Támogassa egyesületünket adójának 1%-ával







Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ] 
Keresés ebben a témában:
Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
Offline
IDRE tag
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 15, 12:44
Hozzászólások: 6198
Tartózkodási hely: Érd
Valódi név: Malmarits Tamás
   
Hozzászólás 2010 máj. 18, 7:45 
bathoszilvi írta:
Gilisztát meg ilyen lárvákat is esznek?Mert az van itt bőven a sok eső miatt.Konkrétan most voltam a kocsmában kóláért és ott ült az eggyikük.Gyüjtögetek én nekik azon nem múlik.De nagyon szereti mindenki őket hál istennek.Ők a falumadarai.

Gilisztát inkább ne. Lárvák, rovarok azok okés, de megesznek szinte mindent. Én annak idején darált pulykahússal etettem őket. Ha a faluban mindenki szereti őket, akkor remélhetőleg nem lesz gond belőle. Sajna a legnagyobb kockázat, hogy mivel keresik az ember társaságát "rossz társaságba" keverednek és valaki megöli őket.

_________________
It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is the most adaptable to change.
Charles R. Darwin


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 máj. 18, 7:18 
Gilisztát meg ilyen lárvákat is esznek?Mert az van itt bőven a sok eső miatt.Konkrétan most voltam a kocsmában kóláért és ott ült az eggyikük.Gyüjtögetek én nekik azon nem múlik.De nagyon szereti mindenki őket hál istennek.Ők a falumadarai.

_________________
Üdv:Szilvi


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2010 márc. 15, 18:49
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Budapest
Valódi név: Mirjam
   
Hozzászólás 2010 máj. 18, 7:08 
bathoszilvi írta:
Sziasztok.

Van itt nálunk 3szarka mint kiderült kézzel nevelt testvérek drága jó gazdájuk elengedte őket mert rosszak voltak.



Ez a legnagyobb baj azzal, hogy ilyen hazánkban honos vadmadarakat tartanak... Ha megunják egyszerűen csak elengedik.... És ezzel iszonyat nagy bajokat okozva...
Sajnos nem egy ilyen eset volt, mikor egy ilyen kézzelnevelt madár odarepült az emberekhez - persze akik nem tudták mit akar a madár, azt hitték támadja őket, ezért leütötték és megölték.... mert hogy veszélyes....
Főleg szarkák tartását tartom rettenetesen kérdésesnek. Mióta itt vagyok Pesten, egész nap látok szarkákat és egyszerűen imádom őket, de nem tudnám elképzelni őket egy kis kalitkában... Ahhoz túlságosan gyönyörű madarak, és nagyon aktívak.

Mindenesetre ne fogd be őket, felesleges stressznek raknád ki őket és magadat is, mert a tartásuk nem olyan, mintha kis hullámosokat tartanánk. Ezek a madarak nagyon intelligensek és szeretnek rombolni. A kettő párosítása meg a szarkát eredményezi. :lol:

Ha eddig megéltek, akkor nem lesz baj. Amit tehetsz - és amúgyis mindenki megtehetne - hogy kertbe helyezel némi madárkaját, főleg télen tanácsos ez. A szarkák persze nem magevők, így egy fokkal problémássabbá válhat, de megoldható. Én is itt szoktam etetni a szarkákat, és imádom nézni, ahogy csacsognak hajnalban. Speciel én főtt tésztát keverek konzerves macskakajával, de ezenkívül is tényleg megesznek mindent!

_________________
http://www.nimfapapagaj.eoldal.hu/


 
Offline
Avatar
Csatlakozott: 2009 dec. 2, 14:25
Hozzászólások: 236
Tartózkodási hely: göd
   
Hozzászólás 2010 máj. 18, 6:50 
Sziasztok.

Van itt nálunk 3szarka mint kiderült kézzel nevelt testvérek drága jó gazdájuk elengedte őket mert rosszak voltak.

Nem fognak éhen halni?Az egész faluban repdesnek nálunk is jártak már, most tettem ki nekik kaját de befogni nem tudom őket nem is biztos hogy kéne de az ember társaságot nagyon keresik.Egyikük a kocsmában már törzsvendégnek számít.Mi lessz így velük?Próbálnám ide szoktatni őket mindíg kapnának ételt italt de hát a tipli cicánk nagy vadász már csakmeglátja őket és mán sunnyog.

_________________
Üdv:Szilvi


 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés ebben a témában:
Ugrás:  

Pontos idő: 2024 márc. 29, 7:18
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség
phpBB SEO