Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 17:29 
Kedves Lajos

Azt hiszem kezdelek érteni, ám ha jól értelek akkor kicsit elszomorodom. Papp Laci tenyésztő társam mellett kel állást foglalnom, és feltennem a kérdést: a legalább 20 generáción át tartott cobalt zsezsék kevésbé valók a volierebe, mint például a feltehetően vadon fogott, a szabadsághoz szokott szövőmadaraid?

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 17:20 
Én meg ismétlem TE CSAK AZT HISZED!!!!!

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 17:18 
Kedves Laci !

Természetesen cinikusnak is szántam, hiszen az én vágyam sem teljesűlhet (hiába ismerem az ide vonatkozó jogszabályt ) és legalább még 4oo - an vannak velem együtt azok akiknek az oroszlán tartási őrületét nem tolerálja rendelet, vagy törvény, de azért nem a hatóságot szapulom, hanem rádöbbentem, hogy az oroszlán nem a lakásba való, mint a vadmadarak egy része sem a pincékbe, sufnikba, meg jó esetben külső volierekbe.
Erről sokat vitatkozhatnánk, ami itt van a közelünkben azt jobb a szabadban etetni és megfigyelni, mint nyomorgatni egy kisméretű kalitban, vagy esetleg egy madárszobában, netán kültéri volierben.

_________________
üdvözlettel : -el-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára eszterolajos 2007 dec. 9, 17:29-kor.

 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 20:00
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szada
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 17:11 
És még egyszer. Nem vadon befogott madarakrol van szó.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 20:00
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szada
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 17:08 
Tisztelt Lajos
Hozzászólásod egy kicsit cinikus.
Az ide tartozó,veszélyes állatok tartására vonatkozó jogszabályban megtalálod az oroszlánnal kapcsolatos tartási feltételeket ami nem tiltja meg csak szabályozza.Mi sem befőttes üvegben szeretnénk tartani az általunk kiválasztott madarakat.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 17:07 
Kedves Lajos

Ne haragudj, de ez utóbbi hozzászólásodat egyáltalán nem értem. 9 millió ember nem akar madarat tartani, és ez az erő erősebb? A 9 millió ember közül 8999000 azt sem tudja miaz hogy kultúrmadár, őket a mi bajunk hidegen hagyja. Van vagy ezer, aki kimondottan ellenzi (vadabb zöldek), ám attól az ő véleményük szintén csak egy vélemény marad. Kérlek világítsd meg mire gondoltál, mert úgy érzem nem jól látod a helyzetet, esetleg én értem félre

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 16:57 
Kedves Sándor !

Éppen ez az érdekes kis hazánkban, legalább 4oo olyan ember van aki szeretne vadon befogott madarakat, európai kulturmadarakat tartani, tenyészteni és legalább 9 millió viszont nem és az utobbi erő a fontosabb.

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 16:51 
Kedves Papp László !

Ugyan még nem volt szerencsém találkozni veled, de én egy hím Panthera leo -t szeretnék tartani a lakótelepi 4 szobás lakásomban, arra felelj kérlek, miért is korlátoznak benne ? Hiszen hol is élünk? Na ugye ?
Lehet egy szakmai kérdést politikai sikra terelni, de érdemes e ?

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 nov. 7, 20:00
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Szada
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 16:16 
Kedves Eszteró Lajos!
Én nem csodálkozom rajta,hogy 1ember jelentkezett idáig mert nem a mennyiség számít.Attol ,hogy jelentkeznek még nem tarthatnak.Én legalább 50 nevet tudnék felsorolni.Ezzel a névsorral semmire sem megyünk.Szerintem nem az a lényeg mennyien vagyun hanem ha valaki tartani szeretne most vagy késsőbb annak lehessen.Ha azt a kérdést tennéd fel ma mennyi ember akar hálászlét enni biztos vagyok benne nem 10millióan jelentkeznének ma is egy páran holnap is és holnap után is.
Azthittük demokráciában élünk,de az hol van mert elmennénk érte.
És feltenném a kérdést jogállamban vagy jogálomban élünk.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 15:26 
Kedves Lajos

Az én hasonló felhívásomra jó néhány hónappal ezelőtt a magazin hasábjain, mit gondolsz hányan jeleztek vissza? négyen.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 15:23 
Tisztelt hozzászólók

Érthető egyesek vehemnsebb hozzászólása, hiszen ahogy a hatóság két-három szakavatott "szakértője" packázik velünk évek óta, nagyon sokunkban túllépik azt a bizonyos határt. Valóban 3-4 ember dönti el ma Magyarországon, hogyan alakuljon e kényes helyzet. Nagyon nagy baj, hogy ezek az emberek amúgy madarászok és a maguk területén tényleg szakamberek. Ám hogy ebben az ügyben minden szakmaiasság lepereg róluk, az biztos. Annyiszor feltettem már magamban azt a kérdést, hogy egy demokráciában hogyan lehet 3 ember akarata éveken, évtizedeken át döntő. Ők mitől szakemberek? Jó néhány aktivistának, köztük nekem is hasonló, vagy magasabb iskolai végzettségünk van, nem vagyunk tök hülyék, valamicskét értünk a magunk szakterületéhez, sőt valamicskét még az övékéhez is. Akkor mit kell még tennünk hogy ne cinikusan (Kalotás Zsolt: tartsunk az ügyről népszavazást! Jó mi?) álljanak hozzánk? Hogy meghalgassanak más érveket is?
Sajnos én is a kevésbé nyugodt embertípushoz tartozom, és időnként eluralkodik rajtam a düh. Mindenesetre teszük a dolgunk, és bízom benne, eljön az idő, amikor személyesen adhatom át az államtitkár úrnak a meghívót az első európai kultúrmadár kiállításunkra.

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 15:21 
Tisztelt Uraim !

Mielőtt azt a rengeteg elutasítás felsorolását folytatnánk beszélhetnénk arról is, hogy milyen módszerekkel kezdtünk neki az újjra kérvényezésnek.
Arról is jó volna beszélni mit akarunk tenni és névszerint kik ?
Erre nyitottam egy topikot 2 nap óta 1 személy jelentkezett.
Miért is ??

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 6, 21:39
Hozzászólások: 8
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 14:37 
Brimston!

"Valószínűleg le se.."

Nincs igazad, BIZTOS, hogy le se, nem valószínűleg!

Lehet, hogy megint kimoderálnak a kukába, ezért megpróbálok "asztalképes" maradni.

Miért vagyok elkeseredett?

12 éves korom óta madarászom, először persze gyűrűzőtábor, majd ragadozók gyűrűzése, meg szinkronok, meg fészekőrzés játszották az életemben a főszerepet lelkesedésből, és saját költségen mindig. A köszönöm leginkább az volt hivatalos oldalról, hogy "ahhoz vizsgát kell tenni!" Mindegy. Idővel levizsgáztam. Mindenből. Volt amiből többször is, mert nem volt 3-4 év után elég jó pl. a solymászvizsga, azért újra kiírták az összes solymásznak. Majd ezek után a vadgazda diplomámat lefikázva ismét vizsgát kellett tennem Természetvédelmi Jog ismeretekből. Köszi! És ki tetette ezt velem/velünk? Akik PÉNZÉRT ülnek ott, és közük nincs a tárgyhoz. Ezek után, mikor észrevételeztük a rendelet hiányosságait, első körben módosították a hátrányunkra (meg lehet nézni a mostani, meg a 8/1998-as közti különbségeket - a hibrid és az éjszakai ragadozó miattam került bele - ugye Schmidt Andris?) Majd, mikor ez nem szegte kedvünket a jogszerű magatartástól, akkor bűncslekmény alapos gyanújával feljelentést tettek ellenem. Én bűnöző? És az nevez annak, akinek a neve fémjelzi egy hazai fészkelő faj országból történt kitakarítását? Ne legyek csalódott, meg kiábrándult?

Tisztelt Moderátor!

Tökéletesen tudatában vagyok szavaimnak, és a leírt szavak súlyának! Vállalom a büntetőjogi következményeit soraimnak, de kérem, hogy a következő sorokat NE töröld ki, ígérem nem lesz benne csúnya szó!:)

Tehát:

Schmidt András (Egon fia) vagy 3 évig egy padban ült velem, portugált tanultunk a GATE-n. Ezen ismeretségre alapozva hívtam fel, hogy egyeztessek vele az új rendeletnél, amit saját bevallása szerint maga ütött a gépbe - ergo némi köze volt hozzá. A hivatali számán hívtam - elvileg rögzítették is! Annyit akartam csak, hogy NE keverjék össze a természetből származót a tenyésztettel, mert nem vagyunk mi békétlenek, de ennek csak pereskedés lesz a vége, mert sérti az Uniós, és alkotmányos jogokat. Megígérte, hogy mindent megtesz, átbeszélik, ők se gonoszak, tele vannak konstruktivitással. Hát ja! Szóról szóra minden szavam ki lett fordítva, a hibrid meg a baglyok bevonása meg direkte nekem szólt! Pedig nem vagyok én ekkora csávó...:) Ne legyek csalódott?

Amit kimoderált szintén a Moderátor az a küzdelem tisztaságához szerintem még szintén nem elhanyagolható infó - és ezért is vállalok minden felelősséget!

Kalotás Zsolt (Természetmegőrzési Főosztályvezető )doktori disszertációja a Vetési varjú szelektív állományszabályozásáról szól. Ez a módszer (F1-es méreg - gyanítom ismeritek) a hazai költőpárok valami 90%-át írtotta ki - 300-ból 270 ezer költőpárat. A dolgozat elolvasható a GATE könyvtárában - csodás mű egy apró hiányossággal. Hiányzik a hatástanulmány. Mi lesz, ha eltűnik a varjú? Pl. az obligát fügő fajok mik lehetnek? Tudjátok, hogy a kékvércse, amit a falu szélén únásig láthattatok gyerekkorotokban mostanra 500 ezer forintos fokozottan védett faj? Tudjátok, hogy telepesen költ, DE MINT MINDEN SÓLYOM FOGLALJA A FÉSZKET, ÉS NEM ÉPÍTI? Van tippetek, mitől tűnhettek el? Mi költ telepesen és épít fészket a vetési varjún kívül, ami megfelelhet neki? És van még olyan madár, ami nem épít, hanem foglal fészket, és nem volt sikertörténet az elmúlt húsz év a számára? Kabasólyom, vörösvércse, megvan? Köszönöm szépen! Én nem tarthatok egyet se, mert ritka. De miért ritka? És ne legyek csalódott? Főként amikor ez az ember leanarchistáz hivatalos szituációban? Meg majd ő megmutatja?

Kérlek Moderátor ne vedd ezt ki, mert semmi vagdalkozás nincs benne, ezek tények, de mindenkit szeretném, hogy tudja mire számítson, ha a jogait szeretné érvényesíteni! Az tényleg hosszú télre készüljön!

Solymászüdv!

Terényi Gábor


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 9, 14:18 
Köszönjük szépen a hozzászólásodat, valamint azt hogy megosztottad velünk az MDOSZ hivatalos állásfoglalását a témában.
Azt hiszem az érintetteket érdekelik ezen információk, tapasztalatok.
Hogy teljes legyen a kép, az alábbi linken megtekinthető a tervezet, amit már el is fogadott az országgyűlés. Hogy azóta ki lett e már hirdetve, nem tudom:
http://www.kvvm.hu/cimg/documents/348_v ... _kozig.pdf


Felhívom azért a figyelmet, hogy ez a forum egy civil szervezet hivatalos és nyílt foruma. Terényi Gábor obszcén fogalmazása és viselkedése tűrhetetlen volt, az az egyesület erkölcsi normáival és a forum etikettel összeegyeztethetetlen. Az ilyen és ehhez hasonló viselkedést nem tudjuk tolerálni, attól teljes mértékben elzárkózunk.
Az eszmecserét továbbiakban magánszemély (madarász) illetve hivatalos személy sértegetése nélkül fojtassátok!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2007 dec. 9, 13:28
Hozzászólások: 921
Tartózkodási hely: Nyírtura
   
Hozzászólás 2007 dec. 9, 13:40 
Üdvözlet mindenkinek

Lehet hogy helytelen, de edig nem regisztráltam itt, ám most igen fontos probléma került elő ismét, sőt meg is említettek itt-ott. Már több mint 5 éve küszködünk e támában madarászokkal, tavaly óta az MDOSZ is rákapcsolt. MIndenkinek van igazsága, és az is igaz, hogy kevés információ jut ki az emberekhez, így ezúton megteszem. Először is megpróbálom ide szúrni az említett kormányrendelet módosítására felkért véleményezésünket, amit Tóth Sándor és én elküldtünk a hatóságnak. Tehát így szólt:
KÖRNYEZETVÉDELMI ÉS VÍZÜGYI MINISZTÉRIUM

Tárgy: véleményezés a védett állatfajok védelmére, tartására, hasznosítására és bemutatására vonatkozó részletes szabályokról szóló 348/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet módosításáról


A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium által, a védett állatfajok védelmére, tartására, hasznosítására és bemutatására vonatkozó részletes szabályokról szóló 348/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet módosításáról készített munkaanyagot a Magyar Díszmadártenyésztők Országos Szövetsége (a továbbiakban MDOSZ) az alábbiakban véleményezi.
Az MDOSZ megalapozottnak tartja a Minisztérium azon elképzelését, hogy a rendelet hatálya a költségvetési szerveknek, illetve közhasznú szervezetnek nem minősülő jogi személyekre, továbbá a jogi személynek nem minősülő szervezetekre is kiterjedjen, valamint az ezekre vonatkozó szabályok bevezetésre kerüljenek. Üdvözli továbbá, hogy jogalkalmazási gyakorlat során felmerült problémák kezelése, a szabályozás egyértelműbbé tétele érdekében tartalmaz további módosító rendelkezéseket. Ugyanakkor nehezményezi, hogy a tervezet nem ad bővebb jogosítványokat a szóban forgó szervezeteknek a védelemben részesülő állatfajok élő egyedeinek tartásához, tenyésztéséhez, bemutatásához.
Az MDOSZ évek óta elfogadhatatlannak tartja a Minisztérium azon jogértelmezését, miszerint 348/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet hatálya a védelemben részesülő vadon élő szervezetek (jelen esetben pl. madarak) mellett kiterjed azok háziasított, domesztikált példányaira is, melyek sohasem képezték a természetes ökoszisztéma részét.
Jogértelmezésünk szerint ugyanis az 1996. évi LIII. a természet védelméről szóló törvény 10.§ paragrafusa egyértelműen fogalmaz, amikor a vadon élő szervezet egyedének az országba történő behozataláról, átszállításáról, kiviteléről, mesterséges körülmények közötti szaporításáról, tartásáról, termesztésbe, tenyésztésbe vonásáról, keresztezéséről, természetbe kijuttatásáról rendelkezik. Az eltérő jogértelmezések miatti különböző eljárások, illetve a tarthatatlan helyzet felvetik a jogalkotó felelősségét is.
Egy adott faj domesztikációja alatt annak példányainak háziasítására irányuló törekvéseket értünk, melynek hatására az adott faj egyedei viselkedésbeli, szervezeti átalakuláson mennek át. Ezen változásokhoz szakértői vélemények szerint kb. 50 generáció szükséges. E tekintetben tehát a közel 120 éve tenyésztésbe vont tengelic, zsezse, zöldike, csíz, süvöltő és erdei pinty fajok domesztikációja lezajlott, illetve napjainkban is zajlik. Az MDOSZ úgy látja, hogy az említett kormány rendelet a jelenlegi változtatásaival sem alkalmas a jogalkotó által megfogalmazott – egyébként támogatandó – célok megvalósításához.
Ezen okokból az MDOSZ kizárólag abban az esetben tudná támogatni a kormány rendelet módosításait, ha abban egyértelműen meghatároznák a rendelet hatálya alá tartozó fajok egyedeinek státuszát.

Kelt:
2007-10-25, Nyíregyháza

Készítette: Tóth Sándor a MDOSZ elnöke
Varga Sándor a MDOSZ Állatvédelmi és Természetvédelmi Szakbizottságának elnöke

valószínűleg le se..., mindenesetre mi elküldtük. Nagyon sok anyagom van és levelezés is, nekem is vannak érdekes tapasztalataim az említett hatósági urakkal, ha érdekelni fogja a fórumozókat, igérem közzéteszem.

Üdv: Varga Sándor

_________________
Varga Sándor
http://avikultura.blogspot.com/


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 16, 17:49
Hozzászólások: 3356
Tartózkodási hely: Szeged
Valódi név: Eszteró Lajos
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 8, 14:51 
Szia Zsolt !

Javaslat teljesítve........

_________________
üdvözlettel : -el-


 
Offline
Csatlakozott: 2007 máj. 23, 10:00
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: 6500 Baja, Család u.7.
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 8, 11:14 
Erről részemről utoljára......

Tegnap elküldtem Küzmös Csabának Kőrösi Levente válaszát és kérem mégegyszer, hogy ebbe a topikba tegye fel. Ezzel a levéllel lesz teljes az amit akartam, akartunk, anélkül, ..."hogy topikszaporításba és tartásba mennék át."

Neco válaszában annyit kifogásoltam, hogy amikor forr egy téma akkor ez a stílus csak a Parrotlandon helytálló, itt nem hiszem, hogy támogató jellegű volt.

Továbbra is köszönöm a pozitív, az őszintén segítőszándékú hozzászólásokat. amint majd látjátok a Hivatal válaszlevelében, nem volt hiábavaló a topikszaporítás.

Nem tudom , mert nem voltam a gépnél, hogy mi váltotta ki Terényi Gábor válaszainak törlését. A korábbiak, vagy azóta érkezett egy újabb. Ha volt újabb azt hiszem annak megtekintéséhez jogom van, hiszen az általam irtakra reagált. Kérem ennek magánlevélben való elküldését/ha van ilyen/
Ha nincs akkor azokat a válaszaimat is töröljétek amivel írására reagáltam, mert így ha valaki később visszanézi ezt a topikot a kiesett felvetések reakciója értelmetlennek fog tünni.

Azt hiszem amit Ő leirt az tartalmában sok igazságot rejt, az interpretáció nem volt szerencsés.De épp Zsolt írta, hogy egy Fórumon ilyen jellegű megnyilvánulásokkal számolnunk kell. Egyről feledkezünk el, hogy hangvételét, amit természetesen én sem bátorítok, mi váltotta ki. Előtte , solymászok előtt, azt hiszem nagyobb mennyiségű értetlenséggel való találkozás halmozódott fel mint velünk kapcsolatban. Azt hiszem a kilátástalanság, elkeseredettség váltotta ki belőle ezt a stílust.

Még annyit a "természetszennyezéssel" kacsolatban, ami az egyik fő érv a válaszlevélben. Szeretném ha az MME madárgyűrűzői is megnyilatkoznának, hogy az utóbbi időben hány fehér tengelicet, lutínó zöldikét, esetleleg fahéj süvöltőt stb. gyűrüztek fel. Ha ilyennel találkoztak, volt -e annak akkora egyedszáma, amely a természetes populációt genetikailag szennyezné.

Azt hiszem ide nem kapok elfogadható válaszokat, de azért várom

üdv.:

_________________
LJ


 
Offline
Aranykoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2007 jan. 22, 9:49
Hozzászólások: 1620
Tartózkodási hely: 2085 Pilisvörösvár Zrínyi u. 64. +36309382862
Valódi név: Neubrandt Gábor
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 8, 2:27 
liptak jozsef írta:
....A primitív, cinikus hangvétel amely azok részéről jelentkezik akik semmit nem tesznek de lehet, hogy IDRE díjas hozzászólók.


Üdvözlök mindenkit!

Sajnálom, ha hozzászólásaim tartalmával vagy stílusával bárkit is megbántottam!

Viszont:
1.)Terényi Gábor első hozzászólásának olvasatában jómagam másként látom a dolgot!
2.)Egy lehetőség a szakág honi megteremtésére már el lett packázva!
3.)Aki ismer, ismeri madarász tevékenységemet az tudja, hogy a hazai fajok tartása mindíg foglalkoztatott, és illeszkedne tenyésztői munkámhoz.

Köszönöm mindenki hozzászólását, véleményét, számomra nagyon tanulságos volt! És ezt őszintén írtam és gondolom, minden cinizmus és megbántottság nélkül!

neco


 
Offline
Csatlakozott: 2007 aug. 28, 15:33
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Harka
   
Hozzászólás 2007 dec. 8, 2:15 
eszterolajos írta:
Erre a topikra várom azoknak a jelentkezését akik szívesen tenyésztenének hatóságilag ellenörzött tenyészetben, külföldről hivatalosan behozott Európai fajok keresztezéseit, mutációit, azok változatait. Egyben vállalnák az egyesületi rendszeres szemléken való részvételt és a hatósági nyílvántartásban való részvételt. Saját ellenőrizhető nyílvántartást vezetnének a behozatalról, szaporulatról, elhullásról. Megakadályoznák a környezetükben vadon élő fajok befogását és segítenének a tartott fajok egyesületi nyílvántartásában a szemlék költségeinek fedezésében.


Tisztelt Lajos!

Mivel régi vágyam, hogy európai fajokat tarthasak, támogatom ezen irányú kimozdulást a jelenlegi helyzetből, és "jelentkezem".

Bár korainak tartom még, de szót kellene emelni arrol, hogy az egyes fajokara vonatkozólag milyen méretű az előírt "tartási hely".
Ennek tükrében minden jelentkzni szándékozó elgondolkozhat azon, hogy tud-e ezen fajokkal foglalkozni, tud-e számukra megfelelő életteret biztosítani. Hiszen mint "Úttörőknek" példát kell mutatnunk, és meg kell szereznünk az illetékes hatóságok bizalmát. Én hiszek benne, hogy eljön az az idő, mikor legálisan tudom ezen fajokat tartani, szaporítani. Ha kell teljes adminisztráció vezetése melett is.

_________________
üdvözlettel: st.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 dec. 6, 21:39
Hozzászólások: 8
   
 
Hozzászólás 2007 dec. 7, 23:36 
Értettem!

További jó fórumozást!

Remélem annyi azért eddig is eljutott, hogy olajos vattával próbáltok elkaparni egy gránithegyet! További kellemes erőfeszítést!

Solymászüdv!

Tg


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 ápr. 25, 10:43
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO