Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 77 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2010 okt. 18, 21:46
Hozzászólások: 290
Tartózkodási hely: Budapest XVI ker.
Valódi név: Tóth Ádám
   
Hozzászólás 2011 júl. 11, 21:06 
Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írom -e a dolgot de majd kiderül...

Ma azt hallottam hogy hazánkban lehet sólymot, rétisast tartani /tenyészteni csak külön engedélyeket kell hozzá kérni ami kicsit hosszadalmas, de a lényeg hogy lehet!

Kérdésem hogy ez igaz lehet-e?

Ha igaz akkor eu kulturmadarak magevőit miért nem lehet tartani/tenyészteni?

_________________
-------< Ádám >-------
http://www.littlepigs.fw.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 13:30 
Idézet:
Szerintem perképesen megállna, hogyha XY az élet védelmét helyezve előtérbe gyógykezeltetné az állam tulajdonátképező beteg, vagy sérült állatot, majd a költségei megtérítésért perbe hívná az államot.
Egyszer olvastam a Puszta-magazinban (vagy mi a neve) a hortobágyi madárkórház vki illetékes vezetőjétől is egy igen hasonló okfejtést, gondolatmenetet, és akkor is az járt a fejemben, ők elég "jó név", hogy kellő publicitás mellett bevállaljanak egy próbapert.


Sőt valószínűleg meg is nyernék, viszont utána bármilyen államilag kiírt témába vágó pályázatot a büdös életbe soha nem nyernének el.
Sajnos akik ott ülnek és verik a mellüket, hogy mit hogyan kell csinálni azoknak halvány lila ibolyája sincs az állatok igényeiről és hogy milyen költségekkel jár akár egy törött láb összerakása (tisztelet a kivételnek).
Ja és az madárkórházakba bekerülő nagyobb összeggel védett fajokat azonnal be kell jelenteni állambácsi felé mert különben ejnyebejnye, plussz a esetleg szerencsétlen a bejelentés után elpusztul azt is le kell jelenteni, majd ezek után igazolni kell hogy mi lett az elpusztult állat tetemével, mert ugye azt ki is lehet tömni, azt meg ugye nem szabad.
Na nem írok többet mert ezeken mindig elborul az agyam :76:


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 29, 17:31
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Siófok, Pécs és a kettő között
Valódi név: Kálmán András
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 11:23 
macronychus írta:
A nem pedig az állatorvos gyűjt adományokat, hogy kezelhesse mások kutyáját.
NA itt a probléma a jogszabállyal, hogy az emberek kötelezi de magát az államot nem, hogy gondos gazdaként törődjön a birtokában lévő jószágokkal.

:55: :55: :55: :55: :55:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 10:52 
macronychus írta:
....nem pedig az állatorvos gyűjt adományokat, hogy kezelhesse mások kutyáját.
NA itt a probléma a jogszabállyal, hogy az emberek kötelezi de magát az államot nem, hogy gondos gazdaként törődjön a birtokában lévő jószágokkal.

10/10 pontos válasz!

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2011 márc. 23, 9:02 
A gond ott kezdődik, hogy az ilyen szervezetek adományokból tartják fenn magukat ugyanis, nem kapnak állami támogatást.
A vadmadarak és bármilyen más természeti érték az ő tulajdonukban van. A talált, sérült állatok begyűjtésének, gyógykezelésének, felnevelésének a költsége őket illetné, mint ahogy egy kutyatulajdonos ha beteg az eb elviszi állatorvoshoz és kifizeti a kezelés díját, nem pedig az állatorvos gyűjt adományokat, hogy kezelhesse mások kutyáját.
NA itt a probléma a jogszabállyal, hogy az emberek kötelezi de magát az államot nem, hogy gondos gazdaként törődjön a birtokában lévő jószágokkal.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 22:58 
madaras86 írta:
Na akkor itt a hiba, a törvénnyel magával szerintem nincs gond, csak akkor garantálják, illetve finanszírozzák, hogy az ilyen szervezetek egy értesítés után közbe tudjanak lépni, ha egy madár bajban van.

Szerinted erre ma Magyarországon mekkora esély van? :|

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 22:25 
Warhawk írta:
madaras86 írta:
Azért szerintem van ott hivatalos módja is annak, hogy életben maradjon az az állat. Kérdés az kijönnek-e érte? Vagy bevihetem-e?

Kevés helyre tudnak kimenni (szerintem) és ha olyan helyen laksz akkor meg nem nagyon van hova bevinni... illetve van csak lehet jó messze. Ráadásul nincs is szerintem meg a megfelelő kapacitás minden fióka felneveléséhez. Engem küldtek már el az állatkertből, hogy oda ne vigyem. Így ezekben az esetekben a "helyes" magatartás, hogy hagyd magára.

Én (igaz, annak már jó egypár éve) egy fülesbagoly csemete miatt rohangáltam egy csomót. Végül nálam maradt a madár amíg szabadon nem lehetett volna engedni (közben időnek előtte lelécelt, mert nem szelídítettem, azt akartam vad maradjon). Szerencsére már elég nagy volt és még egy évvel később is lehetett látni a környékünkön esténként repülni.

Így utólag külön köszönet Dobner Lajosnak és Dr Ország Mihálynak a segítségért amit nyújtottak, hogy fel tudjam nevelni.


Na akkor itt a hiba, a törvénnyel magával szerintem nincs gond, csak akkor garantálják, illetve finanszírozzák, hogy az ilyen szervezetek egy értesítés után közbe tudjanak lépni, ha egy madár bajban van.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 22:02 
madaras86 írta:
Azért szerintem van ott hivatalos módja is annak, hogy életben maradjon az az állat. Kérdés az kijönnek-e érte? Vagy bevihetem-e?

Kevés helyre tudnak kimenni (szerintem) és ha olyan helyen laksz akkor meg nem nagyon van hova bevinni... illetve van csak lehet jó messze. Ráadásul nincs is szerintem meg a megfelelő kapacitás minden fióka felneveléséhez. Engem küldtek már el az állatkertből, hogy oda ne vigyem. Így ezekben az esetekben a "helyes" magatartás, hogy hagyd magára.

Én (igaz, annak már jó egypár éve) egy fülesbagoly csemete miatt rohangáltam egy csomót. Végül nálam maradt a madár amíg szabadon nem lehetett volna engedni (közben időnek előtte lelécelt, mert nem szelídítettem, azt akartam vad maradjon). Szerencsére már elég nagy volt és még egy évvel később is lehetett látni a környékünkön esténként repülni.

Így utólag külön köszönet Dobner Lajosnak és Dr Ország Mihálynak a segítségért amit nyújtottak, hogy fel tudjam nevelni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 21:24 
Warhawk írta:
madaras86 írta:
Egyet mondunk:) Pont ezt írtam, hogy ha szabad lenne, akkor mindenki erre hivatkozna.

Igen, de más - más a tanulság. :) Ha hagyod elpusztulni, akkor törvénytisztelő, de meglehetősen lelketlen ember lennél. Ha megmented, akkor viszont "szabálysértő" természetkárosító. Valahol ez így nem jó, hogy pont azokat "büntetik" akik érdekében hozták állítólag azokat a rendeleteket: az állatokat.

(Ne vigyem át ezt lassan egy másik topicba?)


Azért szerintem van ott hivatalos módja is annak, hogy életben maradjon az az állat. Kérdés az kijönnek-e érte? Vagy bevihetem-e?

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 21:15 
madaras86 írta:
Egyet mondunk:) Pont ezt írtam, hogy ha szabad lenne, akkor mindenki erre hivatkozna.

Igen, de más - más a tanulság. :) Ha hagyod elpusztulni, akkor törvénytisztelő, de meglehetősen lelketlen ember lennél. Ha megmented, akkor viszont "szabálysértő" természetkárosító. Valahol ez így nem jó, hogy pont azokat "büntetik" akik érdekében hozták állítólag azokat a rendeleteket: az állatokat.

(Ne vigyem át ezt lassan egy másik topicba?)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 20:54 
Warhawk írta:
madaras86 írta:
Bocs, hogy beleszólok, de ha nem így járnának el, akkor minden ember "fészekből kiesve" találta volna a madarát....Legalábbis erre hivatkozna.

Jelenleg ha a fészkéből kiesve találod fel sem vehetnéd, mert abban a pillanatban már elköveted a természetkárosítást. Szóval hiába is hivatkoznának rá.


Egyet mondunk:) Pont ezt írtam, hogy ha szabad lenne, akkor mindenki erre hivatkozna.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 20:40 
madaras86 írta:
Bocs, hogy beleszólok, de ha nem így járnának el, akkor minden ember "fészekből kiesve" találta volna a madarát....Legalábbis erre hivatkozna.

Jelenleg ha a fészkéből kiesve találod fel sem vehetnéd, mert abban a pillanatban már elköveted a természetkárosítást. Szóval hiába is hivatkoznának rá.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 15, 14:29
Hozzászólások: 2852
Tartózkodási hely: Debrecen
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 19:49 
Sziasztok!

Bocs, hogy beleszólok, de ha nem így járnának el, akkor minden ember "fészekből kiesve" találta volna a madarát....Legalábbis erre hivatkozna.

_________________
www.madaras86.mindenkilapja.hu
madaras86@freemail.hu


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 26, 16:00
Hozzászólások: 101
Tartózkodási hely: Balatonszabadi
Valódi név: Kálmán Zoltán
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 15:59 
Vlad valahol igazad van, de egy kicsit nézzük más szemszögből a dolgot.

Bemegy hozzád az üzletbe valaki és mikor nem figyelsz oda a magellán csízek alól kiszed egy fiókát hazaviszi felneveli te tudomást szerzel róla és szeretnéd vissza kapni. Persze a te esetedben az is benne van a pakliban ha jó helye van a madárnak akkor inkább nálahagyod :D .
Szegény hollót a fészkéből szedték ki ami ugye lopásnak számít. Ki a tulajdonos, hát természetesen a Magyar Állam, ezek után ő érvényesíti a vonatkozó "jogszabályokat" abban viszont nincs benne, hogy elbírálás után annál maradjon aki felnevelte aki kilopta a fészekből, és ez szerintem jól is van így. Akár hogy nézzük vétett a törvény ellen és büntetést érdemel.
Ne értsetek félre az idevonatkozó jogszabályoknak sajnos nagyon sok hibája van, és vissza is kanyarodtunk az európai fauna madarainak tartásához.

Üdv: Zoli


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 22, 15:30 
VladTepes írta:
Bántotta, az aki felnevelte? Rosszul bánt vele? Rossz sora volt ott?
Ha nem, akkor mire jó az ilyen elkobzás????

Az elkobzás is a büntetés része. Igaz, így mindkét "felet" büntetik.

VladTepes írta:
Elveszik attól, aki szereti, akit vélhetően a madár is szeretett, minden ismeretem alapján ma is hiányol...., azért, hogy utána közpénzen ugyanúgy fogságban legyen tartva, kb pont ugyanazt az életet élje, maximum még limitáltabb körülmények között, mint ahonnan elvették.

Ez senkit sem érdekel. Annak idején voltam egy előadáson ahol azt ecsetelték nagy bőszen, hogy a határon lefoglalt védett állatokat meg kellene semmisíteni, mert ezzel lehet a legjobban elejét venni az ilyen eseteknek. Ebben az a szomorú, hogy komolyan is gondolták.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jún. 6, 16:49
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valódi név: Ferenc
   
Hozzászólás 2011 márc. 12, 18:02 
Ma láttam egy seregélyt! Csak jön már a tavasz :mrgreen: !


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 ápr. 16, 10:44
Hozzászólások: 599
Tartózkodási hely: Monor
Valódi név: Lénárt Tamásné Anita
   
Hozzászólás 2011 márc. 12, 16:21 
Na mit szóltok ehez a gyönyörü időhöz ??? :D
Remélem holnap is ilyen lesz !!!

_________________
Anita
http://beaglebaby.5mp.eu


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 márc. 11, 17:01 
feketemarcsi írta:
Olyat viszont én is hallottam már, hogy valaki a kutyájával jár nyulat, fácánt fogni....

Igen, ez is az orvvadászat egy módja.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 1, 15:40
Hozzászólások: 37
   
Hozzászólás 2011 márc. 11, 14:32 
G2 írta:
A gazdája beperelt bennünket, mert mi szóltunk neki, hogy az otthonától kilométerekre lelöttük a kutyáját.


A kutyáknak, macskáknak az ember mellett a helyük, maradjanak is ott, ha esetleg a jószág a tilosba téved, a gazdi ne reklamáljon, hamis állatszeretetröl papolva. Ha igazán szeretm a kutyámat, odafigyelek rá,
Üdv:
G.G.

Nem kellett volna neki szólni,aztán had keresse a kutyáját.

Csak az a baj,hogy míg egy kutyát lehet zárt udvaron,kertben tartani,a macskát nem.A kutyáim az udvaron vannak,de elkerítve,hogy még véletlenül se tudjanak kirohanni az utcára,ha nyitva a nagykapu,mert éppen állok be a kocsival.A macskám ivartalanítva lett és utána még a szomszédhoz sem ment át.Ez nem nagy ár azért,hogy biztonságban magunk mellett tudjuk a z állatokat.Ha kilépünk a kapun rajtuk a póráz és míg haza nem érünk le sem veszem.
Az egyik lovunkat majdnem elaltatták két felelőtlen kutyagazdi miatt.Lóháton poroszkálva a széles erdei úton a kanyar után két "borjút"vettem észre.A gazdáik jó pár méterrel mögöttük,de eszükbe sem jutott megfogni a kutyákat.Azok pedig ahogy észre vettek vicsorogva rontottak felém.Idő se volt megfordítani a lovat máris ráugrott az egyik és lábon harapta,hogy hallottam a csont reccsenését.Lovaglópálcával ütöttem őket,mire odavánszorogtak a gazdik és megfogták,teljes lelki nyugalommal.Szerencse,hogy bírtam magam tartani,mert ha leesek ki tudja még mi történik.Rendőrségi,bírósági ügy,kártérítés,orvosi költség megfizetése,amit a mai napig nem kaptunk meg.Azon az úton sokszor kisiskolások sétálnak,számháborúznak...Mi van,ha egy gyerekre támadtak volna a kutyák?Esélye sem lenne ekkora állatokkal szemben.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2011 márc. 11, 13:17 
Utóiratként:

Ja és még annyit, azóta magyar agarat tart, nem kevés támogatással, nekünk pedig egyre kevesebb a nyulunk.
Persze van aki itt sem látja az összefüggést. Lehet, hogy tényleg paranoiás, és ellenszenves vagyok :!:

Üdv:
G.G.

_________________
G2


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 77 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 29, 0:33
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO