Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával






Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2014 máj. 12, 22:21 
Látogatás Pocsai Jani barátomnál! Az állománya gerincét a Psittacula-k-sándorfélék alkotják, de megtalálhatók tenyészetében az énekes mutációk, kecske papagájok, polytelis-ek, zebrapintyek, egzotikus galambfélék, fácánok, páva. Ámulatba ejtettek Jani madarai. A kolóniás tenyésztés, a klassz látvány röpde, Jani őszinte, egyszerű és természetes kreatív stílusa lenyűgözött! A legnagyobb érdekesség nála, hogy büszkélkedhet egy Európa szerte is igen ritka sándorfélével, a Malabari vagy galamb papagájjal. Két fiókát is mutatott, nem igazán van ismeretem arról, hogy az a 2-3 magyar tenyésztőnél akinknél tudomásom szerint van egy-egy pár malabari, hogy lenne vagy lett volna sikeres szaporulat. A kissándor hím és szakállas tojó hibrid fiókáról ne is beszéljek. Szóval profizmus a köbön. Janiról még megemlíteném, hogy a 2013-as Belgium-i COM Világbajnokságon a magyar csapat kerettagja volt, egy lutinó kissándora ezüst érmet és egy kék kissándor hímje bronz érmet szerzett. Nem igazán voltak jók a fényviszonyok és nem is igazán szerettem volna zavarni a költő madarakat, ezért a képek nem túl fényesek, de azért meg teszi! :D

képek itt: http://postimg.org/gallery/2e6xrjc4/

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2014 feb. 2, 18:40 
Gigor Gyuri barátomnál jártam állománylátogatáson, Tápiószecsőn. :D
Pár kép a jelenlegi madarairól.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 nov. 11, 21:45 
Ley István tenyésztő társunknál voltunk látogatóban, Herenden. Nagyon profi tartástechnológiát láttam, az egész állomány nagyon egységes, gyönyörű szépek a madarai. Ezt a kiállítási eredményei is igazolják. Piros, fehér, sárga és piros mozaik színeket tenyészti!

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 szept. 16, 21:08 
Aki Jászfényszaru környéke felé téved, annak figyelmébe ajánlom Szarvas Józsi barátomat!(megtalálható itt az Idre fórumán is)
Jelenlegi állományának gerince a színpompás egzóták számos fajai, ezenkívül nimfapapagájokat, pyrhurrákat és sárgahomlokú amazonokat tenyészt!
Pár kép a madarairól.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 21, 20:30 
Warhawk írta:
laczkó tamás írta:
Kép Kép Kép
(Még csak most néztem át a képeket)


Csak kíváncsiságból érdeklődöm (azoktól akik értenek hozzá), hogy ez itt a fürjeknél nem egy ú.n. taposórácsos megoldás?


de igen

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 18, 20:07 
laczkó tamás írta:
Kép Kép Kép
(Még csak most néztem át a képeket)


Csak kíváncsiságból érdeklődöm (azoktól akik értenek hozzá), hogy ez itt a fürjeknél nem egy ú.n. taposórácsos megoldás?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 17, 21:33 
Köszönjük a beszámolót és a képriportot. Én nagyon örülök ezeknek a bemutatóknak, kicsit jobban megismerjük ezáltal egymást és azokat is akik nem aktívak a különböző fórumokon.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 márc. 17, 19:26 
Tenyésztői látogatás Tóalmáson, Pintér Krisztián barátomnál!

Figyelmetekbe ajánlom ezt a korrekt, segítőkész madarász embert, aki a Pest megyei, Tóalmás környékén jár, annak érdemes felkeresni Krisztiánt(06207758836). Én nagyon sokat tanultam tőle, a díszmadarász pályám elején, nagyon segítőkész és egyenes volt velem és az egyenessége miatt jóbarátommá lett. Külön kihangsúlyoznám vele kapcsolatban, hogy azon kevés tenyésztők közé tartozik, aki nem csak eladni szeretné a madarainak szaporulatát, hanem azt is, hogy a tőle kikerült fiatal madarak az új gazdájánál a lehető legjobb starttal tudjanak indulni, ezért mindig korrekt képet ad a nála nevelkedett madarak hátteréről, mit ettek?, milyen etetőket és itatókat ismernek? stb. A háztáji jószágokhoz is nagyon ért. Mindent sajátkezűleg gyárt, ügyeskezű asztalos lévén, mindig számíthatok kreatív ötleteire, gyakorlati tapasztalataira. Jelenlegi állományában a papagájok(kína, kissándor mutációk:pallid és butterkopft, rubino rozella, aratinga fajok, pyrhurra mutációk stb.), színkanárik és egzóták találhatók meg.
Pár gyengébb minőségű mobilos kép a madarai egy részéről:

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

KépKép Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 feb. 1, 22:42 
Sziasztok!

Megintcsak egy régi ismerősnél jártam, Maglódon, Horváth Petinél!
Akit érdekel a kanári, egzóta és a birminghami pergő, de amúgy általánosan a madarászat, az Péterrel megérti magát. Itt a fórumon is megtaláljátok.
Pár rögtönzött mobilos kép a madarairól.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Regionális Ezüstkoszorús Mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2009 júl. 5, 22:01
Hozzászólások: 551
Tartózkodási hely: Kóka(Pest megye)
Valódi név: Laczkó Tamás
   
Hozzászólás 2013 jan. 20, 18:05 
Sziasztok!

Igazából nem tudom, hogy melyik topikban lenne a helye annak a pár gondolatnak és képeknek, amit lentebb láthattok.

A héten felkerestem egy idősebb tenyésztőtársamat a szomszédos falubeli, Tápiószecső-i, Mészáros Istvánt. Mind, hogy kiderült jó rég(5 éve) nem játrtam már nála. Sok minden megváltozott az udvarán, röpdék tűntek el és újak készültek a helyeikre.
Az ember semmit sem változott. Általában csak a Monor-i börzéken szoktunk egymással váltani egy pár szót, de úgy gondolom, hogy többször megfogom őt látogatni a jövőben, sok hasznos dolgot lehet tőle tanulni.
Minden kedves madarásztársamnak, aki Tápiószecső környékén jár, figyelmébe ajánlom, hogy felkeresse(tel:06306109423). Minden kezdő madarásznak nagy lelkesedéssel és segítőkészségével áll rendelkezésre István. Egy erdőtjáró, természetvédő, földön járó tenyésztő a javából.
Jelenlegi állományának gerince az egzóták és az egzotikus galambfélék.
Sajna ottjártamkor csak a fűtött helységű egzótás részről készítettem pár nem túl jó minőségű telefonos képet, de azért sejtetnek valamit.
Nagyon dekoratívan és ízlésesen berendezett röpdéket láthattam nála, ezen dekorációk(bambusznád, száraz tűlevelűfélék ágai, gallyak, bokrok, nád, gyékény, lopótök mind-mind nagyban hozzájárul a madarak jó közérzetéhez, amit ők madárfiókákkal hálálnak meg gazdájuknak. A legközelebbi látogatásomkor a kinti egzotikus galambfélékről is fogok fotókat készíteni.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép

_________________
Laczkó Tamás

www.gportal.hu/laczkotomi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2008 nov. 17, 18:52 
Helló Anyád hogysmint? Tök jó fej lehetsz. Amúgy hímed van?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 17, 18:44
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Otthon
   
Hozzászólás 2008 nov. 17, 18:46 
Hali!
Tud nekem adni valaki Narancsszínű Szövőmadarat de lány kell !
Előre is köszi a segítséget!


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2007 ápr. 13, 13:19
Hozzászólások: 2367
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr. Dezső Péter
   
Hozzászólás 2007 aug. 31, 12:18 
szia Gabi, köszönjük a kedves beszámolót és a szép képeket :D

_________________
A magyar terepmadarászok honlapja: www.birding.hu
Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület: www.mme.hu


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 30, 11:46 
Eszteró Lajos madarai:

11: szövőpinty
Kép
12: dominikánus vidapinty
Kép
13.
Kép
14.
Kép
15.
Kép
16.
Kép
17.
Kép


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz 2007 szept. 16, 10:42-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 30, 11:37 
6: nyársfarkú amandina
Kép
7: zebrapinty
Kép
8: narancsszínű szövőmadár
Kép
9.
Kép
10. fehérszárnyú vidapinty
Kép


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz 2007 szept. 16, 10:28-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
 
Hozzászólás 2007 aug. 30, 11:27 
1: Napóleon szövőmadár
Kép
2: lángszínű szövőmadár
Kép
3: szövőpinty
Kép
4: rizspinty
Kép
5: ezüstcsőrű pinty
Kép


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz 2007 szept. 16, 10:32-kor.

 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2007 aug. 30, 11:20 
Hali! Hozok kicsi nyári meleget 8)

Így augustus végén tett Mo-i kiruccanásunk alkalmával meglátogattam Eszteró Lajost, aranykoszorús mestertenyésztőt és gyönyörűséges madarait! Egy nagyon kedves Úr fogadott, akire valahogyan rá van írva, hogy madarász :D Nyugodt, figyelmes és magas fokon ért a madarak nyelvén!!! Beszélgettünk mindenről e rövid óra alatt- de azt nem kérdeztem, hogy a tenyésztők ranglétráján milyen eredményeket kell elérni, hogy valaki aranykoszorús mestertenyésztő legyen?...

A takarosan kialakított-berendezett udvar és gyönyörű kert mellett, egy terebélyes körtefa mögött található a hatalmas madárház- ahová alig vártam már, hogy belépjek… Az én kis 15 madaras röpdémhez képest ez egy madárkomplexum! Jobbra, balra folyósók, külön rekeszek, keltetőodúk, fészkek, különítő (karantén) és két nagyobb tujákkal fásított „terem” a szabadon röpködő kis egzótáknak. Első pillantásra kész útvesztő, de minden lakó pontosan tudja, hol van a szabad tér és hol van az ő külön kis fészke. A házigazda sorra mutatta be a pintyeket, szövőmadarakat, amandinákat, vidapintyeket, asztrildokat (közben ilyen morbid szakszavak is elhangzottak mint gyilkos és vágott-torkú :rambo: )- de bevallom, a zebrapinty, rizspinty, kanári, sárgahasú csicsörke és fürjön kívül más madarat nem tudnék megnevezni… Ám a tangara különleges énekével és táncával megjegyeztette magát :wink:

Miután népes csapatunk (párom, barátaink-kik elkísértek, két pici gyerek, jómagam és a házigazda) kivonult, a házba újból visszatért a rend és nyugalom. Addig a szabadon röpködő madarak próbáltak tőlünk tisztes távolságban lenni, lehetőleg magasabb ágakat elfoglalni… És én galádul visszaosontam, hogy nyugodtan élvezhessem ebben a madárparadicsomban a csicsörke különösen szép énekét, és hogy megfigyelhessem a tangara különleges produkcióját a többi kis zajos-csicsergős-csivitelős madársereg röptáncával körülvéve. Felejthetetlen élmény volt! Köszönöm!

Készítettünk pár képet is, de mivel nem vagyok szaki, ezért Lajost kérem meg szépen, hogy egészítené ki a képeket a madarak becsületes nevével.

A képfeltöltésnél kisebb gondjaim akadtak, ezért csak kis adagokban hozom őket :?

Előtte azonban:
Kép

Üdv.:Gabesz


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gabesz 2007 aug. 30, 11:31-kor.

 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 29, 10:18 
Szervusz neco!

Köszönjük és élni fogunk vele.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 29, 9:25 
Üdvözlöm Lajos bátyám!
Köszönöm a felkínált lehetőséget, de majd a későbbiekben fogok élni vele. Az-az igazság hogy egy kicsit eltemet mindenféle egyéb elfoglaltság, úgyhogy elég keveset vagyok gépközelbe.(Ha meg sikerül gépközelbe kerülnöm, nem biztos hogy sikerül megkaparintanom a klaviatúrát a gyermekeimtől.) Azt viszont megígérem, hogy ha az IDRE-ből érdekel a roller 3-4 embert, szívesen eljövök egy-két felkészített kollekcióval decemberben egy kis beszélgetésre, bemutatóra. Hátha megtetszik valakinek ez a kis madárka ,úgyis alig vagyunk akik foglalkoznak velük. Ha meg nem az sem baj, egy órás beszélgetés madárdal mellett még senkinek nem okozott semmiféle nyavalyát.

Üdv: neco


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 jan. 22, 10:12 
Köszönjük az elismerést a szerkesztők nevében.
Szívesen látunk a fórumban és ha van kedved a rollerekről nyithatnál topikot, mivel biztosan sokunkat érdekel ez a tenyésztési téma is. De szerintem azon keveseket minden bizonnyal akik ezzel a szépen trillázó madárral foglalkoznak. Hát bátran üdvözlettel : Lajos Bá'.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 24 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 14:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO