Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 16:48 
Őszintén megvallom, nem tudtam hogy ennyien ugyanígy gondolkodnak a lapról... Naivan azt hittem, csak én vagyok túlontúl szőrszálhasogató, és persze hogy mindenki tudja hogy az nem Carduelis Chlovis hanem Carduelis chloris ,de ennyi szabadság engedtessék meg szegény éjt-nappallá téve a madarászokért dolgozó kiadónak... Nos ha ennyien érzünk így, talán ideje lenne összefogva, szervezetten hangot adni a problémáknak, és ha ez sem segít, akkor érdemes elgondolkodni az új lap alapításán...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 16:13 
Kedves Zottan!
Azt mondom, hogy a nyelvi helyesírás a legapróbb probléma, sokkal bosszantó a szakmai helyesírás. Pl. a fajokat-fajtázzák, vagy a tudományos nevet rosszul írják, ill. a képen látható madárfajhoz más nevet írnak. Végül is ebből kellene tanulni a jövő nemzedékének is, de ha rosszul van oda írva a madár faja, akkor rosszul fogja megtanulni. Ezért kellene szakmai szinten leellenőrizni minden egyes számot, még nyomtatás előtt. Egyébként ez is szóba került akkori beszélgetésünknél, de ugy vettem észre Kovács úrnak teljesen mindegy.
Más. Ha a Virág Dezső anno nem indítja el a Kalit magazint, akkor még mindig azon a szinten csücsülne az újság. Az valóban világszinvonal volt.
Egyébként nem biztos, hogy kevés előfizető van, mert a környező országok magyarul tudó, ill. anyanyelvű madarászai is járatják.
Más. Valakitől olvastam multkor, hogy olyan magas volt a magazin színvonala, hogy a legérdekfeszítőbb az apróhírdetés volt. Azt hiszem ez elmond mindent, még akkor is, ha sokan csak amiatt járatják.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 15:44 
Kedves Brimston!
Hát most teljesen elkeserítettél !! Talán jobb lett volna, ha nem is válaszolsz!! Ott lapulnak a fiókodban a világ talán legjobb szakmai cikkei, és Kovács úr nem csap le rá azonnal? Nincs pénze fordításra? Egyszerüen nem akarom elhinni!!! Rám olyan nagy hatással voltak azok a törpemutációs cikkek, hogy elmentem a labancokhoz börzére, és a nagypapagájaim mellé különleges mutációkat vettem (feketeszemű sárgákat) fischeriből!
Csak azt nem értem, hogy minek hírdetik akkor, hogy várják a beszámolókat, irásokat. Olyan minőségű irásokat, mint amit Te is megszereztél, nem ingyen, henem még pénzért is örömmel közölni kéne.
Csak annyit tudok mondani, hogy akkor volt értelme az újságnak, és ha Te is feladod akkor nem tudom meddig fog süllyedni a szinvonal.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 20:48
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Budapest
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 15:18 
ckuzmos írta:
Sziasztok,

visszatérnék Attila témaindító hozzászólásához, miben javasolja egy szakirodalom összeállítását.
Az ötlet már nem újkeletű, bár lehet van aki elfeledkezett róla.
nagygabe vetette fel legelőször és munkálkodott valami hasonló dolgon hogy felrakja a honlapjára: díszmadarak a lakásban

Nem tudom most hogy áll az űgy, iletve az ideje engedi e hogy folytassa/befejezze a művét, de majd mindjárt sikítok neki hogy kuksizzon ide.
Ha esetleg nem tudja tvább csinálni, elkérem tőlle a meglévő anyagot (persze ha ideadja :) ), folytatjuk és felrakjuk az IDRE-re.


Itt vagyok.....
Itt tart most a szakirodalmak összeszedése:
http://diszmadarak.dyndns.org/?q=szakirodalom

A tartalomjegyzék van meg mindegyik könyvhöz, mindjárt kirakom azokat is.
A rövid ismertető, kritika hiányzik hozzájuk, sajnos ehhez nekem nincs tehetségem.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 14:08 
Sziasztok,

visszatérnék Attila témaindító hozzászólásához, miben javasolja egy szakirodalom összeállítását.
Az ötlet már nem újkeletű, bár lehet van aki elfeledkezett róla.
nagygabe vetette fel legelőször és munkálkodott valami hasonló dolgon hogy felrakja a honlapjára: díszmadarak a lakásban

Nem tudom most hogy áll az űgy, iletve az ideje engedi e hogy folytassa/befejezze a művét, de majd mindjárt sikítok neki hogy kuksizzon ide.
Ha esetleg nem tudja tvább csinálni, elkérem tőlle a meglévő anyagot (persze ha ideadja :) ), folytatjuk és felrakjuk az IDRE-re.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 14:07 
:o Tehát akkor ennyit a technikai részről... Elgondolkodtató mindaz, amit Zsolt írt... Azonban a mai világban egy működőképes magazint indítani, hát... Bár abban nem kételkedem hogyha egy jobb tartalmi színvonalat kínáló folyóirat jelenne meg a piacon, az "előfizetői törzstábor" hamar átpártolna. Ott meg maradnának "Pityukáék"...


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 10, 11:36
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: Százhalombatta
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 13:50 
Sziasztok,

Én kiadással foglalkozom, és meglepett, hogy az ország egyik legdrágább nyomdájában készül az anyag- UV lakk az elején extra felárral, plussz bővített A/4 en - jellegtelenül vastag belív műnyomó papíron-
A torzult színvisszaadás, sokszor bedöglött képek - néhol szürkeskálában, nem is értem miért, ha már 4+4 es gépen készül, és az adott íven szerepel color akkor a másik lap miért uncolor???? A szövegelőkészítés quarkon megy, tehát rendelkezik a legmodernebb helyesírás ellenőrzővel, mondjuk a szóelválasztást ott sem sikerült tökéletesen fejleszteni a magyaroknak (megj: angolok dolgozták ki:))), találkozunk is e hibával lépten nyomon.

Nyílván az ár azért annyi amennyi mert nincsen elég előfizető, ez gondolom folyamatos likviditási gondot okoz a lapnál......

Minimáli törzsközönség alkotja a folyamatos tábort, erről árulkodik az ár, a törzsközönség megtartása a cél, ezért nem lépnek se jobbra se balra.

Új lap megalapításával lehetne csak kitörni, sokkal de sokkal gazdaságosabb kivitelben. Ez a mostani a luxuskategória, luxusnyomdában....

Csak a lap tárgyi részéhez szóltam hozzá, a szöveges tartalomhoz nem kívánok az már filozófiai jellegű...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 13:31 
Brimston!
Sajnos, így van, amíg csak néhányan vagyunk, akiknek lenne igénye a jobb szakmai színvonalra (köztünk is a nagy rész a rendszeresen szakmai cikket publikálók közül kerül ki, pl a lejjebb említettek), addig biztos megéri Kovács úréknak ezt a minőséget eladni... Persze, mást nem tehetünk, mert mondhatni monopolhelyzetben van a Magazin. Ezzel nincs is semmi baj, mert, ahogy Lajosbá is írta a technikai színvonal igazán kiemelkedő (nagy méret, színes oldalak, hibrid nyomdatechnika) és hogyha a tartalomra odafigyelnének, bizony európai szinten is kiváló lap lenne. Egyébként a publikáció meglesz, Kovács úr ígért nekem helyet a májusi számban egy Katalin-papagájos cikkre (szakmai lesz, nem "Katikás"... :) ). Egyébként ne keseredj el, szerintem sokaknak van igénye a munkásságodra!!
Üdv: Z


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 13:23 
Conure!
Végre valaki!!!! Engem is régóta "birizgál" a Magazin színvonala, és egy alkalommal arra vetemedtem, hogy fogtam a legutolsó megjelent magazint és tételesen kiírtam belőle minden szakmai, helyesírási, stb. hibát, majd ezek felhasználásával egy levelet írtam a Szerkesztőségnek, azzal a megjegyzéssel, hogy tisztában vagyok vele, hogy ez az ország egyetlen ilyen irányú folyóirata és ez becsülendő, de épp ezért javító szándékú kritika az, amit megfogalmaztam. Azt is hozzátettem, hogy nem szükséges nekem reagálniuk a leírtakkal kapcsolatban, elég ha odafigyelnek a színvonalra... Mindez 2002-ben történt, azóta semmi reakció és az utána következő számokban a színvonal semmit nem javult... (Hogy mást ne mondjak, kedvenc hirdetésem a Magazinban a Hobbilönyvek kedvező áron... volt :D ). Virágh Dezsővel, a Díszmadár Magazin elindítójával és igazi atyjával jó viszonyt ápolok, azt mondta, annak idején azért döntött új Magazin mellett, mert a "Pityukás" K.G.-ék nem támogatták az ő szakmai elképzeléseit az újságról. Azt is hozzátette, hogy a DM-nek sem szakmai sem helyesírási vagy bármilyen lektora nincs... Ennek eredményét pedig tisztán láthatjuk... Az hogy egy madár tudományos neve 2-3 féleképp (amelyből mind hibás) szerepeljen a hasábok közt, megengedhetetlen az ország -immár- egyetlen díszmadaras lapjának... (Csendesen jegyzem meg, hogy ha annak idején a kiadó nem lép le lóvéval, akkor a Kalit Magazin rég kiütötte volna a DM-et...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 13:22 
Sziasztok

A tegnapi Díszmadármagazinos témafelvetésre akkor úgy gondoltam nem reagálok, mert igencsak érintett vagyok benne, de a mostani hozzászóláshoz megjegyzéseket kell tennem, remélem keserűségemet vissza tudom fogni valamelyest. Az előző hosszászólóval TÖKÉLETESEN EGYET ÉRTEK!
Szóval a kezdetekben jó pár éve felvetést tettem a laptulajdonosnak, hogy szerkesztőbizottság nélkül a lap lassan a bulvár szintjére süllyed. Létre jött tehát a szerkesztőbizottság, bár feladatot nemigen kapott, csak a kezdetekben. Isten lássa lelkem, önzetlenül, szabadidőmben minden percemet arra fordítottam hogy cikket írjak, illusztráljak, fordítsak, fotozzak, külföldi kapcsolatokat kutassak, stb. Sikerült több külföldi tenyésztő képanyagát cikkét megszereznem, ebből a legnagyobb "durranás" a belga Dirk van den Abeele írásai, a papagájokról szóló mutációs cikkekkel. Megjegyzem a legújabb Fischer törpepapagáj mutacióról szóló cikket a magazin egyidőben kapta meg azzal, ahogy saját lapjukban publikálták a belgák, tehát a legelsők közt Európában. Sajna Kovács Úr 3 hónappal később tette be, de a német AZ csak most a legfújabb számában hozza, tehát a magyarok hamarabb olvasták mint a németek!
A belga szerző ingyen, a legprifibb képekkel adta tovább nekünk, csak sajna kovács Úrran az angolról való fordítás minimális költsége is sok volt, tehát a legújabb cikkek a fiókomban hevernek, és nehezen tudom megértetni a belgákkal, hogy nálunk nincs újság amibe beférne.
Az újság színvonaláról számtalan vitát folytattam a laptulajdonossal, a válaszok az előző hozzászólásban olvashatók. Egyszerűen nincs igény a szinvonal emelésére. Enélkül pedig értelmetlenné vált az én minkám is. Mivel azonban az egyetlen újság hazánkban, mindenkit arra inspirálnék, írjon a magazinba, még ha én valószínűleg a közeljövőben nem teszem.
Míg nincs más szakmai nyomtatott újság hazánkban, ezt az egyetlent kell olvasnunk, életbetartanunk, ám én valóban belefáradtam az állandó küzdelmekbe.
Bocs hogy magamról is ennyit írtam, ám azt szerettem volna, ha a kívülállók is kapnának némi információt a lapról, mely szerintem is a 6-7 évvel ezelőtti mélypontja felé tart.
Szívesen olvasnám a ti véleményeteket is.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 12:19 
Üdv Lajos bátyám és Zottán!
Nekem már régóta birizgálja a begyemet a Díszmadár magazin szinvonala. Erről már indítottam is hozzászólást egy másik fórumon, de ott érdektelenség fogadta, sőt személyesen is beszéltem a K.G.-val erről.
Ne haragudj Lajos bátyám, de nem értek veled egyet. A kiadó egy szolgáltatást nyújt, én meg fizetek érte, nem is akármennyit, ezért a pénzért neki kéne nyújtani valamit, nem csak azt várni, hogy Eszteró L., Rostás B., Varga S., Gálos I., Rácz S.,stb.stb megírja az újságot, és még fizet is érte. Azonnal észre lehet venni a színvonal nullához való közeledését, ha közületek valaki éppen nem küld be anyagot. Nem csak egy-két magyar kiállításon kellene részt venni, hanem külföldi kiállításokról, börzékről tudósítani, és ami a legfontosabb, a külföldi szakirodalomból átvenni anyagokat. Ez meg is tötrént néhányszor, volt is szinvonal emelkedés.
Egyébként személyes beszélgetésem alkalmával (a szerkesztővel) azt a választ kaptam, hogy nincs igény szakmai cikkekre, mert túl szárazak, az előfizetőket a "Pityukás" cikkek érdeklik. (Érdekes, hogy én bárkivel beszélgettem erről, mindenkinek az volt a véleménye, hogy erősen szakmai oldal felé kéne felhozni a színvonalat) A másik válasz az volt, hogy örüljünk, hogy egyáltalán van, mert pl.Ausztriában, Szlovákiában nincs. Arról már nem szólt a fáma, hogy az osztrákoknál a színvonalassabnál-színvonalassabb német magazinok megjelennek, a szlovákoknál pedig a cseh magazinok.
A magazin árával kapcsolatban pedig azt a válasz kaptam, hogy ez egy szakmai lap (sokszor szakmai cikkek nélkül) azért ilyen drága.
Erre az a megjegyzésem lenne, hogy senki sem drágállaná, ha a magazin színvonala (nem csak a nyomtatásban) az árral egyenesen arányos lenne, meg körül kell nézni egy újságosnál, hogy ezért a pénzért milyen magas sztínvonalú szakmai magazinokat lehet venni.
Természetesen ez mind az én véleményem, kiváncsian várom mások véleményét is.
Üdv.: conure


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 25, 8:38 
Szia Zottan !

A kérdésed igencsak időszerű és fontos, de egy dolog mindég az eszemben jár ilyenkor : mégpedig az, hogy a lap technikailag tökéletesen adja kor követelményeit. A beltartalma meg kizárólag rajtunk madarászokon múlik. Tehát színvonalával mindenkor magunkról állítunk ki bizonyítványt.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Csatlakozott: 2008 márc. 24, 7:46
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: szeged
Valódi név: Eszteróné Lele Katalin
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 20:29 
Szia Nyuzilla !

De.... VS = brimston.
A könyv szerzőjével beszélgetsz.

_________________
üdv a tollasokat kedvelőknek


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 19:27 
Sziasztok!
A helyesírási hibák említése eszembe juttatta a kezdő és haladó madarászok leggyakoribb információforrását, nevezetesen a Díszmadár Magazint. Kérdésem elsősorban a tenyésztőkhöz szól: Ti szakmai szempontból milyennek értékelitek a lapot?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 19:09 
Szia

Látom Nyíregyháza és Kisvárda a megjelölt tartózkodási helyed, így ezt a problémád a közeljövőben asszem orvosolni lehet.

Üdv

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 19:09 
Szia

Látom Nyíregyháza és Kisvárda a megjelölt tartózkodási helyed, így ezt a problémád a közeljövőben asszem orvosolni lehet.

Üdv

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 ápr. 2, 14:55
Hozzászólások: 619
Tartózkodási hely: Kisvárda, Nyíregyháza
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 19:03 
Helló!
Én épp erre vadászom, de boltokban még nem láttam.


Kép

Aztán nézem brimston aláírását.... Csak nem?????? :wink:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 18:58 
Sziasztok

Az ötlet - ha hiszitek, ha nem - már nekem is eszembe jutott, ám bizonyos okok miatt úgy éreztem, nem ildomos nekem ezt felvetnem. Az ötlet nagyon jó, különösen ha a jellemzésekben az adott könyvek érdeme mellett az elírásokat, súlyos hibákat is feltüntetjük, ne vigyen tévútra senkit. Szóval várom az ötletgazda leírásait, amt később szívesen kiegészítek én is. És magyar nyelvű még nagyon sok van, a későbbiekben azokról is lehet írni (pl. az elsők közt a Pásztor féle díszmadaras könyvről az 1930-as évekből talán). Szóval hajrá

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 24, 17:39 
Szia Csaba !

Hát kutya legyek, ha ma délelőtt nem ezen gondolkodtam, hogy meg kellene nyitni egy szakkönyveket fűljegyzettel ellátó topikot a jövő héten, ha itthon lesz Küzmi. Be is szkenneltem vagy tizet közülük, most már akkor csak ki kell egészítenie Csabának ezeket.

Hát még mondja valaki, hogy nincs telepátia az IDRE - ben.....

Kösz az ötleted...

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
Hozzászólás 2008 márc. 24, 16:55 
Sziasztok!

Szerintem érdemes lenne összegyűjteni a magyar és idegen nyelvű szakirodalmat(rövid jellemzéssel), hogy itt bárki akit érdekel megtalálhassa. Éppen ezért jó volna ha itt csak konkrétan a szakanyagok kapnának helyet.
Úgy gondolom néhány háttérirodalmat is éredemes megemlíteni(pl. genetika, élettan, anatómia,tak.tan stb, bár ezen könyvek nem kifejezetten madaras könyvek, de sok hasznos információ található bennük)
Megkezdem a sort a magyar nyelvű könyvekkel (a jellemzéseket is megírom ahogy az időm engedi):
Kép
2007, Ventus Libro Kiadó, Bp. , 17x24x2cm, 312 oldal
A könyv legnagyobb érdeme talán a nagyon színvonalas képanyag, tartalmában sem rossz, bár a bevezetés (általános rész) kissé hiányos.
A magyar elnevezések is félrevezetőek lehetnek néhány esetben, ezért fordításoknál érdemes a tudományos névre is odafigyelni (egyébként egyes fajoknak ornitológiai berkekben más lehet a magyar neve, ill a szó szerinti fordítás okozhat problémát, szerintem megbocsátható vétség nem véletlen van a fajoknak tudományos nevük, jó ha ismerjük azt is!
Összességében egy színvonalas könyv !
Ami tetszett:jó minőségű fotók(a mutációkról is nagy számban), átfogó képet nyújt a díszmadarakról, több mint 250 fajról olvashatunk(galambok,kanárik,egzóták, európai pintyfajok, papagájok lágyevők stb.), a fajok ismertetésénél kategorizált tudnivalók(pl. elterjedés, méret, társas viselkedés, elhelyezés, hőmérsékleti igény, táplálék, szaporodás).
Ami kevésbé tetszett ill. hiányoltam:az általános rész kevés információt nyújt( pl. a takarmanyozás, elhelyezés, higiénia-egészségvédelem területén), a magyar elnevezések (fajoknál, mutációknál) több esetben nem követik a gyakorlatot, néhány fotónál felcserélődtek a nevek, az is előfordul, hogy nem az ismertetett faj fotóját tüntetik fel(pl. a Lorius domicellusnál), a mutációknál sajnos nem említi az öröklésmenetet.

Kép
1995,Dunakönyv Kiadó, Bp., szerző: Dr. Romhányi Attila, 23 x 29 x 1.5cm, 136 oldal

Kép
2003, Gazda Kiadó, Bp., szerző: Dr. Romhányi Attila, 17 x 24 x 2.5 cm, 377 oldal
Azt gondolom Romhányi Attila könyveit minden papagájos jól ismeri, hiánypótló munkák, jelentősen hozzájárultak ezek a könyvek a papagájok hazai elterjedéséhez, népszerűségéhez, továbbá szakmailag is megállják a helyüket.
Ami tetszett: a tudományos igényességű teljességre való törekvés, az általános részben rengeteg hasznos információ, az egészségvédelmi rész különösen hasznos, a legtöbb fajjal(alfajokkal is) részletesen foglalkozik(leírás, élőhely, életmód, tartás, tenyésztés).
Ami kevésbé tetszett ill. hiányoltam: a fotók sok esetben gyenge minőségűek ill.sok fajról nincs fotó, a mutációkat csak elvétve tárgyalja.
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


A hozzászólást 21 alkalommal szerkesztették, utoljára Fegyverneki Attila 2008 márc. 30, 15:14-kor.

 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:36
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO