Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 29, 10:24
Hozzászólások: 39
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 8:43 
A Díszmadár Magazin kiadója tájékoztatja az érdeklődőket, hogy a következő (4.) szám április 12-én jelenik meg a hirlapárus helyeken. A magazin előfizetőinek a lapot már április 4-én postázzuk. Tartalma: Gyerkó Tibor: Bírótovábbképzés 2008 Kassel
Pócsi Béla: Egy boldog pillanat
Bognár János: Még mindig a kákapintyek
Dr. Vörös Zéta András: A timor zebrapinty
Színkanárik (2.)
Eszteró Lajos: A szövőmadarak (4.) A narancsszínű szövőmadár
Mihalec Gábor: Fejezetek a papagájtartás kultúrtörténetéből (19.) A dodó sorstársai
Rostás Balázs: A kis sándorpapagáj zöld-pallid színváltozatáról
Rácz Sándor: Etessünk okosan!
Viasz Péter: Az alakkanárik tenyésztési problémái (12.) A Japán Hoso
Valkai László: A keltetésről dióhéjban
Dr. Gál János: Dísztavi szárnyasok tartásának néhány alapelve
Dr. Juhász Lajos: A környező tájak madarai. A havasok „kiskakasa“. A nyírfajd

A májusi számhoz cikkek, közlemények beküldési határideje: április 22. Apróhirdetési beérkezésének határideje: április 25 (péntek) 12 óra.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 29, 10:24
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2008 ápr. 3, 8:33 
Tájékoztatjuk az érdeklődőket, hogy az alábbi könyvek a Díszmadár Magazin kiadójánál is megrendelhetők:
Juhász Lajos: Kertek, parkok madarai. 2.500,- Ft + postaköltség
Markus Hübl: A kanári. 940 Ft/db + postaköltség
Siroki Zoltán: Díszmadarak a lakásban. 2.200,- Ft + postaköltség
A hullámos papagáj.1.180 Ft + postaköltség
Birgit Gollmann: Díszpintyek. 940 Ft/db + postaköltség
Madarak a kertben.1.790 Ft + postaköltség
Romhányi Attila: Papagájkedvelők kézikönyve. 4.760 Ft + postaköltség
Szalay István: RÉGI MAGYAR BAROMFIFAJTÁK. 2.500 Ft + postaköltség
Varga Sándor: Díszmadarak. 4.200 Ft+ postaköltség
Dr. Gál János: Egzotikus madarak egészségvédelme. 5.800 Ft + postaköltség
Díszbaromfifajták kézikönyve 1. Dísztyúkok. 4.620 Ft + postaköltség
Díszbaromfifajták kézikönyve 2. Törpe dísztyúkok. 4.620 Ft + postaköltség

A Díszmadár Magazin által támogatott könyvvásárlási akció:
A lap éves előfizetői, megrendelői a fenti könyvekből, legalább 10.000 Ft értékű megrendelés esetén 20% kedvezményt kapnak
Az akció érvényes: 2008. április 4 től 2008. május 31-ig.
Megrendelési igény jelezhető itt: mgbt@vivamail.hu vagy a 30/9569 905 telefonszámon.
A jelzett könyveket ajánlott utánvételes küldeményként adjuk fel a megrendelőknek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Díszmadár Magazin 2008 ápr. 3, 12:51-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2007 okt. 13, 16:12
Hozzászólások: 168
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 1, 18:59 
Hegedűs Zsolt. ezt a nevet már hallottam . egy messzi messzi galaxisban .talán visszatért egy igazi jedi lovaghogy harcbaszálljon a madárszaporitók ellen a madártenyésztők mellett.a lézercsicsörkék a lézergouldok segitségével győzni fogunk


 
Offline
IDRE díjas
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 12:02
Hozzászólások: 983
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 1, 10:38 
Akár az MDOSz, akár más egyesület nyomtatott sajtótermék létrehozásában segíthet a mostanában kiírt pályázat:

"PÁLYÁZATI KIÍRÁS
Az NCA Civil Szolgáltató, Fejlesztő és Információs Kollégiuma pályázatot hirdet nyomtatott sajtótermék fejlesztésének és létrehozásának támogatására
(Pályázat kódja: NCA-CIV-08-E)

1.A pályázat célja
Jelen pályázat a civil társadalom erősítését, a civil szervezetek társadalmi szerepvállalásának segítését szolgálja. A pályázat célja a civil szervezetek nyomtatott sajtójának létrehozását és annak fejlődését segítő alábbi közhasznú tevékenységek támogatása:

E/1. kategória: Jelenleg is meglevő, vagy hiánypótló országos, regionális és kistérségi civil nyomtatott sajtótermékek kiadása.

E/2. kategória: Országosan megjelenő periodika a civil szféra számára, amely ennek a speciális körnek az elméleti problémáit dolgozza fel. A kiadvány ölelje fel a civil közélet, a társadalmi szervezeti lét, valamint a civil kutatások problémakörét, úgy hogy az átlagos érdeklődő és a szakmai közeg egyaránt sikeresen olvashassa.

2. támogatásra rendelkezésre álló forrás mértéke
A Civil Szolgáltató, Fejlesztő és Információs Kollégium az arra érdemes pályázatok között összesen 140 000 000 Ft-ot, továbbá a pályázat értékeléséig még befolyó bevételnek a Nemzeti Civil Alapprogramról szóló 2003. évi L. törvény 11. § foglalt összegét oszthatja szét.

3.A támogatottak köre

Pályázatot nyújthatnak be:
3.1. Az alábbi szervezetek nyújthatják be papíralapú pályázatukat:

a)Mindazon társadalmi szervezetek és alapítványok, amelyek közhasznú vagy kiemelkedően közhasznú minősítéssel rendelkeznek, és amelyeket a bíróság 2007. január 1. előtt jogerősen nyilvántartásba vett és az alapszabályuknak, illetve alapító okiratuknak megfelelő tevékenységüket ténylegesen folytatják. Pályázhatnak a fenti feltételeknek megfelelő, a pályázat kiírásának évében közhasznúsági bejegyzést jogerősen elnyert szervezetek is.
b)az Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerben (EPER) regisztráltak a pályázati útmutató 4. pontja szerint.

........"

bővebben:
http://www.nca.hu


 
  
 
Hozzászólás 2008 márc. 31, 8:29 
Üdv Mindenkinek! Ajánlok néhány szakirodalmat: dr.Péczeli Péter a madarak szaporodásbiológiája ISBN 9632324919 Ez a mű valóban száraz de aki átrágja magát az sok hasznos információhoz jut. Várnagy László szerkeztésében jelent meg Állategészségvédelem című munkája ISBN 9639358495 mej elsősorban a betegségek megelőzésére, takarmányozás higiéniájára stb. fekteti a hangsújt. A könyv ezenkívül említést tesz a szerződésekről ,felelőség, garancia, az eladó és a vevő elvárható magatartása stb. (ez akár helyet kaphatna az etikai kódexbe is) Végül megemlíteném Müller Nándor Német Richárd ismeretterjesztő anyagát a Gould amandináról. A mint egy nyolcvan oldalon foglalják össze az Angol, Amerikai, Német és osztrák tenyéstők tapasztalatait. KL


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2008 márc. 30, 3:54 
Díszmadár Magazin írta:

Először is, mint mindenki tudja, minden anyagot a Díszmadár Magazinban megnézhető képformátumban el szoktunk küldeni a szerzőknek. Meg kell kérdezni Öket, hogy ez az állítás igaz-e vagy nem. Akkor lehetne majd a szót szaporítani. Így volt ez a rolleres anyagnál is. Sajnos többen hajlamosak vagyunk arra, hogy az utolsó pillanatban is várunk választ, aztán nem kapunk......


NEM kaptam előzetest az első két részről, telefonon meg NEM tudtam érdeklődni, mert egy hónappal ELŐBB jelent meg az írás mint kértem, erről meg NEM tájékoztatott a szerkesztőség!!!
(miután megtörtént a"baki", a harmadik részről már valóban kaptam előzetes, nyomdakész anyagot!!!)

Minden madarász aki tanácsot kér tőlem privátban két napon belül választ kap kérdéseire, mert NAPONTA átnézem a postafiókomat!

"És hogy ne lehessen azt mondani, hogy elmaradt, most ismételten, itt ezen a fórumon is szíves elnézését és megértését kérem."
Ha ez korábban megtörtént volna, nem ejtettem volna egy hozzászólást sem....

Hogy tenyésztőtársaim előtti hosszas magyarázkodás után nekem kéne megköszönnöm a rolleres írások megjelentetését....?!?!
Ezt a gondolatot nem szeretném minősíteni.....

Utolsósorban meg szeretném említeni, hogy ön feltett egy kérdést néhány hozzászólással lejjebb, miszerint : miért nem publikál a magazin hasábjain madarászaink egy része....?.....Én csak erre a kérdésre szerettem volna az egyik lehetséges választ megadni szerény képességeimhez mérten, minden sértődöttséget mellőzve....

És ezek után azt hiszem csatlakozom Conure utolsó mondatához...

(Sajnálom Kuzmi, de a tényszerűség megköveteli, hogy ezt a hozzászólást megejtsem!)

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 30, 0:01 
Kedves forumozók!

Először szeretném köszönteni Kovács Gézát, és köszönöm szépen hogy beregisztrált illetve hogy az ön álláspontját is olvashatjuk a témáról.
Amikor észleltem a jelenlétét, megörültem, hogy talán valami elkezdődik, valami jó alakul ki majd az eszmecseréből. Aggodalommal figyelem azonban a jelenlegi helyzetet és sajnos azt kell látnom hogy a dolgok nem jó irányba haladnak...

Megkérem az érintett tagokat, hogy amennyiben vannak még megbeszélni való dolgok a Díszmadár Magazinnal kapcsolatban azokat lehetőleg személyeskedések és egymás piszkálódása nélkül vitassák meg. Amennyiben pedig van még mód arra hogy az álláspontokat közelítsük egymáshoz, használjuk ki a forum adta lehetőségeket és kezdjünk el építő jelegűen vitázni.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 22:59 
T. Kovács úr!
Hogy miért nem írom le nevemet és címemet? Csupán azért mert szeretném a családomat, munkahelyemet megkimélni a fölösleges zaklatástól, amiben már volt részem indokolatlanul is.
Csupán három észrevételem van ezenkívül az utolsó írásával kapcsolatban:
1, Ha vissza olvasna az oldal elejére, akkor látná, hogy többen is ugy kezdtük, hogy Kovács úrral vagy a szerkesztővel való beszélgetés során ilyen meg ilyen válaszokat kaptunk a magazin beltartalmának megváltoztatásával kapcsolatban. Tehát az Ön hozzászólásával ellentétben voltak építőjellegű kritikák,észrevételek, amit Ön egyszerüen félresöpört. Megjegyzem joga van hozzá, csak azt nem értem akkor miért háborodik fel, ha a fórumon beszéljük ki magunkbol a dolgot.
2, Azt várja, hogy közöljünk cikkeket, írásokat (halkan jegyzem meg, hogy amint olvastuk, volt is probléma a cikkírók és Ön között, elég sokszor). Úram! Mi kifizetjük a magazin árát, és ezzel járulunk hozzá a kiadáshoz. Ne várja tőlünk, hogy mi írjuk meg, és mi is fizessük ki! Persze aki akar az miért ne írhatna, de ez nem lehet elvárás.
3, Ön valószínüleg nagy póker játékos, mert szerintem blöfföl mikor azt állítja, hogy szívesen segítene másoknak egy másik lap kiadásában. Itt az a gyanus, hogy aki ezt komolyan gondolta (Virág D.,Varga S.) azt Ön abban a pillanatban kikezdte.
Ezentul én a továbbiakban Önnel nem kivánok vitatkozni, mert fölöslegesnek érzem.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 22:47 
Tisztelt Kovács Úr

Ez így valóban nem vezet sehova. Ha figyelmesen olvas látja hogy nyomorult lapot írtam, ami nem nyomorék (értelmező kézi szótár!). pejoratív jelző volt és nem bántó. Sajnos tipikusan az Ön stílusa nem a felvetésre válaszolni, hanem valami más felé terelni a figyelmet. Úgy gondolom nem voltam bántó. Végereedményben szíve joga, azt olvasni amit akar. Ha gyakran látogat ide az IDRE honlapjára talán szakmaiságot is olvas, ami ugye nem árt egy díszmadarakkal foglalkozó kiadónak

Tisztelettel és jó éjszakát kívánva

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 29, 10:24
Hozzászólások: 39
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 22:40 
Kedves Varga Úr!

Lenne ugyan telefon is, egyébb lehetőség is, de Ön "nyomoréknak" nevezte a Díszmadár Magazint. Nem tudok ehhez mit hozzászólni. Az IDRE tevékenységét jónak és példaértékünek tartom, de azt hiszem ennek a honlapnak az Önnel kapcsolatos közleményeit el fogom kerülni a továbbiakban. Én "nyomorék lapot" nem szoktam vásárolni, főleg nem olvasni.
Tisztelettel:
Kovács Géza


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 22:26 
Kedves madarászok, mélyen tisztelt Kovács Úr

A könyvem iránt érdeklődő tenyésztők természetesen nem a kiadó alapján fogják megvásárolni a könyvet, ám többen jelezték nekem, hogy nem szeretnék úgy megvásárolni a könyvet, ha előtte Önnel kell kapcsolatba lépni. (az okokat nem ismerem) Tőlem tehát azután érdeklődnek, hogyan lehetne azt megvenni (mert mindenképpen szeretnék) hogy Önt kikerüljék.
Nem kell ezt túlbeszélni, sajnos hetente hívnak ezügyben.
Hogy Ön ezeket az embereket hogy sértette meg ennyire, nem az én dolgom.
Sok sikert a magazinhoz, bár nem szándékozom több cikket megjelentetni benne, azért a megszűnéséig olvasója maradok. Hogy ez mikor lesz, Önön múlik.

Tisztelettel

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 29, 10:24
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2008 márc. 29, 22:18 
Tisztel Madárkedvelők, Tisztelt Varga Sándor Úr!

Én Önnel ellentétben, feltételezem, hogy minden olvasó, érdeklődő van annyira intelligens, hogy egy könyvet azért vesz meg mert egyrészről ismeri a könyv szerzőjét, és elvárhatja tőle a színvonalas tartalmat. Másrészt a tartalom felkeltette érdeklődését. Egy könyv megvásárlásánál a legkevesebb szerepe van annak, hogy ki adta ki. Egyébként csak a példa kedvéért Ön is megvásárolta Dr. Gál János: Egzotikus madarak egészségvédelme című könyvét, pedig tudta, hogy kovács úr adta ki. A "kovács úr" én volnék, így kisbetüvel, csak az Ön stílusában. Hát Kedves Varga Úr, erről csak ennyit!
Csak hogy tudja, a Díszmadár Magazinban valósághűen közöltük könyvének címlapját, így reklámoztuk. Valóban eljuttatva könyvét azokhoz, akiket érdekelt. Sajnálom, hogy a könyv címlapján nem jelnt meg, hogy ez NEM A MI KÖNYVÜNK és ezzel Ön szerint félrevezettük a lehetséges vásárlókat. Mert hát némelyek azért nem veszik meg az Ön könyvét, mert hátha "kovács úr"-nak köze van hozzá. Hát Kedves Varga Úr! Még szerencse, hogy a Díszmadár Magazinban bemutatott többi könyvnél az olvasók részéről nem merült fel a gondolat, hogy nem kéne megvenni, mert a mi kiadásunkban jelent meg.

Tisztelettel:
Kovács Géza


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 21:12 
Félek tőle, a moderátorunk, esetleg Lajos is nem fog örülni annak, hogy a forumon személyeskedünk, ám amíg igazságok hangzanak el, valamint tisztelettudó módon, addig azt hiszem a forum teljesíti küldetését, tehát véleményeket ütköztet, ismeretet terjeszt, tehát jól működik.
A gondom az, hogy Kovács Úr ködös célzásait nem mindenki érti valójában. A hálátlan könyvíró kapcsán bizonyosan rám céloz, ám aki ismer, tudja, hogy a Kovács Úr által idézett válasz nem így származik tőlem, mivel sosem írnék tiszteletlenül. Tehát amikor egy levelében azt ecsetelte, milyen nagy szivességet tesz nekem azzal, hogy árulja a könyvem, válaszul azt írtam, hogy ez csupán a kiadó és az Ő dolga, én nem tudom hogyan állapodtak meg, én mindenesetre nem kértem tőle szívességet.
Mindamellet örülök annak, hogy így több emberhez juthat el a könyv (mivel alapvetően nem magamnak írtam), ám meg kell jegyeznem, hogy sajnos a hirdetésben nincs feltüntetve, hogy a könyvet nem a magazin, hanem a Gazda könyvkiadó jelentette meg, és sajnos sokan azt hiszik ez a könyv Kovács úr nevéhez fűződik, és nagyon sok olyan tenyésztő van hazánkban, aki pont ezért nem veszi meg a könyvet. Ezt a kiadónak is jeleztem. Tehát kovács úr ellenlábasai pont az ő tevékenysége miatt nem vásárolják meg a könyvet.

Bízom benne eltekinthetünk a további személyeskedésektől, ugyanis nem szeretném sokak rosszallását kiváltani. Nekem ugyanis fontos, hogyan vélekednek rólam a hazai tenyésztők, Kovács Úrnak nem annyira

Üdvözlettel:

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 29, 10:24
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2008 márc. 29, 20:51 
Tisztelt CONURE!

Idézet:
Ön írta, hogy ...Az, hogy a márciusi számban milyen cikkek voltak, fölösleges volt leírni, mert nem erről a számról volt szó, hanem összeségében. Valami hiányérzet azért mégis van bennünk, mert különben nem került volna szóba a fórumon, és nem tájékozódott volna már az IDRE is és a MDOSZ is a lapkiadás lehetőségéről.
Nem vagyok Varga Sándor szószólója, de nem hinném, hogy a DM közellensége lenne, csupán igénye lenne velünk együtt egy színvonalasabb lapra. Az, hogy juttatást kért vagy fogadott el a szakcikkekért nem elitélendő és nem is tartozik másra, Ön is elfogadja az előfizetési dijat.
Üdv: conure
[/quote]
Nem vagyok híve a nevesincs dolgoknak, elnézését kérem, hogy nem tudom a nevét, de honnét tudnám.
Természetesen lehetnek olyan olvasói a magazinnak, akiknek egy-egy számmal kapcsolatosan hiányérzete támad. Ön sem látja még, de elárulom az áprilisi szám tartalmát:
Gyerkó Tibor:Bírótovábbképzés 2008 Kassel
Pócsi Béla: Egy boldog pillanat
Bognár János: Még mindig a kákapintyek
Dr. Vörös Zéta András: A timor zebrapinty
Színkanárik (2.)
Eszteró Lajos: A szövőmadarak (4.) A narancsszínű szövőmadár
Mihalec Gábor: Fejezetek a papagájtartás kultúrtörténetéből (19.) A dodó sorstársai
Rostás Balázs: A kis sándorpapagáj zöld-pallid színváltozatáról
Rácz Sándor: Etessünk okosan!
Viasz Péter: Az alakkanárik tenyésztési problémái (12.) A Japán Hoso
Valkai László: A keltetésről dióhéjban
Dr Gál János: Dísztavi szárnyasok tartásának néhány alapelve
Dr. Juhász Lajos: A környező tájak madarai - A havasok kiskakasa A nyírfajd

Hát ennyi fért bele a hamarosan megjelenő Díszmadár Magazinba. Lehet, hogy Önnek és másoknak ismét hiányérzetük fog támadni. Semmit sem tudok ez ellen tenni. Szívesen beillesztettük volna esetleg az Ön szakmai közleményét, írását is, vagy éppen másokét. De nem tudom, hogy Ön szokott közlésre szánt cikkeket küldeni a Díszmadár Magazinhoz? Vagy küldött és az nem jelent meg? Most több lesz a nem papagájos téma, látom előre, hogy mennyire fel fognak háborodni a papagájosk... Igen, előfordul, hogy egy-egy számba minden nem fér bele.
Örülök, hogy olvassa a Díszmadár Magazint és a jövőben, ha jobbító szándékú javaslatai, észrevételei, ötletei, cikkjavaslatai lennének, szívesen fogadjuk azokat telefonon, e-mailben, levélben is, de akár személyesen is szívesen megismerkednénk mindenkivel, akik a hazai madarászat ügyéért tenni szeretnének. Biztosan tudja, de a Díszmadár Magazin kiadója ezt próbálja, immár 15 éve. Próbálkozunk, próbálkozunk, aztán majd csak mindenki elégedett lesz. Gondolom én, de ezt Ön is tudja, ez soha nem fog megvalósulni. Elégedetlenek mindig lesznek. Csak nekem jobban tetszik az a már emlitett, sok helyen olvasható felirat: Ha gondja van, vagy valami nem tetszik, mondja el nekünk, ha valami tetszik, azt mondja el másoknak is.

Tisztelt Conure!
Talán ettől elöbbre megy a világ.

Örülnénk, ha nem csak fórumokon találkozhatnánk az Ön jó javaslataival, ötleteivel, észrevételeivel és segítőkészségével, hanem azok el is jutnának hozzánk, lehetőleg konkrét formában. Nem a fórum a legjobb megoldás erre, de egyébb elérhetőségeinket mindenki ismerheti.

Egyébként
Lehet, hogy félreértette, semmi gondunk, bajunk azzal, ha valahol, valaki új madaras témájú lapot akar indítani. Nehogy azt higgye, földhöz verem magam a fájdalomtól. Annak idején Virágh Dezsőnek is sok sikert kívántam. Akkor is hiányérzete támadt pár embernek. Bizonyára megoldódott, orvoslásra került hiányérzetük. Minden jó ötlethez sok sikert kívánok. A Díszmadár Magazin kiadójának van egy 32.800 példányban megjelenő folyóirata, annak is "boldog" főszerkesztője vagyok. Ott azért vannak elégedett olvasók is! Nem fogom magam földhöz verdesni elkeseredésemben, ha egyszer elegem lesz a Díszmadár Magazinból. Ezt elhiheti! Hogy miért szenvedek 15 éve, a készülő 125. Díszmadár Magazinnal is? Hát jó kérdés lenne...
Nem Önnek szól, csak úgy általában... Az általában csak kritizálóknak kívánom, hogy egyszer valamit már tegyenek le az asztalra és akkor majd körbetáncoljuk, megrágjuk, kivesézzük, kritizáljuk... Ez nagyon könnyü. De vajon lesznek-e egyre többen, akiknek a segítőkészsége igaziból segítőkészség. Vagy csak nagy duma!
Ismét nem Önnek, csak úgy általában...
Jó 15 éve vállalkozóként támogattam egy helyi díszmadár kiállítást, Virágh Dezső kiállítását és a tulajdonomban lévő helyi lapban népszerűsítettem a madarászatot. Ennyi volt a közöm a madarászathoz akkoriban.
Mint szponzort illendőségképpen meghívtak a kiállítás megnyítójára, erőt véve egyébb elfoglaltságaimon illendőségből, hamár a pénzemet adtam, hát elmegyek, hiszen meghívtak. Elmentem és madárkedvelők körébe kerültem. Soha nem tartottam madarakat, nem is tartok. Ott valaki megjegyezte, miért nincs a madarászoknak egy lapja? Hát pár nap múlva gondoltam egyet és lett. Aztán később egy állástalanná vált szaktekintélyt felvettem dolgozóként, fizetttem a bérét, stb. Dolga volt egy Díszmadár Magazin szerkesztése. Évekig szorgalémasan dolgozott, havonta felvette a fizetését, a küldött cikkeket rendre átirta, most már sokan ezt is nekem rójják fel, aztán egyszer csak elment. Erről nem akarok beszélni, mert már sokat olvastam róla. Sokan elmondták véleményüket, csak az igazságot nem ismerik. Itt a fórumon is mindenki mondja a magáét Virágh Dezsőről, Kalit Magazinról, aztán igaziból semmit sem tudnak. Egy nagy duma, mellébeszélés az egész. Virágh Dezső elment a Díszmadár Magazintól de nem úgy ment el, ahogy korrekt és tisztességes munkavállaló el ment volna. Nem elment, a munkáltató elküldte! Óriási különbség! Kedves Uram! Ezt is túléltem!
Ön is tudja, hogy a Díszmadár Magazinban is lehetőségem lenne kiönteni szívem vélt valós problémáját. Ezt azért nem teszem, mert úgy tudom, pár embernek vannak gondjai, 3.000 ember pedig örömmel és szívesen megveszi a Díszmadár Magazint. Ezek a dolgok Őket nem is érdeklik. Amikor úgy látom, közügy egy probléma, gondoskodni fogok arról, hogy mindenkihez el is jusson! Önt vélhetően érdekli, ezért elmondtam. A nyilvánosságról ennyit.

Varga Sándorral kapcsolatos dolgokat rosszul értelmezi!
Nekem semmi bajom sincs vele! Írt cikkeket, rendre fizettünk érte. Mi a probléma?
Mostanság nem ír cikkeket, így nincs is mit megjelentetni. Anyagi erőinket így más cikkek megvásárlására fordítjuk. Nincs semmi gond! Nincs a Díszmadár Magazinnak igénytelenségi törekvése, csak éppen most Varga Sándor nem szerepel a magazinban. Bizonyára sokan fájlalják, dehát még komoly tragédiáról nem kaptunk visszajelzést.

Egyébként új, a szakmnában addig ismeretlen szerzők könyvkiadásról is van véleményem, kizárólag csak Önnek...!
Egyszer volt, hol nem volt valaki elkezdett cikkeket írni a Díszmadár Magazinba. A kiadó fizetett is ezért, tisztességesen. Aztán amikor már "közismert" lett (hiszen a Díszmadár Magazinban publikálni az nem csak annyi, hogy írok valamit, hanem több. Ha megjelenik egy írás a Díszmadár Magazinban, akkor, akár hiszi, akár nem, a világ felfigyel rá. tehát egy cikk szerzője ezáltal is ismert lehet. Könyvkiadással kapcsolatban egy könyvkiadó kikérte a Díszmadár magazin véleményét, milyen ember, milyenek az írásai, érdemes-e megjelentetni stb. Személy szerint én javasolta a könyv kiadását, sőt a kiadónak még azt is megtettem, hogy előzetesen, ingyenesen összegyújtöttem a megrendelőket. Ennek a könyvkiadó örült is és kiadta a könyvt. Csak Önnek mondom, nem tartozik másra: a Díszmadár Magazin önzetlenúl, segítőkészen össze is gyűjtött 80 megrendelőt. megjelent a köny és a hazai madárkedvelők, 200-an a Díszmadár Magazin segít5ségével hozzá is jutottak a könyvhöz. Szép, a kiadó örül, de talán tudja ez édes kevés egy könyvkiadás üzleti eredményéhez. Nos csak annyit, a kiadó igazán örül a mai napig a korrekt együttmúködésünkhöz, de, hogy a jeles szerzőtől milyen választ kaptam könyvének népszerűsítésével kapcsolatban: Ismét csak ÖnnekÍ: Kedves Kovács Úr ki kérte azt Öntöl hogy új, megjelenő könyvemet népszerűsítsen...! Hát ennyit erről. Egyébként annakidején Dr. Romhányi Attila könyvével kapcsolatosan ugyanezt megtettük. Akkor és ott Romhányi Attila nem neheztelt rám. Persze azt a könyvet jóval többen megvásárolták nagy megelégedéssel, hiszen Dr. Romhányi Attila neve egyfajta rand volt (van) a szakmában.

Nos Tisztelt CONURE! Talán így első nekifutásra ennyit.

Továbbra is várva közvetlenúl a Díszmadár Magazinhoz eljuttatott jobbító szándékú javaslatait, üdvözlettel:

Kovács Géza


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 7, 15:39
Hozzászólások: 328
Tartózkodási hely: Tiszafüred
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 20:27 
Javaslom mindenki lépjen túl vélt vagy valós sérelmein, nem hiszem hogy a vádaskodás a fórum javát szolgálja !!!

_________________
Fegyverneki Attila
www.fegyo76.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 19:27 
Tisztelt Madarászok, Tisztelt Kovács Úr

Ismételt személyes érintettségem okán válaszolnom kell. Ha Kovács úr is olvassa ezt annál jobb, legalább semmi sem történik a háta mögött. Én úgy érzem semilyen takargatni valóm senki előtt sincs, és Kovács úr is volt szíves megnevezni, így bátorkodom újab adalékokat szolgáltatni a magazinnal kapcsolatban. Szóval én nem ingyen csináltam ténykedésem a magazinnál: akkor az elejétől: valóban, néhány éve az a megállapodás született, hogy kapok 1 forintot karakterenként és képenként 1000 ft-ot. Mondanom sem kell hogy ezt nem én állapítottam meg, nem én kértem vagy erőltettem, ám munkám megbecsülésének éreztem. Szóval KOvács úr úgy döntött, hogy egész évi munkámat decemberben összegzi, (tehát évente egyszer fizetett). Karácsony táján valóban átutalt egy összegett, de hogy az tényleg az említett módon számolta én sosem számoltam össze. Megköszöntem és kész.
E mellett tudni kell azt, hogy ha az MDOSZ-szel kapcsolatos írást adtam le, akkor egy cikkemet nem számította be, tehát még egyet írnom kellett bónuszban. Így már két cikket honorárium nélkül írtam, ha az MDOSZ-ről szólt. Kaptam emellett fordítást (Az andok papagáj tenyésztése), a madárismertető lapokhoz is írtam, fényképet küldtem, én nem hiszem hogy ezért bármit kaptam volna (lásd: ez nem lenne baj mert nem ezért írtam)
Ez nem a pénzről szólt. A külföldi cikkek fordítása harmincvalahányezer forintjába került KOvács Úrnak összesen, ám a legolcsóbb fordítóval csináltattam, és a tükörfordításon napokig dolgoztam míg az szakmailag elfogadható lett, természetesen nem pénzért.
Én valójában csak egyet akartam: Szakmai legyen az a nyomorult lap! Ezt Kovács úr sehogy sem tudta elfogadni.
Én most sem állítom hogy csatlakozok azok sorához akik soha többet nem írnak a lapba(Tóth Sándor, Lukács Károly, meg vagy százan), ám ahhoz az kell, hogy Kovács Úr esetleg itt fórumon megvallja, hogy belátta, szakmai cikkek nélkül ez a lap a süllyesztőbe kerül.

Ha bármiben tévedtwem volna az itt leírtakban bárki jelezheti felém

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 29, 10:24
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2008 márc. 29, 18:59 
"Arra meg nem kaptam ígéretet a szerkesztő úrtól, hogy a továbbiakban törexik arra, hogy ehhez hasonló eset ne forduljon elő....
Neubrandt Gábor"


Hát Tisztelt Neubrandt Gábor úr talán meg kellene néznie érkező e-mailjet, vagy ha ez nem érkezik meg Önhöz, akkor van telefon stb. amivel lehet egyeztetni a vélt valós problémákat, aztán talán sokan elismerik azt, hogy a Díszmadár Magazin minden jobbító szándékú észrevételre, javaslatra mindeddig is vevő volt.
Csak Önnek jegyzem meg, hogy van aki úton-útfélen szapulja a magazint, de azt, hogy egyszer is egy beszélgetést összehozzon vélt valós problámájáról, ahol minden félreértést, elhallást, meg nem kapott választ, emailt, stb. tisztázni lehessen azt már nem. Helyette inkább marad az, hogy leírom mindenki másnak a véleményem. Nem én találtam ki, de sok helyen ki is van írva: ha valami problémája van, mondja el nekünk, ha valami tetszik, azt mondja el másoknak. Nos ez sokszor jó megoldás lehetne.
És hogy ne lehessen azt mondani, hogy elmaradt, most ismételten, itt ezen a fórumon is szíves elnézését és megértését kérem.
Tisztelettel:
Kovács Géza


 
Offline
Csatlakozott: 2008 márc. 29, 10:24
Hozzászólások: 39
   
Hozzászólás 2008 márc. 29, 18:44 
Zajlik az élet a fórumon Díszmadár Magazin ügyben!
Mennyivel jobb lenne, ha néha a Díszmadár Magazin jó dolgaival is foglalkoznának egyesek....
Vagy nincs a magazinnak semmi érdeme?

Először is, mint mindenki tudja, minden anyagot a Díszmadár Magazinban megnézhető képformátumban el szoktunk küldeni a szerzőknek. Meg kell kérdezni Öket, hogy ez az állítás igaz-e vagy nem. Akkor lehetne majd a szót szaporítani. Így volt ez a rolleres anyagnál is. Sajnos többen hajlamosak vagyunk arra, hogy az utolsó pillanatban is várunk választ, aztán nem kapunk. Tegnap az apróhirdetések lapzártájakor már a harmadik e-mailt, telefont stb. próbáltuk meg felhasználni ahhoz, hogy a kedves hirdető e-mailben elküldött hirdetését közölni tudjuk: Eladásra kínálta fel xy ... madarait, stb, csak elérhetőségét felejtette el közölni. Honnét tudja ezt a Díszmadár Magazin? Mégis. foglalkoztunk azzal, hogy kinyomozzuk, nem sikerült. Most aztán kimaradt, mert miért közöljön a magazin apróhirdetés, hogy ... madár eladó. telefon és elérhetőség nélkül. Most majd a napokban várható lesz a mélységes felháborodás, hogy a Díszmadár Magazin nem közölte le az apróhirdetést. Nos erre mit lehet válaszolni. Semmit.
Így vagyok Neubrandt Gábor úr anyagaival is. Hiba történt összekevedett két cikkanyag a képanyaggal és úgy jelent meg. Megjelent mindkét cikk normális formában, a hozzájuk tartozó képanyaggal együtt. Természetesen ez, a már jó és normális dolog nem okozott viharos felindulásokat. Még csak egy köszönöm szépen-t sem. Azért volt aki megköszönte. Tehát nem biztos, hogy a Díszmadár Magazin semmit sem tett azért, hogy a roller kanárisok dolgait népszerüsítse. Kérdezem Neubrandt Gábortól, hogy ezt komolyan gondolta-e? Vajon ugyanez a véleménye Maróti Bélának is, akivel, akinek munkásságával, tevékenységével kapcsolatosan a Díszmadár Magazin minden tőle telhetőt megtett? Kiváncsi lennék Maróti Béla véleményére, így szemtől szemben. Csodálkozom. Talán inkább túl kellene lépni azon, hogy valahol, valaki hibázott és a jövőben jobban odafigyelni dolgainkra. mert a csapdalózással senki sem lesz előbbre. Persze ez utóbbi szenzációs.
Kovács Géza


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
Hozzászólás 2008 márc. 29, 16:55 
Díszmadár Magazin írta:
... Lehet próbálkozni akármennyi új lap indításával, de inkább kérdezem: akik kritizálják a Díszmadár Magazin tartalmát, színvonalát vajon mit tesznek azért, hogy az még jobb legyen?
Nem tudom, hogy milyen írásokkal szerettek volna hozzájárulni ahhoz, hogy például a márciusi szám tartalma a megjelentnél még színvonalasabb lett volna? ...


Üdvözlök mindenkit!

Soxor megfogadtam, hogy maradok rolleréknél, de mielőtt mennybe menne a DM szerkesztősége, az idézett gondolathoz hozzátenném: hogy jártam a DM- be tervezett-megjelent "cikksorozatommal"?

Szeptemberben jeleztem Kovács úrnak, hogy egy sorozatot tervezek írni a rolleresekről, a r. énekversenyről a fajtát népszerűsítő szándékkal. Ebben az e-mailben el is küldtem az első írást, amely R.G. -ről, a kanárizás egyik vitathatatlanul meghatározó alakjáról szólt. Említettem levelemben a következőket is: a második részben M.B.-t, a harmadikban I.F.-et szeretném bemutatni, majd ezután a december végi versenyről küldenék egy beszámolót. Tehát- és ezt is konkrétan kértem- a november, december, január, februári számban szerettem volna ha megjelennek írásaim. Válaszában Kovács úr megköszönte az elküldött anyagot, és megígérte, hogy lapzárta előtt visszaküldi a nyomdakész anyagot átnézésre. Tehát ezt nem kértem, önként felajánlotta!

Meglepetésemre az R.G.-ről szóló cikket már a októberi számban olvashattam.....Nem kaptam nyomdakész anyagot, ( nem is hiányoltam, hiszen nem kellet volna még megjelennie!!!) de azt láttam a lap hasábjain amit elküldtem, és R.G.-nek hál'istennek már elküldtem az anyagot "lektorálásra", tetszett neki, tehát gond nem volt ezzel.

Elküldtem a 2.-3. részt is ahogy elkészültem képekkel együtt. A két főszereplő a szerkesztőségbe küldés előtt természetesen elolvashatta-megnézhette az anyagot, és nagyon megtisztelőnek érezték, hogy velük kapcsolatban szeretném népszerűsíteni e kanárifajtát. Meglepetésemre november elején felhívott M.B., hogy láttam -é a magazint, mert legszívesebben felrobbanna.... A róla készült cikkben I.F.-ről készült képek szerepeltek....?!
(És itt most szeretnék megjegyezni néhány dolgot... Tulajdonképpen az egész sorozatot elsősorban M.B., azaz Maróti Béla iránt érzett tiszteletből készítettem. Meggyőződésem, hogy önzetlen munkája nélkül ez a műfaj -kvázi a rollerek minőségi tenyésztése, versenyre való színvonalas felkészítése és a hagyományos év végi énekversenyek megrendezése- teljes egészében már nem létezne "kishazánkban"! Miután előzetesen átolvasta a róla írt cikket elérzékenyülve köszönte meg, hogy ily módon nagy nyilvánosság előtt is elismerték eddigi munkáját. Megemlítette, hogy több példányt rendelt a magazinból a helyi postásnál azzal a szándékkal, hogy barátainak, kollégáinak küldjön belőle egy-egy példányt, és a születendő unokájának is eltesz a családi komódba egyet......)
A tényszerűséghez tartozik: a két cikket külön-külön is több e-mailben küldtem el, mert a képek terjedelme(?) meghaladta a "nemtudomhánymegabájtot". De.... kétszer 3-4 e-mailben két hét különbséggel a két különböző tartalmú levélcsomag közt! Az M. B.-ról készült képeknek még a fájl neve is maroti-xx.jpg volt!

Gondolom nem kell ecsetelnem mennyire égett a pofám mindkét általam igen nagyra becsült tenyésztő társam előtt. Szerencsére nem feltételezték (legalábbis nagyon remélem!), hogy én kutyultam össze mindent, de elég kínos volt a szituáció....Ha nem ismernénk egymást régóta nem biztos, hogy ezek után visszaköszönnének...

Szóval régen éreztem már azt, hogy ennyire leszarják a munkámat...
Ezek után írtam egy elég epés helyreigazítási kérelmet. Lehet hogy trágárra sikerült... bár a legdurvább mondat " Géza bátyám ez jól el lett cseszve." ha jól emléxem ... Ezért elnézést kérek....de választ nem kaptam... I.F. jóval kulturáltabban kért helyreigazítást..... de Ő sem kapott választ....
Maróti Béla telefonjára a választ nem írom le, szó szerint idézni nem tudom, nem is akarom, elég vérlázító az eddig leírt trehányság is.

Három hónappal később megjelent a cikk a jó képekkel igaz hogy fekete-fehérben.

Természetesen ezekre lehet azt válaszolni, hogy csak néhány semmitmondó, nívótlan írás volt tenyésztőkről, és hogy csak az nem hibázik aki nem csinál semmit...meg hát megjelent a helyreigazítás, de egy egészen pici odafigyeléssel meg lehetett volna előzni a kellemetlenségeket... főleg hogy ezek a kellemetlenségek úgy érzem leginkább engem érintettek!

Szóval a rollerekről szóló írásaim (igaz, megkérdőjelezhető szakmai tartalommal!?)ezek után inkább ezt a honlapot, illetve a saját honlapomat gazdagítják ( vagy éppen züllesztik lejjebb!?).
Mert nem szeretném ha a 2007 évi champion roller képe egy keselyűkről szóló írásban szerepeljen (és ezzel a mondatommal nem a keselyűket szeretném leszólni!).
Lehet, hogy nem csak én gondolom ezt így...?

Arra meg nem kaptam ígéretet a szerkesztő úrtól, hogy a továbbiakban törexik arra, hogy ehhez hasonló eset ne forduljon elő....


Neubrandt Gábor

alias:

_________________
üdv : neco

http://rollercanary.hupont.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 jan. 6, 12:52
Hozzászólások: 727
   
 
Hozzászólás 2008 márc. 29, 15:38 
Tisztelt Kovács Úr!
Azt hiszem a hozzászólások nem Kovács úr és a DM ellen szóltak, hanem (mint ahogy Eszteró Lajos fogalmazott) a mélységi igények talán jobban kidomborodnak a szaklap iránti igény irányában. Nekem mint olvasónak teljesen semleges a kiadó, valamint az újság neve, engem az érdekel, hogy azt olvashassam ami érdekel, és amirért fizetek. Én eltudnám képzelni, hogy lenne egy MDOSZ által kiadott magazin (nonprofit) szövetségi hírekkel, szakcikkekkel, aminek lehet, hogy csak 300 előfizetője lenne, és mellette a lightosabb DM az átlag (nem jutott eszembe jobb kifejezés) madarászok számára. Azt hiszem velem együtt legtöbben mindkét lapot megvennék.
Az, hogy a márciusi számban milyen cikkek voltak, fölösleges volt leírni, mert nem erről a számról volt szó, hanem összeségében. Valami hiányérzet azért mégis van bennünk, mert különben nem került volna szóba a fórumon, és nem tájékozódott volna már az IDRE is és a MDOSZ is a lapkiadás lehetőségéről.
Nem vagyok Varga Sándor szószólója, de nem hinném, hogy a DM közellensége lenne, csupán igénye lenne velünk együtt egy színvonalasabb lapra. Az, hogy juttatást kért vagy fogadott el a szakcikkekért nem elitélendő és nem is tartozik másra, Ön is elfogadja az előfizetési dijat.
Üdv: conure


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 120 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:59
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO