! Sajnos ennek ellenére vallom, soha nem lesz domesztikált sámarigó! Talán Ázsiában lenne rá mód, de ott még a befogottból is van igény szerint elegendő! HASONLÓ a kép a legtöbb légykapó, egzotikus rigó, seregély, tangara stb. esetében is. Az európai állomány kicsi, a leépülése érdeklődő követők hiányában, és beszállítási utánpótlás nélkül elkerülhetetlen!
Befejezem filozofáló írásomat, abban a reményben, hogy lesznek, akik elolvassák! Abban már nem bízom, hogy érdemi vitapartnerek jelentkeznek konkrét kérdéssekkel. Összefoglalva az öregek nem voltak szenilisek, hanem bölcsek! Hajdani megállapításaik modernebb világunk ellenére, ma is hasznosak lehetnének. Üdv. LA.


 
Offline
Csatlakozott: 2017 feb. 4, 12:29
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2017 feb. 4, 12:35 
Sziasztok!

Hozzáértők segítségét szeretném kérni. Tegnap vásároltunk egy szép kis kanári madárkát, érdeklődni szeretnék hogy színe szerint milyen besorolásba tartozik? Achát? Válaszotokat előre is köszönöm! Mónika
Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2017 jan. 30, 11:29
Hozzászólások: 11
   
Hozzászólás 2017 jan. 30, 11:41 
Üdv mindenkinek !

Érdekelne ,hogy tudtok-e olyan papagáj fajtát ami hasonlít a szenegáli papagájra kinézetben és viselkedésben is de nem olyan drága max.15 ezer ft .Mivel ez lenne az első papagájom és nem akarok olyan értékessel kezdeni mint a szenegáli.


A válaszokat előre is köszönöm!


 
Offline
Csatlakozott: 2016 dec. 3, 16:29
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Veszprém
Valódi név: Norbi
   
Hozzászólás 2017 jan. 22, 13:20 
Sziasztok.
Már egy ideje olvasom a fórumot, de csak nemrég jutottam el a regisztrálásig. Nagyon igényes válaszokat láttam a különböző fajok tartásáról, tenyésztéséről, még olyan fajokéról is, melyekről egyszerűen lehetetlen kellő mértékű információt találni máshol. A lágyevő madarak tartása topik különösen tetszett. A tartási helyek megépítéséről is sok érdekességet olvastam. A legnagyobb értéke szerintem a fórumnak, hogy személyes tapasztalatok alapján segítik egymást a tagok, és rengeteg új dolgot lehet tanulni.
Rólam annyit, hogy már gyerekkorom óta imádom az állatokat. A teknőstől elkezdve a gőtéken át a halakig mindenféle fajt tartottam, de madarakat csak 2009-től kezdtem el tartani.
Kezdetben 3 Kínai törpefürjet gondoztam. Gondoltam, hogy ennyi madár elég is lesz. De ezután már nem volt megállás. Következő évtől már rizspintyek és zebrapintyek is voltak. Később már gyémántgalambok is társultak hozzájuk. Tavaly szeptember óta van egy gould amandina párom (a többi madártól megváltam helyszűke miatt). Már nagyon régóta szerettem volna gondozni egy párt, de eddig nem mertem őket beszerezni a szakkönyvekben olvasottak miatt. A fórum olvasása adott új lendületet a tartásukhoz. Azóta is jól érzik magukat a lakásban, a kalitkájuk 90 cm hosszú. Remélem, hogy ezután is sok új ismeretet sajátíthatok el majd a madaraim megfelelő tartásához.

Üdv:Norbi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2017 jan. 14, 8:29 
Szia,

A kiállítások már lementek, leginkább ősszel, tél elején szoktak lenni...


 
Offline
Csatlakozott: 2016 feb. 11, 20:42
Hozzászólások: 40
Valódi név: Bingo
   
Hozzászólás 2017 jan. 13, 8:51 
Sziasztok!
Nem tudja valaki, hogy lesz-e mostanában díszmadár kiállítás Székesfehérváron, vagy a közelben?
A válaszokat előre is köszönöm.

_________________
Üdv.: Bingo


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2016 dec. 31, 17:32 
Csatolmány:
240_F_121963010_Eo8ONHMGVj6IARw8Vxs8bvjEohs29u5D.jpg
240_F_121963010_Eo8ONHMGVj6IARw8Vxs8bvjEohs29u5D.jpg [ 10.52 KiB | Megtekintve 405380 alkalommal. ]
BUÉK 2017

_________________
G2


 
Offline
Csatlakozott: 2013 máj. 15, 15:09
Hozzászólások: 2
Valódi név: Bodnár Kriszta
   
Hozzászólás 2016 dec. 29, 12:54 
Kedves fórumozók!
Egy háromszínű (kékfejű) papagájamandina párt tartunk, 2012-es születésűek, közel négy éve laknak velünk. Ma reggel váratlanul elveszítettük a kislányt. Még gondolatban sem voltunk felkészülve arra, mi legyen akkor, ha valamelyikük egyedül marad, és most bekövetkezett. Ráadásul a társához erősen ragaszkodó, őt mindenben követő hím maradt egyedül, aki egyébként is gyámoltalanabb. Most nagyon aggódunk érte, láthatóan nem érti a helyzetet, keresi a párját. Ilyen esetben mit javasoltok, hogy legyen tovább? Érdemes volna valamilyen társaságot keresni neki? Mit tehetnénk érte?
Köszönettel,
Bodnár Kriszta


 
Offline
Csatlakozott: 2016 dec. 26, 17:18
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2016 dec. 26, 17:32 
Sziasztok,
szeretném a segítségeteket kérni. 2 napja vásároltam egy állatkereskedésben gyűrűs kanárit karácsonyi ajándékba. A madár 6-7 hónap körüli hím kanári. Csak az ajándékozás után, már itthon vettem észre, hogy a lábain nagyon száraz, repedezett és hámló pikkelyek vannak, illetve azóta figyeltem meg azt is, hogy a csőrét kb 3 percenként az ülőrúdhoz dörzsöli. Próbáltam utánajárni az interneten, de amit eddig olvastam ezzel kapcsolatban, az alapján lehet sok minden, atka, vitaminhiány, stb.
Ti a tünetek alapján mit gondoltok? Illetve kérhetem-e az állatkereskedést, hogy amennyiben a madár valóban beteg, a kezelés költségeit térítsék meg, mivel beteg madarat adtak el?
Előre is nagyon köszönöm a segítséget.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2016 dec. 24, 14:35 
Áldott, békés karácsonyt kívánok minden kedves ismerősömnek!

_________________
G2


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 máj. 18, 23:01
Hozzászólások: 191
Valódi név: Noémi
   
Hozzászólás 2016 dec. 18, 15:02 
Sziasztok!

Eladó 6db nimfapapagáj. A tojó 1,5, a hím 2 éves. A picik 1,5 hónaposak. Külön és egyben is elvihetőek. Szállításban sajnos nem tudunk segíteni. Babavárás miatt adjuk el a szülőket is. A madárkák szépek és egészségesek. Érdeklődni lehet itt, vagy priviben!
Helyileg Komárom-Esztergom megyében vagyunk, Esztergom környékén.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2016 nov. 11, 19:05
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2016 nov. 11, 19:35 
Jó estét!

Röpde, volier sürgősen eladó.

Nagyon jó állapotú.
Méretei: 206 cm x 77 cm x 250 cm (szélesség x mélység x magasság)

Anyaga:
horganyzott, ponthegesztett háló
és 2 cm vastag falapok,
az alja alumínium lap

Gödöllőn
06/30-972-0652
Ár: 30000 Ft


Csatolmányok:
Kép.jpg
Kép.jpg [ 11.14 KiB | Megtekintve 383647 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 28, 20:12
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Hámori Terézia
   
Hozzászólás 2016 okt. 14, 17:57 
Üdvözlet Mindenkinek!
Segítséget kérnék. Kanárimadarakat szerető és tartó vagyok. Jelenleg két madaram van, egy gloszter és egy színkanári (intenzív piros). Az intenzív madarat nyilvántartott tenyésztőtől vásároltam 2015.12.28-án.
Utána nem sokkal a madár megbetegedett. Gubbasztott, a szemredője elég furcsa volt. A fütyülése abbamaradt, a tollazat elkezdett hullani, mint vedléskor, bár ehhez korai volt az idő. Vitaminnal, antibiotikummal, probiotikummal kezeltem (5-5 napig). Most már élénkebb, de a tollvesztése folyamatos, nem fütyül. Rendesen eszik, a széklete rendben. A kalitja megfelelően nagy, az aljára madárhomokot teszek. Hetente takarítom, fertőtlenítem. Kap lágy eleséget, almát, és a legjobb magkeveréket. Nem tudom mi lehet a gond, nagyon szeretném, ha meggyógyulna.

Kérem, ha jó tanáccsal tudnak segíteni, tegyék meg!

Köszönettel: Hámori Terézia : :(


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1016 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 19, 10:10
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO