Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 20, 14:24 
peloquin írta:
Télen kint lehet hagyni így a ketrecben, kibírja fagyot? Fent elég kemény mínuszok szoktak lenni.

A természetben is kibírja, csak szélvédett helyen legyen (pl egy takarófóliával levédheted a ketrecet az erős széltől, csapadéktól). Meg kellene vizslantani a farktövét, hogy pontosan mi is van ott, mi is történt ott vele. Szerintem jó esélye van a felépülésre. Ha meg tényleg gond az elhelyezése, tudunk szerezni neki helyet (mármint olyan helyet ahol aztán nem akarják pénzért eladni a legközelebbi börzén).

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 szept. 19, 10:39
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2011 szept. 20, 10:11 
Amikor még ott laktunk, akkor a vadászgörényeink voltak benne. 2*1*1 méteres, valóban jó kis ketrec, van bent neki víz egy kis medencében naponta többször is megfürdik benne. Mogyorót, szőlőt, diót és egyéb gyümölcsöket kap. Lisztkukacot nem vettek neki anyósomék. Jó erőben van a madárka és a farkától eltekintve nagyon egészségesnek tűnik. Csak hát már fél éve ott van és semmi javulás nem történt a farok tollakat illetően.
Szóval te azt mondod, hogy ki fog nőni előbb utóbb? Akkor nincs gond, mert ráadásul Budakeszin laknak az erdő mellett, és ott igen sok szajkó van. Tehát ha teljesen meggyógyulna, akkor azonnal ki is repülhetne :wink:
Télen kint lehet hagyni így a ketrecben, kibírja fagyot? Fent elég kemény mínuszok szoktak lenni.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 szept. 20, 9:21 
A sérüléstől függően azoknak a farktollaknak ki kellene előbb utóbb nőni. Viszont ha elhelyezési gondod van, tudok segíteni (és ha felépül a madár szabadon fogják ereszteni). Amúgy a képet elnézve jelenleg is egész jó helyen van. :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2011 szept. 19, 10:39
Hozzászólások: 4
   
Hozzászólás 2011 szept. 19, 13:54 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Anyósoméknál van egy sérült szajkó. Kb. egy fél éve van náluk. Sérült a farok tolla, és eddig semmit nem javult az állapota. Az a kérdésem, hogy kinőhet e újra a farok tolla, vagy erre semmi remény, és így nem lehet szabadon engedni. Az étvágya remek, farok tollak hiányát tekintve egészséges, jól táplált.
Sajnos fedett helyet nem tudnak neki biztosítani, így kellene esetleg vki aki át tudná venni és szakszerűen ellátja a madarat, vagy a rosszabb esetben örökre el tudja helyezni és tud róla gondoskodni.
Csatolmány:
szajkó1.jpg
szajkó1.jpg [ 191.1 KiB | Megtekintve 9426 alkalommal. ]

Csatolmány:
szajkó2.jpg
szajkó2.jpg [ 188.62 KiB | Megtekintve 9426 alkalommal. ]


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 21:56 
Warhawk írta:
Mátyás Gábor írta:
A kérdésem az volna, hogy egy szajkó tartásához mekkora kalitkára avagy röpdére van szükség; valamint mivel táplálhatók ezek a szép madarak?

Előszeretettel mondják azt, hogy fészekrabló, de kevésbé publikált adatok szerint ez nem teljesen igaz. Lehet, hogy egy évben megeszik pár tojást vagy esetleg egy - két csipaszt is, de fiókanevelési időben szinte kizárólag csak rovarokat (hernyókat) kajál. Ugyanakkor ősszel ez egyik nagy kedvence a makk. Fogságban mindenevőként viselkedik, de elsősorban nem magokkal érdemes táplálni. A szarkás topikban van egy remek kajaleírás, az tökéletesen megfelel.

Mátyás Gábor írta:
Vitaminozás, élősködők elleni védelem?

Mint bármely más madár esetében. Ha vadon befogott, akkor célszerű külső és belső paraziták ellen egyszer lekezelni.


Nagyon köszönöm a választ!

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 21:41 
Mátyás Gábor írta:
A kérdésem az volna, hogy egy szajkó tartásához mekkora kalitkára avagy röpdére van szükség; valamint mivel táplálhatók ezek a szép madarak?

Előszeretettel mondják azt, hogy fészekrabló, de kevésbé publikált adatok szerint ez nem teljesen igaz. Lehet, hogy egy évben megeszik pár tojást vagy esetleg egy - két csipaszt is, de fiókanevelési időben szinte kizárólag csak rovarokat (hernyókat) kajál. Ugyanakkor ősszel ez egyik nagy kedvence a makk. Fogságban mindenevőként viselkedik, de elsősorban nem magokkal érdemes táplálni. A szarkás topikban van egy remek kajaleírás, az tökéletesen megfelel.

Mátyás Gábor írta:
Vitaminozás, élősködők elleni védelem?

Mint bármely más madár esetében. Ha vadon befogott, akkor célszerű külső és belső paraziták ellen egyszer lekezelni.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 jan. 6, 20:46
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Szombathely
Valódi név: Mátyás Gábor
   
Hozzászólás 2011 jún. 25, 21:30 
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék a szajkó tartásában jártas madarász társakhoz.
A kérdésem az volna, hogy egy szajkó tartásához mekkora kalitkára avagy röpdére van szükség; valamint mivel táplálhatók ezek a szép madarak?
Vitaminozás, élősködők elleni védelem?

A válaszokat előre is köszönöm!

_________________
Mátyás Gábor

"Amíg meg nem tapasztaltuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik"


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 aug. 6, 15:46 
Valójában ez egy beágyazott Vimeo videó teszt, de a madár az biza egy szép szajkó :)


_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jún. 16, 9:13 
VladTepes írta:
Ha valaki tud szajkó fiókát - pl pótköltésből - kicsit, még tokosat, olyat, akinek még hályog van a szemén, s esetleg tojó is lenne..... az tegye már meg, hogy szól, hogy gondol rám. Előre is THX.

Én már vagy három éve próbálkozom ezzel, de nemigen találtam eddig fészket. :-(

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 jún. 15, 13:21 
Tekintettel h beavatott voltam-van ám igaz madaras haverság aki nem pletyós, meg.....-akkor is és most is csak annyit :igazán sajnálatos esemény ,lépj túl-majd!-rajta barátom.
A szajkó , annak aki így tartja és áll hozzá, nagyobb élmény mint más madár. Egy atomtudós.Többet érdemelne mint ahova besorolták. :26:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 jún. 15, 12:22 
:26:.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 máj. 15, 16:23 
Azé nem tartom magam Matyi szakértőnek :) , csak tippelem, hogy 4 hetes körüliek. A macska konzervet hűtőben tartom, mielőtt etetem jó forró vízben felpuhítom, és igyexem minél vizesebben a szájába tömni. Így nem kell külön itatni,néha kap egy falatnyi lágyeleséget, abból amit a kis Zebrapintyek kapnak. Összegyúrom nudli formára, oszt leerisztem a torkán. Ha 2-2,5 fél óránként kap enni akkor elég vehemensen kér, így 3-4 falat lemegy egymás után. Ilyenkor már a széklete is rendben, hártyába csomagolva...bár most már ez változik, mivel "nagy" madár lett űllőrúdon alszik, és a szárnyát is próbálgatja..


Itt egy telós kép róla
Kép

_________________
Lac


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 máj. 15, 8:15 
Köszi. Hazajövök és ráállok no persze ha idén még össze bújhatnak akkor .Ezt majd megértekezzük.


 
Offline
Bronzkoszorús mestertenyésztő
Avatar
Csatlakozott: 2008 ápr. 29, 20:51
Hozzászólások: 506
Tartózkodási hely: kistarcsa
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 21:46 
Szia Csiszi!
Az expresszen hirdetnek ivarérett szajkókat.
Én minden héten találkoztam velük.


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 21:21 
És !!
Nyilt levél a szotyi tulajdonosához. Ha és amennyiben szegény pára szám kivetett lesz akkor nálam politikai és kés mentes menedéket kap.Ha megyek hozzád és szalonnával kínálsz no persze ha madár :D szolgája fel akkor többet ne is számolj velem :D :D :68:


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 21:15 
érdekes dolog lesz ,,majd!!,, amikor arról lesz szó h milyen anyagokkal kell kezelni a matyikat.Lásd kanári állomány mert ott aztán kell mindent bevetni. elmondom még ha roszzúl csinálom is:amikor elhoztam akkor lefújtam apiretmiyel és azóta men használok semmit.Igaz h a röpdéjét x alkalommal 99%-os hypóval öntöm fel és úgy takarítom ki.
Az óvodás madarakon kívűl nincs senkinek ivarérett tojó madara?Vagy nics ötlet hol lehetne beszerválni? :?:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 17:57 
VladTepes írta:
Skrachlaci írta:
Nem tudod kezelte őket élősködők ellen?

Felhívtam > válasz: Nem.
Viszont én az enyémet átbogarásztam alaposan (a dög tökre örült a kurkászásnak :-)) semmi láthatót nem találtam, a székletét is átnéztem, az is OK ránézésre.
Ivermectinhez még fiatal, mást meg mit?

PiretMIX. Külsőleg. Nem egy csodaszer, de a külső parazitákat gond nélkül kinyírja 98%-os hatékonysággal. Az a 2% meg egye fene... :) Belsőleg az Ivermectin túl durva lenne valóban, de lehetne bakteriális dolgok ellen a Citrex-el ami gyakorlatilag még csak nem is vényköteles és szinte csak természetes anyagokat tartalmaz (de azt trükkösen).

VladTepes írta:
Ezt a (lakásban/bóótban) szabadon tartásos dolgot meg majd möglássuk..... , ha Szotyit űberelni tudja rumliban, akkor az vicces lesz :-)

Nem hiszem, hogy képes lenne rá... :roll: :mrgreen:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 12:58 
Elmesélek egy családi mesét amit ezerszer hallottam és akkor -gyerek koromban-fogadtam meg h nekem ezrszázalék lesz matyim.
Nagyszüleim az István kórházban laktak.Papa a kórház nagyhatalmú főportása volt és ismerte az egész kórházat.Gondolom kiszedetett egy kis szajkót és egésznap tanította nevelte.Az minden dolgozó stb ímádta.
Édesapám kicsi volt és nem ment awc-n a dolog.No majd a fenoftalein segít. Asztalon a gyógyszer elfodúlt a vízért és matyi huss odaugrott bekapta.
Állítólag a madár miatt össze szaladt az egész bel osztály h meg mentsék.
Az elpusztulás előtt is -nem emlészem mit meséltek meddig húzta-mondta :nem félek a cicától....nem félek a cicától...
Elnézést a történetért de azért van ennek is tanúlsága ,nem lehet szabadon otthon ez a király madár úgy mint a szarka .Is. :40:


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 11:19 
Nekem csak szarkáim voltak (pár alkalommal). Egyszer a szobában szabadon felejtettem. Mikor visszamentem, akkor a szoba úgy nézett ki mint ha az FBI tartott volna házkutatást... A madárka boldogan ücsörgött a romhalmaz közepén és láthatóan büszke volt a művére... :lol:

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2009 jan. 13, 21:31
Hozzászólások: 188
Tartózkodási hely: Budapest +36-20-337-6666 +36-30-749-7400
Valódi név: Csiszár István
   
Hozzászólás 2010 máj. 14, 8:08 
Alig várom h nyugdíjas legyek mert akkor csodát teszek a matyi tenyésztésben.Mert innen -iroda -nem tudok beszélni hozzá és így akadozik a tanulás. :D
Magyar jákó. Szerintem legalább annyi.Vlad Tepes után szabadon.
Sőt szerintem több!!
Az én Mátyásom nagyon radikális mert amikor megjelenek a téli kert ajtóban -most közelebb hoztam egy fa alatt lakik 2*2*1.2 röpdében-azonnal elkezdi a köhögést,lehet már abba kell hagynom a szivart! majd amikor leülök elkezd kissebségezni.Tavaj vettem olyannak mint ti és itt volt az apósom Torontóból , ő etette illetve lecigányozta, mert állandóan könyörgött a kajáért.Szegény Béla megette mert csak nem szeretett volna egyedül lenni.No innen maradt az agyában a szó.
Egy pár hét múlva hát szóval én is leszóltam ,no azóta állandóan mondja a kedvenc szavait.Röhög és rettenetesen utánoz mert azt vettem észre -nem vagyunk otthon!!-amikor húzom a kaput már produkálja magát.
A szomszédom macska mentő.Neki is van fából készített nagyobb pihenő-szépen fogalmazva-ahol egész nap kinnt vannak a
macsekok.A szomszéd bácsi várt a kapuban:kicsit csalódott vagyok mert te is befogadtál macskát?Behívtam.Ott ült szegény nem bírt tovább menni mert Mátyás produkálta magát.Neki is.Így usztam meg hogy Sanyi bácsi lemacska tulajdonozzon. :mrgreen:
Megteszem mert nem szeretném kihagyni:szivesen befogadnék ivarérett leányzót az udvari mókázónkhoz,érték egyeztetéssel :40:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 28, 17:28
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO