Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 27, 20:10
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Érsekújvár : Szlovákia
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 13:56 
Szia Skrachlaci
Tenyésztettél már süvöltőt? Amúgy csak a fencirol tünt el a természetből mert kifogták az összeset így nem volt ami tanítsa a fiataloknak.
Dulci a mai napig van. A tiftert nem ismerem de difterét már halottam.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 13:52 
Hali mindenki!
Hü de beindultatok,hát én most mit mondjak, van itt kérem szakértö csak kérdezni kell kérem szépen és már jönek a válaszok.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 13:18 
cwg írta:
Bizony az a recsegős. Mármint az enyém volt a recsegős. Bizony 25 éve volt új. Akkor nagyon sok latin nevet tanultam meg amik még máig is megmaradtak. Én találtam egy madárhangos oldalt nemrég. Nagyon sok minden rajta van Mp3-ban. Csak elég rövidek... Amúgy a Zsoldos féle lemezek se kutya...


Zsoldos félét nem ismerem, vagy nem emléxem..Van még néhány kazattám ( ha ugyan lejátszható még) eredeti háznál felvett Pintyverések!
Dulcir-fencirol ami már állítólag a 60-as években eltünt. Varmos-pilisi, börzsönyi. Tifter..stb itt a pest közeli erdőkben csak hotyókat hallok, Iszapert néha egy egy jól kezdett de befejezetlen Tiftert vagy Durcilt. Nem snappol vagy általában elront egy második sor....Na meg amit nem ismerek, mert sokat lehetett volna még tanulni az öreg pintyesektől pl: Bakai Bandi-bá Rákospalotán..de már elfogytak! Ahogy a jó hangú pintyek is...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 22, 10:45
Hozzászólások: 146
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 13:02 
Bizony az a recsegős. Mármint az enyém volt a recsegős. Bizony 25 éve volt új. Akkor nagyon sok latin nevet tanultam meg amik még máig is megmaradtak. Én találtam egy madárhangos oldalt nemrég. Nagyon sok minden rajta van Mp3-ban. Csak elég rövidek... Amúgy a Zsoldos féle lemezek se kutya...


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 12:51 
cwg írta:
Na! És már péntek délután a könyv itt is van a kezemben.


Még annyit a darált marhahúst természetesen a Gimplik keverékéből kihagytam :D :D


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 12:25 
Zottan írta:
Hali!
Nekem viszont megvannak a madárhangos felvételei CD-n. :D


Nekem is megvan CD-n :) De az a bakelitos volt az igazi! Miért is? Valószínú mer vagy 25 évvel kijjebb voltam még :D


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 aug. 7, 13:39
Hozzászólások: 2370
Tartózkodási hely: Győr
Valódi név: Herczeg Zoltán
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 12:11 
Hali!
Nekem viszont megvannak a madárhangos felvételei CD-n. :D

_________________
Herczeg Zoltán
http://zottanmadar.hu/
H26 011


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 11:58 
cwg írta:
Na! És már péntek délután a könyv itt is van a kezemben.

Ez gyorsan ment! :D Én valakinek kölcsönadtam..csak tudnám kinek.. :?
Nagyon jó fej az öreg, Ő készített madár és állat hangfelvételeket, s ki is adták még anno bakelitlemezen Magyarország állathangjai, Erdő és nádas asszem ez volt a címük..sajna már az sincs meg... :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 22, 10:45
Hozzászólások: 146
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 11:52 
Na! És már péntek délután a könyv itt is van a kezemben.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 22, 10:45
Hozzászólások: 146
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 11:19 
Ment is a válasz...


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 22, 10:45
Hozzászólások: 146
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 11:10 
Sajnos nincs most egyetlen gimplim sem, mert bár ebben a "rácsos szekrényben" laktak, de a nyáron amikor elmentünk a Balcsira kifogtam őket és ők nagyapámnál voltak. Majd amikor visszahoztam őket, a teraszon a földön lettek hagyva kb. 20 percre. Ez idő alatt egy macska a hímet megölte, a tojót pedig nagyon megcincálta. Az élt még egy hétig. Már úgy nézett ki, hogy csak az egyik szeme bánja a dolgot, de végül ő is elpusztult. Azóta a macskákra rossz világ jár nálam.... Szóval azért kérdeztem, hogy hogy s mint, mert talán télen lesz megint... Kajával nincs gondom, sok felé járok összehordok nekik mindent. Pl tejes kukoricát 30 csövet fagyasztottam le, zöld napraforgó tányér is van néhány, disznóparéj, csumiz kazalban, ezekből jutott volna nekik is. A lágyeleség tippet meg nagyon köszönöm. Mindjárt meg is nézem az antikváriumban. Egyébként jövőre nem ebben lennének, hanem egy kisebben. Asszem Brehm bácsi írta, hogy 60*60-as kalitban már képes költeni. Csinálok egy olyasmit is oszt irány egy nyugis sarok. Csak legyen jó nagy tél...


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 10:44 
Heló cwg!

A hely nem kicsi! Költési időszakban jobb nekik a 3 oldalról zárt nyugis hely. Ha több párad van jobb, mert akkor választhatnak ők. Ha a fiókákig eljutottál, még mindig gond mivel etetnek, vagy milyen takarmányhoz szoktattad őket. Akárcsak a többi kényesebb egzótánál..Valamikor x éve.. :) Dr. Országh Mihály lágyeleség receptjét használtam. Mindent lehet de krokodilt azt nem c. könyvében megtalálod az elkészítés módját.Jobb helyeken már árulnak spec.Süvöltőnek való magkeveréket, gondolom lágyeleséget is gyártanak már..persze nem nálunk.. :( Egyébként a lényeg a szoktatás, ha sok mindent hajlandó enni, akkor már fél siker, de ez így van minden fajnál ami még kevésbé domesztikált, vagy problemás.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 szept. 27, 20:10
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Érsekújvár : Szlovákia
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 9:56 
Szia cwg!
Írtam neked pü-t.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 22, 10:45
Hozzászólások: 146
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 30, 6:01 
Remus!Süvöltőnél hogyan oldják meg a párosítást? Hogyan alakítanak ki párokat. Nekem a tojó nem fogadta el a hímet, le sem bagózta. Amikor az a közelébe ment folyton zavarta. Nem voltak kicsi helyen. Hallottam olyat, hogy több hím (3) egy tojóhoz és az majd választ.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cwg 2008 okt. 9, 8:43-kor.

 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 29, 21:13 
OK.OK.
Nem értetelek félre csak mivel több helyen is olvastam róla gondoltam megosztom veled és a nagyérdemüvel amit amit tudok, és örömömre szolgál ha segithetek, szerintem ki is kelene használni ezt.
Csak picit helyesbitenék ,(Hagyomány,Tradició és Müvészet) ezek igy nevezik itt,és nem csak pasztárol szól hanem(stigó,zöldi,csiz stb.),tudom te is igy gondoltad csak nem irtad, én a gyengébek kedvéért irom,hidd ell nekem van aki fel sem tudja fogni ,én például láttam és nem hitem a szememnekhogy ilyen van,pedig van.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 22, 10:45
Hozzászólások: 146
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 29, 6:53 
Félre lettem értve általad. Nem kételkedtem abban amit írtál. Sőt! Örülök, hogy végre találtam egy helyet, ahol lehet róla írni és többen is hozzá szólnak a témához, akik már csinálták. Ráadásul te ebből a szempontból olyan szerencsés helyen vagy ahol ez- ahogy írod- szinte már kötelező tradíció. Mármint a paszta tartása, tenyésztése.....


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 28, 21:42 
Azért ha kivágnak itt van hely bőven neked megnyugodhatol,és aszt hogy nem fog öszze jöni amit akarsz nem az ujombol ráztam ki hanem ezt irja a nagy könyv is meg a netröl is tudom nincs benne tapasztalatom pl. a cardinális x canári csak a második évében termékeny pontosan nem emlékszem a tojó vagy a him vagy mindkető, utána nézek ha valaki kiváncsi.
Skrachlaci:nem pofátlankodol azzal hogy hozzá szólsz, de pl.meletem van egy kereskedés 55 euróért van olyan zöldi x canári pasta hogy a szüleik is zöldi x canári igy egyértelmü hogy nem csak a serinus x serinus termékeny.

Üdv nektek még annak is akinek nem tetszik amit irok .............tudom van ilyen is , de hát nem lehet az hogy mindenki egyetértsen velem mert külömben olyan egyoldalú lenne a dolog . :lol:


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 28, 20:11 
cwg írta:
Remus!
Azért írok ebbe, mert már attól tartok a rolleresek kivágnak madarastól onnan. Szóval tudom, hogy a paszta -mivel "öszvér" -többnyire terméketlen, de arról, hogy a zöldike x kanári termékeny, még nem hallottam. Azt külön megkérdeztem, hogy a saját tojásat költötte-e és azt mondtPeti komám, hogy igen, tehát a dolog érdekes is lehet. Vagy nem mondott igazat, vagy a párja-ami szintén kanári x stigó paszta- terméketlen. Azt viszont hallottam, hogy a hímek között még kevesebb a termékeny,mint a tojók között. Ezért gondoltam, hogy visszarakom rájuk a stigót, mert akkor így biztosabban tudom eldönteni a dolgot. Ha meg nem lesz egyetlen fiók sem, akkor is van két szépen szóló és különleges madaram.


Bocs hogy belepofátlankodok a témába, de nekem is szívem csücske a paszta! Jónéhány évig próbálkoztam saját tenyésztésű stigó, zöldi, kenderike, királycsíz pasztát visszatenni kanárira. A királycsízxkanári hímmel volt 1x sikerem. Persze ez csak az én tapasztalatom. Azt monnyák akik jobban értenek ehhez, csak serinusxserinus kereszteződés termékeny.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 aug. 22, 10:45
Hozzászólások: 146
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 28, 19:51 
Remus!
Azért írok ebbe, mert már attól tartok a rolleresek kivágnak madarastól onnan. Szóval tudom, hogy a paszta -mivel "öszvér" -többnyire terméketlen, de arról, hogy a zöldike x kanári termékeny, még nem hallottam. Azt külön megkérdeztem, hogy a saját tojásat költötte-e és azt mondtPeti komám, hogy igen, tehát a dolog érdekes is lehet. Vagy nem mondott igazat, vagy a párja-ami szintén kanári x stigó paszta- terméketlen. Azt viszont hallottam, hogy a hímek között még kevesebb a termékeny,mint a tojók között. Ezért gondoltam, hogy visszarakom rájuk a stigót, mert akkor így biztosabban tudom eldönteni a dolgot. Ha meg nem lesz egyetlen fiók sem, akkor is van két szépen szóló és különleges madaram.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
 
Hozzászólás 2008 szept. 26, 19:09 
Rendben!


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 30, 2:56
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO