Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 20, 9:36 
tamas83 írta:
Akkor megpróbálok leírni mindent, remélem nem felejtek ki semmi fontosat.

Húha! Ez izgalmasan hangzik! Köszönjük és várjuk az anyagot! :)

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2010 máj. 20, 7:36
Hozzászólások: 8
   
Hozzászólás 2010 máj. 20, 8:01 
Sziasztok!

Én vagyok ot1019 és valóban nekem van egy fecském, aki nem tud repülni, azért tartom már egy éve lassan. Jobban mondva bútorról bútorra és zuhanórepülésben tud, így született szegény. Mindegy, most nem ez a lényeg, hanem a naposfecske nevelés. Lehetséges. Számos füstifecskét kellett már napos korától nevelnem, keltetnem. Ennek általában a zord időjárás az oka, de volt már hogy levadászták a tojót a tojásokról (pl. macska) stb. Az általam nevelt fecskék eddig mindig teljes értékű madarakká fejlődtek, mikor eljött a visszavadítás ideje, ugyanolyan jól manővereztek mint a kintiek, és mikor felemelkedtek a levegőbe egyáltalán nem lehetett megmondani róluk, hogy ember nevelte. A végén már a szemem előtt rovarásztak a többiekkel, szóval enni sem kell őket megtanítani. Ezeket a dolgokat csak azért írtam, hogy lássátok, tényleg van egy biztos módszer. Akkor megpróbálok leírni mindent, remélem nem felejtek ki semmi fontosat.


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 máj. 17, 20:35 
mindenkinek köszönjük a javaslatokat! Az ötletbörze továbbra is nyitva, várjuk a konstruktív hozzászólásokat!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 17, 18:17 
Shama írta:
NE HARAGUDJ, DE JOBB A KUKA, HA A FŐNÖK ILYEN KUKA!

Mármint a főnököt a kukába...

- A Főnököm belevaló ember volt.
- A főnököm felmászott a szeméttároló tetejére.
- A főnököm beleesett a szeméttárolóba.
- A főnököm egy belevaló ember volt.

:61:

Shama írta:
Még egy megjegyzés: apró rovarevőknél nagyszerű dajka a házi rozsdafarkú, esetleg a barnavállú aranyveréb. Üdv. Lakó Antal

Ez egy nagyon hasznos infó! Bár remélem nem kell hasznát vennem ennek a tudásnak, de persze ki tudja?

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2008 jún. 19, 17:01
Hozzászólások: 249
   
Hozzászólás 2010 máj. 17, 17:54 
Kedves fecskementő!
NE HARAGUDJ, DE JOBB A KUKA, HA A FŐNÖK ILYEN KUKA!
A rovarevő fiókákat így felnevelni szinte lehetetlen. Tokos nagyságnál lehet esély. Sámarigót neveltem így, ezt a munkát sem kívánom senkinek. Egy esetben nekem is volt füstifecske fiókám. Ezt sikerült felnevelni, de hozzámkerülésekor már szépen tollasodott. Táplálék: apró sáska, szöcske, pók, légy, tücsök, apró fehér lisztkukac. Légylárvát nem adtam neki, sem hangyatojást. A madarat saját gyürümmel legyürűztem. Probléma a repülési igényével kezdödött. Kalitban összetöri magát, ezért szabadon repülhetett a lakásban. Akkor több képet is készítettünk arról, amikor élelemért könyörögve feleségemre, vagy rám repült. Még egy újság is leközölt egy ilyen képet. A szándékom az volt, hogy szelidségéből kiindulva, egy télen megtartom és majd a karácsonyfa körül készítek néhány érdekes fotót. Sajnos a természet törvénye ettől erősebbnek bizonyult. Szeptember elején madarunk elindúlt. A VONULÁSI ÖSZTÖN mindent megváltoztatott. Fájdalmas búcsú, és a fecsink lábán a H-40 01 stb gyürűvel csatlakozott testvéreihez.
Még egy megjegyzés: apró rovarevőknél nagyszerű dajka a házi rozsdafarkú, esetleg a barnavállú aranyveréb. Üdv. Lakó Antal


 
Offline
Csatlakozott: 2008 júl. 27, 8:16
Hozzászólások: 1073
   
Hozzászólás 2010 máj. 17, 6:45 
ot1019 nick nevű felhasználó ezen a fórumon. Van egy nevelt fecskéje,talán ő sokat tudna segíteni.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=390&na_step=30&t=9122252&na_order=

_________________
Lac


 
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 16, 22:11 
berenyibela írta:
minden építő jellegű ötletet szívesen fogadunk, sőt kérünk!

Ugyanazt a tojásos lágyeleséget is lehet adni mint amit a madaraknak szoktunk adni a normál eleség mellé. Csak nekik mint fő táplálékot. Aztán ezt kell kiegészíteni rovarral. Ilyen pici rovarevő madarakat még nem próbáltam meg táplálni, nem tudom mik az életben maradási esélyek.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Csatlakozott: 2007 szept. 30, 15:28
Hozzászólások: 540
Tartózkodási hely: 6000
   
Hozzászólás 2010 máj. 16, 22:01 
Sziasztok!
Úgy esett, hogy a munkahelyemen le kellett vennem egy fecskefészket(FŐNÖKÖK!) és kiszedtem belőle az 5 tojást. Betettük egy keltetőbe, ahol papagájtojások vannak. Nyilván kicsi az esély, de mégis több mintha a kukába kerültek volna. Viszont! Mivel etessük a fiókákat,ha kikelnek....? Arra gondoltunk, h csontit keltetünk és a legyekkel próbálkozunk, de minden építő jellegű ötletet szívesen fogadunk, sőt kérünk!

_________________
bb
alakkanari.blogspot.com


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  
cron

Pontos idő: 2024 márc. 28, 10:30
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO