Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 10:42 
Én több mint egy éve nem vagyok előfizetője a lapnak, és még csak el se kérem senkitől, sajnos nem vagyok rá kiváncsi!
Egyszerűen meguntam, hogy maximum egy cikk érdekel a lapból, és a többit el sem olvasom. Ennyiért túl drága nekem, főleg hogy több lapnak is az előfizetője vagyok.
Az meg végképp felidegesített sokszor, hogy spóroltak a tintával, és képesek voltak olyan madarak képét fekete-fehérben kitenni, ami például egy új faj volt, vagy érdekes lett volna, vagy csak szökőévente látni olyat kiállításon-börzén... bezzeg egész oldalas szines rozella meg egyéb tömegmadarak képeivel volt tele az összes lap... na az ilyenek tették be végül a kaput nekem...

Amit viszont sajnálok az az, hogy néhány tenyésztőtárs cikkeit nem olvashattam azóta, bár velük azért szoktam találkozni.

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 8:55 
Természetesen köztünk a helyed, már régóta......

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 6:05 
Én nem vagyok tag de még lehetek... :lol:
Ezért nem válaszoltam!


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 28, 4:42 
Kedves Tagtársak !



Idézet:
Fel szeretnénk mérni, hogy tagjaink közül kik azok a személyek akik a Díszmadár Magazinból kapnak értesüléseket a madarászok szervezeti életéről, illetve más, vagy a mi egyesületünk rendezvényeiről.
Ennek kapcsán előfizetik, vagy vásárolják a Díszmadár Magazint.

Kérném az ezirányú igényeiteket, véleményeteket leírni, mivel a továbbiakban a magazin adta lehetőséget is ki szeretnénk használni a tájékoztatásotok szélesítésére, viszont ehhez tudnunk kellene, hogy milyen a lap vásárlási aránya az egyesületen belől.
Ha nem titkos adat oszzátok meg velünk, akár itt, vagy akár az alábbi
e-mail cimen :

avikultura@t-online.hu

Köszönöm a segítséget.[/quote


Erre a kérdésre 17 nap alatt egy fia választ sem kaptam...
ennyire nem vásároljátok, a Díszmadár Magazint ?
Mi lehet az oka ????

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 10, 14:40 
Megjött az újság tegnap délután a postás késett... :lol:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 10, 6:15 
Sziasztok !


Fel szeretnénk mérni, hogy tagjaink közül kik azok a személyek akik a Díszmadár Magazinból kapnak értesüléseket a madarászok szervezeti életéről, illetve más, vagy a mi egyesületünk rendezvényeiről.
Ennek kapcsán előfizetik, vagy vásárolják a Díszmadár Magazint.

Kérném az ezirányú igényeiteket, véleményeteket leírni, mivel a továbbiakban a magazin adta lehetőséget is ki szeretnénk használni a tájékoztatásotok szélesítésére, viszont ehhez tudnunk kellene, hogy milyen a lap vásárlási aránya az egyesületen belől.
Ha nem titkos adat oszzátok meg velünk, akár itt, vagy akár az alábbi
e-mail cimen :

avikultura@t-online.hu

Köszönöm a segítséget.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 9, 20:27 
Elméletileg sose kapom meg időben! De ez már elég komoly késés! Talán 6.án van az utolsó postázás ha jól tudom! De a Posta is oolyan amilyen lehet egy postagalamb előbb ideérne vele a hétvégén már szerettem volna csemegézni kicsit! :46:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 9, 20:12 
Szia Kynyoo!
Tegnap kaptuk meg! Írj a Kovács Gézának! Múlt hónapban mi se kaptuk meg, még két héttel a rendes határidő után sem, úgyhogy írtunk neki, és küldött egy másikat. Persze jó ha előbb a postást is kifaggatod... :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 okt. 17, 19:38
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 9, 19:58 
Üdvözlök Mindenkit!

A kérdésem az lenne hogy az DM előfizetők megkapták már az újságot ebben a hónapban? Mert én nem... :cry:


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 24, 7:42 
Szia !

...a madarászat terén nem előszőr találkozok ilyen, vagy hasonló jelenséggel, csak azt nem értem akkor miért is akarunk fejlődésről, együttműködésről, barátságról, egymás segítéséről, meg a fene tudja még mikről beszélni.....vagy csak beszélünk mert nincs jobb dolgunk???

nehéz ügy és sokszor bosszantó is...

most például két magánszemély a Díszmadár Magazinon keresztűl meghírdette a Magyar Bajnokságot ezzel a hírdetéssel félrevezetnek egy csapat madarászt, akik, majd verik a balhét, ha nem juthatnak ki a világkiállításra, bulinak jó, de érdemes e csinálni??
...a tényleges követendő lehetőségről viszont csak fizetett hírdetésben lehet válaszolni..ezt semmiképp sem értem... és nem is támogatom az effajta dolgokat...
..bár azt hiszem, hogy a DM áprilisi számában megjelenő SZENTESEN tartandó " MAGYAR BAJNOKSÁG" némi figyelmet fog kapni az olvasók részéről, hiszen a két azonos rangon meghírdetett rendezvényre talán felfigyelnek egy páran..bár azt hiszem azzal kezdik, mi az megőrűltek ezek ?? most melyik az igazi MAGYAR BAJNOKSÁG ??? és erre nem kapnak választ sehonnan sem... és ezután joggal kritizálhatják a szövetségtől kezdve magazinon át a "Pannónia" kupás rendezőket is.. ...talán ezt kellene látni...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 23, 8:36 
Helló

Valami ilyesmire gondoltam... Apró barátságtalan gesztus a laptulajdonostól, (a munkádért cserébe)... Ebből is látszik, hogy feltétlen szükség van egy saját sajtóorgánumra, ahol higgadtan lehetne reagálni a Díszmadármagazinban megjelenő féligazságokra.
Amíg sikerül összeütnünk a szövetség lapját, az MDOSZ honlapján fogjuk reagálásainkat megtenni, ahová szívesen invitálom Kovács úrat is ezúton: www.mdosz.org. 1-2 hét és a vázat feltöltjük anyagokkal.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 23, 7:53 
A találgatásokat elkerűlve az, hogy a "Szervezeti élet " cikksorozat nem jelenik meg a DM -ben egyszerű prózai okok miatt van.

Miután a mult havi magazinban megjelent egy, az esetleges világbajnokságon részt venni kívánó tenyésztő társainkat megtévesztő "MAGYAR BAJNOKSÁG" hírdetés, úgy gondoltam, hogy az ujságban ne vita alakuljon ki e téma fölött, hanem az amúgy is tervezett és Kovács úrnak áprilisra ígért cikksorozat nyitó fejezetében világítom meg, hogy e kérdéskörben mi a valós helyzet.

A szövetség vezetése nem kíván reagálni a Gyerkó - Hamza féle Magyar Bajnokság meghírdetésére, pontosan a nyilvánvaló jogosulatlan szervezése miatt.
Viszont a világbajnokságra is valódi kvalifikációt adó Szentesen megrendezendő MAGYAR BAJNOKSÁG szervezése folyamán engem és a KRB tagjait nagyon is érint ez a félrevezető hírdetés megjelenése.
Ugyanis most kialakul egy olyan helyzet, hogy a Budapesten részt vevő Magyar Bajnokok az idén sem kvalifikálódnak a világszövetség rendezvényére és nem juthatnak ki Magyar színekben a világversenyre. Ebből aztán megint csak az következik, hogy egyesek részéről a 2oo9 - es februári számban megint csak a szövetség pocskondiázása valósul meg, viszont nem a szövetség hibájából.
Ennek elkerülése végett próbáltam tisztességesen tájékoztatni a lap olvasóit, persze elkerülhetetlen az, hogy ne érinsem benne a szövetséggel kapcsolatos tényeket, a szövetség, mint jogosult rendező, koordináló szervezet véleményét, állásfoglalását.

Ez a cikk viszont szövetségi hírdetésként jelenhetett volna meg, melynek, miután ez nem hivatalos szövetségi állásfoglalás, sem mint szövetségi alelnök, sem mint magán személy a kalkulált hírdetési diját nem vállalom fel, ezért sem ez a cikk, sem a sorozat többi fejezete nem kerül a DM- ben leközlésre.
Sajnálom, hogy a lap olvasói, illetve azok az IDRE tagjaink akik vásárolják a magazint a lap hasábjain nem értesülhetnek ezekről a témákról, ez azért is problémás, mert nincs minden tagunknak Internet elérhetősége és csak a lap olvasása során juthatnak ilyen információhoz, bár megoldást nyújthat egy másik, szintén a madarászok kedvelt lapjában való megjelentetése.
Hát ez a háttér...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 22, 21:44 
Köszönöm.....igy is eljut majd az információ a madarászok egy részéhez...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 22, 21:28 
Már fel is raktam, olvasható a főlapon vagy a következő linken:
http://www.idre.hu/magunkrol/szervezeti-kerdesek-1.html


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 22, 19:39 
Szia !
No komment...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 22, 19:32 
Szia

Várjuk a sorozatot! Azt lehet tudni miért e malőr?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 22, 19:29 
Sziasztok !

Értesítelek benneteket, hogy a Díszmadár Magazin következő számaiból kimarad a "Szervezeti élet " c. tervezett cikksorozatom, viszont a májusi megjelenés helyett már ma este változtatás nélkül a főoldalon olvasható lesz az első rész, melyben tájékoztatást kívánok adni a jelenlegi Magyar madarászat szervezeti életéről, eredményeiről, gondjairól.
E cikksorozat elő kívánta segíteni a hazánkban működő nemcsak MDOSZ tagegyesületeknél felmerülő kérdések megismerését, bemutatta volna közös gondjainkat, tájékoztatta volna az egyesületek e havilapot vásárló és olvasó tagjait, a közös eredményekről, gondokról, esetleges megoldásokról.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2008 ápr. 22, 19:32-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 10, 20:24 
Üdv mindenkinek

Előre is bocsánatot kérek mindenkitől, hogy ismét kotnyeleskedem.
A DM laptulajdonosa talán költői kérdésként feltette nemrég, hogy bizonyosan akad akiben ismét hiányérzetet kelt a magazin legfrisebb száma. Sajna bennem ismét. Nem a szakcikkekről akarok, szólni, nem is a szerzőkről (egyikkel sincs gond). Másról. Örömmel vettem, hogy mindannyiunk által tisztelt világbajnokunk megosztotta újra gondolatait, érzéseit velünk a magazin hasábjain, hiszen nagyon sok éve írt utoljára. (az okok nem ránk tartoznak). Szóval köszönet neki, hogy ismét tollat ragadott. A hiányérzet: a német Gefiederte Welt egy hónappal ezelőtti számában olvashatott a németül tudó magyar tenyésztő egy cikket Pócsi Béla tollából, a turakókról. Sajnos magyarul gyakorlatilag semmit sem olvashattunk még például a viola turakókról, így ha valaki követni szeretné őt e csodás fajok tenyésztésében, ugyanúgy az alapokról kezdhetné, mint ő annó. Bízom benne folytatva a sort írásaival ismét megörvendeztet bennünket, és akár a magazinban, akár az IDRE honlapján elolvashatjuk legalább az említett német cikk magyar kivonatát.
Befejezésül tehát őszinte tiszteletemet fejezném ki iránta, és kérném, segítse tapasztalataival a hazai tenyésztőket is.

Üdvözlettel és tisztelettel:

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 5, 6:58 
Kedves Géza !

Köszönöm a tájékoztatót a DM tartalmáról.
Valóban jó lenne az előzetesben a tartalomjegyzéket előre közölni.

Szerintem ez is felkelti sok leendő olvasóban az érdeklődést, hiszen ez is egy egyfajta reklám.

Nyitunk rá egy külön topikot, melynek címe lesz az "Aktuális Díszmadár Magazin tartalomjegyzéke"

Sőt feltehetjük az elöző Magazinok tartalomjegyzékét is , vagy ráklikkeléssel hozzáférhetővé tesszük az eredeti helyén...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 4, 2:43 
Üdv DM!

Köszönjük a tájékoztatást!

Jó ötletnek tartom, hogy mikor összeállt a lap anyaga tájékoztatsz a tartalomról. Ha módodban áll megtehetnéd minden hónapban.



Közben visszaolvastam Fegyverneki Attila által összegyűjtött könyvajánlót. Egy nagy baj van vele, nem szerepel mind a könyvtáramban! ;-)

Ki szeretném egészíteni az ajánlót "Tóth Sándor : A színkanári tartása és tenyésztése" c. könyvével. (szerepel Nagygabe gyűjteményében, de ajánlás-leírás nem, ezért ezt megtenném itt)

A többi kanáris irodalomnál részletesebben taglalja a tenyésztést (ezen belül is ennek talán legfontosabb részét, az erre való felkészítést), valamint közérthetően segít eligazodni a színek kavalkádjában. Tartalmazza az összes COM kulcsot, ami (szerintem) a színtenyésztés alapja. A betegségeket, és ezek gyógyítását szintén átfogóan elemzi. Ezek mellet természetesen szó van a beszerzésről, elhelyezésről, táplálásról, kiállításról, bírálatról ....stb. Mindenkinek -elsősorban persze kanárisoknak- ajánlom figyelmébe.

Jelenleg is beszerezhető. Pappcsa a színes topikban leírta hol lehet megrendeni (remélem nem haragszik, hogy idemásolom) : mdosz@freemail.hu Tel:20/824-6170. 1200Ft.+ postaköltség.

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 20, 15:54
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO