Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
Hozzászólás 2011 jan. 21, 9:30 
Szervusz András !

Te ismered a témával kapcsolatos magán véleményemet, meg azt is, hogy a végrehajtásánál milyen kétségeim vannak, de ezen legutóbbi írásod megerősítette bennem, hogy az IDRE vezetése jól döntött mikor az önként vállalt segítőszándékod megkezdésében a lehetőségeihez mérten támogatott és ezen a mérsékelt hangvételű és összerendezett gondolatmenet során az ügy további vitelében is támogatni fog.


Idézet:
Kíváncsi lennék a véleményetekre, kiegészítésekre, ötletekre. :-)
Legyünk konstruktívak.


Számomra eddig e tárgyban talán a legátfogóbb, politikai, vagy személyeskedő kirohanásoktól mentes valóban a tennivalókat összerendező igencsak reális helyzetelemzés és megoldási javaslat született meg, mely talán minden érintett számára figyelemfelkeltő és részemről, de gondolom a tenniakaró érintettek részéről is támogathatóvá vált.

E hangvételnek folytatásaként, meg a véleményem továőbbi kiegészítéseként jelen bejegyzésedhez egyenlőre két dolgot fűznék.

Egyik egy személyes vélemény :- Te nem az MDOSZ kapcsolódó bizottságának "külsős" tagja vagy, hanem mint az MDOSZ egyéneileg is regisztrált, teljes joggal rendelkező tagja, valamint e tárgyban az IDRE támogatását élvező, a hazai faunát tisztelő, e tárgyban ténylegesen tenniakaró személy létezel.

A másik dolog, mely a leírtak mellett szerintem még ide kívánkozik az a kapcsolódó tennivalók finanszírozása.
Kik, mikor, milyen formában és milyen forrásokból fedeznék azt ?

Ezt nem kőltői kérdésnek szántam, mert ez a feladatvégrehajtás, úgy a szövetségre, mint az egyesületekre, de az egyesületek tagjaira is anyagi szempontból is kihat. Ehhez hozzá kell rendelni azt is, hogy e költségnövekedések során ki mit vállal magára. Lehet, hogy kissé korainak tűnik erről beszélni, de gondolom sokunkban máris felmerűl ez a kérdés is.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2008 dec. 9, 22:21
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Dr Sátorhelyi tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 21, 9:07 
Szia!


-mi legyen a valamiért gyűrűtlenül maradt fiókákkal? Ilyen mindenkinél előfordul. (Biztos van erre német-holland stb szabályozás)


emys

_________________
Sátorhelyi Tamás

http://www.exopet.hu/


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 18, 12:44
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Országgyűlés
Valódi név: Zábrácki László
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 20:36 
Megvan! :wink:


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 19:54 
...meg a ziwiwen is rajta van...

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2006 nov. 9, 10:18
Hozzászólások: 527
Tartózkodási hely: Karcag
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 19:51 
Üdv!

Nekem adott:

"...Ma nagy örömmel konstatáltuk, hogy a Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi államtitkár úr nevében Szigetiné Molnár Mariann Zsófia Dr. meghívott bennünket az első civil állatvédelmi fórumra, melyet 2011. január 27.én tartanak a Vidékfejlesztési Minisztériumban..."

Innen:
http://kutyasegelyszolgalat.hu/news/?p=2480

_________________
Üdvözlettel: Kálmán Sándor


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 18, 12:44
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Országgyűlés
Valódi név: Zábrácki László
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 18:32 
A google nem dob rá semmit!
Kezdő lehet.


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 18, 12:44
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Országgyűlés
Valódi név: Zábrácki László
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 18:15 
Sziasztok!

Megkaptam Illés úrtól a választ!

A kapcsolat tartó neve, akivel január 31 én találkozom:
Szigetiné Molnár Mariann
Mit tudtok róla?

Laci


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 16:31 
Jó. Az aduász például a legfelsőbb bíróság gyakorlata a fogságban tenyésztett és a vadonélő szervezetek megkülönböztetéséről, vagy az Uniós jogszabályok adott országban történő szigorúbb alkalmazása.

A csicsörkés úgy értendő hogy: http://serinus.forumx.hu/viewtopic.php? ... um=serinus

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2011 jan. 20, 16:47-kor.
Link szerkesztése


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 16:25 
brimston írta:
Nem kezdem előről leírkálni, mi a hivatal jelenlegi aduásza, ha valóban érdekel, olvsd el a csicsörkés fórumon az adott topikokat (hivatali levelezés példáil)...

Nem tudnál egy linket feltenni ide? Akkor könnyebb lenne, mert szerintem érdemes egy helyen összefoglalni mindent ami ezzel kapcsolatos, mint állandóan keresgélni. Kíváncsi vagyok mi lehet amúgy az az "adu ász"...

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 16:14 
Szia Warhawk

Isten lássa lelkem, nem akarlak megbántani, de ahogy írtad, nem vagy tisztában a jogszabályokkal, és elég rálátásod sincs (ahogy szintén írtad). Az ügy ennél bonyolultabb. Nem kezdem előről leírkálni, mi a hivatal jelenlegi aduásza, ha valóban érdekel, olvsd el a csicsörkés fórumon az adott topikokat (hivatali levelezés példáil), vagy nézd meg az mdosz honlapon mit írt az államtitkár az ügyről, és mit írtunk mi. Már nagyon sok helyen össze van szedve a jogi háttér, a terveink is, a próbálkozásaink is, a jogértelmezési eltérések is. Mindazonáltal én is reménykedek.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 15:39 
carduelis írta:
Hogy miért elutasítók azt talán tőlük kellene megkérdezni. Töbször kezdeményeztünk nyilt szakmai fórumot amit mindíg vissza utasítottak, így zavaros álláspontjukat se szakmailag se jogilag nem támasztották alá.

Szerintem ezen az úton lenne érdemes elindulni. Ugyanis a jogszabályok alapján jelenleg egész egyszerűen nem utasíthatnák el. Még mérlegelési jogkörük sincs erre. Megvan minden papír, a jogszabályban foglaltaknak eleget teszel, akkor nem utasíthatnak el. Ha mégis megteszik akkor ott valaki szerintem törvényt sért (és nem a becsületes állampolgár).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
  
Hozzászólás 2011 jan. 20, 14:51 
Hogy miért elutasítók azt talán tőlük kellene megkérdezni. Töbször kezdeményeztünk nyilt szakmai fórumot amit mindíg vissza utasítottak, így zavaros álláspontjukat se szakmailag se jogilag nem támasztották alá. Ezért van az ,hogy a mai napig nem értem ,hogyan lehet ojan egyedet természetvédelmi oltalom alá helyezni ami soha nem volt a természet része. KL.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 13:48 
Én kezdek óvatosan optimista lenni. Sajnos a jogi részekhez nem értek, de amiben tudok segítek.

Nem tudja valaki, hogy (csodálkoznék, ha nem nézett volna már rég utána valaki) a Hivatal jelenleg mire fel utasítja vissza a CITES szabályoknak és feltételeknek megfelelő madarak nyilvántartásba vételét? Szvsz ezzel mulasztásos jogsértést követ el.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Bronz fokozatú IDRE díjas
Avatar
Csatlakozott: 2009 jan. 7, 14:24
Hozzászólások: 288
Tartózkodási hely: 6000. Kecskemét
Valódi név: Czinege István
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 13:28 
liptak jozsef írta:
Megköszönöm a lehetőséget és tudomásul veszem a lap szabályzatában foglaltakat és azt is, hogy eddig nem volt lehetőségem a vélemény nyílvánításhoz, ugyanis egy véleménynek jó ha egy kicsit "ülepszik".

Olvasva reakcióitokat, bevallom szívemből szóltatok. Ennek a problémának a megoldásához ilyen összefogásra van szükség. Legyen ez a téma egy híd a két szövetség között a közös gondolkodásban és a megoldás szándékában keresésében.
Lipták József


Szervusz Józsi.
Örülök, hogy rendeződött a honlapon való megjelenésed.
Üdv: Czinege István

_________________
CZI
A tapasztalat sokat ér ezért sokan titkolják, a vélemény nem sokat ér ezért mégtöbben mondják ........a véleményem az, hogy.....!


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 11:06 
Megköszönöm a lehetőséget és tudomásul veszem a lap szabályzatában foglaltakat és azt is, hogy eddig nem volt lehetőségem a vélemény nyílvánításhoz, ugyanis egy véleménynek jó ha egy kicsit "ülepszik".

Olvasva reakcióitokat, bevallom szívemből szóltatok. Ennek a problémának a megoldásához ilyen összefogásra van szükség. Legyen ez a téma egy híd a két szövetség között a közös gondolkodásban és a megoldás szándékának keresésében.
Lipták József

_________________
LJ


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára liptak jozsef 2011 jan. 20, 19:37-kor.

 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jan. 20, 10:19 
carduelis írta:
Számomra a komonizmus szelleme szabadult ki abból a bizonyos palackból. KL.

Ezt kifejthetnéd azért részletesebben is. :D

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
  
Hozzászólás 2011 jan. 20, 9:43 
Számomra a komonizmus szelleme szabadult ki abból a bizonyos palackból. KL.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2007 júl. 28, 21:48
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Jászárokszállás
Valódi név: Görbe Gábor
   
Hozzászólás 2011 jan. 19, 17:44 
Zábrácki László írta:
Ígérem, hogy nyáron már ezt fogjátok itt olvasni.:
" Ezüst színű süvöltök eladók"


Ámen!

(Az biztos kedves László, hogy akkor imába foglaljuk a neved, de az sem kizárt, hogy külön oltárt kapsz tőlünk madarászoktól)

Üdv:
Görbe Gábor

_________________
G2


 
Offline
Csatlakozott: 2011 jan. 18, 12:44
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Országgyűlés
Valódi név: Zábrácki László
   
Hozzászólás 2011 jan. 19, 17:37 
Sziasztok.

Nincs Európai madaram, és nem is tervezek tartani.
Azért jöttem, hogy egy áldatlan állapotot megszüntessek a ti segítségetekkel!
Ígérem, hogy nyáron már ezt fogjátok itt olvasni.:
" Ezüst színű süvöltök eladók"

A hivatali maradványokat pedig végleg eltüntetjük.

Várom az építő segítséget.

Szebb jövőt!

Laci


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2011 jan. 19, 15:45 
Idézet:
Azért kérdem, mert követve az Ön gondolatmenetét azt régen be kellett vonatni, söt ki sem lett volna szabad adni, ugyanis biztos, hogy megsértette, vagy meg fogja sérteni a KRESZ-t. Teljesen mindegy mikor és hol, lehet, hogy egy záróvonal átlépéssel, rossz helyen parkolással....

Szisztok!
Valamiért egy vicc jutott eszembe:
A horgász felesége beevez a tó közepére a ladikkal, napozni.
Oda evez a halőr és a következő párbeszéd zajlik le közöttük:
Jó napot Asszonyom, van engedélye?
Nincs.
Akkor meg kell büntessem engedély nélküli horgászásért!
De én nem is horgászok?!
De a felszerelés ott van a ladikban.
Jó, de akkor én meg feljelentem nemi erőszakért!!
De Asszonyom én Önhöz sem értem!
De a felszerelés ott van a gatyájában!!

És van itt még valami ami egy újabb megközelítés lehet:
Nem tudom, odafönt(nem bibliai értelemben) hallottak-e a tűzcsíz és/vagy a gould amandína visszatelepítési projektekről. Emberek azon fáradoznak, h kihaló félben lévő fajok állományait, eredeti élőhelyükön,fogságban tenyésztett egyedek bevonásával újra önállóan szaporodni képes létszámúra duzzasszanak.Lehet, h ezeknek a populációknak az egyedszámát az illegális befogások is befolyásolták, de vajon kérdés-e az, hogy a visszatelepítéshez kik adják az alapanyagot? A rabsic , a nepper vagy a lelkiismeretes tenyésztő. Ki az aki tapasztalatánál fogva képes egy madarat a vadonban elő fajtársainál tovább megőrizni egészségesen. Jóval több utódot felneveltetni vele stb. ?

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 29  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 ápr. 29, 6:23
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO