Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 14, 12:25
Hozzászólások: 5
Valódi név: Gál Krisztina
   
Hozzászólás 2011 jún. 14, 22:14 
Szia!
Köszönöm a válaszod!
Hoztam egy képet a hólyagról. Sajnos közben kiderült, hogy a nyakánál is olyan és nem tudom mi lehet az, mert tiszta, átlátszó és nincs benne semmi. Nem zavarja, nem piszkálja. Szegénykémnek a tolla is elég verzett, de még nem akarom ezzel zaklatni. Elsősorban egyen, igyon, aztán majd letisztítjuk:)
Csatolmány:
P1040945.JPG
P1040945.JPG [ 98.22 KiB | Megtekintve 10914 alkalommal. ]

Vettem neki csontit(csak ez volt), most azt adom neki.
Délután olyan volt mintha haldokolna, nem ugrott el a kezemtől és vergődött, mintha beakadt volna a lába valamibe.
Most etettem ma utoljára(azt mondták este nem kell, mert nappali állat és elég nagy, de elég sovány, ezért kapott még 3-4 kukacot).
Sajnos nekem kell nyitnom a száját, de szerencsére már ugrál megint és ennek kifejezetten örülök.
Azt sajnos nem tudom, hogy 1 evésre hány kukacot kell neki adni, mert nem akarom szegényt megtömni se, de éheztetni se. Ha ebben tudna nekem egy irányszámot adni, nagyon megköszönném.
Tettem neki kaját egy tányérkába, de az jelenleg még nem érdekli.
Szerintem kb. annyi idős lehet, mint a képeken látható.


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Csatlakozott: 2007 feb. 14, 20:26
Hozzászólások: 2242
Valódi név: T.G.
   
Hozzászólás 2011 jún. 14, 21:01 
Szia, Kriszti!
Először is normális, ha nem szereti, ha megfogjátok. Aztán ha ugrál, és mégiscsak elfogadja a kaját, azt is jó. Majd megszokja az új helyzetet és kérni is fogja a kaját, magától nyitja a csőrét. Nem is kell ahoz olyan sok :wink: Ami a "hólyagszerű" dolgot illeti, nem látszik a fotódon, de én mégiscsak a begyre tippelnék. Figyuzd csak itt lennebb az Emys képei közül a másodikat! Nem olyasmi?
Lisztkukacról, meg egyéb finomságról majd itt a szakavatottak tanácsot adnak neked, addig is muti azt a hólyagot...
Amúgy én 3. hetes madárra voksolok, de majd abban is kiigazítanak itt.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 14, 12:25
Hozzászólások: 5
Valódi név: Gál Krisztina
   
Hozzászólás 2011 jún. 14, 12:30 
Sziasztok!
Tegnap hálóba akadva találtam egy verébfiókát. Sajnos nem tudom mennyi idős.
Ajánlották a lisztkukacot, de sajnos az nálunk nem kapható, csak szárítva. Mit adhatnék neki ezen kívül?
Valami hólyagszerűség lett a mellkasánál, nem hinném, hogy a begye. Talán a háló sértette meg.
Egyébként aktív, ugál és nem szereti ha megfogjuk:)
Illetve: nem igazán akar enni, nekem kell kinyitni a száját hozzá. Ha megszokja az új helyzetet, akkor kinyitja? Jó lenne, ha kicsit könnyítene a helyzeten, mert így elég nehéz:)
Andika84 neked mikortól nyitotta magától a száját? Szerintem a két fióka kb. egyidős lehet.

Köszönöm a segítségeteket!


Csatolmányok:
P1040941.JPG
P1040941.JPG [ 93.63 KiB | Megtekintve 9260 alkalommal. ]
 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 11, 14:26
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2011 jún. 11, 15:54 
Sziasztok!
Ötödik napja nevelek egy kis verébfiókát, Fecsinek neveztük el. Szerencsére nagyon eleven, sokat csipog és repkedni is próbál, bár egyelőre inkább csak egy ugrásnyit sikerül neki. . Már egészen tollas, szerintem elég nagy lehet. Lisztkukacot adok neki kétóránként és fecskendőből cseppenként vizet. Lehet, hogy ritkábban kellene etetni? És egy alkalommal mennyi kukacot kapjon? Félek, hogy túletetem, de azt sem akarom, hogy éhezzen. Amúgy nagyon jó étvágya van, többet is enne, mint amennyit kap. És akárhányszor meglát, tátja a száját. Mikortól kell neki magokat adni, és hogy vegyem rá, hogy önállóan egyen? Elnézést, hogy ilyeneket kérdezek, de még sosem volt semmilyen madaram, és nagyon szeretném, hogy rendben felnőjön. Kérlek segítsetek! Köszönöm :)
Van itt róla két kép.
http://postimage.org/image/1v8paan1g/
http://postimage.org/image/1v7s7jp5w/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 8, 21:30 
G-bor írta:
Sziasztok találtam egy verébfiókát és beraktam egy dobozba a szüleim azt mondták neveljem fel mihez kezdjek??? :roll: :?: :roll:

Szerintem a leggyorsabb és a leghatékonyabb ha végigolvasod ezt a verébfióka neveléses témát itt. Utána ha van még kérdésed, nyugodtan tedd fel, biztos lesz aki válaszol. ;)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jún. 8, 20:58
Hozzászólások: 1
Valódi név: Friesz Gábor
   
Hozzászólás 2011 jún. 8, 21:04 
Sziasztok találtam egy verébfiókát és beraktam egy dobozba a szüleim azt mondták neveljem fel mihez kezdjek??? :roll: :?: :roll:


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2011 máj. 17, 21:24 
Ja és a csőrét ha oldalrol két ujjal megfogod ki tudod nyitni és cseppenként bele a kis szájába az oldatot, de ne legyen több mert azt félrenyelheti, csak szépen apránként :)


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2011 máj. 17, 21:22 
Emys ez teljesen jó és működik is :D

Szerintem elsődlegesen szőlőcukrot kellene feloldani vízbe kb 5%-os legyen az oldat, ebből itasd meg, így kap egy kis energiát amivel kibírja az állatkertig.

Üdv: Zoli


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 17, 21:08 
emys írta:
Tavaly neveltem fel egy 4 naposan elárvult veréb-fészekaljat.
Csak Orlux Handmix kézzelnevelő tápot kaptak fecskendőből, és gyönyörűen felnevelődtek.

Tökéletesen jó a többi táp is (NutriBird A19, A21, Kaytee Exact) csak ezzel az a baj, hogy nincs kéznél amikor kellene és a legkisebb kiszerelés is elég méretes. Ráadásul ha nem akarnak enni, akkor kicsit nehézkes (egy kezdőnek) a kézzel etetés fecsiből. Viszont kétségtelenül az egyik legjobb megoldás.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 17, 21:05 
Sziasztok!

Tavaly neveltem fel egy 4 naposan elárvult veréb-fészekaljat.
Csak Orlux Handmix kézzelnevelő tápot kaptak fecskendőből, és gyönyörűen felnevelődtek.


emys

Kép

Kép

Kép

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 17, 20:07 
edit0505 írta:
Csináltam neki hirtelen főt tojást de ha a csőréhez teszem nem nyitja ki. Félek h szegénykém haldoklik! :(

Ez még nagyon fiatalka és a szülők nem fogják etetni :( Sajnos csak kézzel lehet majd nevelni. Ugyanakkor sürgősen ételhez kell jutnia. No meg vízhez, hogy nehogy kiszáradjon. A csőre sarkát ha óvatosan ingerled, akkor ki szokták tátani (ez reflex) ilyenkor van lehetőség egy kevés élelem bejuttatására. Próbálj a csőre szélére cseppenteni kézmeleg vizet, talán megissza, így legalább folyadékot vesz magához. Ha netán beindulna az evési ösztöne, akkor 2-3 óránként kellene etetni. A lisztkukacot ropogtasd meg egy csipesszel, hogy "puhuljon" meg egy kicsit és úgy próbáld adni. Vagy esetleg hangyatojást (bár ezt elég nehéz szerezni). Horgászboltban kapni "csontit" abból is adhattok neki (bár ilyenkor valószínűleg már zárva lesz minden bolt). Ha semmi más nincs akkor a vízben felpuhított macskakaja (a száraz táp, nem a konzerv kaja) is jó neki ideiglenesen. Ha semmi ilyesmi nincs, akkor apró darabokra vágott nyers szívvel is még lehet próbálkozni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 17, 14:50
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Valódi név: Tóth Edit
   
Hozzászólás 2011 máj. 17, 16:09 
a fióka fogalmam sincs h mennyi idős lehet, szerintem 1 hetes, max 2. Tollai éppen h csak vannak ha ezt egyáltalán annak lehet nevezni. :) Betettem egy kis dobozba, akkor úgy tűnik h igen, megnyugszik. Csináltam neki hirtelen főt tojást de ha a csőréhez teszem nem nyitja ki. Félek h szegénykém haldoklik! :( De gyorsan csináltam képet, az lesz a legegyszerűbb ha megmutatom! Amúgy Pest Megye, Dunaharasztiban lakom!
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 17, 15:34 
Kb mekkora a fióka? Teljesen tollas? Szemcseppentővel próbáld itatni, ha szomjas talán inni fog. Jó ötlet az Állatkert (bár ha megnézed van itt egy olyan kiemelt topik ahol az ilyen esetekbe hívható telefonszámok is fent vannak). Lisztkukac mellé akár csontit vagy friss hangyabábot is adhattok. Ha még nem ugrabugrálós, tegyétek egy dobozba (a fészekben is sötét van, megnyugszik a félhomályban). Ha viszont elég nagy akkor egy madárkalitkában az erkélyen talán a szülők etetni fogják a rácson keresztül (ha a fészek közelébe teszitek).

Hol laksz, az ország mely részében?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 17, 14:50
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Valódi név: Tóth Edit
   
Hozzászólás 2011 máj. 17, 14:59 
Segítsetek! A családi házunk fedett teraszi részébe beköltözött pár hete egy veréb család. A picik kb 2 hete láttak napvilágot. Ma az egyik kicsi kiesett a fészekből a teraszra. Nem tudtam mitévő legyek, így visszatettem a fészekbe de annyira kis helyen laknak h nem fért be még egy ujjam sem. Végül betuszkoltam. 10 perc múlva megint kiesett, akkor már a kezembe és úgy szint visszatettem a helyére. Több mint 1 órán keresztül nem volt "mozgás" már kezdtem megnyugodni mikor megyek ki és megint látom h a földön hever. Csináltam neki egy "fészket", próbálom vízzel is itatni de nem igen akarja akkor kinyitni a kis csőrét! Szóltam a páromnak h hozzon lisztkukacot. Remélem azzal már nagyobb sikerrel járok. Bebugyoláltam a vackát egy törülközőbe, remélem túléli az éjszakát. Azt hiszem az lesz a legjobb döntés h ha holnap beviszem az Állatkertbe. Viszont félek h addig elpusztul de mivel lassan indulnom kell dolgozni így ma nem tudom elvinni sajnos. Szerintetek mit tudnék még tenni annak érdekében h ne pusztuljon el? Köszönöm!!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 20:14 
Szia!

Rspk írta:
(úgy hallottam, hogy nem szabadna hozzáérni, mert akkor szülei hagyják a fenébe, így trükköztem).

Ez egy "urban legend" nincs jó szaglása a madaraknak, nem érzik meg, hogy agyon tapiztad a kicsit. Mivel a verébfiókák nem szoktak hamarább kirepülni (mint pl a rigók) így ha nem tud repülni akkor jó esélye van, hogy magára hagyják.

Rspk írta:
Van ötlet, hogy mit tegyek vele? Biztos azért ugrott le, hogy elrepüljön, de nem tud elrepülni. Nem igazán volt még ilyen, szóval bármilyen öltet jól jönne.

Ha beteszed egy kalitkába és kirakod a kertbe egy fára (de nem a tűző napra), akkor talán a rácson keresztül etetni fogják (bár igazából nem vagyok erről meggyőződve). Ha ez nem megoldható vagy nem etetik, akkor próbálhatod te is (ha visszanézed ennek a topiknak a régebbi bejegyzéseit találsz benne ötleteket a táplálására vonatkozóan).

Ha a fentiek sem működnek, akkor a Madármentéses topikban találsz címeket ahol tudnak segíteni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 máj. 12, 17:34
Hozzászólások: 1
   
Hozzászólás 2011 máj. 12, 17:41 
Sziasztok!
Ma délelőtt találtam egy verébfiókát, az erkélyen landolt. A szülőket úgy 14:00-ig láttam néha-néha, aztán fogta magát, s leugrott az erkélyről. Repülni nem tud, csak elég kicsiket (kb. egy kis ugrásnyit), s mégsem akartam a földön hagyni (ahol egyébként macska is van), így egy dobozba sikerült valahogy belerakni (úgy hallottam, hogy nem szabadna hozzáérni, mert akkor szülei hagyják a fenébe, így trükköztem).
Kép

Van ötlet, hogy mit tegyek vele? Biztos azért ugrott le, hogy elrepüljön, de nem tud elrepülni. Nem igazán volt még ilyen, szóval bármilyen öltet jól jönne.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 12:17
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 23:10 
Warhawk, mégegyszer köszönöm, hogy segítettél. Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, így már tudom, hogy ha esetleg mégegyszer ilyen helyzetbe kerülök, hová kell fordulnom, meg azért okosodtam is nem keveset. :)
Csak továbbra is nagyon sajnálom ezt a kis pindurkát, úgy a szívemhez nőtt ezalatt a pár óra alatt.... :((


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 19:49 
csipike írta:
Szóval már nem kóbor, de nem is fogadták be teljesen, csak etetik, és szerencsére ivartalanították is, mert már annyi macska van, hogy téboly.

Hidd el, már az is nagy szó, hogy egyáltalán ivartalanították. Sokat segít az utánpótlás csökkenéseben.

csipike írta:
Amúgy mikor jönnek a fiókák?

Az időjárástól is függ, de még odébb van az. Verébék amúgy sem sietik el :)

csipike írta:
Nagyon remélem, hogy Vili nem szenvedett, és a sokk sem volt talán annyira vészes, ha evett utána.... Az evés az azért valamennyire jó jel volt, nem?? Nyugtass meg légyszi.

Jó jel, de ezek olyan icipici kis madarak, hogy akár pár csepp vérveszteség is végzetes lehet. Sajnos a szívüket is megviseli a stressz, bár ebben a tekintetben a verebek elég jól bírják. Mi egyszer felneveltünk egy kis fiókát (bár az a pár nap amíg nálunk volt igazából nem számított). Amikor elengedtük teljesen szelíd maradt, a kertben láttuk egész nap, odajött rendszeresen hozzánk. A szomszéd macskája fogta meg pont azért, mert annyira szelíd volt, hogy nem félt semmitől sem. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 márc. 23, 12:17
Hozzászólások: 9
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 19:36 
Warhawk írta:
csipike írta:
Háát, most látom, hogy szegénykém meghalt..... :(((((

Sajnos erre elég nagy volt az esély (belső vérzés, sokkhatás, stb). Ezért is mondtam, hogy az első 24 óra döntő lehet.

csipike írta:
Rohadt macska, legközelebb meglátom, ráuszítom a kutyámat, az fix. :evil:

Igazából az sem tehet róla. Ösztönei alapján cselekszik és a háziasítás ellenére a macska továbbra is ragadozó. Vajon kóbor állat lehetett? Évente a kóbor macskák szerény becsléssel is, de védett madarak ezreit pusztíthatják el.


Tavaly megjelent a ház körül 2 kiscica, mi nem, de a szomszéd elkezdte őket etetni, és így ideszoktak. :( Szóval már nem kóbor, de nem is fogadták be teljesen, csak etetik, és szerencsére ivartalanították is, mert már annyi macska van, hogy téboly.
Nagyon sajnálom Vilit, azon gondolkodtam, hogy mivel nem fióka, valszeg a szárnya is azért sérült meg, mert az a rohadt macska elkapta. Pár hete egy feketerigó lehetett az áldozat, de őt szerencsére nem láttam, csak a tollmaradványokat... Talán megúszta...:(
Amúgy mikor jönnek a fiókák?
Nagyon remélem, hogy Vili nem szenvedett, és a sokk sem volt talán annyira vészes, ha evett utána.... Az evés az azért valamennyire jó jel volt, nem?? Nyugtass meg légyszi.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 17:35 
csipike írta:
Háát, most látom, hogy szegénykém meghalt..... :(((((

Sajnos erre elég nagy volt az esély (belső vérzés, sokkhatás, stb). Ezért is mondtam, hogy az első 24 óra döntő lehet.

csipike írta:
Rohadt macska, legközelebb meglátom, ráuszítom a kutyámat, az fix. :evil:

Igazából az sem tehet róla. Ösztönei alapján cselekszik és a háziasítás ellenére a macska továbbra is ragadozó. Vajon kóbor állat lehetett? Évente a kóbor macskák szerény becsléssel is, de védett madarak ezreit pusztíthatják el.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 84 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 13:12
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO