Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával

Hozzászólás a témához  [ 1005 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Szerző Üzenet
Valódi név: Krausz Norbert

Hozzászólás 2012 márc. 13, 0:14 
Betty írta:
Csodálkozva láttam ma az egyik hírdetést az én madaraimmal :D Miért nem lehet odabigyeszteni mellé, hogy a kép illusztráció?

http://www.expressz.hu/allat_noveny/mad ... -30511454/

Mikor ráklikkelek a képre akkor írja, hogy illusztració :P
http://www.expressz.hu/pictureGallery.do?rid=1&cid=1246&aid=30511454&iid=105181534

Betty írta:
Norbi, ha felétek olsók a nagyobbak, akkor vegyél már nekem 2 pár jácintarát meg vagy 4-5 rózsakakadut.
Kiszaladok az otp-be és át is utalom az árukat gyorsan :mrgreen:

Törpéket régóta szeretnék, szóval cserélhetünk majd az arákért :wink:
Betty írta:
Egyébként nem ismerek Vállaj közelében semmilyen börzét. Mostanában, (ami hozzánk van közel) 23km az újfehértó. Ott szokott nagyon jó börze lenni. Van egy fedett helyük is ahová eső idején be lehet vonulni. Ha lesz majd időd, egyszer érdemes átjönni. Minden hónap 3. hétvégéjén szokták tartani. Addigra el is hozhatnád az arákat :mrgreen:

Nem muszáj börze legyen, csak tenyésztők pl. Tőled jövőre majd ha lesznek még törpik lehet hozok ha te is benne vagy persze :P .

Valódi név: Csiba Attila

Hozzászólás 2012 márc. 12, 13:08 
[quote="Betty"]Csodálkozva láttam ma az egyik hírdetést az én madaraimmal :D Miért nem lehet odabigyeszteni mellé, hogy a kép illusztráció?

Vagy csak nem tudsz róla, hogy árulsz :mrgreen: Így van ha valaki nem tudja a sok pénztol mit csináljon, a jácintarák elvonták a figyelmegdet a realitástól :twisted: .

IDRE tag
Valódi név: Dajka Bernadett

Hozzászólás 2012 márc. 12, 12:23 
Csodálkozva láttam ma az egyik hírdetést az én madaraimmal :D Miért nem lehet odabigyeszteni mellé, hogy a kép illusztráció?

Norbi, ha felétek olsók a nagyobbak, akkor vegyél már nekem 2 pár jácintarát meg vagy 4-5 rózsakakadut.
Kiszaladok az otp-be és át is utalom az árukat gyorsan :mrgreen:

Egyébként nem ismerek Vállaj közelében semmilyen börzét. Mostanában, (ami hozzánk van közel) 23km az újfehértó. Ott szokott nagyon jó börze lenni. Van egy fedett helyük is ahová eső idején be lehet vonulni. Ha lesz majd időd, egyszer érdemes átjönni. Minden hónap 3. hétvégéjén szokták tartani. Addigra el is hozhatnád az arákat :mrgreen:

Hozzászólás 2012 márc. 9, 16:16 
csibaat írta:
Betty írta:
Én is úgy tudom, hogy az eu-s határon át lehet hozni, főleg ha egy lélek sincs aki ellenőrizzen.
Persze nem bejelentésköteles madarat akarok hozni, de jácint ara, inka kakadu.... :shock: nem is rossz ötlet :mrgreen:

Mi van? Rád szakadt a Nemzeti Bank? :mrgreen:

Itt csak pár ezer forintba kerülnek nem tudtad?

Betty írta:
Még Nyitrán sem voltam, így nem tudom mekkora börze szokott ott lenni, de az elmondásaitok alapján mindenképpen érdemes majd ellátogatnom.

Norbi, én szabolcs megyei, nyíregyházi vagyok így Csengernél-Vállajnál tudnék átmenni. Nem tervezek egy teherautónyi madarat áthozni, de gondolom 2-3 madarat nem fognak tőlem elvenni :)

Igen én is a vállaji-tol 5 km lakom, csak nem a te oldaladon :P A közelbe nem nagyon van ilyesmi, de hozzá kell tennem, hogy itt java részt drágábbak a madarak mint nálatok.
Vállaj közelében szoktak börzék lenni vagy kisebb vásárok? Minél közelebbire gondolok :P.

Hozzászólás 2012 márc. 9, 9:43 
Betty írta:
Én is úgy tudom, hogy az eu-s határon át lehet hozni, főleg ha egy lélek sincs aki ellenőrizzen.
Persze nem bejelentésköteles madarat akarok hozni, de jácint ara, inka kakadu.... :shock: nem is rossz ötlet :mrgreen:

Mi van? Rád szakadt a Nemzeti Bank? :mrgreen:

IDRE tag

Hozzászólás 2012 márc. 9, 9:38 

Hozzászólás 2012 márc. 9, 9:28 
Betty írta:
Még Nyitrán sem voltam, így nem tudom mekkora börze szokott ott lenni, de az elmondásaitok alapján mindenképpen érdemes majd ellátogatnom.

Norbi, én szabolcs megyei, nyíregyházi vagyok így Csengernél-Vállajnál tudnék átmenni. Nem tervezek egy teherautónyi madarat áthozni, de gondolom 2-3 madarat nem fognak tőlem elvenni :)

Mivel az EÚ beluli áruról van szó, nem engedély koteles (már ami a határátlépést érinti, természetesen a bejelentéskoteles madarak esetében kérhetnék a papirokat, de nem a határátlépés miatt). Szerintem semmi gond nem lehet, gondolom nem jácint arákat szeretnél hozni :mrgreen:

IDRE tag

Hozzászólás 2012 márc. 9, 9:11 

Aranykoszorús mestertenyésztő
Valódi név: Eszteró Lajos

Hozzászólás 2012 márc. 9, 8:30 
Betty írta:
Köszi Ádám! :)

Segítsetek már. Romániában szokott lenni a nyitraihoz hasonló börze? Illetve onnan lehet vajon hozni különlegesebb madarakat, színváltozatot vagy inkább Nyitrát lőjem be magamnak? :)
Hozzám románia van közel, ezért kérdem.
köszi.

Tudomásom szerint nyitrai nagyságú nincs, helyi szervezésűek vannak, ott inkább a kereskedők közreműködése a jellemző.

Hozzászólás 2012 márc. 9, 7:00 
Betty írta:

Segítsetek már. Romániában szokott lenni a nyitraihoz hasonló börze? Illetve onnan lehet vajon hozni különlegesebb madarakat, színváltozatot vagy inkább Nyitrát lőjem be magamnak? :)
köszi.

Románia melyik része van hozzád közel (településre gondolok)? Én úgy tudom EU-n belül szabad az átvitel, de lehet nem jól tudom, mondjuk egy teherautónyi papeszel talán rizikós :P. De szerintem ha az átkelőnél megkérdezed a Rendészeket megmondják mi a helyzet tutira.

IDRE tag
Valódi név: Darázs Ádám Péter

Hozzászólás 2012 márc. 8, 22:56 
emys írta:
Sziasztok!

Én ma vizsgáltam egy kis hullámost, a tenyésztő 6-8 hetesnek mondva adta el a teljesen amatőr gazdiknak.
A probléma az volt vele, hogy "nem eszik és furcsán szelíd".
A madár olyan fiatal volt, hogy még kopasz volt a kloákája körül. Az etetőt meg nem érte el, mert egy fényes műanyag létra volt előtte, amin nem tudott megkapaszkodni. Szórtam neki magot a kalit aljába, szinte rávetette magát. A gazdik szerint két napja nem evett.

Üdv:

emys

Vannak undorító emberek. Nem tudom minek tenyészt az ilyen madarat.

IDRE tag
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás

Hozzászólás 2012 márc. 8, 21:53 
Sziasztok!

Én ma vizsgáltam egy kis hullámost, a tenyésztő 6-8 hetesnek mondva adta el a teljesen amatőr gazdiknak.
A probléma az volt vele, hogy "nem eszik és furcsán szelíd".
A madár olyan fiatal volt, hogy még kopasz volt a kloákája körül. Az etetőt meg nem érte el, mert egy fényes műanyag létra volt előtte, amin nem tudott megkapaszkodni. Szórtam neki magot a kalit aljába, szinte rávetette magát. A gazdik szerint két napja nem evett.

Üdv:

emys

http://www.exopet.hu/

Hozzászólás 2012 márc. 8, 19:45 
[quote="dobozostej"]Engem felhívtak, hogy vigyem el Budapestre egyik nimfám, ami még nem önálló. Azt mondta a csaj, hogy olvasta, hogy répával fel lehet nevelni, ne aggódjak. Ja és én vigyem el neki, mert úgyis csak 1,5 órára lakok onnan, ne legyek lusta :roll:

Gondolom ész nélkul eldobtál mindent és száguldottál Pestre 160-al (szerintem a buntetés a gyorshajtásért is belefért az árba :mrgreen: ), ha biznisz akkor biznisz :twisted: , Hát vannak orult emberkék nekem egyszer azt mondta egy krapek, hogy akkor vigyem el a madarat Nyitrára. Ez kb ugyanannyi kilométerre volt mindkettonknek. De ebben az esetben remélte, hogy a fele árát elengedem a madárnak, mert hát ugye neki nottek a koltségei ha már ennyit utazott a madárért. A verést csak azért úszta meg mert ugyebár azért kulturált madarászok vagyunk :mrgreen: , de nem állt távol tole.

IDRE tag

Hozzászólás 2012 márc. 8, 19:35 

köszi.

IDRE tag

Hozzászólás 2012 márc. 8, 16:28 
Boldog nőnapot a női fórumozóknak!

IDRE tag

Hozzászólás 2012 márc. 5, 22:11 
Remélem más is szereti a zenét és a jó magyar pálinkát. Bár én személy szerint nem iszom amióta versenyre készülök, de ha lezajlanak a versenyek utánna biztos iszok vmi jófélét. :)

IDRE tag

Hozzászólás 2012 feb. 24, 20:23 
dobozostej írta:
Engem felhívtak, hogy vigyem el Budapestre egyik nimfám, ami még nem önálló. Azt mondta a csaj, hogy olvasta, hogy répával fel lehet nevelni, ne aggódjak. Ja és én vigyem el neki, mert úgyis csak 1,5 órára lakok onnan, ne legyek lusta :roll:

*Köszi conure

Fogadjunk lusta voltál.... :\

Valódi név: Bíró Bálint

Hozzászólás 2012 feb. 24, 19:53 
Engem felhívtak, hogy vigyem el Budapestre egyik nimfám, ami még nem önálló. Azt mondta a csaj, hogy olvasta, hogy répával fel lehet nevelni, ne aggódjak. Ja és én vigyem el neki, mert úgyis csak 1,5 órára lakok onnan, ne legyek lusta :roll:

*Köszi conure

Hozzászólás 2012 feb. 24, 12:06 
adam92 írta:
tasi írta:
Nálam ősszel volt egy nő, aki váltig bizonygatta, hogy volt neki ZÖLD!!! :shock: nimfája és olyat keres.
Az Istenért nem tudtam neki megmagyarázni, hogy olyan színváltozat nincs, aztán ráhagytam... 8)
Végül elvitt egy tarkát.
Szerintem totál színvak volt!! :lol:

Nekem is volt ilyen. Csak engem felhívott, hogy az én képemen látott kéket. Gondoltam vagy szakértő és fehérarcút keres vagy idióta. Utóbbi lett. Mondom biztos hullámost látott a képen kéket, de nem ő állította hogy nimfát. Kb 10 percig vitatkozott velem, hogy nekem van kék nimfám csak nem akarom eladni neki... Végére azért lenyugodott és elköszönt. :D

:D ..........hát nem is tudom. A "kék" galamb és a "kék" kanári fényében...

Valódi név: Sándor

Hozzászólás 2012 feb. 24, 0:04 
Nagy az Isten állatkertje!! :mrgreen:

(és alacsony a kerítés)

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 1005 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51  Következő