Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 20, 18:32 
Leon írta:
Sziasztok!
Nem tom jó topicban kopogtatok e, egy kis kérésem kellene!
Szükségem lenne külföldi verébtenyésztős oldalakra, tenyésztő címekre, illetve bármi hasonló linkre!


HI!
rengeteg van! főleg holland.

http://home.hetnet.nl/~cponline/huismus.htm

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 feb. 6, 21:10
Hozzászólások: 437
Tartózkodási hely: Kisújszállás
   
 
Hozzászólás 2008 máj. 20, 16:16 
Sziasztok!
Nem tom jó topicban kopogtatok e, egy kis kérésem kellene!
Szükségem lenne külföldi verébtenyésztős oldalakra, tenyésztő címekre, illetve bármi hasonló linkre!
Nem nekem kell :lol:
Pannon Egyetemnek...

Köszííí

_________________
Vida József - freeportal.hu/siralyka


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 7, 14:22
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Spanyolország[La Marina]Alicante tel.0034666642961
   
 
Hozzászólás 2008 ápr. 9, 14:47 
Mitt takar az hogy europai kulturmadár?


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 feb. 6, 0:13 
Ezt azért ide írom, mert akkor LJ sporttársam biztos észreveszi és szerintem legalább akkorát néz majd, mint én!
http://www.youtube.com/watch?v=CBNRRNfYul8

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 27, 22:44 
Sziasztok, Béla vagyok és szeretnék európai kultúrmadarakat tartani!
Végre kimondtam.Nagyon jó érzés!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 7, 22:16 
Én egyáltalán nem tartom strucpolitikának a hozzáállást. Mint általában az életben, úgy az egyesületünknek is rangsorolni kellet a feladatokat. Ha mindennel foglalkoznánk, nem foglalkoznánk semmivel sem. Az energiánk és erőforrásaink felaprózódnának, nem haladnánk előre. Bárcsak minden egyesületnek olyan határozott tenni akarása és feladatterve lenne, mint a miénknek. Sajnos azonban vannak, akik a fennmaradásukért küzdenek vagy már ezért sem.

Igaz a honlapot és a forumot is az egyesület hozta létre, illetve üzemelteti de eleve nem az volt a célunk hogy azt csak a tagok használják. Bárkit szívesen látunk, akik kulturált formában szeretnék azt használni, eszmecserét folytatni, kapcsolatot teremteni más madarászokkal. Bárki új témát vethet fel ezért eleve úgy alakítottuk ki a struktúrát hogy mindenki megtalálhassa a neki legmegfelelőbb csoportot. Ez történt ezzel a topikkal is.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 5, 21:12
Hozzászólások: 7
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 6, 20:05 
Szia,

köszönöm, hogy volt türelmed végig olvasni, ez nem mindenkire jellemző, rám a sokkarakter viszont igen:)

A szúrópróba szerű "mintavétel" sajna hazai rossz, gondoljál csak a politikai csatározások felméréseire:)
A hatóság magától nem megy ki, mert nincsen kapacitása, csak arra, amit bejelentenek. Ebből meg ez lett az arány és sajna az elterjedt felfogás is.

egy picit strucpolitikának érzem, hogy egyesületetek nem foglalkozik eu szempontjából védettséget élvező fajokkal, és tartóikkal. Bár hangsúlyozom, semmi közöm, és bírálni sem akarom. Viszont a helyes gazdálkodás elve alapján még több olyan faj is bejelentés kötelezett lehet a jövőben, melyet most simán tartotok. Ugye emlékezünk még néhány éve még a tűzpinty is bejeletési kötelezett volt a kecskepapagájjal együtt. Ahogy rohan a világ, nem gondolom, hogy több lesz a védelem alól kivehető faj.

Persze igazad van, egy egyesület arra alakul, melyet szeretne társasági szinten, e témát érdeklő emberekkel összefogva működtetni. Bár akkor a vadmadaras topikok nyitását nem értem, ide értve mindazon fajokat, mely bejelentési kötelezett. Mint látom van érdeklődés, nem elenyésző, mégsem vállaljátok fel. hmm.

Igen felvették velem a kacsolatot, mindazon madaras kollegák, melyet valamilyen szinten megütött a lehetőség szele, és a legalitás útját törvényes szinten szeretnék európai szinten e madarak tartását és hasznosítását megoldani. Sajna nem egyszerű a feladat, és ha hasonló "rémmegoldásokat" hallanak a szakik, mint amit TG barátom csak érintőlegesen vázolt, nem vagyok benne biztos, hogy valóban tudunk segíteni a jövőben, de nagyon bízom benne. Sohasem késő alapon!
Amit a megkeresőknek is ajánlottam. A TvT esztergálása után, minden olyan szervezet képviselője üljön össze, melyre kihatással van a TvT és kormányrendeletei. Mert ugye a Galambászok és Díszbaromfisok is tudnának panaszkodni a ragadozók kártétele miatt, mely a mostani rendeletek értelmében "... köteles tűrni a védett faj által okozott kárt...", és a védekezést ugye előtte engedélyeztetni kell a hatóságál, mert természetvédelmi károkozás, vagy bűntett is lehet a dologból, ha a védett fajt élettevékenységében meggátoljuk, vagy megakadályozzuk, zavarjuk. Ugye ez is csak felfogás kérdése:)?
Ha a ti egyesületetekben is van olyan, aki nemzetközileg védett egyedet tart (ha már eus nincsen a tagjaitok sorában), akkor neketk is lesz egy hely ezen kerekasztal oldalán. Hidd el van közös nevezőnk, melyre most nem is gondoltok, de ezt letisztázva nyugodtabb jövő elé nézhet bárki, aki ilyen állatot, ezen belül madarat szeretne tartani.

solymászüdvözlettel;
karvaly


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 6, 14:08 
Kedves János,

Először is üdvözöllek a forumon.

Mint ahogy írtam is, Gábor hozzászólásának nem a tartalmi részével volt a gond, hanem a fogalmazásával. Ezért lett kimoderálva. De bárki mást is kimoderáltam volna, illetve ki is fogok, aki ilyen módon megsérti a forum szabályzatát, etikettjét. Mivel ezt a hozzászólást szinte senki sem olvashatta, felesleges róla tovább beszélnünk. A későbbi hozzászólásaiban kulturáltabb fogalmazásban kifejtette véleményét, tapasztalatát.

Véleményem szerint, „lakossági bejelentésre” nem lehetne szúrópróba szerű eredményre következtetni! Egy bejelentésnek általában alapja szokott lenni…
„Illegális” madarak tartása, illetve a befogás bizonyos madártartó csoportokra jellemző. Egy egzotásnak vagy papagájos madarásznak semmilyen érdeke, célja nincs, hogy ilyen magatartást folytasson. Mint ahogy te Gábort ismered jól, illetve a munkásságát, mi egymást. Továbbra is kitartok a már korábbi mondatom mellet:
„Egyetlen tagunknál sem találnának illegálisan befogott vagy tartott madarat sem!” A folyamatosan frissített taglista pedig megtalálható a főlapunkon.

Korábban azt is írtam, az egyesületünk célkitűzéseiben, megvalósítandó feladataiban az Európai kultúrmadarak tartásának problémaköre nem szerepel. Az ilyen irányú törekvéseket nem tudjuk támogatni, abban nem tudunk aktívan részt venni, de nem is hátráltatjuk azt. Be kell látni, rengeteg égető probléma van még ezen kívül is, amiből aktívan kivesszük a részünket. Az MDOSZ Állatvédelmi és Természetvédelmi Szakbizottsága viszont kifejezetten ezzel a témával (is) foglalkozik, melynek az elnöke Varga Sándor (alias brimston). Mint ahogy a korábbi hozzászólásaiban is közölte, várja a segítők jelentkezését, illetve a tapasztalatokat, így kérem az érintettek vegyék fel vele a kapcsolatot.


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jan. 5, 21:12
Hozzászólások: 7
   
 
Hozzászólás 2008 jan. 5, 23:25 
Tisztelt Fórumozók!
Több csatornán is értesítettek a madarász barátaim, hogy olvassak rá erre, ma már múlt évi, adok-kapokra. Becsületemre legyen mondva, végigolvastalak benneteket.
Ami leszűrhető volt számomra, - és eddig sem volt újság, hiszen bő évtizede léptem be Anti féle H40-s, majd az az követő mostani egyesületbe -, hogy díszmadaras körök vagy csecsemő szindrómát mutatnak (nem tudnak semmiről), vagy nyeretlen kéltvés formát (ilyen is van?) tettetnek, de ami a tuti, csak a saját pecsenye a lényeg, és persze ha lehet olcsóért.

Nicknevemről gyanítható, hogy Terényi Gábor barátommal a húsevő oldalt támogatottsága a fő profilom, és persze azon embereké, aki szokott is annál többet tenni a közügyért, hogy csak azt lesse, ami a másik hátáról megmászható. TG oldalán mint értelemi szerző is "felbújtója" voltam az AB beadványunknak, ami ma is falat lenyelhetetlenül, néhány kétlábú torkában, de hát még messze az a herceg, aki kicsókolja majd onnan, hogy képletes, és gyermeknek megértő formát írjak.

Amit a Gábor ide írt, szlengnek megfelelően, avagy nem, az a mai magyar realitás. Ezen lehet vitatkozni és moderálni, de igazságtételét elvitatni nem lehet! Az is számomra elfogathatatlan, ha van egy szövetség, és abban hetero érdeklődésű emberek vannak, hogy az érdekek egyensúlya arra billen, mely "szent" vezető a kezét egoja felé legyezgeti. Ez annyira demokratikus és adott szervezet kimondott akarata, mint a kubai demokrácia. Ehhez ez úton is gratulálok!

Úgy érzem, van mit tanulnunk, azoknak, akik meg spanyol viaszt akarnak itt feltalálni, azoknak több háttérinformáció gyűjtést, toleranciát, és a segitő jobb elfogadását javallom, ha már ennyire akarunk valamit, és persze közösen, meg egy diszmadaras zászló égisze alatt.


És kettővel lejjebbi idézet:
"Kedves Gábor, lehet hogy megdöbbentő lesz a számodra, de biztos vagyok benne, egyetlen tagunknál sem találnának illegálisan befogott vagy tartott madarat sem!"

Voltam néhány egyeztető tárgyaláson már az elmúlt 25 évben a hatóságnál, lévén a solymászati vezetés is 15 évet heggesztettem az életemből. Sőt e jelzett bejegyzés dátumát követően, tán két hétre rá is voltam a hatóságnál. Ahol is hiányolták a díszmadarasoknál az egységet, és a fedhetetlenségi referenciát. Talán szó szerint ez volt az ellenérv: "... lakossági (van ilyen??) bejelentésre megyünk csak ki, a 10 emberből, mely valamelyik szervezett tagja, 8-nál találtunk befogott énekes madarakat, akkor mit akartok?" És még hozzá fűzték, hogy nem akarnak és idejük sincsen rá, hogy a MDOSZ és a további egyesületek összes tagját ellenőrizgessék, ha ez a szúrópróba szerű eredmény, mert akkor ugye mi lehet a valóságban, inkább tiltanak. Bevallom nem tudtam erre mit mondani. A jegyzőkönyvek láttán én nem tudtam sajna azt mondani, amit a moderátor oly biztosan és meggyőződéssel a TéGének ide írt.
Jegyzett gyűrűző is vagyok 20 éve, gyerek korom óta aprómadarászok és solymászok között nőttem fel, így nekem nem hatnak újdonsággal, vagy megehető töltettel mindazon hozzászólások, és hatósági "szakmai" vélemények, melyekkel mindkét oldalon találkozom. Eddig is támogattam a díszmadarasokat és a jövőben is fogom, persze elsősorban a sárgarigós-pintyes egyesületem olalán:)

Talán az első oldalon olvastam valamelyikőtöktől, hogy az EU holmi az irányelv, és az adott náció, saját arcmására szigorítva formázhatja.
TG. már írta, nem irányelvekről van szó, ezt a hatóság meséli be a pólyás dednek, hanem EU-s törvények! Mely minden tagállamra azonos és kötelező hatályúak! Ma már EK rendeleteknek mondják. Aki nem hiszi, kérdezze meg a saját országgyűlési képviselőjét, hogy Brüsszel csak irányoz, vagy előír, mert nem mindegy ugye.

Ismétlés nélkül én is írok pár olyan isnfót, amit mint madarászoknak és esetleges EU faunás (mert ugye már nem csak hazai faunásról kell beszélnünk 2004 óta) madarat is a későbbiekben tartóknak most új lehet, bár sokatoknak mondtam, írtam, de hát a szó elszáll, mint a Fecske:)
Amire nem vonatkozik a természetvédelmi törvény, az ugye az állatvédelmi törvény égisze alá tartozik. csak jelzem, mert van itt kalickás fotó bőven. Az állatvédelmi törvény fogalomtárában ismeretlen a kalitka, kalicka, kalit, kutrica, stb. szinonímái. RÖPDE meghatározás van és méretileg meghatározva. ez 6 pár pinty-nagyságú madárhoz ír elő 12 négyzetmétert. Szóval ez alapján pölö a díszállatkereskedések mindegyike önkörmányzatilag erősen bírságolható, nem beszélve a lakótelepi madártartókról. Hatóságunk jelezte volt, ha nekünk lesz igazunk, akkor lehet, hogy az önkormányzatok eszmélnek majd susogásra, hogy adott kalitkatartótól több bevételre számíthatnak, mint a súlyadóból. Mert ugye az állatkínzásnak számít, ha nem a törvény által meghatározott nagyságú röpdében él a madár, és ez ma már bűncselekmény is lehet. itt utalok a korábban elő rángatott oroszlán-kontra lakótelep rossz példájára. Ehhez megsúgom azért NEM, a helyes válasz, hanem amit Papp Laci barátom írt. A lehetőség meg van, csak ki kell járni. Így kedves Lajos, ha oroszlánt szeretnél tartani a lakótelepen, akkor némi kálváriát kell járnod. Persze ez csak akkor reális álom, ha a lakás négyzetmétere, és erkélye (kültéri kifutó), medence (fűrdőszoba), a törvény által előírt méretekkel rendelkezik. A többi biztonsági tényező meglétét a rendőrség és az önkormányzat határozza meg és állapítja ki a bizit, feltéve ha a lakóközösség mindegyike támogatja az oroszlánod tartását.
Ez nekem nem szélsőség bevallom, lévén,ha ellátogattok a weboldalamra, láthatjátok, nem szakbarbár vagyok, hanem elég heteroérdeklődésű állattartó. Az nekem magasabb eset, hogy a várban, lakótömbönként egy, azaz egy kutya engedélyezhető polgármesteri szinten. Minden további kihalásos alapon, káder kérdés, vagy a lakóközöség egyöntetű beleegyezése. És ez nem vicc! Ehhez képes a kanári tartás, vagy a vidapintyé smafú:) bááár, ugye minden önkormányzatnál van egy állattartási rendelet, melyben lefektetve vagyon, adott lakókörzetben milyen fajtákat (hobbi és haszon állat) és ebből hány példányt lehet tartani. Ugye itt mindenki tisztába volt ezzel, és ennek fényében tartott madarakat, választott fajtát, és mennyiséget, és nem pénztárca függő és egyéni ízlés volt a diktálat élő tárgya.

Más, ezt is hangoztatom, nem kell külföldel példálózni, mert azt itt kevesen vállalják, én igen, meg a TG is, mert nekünk ez az életformánk, hogy ragaszkodunk az álatainkhoz, ezért nem keveset teszünk és áldozunk, nem csak hobbi, vagy őszi fellángolás. De kérdem én, van itt MDOSZ, és egy kazal egyesület és helyi csoport, a galambászokon keresztül, a díszbaromisokkal kiegészülve egészen a díszmadaras néven összefoglaló társadalomig. Meg vannak azok a refernciák és biztosítékok, melyek miatt a hivatkozott külföld rendelkezik és jól is alkalmazza? nekünk még 20 év alaphangon, és ha így marakodtok, akkor meg sohanapján, mert ezt szereti meglovagolni a mindent tiltó hatóság. mert ott jó a fizetés, de kevés az ember, így sokat dolgozni nem biztos, hogy akarnak, meg tudnak, összeugrasztani és kijátszani igen.

Más. Német barátaimnál természetes az az állatvédelmi és tartási törvény, hogy 6 pár felett tenyészetet be kell jelenteni, és persze vállalkozásba(ott is van hozzánk hasonló sirós és kibúvó azért bőven, de arra is van elfogatási terv:)). kapisi? itt a legtöbb kutricás eleve az APEH hallatán veri a víz, és inkább kussol, mint büszkén adózna, miért is? Mert ellenőrízhető? Nem egy kanárist, papagájost ismerek, aki a vállalkozási lehetőség, és bejelentési kötelezettség hallatán, egyből visszafarol, hogy ő kis nyugdíjas, kevés a bére, ez csak hobbi, csak azért, mert szép, csak a hangjáért, csak a színe miatt, stb. ez nem sok, csak néhány madárka,alig pénzért, bla-bla-bla. Oszt ott látom a monori börzén, kalitba 200 festett kanárival, szűk kutricába papagájokkal (egyből büntetném, vagy őt húznám hasonlóba!!!), és az itt pár ezres árakról, amit írtatok alant én nem találkoztam, 5 rugó alatti hím csapperrel az elmúlt 5 évben. Oszt jön az APEH-os kezdő madarász, aki a sok dilettáns fórumon felnevelkedett, kérdezi az árat és elkezd számolni, hogy az a szerencsétlen hobbistának mennyi ebből a bevétele, és mennyi lehet, még, ha ennyit ide hozott? És különben is ezért küldték ki. Persze ha korrupt a manus, talál olcsó madarat... Hogy mi a valóság, mellékes, de a kabát lopási ügy, azért ott marad a köztudatban.

Más, vadon fogott, vagy tenyésztett. Úgy gondolom, aki ezt tűzi ki a szakmai tudására, az vonja le a zászlóját, oszt mélyüljön tovább a §-ba. és persze kezdje az alantabb ajánlott EK rendeletekkel, valamint a természetvédelmi alapelvekkel, melyet szájbarágósan leírt nektek a TG. ha nem ért valaki belőle, még akvarizálhat:)
Vannak nemzetközi egyezmények és direktívák. Van EK rendeletünk, mely a nemzetközire épül. Sehol nincsen benne, hogy vadonfogottat nem! nagyon helyesen! vannak kategóriák, ahol tiltja az adott faj kereskedelembe (magántuljadonba) való kerülését, a többinél adott kvóta alapján engedi, illetve lehetővé teszi. (ebből gondolom érted, attól, hogy vadon fogott, ha van hatósági bárcája, onnantól vámtarifaszámú magántulajdon, tehát nem csak a tenyésztett és többgenerációs!) Ez az EK-ban kőbe vésve úgy áll, hogy az adott ország faunájában, az adott faj 1%-ig kivehető, hasznosítható.
kapisi? Akkor miről beszélünk? Ja, hogy nem tudják, mennyi nálunk a zöldike fészkelő állománya, csak hasraütésszerűen, az úgy gondolom, nem a mi problémánk, hanem a hatóságé, aki ezért számonkérhető.
Kezdjetek el számolni, és rájöttök, annyi madár igénylehető a természetből törvényesen jelenleg, amennyit soha nem fogtok tenyészteni!
Természetesen és mint tenyésztő, azt mondom, úgy védjük, ha tenyésztésből oldjuk meg az adott hótkoros álmát, persze ennek ára van, mert a kölest, vagy kendert nem adják ingyen, még ha szívod is:)
Sajna, itt jön a hivatkozás, hogy kezdő, meg kisnyúgdíjas, meg munkanélküli, stb. Okádnom kell a szarrágókon! és miért, illetve miért ne moderáld ki? mert ÉLŐ ÁLLATRÓL VAN SZÓ! és aminek nincsen ára, annak becsülete sem! Hozhattok itt példát nekem, de a 40 éves madártartásomban elhihetitek, nem a pozitív kisülés nyomta a serpenyőt mélyre. Úgy gondolom, attól hogy olcsó a madár, ugyan úgy pusztul el, mint egy ezerszeres árért kínált. A különbség csak szakmailag zongorázható. Ha valaki nem jut el erre a színtre, úgy gondolom ne tartson élő állatot, mert ártól függetlenül az ÁLLAT LÁTJA KÁRÁT! Okádok attól is, hogy sirálykát vegyél, mert ha megdöglik, még sem egy guldod mondott neked csát. Ez utalás egy elszólt móndatra a Lajostól, természetvédelem és állatvédelem területére. mert ugye az is tiszta mindenkinek, hogy kinek lehet átadni a madarat (eladnod), vagy ezt a törvény pontot sem ismeritek? Ugye nem csak a pénz motivál abban, hogy kedvens madárkádtól megváljál? Bár a monori bőrzén mást se látni...

És ha még volt türelmetek idáig olvasni. Ismétlem magam, közösen kell a közös nevezőt megtalálnunk, de nem úgy, hogy olyan dolgokat erőltetünk a másik agyára, amihez vagy nemértünk, vagy nemtudunk róla, vagy már kitalálták, és ott debütált már, hogy jó volt-e az ötlet, vagy elhamvadt.

Ebben a hónapban felnyitják a természetvédelmi törvényt. Bízom benne, hogy nem csak a TG, az Antis egyesületem, a solymászegyesületem és jómagam adtunk be a minisztériumnak korekciós javaslatot sztalini időket idéző törvény megváltoztatására, hanem minden madarat (és egyébb hobbi állatot) szerető és tartó is. Ha te ide olvasó ezt elmúlasztottad, nincs miről beszélnünk, és főleg a passzív "Madárbarátnak" nem lehet egy fikarcnyi problémája sem a jövőben. mert ugye ezt akarta, mert a hallgatás beleegyezés a honi álmoskönyv szerint is.

no röppentem,
karvaly
aki
Bérces János


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 28, 15:33
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Harka
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 11, 21:25 
O.K.

_________________
üdvözlettel: st.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 6, 21:39
Hozzászólások: 8
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 15:25 
Kedves Magevősök!

Szépen sorban:

Kedves Lajos!

Nem akartam megbántani az érzéseidet azzal, hogy zsákmányként utaltam az aprómadarakra a ragadozókat tekintve, csak azt akartam érzékeltetni, hogy SEMMILYEN más érdekem nincs a segítségetekben, mint a jószándék, mert én nem tartok és nem is akarok tartani ilyen madarakat kalitkázni, pusztán azt volt szerencsém felismerni, hogy ugyanazokat a problémákat pedzegetitek, amikben mi jóval előrehaladottabb állapotban vagyunk.

Speciel nem tudtam, hogy tartasz-e vidapintyet, írhattam volna vadonfogott hullámospapagájt is a stigó mellé, azt akartam megértetni veletek, hogy a rendeletek nem tesznek különbséget atekintetben, hogy hol fogtak be egy egyedet.

"Hát igen nekem az a kedvenc hobbim, hogy megfelelő körűlményeket biztosítva nekik neveljem őket, neked meg az öletésük."

Erre az udvariatlan mondatra mit reagáljak? Azt, hogy nekem nincs madaram, és nem is lesz, amit ne engednék szabadon nap-nap után, és ha úgy dönt világgámehet? Te hány madarat engedsz szabadon a házad körül? Ne folytassuk, jó? Effajta személyeskedésbe minek belemenni? Én KIZÁRÓLAG az ügyhöz való általam érzékelt hozzáállásodra reagáltam.

Lehet, hogy meg fog lepni de huszadjára is elmondom, nem azért írtam Nektek, hogy most engem anyázz, meg elhajts más topikba - képzeld elég sok helyre írok - hanem mert olyan témát feszegettetekl, amit előttetek már más is, és Nálatok IFA platónyival több tapasztalattal bírnak. És ha valaki, hát én nem csak tanácsokat osztogatok -azt is, ha úgy érzem segíthet, de véletlenül sem szeretném, ha úgy éreznéd, hogy miattam szűkülnek a lehetőségeid.

Kedves Moderátor!

Egy szóval sem állítottam, hogy bárki tartana ILLEGÁLIS vadonfogott madarat. De valamit jó, ha tudtok: Az EU rendeletek törvény erejűek, nem lehet tőlük eltérni, minden tagállamban kötelezőek. A nemzetközi egyezmények irányadóak, lehet őket helyi szinten szigorítani. Ha odaáll bárki a hivatal elé, hogy "márpedig a tenyésztett madár az nem védett", ezzel nem fognak tudni mit kezdeni, de szivatni tudnak, mégpedig azzal, hogy közlik, hogy oké, akkor mostantól mi (Magyarország) nem engedjük be a következő fajok vadonfogott példányait (és itt lesz egy komoly lista)". És ezt megtehetik, és hidd el, meg is teszik. Erre mondtam, hogy akinek ilyen madara van, az nem fog kötözködni a hivatallal, mert CITES ide-vagy oda, úgy letiltják bármelyik fajt, mint a pinty (hogy stílszerű legyek), és akkor oda az olcsó madár, és kezdhetitek Ti is venni a tenyésztettet sokkal drágábbért. Nem bűnözőztem én le senkit! Nekünk is vannak vadonfogott madaraink (héják), amikkel zsarolnak is minket rendesen!

Ne haragudjatok, de tisztán látszik, hogy gyakorlatilag semmilyen konfrontációtok nem volt semelyik felügyelőséggel - főfelügyelőséggel, és ahelyett felkészülnétek arra, hogy mi lehet abból, amit a topik elején szóbahoztatok, rajtam (a rosszhír-hozón) keresitek a fogást, mert kimondom amit gondolok, és túl nyers vagyok..

Ahogy írod:

"Számunkra egy-egy pár ezer forintos madár vásárlása, és annak tartása, tenyésztése teljes mértékben kielégíti a hobbinkat. Ha netán sikerül egy ritkább faj beszerzése vagy tenyésztése, teljes mértékben sikerélményként fogható fel, de annak a piaci értéke nagyságrendekkel alul marad az emlegetett fajoktól.

Ha ez elég, akkor felelsleges a téma am block. Ha pedig mégis kavics van a cipőtökben, akkor pedig nem lesz szempont, hogy 3 forintos madárról van szó, vagy 3 millió forintosról, arra felkészülhettek.


Utoljára is csak azt tudom mondani, amit már írtam! Segítőszándékkal és figyelemfelkeltésből írtam Nektek TAPASZTALATBÓL!!!! Azt akartam, hogy ne rohangáljatok fakardokkal a fronton! Vagy vonuljatok vissza, vagy szerelkezzetek fel, mert a hivatal nem olyan jópofa, mint sokan azt remélitek!


Ha nagyon csípem a szemeteket, nem zavarlak többé Titeket!

Solymászüdv!

Tg


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 14:31 
Kedves forumozók,

Úgy érzem ennek a vitának jelen pillanatban nem sok értele van.
Mielőtt végleg elmérgesedne az egész, és mély sebeket hagyna egyesekben, szeretném felhívni párdologra a figyelmet.

A másik topikban feltett felhívásra az egyesület tagjai közül senki sem jelentkezett hogy szeretne tartani ilyen madarat! Ezáltal nem tartom valószínűnek hogy mint egyesület, az IDRE, ennek a problémának a megoldását jelen pillanatban felvállalná. Nincs kinek az érdekeit képviselni! Létezik az IDRE-nél, a témában érintettebb egyesületek, szövetségek, akikre ez a probláma inkább vonatkozik.

Lehet hogy egyesek a probléma megoldását csak peres úton tudják elképzelni. Valószínű hogy azon madarászok, akiknek van pénzük több száz euróért madarat venni és kockáztatja azt is hogy elkobozhatják tőle, van pénze pereskedésre is, illetve ügyvédek fogadására. Ezt azonban csak igen kevés madarász mondhatja el magáról. Ha az IDRE-nek még lenne is pénze rá, nem valószínű hogy erre fordítaná. Rengeteg megoldandó probléma van még ezen kívül is, amiért küzdünk. Ezen problémákat inkább magunkénak érezzük és teszünk is érte. A meglévő energiánkat, figyelmünket és kapcsolatainkat inkább ezekre irányítjuk.

Kedves Gábor, lehet hogy megdöbbentő lesz a számodra, de biztos vagyok benne, egyetlen tagunknál sem találnának illegálisan befogott vagy tartott madarat sem! Ha figyelmesen megnézed a taglistában a tartott fajokat, észreveheted hogy nagy része egzotás. Számunkra egy-egy pár ezer forintos madár vásárlása, és annak tartása, tenyésztése teljes mértékben kielégíti a hobbinkat. Ha netán sikerül egy ritkább faj beszerzése vagy tenyésztése, teljes mértékben sikerélményként fogható fel, de annak a piaci értéke nagyságrendekkel alul marad az emlegetett fajoktól.

Véleményem szerint, ha eddig nem találtátok meg a közös hangsúlyt egymással, nem is fogjátok a közeljövőben sem.
Szeretném ha a témát lezárnátok, annak a folytatása nem tenne jót sem az ügynek sem az egyesületnek. Természetesen ha ezt a „csatornát” szeretnétek felhasználni arra hogy tájékoztassátok a látogatókat az ügy aktuális helyzetéről, állapotáról, megtehetitek, de kéretik a tárgyilagosságot figyelembe venni!

Üdvözlettel:
Küzmös Csaba


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 13:06 
Kedves Terényi Gábor !

Köszönöm, hogy ilyen nagyszerűen segited a munkámat, de én még sosem fogtam be európai vadmadarat, melyet Te csak solyomszar - alapanyagnak tartasz és talán ezek után még úgysem fogok be mint kereszhordó. Azt hiszem, hogy még tartani sem fogok, és most nyugodtan írhatsz, hogy bezzeg a vidapinty. Hát igen nekem az a kedvenc hobbim, hogy megfelelő körűlményeket biztosítva nekik neveljem őket, neked meg az öletésük. Kettönk között meg mindenki úgy ítélkezik ahogy akar, sőt nyugodtan levonhatja a konzekvenciát is.
Csak igazán egy dolog érdekelne, miért nem indítassz egy honlapot a veled szimpatizálókkal, mondjuk a topiknyitónkkal, ahol ezt a témát jó fűszeresen kitárgyalnátok?

Lehet, hogy ott én is tudnék megfelelő tanácsokat osztogatni......

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 6, 21:39
Hozzászólások: 8
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 12:46 
Kedves Sándor!

t.g@wnex.hu emilcímen mindig elérhetsz!

Solymászüdv

Tg


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 12:37 
kedves Terényi Gábor

Mindannyiunk nevében köszönjük jószándékú segítségedet. Én személy szerint is szeretném kérni azt, így arra kérnélek tisztelettel, elérhetőségedet juttasd el nekem a vargasa@freemail címre.

Előre is köszönet:

Varga Sándor

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 6, 21:39
Hozzászólások: 8
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 10, 12:17 
Kedves Magevősök!

Úgy látom nem voltam elég érthető, vagy Ti vagytok pont ugyanúgy kissé lelassulva, mint a solymász-vagy bármelyik állatos egyesület általános tagsága. Olyan hozzászólásokat vélek a soraitok közt felfedezni, (tisztelet a kivételnek), ami azt a hitemet erősíti, hogy ugyan nem tetszik nektek ez a mostani rendszer, de ahhoz túl lusták vagytok, vagy féltitek a meglévő hobbitok egzisztenciáját, vagy a pénzt sajnáljátok az ügyvédre, hogy TÉNYLEGESEN csináljatok valamit!

Én nem azért írtam azokat a szigorú szavakat a hivatalról, mert örömömet lelem pár aktatologató fikázásában, hanem azért, hogy segítsek Nektek felkészülni nemcsak szakmai hanem LELKI szempontból is arra, ami vár arra aki nekikugrik. Erre most ilyeneket olvasok, hogy kevesen jelentkeznek segítő szándékkel? Mit akartok Ti, hadsereget toborozni? Vagy aláírást gyűjtötök? Nem kell semmi egyéb, csak elszánás, pénz, ügyvéd és egy konkrét eset!

Hol érdekel bárkit, hogy kit oktattok mire ezen a topikon, ha az a téma, hogy nem vásárolhattok árucikkeket a saját pénzeteken egy hivatal miatt? És közben néhányan el akarjátok felejtni némely esetben, hogy a jog nem tesz kivételt, és nem nevesít.

Szertintetek hány vadonfogott külföldi sólyom van a solymászok kezén? elárulom, egy sem! A washingtoni egyezmény nem tesz különbséget a vadonfogott stigó, meg a vadonfogott vidapinty között. Én azt mondom, hogy elég nagy csönben lehet az, aki külföldön befogott madarakkal nyomul, és közben a hivatalnak beszól... Ergo, nem hiszem, hogy a problémáitok zászlós fáklyavivője lesz bármikor is egy ilyen tagotok.

Emellett azon jajgatni, hogy ki milyen "erősen" fogalmaz - mi ez? Valami óvoda, vagy nyugdíjasház? Készültök belelekötni a főatyaúristent játszó hivatalba, és azon vagytok kiakadva, hogy ha veszi a fáradságot, és építő jelleggel hozzászól valaki a diskurzusotokhoz, akkor az nem a kellő pátosszal lengi körül némelyetek személyét? Pedig én nem olvastam semmi durvát.

Egyikőtöket azonban meg kell szólítanom!

Kedves Eszterolajos!

"ne várja senki, hogy én legyek a kereszt hordó balek"

ez a sor sokat elárul Rólad! Fogjuk meg és vigyétek! Nem akarlak elkeseríteni (elég, ha Te tetted velem), de SENKI nem fog helyetted semmit megtenni, Neked! Kezdheted is írni a soraidat, hogy "miért nem jön senki segíteni???"

Csak hogy tudd! Amikor a hivatalokat elkezdtük bombázni, hogy baj van a rendszerrel, mindenhol oda lyukadtunk ki, hogy indítsunk pert. Oké, de mire föl? Azzal nem kezdhetsz perbe, hogy "nem engedik, hogy..." úgyhogy venni kellett egy madarat, amibe ha beleköt a hivatal, akkor lehet perelni. Ekkor már erősen nézett mindenki a másikra, mert ugye ki akar százezreket kockáztatni egy madáért, amit majd jól elkoboznak? Ugye-ugye? És "kereszthordó balek nélkül ezt hogy oldod meg, hogy feddhetetlen is maradj?" Összedobtok sokan egy madárravalót, és megveszi egy hajléktalan? NEM! Vesz valaki, aki nem "balek", hanem hisz az igazában, és elég elkötelezett ahhoz, hogy bevállaljon egy ilyen konfrontációt, mindamellet nem azt várja, hogy valaki más elvégezze helyette a kuli munkát, hanem VALÓBAN MEGTESZI AMIT CSAK LEHET!

Képzeld, én vagyok az Magyar Solymász Egyesület titkárhelyettese. Nálam jelentkeznek azok, akik solymászni szeretnének, minden héten többen írnak, akiknek válaszolok is, hogy mit-hogyan. Nálunk Rendes Tag csak az lehet, akit a "mestere" 2 év tagjelöltség után pozitív értékeléssel terjeszt a közgyűlés elé. Hiszen a solymászmadarak tartása igen nagy felelősséggel jár. Gondolhatod, tagjelöltem is van, és hívogatnak elegen, meg én is nyomulok, hiszen barátom sincs kevés a solymászberkeken belül, úgyhogy elmondhatom, amit tudok megteszek a solymászat népszerűsítéséért és főleg a szakmai háttért stabilizálásáért. Ehhez képest még a "kereszthordó balek" címet is büszkén viselem, mert tudom, hogy SENKI NEM CSINÁLJA MEG HELYETTEM AZT, AMI NEKEM FONTOS, CSAK ÉN! Én hoztam be egy eddig itt nem előforduló madarat, és vállaltam az ezzel járó következményeket, mert tudom, hogy szakmailag kellően fel vagyok készülve a madárhoz, illetve hiszek az igazamban, és nem vagyok bűnöző.

"ne várja senki, hogy én legyek a kereszt hordó balek, FŐLEG ÚGY, HOGY NEM SEGÍT SENKI A MUNKÁBAN." Nyugodj meg, nem fognak segíteni! Örülhetsz, ha bátorítanak, de azon se lpődj meg, ha kiteszed a lelked, saját költségen pereskedsz, és fizeted a jogászodat, és cserébe még be is szólnak, hogy "biztos valami önös érdek vezérel..."

Különben is, milyen munkáról beszélsz? Csak venned kell egy madarat, aztán egy-két levélváltás után az ügyvédeké a szerep, meg a pénzé, ennyit ki lehet bírni nem igaz? :) De hiú vágyálmokat ne kergess, hogy majd kalákában fogtok a hivatallal egyeztetni a boldog jövőért. Az olyan utópia, mint fénysebességen utazni!

Kicsit rendet kellene tenni némelyikőtök fejében, mert fogalmatok nincs, kikkel álltok szemben, és mit-hogyan akartok, illetve kellene!

Mielőtt bárki azért kezdené ezen írás után a klaviatúrát verni, hogy "hogy képzeli, micsoda stílus ez, stb." Annyit kérek, hogy először gondolkodjon! Először is azon, hogy aláírója vagyok egy 2003-as Alkotmánybírósági beadványnak, tehát alsó hangon 4 éve foglalkozom ezzel a témával, ergo ezt-azt már láttam az ügyek folyamán. Másodszor azon, hogy van-e azon kívül közöm az aprómadarakhoz, mint potenciális sólyomszar-alapanyag? Nincs! Semmilyen érdek nem vezérel, KIZÁRÓLAG a segítőszándék, hiszen a Mi nyűgeink analógiáján indultatok el Ti is, ha lehet legyetek LEGALÁBB olyan felkészültek, mint mi, és ugyanolyan hibákat ne kövessetek el!

Vagy hagyjátok az egészet a fenébe, fogdossatok amit tudtok, és maradjatok csöndben, hogy meg ne találják a zugcsízeiteket!


További szép napot!

Tg


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 18:34 
Kedves Sanyi !

Tudom, hogy a meglévő kevés idődet is a madarászat elősegítésére áldozod. Tisztelem is a munkádat, sőt a TE kitartó munkád inspirált arra, hogy néhány nappal ezelőtt mellé álljak és megigérjem, hogy segíteni fogom azt. Ennek okán nyitottam azt a másik topikot, hogy szabadon jelentkezhessenek azok akik az ügy mellett vannak és felajánják bárminő segítségüket, hogy tudjunk valamiből kiindulni és necsak azt hajtogassuk unos - untalan, hogy ki miként akadályoz bennünket.
Gondoltam én naív, hogy már mindenkiben megfogalmazódott az, hogy mit kellene tenni, mit akar tenni, és egyáltalán hol akarja azt tenni, mely egyesületben tenné azt. Egyszerűen fogalmazva valami rendszert felállítani arra, hogy honnan induljunk ki és hová érjünk el egy bizonyos idő múlva.
Hát erre nem kaptam választ, csak azokat, melyek itt vannak vagy 3 oldalon keresztül.
Azt is leírtam pontosan, hogy én mit teszek, de ne várja senki, hogy én legyek a kereszt hordó balek, főleg úgy, hogy nem segít senki a munkában. Mert aztán eddig felajánlás nem történt senki részéről. Kivéve Tamást aki érti, hogy nemcsak követelni kell valamit, hanem előkészíteni is azt az igény alátámasztására.
Hát ezért írtam, amit írtam.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 18:16 
Kedves Lajos

Sajnos nem tudom mi játszódott le itt a topikban az előző napokban, hiszen ma regisztráltam itt először. Úgy látom nem értjük egymást. A hozzászólásban nem látok bulvárt. Azt kérdezném, az általad nyitott topikban miért vársz jelentkezőket a felhívásodra, ha alapvetően ellenzed azt. Én bárhol-bármikor szakmai alapon hozom meg a következtetéseket, és hozzád hasonlóan a hazai madarászatért dolgozom (aki ismer, tudja hogy tiszta szívből). Azt kell mondjam, most teljesen összezavarodtam az írásaid kapcsán. Ha a topik célja nem a vélemények kibontása, akkor feleslegesen jött létre. Ha a közeljövőben a forumozók további ismertetést kérnek tőlem az eddigi eredményeinkről, megteszem, egyébként itt a honlapon befejeztem ezt a témát.
Madárbarát üdvözlettel:

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 18:02 
Kedves Laci és Sanyi és mindenki aki olvassa és írt ebbe a topikba !

Az az érzésem, hogy csak fujjuk a magunkét, mert ez egy jó buli és kiélhetjük vitatkozó kedvünket.

Eddig ez a honlap egy sok embernek tetsző személyes hangvételű, barátságos, a fiatalokhoz és a kezdő madarászokhoz szóló oldal volt, mely szakmai tanácsaival próbált segíteni mindenkinek a madarászat megkezdésében, vagy folytatásában.
Jelenleg ez a topik átment bulvárlappá, amit nem szívesen tolerálok a magam nevében szólva.
Azt sem tolerálom, hogy néhány napja, ezen ügyben visszaéltek az egyesület nevével és most ezt igazgatnom kell, és azon törni az agyam, hogy hogyan másszzunk ki abból a gödörből amibe belerángatott egy néhány felelőtlenül gondolkodó személy.

Nem ártana átgondolni, hogy mit teszünk, mielőtt egyáltalán cselekszünk.

Mi a fontosabb, néhány ember óhajának teljesülése, vagy egy néhány fiatal megnyerése a madarász képzésnek, a madártartás tisztességes ügyének.
Az igazi óhajom az lenne, ha az időtőket arra fordítanátok, hogy főleg szakmai hozzászólások legyenek itt és a tudásotoknak a krémje jelenjen meg mindannyiónk okulására.
Köszönöm, hogy átgondoljátok a dolgot és segítetek a jövőben is a közösségi munkánkban.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 20:00
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szada
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 17:34 
Tisztelt Lajos!
Mit szólnál hozzá ha azért nem kapnál jogosítványt mert meg fogod sérteni a közlekedés szabályait.Külömben is hányan halnak meg közlekedési balesetben.Ezekután te miért akarsz gépkocsit vezetni.


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 19, 7:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO