Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
Offline
Csatlakozott: 2014 júl. 11, 12:17
Hozzászólások: 2
   
Hozzászólás 2014 júl. 11, 12:27 
Sziasztok!

Pár napja egy fecskefiókát nevelek és olyanok segítségét kérném, akik neveltek már fecskét. :) Főleg etetési tippekről lenne kérdésem és persze ha eljutunk addig akkor a kiszoktatásról is.
Kép

Kép


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 7:36
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2014 jún. 25, 13:18 
Sajnos az esős hideg idő a legnagyobb ellenségük, amitől az állományt sajnos érdemben nem lehet megvédeni, leginkább emiatt fogy vészesen a számuk és emiatt is fognak kipusztulni, ami szakemberek szerint a nem is olyan távoli jövőben fog megtörténni.
Viszont ha bejön az esős lehűlés, akkor ne sajnálkozzunk és nézzük tétlenül, amint a portánkon lévő fiókák éhenpusztulnak, hanem vegyük ki őket a fészekből és neveljük fel őket. A kihűlt és éhező fecskefiókák sokszor a felismerhetetlenségig eltorzulnak, tönkremennek, de ebből az állapotból gyorsan feljavíthatók. Nem árt a laikus madárbarátokat is tájékoztatni erről, mert sajnos már találkoztam jónéhány olyan emberrel, akik bár nagyon szeretik a fecskéket, nem tettek semmit lehűlés idején. Hittek a szakkönyvekben olvasható tévhitnek, miszerint a fiókák képesek hibernálódással átvészelni a táplálékhiányos időszakot. A fecske témát egyébként is tévhitek tömkelege lengi körül. Vannak olyan szakleírások, amelyekben arról olvashatunk, hogy a legyengült fecskefiókákat nem lehet felnevelni, mert úgyis elpusztulnak. Ez a megállapítás szakszerű táplálás, tehát rovarkiegészítéses lágykeverékek etetése esetén teljes mértékben tévhit. Hamarosan készítek egy leírást a fecskementésről, melyben részeltesen fogok írni arról, hogy bizonyos szituációkban hogyan is kell eljárni, egyes korosztályokat hogyan kell gondozni. Ezen kívül eleségrecepteket is megosztok.


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2014 máj. 15, 18:13 
Sajnos rossz hirek! Ugyan az van,mint tavaly csak most nem nagyok a fiókák. Már egy kikelt,vagyis egy pittyenést hallok. A szülőket nem látni,táplálék nincs! Remélem a többi már ugy kel ki,hogy jó idő lessz,de ehez is az kellene,hogy üljön a tojásokon.
Elég 3-4 nap hideg idő,és mind elpusztul!
Nagyon sajnálom őket!

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2014 márc. 30, 21:38 
Ilona írta:
Jó Neked,én egy kicsivel lejjebb lakom,még sincsenek még itthon.


Csak egy pillanatra láttam,ahogy felmérte a helyet. Remélem a mienk volt!! :)

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2008 nov. 7, 17:46
Hozzászólások: 679
Tartózkodási hely: Leányvár
   
Hozzászólás 2014 márc. 30, 19:52 
Jó Neked,én egy kicsivel lejjebb lakom,még sincsenek még itthon.

_________________
Ilona


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2014 márc. 30, 18:43 
Ma megérkeztek a fecskék,szerencsésen hazataláltak! 8)

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 27, 7:49 
Christina0907 írta:
Ha gondoljátok írok majd még helyzet jelentést, azért is hogy más hozzám hasonló helyzetben lássa ha ide feljön, a tapasztalatlan állatbarátoknak se lehetetlen a fecskék felnevelése, szívből lélekből kell ápolgatni, és természetesen nagyon fontos hogy önzetlen emberek elárasszák jó tanácsokkal ehhez :-)

Kifejezetten örülnénk egy vagy több ilyen "jelentésnek"! :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 24, 11:34
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 júl. 27, 2:28 
Gondoltam írók egy kis helyzet jelentést, hisz rengeteg segítséget kaptam a kedves fórumozoktól :-)
Most már 4.napja van nálunk a molnárfecske fióka és kölcsönösen egyre jobban belerázódunk az etetésekbe, repülés tanítgatásába.
Nagyon kedves, bátor, közvetlen kis madár, nagyon a szívünkhöz nőtt. Az étvágya hatalmas, meghall egy zacskó zörgést egyből izgalomba jön és azt hiszi etetés. A másfél órás időközöket betartjuk, este 9 óra tájékán meg magától elmegy szunyókálni, :)
A napi teendőinket is úgy alakítjuk hogy valaki itthon legyen vele mindig.
Egy kedves fecske szakértő tanácsára, csináltunk egy dobozt kivágtunk rajta egy lyukat és feltettük a szekrény tetejére vele együtt, igy tanítgatjuk repülni, és úgy néz ki ez tényleg jó módszer, szeret benne lenni, és leröppenni onnan :-)

Kép

Csak, hogy ha lerepül egyből hozzánk jön, ha számítógépezünk, ha pakolászunk, stb.:

Kép

Nem szeretném ha túlzottan szelíd lenne, hisz a célunk hogy egészséges felnőtt madár legyen, és ha megfelelően repülni tud akkor csatlakozzon majd a többiekhez.

Ha gondoljátok írok majd még helyzet jelentést, azért is hogy más hozzám hasonló helyzetben lássa ha ide feljön, a tapasztalatlan állatbarátoknak se lehetetlen a fecskék felnevelése, szívből lélekből kell ápolgatni, és természetesen nagyon fontos hogy önzetlen emberek elárasszák jó tanácsokkal ehhez :-)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2013 júl. 27, 7:48-kor.
Kép beágyazása a hozzászólásba


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 24, 11:34
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 15:15 
Köszönöm a segítségeket!
A kis fecsi rájött, hogy nem bántjuk és szépen, bátran eszik, a lisztkukac maradt a kedvence, a tojásos-túros keverékért annyira nincs oda, de igyekszünk arra is rábírni hogy megegye. Másfél-két óránként adogatom neki, minden evés után elalszik, kell neki ennyi idő mire elkezd mászkálni, és újból adhatok neki.
Vettem neki a boltban ilyet is: http://www.futtermittel-rath.de/shop/bi ... 807830.jpg
Úgyhogy igyekszünk és remélem jó úton vagyunk hogy elreppenhessen egészségesen


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2006 okt. 15, 22:04
Hozzászólások: 3579
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Küzmös Csaba
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 10:02 
Christina0907 írta:
Vagy egy hely ahova elvihetném itt Pécsen, és gondját viselnék.


Pécsen az elsődleges állatmentő hely az Állatkert. Ott érdeklődj hogy tudnak e segíteni.
A felneveléséhez rengeteg idő és rovar kel. Lisztkukac mellet tücskök, legyek is szóba jöhetnek, illetve a már említett tojásos lágy eleség, túró kiegészítésével.

Ha visszaolvasol ebben a topikban, akkor nagyon sok infót találsz még.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 25, 8:45 
Christina0907 írta:
Sikerült megetetni lisztkukaccal, 7 kukacot megevett egyből :D

Na, ezt kellene ismételgetni nagyjából óránként. Ugyanis napi 7 lisztkukac még az éhenhaláshoz is kevés sajnos.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 24, 11:34
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 júl. 24, 23:26 
Sikerült megetetni lisztkukaccal, 7 kukacot megevett egyből :D Rájöttünk hogy a kukacnak nagyon elevennek kell lennie, akár hozzá tekerődnie a madár pofijához, és akkor ösztönösen elkezd kapkodni érte :)
Itt a kép róla: http://i1050.photobucket.com/albums/s41 ... 090f73.jpg
Jaj nagyon örülök neki hogy eszik. Egész jól eltudott kis távon reppenni, most hogy evett holnap kiengedem hogy próbálkozhasson, lehet megjön az ereje.
Esetleg valami vitamint adjak neki?
Előre is köszi a választ.


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 24, 11:34
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 júl. 24, 22:24 
Köszönöm a válaszokat!
Egyszerűen nem fogadja el a kukacot, erőszakkal meg nem tudjuk kinyitni a csőrét annyira picike, próbálgatjuk de nem megy....
Előbb evett tojásból picikét, reggel sikerült csak egy kukacot adni neki.Fogtam egy bogarat is azt is próbáltam de nem fogadja el, pedig elég eleven kis fióka. A földről csipeget és iszik magától befőttes üveg tetejéből, szóval nem oylan picike már.
Nincs esetleg itt Pécsi aki gondját tudná viselni, aki jártas ebben?Nem akarok a felelősség alól kibújni, de nem szeretném hogy elpusztuljon a kismadár :-(
Vagy egy hely ahova elvihetném itt Pécsen, és gondját viselnék.
Előre is köszönöm a válaszokat.


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2013 júl. 24, 19:53 
Siropiju írta:
Ha minden igaz akkor ő egy sarlósfecske, és lisztkukaccal kéne etetni ( és persze víz), ha nem veszi el magától, akkor kicsit erőszakosan... :(

Méghozzá RENGETEG rovar kell neki. Nagyon gyorsan legyengül ha nem kap eleget enni.... :(

Képek fecskementésről: >>> KLIKK IDE <<<

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2013 júl. 24, 19:45 
Ha minden igaz akkor ő egy sarlósfecske, és lisztkukaccal kéne etetni ( és persze víz), ha nem veszi el magától, akkor kicsit erőszakosan... :(


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 júl. 24, 15:16 
Christina0907 írta:
Sziasztok!

Tegnap este találtunk egy madár fiókát elég forgalmas úton igy nem tudtuk ott hagyni, itt vannak a képek róla: http://s1050.photobucket.com/user/Chris ... t=3&page=1

Tudnátok segíteni milyen fajta, és ha lehet tudni a képek alapján a fajtáját, akkor mivel etessem?
Vettem lisztkukacot, ma reggel egyet megevett de többet nem hajlandó enni, pedig jelzi, vagy hívja az anyját.
Már nem elveszett madárka, próbálgat repülni, tollászkodik, és a földről is csipeget, de papagáj magot nem tudja felvenni mert ahogy látom hegyes kis csőrével csak elpattannak a magok. Mit adhatnék neki enni?
Itatás szerencsére megy pipettából.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv:Kriszti


Én a kisfecskéket lágykajával etettem,de adhatsz nekik túrót is,vagy rovarokat.

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Csatlakozott: 2013 júl. 24, 11:34
Hozzászólások: 5
   
Hozzászólás 2013 júl. 24, 11:44 
Sziasztok!

Tegnap este találtunk egy madár fiókát elég forgalmas úton igy nem tudtuk ott hagyni, itt vannak a képek róla:
Kép

Tudnátok segíteni milyen fajta, és ha lehet tudni a képek alapján a fajtáját, akkor mivel etessem?
Vettem lisztkukacot, ma reggel egyet megevett de többet nem hajlandó enni, pedig jelzi, vagy hívja az anyját.
Már nem elveszett madárka, próbálgat repülni, tollászkodik, és a földről is csipeget, de papagáj magot nem tudja felvenni mert ahogy látom hegyes kis csőrével csak elpattannak a magok. Mit adhatnék neki enni?
Itatás szerencsére megy pipettából.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv:Kriszti


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Warhawk 2013 júl. 24, 19:46-kor.
Kép beágyazása a hozzászólásba


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2012 jún. 22, 11:39
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Slovákia
   
Hozzászólás 2013 máj. 27, 12:26 
Észrevétel!

A garázsunkba már vagy tiz éve fészkelnek a fecskék. Most is van 6 kicsi,de ahogy megfigyeltem,tegnap délután nem nagyon láttam a szülőket,pedig oda-vissza szokták őket etetni,szinte minden percben. Este mindketten benn ülnek. Tegnap ugyan nem néztem meg,mert csak ma kezdtem furcsállani,hogy reggel sem látom őket. A kicsik már kzdnek tollasodni,de a fejükön még pelyhek vannak,nagyon fiatalok. Lehet az,hogy ilyen sokáig magukra hagyják őket?
Ha baj lenne,és ma sem térnek vissza mitévő legyek?

_________________
"Felelős vagy azért, amit megszelidítettél "


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2011 júl. 8, 20:48 
Sziasztok!
Akkor már ide is leírom. Találtunk egy sarlósfecskét kirepülés előtt pár nappal lisztkukacot és vizet már adtunk neki 2-szer és ma még fogok Úgy terveztem naponta 4-szer adok neki. Mikor és esetleg még mit adhatnék neki?


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2011 feb. 24, 19:31
Hozzászólások: 280
Tartózkodási hely: Heves megye
Valódi név: Gréti
   
Hozzászólás 2011 júl. 8, 20:14 
Bocsánat, nem tudom hogy sikerült ideírnom :oops:


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 12:45
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO