Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 29, 21:17
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Valódi név: Rédai Ferenc
   
Hozzászólás 2016 jún. 25, 22:50 
Nincs mit!


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2016 jún. 24, 17:09 
Köszönöm a segítséget!


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2016 jún. 24, 16:29 
Szia Gergely!
Rovarevő fiókák etetéshez jó a leírt megoldás, de van egyszerübb is. Ez lehet kutya-macskatáp. A száraz ledarálva, kicsit nedvesítve, a dobozos kocsonyás zsírtalanítva. Ezt teheted mikróban, vagy felmelegítve leöntve a levet. A kicsi gombócok a madár méretéhez igazodjon! Külön ajánlom, hogy ha az időd engedi, akkor a lágyevős résznél keress rá arra amit korábban írtam a sámarigók etetése kapcsán. Nagyon sok lehetőség van. Persze a legjobb az élő eleség! Ennek beszerzése nyáron nem okozhat gondot, főleg vidéken. Szöcske, tücsök, hangyabáb, szunyoglárva, stb. A legtöbb helyen, városban vásárolható lisztkukac is. Méhészektől kunyerálhatsz herelárvát is. Nem ragozom tovább, de gilisztát, humán húskészítményeket NE! Túró, reszeltsajt is hasznos. Darált hal, darált marhaszív, máj, nyersen és főzve is mehet! Mind ezt kombinálhatod a tojásos írt keverékkel is. Nagyon ügyelj arra, hogy az ilyen kiugrált fióka, még néhány napig önállóan nem eszik. Ettől függetlenül egy edényben legyen elötte az eleségből, + víz! Addig, amíg nem láttad, hogy eszik, addig naponta legalább 5-6 alkalommal etesd meg! Szerintem is jobb lett volna visszavinni, egy bokor vagy kutyától-macskától elzárt területre. Nem mellékes, hogy tudd, a rozsdafarkú nagyon kedves madár, nem könnyű elereszteni. Üdv. Lakó A.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2016 jún. 24, 15:03 
Köszönöm a választ!
Sajnos nem vihetem vissza, a kutya megöli. :/
Etetjük amíg megtanul repülni, aztán elengedjük.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 nov. 29, 21:17
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Valódi név: Rédai Ferenc
   
Hozzászólás 2016 jún. 24, 14:13 
Helló! Úgy látom házi rozsdafarkú.Vidd vissza oda,ahol találtad,a szülei etetni fogják.Ha nem kivitelezhető,reszelt főtt tojás+reszelt sárgarépa+darált keksz keverékével etethető.Bár a keksznél jobb lenne valamilyen gyári lágyeleség ledarálva,az viszont nem mindenkinél van otthon.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2016 jún. 24, 11:59 
Sziasztok!
Ez milyen fióka lehet?
Kép


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2015 júl. 24, 9:16 
Papagájfan írta:
Itt van egy kép a sérült oldaláról:
Kép

Nem sok esélyt látok a túlélésre. Állatorvos, kezelni kellene a sebét, antibiotikum a fertőzés elkerülésére, de ha belső sérülése van, akkor még így sincs esélye. Ha jól látom ez egy tengelic, ami sajnos tovább rontja a túlélési esélyeket, sajnos elég kényes kis madarak.

Ha még él, akkor mindenképp vidd el állatorvoshoz, de szerintem mire ezeket a sorokat olvasod, már késő lesz. :(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2015 júl. 23, 19:17 
Papagájfan írta:
Sziasztok! Találtam tegnap este az udvaron egy fiókát, illetve sajnos előbb a kutya találta meg, és megharapta az egyik szárnyát. Valószínűleg valamilyen pinty. Sikerült megitatnom, de enni nem akart semmit. Kináltam neki kicsi rovart, kisebb hernyót, magokat összetörve, de egyik sem érdekelte. Mit adjak neki, és hogyan? Sajnos semmilyen fecskendőt nem találtam.


Itt van egy kép a sérült oldaláról:
Kép


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 ápr. 13, 14:47
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Nyíregyháza környéke
Valódi név: Gergely
   
Hozzászólás 2015 júl. 23, 19:12 
Sziasztok! Találtam tegnap este az udvaron egy fiókát, illetve sajnos előbb a kutya találta meg, és megharapta az egyik szárnyát. Valószínűleg valamilyen pinty. Sikerült megitatnom, de enni nem akart semmit. Kináltam neki kicsi rovart, kisebb hernyót, magokat összetörve, de egyik sem érdekelte. Mit adjak neki, és hogyan? Sajnos semmilyen fecskendőt nem találtam.


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 3, 11:13
Hozzászólások: 19
Valódi név: Edit
   
Hozzászólás 2014 júl. 24, 21:41 
sandadmon írta:
Sziasztok,
A tanácsotokat szeretném kérni egy törött lábú rigófiókával kapcsolatban. A fióka múlt hét szerdán elsőként hagyta el a fészket, és másnap azt láttuk, hogy kicsit bice-bóca. Mivel két nap elteltével sem javult az állapota, elvittük állatorvoshoz, aki sínbe tette a kicsi lábát (mert hogy igazolódott a törés). Elhelyeztük egy macskabiztos, esőtől védett helyen, ahol anya továbbra is tudja etetni. Anya eteti is szorgalmasan. Azt kérdezném, van-e tapasztalatotok, hogy mennyi idő alatt gyógyulhat egy törött láb, anya etetése kitart-e a gyógyulás teljes idejére, van-e esély, hogy valaha repülni fog a kicsi rigó? Mikor avatkozzunk bele a nevelésbe, esetleg etetéssel, vagy kalitkás tartással? Aggodalomra ad okot, hogy a kismadár időnként teljesen kicsavarva tartja a fejét, leginkább a késő délutáni-esti órákban. Nemcsak hogy oldalra fordítja, de néha 180 fokban szemléli az eget úgy, hogy a feje búbja van a földön. Lehet, hogy más baja is van a lábtörésen kívül?

Köszönöm, ha valaki tanácsot ad, vagy véleményével segít nekünk


ps. láttam egy videót a paramixo vírusos galambról, a mi kis rigónk hasonlóan tekergeti a nyakát. Lehetséges, hogy a rigók is megfertőződhetnek ezzel a vírussal? A mamának és a másik két tesónak semmi baja.
http://youtu.be/tz-F1WxDGNs


 
Offline
Csatlakozott: 2012 júl. 3, 11:13
Hozzászólások: 19
Valódi név: Edit
   
Hozzászólás 2014 júl. 24, 12:52 
Sziasztok,
A tanácsotokat szeretném kérni egy törött lábú rigófiókával kapcsolatban. A fióka múlt hét szerdán elsőként hagyta el a fészket, és másnap azt láttuk, hogy kicsit bice-bóca. Mivel két nap elteltével sem javult az állapota, elvittük állatorvoshoz, aki sínbe tette a kicsi lábát (mert hogy igazolódott a törés). Elhelyeztük egy macskabiztos, esőtől védett helyen, ahol anya továbbra is tudja etetni. Anya eteti is szorgalmasan. Azt kérdezném, van-e tapasztalatotok, hogy mennyi idő alatt gyógyulhat egy törött láb, anya etetése kitart-e a gyógyulás teljes idejére, van-e esély, hogy valaha repülni fog a kicsi rigó? Mikor avatkozzunk bele a nevelésbe, esetleg etetéssel, vagy kalitkás tartással? Aggodalomra ad okot, hogy a kismadár időnként teljesen kicsavarva tartja a fejét, leginkább a késő délutáni-esti órákban. Nemcsak hogy oldalra fordítja, de néha 180 fokban szemléli az eget úgy, hogy a feje búbja van a földön. Lehet, hogy más baja is van a lábtörésen kívül?

Köszönöm, ha valaki tanácsot ad, vagy véleményével segít nekünk


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 júl. 4, 9:53 
mszama79 írta:
..de...azt nem tudom,milyen kiegészítőket adjak még neki,vagy mikortól próbálkozzam magokkal...esetleg mikor lehet majd szabadon engedni? Repül - szobán belül,kb. másfél méteres magasságig.:-) Ügyes!

Ha már biztonságosan repül, és teljesen magától eszik, akkor ereszthetővé válik.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 júl. 4, 9:42 
Jól döntöttél. Ha figyeltek is rá, akkor nem lesz baj (baj csak akkor van, ha sok a macska a környéken).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 1, 8:44
Hozzászólások: 7
   
Hozzászólás 2014 júl. 4, 6:59 
Döntöttem. Maradnak az udvaron,majd figyelünk. Közben mindenki felkelt és külön mindenkit figyelmeztettem a "veszélyekre". Kockázatos,de..természetes megoldás. A galamb már mozgolódik,csinálok neki friss reggelit. Köszönöm az összes eddigi segítséget!!!!! :-) Szép napot kívánok!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 1, 8:44
Hozzászólások: 7
   
Hozzászólás 2014 júl. 4, 6:24 
Ezt elolvastam..és...nem tudok dönteni,hagyjam őket az udvaron? Nem nagyon tudnak elbújni,talajszinten nincs elegendő búvóhely...hiszen gyepet nevelünk...:S

http://www.mme.hu/maganyos_fiokat_talaltam


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 1, 8:44
Hozzászólások: 7
   
Hozzászólás 2014 júl. 4, 6:17 
Szia! Megint bajban vagyok! A galambfióka szépen nő,sőt-eszik is már kézből és etetőből is! Szuper,de...azt nem tudom,milyen kiegészítőket adjak még neki,vagy mikortól próbálkozzam magokkal...esetleg mikor lehet majd szabadon engedni? Repül - szobán belül,kb. másfél méteres magasságig.:-) Ügyes!
Nem ez a baj,hanem az,hogy ma hajnalra a két kis rigó kint volt a fészekből! A fa,amin költött a rigópár megadhatta magát,egy elfeketedett nagy darab hevert a gyepen-szóval azt hiszem,kieshettek. A "kutyás udvarban" találtam rájuk fél ötkor és azonnal levittem őket a "füves udvarra". (az udvarunk két részre van osztva,azaz el van kerítve,a sok kutyánk miatt,a kutyátlan peremén állt a fa,amin költöttek a rigók) A két kis rigó nem repül még,fehér a csőrük széle,csak állnak egy helyben,vagy pedig futkosnak ész nélkül mindenfelé (az autó alá,sőt! ki az utcára,az útra a ház előtt!) Most igazán bajban vagyok,ennyi fiókát ellátni nem tudok a kislányom mellett,itt az udvaron nem maradhatnak,sok madár jár ide enni (nyáron is etetem és itatom őket,ezért is fészkelnek itt szívesen) és a macskák az utcáról is bármikor bejöhetnek,mivel ugye az alsó utca felőli a kutyátlan udvar. Visszatenni nem tudom,érdemes -e még egyszer,főleg,ha megsérült a fészek...azt még valahogy ki kell derítenem,de nem akarok lármázni még,a családom többi tagja még alszik. Persze ha minden kötél szakad,etetem őket,bár nem tudom,hogy oldom meg... Igaz,még utána kell járnom,mivel kell etetnem (ők rovarevők...ha korábbi ismereteim nem csalnak?) Most gyorsan rákeresek a rigófiókákkal kapcsolatban mindenre,ami fontos,de segítséget szeretnék kérni-minden információ jól jönne! Köszönöm!!!!!!!


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 1, 8:44
Hozzászólások: 7
   
Hozzászólás 2014 júl. 1, 18:40 
Köszönöm,remélem,most jó lesz a kép! (kicsinyíteni kellett,stb.)


Csatolmányok:
galambka1.jpg
galambka1.jpg [ 178.68 KiB | Megtekintve 18496 alkalommal. ]
galambka1.jpg
galambka1.jpg [ 178.68 KiB | Megtekintve 18496 alkalommal. ]
 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 júl. 1, 15:41 
mszama79 írta:
Egy rigófióka csücsült a földön,alig tollasodó! :O A fa azért nem került kivágásra,mert felfedeztük a fészket,így szerencsére tudtam,hova kell visszatenni,sikerült is,kislányommal még tisztes távolból végignéztük,ahogy a szülő visszatalált,de előbb jó alaposan körülnézett a fűben,hova lett a csemetéje. Remélem,ott nem lesz már több gond!

Igen, ők kiugrálnak a fészekből még röpképességük elérése előtt, de ez normális dolognak számít. Persze van, hogy kicsit korábban esnek ki, akkor ha visszakerülnek az életet menthet (ha viszont újra kiugrik, akkor nincs mit tenni - ez azt jelenti eljött az idő a fészek elhagyására).

mszama79 írta:
A kis gerle csőrét finoman,két ujjal nyitottam ki és adtam bele a pépet,-csak azt nem tudom,mennyit adjak neki és milyen rendszerességgel. Tegyek fel róla képet,hogy megállapítható legyen a kora?

A fénykép jó ötlet. Etetni ha már magától kér kicsit könnyebb, de amíg azt a sipákoló hangját hallod, addig valószínűleg éhes. Túletetni nehéz, a nagyobb baj az, hogy ha két etetés között nem tellik el elegendő idő és "ráetetsz". Ha teszel fel fényképet abból talán az is kiderül, hogy milyen sűrűn kellene etetni őkelmét.

mszama79 írta:
Bocsánat..ma semmi sem úgy működik,ahogy kéne! :-S

Nem gond, a felesleg törlésre került. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 1, 8:44
Hozzászólások: 7
   
Hozzászólás 2014 júl. 1, 15:18 
Szia! Köszönöm! A videók jók,a madárral viszont csak erőszakkal boldogultam,de...végre megetettem rendesen. Most csendben pihen. Nagyon fél...de tán már kapisgálja,hogy nem akarom bántani,sőt,segítenék...
estig muszáj búzadarás tojással etetnem,este hoznak nekem csibe indító tápot. A gyógyszertár zárva,mert július elseje van-így a fecsi-beszerző körút sikertelen volt-továbbra is a meglévő 2 ml-es fecsi levágott végével etetem. A legérdekesebb történés viszont az volt,hogy amikor indultunk kislányommal a gyógyszertárba - fecsibeszerző körútra,az udvaron álló szederfáról felreppent egy rigó és egy felnőtt balkánit "kergetett",de brutális módon,nekizavarta az ajtónknak. Kimentem,megnézni,mi történt,mert nem láttam,hova csapódott le a madár,nem akartam,hogy a kutyáink martaléka legyen...amikor meghallottam a "kicsit". Egy rigófióka csücsült a földön,alig tollasodó! :O A fa azért nem került kivágásra,mert felfedeztük a fészket,így szerencsére tudtam,hova kell visszatenni,sikerült is,kislányommal még tisztes távolból végignéztük,ahogy a szülő visszatalált,de előbb jó alaposan körülnézett a fűben,hova lett a csemetéje. Remélem,ott nem lesz már több gond! A kis gerle csőrét finoman,két ujjal nyitottam ki és adtam bele a pépet,-csak azt nem tudom,mennyit adjak neki és milyen rendszerességgel. Tegyek fel róla képet,hogy megállapítható legyen a kora? Ahhh,bárcsak többet tudnék róluk...:-( Valamiért a kislányom Csibikének hívja..ez aranyos. Jó lenne nem elveszteni és visszavadítani/engedni a saját világába. Köszönöm a segítséget!!!!!!!!!!!


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2014 júl. 1, 11:33 
mszama79 írta:
Sziasztok,még mindig én vagyok. A hozzászólásom még meg sem jelent..:S Nem tudom kinyitni a csőrét,egyáltalán nem tát,de "sípol",amikor magára marad a ketrecben,szépen lassan le fog gyengülni és éhen hal.......

Ez sajnos nem egyszerű eset. A galambok nem "tátognak", hanem a szülő szájából eszik ki az ételt. Fel tudok tenni pár videót amin lehet látni, hogy ezt hogy lehet házilag megoldani. Ha mégsem boldogulsz vele, akkor esetleg keresek valakit aki csinált már ilyet és átveszi a madárkát (merre laktok?)








Nagyobbacska de enni nem akaró madárnál bevált módszer:


_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 16:38
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO