Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 okt. 3, 17:48 
Üdv mindenkinek

Többen is megkerestek az utóbbi időben, hogy az általam írt könyvet könyvesboltokban nem lehet beszerezni (én sem igen látom). Akinek tudtam beszereztem én. Ha van még olyan akit érdekelne ez a 300 oldalas szösszenet, még utoljára jelezheti nekem, ugyanis a kiadó átalakulása miatt nem rendelek többet. 15 példány van tehát erre a célra, 3500 ft-os áron, akit érdekel. Ha egyszer mind elfogy (még szerintem bőven van belőle a kiadónál) többet valószínűleg nem jelenik meg újra.
Ne tekintsétek tolakodásnak, vagy hivalkodásnak, csupán az érdeklődőket tájékoztattam. A Díszmadármagazinnál is kapható még szerintem.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 29, 10:24
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2008 aug. 9, 8:55 
Kedvezményes könyvvásárlási ajánlat.
Érvényes: 2008. augusztus 31-ig!

A Díszmadár Magazin olvasói, rendszeres vásárlói, előfizetői most, augusztus 31-ig kedvezményes áron, 5.800 Ft + postaköltség helyett 2.900 Ft + postaköltségért rendelhetik meg a kiadótól Gál János: Egzotikus madarak egészségvédelme c. könyvet.
Telefonon vagy e-mailben történő megrendelésénél hivatkozzon az alábbi kódra: „Előfizetői akció 2008“

A könyvet ajánlott, utánvételes küldeményként postázzuk a megrendelő címére.

Díszmadár Magazin
9700 Szombathely, Vörösmarty M. u. 34.
T./F.: 94/313 824
Mobil: 30/9569 905
mgbt@vivamail.hu


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 aug. 7, 10:10 
carduelis írta:
Üdv mindenkinek! keresem Kakuja Antal tolvonások című könyvét, cserébe tudom adni Dr.Pásztzo Lajos szobamadarak díszmadarak című művét (1959 Mezőgazdasági kiadó Bp.) KL.


Szia!

Szerzői kiadás volt 1997-ben.
A szerzőnek van még belőle, tőle rendelhető, ha a csere nem jön össze.

üdv


 
  
 
Hozzászólás 2008 aug. 7, 9:48 
Üdv mindenkinek! keresem Kakuja Antal tolvonások című könyvét, cserébe tudom adni Dr.Pásztzo Lajos szobamadarak díszmadarak című művét (1959 Mezőgazdasági kiadó Bp.) KL.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 júl. 24, 15:23 
Leon írta:
conure írta:
Látnátok pl egy Olasz vagy Német újságot... na ott a követendő példa!!!
Ezekhez képest a DM, a postaládába bedobott szórólap...


Nem is kell ilyen messzire menni. Az Akvárium Magazin 7 éves szünet után nemrégiben indult el újra. Példaértékű újság mind tartalomra, mind megjelenésre.

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 30, 20:07 
Sziasztok,

Egy aprócska észrevételt meg kell hogy jegyezzek:
vegyük észre ez egy kapitalista gazdaság.
Ez a lap addig fog működni amíg nyereséget termel, 10 en egynehány év alatt bizonyította, hogy működőképes.

Többen támogatják a lap megvételével a jelenlegi tartalmat, mint ahányan elfordulnak a vételtől.

9600 olvasó elégedett, 400 irányt váltana.
A főszerkesztő ezzel a számszerűsített igénnyel találkozik, és dönt a józan esze szerint. Ugyanakkor megpróbálja magát megerőszakolni, és a maradék 400 nak is kedvezni, de ez csak néhanapján kiskedden sikerül, ugyanakkor ennek a 400 főnek a 99 % -a meg szokásból megveszi a lapot... Szóval a főszerkesztő egy jó üzletember.
Leszámítva, hogy képfeldolgozásban gyengélkednek, de ez már csak szakmai vélemény, apróbetűs rész.

Aztán volt még ez a hírleveles dolog, nekem ez ilyen levéltári bibliamesének tűnik, amit a falubíró kidobol az utca közepén.
Szószerint értelmetlen, aki szakbarbárnak neveli magát az olyan mértékű információhoz jut az interneten, amit 4 fénymásolt lap baráti hangvétele nem pótolhat.... ugyanis az írók többsége az intenretről szerezné a lapra vetett tudás nagyrészét.
Eszméletlen mennyire nem állná meg a helyét, ez a mai korban...

A német és az olasz lapok igényessége.
Ja képfeldolgozásban profibbak, ( bár a magyarok is meg tudnák csinálni simán )de azt azért érdemes tudni, hogy az egyed emberszám is nagyobb, akit érdekelhet a speciálisabb dolog. plussz egy német meg egy olasz minimálbér 600 -adáért nagyon könnyű újságot eladni. EZ TUTI.

Szóval, a hibái ellenére nem szabad a lapot a sárba döngölni, vagy kicsrélni egy levélborítékba csomagolt hírlevélre.

Vagyunk itt 380 -an regisztrálva, legyünk 3x ennyien az országban: 1140 en embernek, még ellégéggé deficites lenne lapot készíteni.
Erre van az internet, és a fórumok.
Én speciel az IDRET tartom a magyar madarászatért hétmérföldes lépésének....

Üdv:

Zsolt


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 30, 10:37 
Idézet:
Én meg ebben semmi kivetni valót nem látok, mondhatnám hogy engem meg érdekel. (Bár a fekete jobban. De ugyan így érdekelnek a harkályok is, a ragadozók is, meg a többiek szintén. Hogy a témánál maradjak ezen a fórumon is van róluk – hazai fajokról – szó, mégsem ágál ellene senki. Szerencsére. Pedig ez a fórum is a díszmadarakról szól. Még az IDRE mozaikszóban is „díszmadár..” szórészlet szerepel.)

Amig példul a papagájok 3/4 részéről egy árva szó sem esett a kb.13 éve megjelenő újságban addig ne a mindenki által ismert hazai fajok folalják el a helyet. Aki meg nem ismeri őket, annak van másik újságok előfizetésére lehetősége.
Az IDRE honlapján pedig elfér, mert semmi elöl nem veszi el a helyet! Egyébként engem is érdekelnek, DE nem a Díszmadár magazinban!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 29, 21:03 
Hali!

Apró szösszenetek az előzőekhez:

Idézet:
Volt már rá példa 2004-ben!
Igen kis számban készült el, de nekem megvan talán az összes
MDOSZ HÍRLEVÉL
(8 példány)
Nem tudom miért lett vége, talán nem volt rá igény. (?)



Nézz körül!!!!! A feltett kérdésre mennyi felelet érkezett? Ennyi az igény. Ezek után tényleg felmerül bennem is a kérdés hogy ki az akit komolyabban érdekel a téma?
A hírlevélről egyébként én sem hallottam, meg gyanítom hogy a környékünkön sem találnék sok olyan illetőt akinek halvány fogalma lenne a dolgokról. Kíváncsi lennék a példányszámra meg hogy hol és milyen módon volt propagálva.


Idézet:
Természetesen mindenki igényét kielégíteni nem lehet, de én tartom magam ahhoz, hogy nem egy diszmadarakkal foglalkozó lapban akarok olvasni pl. fehér gólyáról


Én meg ebben semmi kivetni valót nem látok, mondhatnám hogy engem meg érdekel. (Bár a fekete jobban. De ugyan így érdekelnek a harkályok is, a ragadozók is, meg a többiek szintén. Hogy a témánál maradjak ezen a fórumon is van róluk – hazai fajokról – szó, mégsem ágál ellene senki. Szerencsére. Pedig ez a fórum is a díszmadarakról szól. Még az IDRE mozaikszóban is „díszmadár..” szórészlet szerepel.)


Idézet:
Őszintén szólva az sem nagyon érdekel, hogy 300 évvel ezelőtt valószínüleg ki hozott kinek valamilyen papagájt valahova.



Pedig néha-néha talán még az is beleférne, főleg ha nem szakbarbár írogatná, - (bocs: fordítaná) - ezeket a cikkeket. Bár lehet hogy valóban szerencsésebb lenne mondjuk a faj-leírásoknál megemlíteni hogy az adott faj mikor, hogy és kinek / minek köszönhetően került Európai, ha úgy adódott akkor Amerikai vagy éppen Ausztrál kontinensre.



Idézet:
Látnátok pl egy Olasz vagy Német újságot... na ott a követendő példa!!!
Ezekhez képest a DM, a postaládába bedobott szórólap...



Láttam német újságot. Valóban jó pár fokkal jobb mint a mi DM-unk, viszont a te állításod a hazai terméket erősen lenéző sértő túlzás.
Valóban a „Kalit magazin” is - az akkori példányokat összehasonlítva - nagyságrendekkel jobb volt, viszont nekem arról a kiváló minőség mellett kellemetlen élmények is eszembe jutnak. Olyan áron pedig nekem semmilyen hiper-szuper újságra nincs szükségem.



Egyébként az utolsó két szám valóban fejlődő képet mutat. Kérdés hogy ebben mennyi szerepe volt az itteni vélemény nyilvánításoknak. Talán ha az igényüknek többen hangot adnának akkor lehetőség volna még inkább a saját ízlésünk szerint alakítani a lap tartalmát. Még egyszer hadd hozzam fel példának Dr. Juhász L. és Dr. Gál J. cikksorozatát, Rostás B. ; Pócsi B. ; Gálos I. cikkeit vagy az utolsó lapban a katikról írt cikket. Lehetne példának hozni a régi számokban szereplő "Gyűjtsük, etessük!" cikksorozatot is, pl ennek a mintájára lehetne takarmányozásban felhasználásra kerülő mg-i haszonnövényekről is cikksorozatot indítani, vagy egyéb takarmányozással kapcsolatos dolgokról írni. Ezek nélkül tényleg csak a hirdetések értek valamit a lapban, de TALÁN ha többen és többször hangoztatjuk igényeinket, további pozitív változások is lesznek.


Ezt a hozzászólásomat és a tegnapit is annak ellenére írtam meg hogy anno magamban elhatároztam hogy megpróbálom megállni hogy ezentúl ezen a fórumon hozzászóljak bizonyos dolgokhoz, még akkor is ha azokkal a hozzászólásaimmal esetleg valakinek használható ötletet, esetleg apró segítséget tudnék nyújtani (ha sok ilyen hasznos véleményem / tapasztalatom / máshonnan szerzett tudásom nem is volt, azért 1-2 akadt) . Tettem ezt az elhatározást azért mert mindenféle alpári stílusú tróger egyénnek lettem beállítva mindössze amiatt mert bizonyos személyek véleményétől erősen különbözött az én véleményem.
Viszont most ennek ellenére mégis írtam, ennek oka pedig az hogy azt nem igazán tudom elviselni ha valaki ahelyett hogy az elrontott dolgot próbálná javítani, vagy esetleg megvárná míg egy újabb - és talán jobb – dolog „megszületik” gondolkodás nélkül csak azért rombolná földig az eddig létrehozott dolgokat mert neki azok per pillanat nem tetszenek. (Itt most ez megy, javító szándékú vélemények nélküli fikázás. A múltkor legalább leírtuk hogy mit hiányolunk, mi nem tetszik és hogy mi az amit szívesen látnánk az újságban, de most csak fikázódás megy.) Ez sajnos jellemző - nagyon kevés kivétellel - az egész magyar hozzáállásra. Nem számít hogy valaki – többnyire a fő hangadóktól idegen érdekeltségű társaság(ok) - valamibe belekezdett és belefeccölt egy csomó lét, az [cenzúrázva], ezért azt be kell szüntetni, helyette pedig másik – lehetőleg saját érdekeltségű – beruházást kell indítani. Nem nagyon szívesen hozok hasonló példát de ilyesmi történik a budapesti szartelep körül meg az új metró környékén is, meg még itt-ott, annyi apró különbséggel hogy itt (működő újság) még nem tűntek el pénzek. (nem úgy mint például anno az újonnan induló lap esetében.)(Még mielőtt valaki magára venné: ezek tényleg csak példák)

.


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 29, 20:32 
MDOSZ Hírlevél

Kiadja: a Magyar Díszmadártenyésztők Országos Szövetsége
Felelős kiadó: Tóth Sándor, MDOSZ elnöke
4400 Nyíregyháza, Sóstói u. 7/B.
Telefon: (30) 433-0681

Főszerkesztő: Bodnár Tibor
Szerkesztőség: Törökbálinti Madárbarát Egyesület H-96
2045 Törökbálint, Munkácsy m. u. 69.
Telefon/fax: (23) 336 542
(30) 310 1071
E-mail: mdoszhirlevel@freemail.hu

Készült az ETO-Print Nyomdaipari Kft.-ben (1134 Budapest, Váci út 19.)
Felelős vezető: Balogh Mihály

ISSN 1785-8321

Publikáltak benne:
Naphegyi Károly, Makai Pál, Tóth István, Dr. Romhányi Attila, Kerek László, Horváth János, Tóth Sándor, Virágh Dezső, Görbe Gábor, Dr. Nagy Attila, Müller Nándor, Ballagó Emánuel, Stb....

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 29, 18:51 
conure írta:
Idézet:
Csak a neve volt hírlevél, hasonló cikkek voltak benne, mint a DM-ben, plusz többminden a MDOSZ-ről.

Most képzeld el Leon, hogy a DM-t az első számtól az utolsóig, a Kalit magazint szintén, meg még mindenféle ismertetőt, könyvet, fellelhető szakirodalmat megvettem és kutattam utána, DE soha senkitől nem hallottam és nem láttam reklámozni sem, a MDOSZ Hírlevelét. Lehet, hogy bennem van a hiba? Egy-két ismerőst azért megkérdeztem, ök sem hallottak róla. Nem csodálkozom, hogy ilyen rövid életű volt! Vagy nagyon messze van D.-Nyugat Magyarország Nyíregyházától?

Idézet:
Látnátok pl egy Olasz vagy Német újságot... na ott a követendő példa!!!
Ezekhez képest a DM, a postaládába bedobott szórólap...


No ezzel nem tudok vitatkozni.....

Hát én is tornyot tudok építeni a DM-ekből...
Nemtudom miért nem juthatott el felétik is ez a szám.
Bescenneltem a két első szám címlapját, olvassátok:

Kép

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 29, 17:13 
Idézet:
Csak a neve volt hírlevél, hasonló cikkek voltak benne, mint a DM-ben, plusz többminden a MDOSZ-ről.

Most képzeld el Leon, hogy a DM-t az első számtól az utolsóig, a Kalit magazint szintén, meg még mindenféle ismertetőt, könyvet, fellelhető szakirodalmat megvettem és kutattam utána, DE soha senkitől nem hallottam és nem láttam reklámozni sem, a MDOSZ Hírlevelét. Lehet, hogy bennem van a hiba? Egy-két ismerőst azért megkérdeztem, ök sem hallottak róla. Nem csodálkozom, hogy ilyen rövid életű volt! Vagy nagyon messze van D.-Nyugat Magyarország Nyíregyházától?

Idézet:
Látnátok pl egy Olasz vagy Német újságot... na ott a követendő példa!!!
Ezekhez képest a DM, a postaládába bedobott szórólap...


No ezzel nem tudok vitatkozni.....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 29, 16:32 
conure írta:
Természetesen nem egy hírlevélre gondoltam! Mint ahogy már pár héttel ezelőtt megvitattuk egy színvonalas magazinra van szükség, ami tényleg a "diszmadarakkal" valamint a "diszmadártartással és tartókkal" foglalkozik, és természetesen mind az egyesületi, mind a szövetségi hírek is díjmentesen beleférnek.

Természetesen mindenki igényét kielégíteni nem lehet, de én tartom magam ahhoz, hogy nem egy diszmadarakkal foglalkozó lapban akarok olvasni pl. fehér gólyáról.
Őszintén szólva az sem nagyon érdekel, hogy 300 évvel ezelőtt valószínüleg ki hozott kinek valamilyen papagájt valahova.


Csak a neve volt hírlevél, hasonló cikkek voltak benne, mint a DM-ben, plusz többminden a MDOSZ-ről.

Látnátok pl egy Olasz vagy Német újságot... na ott a követendő példa!!!
Ezekhez képest a DM, a postaládába bedobott szórólap...

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 29, 15:07 
Természetesen nem egy hírlevélre gondoltam! Mint ahogy már pár héttel ezelőtt megvitattuk egy színvonalas magazinra van szükség, ami tényleg a "diszmadarakkal" valamint a "diszmadártartással és tartókkal" foglalkozik, és természetesen mind az egyesületi, mind a szövetségi hírek is díjmentesen beleférnek.

Természetesen mindenki igényét kielégíteni nem lehet, de én tartom magam ahhoz, hogy nem egy diszmadarakkal foglalkozó lapban akarok olvasni pl. fehér gólyáról.
Őszintén szólva az sem nagyon érdekel, hogy 300 évvel ezelőtt valószínüleg ki hozott kinek valamilyen papagájt valahova.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 29, 10:23 
conure írta:
Én sem vagyok IDRE-tag, tehát nem vagyok kompetens beleszólni a dolgokba, és nem is látok bele, hogy 200 000Ft sok-e vagy kevés.
Természetesen egy szövetségi lap indítása, kiadása minden problémát megoldana. Remélem belátható időn belül sikerülni fog.

Üdv: conure!


Volt már rá példa 2004-ben!
Igen kis számban készült el, de nekem megvan talán az összes
MDOSZ HÍRLEVÉL
(8 példány)
Nem tudom miért lett vége, talán nem volt rá igény. (?)

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 29, 8:48 
Én sem vagyok IDRE-tag, tehát nem vagyok kompetens beleszólni a dolgokba, és nem is látok bele, hogy 200 000Ft sok-e vagy kevés.
Természetesen egy szövetségi lap indítása, kiadása minden problémát megoldana. Remélem belátható időn belül sikerülni fog.

Üdv: conure!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 29, 5:31 
Szia conure !

conure írta:
Mint ha ezt a csontot ezelőtt gyönge két hónapja megrágtuk volna, aztán kiköptük és elástuk.
Szerintem nem kéne addig kikaparni, amig olyan lesz a DM, mint az utolsó szám.

Üdv: conure!


Jelen kérdésben szerintem sem a magazin beltartalma fontos, hiszen a felmérés csupán azoknak a tagoknak körét kívánja tisztázni akik rendszeresen olvassák a Díszmadár Magazint.
A cél annak megállapítása, hogy érdemes -e az egyesületnek anyagi forrásaiból "fizetett hírdetéseket" finanszíroznia, van -e rá tagsági igény.
Az egyesületünk óhatatlanul kapcsolódik az MDOSZ szervezeti életéhez és így - mint tudjuk - bármely az MDOSZ-t érintő szervezeti kérdésben felvetett témakörnél felmerűl a hírdetési díj megfizetése, mely a nagyközönség számára tájékoztatást ad az eseményekről. Miután ez nemcsak egyesületünk tagjait érinti, hanem a szektor iránt érdeklődőket ezért ez a forma esetenként feleslegesnek tüník számomra.
Az idén egyesületünk szervezi SZENTESEN az ORSZÁGOS BAJNOKSÁGOT.
A madarászat iránt érdeklődőket egy cikksorozatban e lap keretén belől kívántuk tájékoztatni az előkészületekről, feladatokról, egyáltalán a tennivalókról. E cikksorozatot a föszerkesztő úrral váltott levelezésben megfogalmazottak szerint csak hírdetésként közölhetjük. Ez viszont kb. 2oo ezer forint többletköltséget jelentene, melynek kigazdálkodása tagjaink feladata lesz.
Ehhez kell a felmérés, hogy megéri - e számunkra, hogy a madarászok által állandóan igényelt tájékoztatási cél megvalósuljon, és ezen cél érdekében saját költségünkön felvállaljuk - e a madarászat iránt érdeklődők rendszeres tájékoztatását.
Na ez a nagy dilemma...ezért született a felmérés gondolata.. persze a demokratikus döntés előkészítése miatt is..köszönöm a témakörben kifejtett nézeteitek közlését és a döntés előkészítésében való részvételeteket, segítségeteket..

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 18:34 
Mint ha ezt a csontot ezelőtt gyönge két hónapja megrágtuk volna, aztán kiköptük és elástuk.
Szerintem nem kéne addig kikaparni, amig olyan lesz a DM, mint az utolsó szám.

Üdv: conure!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 1, 19:45
Hozzászólások: 131
Tartózkodási hely: Savaria
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 17:57 
Üdv!



Pedig az utolsó két szám nem volt rossz. (közbe-közbe akad ilyen ami közelít a várakozásokhoz.)

Arról meg NEM a szerkesztő/tuladonos vagy mittomén ki tehet hogy azok akik - a díszmadártenyésztésben csak bizonyos szakágakra - specializálódtak csak az adott témával foglalkozó cikkek érdeklik és emiatt a többit el sem olvassák. Ennek az okát az egyénnek saját magában kellene keresnie. Mint ahogy a címe is mutatja nem exota magazin, nem papagáj magazin és nem is kanári magazin vagy díszbaromfi magazin hanem az összes szakágat felölelő DÍSZMADÁR magazin. Aztán hogy a tartalom az igényes szakmaiságot mennyire közelíti vagy attól mennyire rugaszkodik el és tart a pongyolaság irányába az már valóban a szerkesztőn vagy tulajdonoson, adott esetben a cikk írón is múlik.
Azért van olyan cikksorozat a lapban ami a hobbinkkal kapcsolatos általános műveltséghez hozzá tartozik és ezért akinek már az sem hiányzik, - vagy esetleg nem tudja méltatni Dr Gál J. vagy Dr. Juhász L. cikkeit - az meg is érdemli hogy még mindig itt tartunk. (Bár lehet h az olvasók közül nem nagyon tudnánk olyat mutatni aki állatorvos szeretne lenni talán mégsem hiábavaló fáradtság egészségügyi dolgokkal kapcsolatos cikkeket írogatni. Engem speciel ezeknek a (Dr. G.J. féle) cikkeknek a többsége érdekel). Aztán most lehet azt mondani hogy igen ám, én is említettem hogy ez díszmadár magazin, ennek ellenére mégis hazai – Kárpát-medencei – madárfajokról szóló cikk is van benne, sőt a többihez képest nem kis terjedelemben, én mégis azt mondom hogy igenis maradjon ez a cikk sorozat, mert úgy tapasztalom hogy a hazai madárfajokkal kapcsolatos ismeretek a hazai díszmadártenyésztők körében igencsak sok szürke foltból – vagy inkább egy nagy feketéből – állnak. Ha már nem is ismerjük a hazai madarak 90%-át, legalább ott csodálkozzunk rá hogy jé, hát ilyen is van? Aztán akkor talán nem lesz olyan madarász akinek a vetésitől a dolmányos varjún át egészen a csókáig minden madár „kánya” lesz, aminek meg horgas a csőre az mérettől függetlenül sas vagy vércse. Szerény véleményem szerint egyébként – bár tudom hogy erre az itt jelenlévők 99%-a a legkevésbé sem kíváncsi mert én egy kötekedő renitens alak vagyok a szemükben – jó cikkeket szokott írni Rostás B. is, sajnos ritkán olvasható de akkor szintén jó Pócsi B. írása is. Mindkettőtől lehet tanulni. (mostanában Gálos úr is írogatott, azokat is szívesen olvastam). Aztán tetszett a katikról szóló cikk az utolsó számban. (ha ennél gyengébb cikkeket nem olvasnék többet a magazinban valszeg nem panaszkodnék. Hasonló stílusú irományból kellene több, meg még annyi javítás férne bele így elsőre hogy más publikációkra is kellene hivatkozni mind mű címével, publikáció időpontjával, személy nevével.)
Azért írtam az elején hogy ez a két szám közelítette a várakozásokat, mert ha M. G. tisztában lenne faj és fajta közti különbséggel még talán az általa fordított cikkek is élvezhetők lennének. Gondolom az eddig leírtakból erősen süt hogy papagájok érdekelnek elsősorban, ennek ellenére azonban nem hazudok mikor azt mondom hogy a többi cikk nagyon nagy részét is el szoktam olvasni, legyen az exotás, kanáris, vagy díszbaromfis. Egyébként szerintem van pár olyan dolog amit kanárinál olvasunk, mégis jó ötlet lehet pl papagájok tartása esetén is. Így pedig hogy a más madarakkal foglalkozó cikkeket is elolvasom már nem öt perces az újság. Másrészt nekem meg pont sokáig szokott tartani az olvasása, mert – akár mennyire erősödött az elmúlt pár évben az idegrendszerem és akár mennyire birka türelművé kezdtem válni a pár tízezer emberszabású makk-marci miatt akivel összehozott a jó sorom – a mai napig olyan szinten felrántom az agyam mikor állatfajok esetében fajtákról esik szó és fordítva, hogy a 3-4. ilyen alkalom után szét tudnám szabni az újságot. Ilyenkor leteszem és később folytatom. A másik ilyen mikor valaki 2 hónap madártartás után – ami persze hirtelen felindulásból vásárolt madár aminek újabb két hónap múlva már más lesz a gazdája - már komoly tapasztalattal bíró madártartóként ír „szakcikket” tutyi-mutyi bohócmadár tartásról.

Feltételezem hogy mivel a kérdésre ennyi idő távlatából sem érkezett válasz ez azért talán a valóban előforduló már korábban felsorolt hibái mellett mégsem a magazin sara. Talán inkább azoké akik ez ügyben meg lettek kérdezve, csak lusták válaszolni vagy esetleg érdektelenek, kritizálni meg kiválóan tudnak annak ellenére hogy nem is vásárolják a lapot, tehát pénzükbe nem kerül. Az hogy én kritizálok az szerintem érthető, hisz én pénzt áldozok rá, tehát úgy érzem hogy lehetnek jogos elvárásaim, viszont akinek még az a valóban nagyon-nagyon kevés, de azért létező jó tartalom sem tetszik és még azt is lehurrogja, az már magába nézhetne.
Ezek után meg ha valaki megkérdezi hogy én miért nem válaszoltam ha egyszer ekkora a szám, annak meg az a válaszom hogy nem vagyok tagja az idre-nek, ergo a kérdést nem nekem címezte annak feltevője.


Meg aztán. gondolom ennyi (33) hozzászólással a hátam mögött a kérdésre adott válaszom nem igazán érdekelne senkit....

.


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 13:43 
Olvasom alkalmanként, viszont nem vásárolom.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hegedűs Zsolt 2008 máj. 29, 10:08-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 12:14 
eszterolajos írta:
Természetesen köztünk a helyed, már régóta......


Csak azt kellene tudnom hogy mi a teendőm... Gondolom számot is kellene váltanom és azt nem akartam...


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 23, 14:22
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO